P17
200m  200m  800m  3000m  300m häck  Stavhopp  Längdhopp 
Längdhopp  Kula 
P15
100m  100m  100m  800m  300m häck  Tresteg  Slägga 
Spjut 
F17
200m  200m  800m  3000m  300m häck  Höjdhopp  Slägga 
Spjut 
F15
100m  100m  100m  800m  300m häck  Stavhopp  Tresteg 
Tresteg  Kula 

Listan skapad: 2004-08-15 16:37:55

Ungdoms-SM


P17 200m Semifinal15/8  10:50

Heat 1
    Vind: -1,33  
1Per Strandquist87Malmö AI22,41Q
2Erik Karlsson87IFK Växjö22,96q
3Henrik Norgren87Hammarby IF23,79
4Jonas Hilmersson88Ullevi Friidrott23,83
5Gustav Karnebäck87Turebergs FK23,92
6Hjalmar Hallberg88Vittsjö GIK24,13

Heat 2
    Vind: -0,87  
1Viktor Lohr87IK Orient22,50Q
2Simon Johansson87Kils AIK22,73q
3Oliver Plattner87Hässelby SK 23,38
4Oscar Rosén-Olofsson88IFK Umeå23,48
5Olof Hjertman88IFK Växjö24,24
6Dennis Nydahl88Mölndals AIK24,35

Heat 3
    Vind: -0,36  
1Rickard Arvidsson87Hökensås22,89Q
2David Tegel87Trollhättans SK22,98q
3Josua Gustavsson88Ullevi Friidrott23,52
4Daniel Olsson87Klippans FK23,61
5Johan Delgård87IFK Helsingborg23,93
 Henrik Adolfsson88Nyköpings BIS FIdns

P17 200m Final15/8  14:30
    Vind: +0,25  
1Per Strandquist87Malmö AI21,93
2Viktor Lohr87IK Orient22,14
3Simon Johansson87Kils AIK22,39
4Rickard Arvidsson87Hökensås22,68
5Erik Karlsson87IFK Växjö22,81
6David Tegel87Trollhättans SK23,08

P17 800m Final15/8  13:40
       
1Mohammed Bashir87Ullevi Friidrott1,54,13
2Fredrik Hallinder88Turebergs FK1,55,13
3Johan Walldén87Gefle IF1,55,45
4Adam Sewall87Malmö AI1,55,47
5Joakim Englund87Sundsvalls FI1,57,76
6Martin Stjernlöf87Råby Rekarne FIF1,59,97
7Saibou Kebbeh88Malmö AI2,03,69
8Erik Anderszén87Sköldinge IF2,04,22

P17 3000m Final15/8  11:30
       
1Tobias Lundgren87Spårvägens FK8,54,24
2Oskar Danielsson88Söderköpings FIK8,55,84
3Marcus Gustavsson88Söderköpings FIK9,00,68
4Robin Leandersson88Kyrkhults SK9,08,57
5Erik Widing87Bromma IF9,08,97
6Per-Erik Hellström87Hallens SK9,12,06
7Pontus Gustavsson88Sågmyra SK9,13,46
8Patrik Carlsson88Rånäs 4H9,19,20
9Robin Höglund87Lerum FI9,22,32
10Joakim Hallqvist88Lerum FI9,25,40
11Linus Harrysson88IFK Växjö9,27,86
12Hannes Öckerman87Kungsängens SK9,59,75
13Eric Wretström88SK Graal 10,01,94
14Sebastian Cole88Björntorps IF10,04,02
15Anton Landenmark88Mariestads AIF10,28,04
16Joakim Bergren88Östhammar FI10,41,59

P17 300m häck Final15/8  15:50
       
1Niclas Åkerström88IK Ymer38,05
2Sebastian Öberg87Österhaninge IF38,66
3Anton Barck87IFK Växjö39,76
4Johan Edvinsson88Upsala IF40,31
5Kristoffer Hagstedt87Ullevi Friidrott40,56
6Olof Hjertman88IFK Växjö40,63

