P 17
60m  800m  60m häck  Höjd  Längd  Kula 
P 15
60m  800m  60m häck  Höjd  Längd  Kula 
P 14
60m  800m  60m häck  Höjd  Längd  Kula 
P 13
60m  600m  60m häck  Höjd  Längd  Kula 
F 17
60m  800m  60m häck  Höjd  Längd  Kula 
F 15
60m  800m  60m häck  Höjd  Längd  Kula 
F 14
60m  800m  60m häck  Höjd  Längd  Kula 
F 13
60m  600m  60m häck  Höjd  Längd  Kula 

Listan skapad: 2007-03-19 20:07:30

Falu Kurirenspelen


P 17 60m Försök18/3  13:00

Heat 1
       
1Morgan Ohlström91Rånäs 4H7,29q
2Adam Chiguer91Huddinge AIS7,38q
3Simon Mukibi90Huddinge AIS7,41q
4Mattias Bäckman91Bollnäs FIK7,82
5Carl Hallgren91Täby IS7,93
6Grälls Johan Kvarnström91Falu IK7,94

Heat 2
       
1Aligul Eriksi91Falu IK7,22q
2David Östling90Rånäs 4H7,24q
3Joel Groth91Bollnäs FIK7,67
4Adam Ståhlberg91Örbyhus IF7,76
5Andreas Katainen91Huddinge AIS7,96
6Oskar Martinsson91Huddinge AIS8,37

Heat 3
       
1Martin Johansson91Huddinge AIS7,25q
2Björn Skoglund91Bollnäs FIK7,42q
3Rasmus Nilsson Ebers91Huddinge AIS7,44q
4Christian Maluka91Huddinge AIS7,77
5Marcus Hansson90Falu IK7,79
6Christer Åberg90Täby IS7,95
7Mattias Gradin91Falu IK8,09

P 17 60m Försök - Sammanställning
       
1Aligul Eriksi91Falu IK7,22q
2David Östling90Rånäs 4H7,24q
3Martin Johansson91Huddinge AIS7,25q
4Morgan Ohlström91Rånäs 4H7,29q
5Adam Chiguer91Huddinge AIS7,38q
6Simon Mukibi90Huddinge AIS7,41q
7Björn Skoglund91Bollnäs FIK7,42q
8Rasmus Nilsson Ebers91Huddinge AIS7,44q
9Joel Groth91Bollnäs FIK7,67
10Adam Ståhlberg91Örbyhus IF7,76
11Christian Maluka91Huddinge AIS7,77
12Marcus Hansson90Falu IK7,79
13Mattias Bäckman91Bollnäs FIK7,82
14Carl Hallgren91Täby IS7,93
15Grälls Johan Kvarnström91Falu IK7,94
16Christer Åberg90Täby IS7,95
17Andreas Katainen91Huddinge AIS7,96
18Mattias Gradin91Falu IK8,09
19Oskar Martinsson91Huddinge AIS8,37

P 17 60m Final18/3  14:05
       
1David Östling90Rånäs 4H7,17
2Morgan Ohlström91Rånäs 4H7,23
3Martin Johansson91Huddinge AIS7,25
4Aligul Eriksi91Falu IK7,27
5Simon Mukibi90Huddinge AIS7,34
6Adam Chiguer91Huddinge AIS7,40
7Björn Skoglund91Bollnäs FIK7,42
8Rasmus Nilsson Ebers91Huddinge AIS7,55

P 17 800m Final18/3  15:55
       
1Viktor Hedin91Huddinge AIS2:04,68
2Mathias Lindh90Heby AIF2:10,35
3Erik Smeds91IFK Mora2:10,79
4Jens Hedlund90IFK Mora2:11,81
5Oskar Martinsson91Huddinge AIS2:12,11
6Hrein Juliusson91Huddinge AIS2:12,28
 Andreas Katainen91Huddinge AISdns

P 17 60m häck Final18/3  10:25
       
1Joar Rudrich90IFK Märsta8,59
2Martin Kallur91Falu IK8,78
3Mattias Bäckman91Bollnäs FIK8,81
4Daniel Bergman91Sundsvalls FI8,83
5Henrik Brus91Falu IK8,89
6Björn Skoglund91Bollnäs FIK8,90
7Mattias Gradin91Falu IK9,46
8Carl Hallgren91Täby IS10,18

P 17 Höjd Final18/3  14:00
       
1Adam Chiguer91Huddinge AIS1,82
2Martin Kallur91Falu IK1,76
3Christian Maluka91Huddinge AIS1,65
4Simon Mukibi90Huddinge AIS1,65
5Adam Ståhlberg91Örbyhus IF1,60
6Mattias Gradin91Falu IK1,60
7Henrik Brus91Falu IK1,55
8Carl Hallgren91Täby IS1,50
 Robin Jaeschke90Ösmo GIF FIX

P 17 Höjd Final  1,40 1,45 1,50 1,55 1,60 1,65 1,70 1,73 1,76 1,79 1,82 1,86
Robin Jaeschke xxx
Mattias Gradin - - o xxo xxo xxx
Martin Kallur - - - - - o xo xxo xo - xxx
Henrik Brus - - xo o xxx
Carl Hallgren o xo o xxx
Adam Ståhlberg - o o o xo xxx
Simon Mukibi - - o o xo xxo xxx
Adam Chiguer - - - - - - - - o o o xxx
Christian Maluka o xo xxo xxo xxo xo xxx

P 17 Längd Final18/3  15:25
       
1Adam Chiguer91Huddinge AIS6,62
2David Östling90Rånäs 4H6,55
3Simon Mukibi90Huddinge AIS6,42
4Morgan Ohlström91Rånäs 4H6,41
5Mattias Bäckman91Bollnäs FIK5,96
6Rasmus Nilsson Ebers91Huddinge AIS5,84
7Adam Ståhlberg91Örbyhus IF5,79
8Mattias Gradin91Falu IK5,74
9Christer Åberg90Täby IS5,55
10Carl Hallgren91Täby IS5,23
11Aligul Eriksi91Falu IK5,07
12Marcus Hansson90Falu IK4,92
13Christian Maluka91Huddinge AIS4,78
 Daniel Bergman91Sundsvalls FIx

