P17
100m  100m  100m  400m  1500m  Höjdhopp  Diskus 
Diskus 
P15
300m  300m  2000m  Höjdhopp  Kula 
F17
100m  100m  100m  400m  1500m  Tresteg  Tresteg 
Kula 
F15
300m  300m  2000m  Längdhopp  Längdhopp  Diskus 

Listan skapad: 2004-08-15 16:28:51

Ungdoms-SM


P17 100m Försök13/8  14:30

Heat 1
    Vind: +1,6  
1Rickard Arvidsson87Hökensås11,12Q
2Henrik Adolfsson88Nyköpings BIS FI11,27Q
3Jonas Mårtensson88Villstad GIF11,60
4Olof Hjertman88IFK Växjö11,72
5Nevzad Karaahmetovic88Nyköpings BIS FI11,73
6Patrik Olofsson87Eds SK11,75
7Jesper Wingqvist88IF Göta11,81

Heat 2
    Vind: +1,4  
1David Tegel87Trollhättans SK11,19Q
2Erik Karlsson87IFK Växjö11,39Q
3Daniel Olsson87Klippans FK11,55q
4Rickard Borg88Hälle IF11,93
5André Brännström87Skellefteå AIK FI11,97
6Hans Lämås88IF Göta12,01

Heat 3
    Vind: +3,0  
1Oscar Rosén-Olofsson88IFK Umeå11,34Q
2Simon Johansson87Kils AIK11,38Q
3Dennis Muniale-Olsen88Västerås FIK11,69
4Torbjörn Carlsson88IFK Göteborg11,71
5Henrik Kullander87Varbergs GIF11,89
6Martin Krisell87Linköpings GIF12,15
7Jonas Nilsson87Sälens IF12,26

Heat 4
    Vind: +1,0  
1Per Strandquist87Malmö AI11,12Q
2Eddy Willför88Västerås FIK11,41Q
3Jonas Hilmersson88Ullevi Friidrott11,51q
4Christian Rodriguez87Väsby IK11,59q
5Erik Lindberg87Haparande SKT FI11,75
6Ruslan Kanat87Råby Rekarne FIF11,88
7Chritian Hedman87Falkenbergs IK12,19

Heat 5
    Vind: +4,1  
1Edmund Yeboah88Hässelby SK 10,65Q
2Oliver Plattner87Hässelby SK 11,14Q
3Vuk Djekic88Malmö AI11,28q
4Carl Dahlöf88Ullevi Friidrott11,32q
5Johan Delgård87IFK Helsingborg11,49q
6Dennis Nydahl88Mölndals AIK11,60
7Jimmy Gustafsson87Hovslätts IK11,82

P17 100m Semifinal13/8  17:15

Heat 1
    Vind: -1,1  
1Edmund Yeboah88Hässelby SK 10,91Q
2Simon Johansson87Kils AIK11,17Q
3David Tegel87Trollhättans SK11,25Q
4Erik Karlsson87IFK Växjö11,38q
5Oscar Rosén-Olofsson88IFK Umeå11,48q
6Carl Dahlöf88Ullevi Friidrott11,58
7Christian Rodriguez87Väsby IK11,62
8Johan Delgård87IFK Helsingborg11,87

Heat 2
    Vind: +0,5  
1Per Strandquist87Malmö AI10,92Q
2Rickard Arvidsson87Hökensås11,30Q
3Oliver Plattner87Hässelby SK 11,31Q
4Eddy Willför88Västerås FIK11,51
5Henrik Adolfsson88Nyköpings BIS FI11,53
6Jonas Hilmersson88Ullevi Friidrott11,59
7Vuk Djekic88Malmö AI11,67
8Daniel Olsson87Klippans FK11,79

P17 100m Final13/8  19:50
    Vind: +1,0  
1Edmund Yeboah88Hässelby SK 10,63
2Per Strandquist87Malmö AI10,96
3Simon Johansson87Kils AIK11,10
4Rickard Arvidsson87Hökensås11,15
5David Tegel87Trollhättans SK11,23
6Erik Karlsson87IFK Växjö11,27
7Oliver Plattner87Hässelby SK 11,34
8Oscar Rosén-Olofsson88IFK Umeå11,48