P17 Stavhopp Final15/8  12:30
       
1Fredrik Malmberg87Malmö AI450
2Marko Drazic87Malmö AI437
3Jonas Almqvist88Skellefteå AIK FI432
4Björn Barrefors87Falköpings AIK FI414
5Rasmus Carlsson88Kvarnsveden FIK406
5Sebastian Carlsson87Kvarnsveden FIK406
5Kim Eriksson87KFUM Örebro406
8Niklas Bagge87Brattås CK395
9Joel Thorén87Hammarby IF384
10Milos Drazic88Malmö AI373
11Jonathan Gren88Falköpings AIK FI373
12Jonathan Eklund88Hammarby IF353
12Jonas Elgered87Hammarby IF353
13Markus Hammarsten88IK Finish353
15Christoffer von Seth88Huddinge AIS333
 Niklas Sten87Kvarnsveden FIKX
 John Gustafsson88Skellefteå AIK FIX
 Björn Johansson88Västerås FIKX
 Josua Gustavsson88Ullevi Friidrott373utom tävl.

P17 Längdhopp Kval15/8  09:30

Pool 1
       
1Vuk Djekic88Malmö AI6,69+1,8Q
2Björn Barrefors87Falköpings AIK FI6,56+0,1Q
3Patrik Olsson87Östersunds GIF6,500,0Q
4Marcus Larsson87IFK Göteborg6,48+1,1Q
5Johannes Wiberg87IFK Umeå6,46-0,2Q
6Torbjörn Carlsson88IFK Göteborg6,44+1,8Q
7Mikael Lilja87Heleneholms IF6,33+1,1Q
8Nicklas Nilsson87Bromma IF6,25+0,26,16Q
9Adam Johansson87Skellefteå AIK FI6,25+0,85,80
10Jens Fröjd-Gustafsson87Västerås FIK6,23+0,2
11Richard Andersson87Upsala IF6,17+1,5
12Erik Lindberg87Haparande SKT FI6,090,0
13Robin Lundh87Linköpings GIF6,05+1,0
14Andreas Karlsson88Lidköpings IS5,97+1,5
15Kalle Boustedt88IFK Göteborg5,74+1,1
16Hannes Palm87KA 2 IF5,21+1,3

Pool 2
       
1Patrik Lythell87Hässelby SK 6,13+1,1
2Peter Olsson87Eds SK6,06+1,3
3Alex Abdalian88Järva FIK6,010,0
4Erik Näsman87Bollnäs FIK6,000,0
5Erik Lundmark88Västerås FIK5,970,0
6Erik Jakobsson88Gefle IF5,93+1,4
7Johan Andersson88Villstad GIF5,91+2,65,75
8Chritian Hedman87Falkenbergs IK5,910,0
9Mikael Persson87Heleneholms IF5,860,0
10Daniel Hägglund88IFK Umeå5,810,0
11Simon Andersson87Valbo AIF5,75+1,4
12Robert Bergqvist88Hässelby SK 5,71+1,8
13Eddy Willför88Västerås FIK5,56+2,0
14Anders Tallryd88Östersunds GIF5,40+1,3
15Per Jonsson88Dala Södra FFI5,38+2,6
 Jonas Mårtensson88Villstad GIFdns

P17 Längdhopp Final15/8  13:45
       
1Björn Barrefors87Falköpings AIK FI6,800,0
2Marcus Larsson87IFK Göteborg6,78+0,3
3Patrik Olsson87Östersunds GIF6,65+0,3
4Vuk Djekic88Malmö AI6,60+1,1
5Torbjörn Carlsson88IFK Göteborg6,580,0
6Johannes Wiberg87IFK Umeå6,440,0
7Nicklas Nilsson87Bromma IF6,350,0
 Mikael Lilja87Heleneholms IFX+2,5Inget res.