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Marcus Hansson 4,90 4,92 4,47
Mattias Gradin 5,67 5,73 x 5,74 x 5,65
Aligul Eriksi 5,02 5,07 4,81
David Östling 6,27 6,42 6,49 6,48 6,35 6,55
Morgan Ohlström 6,41 6,32 5.58 x x 6,32
Christer Åberg 5,05 5,55 5,47
Carl Hallgren 5,23 4,99 4,96
Adam Ståhlberg 5,62 5,55 5,50 5,53 5,69 5,79
Simon Mukibi 5,72 5,56 6,03 5,96 6,42 6,08
Rasmus Nilsson Ebers 5,23 5,38 5,84 5,69 x 5,73
Adam Chiguer 6,18 6,62 5,49 6,33 5,12 6,11
Christian Maluka x x 4,78
Mattias Bäckman 5,56 5,40 5,73 5,73 5,72 5,96
Daniel Bergman x x x

P 17 Kula Final18/3  12:30
       
1Adam Chiguer91Huddinge AIS13,71
2Joar Rudrich90IFK Märsta13,29
3Thomas Walch91Gefle IF12,49
4Johan Lindfors91IK Stål12,38
5Fredrik Andersson90Bollnäs FIK11,98
6Simon Mukibi90Huddinge AIS11,61
7Aligul Eriksi91Falu IK11,54
8Christian Maluka91Huddinge AIS10,99
9Rasmus Nilsson Ebers91Huddinge AIS10,52
10Henrik Brus91Falu IK10,40
11Grälls Johan Kvarnström91Falu IK10,00
12Christer Åberg90Täby IS9,53
13Robin Jaeschke90Ösmo GIF FI8,80

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Robin Jaeschke 8,80 x x
Aligul Eriksi x x 10,85 10,35 11,54 x
Henrik Brus 10,40 x x
Grälls Johan Kvarnström 9,90 9,44 10,00
Johan Lindfors x x 11,43 12,15 11,99 12,38
Christer Åberg 9,51 8,57 9,53
Joar Rudrich 13,29 13,25 12,02 12,44 12,57 13,21
Simon Mukibi 11,61 11,08 11,38 10,96 x 11,04
Rasmus Nilsson Ebers 10,52 10,23 10,31
Adam Chiguer 13,12 x 13,02 13,33 x 13,71
Christian Maluka 9,55 10,88 - 10,99 10,31 10,78
Fredrik Andersson 11,68 x x 11,85 11,98 x
Thomas Walch 11,02 11,30 x 11,25 12,49 12,18

P 15 60m Försök18/3  11:55

Heat 1
       
1Klas Linderheim92Gefle IF7,82q
2Johan Ahlgren92Rånäs 4H7,92q
3Robin Gerlström92Ludvika FFI7,98q
4Johan Carlqvist92Falu IK7,98
5Jonas Blom92Huddinge AIS8,54
6Andreas Hemström92Örbyhus IF9,00
7Olle Tranberg92Sälens IF9,31
 Elmar Engholm92Hässelby SK dns

Heat 2
       
1Marcus Möller92Rånäs 4H7,47q
2Erik Gerdin92Valbo AIF7,50q
3Arwid Koskinen92Huddinge AIS7,58q
4Andreas Andersson92Bollnäs FIK7,66q
5Viktor Nyman92Sundsvalls FI7,94q
6Victor Bergström92Örbyhus IF8,52
7Gustav Larsson92Örbyhus IF8,89
8Tobias Ramström92Rånäs 4H9,32

P 15 60m Försök - Sammanställning
       
1Marcus Möller92Rånäs 4H7,47q
2Erik Gerdin92Valbo AIF7,50q
3Arwid Koskinen92Huddinge AIS7,58q
4Andreas Andersson92Bollnäs FIK7,66q
5Klas Linderheim92Gefle IF7,82q
6Johan Ahlgren92Rånäs 4H7,92q
7Viktor Nyman92Sundsvalls FI7,94q
8Robin Gerlström92Ludvika FFI7,98q
9Johan Carlqvist92Falu IK7,98
10Victor Bergström92Örbyhus IF8,52
11Jonas Blom92Huddinge AIS8,54
12Gustav Larsson92Örbyhus IF8,89
13Andreas Hemström92Örbyhus IF9,00
14Olle Tranberg92Sälens IF9,31
15Tobias Ramström92Rånäs 4H9,32
 Elmar Engholm92Hässelby SK dns

P 15 60m Final18/3  14:00
       
1Andreas Andersson92Bollnäs FIK7,48
2Erik Gerdin92Valbo AIF7,49
3Marcus Möller92Rånäs 4H7,54
4Arwid Koskinen92Huddinge AIS7,55
5Robin Gerlström92Ludvika FFI7,85
6Klas Linderheim92Gefle IF7,87
7Viktor Nyman92Sundsvalls FI7,88
8Johan Ahlgren92Rånäs 4H8,00

P 15 800m Final18/3  15:45

Heat 1
       
1Anton Nilsson92Huddinge AIS2:18,96
2Philip Gratell92Huddinge AIS2:19,57
3Rasmus Sundqvist92Falu IK2:22,81
4Marcus Pettersson92Rånäs 4H2:28,68
5Tobias Ramström92Rånäs 4H3:06,44

Heat 2
       
1Erik Hanslofva92Falu IK2:26,79
2Emil Mårtensson92Hässelby SK 2:27,44
3Jonas Blom92Huddinge AIS2:37,37
4Olle Tranberg92Sälens IF2:42,25
5Johan Ahlgren92Rånäs 4H2:42,55

P 15 800m Final - Sammanställning
       
1Anton Nilsson92Huddinge AIS2:18,96
2Philip Gratell92Huddinge AIS2:19,57
3Rasmus Sundqvist92Falu IK2:22,81
4Erik Hanslofva92Falu IK2:26,79
5Emil Mårtensson92Hässelby SK 2:27,44
6Marcus Pettersson92Rånäs 4H2:28,68
7Jonas Blom92Huddinge AIS2:37,37
8Olle Tranberg92Sälens IF2:42,25
9Johan Ahlgren92Rånäs 4H2:42,55
10Tobias Ramström92Rånäs 4H3:06,44

P 15 60m häck Final18/3  10:15
       
1Johan Carlqvist92Falu IK8.72
2Erik Gerdin92Valbo AIF8.95

P 15 Höjd Final18/3  09:10
       
1Olov Bylund92Falu IK1,80
2Marcus Möller92Rånäs 4H1,72
3Victor Bergström92Örbyhus IF1,60
4Gustav Larsson92Örbyhus IF1,60
5Andreas Hemström92Örbyhus IF1,55
6Robin Gerlström92Ludvika FFI1,55