P17 400m Försök13/8  17:55

Heat 1
       
1Viktor Lohr87IK Orient50,15Q
2Hjalmar Hallberg88Vittsjö GIK51,06q
3Gabriel Thorstensson87Danderyds SK54,45
4Andreas Nyberg87IK Hakarpspojkarna55,06
5Jonathan Malka88IF Kville58,10

Heat 2
       
1Adam Sewall87Malmö AI51,12Q
2Gustav Karnebäck87Turebergs FK51,69q
3Christian Rodriguez87Väsby IK53,49
4Mattias Flander88Angereds IS54,72
5Joakim Hjelm88IK Orient58,80

Heat 3
       
1Tor Pöllänen87Hässelby SK 51,69Q
2Leo Silvén Möller88Huddinge AIS52,70q
3Rasmus Appelkvist88KA 2 IF54,76
4Cristoffer Carlsson88Morjärvs SK55,69
 Patrik Åkesson88Malmö AIdns

P17 1500m Försök13/8  16:25

Heat 1
       
1Johan Walldén87Gefle IF4,14,99Q
2Mohammed Bashir87Ullevi Friidrott4,15,73Q
3Saibou Kebbeh88Malmö AI4,16,02Q
4Patrik Carlsson88Rånäs 4H4,16,24q
5Erik Anderszén87Sköldinge IF4,21,31
6Linus Harrysson88IFK Växjö4,24,89
7Mattias Grahn87Vännäs FI4,27,10
8Martin Lindqvist88IFK Lund4,27,66

Heat 2
       
1Robin Höglund87Lerum FI4,13,45Q
2Oskar Danielsson88Söderköpings FIK4,13,93Q
3Emil Oscarsson87Alingsås IF4,14,17Q
4Martin Stjernlöf87Råby Rekarne FIF4,14,95q
5Kimmo Halonen87Tullinge-Tumba FF FI4,19,58
6Robin Kivilia87IF Linden FI4,24,96
7Emil Westman88Rånäs 4H4,28,08
8Joakim Bergren88Östhammar FI4,52,45

Heat 3
       
1Marcus Gustavsson88Söderköpings FIK4,12,85Q
2Tobias Ekhamre88Hammarby IF4,13,07Q
3Tobias Lundgren87Spårvägens FK4,13,21Q
4Joakim Hallqvist88Lerum FI4,13,79q
5Erik Widing87Bromma IF4,20,13
6Tobias Ohlson87Rånäs 4H4,30,59
7Sebastian Cole88Björntorps IF4,35,02
8Samuel Johansson88IF Göta4,39,53
9Anton Landenmark88Mariestads AIF4,58,23

P17 Höjdhopp Final13/8  17:00
       
1Mehdi Al-khatib87SoIK Hellas FI201
2Rickard Karlsson87Bålsta IK199
3Kim Skoog87Ekshärads FI192
4Marcus Larsson87IFK Göteborg192
5Joel Thorén87Hammarby IF192
6Josef Karnebäck87Gotlänsk Friidrott192
7Linus Karlsson88Falu IK189
8Björn Barrefors87Falköpings AIK FI189
9Mattias Green88IFK Trelleborg FI189
9Alexander Tengner87Trollhättans SK189
10Henrik Norgren87Hammarby IF189
12Erik Lindberg87Haparande SKT FI185
12Joakim Strömvall87IF Göta185
14Pontus Thomeé87Lerum FI185
15Robert Bergqvist88Hässelby SK 181
15Niclas Liedberg88Hammarby IF181
17Oscar Adolfsson88IK Orient181
17Josua Gustavsson88Ullevi Friidrott181
19Viktor Jonsson87Gotlänsk Friidrott181
19Conrad Öster88S Sanby IF181
21Daniel Hägg87Eslövs AI FI181
21Erik Lundmark88Västerås FIK181
23Hans Lämås88IF Göta176
24Pontus Norman88Mölndals AIK171
24Sebastian Meakin88IFK Växjö171
24Tim Stavgren88IF Göta171
26Jonatan Rist-Christensen88IF Göta171