P17 Kula Final15/8  09:30
       
1Axel Härstedt87IK Finish16,66
2Per Rosell87FIK Färjestaden16,46
3Ulf Ankarling88IF Göta16,36
4Nicklas Eriksson87SoIK Hellas FI15,42
5Anders Lundell88KFUM Arvika Friidrott15,37
6Henrik Adolfsson88Nyköpings BIS FI14,91
7Fredrik Johansson87Säffle FI14,84
8Jens Weswmann87Heleneholms IF14,64
9Sebastian Carlsson87Kvarnsveden FIK14,28
10Marcus Janback87Fredrikshofs FiF14,24
11Olof Hjertman88IFK Växjö14,10
12Jonas Lohse87Mölndals AIK13,93
13Richard Johansson88Mariestads AIF13,63
14Lars Jarnefjord88Lerum FI13,59
15Jonas Nilsson87Timrå AIF FI13,38
16Henrik Hassel87Turebergs FK13,00
17Eric Svensson87IFK Växjö12,80
18Axel Håkansson88Ystads IF12,44
19Pontus Waern88Stocksäters IF12,42

P15 100m Försök15/8  10:00

Heat 1
    Vind: -0,31  
1Markus Sparrman89IK Ymer11,93Q
2Jonas Svensson89Heleneholms IF11,95Q
3Tim Uddh89Mölndals AIK12,01Q
4Anders Nihlstedt89FIK Färjestaden12,24q
5Simon Mulondo89SoIK Hellas FI12,29q
6John Arvidsson89Stora Skedvi IK12,46
7Christian Nilsson89Eslövs AI FI12,53
8Daniel Polleryd89IF Göta12,89

Heat 2
    Vind: -1,43  
1Robin Lundgren89Katrineholms SK FI11,66Q
2Benjamin Plattner89Hässelby SK 11,90Q
3Martin Rollander89Trollhättans SK12,17Q
4Sebastian Farkas89Heleneholms IF12,51
5Simon Dujan89UF Contact12,57
6Magnus Odelberg89Gäddede SK12,68
7Mikael Rosén89Tullinge-Tumba FF FI12,85
8Rikard Karlsson89Kils AIK13,09

Heat 3
    Vind: -0,61  
1Oskar Åhberg89Solna FI11,60Q
2Jim Christensson89Trollhättans SK12,19Q
3David Kallebäck89Varbergs GIF12,23Q
4Erik Magnusson89Dala Södra FFI12,32
5Patrik Lindgren89Spårvägens FK12,35
6Adam Tegelström89Skellefteå AIK FI12,52
7Gustav Somerholt89Danderyds SK12,53
 Jimmy Stenström89Tullinge-Tumba FF FIdns

Heat 4
    Vind: -1,37  
1Philip Sjöström89Linköpings GIF11,91Q
2Niklas Olsson89Heleneholms IF12,02Q
3John Sallergård89Stensjöns IF12,08Q
4Felix Siljebäck-Larssen89Västerås FIK12,27q
5Erik Collin89Ullevi Friidrott12,28q
6Robin Larsson89Gefle IF12,43
7Anton Andersson89Boden FI12,55

P15 100m Semifinal15/8  13:00

Heat 1
    Vind: -1,43  
1Robin Lundgren89Katrineholms SK FI11,63QQ
2Philip Sjöström89Linköpings GIF11,89QQ
3Niklas Olsson89Heleneholms IF12,05QQ
4John Sallergård89Stensjöns IF12,06
5Jonas Svensson89Heleneholms IF12,08
6Martin Rollander89Trollhättans SK12,16
7Felix Siljebäck-Larssen89Västerås FIK12,19
8Erik Collin89Ullevi Friidrott12,21

Heat 2
    Vind: -0,37  
1Oskar Åhberg89Solna FI11,41QQ
2Benjamin Plattner89Hässelby SK 11,74QQ
3Markus Sparrman89IK Ymer11,75QQ
4Tim Uddh89Mölndals AIK11,87qq
5Jim Christensson89Trollhättans SK11,89qq
6Anders Nihlstedt89FIK Färjestaden12,06
7Simon Mulondo89SoIK Hellas FI12,22
7David Kallebäck89Varbergs GIF12,22