P 15 Höjd Final  1,35 1,40 1,45 1,50 1,55 1,60 1,63 1,66 1,69 1,72 1,75 1,80 1,83
Olov Bylund - - - - - o o - o o o xo xxx
Marcus Möller - - - - - - o xo o o xxx
Robin Gerlström - o o xo o xxx
Gustav Larsson o o o o o xxo xxx
Andreas Hemström o o o o o xxx
Victor Bergström o o o o o o xxx

P 15 Längd Final18/3  11:00
       
1Anton Nilsson92Huddinge AIS6,20
2Andreas Andersson92Bollnäs FIK6,14
3Erik Gerdin92Valbo AIF5,86
4Marcus Möller92Rånäs 4H5,83
5Johan Carlqvist92Falu IK5,50
6Gustav Larsson92Örbyhus IF5,34
7Victor Bergström92Örbyhus IF4,99
8Viktor Nyman92Sundsvalls FI4,71
9Jonas Blom92Huddinge AIS4,54
10Andreas Hemström92Örbyhus IF4,36
11Tobias Ramström92Rånäs 4H4,30

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Johan Carlqvist 5,50 5,48 5,29 - 5,33 x
Marcus Möller x 5,76 x 5,83 5,67 x
Tobias Ramström 3,79 4,30 3,77
Erik Gerdin 5,26 5,75 5,73 5,56 5,50 5,86
Gustav Larsson 5,34 4,79 4,74 4,78 4,87 4,85
Andreas Hemström 4,35 x 4,36
Victor Bergström 4,98 4,99 4,71 4,48 x 4,47
Jonas Blom x x 4,54
Anton Nilsson 4,27 5,96 6,11 x 6,17 6,20
Andreas Andersson 6,14 5,78 - 5,83 5,91 5,59
Viktor Nyman 4,70 4,71 4,64 - - -

P 15 Kula Final18/3  14:00
       
1Arwid Koskinen92Huddinge AIS14,98Rekord
2Johan Carlqvist92Falu IK13,08
3Dennis Martinsson93Bollnäs FIK12,83
4Anton Nilsson92Huddinge AIS12,27
5Erik Gerdin92Valbo AIF11,89
6Viktor Nyman92Sundsvalls FI11,79
7Klas Linderheim92Gefle IF11,37
8Simon Olofsson92Ösmo GIF FI10,28
9Tobias Ramström92Rånäs 4H8,02

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Simon Olofsson 9,52 9,13 10,18 9,64 10,28 9,43
Johan Carlqvist x 12,18 12,49 x 13,08 x
Tobias Ramström 7,93 8,02 7,07
Klas Linderheim 10,09 9,92 11,37 10,17 10,35 x
Erik Gerdin 11,70 11,89 11,52 11,34 10,66 11,73
Arwid Koskinen x 14,98 x x - -
Anton Nilsson x 11,27 11,56 11,69 12,27 x
Dennis Martinsson 11,62 11,55 12,26 11,98 12,05 12,83
Viktor Nyman 11,14 1,72 10,99 11,79 11,68 11,25

P 14 60m Försök18/3  12:50

Heat 1
       
1Fredrik Åström93Täby IS8,12q
2Gustav Fridh93IF Linden FI8,13q
3Karl Myrsell93Säters IF FIK8,22q
4Gabriel Ganzales93Rånäs 4H8,39q
5Ioannis Tachmazoglou93Huddinge AIS8,44
6Oskar Larsson93Rånäs 4H8,52
7Patrick De Meijere93Huddinge AIS8,85

Heat 2
       
1Robin Nordkvist93Huddinge AIS7,84q
2Magnus Gunderyd93Täby IS7,97q
3Filip Hjort93Säters IF FIK7,98q
4Niclas Ricardsson93Gefle IF8,22q
5Vlas Kostin93Huddinge AIS8,57
6Carl Sténson93Huddinge AIS8,73
7Marcus Hawkins93Rånäs 4H8,78
8Anton Andersson93Ösmo GIF FI9,45

P 14 60m Försök - Sammanställning
       
1Robin Nordkvist93Huddinge AIS7,84q
2Magnus Gunderyd93Täby IS7,97q
3Filip Hjort93Säters IF FIK7,98q
4Fredrik Åström93Täby IS8,12q
5Gustav Fridh93IF Linden FI8,13q
6Karl Myrsell93Säters IF FIK8,22q
7Niclas Ricardsson93Gefle IF8,22q
8Gabriel Ganzales93Rånäs 4H8,39q
9Ioannis Tachmazoglou93Huddinge AIS8,44
10Oskar Larsson93Rånäs 4H8,52
11Vlas Kostin93Huddinge AIS8,57
12Carl Sténson93Huddinge AIS8,73
13Marcus Hawkins93Rånäs 4H8,78
14Patrick De Meijere93Huddinge AIS8,85
15Anton Andersson93Ösmo GIF FI9,45

P 14 60m Final18/3  13:55
       
1Robin Nordkvist93Huddinge AIS7,79
2Filip Hjort93Säters IF FIK7,93
3Magnus Gunderyd93Täby IS7,96
4Fredrik Åström93Täby IS8,07
5Gustav Fridh93IF Linden FI8,14
6Niclas Ricardsson93Gefle IF8,20
7Karl Myrsell93Säters IF FIK8,30
8Gabriel Ganzales93Rånäs 4H8,35

P 14 800m Final18/3  15:00
       
1Gustav Fridh93IF Linden FI2:24,62
2Dennis Eriksson93Sundsvalls FI2:28,25
3Magnus Gunderyd93Täby IS2:29,33
4Marcus Hawkins93Rånäs 4H2:30,34
5Patrick De Meijere93Huddinge AIS2:39,72
6Robin Nordkvist93Huddinge AIS2:48,99
7Anton Andersson93Ösmo GIF FI2:51,58

P 14 60m häck Final18/3  10:10
       
1Filip Hjort93Säters IF FIK9.10
2Carl Sténson93Huddinge AIS10.41
3Dennis Eriksson93Sundsvalls FI10.50

P 14 Höjd Final18/3  13:00
       
1Robin Nordkvist93Huddinge AIS1,62
2Fredrik Åström93Täby IS1,59
3Erik Kimby93Täby IS1,56
4Vlas Kostin93Huddinge AIS1,53
5Marcus Hawkins93Rånäs 4H1,53
6Dennis Eriksson93Sundsvalls FI1,50
7Alexander Veem93Täby IS1,45