P17 Diskus Kval13/8  14:00

Pool 1
       
1Anders Lundell88KFUM Arvika Friidrott49,09Q
2Axel Härstedt87IK Finish47,04Q
3Ulf Ankarling88IF Göta45,77Q
4Mikael Hedström87Skellefteå AIK FI45,49Q
5Fredrik Johansson87Säffle FI44,29Q
6Tommy Nordin88Trångsvikens IF43,59Q
7Mikael Sundler88SK Bore42,36Q
8Daniel Nyman87Svenljunga IK41,98Q
9Eric Svensson87IFK Växjö41,75
10Henrik Hassel87Turebergs FK40,57
11Per Rosell87FIK Färjestaden36,22
 Jens Weswmann87Heleneholms IF
 Nicklas Eriksson87SoIK Hellas FI

Pool 2
       
1Lars Jarnefjord88Lerum FI41,29
2David Olsson88Hammarby IF39,45
3Anders Terning87Wedevågs IF37,84
4Robert Ruuska87Sollefteå GIF FIF36,93
5Mikael Zäll88Ullevi Friidrott36,31
6Josua Gustavsson88Ullevi Friidrott35,73
7Jonathan Gren88Falköpings AIK FI35,42
8Pontus Waern88Stocksäters IF33,77
9Robin Bylund87Sollefteå GIF FIF32,92
10Axel Håkansson88Ystads IF30,76
11Richard Johansson88Mariestads AIF27,73
 Marcus Janback87Fredrikshofs FiF

P17 Diskus Final13/8  16:30
       
1Axel Härstedt87IK Finish51,05
2Ulf Ankarling88IF Göta49,52
3Anders Lundell88KFUM Arvika Friidrott48,35
4Mikael Hedström87Skellefteå AIK FI46,62
5Tommy Nordin88Trångsvikens IF44,21
6Daniel Nyman87Svenljunga IK43,91
7Fredrik Johansson87Säffle FI43,48
8Mikael Sundler88SK Bore42,55

P15 300m Försök13/8  15:40

Heat 1
       
1Camilo Karlström89Högby IF36,95Q
2Sebastian Farkas89Heleneholms IF38,38Q
3John Arvidsson89Stora Skedvi IK38,87q
4Christoffer Renman89Rånäs 4H40,07
5Daniel Polleryd89IF Göta42,14

Heat 2
       
1David Toftemyr89Västerås FIK37,27Q
2Niklas Olsson89Heleneholms IF38,35Q
3Adam Tegelström89Skellefteå AIK FI38,64q
4Rikard Karlsson89Kils AIK39,78
5John-Eric Eriksson89IFK Växjö40,24

Heat 3
       
1Anders Nihlstedt89FIK Färjestaden37,67Q
2Hampus Forsberg89IFK Helsingborg37,77Q
3Magnus Wibe89Enköpings AI39,38q
4Johannes Andersson89Trollhättan IF39,61
5Anton Andersson89Boden FI40,27

Heat 4
       
1Oskar Åhberg89Solna FI37,19Q
2Viktor Ekelund89Malmö AI38,45Q
3Simon Dujan89UF Contact39,38q
4Kristoffer Fransson89Valbo AIF39,83
5Christian Johansson Cederfjärd89Falköpings AIK FI40,13

P15 300m Semifinal13/8  19:20

Heat 1
       
1Camilo Karlström89Högby IF37,13Q
2Anders Nihlstedt89FIK Färjestaden38,05Q
3Hampus Forsberg89IFK Helsingborg39,20
4Sebastian Farkas89Heleneholms IF40,55
 Simon Dujan89UF Contactdns
 Adam Tegelström89Skellefteå AIK FIdns

Heat 2
       
1Oskar Åhberg89Solna FI36,32Q
2David Toftemyr89Västerås FIK37,23Q
3Viktor Ekelund89Malmö AI38,69q
4John Arvidsson89Stora Skedvi IK38,70q
5Niklas Olsson89Heleneholms IF39,47
6Magnus Wibe89Enköpings AI39,98