P15 100m Final15/8  15:00
    Vind: -0,60  
1Oskar Åhberg89Solna FI11,41
2Robin Lundgren89Katrineholms SK FI11,49
3Markus Sparrman89IK Ymer11,68
4Benjamin Plattner89Hässelby SK 11,83
5Philip Sjöström89Linköpings GIF11,92
6Tim Uddh89Mölndals AIK11,97
7Jim Christensson89Trollhättans SK11,98
8Niklas Olsson89Heleneholms IF11,98

P15 800m Final15/8  14:00
       
1Henrik Berg89Bromma IF2,00,97
2Eric Hegelin89IK Akele2,01,08
3Christoffer Sundberg89Mälarö SOK2,04,44
4Gustaf Karlström89Sollefteå GIF FIF2,05,84
5Viktor Ekelund89Malmö AI2,06,95
6Johan Balkare89Nyköpings BIS FI2,08,49
7Alexander Palm89IF Kville2,10,02
 Jimmy Holmroos89Västerås FIKdns
 Alexander Persson89Klippans FKdnf

P15 300m häck Final15/8  15:30
       
1Camilo Karlström89Högby IF39,55
2Joacim Andersson89Väsby IK41,01
3Alexander Persson89Klippans FK42,01
4Rikard Carlsson89Bromma IF42,76
5Kristoffer Fransson89Valbo AIF43,71
6Jesper Berggren89Sävedalens AIK45,63

P15 Tresteg Final15/8  12:20
       
1Jesper Berggren89Sävedalens AIK13,76+0,8
2Johan Andersson89Väsby IK13,15+0,9
3Claes Beverlöv89IFK Umeå13,06+1,5
4Fredrik Jurstrand89Nyköpings BIS FI12,73+0,8
5Markus Nilsson89Malmö AI12,69+1,6
6Johan Stjernqvist89Fjugesta IF12,57+1,0
7Johan Sjölin89Sävedalens AIK12,49+1,3
8Rasmus Nim89Gäddede SK12,34-0,8
9Erik Olsson89SK Bore12,22+2,1
10Johan Andersson89Brattås CK12,19+0,5
11Torbjörn Julin89IFK Helsingborg12,12+1,2
12Mattias Niklasson89Kongahälla AIK11,95+0,6
13Joachim Ivarsson89IF Udd11,880,0
14Emil Svensson89IFK Växjö11,85+1,0
15Andreas Olsson89Klippans FK11,67+0,2
16Mårten Hansson89KA 2 IF11,53+0,1
17Julius Haight89Örgryte IS11,52-0,3
18Robin Eriksson-Göbel89IF Kville11,38+2,6
19Karl Wilsborn89IFK Växjö11,070,0
20Mattias Pettersson89Ludvika FFI10,200,0
 Jimmy Stenström89Tullinge-Tumba FF FIXdns
 Fredrik Nydahl89Ullevi FriidrottX-0,1Inget res.
 Josef Sandberg89Villstad GIFX+0,6Inget res.

P15 Slägga Final15/8  11:30
       
1Johnny Karlsson89IFK Strömsund FI55,21
2Simon Spejare89Östersunds GIF47,59
3Tony Persson89SK Bore46,74
4Emil Svensson89IFK Växjö46,57
5Torbjörn Julin89IFK Helsingborg46,22
6Anders Eriksson89IF Udd45,43
7Anders Johansson89Kils AIK44,67
8Daniel Larsson89Filipstads IF FIK39,76
 Sebastian Mattsson d.ä.89Eslövs AI FIX
 Klas Göransson89Hovslätts IKX

P15 Spjut Final15/8  14:50
       
1Sebastian Mattsson d.ä.89Eslövs AI FI56,55
2Joachim Ivarsson89IF Udd52,68
3Mathias Erkkilä89Gefle IF50,38
4Jonas Carlsson89FIK Färjestaden50,31
5Steve Bengtsson89Sollefteå GIF FIF48,42
6Martin Gren89Falköpings AIK FI48,11
7Tony Persson89SK Bore47,69
8Simon Jakobsson89Mariestads AIF46,30
9Hannes Haag89Angereds IS44,95
10Erik Krane89Skellefteå AIK FI43,59
11Charbel Samrani89Sollefteå GIF FIF42,32
12David Wåhlberg89Strömstad IF41,63
13Anders Johansson89Kils AIK38,21
14Joel Ahl89Hanvikens SK38,20
15Daniel Pettersson89Kils AIK35,53
16Samuel Arcini89Vittsjö GIK34,30
 Hampus Engström89FIK FärjestadenX