P 14 Höjd Final  1,25 1,30 1,35 1,40 1,45 1,50 1,53 1,56 1,59 1,62 1,70
Marcus Hawkins - - - o o xo xxo xxx
Dennis Eriksson - - - o o o xxx
Fredrik Åström - o o o o o o o o xxx
Erik Kimby - o o o o o xo o xxx
Alexander Veem o o o xo xxo xxx
Robin Nordkvist - - - - - - o - o o xx
Vlas Kostin - - o o o o xo xxx

P 14 Längd Final18/3  11:50
       
1Filip Hjort93Säters IF FIK6,02
2Niclas Ricardsson93Gefle IF5,50
3Gustav Fridh93IF Linden FI5,34
4Erik Kimby93Täby IS4,99
5Carl Sténson93Huddinge AIS4,88
6Ioannis Tachmazoglou93Huddinge AIS4,84
7Alexander Veem93Täby IS4,56
8Dennis Eriksson93Sundsvalls FI4,55

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Dennis Eriksson x 4,37 x 4,29 4,55 4,50
Erik Kimby x 4,98 4,99 3,78 4,41 4,88
Alexander Veem x 4,43 4,39 4,56 3,23 -
Niclas Ricardsson 5,50 5,33 5,10 5,13 5,12 x
Filip Hjort x 6,02 x x x -
Carl Sténson 4,66 4,70 4,73 x 4,64 4,88
Ioannis Tachmazoglou x 4,84 4,79 4,74 4,54 4,55
Gustav Fridh 5,34 5,25 5,21 5,20 5,15 5,32

P 14 Kula Final18/3  10:15
       
1Filip Hjort93Säters IF FIK11,85
2Dennis Martinsson93Bollnäs FIK11,73
3Karl Myrsell93Säters IF FIK10,76
4Niclas Ricardsson93Gefle IF10,47
5Robin Nordkvist93Huddinge AIS10,21
6Marcus Hawkins93Rånäs 4H10,13
7Magnus Gunderyd93Täby IS8,76
8Ioannis Tachmazoglou93Huddinge AIS7,19

P 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Marcus Hawkins 10,13 9,25 9,59 x x 9,54
Magnus Gunderyd x 7,95 8,76 8,39 8,66 8,54
Niclas Ricardsson 10,40 10,47 9,83 9,70 10,18 9,60
Filip Hjort 11,30 11,85 11,83 11,60 11,53 11,45
Karl Myrsell 10,76 10,66 x x x 10,31
Robin Nordkvist 10,21 x x x x 9,75
Ioannis Tachmazoglou x x 6,20 7,09 7,19 6,49
Dennis Martinsson 11,73 x 11,17 11,61 11,58 11,64

P 13 60m Försök18/3  10:40

Heat 1
       
1Mattias Qvarfordt94Österhaninge IF8,45q
2Eric Zetterman94Huddinge AIS9,06q
3Erik Håkansson94Täby IS9,12q
4Dennis Ljungqvist94Hässelby SK 9,75
5Marcus Aldrin94Hässelby SK 10,12
6Gustav Jonsson94Huddinge AIS10,37
7Fredrik Hamrebjörk94Täby IS11,25

Heat 2
       
1Joel Duren94Hässelby SK 8,92q
2Alexander Wahlgren94Täby IS9,01q
3Rasmus Westlund94IF Skade9,18q
4Filip Pawlak94Österhaninge IF9,44
5Richard Davidsson94Hässelby SK 9,84
6Erik Eklund94Hässelby SK 10,17
7Anton Mannerdahl94Täby IS10,57

Heat 3
       
1Johan Nilsson94Hulåns IF8,45q
2Nils Thornberg94Bollnäs FIK8,68q
3Michael Selbekk94Täby IS8,84q
4Tim Jonsson94Hässelby SK 8,87q
5Jacob Bolander94Falu IK8,99q
6William Hultman94Österhaninge IF9,15q
7Linus Bueno94Huddinge AIS9,24

Heat 4
       
1Eric Bergvall94Hässelby SK 8,55q
2Petter Berner Wik94Hagunda IF8,59q
3Ali Tepe94IF Skade8,73q
4Carl Bergström94Örbyhus IF8,98q
5Jesper Bokefors94Upsala IF9,29
6Carl Markegång94Täby IS10,79

P 13 60m Försök - Sammanställning
       
1Mattias Qvarfordt94Österhaninge IF8,45q
2Johan Nilsson94Hulåns IF8,45q
3Eric Bergvall94Hässelby SK 8,55q
4Petter Berner Wik94Hagunda IF8,59q
5Nils Thornberg94Bollnäs FIK8,68q
6Ali Tepe94IF Skade8,73q
7Michael Selbekk94Täby IS8,84q
8Tim Jonsson94Hässelby SK 8,87q
9Joel Duren94Hässelby SK 8,92q
10Carl Bergström94Örbyhus IF8,98q
11Jacob Bolander94Falu IK8,99q
12Alexander Wahlgren94Täby IS9,01q
13Eric Zetterman94Huddinge AIS9,06q
14Erik Håkansson94Täby IS9,12q
15William Hultman94Österhaninge IF9,15q
16Rasmus Westlund94IF Skade9,18q
17Linus Bueno94Huddinge AIS9,24
18Jesper Bokefors94Upsala IF9,29
19Filip Pawlak94Österhaninge IF9,44
20Dennis Ljungqvist94Hässelby SK 9,75
21Richard Davidsson94Hässelby SK 9,84
22Marcus Aldrin94Hässelby SK 10,12
23Erik Eklund94Hässelby SK 10,17
24Gustav Jonsson94Huddinge AIS10,37
25Anton Mannerdahl94Täby IS10,57
26Carl Markegång94Täby IS10,79
27Fredrik Hamrebjörk94Täby IS11,25

P 13 60m Semifinal18/3  12:10

Heat 1
       
1Johan Nilsson94Hulåns IF8,43Q
2Petter Berner Wik94Hagunda IF8,58Q
3Ali Tepe94IF Skade8,77Q
4Carl Bergström94Örbyhus IF8,97
5Tim Jonsson94Hässelby SK 9,01
6Alexander Wahlgren94Täby IS9,09
7Rasmus Westlund94IF Skade9,17
8Erik Håkansson94Täby IS9,32

