MS
Tiokamp 
M 22
Tiokamp 
P 19
Tiokamp 
P 17
Tiokamp 
P 16
Tiokamp 
P 15
Åttakamp 
KS
Sjukamp 
K 22
Sjukamp 
F 19
Sjukamp 
F 17
Sjukamp 
F 16
Sjukamp 
F 15
Sexkamp 

Mångkamps-SM 2016

Listan skapad: 2016-09-02 16:45:03


MS


Tiokamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

21

Lasse Ohtamaa

1980

Huddinge AIS

5841

42

Sebastian Ruthström

1997

Spårvägen FK

74

Mattias Sunneborn

1970

Spårvägen FK

4828

82

Jonathan Carbe

1990

Örgryte IS

83

Oliwer Åstrand

1992

Örgryte IS

Totalt 5 deltagare

M 22


Tiokamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

30

Kevin Fankl

1995

Ullevi FK

7037

36

Fredrik Samuelsson

1995

Hässelby SK

7875

37

Axel Ohlsson

1996

Hässelby SK

58

Andreas Carlsson

1995

IK Ymer

Totalt 4 deltagare

P 19


Tiokamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

38

Jakob Samuelsson

1998

Hässelby SK

7145

39

Gabriel Rosshagen

1998

Hässelby SK

6727

41

Viktor Johansson

1997

Ullevi FK

53

Ari Sigþor Eiriksson

1997

Club Breidablik, Iceland

54

Guðmundur Smári Daníelsson

1998

Club UMSE, Iceland

55

Guðmundur Karl úlfarsson

1998

Club Ármann, Iceland

84

Max Hejdenberg

1998

Örgryte IS

85

Samuel Wiik

1998

Örgryte IS

90

Axel Abrahamsson

1998

Bromma IF

Totalt 9 deltagare

P 17


Tiokamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

20

Carl-Einar Eskonniemi Söderström

1999

Hellas FK

23

Anton Olsson

1999

FIK Färjestaden

6033

28

Johan Nordström

1999

Falu IK

60

Jonas Renz

1999

Tjalve IF Norrköping

6421

61

Edvin Hagberg

1999

Turebergs FK

6433

Totalt 5 deltagare

P 16


Tiokamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

27

Simon Thor

2000

IFK Märsta

29

Emil Uhlin

2000

Falu IK

46

Philip Stömne

2000

Valbo AIF

63

Tim Svantesson

2000

Nyköpings BIS

86

Carl Bengtström

2000

Örgryte IS

87

Felix Larsen Nilsson

2000

Örgryte IS

91

Erik Thunqvist

2000

Bromma IF

92

Måns Rosenbaum

2000

Bromma IF

Totalt 8 deltagare

P 15


Åttakamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

1

Carl Hedin

2001

Eksjö Södra IK

4158

17

Karl Wållgren

2001

Lerum Friidrott

19

Carl af Forselles

2001

Hellas FK

33

Otto Nilsson

2001

Ik Sisu

4376

59

Henrik Renz

2001

IK Norrköping Friidrott

70

Theodor Duvert

2001

IFK Märsta

76

Jonatan Håkansson

Hammarby IF

Totalt 7 deltagare

KS


Sjukamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

62

Nadja Casadei

1983

Athletics 24Seven

72

Maja Rogemyr

1991

IF Göta Karlstad

77

Elisabeth Höglund

1990

IF Göta Karlstad

Totalt 3 deltagare

K 22


Sjukamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

9

Elin Lindeblad

1995

Kalmar SK friidrott

3835

40

Malin Skogsström

1995

Hässelby SK

5177

71

Sara Söderberg

1994

Tjalve IF Norrköping

78

Frida Johansson

1995

IF Göta Karlstad

Totalt 4 deltagare

F 19


Sjukamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

24

Victoria Stöckel

1997

Nedre Soppero IK

4517

34

Lovisa Östervall

1997

IFK Tumba

5723

47

Bianca Salming

1998

Täby IS

5840

48

Helena Kolte

1998

Täby IS

49

Lovisa Linde

1998

Täby IS

5175

50

Maria Södergren

1998

Täby IS

64

Beatrice Lantz

1997

IFK Växjö

79

Minna Svärd

1998

IF Göta Karlstad

80

Moa Hansson

1998

IF Göta Karlstad

81

Lisa Piscator

1997

IF Göta Karlstad

4073

Totalt 10 deltagare

F 17


Sjukamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

8

Sara Engman

1999

Boden friidrott

11

Johanna Andersson

1999

Lerum Friidrott

12

Linnea Åberg

1999

Lerum Friidrott

32

Alma Kilpeläinen

1999

Ljungby Fik

4550

44

Saga Backeström

1999

Umedalens IF

3490

45

Evelina Backeström

1999

Umedalens IF

3603

52

Frida Wistfors

1999

Linköpings GIF

4081

56

Linnéa Lindh

1999

Linköpings GIF

65

Frida Bergvall

1999

IFK Växjö

4556

66

Ida Thunberg

1999

IK Stål

5556

88

Judith Sjöman

1999

Örgryte IS

Totalt 11 deltagare

F 16


Sjukamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

2

Ingrid Holmquist

2000

KFUM Örebro friidrott

3

Linnéa Bodin

2000

KFUM Örebro friidrott

4

Ebba Löfholm

2000

KFUM Örebro friidrott

7

Erika Wärff

2000

Malmö AI

5498

13

Sara Dahlén

2000

Lerum Friidrott

22

Nora Bankel

2000

Lerum Friidrott

35

Izabella Ripsweden

2000

IFK Tumba

3322

43

Amanda Eriksson

2000

Spårvägen FK

3675

67

Lovisa Karlsson

2000

Högby IF

5286

73

Filippa Straumsnes

2000

Tyresö FK

Totalt 10 deltagare

F 15


Sexkamp

Startnr

Namn

Född

Förening

Årsbästa

5

Nora Swartz

2001

Östersunds GIF

2857

6

Helena Cronstedt

2001

Malmö AI

3303

10

Freja Nygren

2001

Gefle IF

14

Ebba Hager

2001

Lerum Friidrott

15

Elvira Carlén

2001

Lerum Friidrott

16

Linnea Pihl

2001

Lerum Friidrott

18

Feben Tewelde

2001

Järvsö IF

3539

25

Tilde Johansson

2001

Falkenbergs IK

26

Lovisa Lindholm

2001

Linköpings GIF

31

Ella Darrell

2001

Lerum Friidrott

51

Mikaela Ekman

2001

Täby IS

3046

57

Nicolina Eriksson

2001

Djurmo Sifferbo IF

68

Amanda Ivehammar

2001

Linköpings GIF

69

Alva Wolwan

2001

Upsala IF

75

Klara Rådbo

2001

Hammarby IF

4084

89

Sandra Jonsson

2001

Örgryte IS

Totalt 16 deltagare



© Arena 2.0, RunPro Systems