F17 200m Semifinal15/8  10:35

Heat 1
    Vind: -0,49  
1Anette Broselid88FIK Färjestaden25,14Q
2Mariama Sambou88Huddinge AIS25,31Q
3Therese Bohlén-Kinn87Ullevi Friidrott25,90q
4Julia Skugge88Glanshammars IF26,07
5Nina Törnqvist87IK Finish26,17
 Maria Mejsjö87Karlskoga FIFdns

Heat 2
    Vind: -2,95  
1Sofie Persson87IFK Helsingborg25,03Q
2Cecilia Edfors87Sollefteå GIF FIF25,79Q
3Maria Gustafsson88Gillberga-Lista IF25,91q
4Nina Runvik87IFK Lund25,99
5Frida Svensson88IFK Växjö26,51
6Elin Backman88IFK Helsingborg26,56

F17 200m Final15/8  14:20
    Vind: +0,77  
1Sofie Persson87IFK Helsingborg25,21
2Anette Broselid88FIK Färjestaden25,33
3Mariama Sambou88Huddinge AIS25,34
4Cecilia Edfors87Sollefteå GIF FIF26,02
5Maria Gustafsson88Gillberga-Lista IF26,07
6Therese Bohlén-Kinn87Ullevi Friidrott26,18

F17 800m Final15/8  13:30
       
1Viktoria Tegenfeldt87Ume Friidrott2,11,42
2Frida Flodström87Turebergs FK2,14,78
3Lisa Voltaire87Täby IS2,15,05
4Karin Dahllöf87Mölndals AIK2,19,85
5Maja Olofsson87IFK Växjö2,20,68
6Sandra Hobro88Tyresö FIK2,22,06
7Sandra Thudén88Motala AIF2,23,76
8Frida Jönsson87Eslövs AI FI2,23,99

F17 3000m Final15/8  11:10
       
1Sandra Fransson88IFK Växjö10,28,17
2Elina Nygren88Ärla IF10,41,89
3Johanna Strömberg87Hälle IF10,46,99
4Sofia Kaneberg88Spårvägens FK10,49,27
5Sandra Nilsson88Björntorps IF10,51,,33
6Anna Örneving87Turebergs FK11,04,43
7Sara Bergh88IF Rigor11,13,96
8Elin Gustafsson87Trollhättan IF11,14,06
9Lena Örn88SoIK Hellas FI11,23,25
10Ann-Sofie Gimdalen88Täby IS11,27,68
11Hanna Jansson87IF Hagen11,31,29
12Kajsa Olofsson87Ängelholms IF11,32,12
13Linda Johannsen88Täby IS11,35,31
14Anna Svensson87Eslövs AI FI11,39,17
15Tove Bengtsson88Sävedalens AIK11,56,98
16Anna Elmgren88Enhörna IF12,18,22
 Emelie Yngwe87IF Rigordnf

F17 300m häck Final15/8  15:40
       
1Louise Martin87Hässelby SK 43,51
2Malin Olsson88Kils AIK44,09
3Caroline Enberg87Täby IS44,09
4Cecilia Edfors87Sollefteå GIF FIF44,17
5Emilia Rundqvist88Kalmar SK FI45,31
6Beatrice Enckell88IF Udd45,42