Heat 2
       
1Eric Bergvall94Hässelby SK 8,20Q
2Mattias Qvarfordt94Österhaninge IF8,41Q
3Nils Thornberg94Bollnäs FIK8,71Q
4Eric Zetterman94Huddinge AIS8,85q
5Michael Selbekk94Täby IS8,93q
6Jacob Bolander94Falu IK8,97
7Joel Duren94Hässelby SK 9,09
8William Hultman94Österhaninge IF9,28

P 13 60m Semifinal - Sammanställning
       
1Eric Bergvall94Hässelby SK 8,20Q
2Mattias Qvarfordt94Österhaninge IF8,41Q
3Johan Nilsson94Hulåns IF8,43Q
4Petter Berner Wik94Hagunda IF8,58Q
5Nils Thornberg94Bollnäs FIK8,71Q
6Ali Tepe94IF Skade8,77Q
7Eric Zetterman94Huddinge AIS8,85q
8Michael Selbekk94Täby IS8,93q
9Carl Bergström94Örbyhus IF8,97
10Jacob Bolander94Falu IK8,97
11Tim Jonsson94Hässelby SK 9,01
12Alexander Wahlgren94Täby IS9,09
13Joel Duren94Hässelby SK 9,09
14Rasmus Westlund94IF Skade9,17
15William Hultman94Österhaninge IF9,28
16Erik Håkansson94Täby IS9,32

P 13 60m Final18/3  14:30
       
1Eric Bergvall94Hässelby SK 8,17
2Johan Nilsson94Hulåns IF8,36
3Mattias Qvarfordt94Österhaninge IF8,51
4Petter Berner Wik94Hagunda IF8,74
5Nils Thornberg94Bollnäs FIK8,79
6Eric Zetterman94Huddinge AIS8,83
7Michael Selbekk94Täby IS8,83
8Ali Tepe94IF Skade8,86

P 13 600m Final18/3  16:00
       
1Ali Tepe94IF Skade1:51,22
2Petter Berner Wik94Hagunda IF1:52,66
3Joel Duren94Hässelby SK 1:54,96
4Jesper Bokefors94Upsala IF1:57,03
5Filip Pawlak94Österhaninge IF2:11,79
6Dennis Ljungqvist94Hässelby SK 2:25,08
 Richard Davidsson94Hässelby SK dnf

P 13 60m häck Final18/3  09:00

Heat 1
       
1Ali Tepe94IF Skade10,46
2Carl Bergström94Örbyhus IF10,67
3Casper Varis Algård94Huddinge AIS10,78
4Eric Zetterman94Huddinge AIS11,63
5Tim Jonsson94Hässelby SK 12,70
6Anton Mannerdahl94Täby IS13,94

Heat 2
       
1Eric Bergvall94Hässelby SK 9,83
2Fredrick Ekholm94Huddinge AIS9,99
3Simon Pettersson94Örbyhus IF10,58
4Rasmus Westlund94IF Skade11,17
5Henning Rydström95Hässelby SK 12,24
 Gustav Jonsson94Huddinge AISdns

P 13 60m häck Final - Sammanställning
       
1Eric Bergvall94Hässelby SK 9,83
2Fredrick Ekholm94Huddinge AIS9,99
3Ali Tepe94IF Skade10,46
4Simon Pettersson94Örbyhus IF10,58
5Carl Bergström94Örbyhus IF10,67
6Casper Varis Algård94Huddinge AIS10,78
7Rasmus Westlund94IF Skade11,17
8Eric Zetterman94Huddinge AIS11,63
9Henning Rydström95Hässelby SK 12,24
10Tim Jonsson94Hässelby SK 12,70
11Anton Mannerdahl94Täby IS13,94
 Gustav Jonsson94Huddinge AISdns

P 13 Höjd Final18/3  09:10
       
1Fredrick Ekholm94Huddinge AIS1,60
2Simon Pettersson94Örbyhus IF1,53
3Michael Selbekk94Täby IS1,50
4Eric Zetterman94Huddinge AIS1,47
5Casper Varis Algård94Huddinge AIS1,47
6Nils Thornberg94Bollnäs FIK1,47
7William Hultman94Österhaninge IF1,44
8Carl Bergström94Örbyhus IF1,44
9Rasmus Westlund94IF Skade1,41
10Petter Berner Wik94Hagunda IF1,35
11Jacob Bolander94Falu IK1,35
12Richard Davidsson94Hässelby SK 1,30
13Erik Björk94Kvarnsveden FIK1,30
14Marcus Aldrin94Hässelby SK 1,30

P 13 Höjd Final  1,20 1,25 1,30 1,35 1,38 1,41 1,44 1,47 1,50 1,53 1,56 1,60 1,69
William Hultman o o o o xo o xo xxx
Jacob Bolander o o o xxo xxx
Michael Selbekk - o o o o o o xxo xo xxx
Simon Pettersson - o o o o o o o xo xxo xxx
Carl Bergström - o o o xxo o xxo xxx
Rasmus Westlund o xxo o xxo xo xo xxx
Marcus Aldrin xo o xxo xxx
Richard Davidsson o o o xxx
Fredrick Ekholm - - - - xo xo - o - xxo o o xxx
Casper Varis Algård - o xo o o xo o xo xxx
Eric Zetterman o o o o xo xo xo o xxx
Nils Thornberg - - o o o xo o xxo xxx
Erik Björk o o xxo xxx
Petter Berner Wik o o o o xxx

P 13 Längd Final18/3  12:40
       
1Simon Pettersson94Örbyhus IF5,06
2Fredrick Ekholm94Huddinge AIS4,97
3Ali Tepe94IF Skade4,80
4Carl Bergström94Örbyhus IF4,75
5Jacob Bolander94Falu IK4,68
6Mattias Qvarfordt94Österhaninge IF4,67
7Nils Thornberg94Bollnäs FIK4,65
8William Hultman94Österhaninge IF4,58
9Petter Berner Wik94Hagunda IF4,48
10Erik Björk94Kvarnsveden FIK4,214,14
11Johan Nilsson94Hulåns IF4,214,01
12Rasmus Westlund94IF Skade4,19
13Casper Varis Algård94Huddinge AIS4,18
14Alexander Wahlgren94Täby IS4,16
15Jesper Bokefors94Upsala IF4,03
16Richard Davidsson94Hässelby SK 3,80
17Marcus Aldrin94Hässelby SK 3,65
18Erik Eklund94Hässelby SK 3,63
19Erik Håkansson94Täby IS3,62
20Dennis Ljungqvist94Hässelby SK 3,57
21Filip Pawlak94Österhaninge IF3,55
22Anton Mannerdahl94Täby IS3,34
23Gustav Jonsson94Huddinge AIS3,31
24Carl Markegång94Täby IS2,88
25Fredrik Hamrebjörk94Täby IS2,59