P15 2000m Final13/8  18:45
       
1Erik Senorski89Örgryte IS6,00,16
2Kristoffer Vilkancis89Hässelby SK 6,06,15
3Johan Hydén89IK Akele6,06,16
4Refik Saljunovic89IK Tiwas6,06,74
5Markus Persson89Malmö AI6,11,91
6Anton Wendesten89Sävedalens AIK6,13,07
7Robert Åkerblom-Andersson89Arlanda-Märsta SK6,14,38
8John Eliasson89Sävedalens AIK6,16,84
9Johan Balkare89Nyköpings BIS FI6,16,96
10Björn Erlandsson89Kvismaredalens IF6,17,29
11Tim Sundström89KFUM Örebro6,21,26
12Linus Lagergren89Sävedalens AIK6,21,28
13Kristoffer Bergstedt89Söderhamns IF6,23,83
14Tim Slättergren89Högby IF6,25,09
15Emil Hindrikes89Kvarnsveden FIK6,26,29
16Mats Andersson89Turebergs FK6,28,55
17Simon Rohde89Högby IF6,32,22
18Marcus Persson89Mälarö SOK6,35,03
19Calle Halfvarsson89Sågmyra SK6,41,78
20Jonatan Björnberg89KA 2 IF6,43,36
21Erik Ljungqvist89Sävedalens AIK6,58,02
 Erik Olsson89Sävedalens AIKdns
 Christian Tunek89IK Akelednf

P15 Höjdhopp Final13/8  14:00
       
1Markus Nilsson89Malmö AI190
2Johan Andersson89Brattås CK184
3Johan Andersson89Väsby IK184
4David Kallebäck89Varbergs GIF181
5Erik Olsson89SK Bore181
6Josef Sandberg89Villstad GIF177
7Jesper Berggren89Sävedalens AIK177
7Emil Svensson89IFK Växjö177
9Fredrik Kristoffersson89IF Vingarna177
10Viktor Ohlsson89Gillberga-Lista IF177
11Anders Nihlstedt89FIK Färjestaden173
12Anton Danieli89Sävedalens AIK168
13Oscar Nygren89Sävedalens AIK168
13Oskar Rybo89IF Kville168
15Julius Haight89Örgryte IS168
15Tobias Eriksson89Edsbyns IF FI168
15Simon Borbely89Angereds IS168
18Felix Siljebäck-Larssen89Västerås FIK168
19Erik Bylund89Sollefteå GIF FIF163
19Magnus Söderkvist89IK Ymer163
21Fredrik Nydahl89Ullevi Friidrott163
22Martin Gren89Falköpings AIK FI163
23Kim Ekberg89Norrköpings FIK163
24Daniel Polleryd89IF Göta163

P15 Kula Final13/8  17:20
       
1Emil Svensson89IFK Växjö15,52
2Robin Lundgren89Katrineholms SK FI15,12
3Johnny Karlsson89IFK Strömsund FI14,81
4Oskar Åhberg89Solna FI14,49
5Erik Krane89Skellefteå AIK FI14,36
6Jack Fogelqvist89Mariestads AIF13,68
7Simon Spejare89Östersunds GIF13,04
8Fredrik Linansky89Klippans FK12,9012,51
9Fredrik Kristoffersson89IF Vingarna12,9012,47
10Simon Karlsfred89Ullevi Friidrott12,81
11Hampus Engström89FIK Färjestaden12,74
12Joel Ahl89Hanvikens SK12,61
13Mathias Erkkilä89Gefle IF12,49
14Jonas Carlsson89FIK Färjestaden11,87
15Peter Edfors89Sollefteå GIF FIF11,04
 Kristoffer Älvenstrand89Kungsängens SKInget res.

F17 100m Försök13/8  14:00

Heat 1
    Vind: okänd  
1Anna Ek87Klippans FK12,10Q
2Anna Wemmert88IFK Helsingborg12,57Q
3Julia Håkansson87IF Kville12,80q
4Lina Nätterlund88Gefle IF13,07
5Malin Hanson88Mälarhöjdens IK13,39
6Helena Sjöström88Linköpings GIF13,90
7Emma Haltorp88Malungs FI14,18

Heat 2
    Vind: 3,2  
1Anette Broselid88FIK Färjestaden12,20Q
2Cecilia Edfors87Sollefteå GIF FIF12,37Q
3Louise Johansson88Umedalens IF12,44q
4Emma Vessman88Mälarhöjdens IK12,94
5Kristin Sörman88Wedevågs IF13,29
6Sara Nilsson88Sälens IF13,92
7Linn Gustavsson88IF Göta14,63