F17 Höjdhopp Final15/8  11:30
       
1Erika Wiklund88Trångsvikens IF186
2Ebba Jungmark87Mölndals AIK174
3Anna Alexson87Kyrkhults SK174
4Fredrikke Jensen87Vittsjö GIK166
5Sofie Johansson88Wärnamo SK166
5Daniella Eriksson87Enköpings AIF166
6Carolin Gull88IF Göta166
8Christine Fransson88Sundsvalls FI162
9Emelie Arvidsson87Hammarby IF162
10Frida Blomqvist87Hökensås162
11Elise Råman Delin88Upsala IF158
11Anna Silén88Enköpings AIF158
11Johanna Berg88IK Orient158
11Karolina Lindén87Malmö AI158
15Anna Flodin88Ängebo IK158
16Ellinor Forssander88Mariestads AIF158
17Josefin Svensson88Falkenbergs IK153
17Jenny Olsson87Eslövs AI FI153
17Sofia Bergkvist88Mariestads AIF153
 Petra Andersson88Ullevi FriidrottX

F17 Slägga Final15/8  09:30
       
1Karolina Pedersen87Ullevi Friidrott46,02
2Linda Eriksson87Nyköpings BIS FI45,27
3Viktoria Oscarsson87Herrljunga SK FI43,14
4Angelica Persson88Västerås FIK42,30
5Maria Pettersson87IFK Kristinehamn42,18
6Johanna Rydberg88Västerås FIK41,00
7Kristine Ståhlhandske88Nynäshamns FK39,91
8Jasmine Henriksson88Eslövs AI FI38,45
9Emmie Borgqvist88IF Udd38,41
10Ellinor Forssander88Mariestads AIF38,35
11Therése Gävert88Hammarby IF37,77
12Sara Ståhlberg88Kilafors FI37,50
13Maria Bengtsson88IFK Växjö37,32
14Joanna Nilsson87Nynäshamns FK35,69
15Madeleine Persson88IFK Trelleborg FI34,68
16Gullan Andersson87KFUM Arvika Friidrott34,14
17Ann-Sofie Åkesson87Eslövs AI FI33,81
18Jenny Abrahamsson87IF Udd32,77
19Malin Lundstedt88Gefle IF31,65
20Karin Kristoffersson87IK Heros FIK31,07
21Kristin Sörman88Wedevågs IF29,39

F17 Spjut Final15/8  13:15
       
1Hanna Jönsson88Eslövs AI FI40,77
2Jasmine Henriksson88Eslövs AI FI40,51
3Anna Carlsson87Sävedalens AIK40,25
4Jenny Johansson88Västerås FIK39,17
5Anna Boberg87Tibro AIK FIK37,83
6Isabelle Gradin88Sundsvalls FI36,12
7Sofia Larsson88Säffle FI34,07
8Carolina Nilsson87IK Orient32,32
9Jenny Davidsson88Hammarby IF31,40
10Victoria Österberg88IF Göta31,35
11Anna Wikström87IFK Tumba FI30,93
12Lina Nygren87Söderhamns IF30,28
13Lina Pohl87KFUM Örebro30,04
14Carolin Gull88IF Göta29,75
15Anna Flodin88Ängebo IK27,72
16Malin Berglund87Ånge BI-8126,16
17Jennica Andersson87Väsby IK25,74

F15 100m Försök15/8  09:30

Heat 1
    Vind: -0,6  
1Natalie Jägerdal89Malmö AI12,65Q
2Ann-Sofie Jansson89Hofors AIF12,90Q
3Jonna Quistbergh89Mälarhöjdens IK13,10q
4Anna Eriksson89Ystads IF13,12q
5Linnéa Svensson89Lerum FI13,40
6Elin Jaren Pors89Tanums IF13,70
7Johanna Aalto89IFK Kristinehamn13,72
8Malin Bonthron89Falu IK14,82

Heat 2
    Vind: -1,1  
1Emilie Andersson89Kungsängens SK12,89Q
2Isabelle Eurenius89Sollefteå GIF FIF12,98Q
3Patricia Strenius89KA 2 IF13,04q
4Emma Lagerqvist89Åhus FIK13,29q
5Madeleine Lenhagen89Mölndals AIK13,54
6Elisabeth Brolin89Leksands FIK13,61
7Anna-Karin Sörling89Ärla IF13,67
8Rebecca Strand89Karlskoga FIF13,71