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Filip Pawlak 3,36 3,53 3,55
William Hultman 4,57 4,17 4,52 4,28 4,56 4,58
Mattias Qvarfordt 4,56 4,45 4,45 4,35 4,63 4,67
Jacob Bolander 4,49 4,46 4,59 4,37 4,64 4,68
Jesper Bokefors 4,03 3,87 3,83
Alexander Wahlgren 4,16 4,09 4,06
Anton Mannerdahl 3,34 3,26 3,16
Carl Markegång 2,81 2,50 2,88
Fredrik Hamrebjörk 2,59 2,55 2,42
Erik Håkansson 3,62 2,62 3,40
Dennis Ljungqvist 3,57 3,53 3,52
Simon Pettersson x 4,86 4,82 4,83 4,85 5,06
Carl Bergström 4,56 4,55 4,28 x 4,67 4,75
Ali Tepe 4,69 4,75 4,47 4,64 4,74 4,80
Rasmus Westlund 4,09 4,19 4,18
Marcus Aldrin 3,54 3,65 3,60
Richard Davidsson 3,80 3,66 3,33
Erik Eklund 3,33 3,63 3,39
Fredrick Ekholm 4,63 4,54 4,44 4,63 1,36 4,97
Casper Varis Algård 4,18 4,15 3,93
Gustav Jonsson 3,31 2,99 3,05
Nils Thornberg 4,62 4,53 4,56 4,45 4,54 4,65
Johan Nilsson 4,21 4,01 -
Erik Björk 4,21 4,14 4,08
Petter Berner Wik 4,48 4,22 4,19

P 13 Kula Final18/3  13:20
       
1Simon Pettersson94Örbyhus IF11,34
2Fredrick Ekholm94Huddinge AIS11,14
3Carl Bergström94Örbyhus IF10,62
4Andreas Eriksson94IK Heros FIK10,13
5Ali Tepe94IF Skade9,45
6Johan Nilsson94Hulåns IF9,40
7Casper Varis Algård94Huddinge AIS8,54
8Richard Davidsson94Hässelby SK 8,41
9Jesper Bokefors94Upsala IF8,06
10Petter Berner Wik94Hagunda IF7,85
11Filip Pawlak94Österhaninge IF6,91
12Erik Eklund94Hässelby SK 6,61

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Filip Pawlak 6,91 6,83 x
Jesper Bokefors 6,72 7,55 8,06
Andreas Eriksson 8,98 9,61 9,76 10,13 9,92 9,85
Simon Pettersson 10,84 10,89 10,38 10,21 10,60 11,34
Carl Bergström 9,58 9,72 10,30 9,88 9,64 10,62
Ali Tepe 9,12 9,45 8,47 8,74 8,62 -
Richard Davidsson 8,41 7,15 7,54 7,78 7,22 7,37
Erik Eklund 6,61 6,08 6,23
Fredrick Ekholm 9,99 10,07 9,21 9,96 x 11,14
Casper Varis Algård 7,65 8,54 8,23 7,68 7,90 7,73
Johan Nilsson 9,23 8,87 9,33 9,21 8,75 9,40
Petter Berner Wik 7,85 7,85 6,78

F 17 60m Försök18/3  11:00

Heat 1
       
1Lydia Ståhlberg90Örbyhus IF8,24q
2Malin Lindblom91IF Skade8,39q
3Janet Blom91Huddinge AIS8,53q
4Mathilda Woxberg91Bollnäs FIK8,59q
5Malin Winqvist91Huddinge AIS8,70
6Ylva Skoglund90Bollnäs FIK8,77

Heat 2
       
1Charlotte Lanfelt91Huddinge AIS8,33q
2Sofia Carls90Huddinge AIS8,40q
3Emilia Struyk91Valbo AIF8,45q
4Moa Forsberg91IFK Mora8,68
5Carin Stjernefeldt91Örbyhus IF8,96
6Sara Eskers91IF Skade9,23
7Kristin Löfstrand91Bollnäs FIK9,56

Heat 3
       
1Frida Linde90Täby IS8,06q
2Li Qvistberg91Huddinge AIS8,51q
3Erika Karlsson91Falu IK8,57q
4Evelin Hindrikes91Kvarnsveden FIK8,63
5Annica Isfeldt91Ösmo GIF FI8,85
6Mikaela Jansson90Örbyhus IF9,05
7Matilda Lundmark90Högbo GIF9,06

Heat 4
       
1Emma Fredriksson91Täby IS8,00q
2Sara Ulin91Falu IK8,08q
3Moa Gustavsson91Falu IK8,23q
4Evelina Nicolsson91Huddinge AIS8,30q
5Anna Lyrberg91Falu IK8,42q
6Kristina Drewsen91Bollnäs FIK8,52q

F 17 60m Försök - Sammanställning
       
1Emma Fredriksson91Täby IS8,00q
2Frida Linde90Täby IS8,06q
3Sara Ulin91Falu IK8,08q
4Moa Gustavsson91Falu IK8,23q
5Lydia Ståhlberg90Örbyhus IF8,24q
6Evelina Nicolsson91Huddinge AIS8,30q
7Charlotte Lanfelt91Huddinge AIS8,33q
8Malin Lindblom91IF Skade8,39q
9Sofia Carls90Huddinge AIS8,40q
10Anna Lyrberg91Falu IK8,42q
11Emilia Struyk91Valbo AIF8,45q
12Li Qvistberg91Huddinge AIS8,51q
13Kristina Drewsen91Bollnäs FIK8,52q
14Janet Blom91Huddinge AIS8,53q
15Erika Karlsson91Falu IK8,57q
16Mathilda Woxberg91Bollnäs FIK8,59q
17Evelin Hindrikes91Kvarnsveden FIK8,63
18Moa Forsberg91IFK Mora8,68
19Malin Winqvist91Huddinge AIS8,70
20Ylva Skoglund90Bollnäs FIK8,77
21Annica Isfeldt91Ösmo GIF FI8,85
22Carin Stjernefeldt91Örbyhus IF8,96
23Mikaela Jansson90Örbyhus IF9,05
24Matilda Lundmark90Högbo GIF9,06
25Sara Eskers91IF Skade9,23
26Kristin Löfstrand91Bollnäs FIK9,56