Heat 3
    Vind: 1,5  
1Linda Berntsson87Varbergs GIF12,10Q
2Maria Gustafsson88Gillberga-Lista IF12,50Q
3Elin Backman88IFK Helsingborg12,62q
4Sofia Larsson88Säffle FI13,20
5Nina Fjellner88Slagnäs IF13,25
6Hanna Nilsson88Ullevi Friidrott13,29
7Minna Jansson88Mälarhöjdens IK13,47

Heat 4
    Vind: +2,9  
1Mariama Sambou88Huddinge AIS12,21Q
2Sofia Rahdevi87IK Finish12,45Q
3Nina Törnqvist87IK Finish12,47q
4Lotta Ingebrigtsen87Östersunds GIF12,76q
5Josefin Johansson88Eds SK12,76q
6Elin Skoglund Jansson87IK Orient12,85
7Emilie Karlsson87Hässelby SK 13,32

Heat 5
    Vind: +1,5  
1Julia Skugge88Glanshammars IF12,51Q
2Caroline Bertheau87Malmö AI12,54Q
3Victoria Bülow88Falu IK12,86
4Frida Svensson88IFK Växjö12,87
5Johanna Kaiser87Hässelby SK 13,00
6Emma Jungmark87IF Kville13,45
 Caroline Jansson88GKIKdnf

F17 100m Semifinal13/8  17:00

Heat 1
    Vind: +1,0  
1Linda Berntsson87Varbergs GIF12,12Q
2Anette Broselid88FIK Färjestaden12,25Q
3Cecilia Edfors87Sollefteå GIF FIF12,48Q
4Sofia Rahdevi87IK Finish12,54q
5Louise Johansson88Umedalens IF12,70
6Anna Wemmert88IFK Helsingborg12,72
7Lotta Ingebrigtsen87Östersunds GIF12,82
8Josefin Johansson88Eds SK12,90

Heat 2
    Vind: +1,2  
1Anna Ek87Klippans FK12,10Q
2Mariama Sambou88Huddinge AIS12,18Q
3Julia Skugge88Glanshammars IF12,34Q
4Nina Törnqvist87IK Finish12,48q
5Maria Gustafsson88Gillberga-Lista IF12,56
6Caroline Bertheau87Malmö AI12,62
7Elin Backman88IFK Helsingborg12,69
8Julia Håkansson87IF Kville12,74

F17 100m Final13/8  19:40
    Vind: +1,1  
1Anna Ek87Klippans FK12,00
2Linda Berntsson87Varbergs GIF12,07
3Mariama Sambou88Huddinge AIS12,12
4Anette Broselid88FIK Färjestaden12,13
5Julia Skugge88Glanshammars IF12,49
6Cecilia Edfors87Sollefteå GIF FIF12,51
7Nina Törnqvist87IK Finish12,60
8Sofia Rahdevi87IK Finish12,67

F17 400m Försök13/8  17:25

Heat 1
       
1Sofie Persson87IFK Helsingborg56,17Q
2Emma Jungmark87IF Kville59,31q
3Maja Olofsson87IFK Växjö59,44q
4Nathalie Sandell87IK Finish60,38

Heat 2
       
1Nina Runvik87IFK Lund59,50Q
2Beatrice Enckell88IF Udd59,64
3Petra Axenram87Malmö AI61,22
4Åse Lundin88GKIK62,50
5Tove Granström88Luleå FIF63,32

Heat 3
       
1Maria Mejsjö87Karlskoga FIF58,04Q
2Caroline Enberg87Täby IS59,08q
3Malin Bjergestam88Kils AIK60,30
4Elin Sundeqvist88Upsala IF60,74
5Karin Johansson88KFUM Örebro61,25

F17 1500m Försök13/8  16:10

Heat 1
       
1Frida Flodström87Turebergs FK5,01,06Q
2Sofia Kaneberg88Spårvägens FK5,02,96Q
3Johanna Strömberg87Hälle IF5,03,49Q
4Emmi Östlund88Hammarby IF5,03,80q
5Erika Fyrvall87Turebergs FK5,07,79
6Emelie Yngwe87IF Rigor5,09,17
7Emma Stenberg88Falu IK5,11,67
8Anna Elmgren88Enhörna IF5,38,83