Heat 3
    Vind: -1,2  
1Gabriela Casadei89KA 2 IF13,01Q
2Julia Lärkert89IFK Lidingö FI13,12Q
3Angelica Roos89Mölndals AIK13,18q
4Marie Pettersson89Säffle FI13,50
5Frida Falck89Vittsjö GIK13,71
6Caroline Hallén89Hässelby SK 13,82
7Lina Karlsson89FIK Färjestaden13,94

Heat 4
    Vind: -2,0  
1Linnea Collin89IFK Helsingborg12,67Q
2Jenna Glensby89IFK Växjö13,20Q
3Paula Tolj89Solna FI13,30q
4Sofia Peterson89Hammarby IF13,40
5Lisa Ek89Leksands FIK13,56
6Pernilla Sörman89Glanshammars IF13,63
7Dima Yassin89IFK Växjö13,93
8Lovisa Lindhe89IFK Kristinehamn14,50

Heat 5
    Vind: -2,88  
1Julia Tollin89Östersunds GIF12,78Q
2Malin Wiberg89FIK Färjestaden13,28Q
3Emelie Svensson89Tanums IF13,48
4Gladys Bamane89Spårvägens FK13,51
5Sofia Thorin89Kils AIK13,53
6Lina Berglund89Ånge BI-8113,81
7Anna-Karin Barchéus89Boden FI13,98
8Therese Anderson89Lerum FI13,99

F15 100m Semifinal15/8  12:40

Heat 1
    Vind: -1,91  
1Linnea Collin89IFK Helsingborg12,58Q
2Julia Tollin89Östersunds GIF12,72Q
3Isabelle Eurenius89Sollefteå GIF FIF13,02Q
4Ann-Sofie Jansson89Hofors AIF13,07
5Angelica Roos89Mölndals AIK13,08
6Patricia Strenius89KA 2 IF13,13
7Emma Lagerqvist89Åhus FIK13,44
8Malin Wiberg89FIK Färjestaden13,63

Heat 2
    Vind: +0,62  
1Natalie Jägerdal89Malmö AI12,58Q
2Julia Lärkert89IFK Lidingö FI12,85Q
3Emilie Andersson89Kungsängens SK12,87Q
4Jenna Glensby89IFK Växjö12,89q
5Jonna Quistbergh89Mälarhöjdens IK13,06q
6Anna Eriksson89Ystads IF13,11
7Paula Tolj89Solna FI13,13
 Gabriela Casadei89KA 2 IFdns

F15 100m Final15/8  14:50
    Vind: -1,87  
1Julia Tollin89Östersunds GIF12,46
2Linnea Collin89IFK Helsingborg12,46
3Natalie Jägerdal89Malmö AI12,64
4Isabelle Eurenius89Sollefteå GIF FIF12,87
5Julia Lärkert89IFK Lidingö FI12,92
6Jenna Glensby89IFK Växjö12,96
7Emilie Andersson89Kungsängens SK13,10
8Jonna Quistbergh89Mälarhöjdens IK13,14

F15 800m Final15/8  13:50
       
1Victoria Joäng89IFK Trelleborg FI2,12,81
2Lisa Forsberg89Falu IK2,15,24
3Pernilla Ahlm89Sävedalens AIK2,16,41
4Sara Sjöqvist89Täby IS2,18,11
5Emelie Rexelius89Malmö AI2,20,11
6Johanna Sandén89Sävedalens AIK2,22,20
7Rebecka Jonsson89Wärnamo SK2,24,92
8Ronja Fjellner89Slagnäs IF2,26,02

F15 300m häck Final15/8  15:20
       
1Frida Persson89IFK Helsingborg43,64
2Johanna Mann89Östersunds GIF44,77
3Johanna Riex89Eslövs AI FI44,86
4Izehi Ileso89Angereds IS45,96
5Sanna Dynesius89Östersunds GIF46,45
6Anna Pärsdotter89Solna FI46,61