F 17 60m Semifinal18/3  13:25

Heat 1
       
1Emma Fredriksson91Täby IS7,94Q
2Sara Ulin91Falu IK8,04Q
3Lydia Ståhlberg90Örbyhus IF8,24Q
4Sofia Carls90Huddinge AIS8,38q
5Charlotte Lanfelt91Huddinge AIS8,45
6Kristina Drewsen91Bollnäs FIK8,48
7Emilia Struyk91Valbo AIF8,49
8Erika Karlsson91Falu IK8,55

Heat 2
       
1Frida Linde90Täby IS7,97Q
2Anna Lyrberg91Falu IK8,29Q
3Moa Gustavsson91Falu IK8,32Q
4Evelina Nicolsson91Huddinge AIS8,35q
5Malin Lindblom91IF Skade8,39
6Li Qvistberg91Huddinge AIS8,46
7Mathilda Woxberg91Bollnäs FIK8,59
8Janet Blom91Huddinge AIS8,62

F 17 60m Semifinal - Sammanställning
       
1Emma Fredriksson91Täby IS7,94Q
2Frida Linde90Täby IS7,97Q
3Sara Ulin91Falu IK8,04Q
4Lydia Ståhlberg90Örbyhus IF8,24Q
5Anna Lyrberg91Falu IK8,29Q
6Moa Gustavsson91Falu IK8,32Q
7Evelina Nicolsson91Huddinge AIS8,35q
8Sofia Carls90Huddinge AIS8,38q
9Malin Lindblom91IF Skade8,39
10Charlotte Lanfelt91Huddinge AIS8,45
11Li Qvistberg91Huddinge AIS8,46
12Kristina Drewsen91Bollnäs FIK8,48
13Emilia Struyk91Valbo AIF8,49
14Erika Karlsson91Falu IK8,55
15Mathilda Woxberg91Bollnäs FIK8,59
16Janet Blom91Huddinge AIS8,62

F 17 60m Final18/3  14:40
       
1Emma Fredriksson91Täby IS7,87
2Sara Ulin91Falu IK8,03
3Frida Linde90Täby IS8,03
4Moa Gustavsson91Falu IK8,31
5Lydia Ståhlberg90Örbyhus IF8,34
6Evelina Nicolsson91Huddinge AIS8,36
7Anna Lyrberg91Falu IK8,37
8Sofia Carls90Huddinge AIS8,42

F 17 800m Final18/3  15:25
       
1Elin Moraiti91Falu IK2:29,56
2Charlotte Lanfelt91Huddinge AIS2:43,39
3Evelina Nicolsson91Huddinge AIS2:43,94

F 17 60m häck Final18/3  09:55

Heat 1
       
1Sofia Carls90Huddinge AIS9,45
2Moa Gustavsson91Falu IK9,60
3Anna Lyrberg91Falu IK10,19
4Carin Stjernefeldt91Örbyhus IF10,78
5Kristin Löfstrand91Bollnäs FIK11,19
 Mikaela Jansson90Örbyhus IFdnf

Heat 2
       
1Emma Fredriksson91Täby IS8,83
2Sara Ulin91Falu IK9,82
3Regina Paet91Falu IK10,17
4Evelin Hindrikes91Kvarnsveden FIK10,29
5Annica Isfeldt91Ösmo GIF FI10,73
6Sara Eskers91IF Skade10,94

F 17 60m häck Final - Sammanställning
       
1Emma Fredriksson91Täby IS8,83
2Sofia Carls90Huddinge AIS9,45
3Moa Gustavsson91Falu IK9,60
4Sara Ulin91Falu IK9,82
5Regina Paet91Falu IK10,17
6Anna Lyrberg91Falu IK10,19
7Evelin Hindrikes91Kvarnsveden FIK10,29
8Annica Isfeldt91Ösmo GIF FI10,73
9Carin Stjernefeldt91Örbyhus IF10,78
10Sara Eskers91IF Skade10,94
11Kristin Löfstrand91Bollnäs FIK11,19
 Mikaela Jansson90Örbyhus IFdnf

F 17 Höjd Final18/3  11:30
       
1Frida Engman90IK Stål1,65
2Regina Paet91Falu IK1,62
3Anna Lyrberg91Falu IK1,53
4Lydia Ståhlberg90Örbyhus IF1,53
5Jennie Larsson91Säters IF FIK1,45
6Maria Lindh91IFK Mora1,40
6Matilda Lundmark90Högbo GIF1,40

F 17 Höjd Final  1,25 1,30 1,35 1,40 1,45 1,50 1,53 1,56 1,59 1,62 1,65
Regina Paet - - - - - o o xo o xxo xxx
Anna Lyrberg - - - o o xo o xxx
Frida Engman - - - - - o o o o o xxo
Maria Lindh - o o o xxx
Jennie Larsson - - o o o xxx
Matilda Lundmark o o o o xxx
Lydia Ståhlberg - - o o o xo xxo xxx

F 17 Längd Final18/3  14:00
       
1Emma Fredriksson91Täby IS5,58
2Frida Linde90Täby IS5,43
3Sofia Carls90Huddinge AIS5,17
4Anna Lyrberg91Falu IK5,12
5Malin Lindblom91IF Skade5,035,01
6Evelina Nicolsson91Huddinge AIS5,034,97
7Sara Ulin91Falu IK4,97
8Malin Winqvist91Huddinge AIS4,82
9Charlotte Lanfelt91Huddinge AIS4,79
10Li Qvistberg91Huddinge AIS4,76
11Janet Blom91Huddinge AIS4,71
12Moa Gustavsson91Falu IK4,60
13Sara Eskers91IF Skade4,57
14Evelin Hindrikes91Kvarnsveden FIK4,52
15Fanny Lindberger91Huddinge AIS4,43
16Erika Karlsson91Falu IK4,37
17Matilda Lundmark90Högbo GIF4,34
18Mikaela Jansson90Örbyhus IF4,30
19Moa Forsberg91IFK Mora4,29
20Lydia Ståhlberg90Örbyhus IF4,23
21Christina von Tell91Österhaninge IF4,07
 Jenny Öhman91Bollnäs FIKx