Heat 2
       
1Sandra Fransson88IFK Växjö4,54,43Q
2Sandra Nilsson88Björntorps IF4,55,83Q
3Elina Nygren88Ärla IF4,57,49Q
4Sara Bergh88IF Rigor5,01,05q
5Sofia Lilja88IF Kville5,03,74q
6Emma Melgren88Wedevågs IF5,04,05q
7Linda Joansson87IFK Mora5,06,66
8Linda Johansson88Ängelholms IF5,15,18
9Emma P Lundin88IFK Lidingö FI5,16,48

F17 Tresteg Kval13/8  16:00

Pool 1
       
1Charlotta Brishammar87IFK Lidingö FI11,71+0,9Q
2Elin Husén87SoIK Hellas FI11,68-0,2Q
3Martina Wahnström87Ullevi Friidrott11,490,0Q
4Sandra Pettersson88Strands IF11,47-1,2Q
5Frida Blomqvist87Hökensås11,46-0,6Q
6Anna Alexson87Kyrkhults SK11,45-2,8Q
7Ebba Jungmark87Mölndals AIK11,34-2,1Q
8Fredrika Andersson88Upsala IF11,19-1,9Q
9Daniella Eriksson87Enköpings AIF11,10-0,2
10Jasmine Andersson88Kalmar SK FI10,73-0,1

Pool 2
       
1Adelina Karlsson88Kongahälla AIK10,96-1,4
2Elise Råman Delin88Upsala IF10,870,0
3Stina Nilsson87IFK Umeå10,82-1,1
4Amelia Engström87IFK Lidingö FI10,75-1,4
5Camilla Sandblom88Hovslätts IK10,710,0
6Emman Samuelsson88Bollnäs FIK10,500,0
7Anna Kihlgren87Kongahälla AIK10,47-1,0
8Annie Thorold88Mariestads AIF10,45-1,3
9Frida Torstensson87Laholms IF10,360,0
10Emmy Westerdahl88Malmö AI10,35-0,7
11Malin Berggren88GoIF Tjalve10,26-2,5
12Sofia Björnfot88Kuivakangas SK9,890,0
13Sofia Bergkvist88Mariestads AIF9,78-2,7
 Lina Nätterlund88Gefle IFInget res.
 Lina Pohl87KFUM Örebrodns

F17 Tresteg Final13/8  19:10
       
1Anna Alexson87Kyrkhults SK12,14-0,8
2Ebba Jungmark87Mölndals AIK11,990,0
3Charlotta Brishammar87IFK Lidingö FI11,97+0,4
4Martina Wahnström87Ullevi Friidrott11,89+0,7
5Elin Husén87SoIK Hellas FI11,830,0
6Frida Blomqvist87Hökensås11,620,0
7Sandra Pettersson88Strands IF11,200,0
8Fredrika Andersson88Upsala IF11,17+0,6

F17 Kula Final13/8  14:45
       
1Jenny Johansson88Västerås FIK14,82
2Anna Wikström87IFK Tumba FI14,58
3Maria Bengtsson88IFK Växjö13,09
4Jasmine Henriksson88Eslövs AI FI12,94
5Sofia Larsson88Säffle FI12,68
6Jonna Olsson88Vittsjö GIK12,63
7Jenny Davidsson88Hammarby IF12,59
8Ida Tengvall87Ängelholms IF12,01
9Jenny Olsson87Eslövs AI FI11,96
10Karin Höglund87Mölndals AIK11,88
11Kristin Sörman88Wedevågs IF11,86
12Frida Karlsson87IFK Växjö11,70
13Carolina Nilsson87IK Orient11,65
14Ann-Sofie Åkesson87Eslövs AI FI11,59
15Lina Pohl87KFUM Örebro11,40
16Hanna Jönsson88Eslövs AI FI11,21
17Karin Kristoffersson87IK Heros FIK11,14
18Carolina Lundvall88Västerås FIK11,02
19Gullan Andersson87KFUM Arvika Friidrott10,97
20Victoria Österberg88IF Göta10,74
21Anna Boberg87Tibro AIK FIK10,11
22Viktoria Oscarsson87Herrljunga SK FI9,62
 Hanna Skoglund87KFUM Arvika Friidrottdns
 Ellinore Hallin87Enköpings AIFdns
 Mikaela Samuelsson87Norrköpings FIKInget res.