F15 Stavhopp Final15/8  10:00
       
1Sophie Lewin89Malmö AI331
2Natallie Kogut-Rosberg89Malmö AI321
3Jessica Enlund89Gefle IF308
3Hanna Påhlsson89Malmö AI308
5Erika Drageryd89KFUM Örebro308
6Kristin Hallberg89Östersunds GIF308
7Maria Ludwigsson89Västerås FIK263
7Emelie Palm89Stocksäters IF263
9Linn Claar-Stenberg89Ullevi Friidrott208
 Nina Ljung89KFUM Arvika Friidrottdns

F15 Tresteg Kval15/8  11:00

Pool 1
       
1Ellinor Rosenquist89Norrköpings FIK11,030,0Q
2Izehi Ileso89Angereds IS10,99+1,2Q
3Josefin Svensson89Hjortens FI10,79+2,4Q
4Matilda Norin89Strands IF10,77+0,9Q
5Alexandra Axell89Lerum FI10,72-0,7Q
6Lovisa Gårlin89GoIF Tjalve10,610,0Q
7Fatima Makakala89Hammarby IF10,54+1,4Q
8Jessica Enlund89Gefle IF10,49-0,5
9Johanna Bertilsson89Strands IF10,450,0
10Moa Hedström89IF Skade10,41+2,1
11Frida Ström89Strömstad IF10,390,0
12Sara Hall89GoIF Tjalve10,380,0
13Emilia Eliasson89Brännans IF10,34+0,4
14Rebecca Strand89Karlskoga FIF10,32+1,5
15Joanna Nydén89Wedevågs IF10,190,0

Pool 2
       
1Emelie Svensson89Tanums IF10,91+0,7Q
2Johanna Aalto89IFK Kristinehamn10,650,0Q
3Mia Callenberg89Lerum FI10,34+1,6
4Åse Thorsen89Lerum FI10,32+1,210,28
5Maria Tägtgård89Kongahälla AIK10,32+0,410,12
6Pernilla Sörman89Glanshammars IF10,21+0,1
7Malin Dahlin89IFK Lidingö FI10,17+1,9
8Ann-Britt Andersson89Varbergs GIF10,020,0
9Rebecka Adin89Angereds IS9,880,0
10Sofie Bäcklund89Kongahälla AIK9,83+1,1
11Lisa Svensson89Mariestads AIF9,640,0
12Johanna Johansson89Wedevågs IF9,62+0,6
13Lovisa Lindhe89IFK Kristinehamn9,52+0,9
14Cecilia Svensson89Angereds IS9,470,0

F15 Tresteg Final15/8  15:00
       
1Izehi Ileso89Angereds IS11,51+1,6
2Ellinor Rosenquist89Norrköpings FIK11,37+0,5
3Emelie Svensson89Tanums IF11,36+2,3
4Alexandra Axell89Lerum FI11,110,0
5Josefin Svensson89Hjortens FI10,970,0
6Lovisa Gårlin89GoIF Tjalve10,92+1,6
7Matilda Norin89Strands IF10,850,0
8Johanna Aalto89IFK Kristinehamn10,83+1,4
 Fatima Makakala89Hammarby IFXdns

F15 Kula Final15/8  11:30
       
1Teres Christensson89Trollhättans SK12,93
2Sanne Petersson89IK Pallas12,05
3Elisabeth Brånsgård89Fjugesta IF11,89
4Malin Wiberg89FIK Färjestaden11,82
5Anna Wessman89IFK Växjö11,41
6Elin Jaren Pors89Tanums IF11,39
7Rebecka Holmquist89Mölndals AIK10,92
8Erika Drageryd89KFUM Örebro10,73
9Mia Callenberg89Lerum FI10,68
10Nina Ljung89KFUM Arvika Friidrott10,64
11Elin Sundlöf89Glanshammars IF10,45
12Erica Birgersson89Ängelholms IF10,40
13Åsa Frögeli89Tullinge-Tumba FF FI10,30
14Emelie Olofsson89IF Vingarna9,97


© Arena 2.0, RunPro Systems