F15 300m Försök13/8  15:10

Heat 1
       
1Linnea Collin89IFK Helsingborg41,90Q
2Lisa Forsberg89Falu IK42,64Q
3Ronja Fjellner89Slagnäs IF42,97q
4Matilda Kjell89Ängelholms IF45,01
5Lina Berglund89Ånge BI-8145,08
6Johanna Aalto89IFK Kristinehamn45,75

Heat 2
       
1Josefin Magnusson89S Sanby IF41,48Q
2Jenna Glensby89IFK Växjö42,02Q
3Sofia Hellberg Jonsén89Hammarby IF42,59q
4Jennifer Böresson89IFK Umeå44,28
5Elin Jaren Pors89Tanums IF44,84

Heat 3
       
1Jonna Quistbergh89Mälarhöjdens IK42,08Q
2Sofia Thorin89Kils AIK42,96Q
3Julia Sjöholm89IK Pallas43,28q
4Malin Wiberg89FIK Färjestaden44,43
5Lovisa Lindhe89IFK Kristinehamn44,70
6Ellinor Thorsell89IF Udd45,85

Heat 4
       
1Emelie Rexelius89Malmö AI42,72Q
2Johanna Mann89Östersunds GIF43,14Q
3Emilia Eliasson89Brännans IF43,69q
4Emma Lagerqvist89Åhus FIK43,87
5Malin Bonthron89Falu IK45,10
6Åsa Frögeli89Tullinge-Tumba FF FI46,38

F15 300m Semifinal13/8  19:10

Heat 1
       
1Josefin Magnusson89S Sanby IF41,78Q
2Emelie Rexelius89Malmö AI41,92Q
3Johanna Mann89Östersunds GIF42,08q
4Sofia Hellberg Jonsén89Hammarby IF42,49q
5Jenna Glensby89IFK Växjö43,00
6Emilia Eliasson89Brännans IF43,56

Heat 2
       
1Linnea Collin89IFK Helsingborg42,02Q
2Jonna Quistbergh89Mälarhöjdens IK42,43Q
3Lisa Forsberg89Falu IK42,70
4Ronja Fjellner89Slagnäs IF42,74
5Sofia Thorin89Kils AIK42,89
6Julia Sjöholm89IK Pallas44,40

F15 2000m Final13/8  18:30
       
1Hanna Keiser89Enhörna IF6,48,56
2Sara Sjöqvist89Täby IS6,51,50
3Johanna Sandén89Sävedalens AIK6,52,50
4Evelina Månsson89S Sanby IF6,56,39
5Therese Sjöström89Falu IK6,57,53
6Ida Verwijst89Upsala IF7,00,71
7Evelina Menning89Bålsta IK7,00,73
8Rebecka Jonsson89Wärnamo SK7,02,62
9Patricia Wiedel89IFK Trelleborg FI7,10,13
10Paulina Lennartsson89Eslövs AI FI7,22,87
11Maria Jangsten89Sävedalens AIK7,23,05
12Matilda Hansson89IF Göta7,28,40
13Josefin Berggren89Östhammar FI7,28,61
14Emelina Soto89IFK Tumba FI7,30,16

F15 Längdhopp Kval13/8  14:00

Pool 1
       
1Gabriela Casadei89KA 2 IF5,420,0Q
2Alexandra Axell89Lerum FI5,38+0,3Q
3Ann-Sofie Jansson89Hofors AIF5,37-0,9Q
4Josefin Svensson89Hjortens FI5,31-0,1Q
5Emilie Andersson89Kungsängens SK5,25-1,35,21
6Johanna Riex89Eslövs AI FI5,25-2,75,02
7Nina Ljung89KFUM Arvika Friidrott5,20-1,9Q
8Isabelle Eurenius89Sollefteå GIF FIF5,12-1,8
9Jenna Glensby89IFK Växjö5,10-1,45,01
10Anna Eriksson89Ystads IF5,10-1,24,93
11Ellinor Rosenquist89Norrköpings FIK5,05-1,5
12Simona Geries89IF Skade5,03-1,5
13Natalie Jägerdal89Malmö AI4,95-0,4
14Emelie Svensson89Tanums IF4,940,0
15Cecilia Härdén89Turebergs FK4,900,0
16Sara Hall89GoIF Tjalve4,88-0,3
17Almirka Topcagic89Malmö AI4,84-2,0
18Anna Borg89GKIK4,790,04,65
19Hanna Tjernell89SoIK Hellas FI4,790,04,53
20Kristina Eriksson89Rånäs 4H4,72-3,8
21Patricia Strenius89KA 2 IF4,680,0
 Malin Wiberg89FIK FärjestadenX-1,3

Pool 2
       
1Mirabella Jauhiainen89Boden FI5,25-0,1Q
2Caroline Hallén89Hässelby SK 4,960,0
3Julia Lärkert89IFK Lidingö FI4,94-0,6
4Marie Pettersson89Säffle FI4,91-2,3
5Johanna Aalto89IFK Kristinehamn4,900,0
6Frida Lindgren89IF Göta4,86-1,24,85
7Pernilla Sörman89Glanshammars IF4,86-1,74,79
8Lovisa Gårlin89GoIF Tjalve4,830,0
9Matilda Norin89Strands IF4,81-1,5
10Maria Fransson89Hovslätts IK4,79-2,6
11Lina Berglund89Ånge BI-814,74-1,34,69
12Josefin Jansson89Östhammar FI4,74-2,94,62
13Ronja Fjellner89Slagnäs IF4,71-3,6
14Anna-Karin Sörling89Ärla IF4,630,0
15Lina Hedly89Leksands FIK4,61+0,3
16Elisabeth Brolin89Leksands FIK4,58-1,9
17Johanna Bertilsson89Strands IF4,45-0,5
18Lovisa Lindhe89IFK Kristinehamn4,440,04,24
19Sara Wallin89Hässelby SK 4,44-0,64,21
20Joanna Nydén89Wedevågs IF4,37-1,2
21Johanna Johansson89Wedevågs IF4,280,0
22Kristin Hallberg89Östersunds GIF4,19-1,7
23Sandra Wallström89Ärla IF2,97-5,5

F15 Längdhopp Final13/8  17:40
       
1Gabriela Casadei89KA 2 IF5,77+1,7
2Emilie Andersson89Kungsängens SK5,63+0,3
3Johanna Riex89Eslövs AI FI5,61+2,8
4Nina Ljung89KFUM Arvika Friidrott5,48+2,2
5Mirabella Jauhiainen89Boden FI5,47+0,4
6Josefin Svensson89Hjortens FI5,40+0,8
7Alexandra Axell89Lerum FI5,35+1,2
8Ann-Sofie Jansson89Hofors AIF5,22+1,6

F15 Diskus Final13/8  18:30
       
1Sarah Lindberg89SK Bore44,22
2Elisabeth Brånsgård89Fjugesta IF41,50
3Simona Geries89IF Skade39,82
4Anna Wessman89IFK Växjö38,64
5Emelie Olofsson89IF Vingarna36,73
6Alexandra Axell89Lerum FI36,62
7Elin Sundlöf89Glanshammars IF36,28
8Sofia Eriksson89SoIK Hellas FI34,06
9Malin Wiberg89FIK Färjestaden33,84
10Teres Christensson89Trollhättans SK33,82
11Sanne Petersson89IK Pallas33,72
12Rebecca Hallberger89Svenljunga IK32,80
13Jannica Nilsson89Eslövs AI FI31,34
14Joanna Nydén89Wedevågs IF30,80
15Rebecka Adin89Angereds IS30,33
16Cecilia Svensson89Angereds IS28,8727,15
17Therese Anderson89Lerum FI28,87
18Lisa Boss89Ekshärads FI27,75
19Nina Ljung89KFUM Arvika Friidrott24,26
 Erika Sundin89Ånge BI-81


© Arena 2.0, RunPro Systems