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Christina von Tell x 4,07 3,78
Sara Ulin 3,56 4,74 4,97 x x 4,83
Anna Lyrberg 4,82 4,80 4,85 5,03 5,12 5,12
Moa Gustavsson 3,98 4,60 x
Erika Karlsson x x 4,37
Frida Linde 5,13 5,36 x x 5,43 x
Emma Fredriksson 5,21 5,16 4,11 5,58 5,19 5,37
Evelin Hindrikes 4,48 x 4,52
Moa Forsberg 4,12 3,94 4,29
Matilda Lundmark 4,31 4,34 3,97
Lydia Ståhlberg x x 4,23
Mikaela Jansson 4,30 4,16 x
Sara Eskers 4,57 4,50 4,51
Malin Lindblom x 4,87 4,96 5,01 5,03 4,88
Charlotte Lanfelt 4,62 4,79 4,68
Evelina Nicolsson 5,03 4,87 4,95 4,79 - 4,97
Fanny Lindberger 4,43 x 4,28
Malin Winqvist x 4,82 4,60 4,82 x 4,75
Li Qvistberg x 4,34 4,76
Jenny Öhman x x x
Sofia Carls x 5,12 x 4,80 4,95 5,17
Janet Blom 4,08 4,71 3,80

F 17 Kula Final18/3  09:00
       
1Frida Åkerström90Huddinge AIS14,43Rekord
2Frida Linde90Täby IS12,87
3Sara Nilsson91Kvarnsveden FIK11,42
4Jenny Öhman91Bollnäs FIK11,17
5Malin Winqvist91Huddinge AIS10,68
6Sandra Engberg91Bollnäs FIK10,37
7Carin Stjernefeldt91Örbyhus IF10,32
8Jennifer Claesson91Stora Skedvi IK10,05
9Regina Paet91Falu IK9,46
10Rebecka Marcus91Falu IK9,03
11Fanny Lindberger91Huddinge AIS8,56
12Jennie Larsson91Säters IF FIK8,29
13Sara Ulin91Falu IK8,11
14Moa Gustavsson91Falu IK7,30
15Christina von Tell91Österhaninge IF6,33

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Christina von Tell 6,33 5,84 5,66
Sara Ulin 6,73 6,95 8,11
Regina Paet 9,46 9,12 9,33
Rebecka Marcus 8,90 9,03 x
Moa Gustavsson 7,30 x x
Frida Linde 12,68 11,94 12,40 12,87 12,18 12,31
Sara Nilsson 11,26 10,52 11,42 10,88 10,96 10,92
Jennifer Claesson 9,86 9,80 9,54 8,53 9,34 10,05
Jennie Larsson 8,29 7,55 7,45
Carin Stjernefeldt 10,32 x 10,10 9,18 9,46 x
Fanny Lindberger 8,56 7,65 8,29
Malin Winqvist 10,68 10,20 10,59 10,01 x 10,61
Sandra Engberg 9,46 9,35 10,12 10,37 x 9,27
Jenny Öhman 10,42 10,09 11,17 10,63 10,05 9,83
Frida Åkerström 13,72 x x x 14,43

F 15 60m Försök18/3  11:20

Heat 1
       
1Elin Brodin92IF Skade8,31q
2Linnea Rosenberg92Huddinge AIS8,63q
3Ellen Helker-Nygren92IFK Mora8,86
4Elin Lundmark92Högbo GIF8,91
5Emma Danielsson92Rånäs 4H9,27
6Cecilia Tervaniemi92Österhaninge IF9,36

Heat 2
       
1Frida Nordenberg92IFK Mora8,21q
2Ylva Lindroth92Kvarnsveden FIK8,42q
3Jenny Johansson92Ludvika FFI8,73q
4Malin Emilsson92Rånäs 4H8,79q
5Ulrika Lagergren92Hässelby SK 8,92
6Johanna Krebser92Österhaninge IF9,06

Heat 3
       
1Joy Hagemark92Huddinge AIS8,29q
2Malin Westerlund92Sundsvalls FI8,38q
3Johanna Dannberg92IF Skade8,86
4Josefine Kolm92Tierps IF8,93
5Emma Eksell92Örbyhus IF9,10

F 15 60m Försök - Sammanställning
       
1Frida Nordenberg92IFK Mora8,21q
2Joy Hagemark92Huddinge AIS8,29q
3Elin Brodin92IF Skade8,31q
4Malin Westerlund92Sundsvalls FI8,38q
5Ylva Lindroth92Kvarnsveden FIK8,42q
6Linnea Rosenberg92Huddinge AIS8,63q
7Jenny Johansson92Ludvika FFI8,73q
8Malin Emilsson92Rånäs 4H8,79q
9Ellen Helker-Nygren92IFK Mora8,86
10Johanna Dannberg92IF Skade8,86
11Elin Lundmark92Högbo GIF8,91
12Ulrika Lagergren92Hässelby SK 8,92
13Josefine Kolm92Tierps IF8,93
14Johanna Krebser92Österhaninge IF9,06
15Emma Eksell92Örbyhus IF9,10
16Emma Danielsson92Rånäs 4H9,27
17Cecilia Tervaniemi92Österhaninge IF9,36

F 15 60m Final18/3  13:15
       
1Frida Nordenberg92IFK Mora8,23
2Joy Hagemark92Huddinge AIS8,27
3Malin Westerlund92Sundsvalls FI8,39
4Ylva Lindroth92Kvarnsveden FIK8,50
5Elin Brodin92IF Skade8,54
6Jenny Johansson92Ludvika FFI8,87
7Malin Emilsson92Rånäs 4H8,90
 Linnea Rosenberg92Huddinge AISdns

F 15 800m Final18/3  15:15
       
1Hulda Sacredeus92IFK Mora2:38,90
2Joy Hagemark92Huddinge AIS2:40,20
3Lina Dahlberg92Österhaninge IF2:52,85
4Camilla Bergvall92Österhaninge IF3:01,97

F 15 60m häck Final18/3  09:45
       
1Jasmine Burestam93Huddinge AIS9,37
2Emelie Larsson92Huddinge AIS9,73
3Ylva Lindroth92Kvarnsveden FIK9,76
4Malin Westerlund92Sundsvalls FI10,07
5Emma Aronsson92Täby IS10,25
6Malin Emilsson92Rånäs 4H10,54
7Emma Eksell92Örbyhus IF11,90
 Frida Nordenberg92IFK Moradnf

F 15 Höjd Final18/3  15:30
       
1Emelie Larsson92Huddinge AIS1,56
2Victoria Golovanova92Hofors AIF1,45
2Emma Aronsson92Täby IS1,45
4Malin Emilsson92Rånäs 4H1,40
5Elin Lundmark92Högbo GIF1,40

F 15 Höjd Final  1,25 1,30 1,35 1,40 1,45 1,48 1,53 1,56 1,61
Victoria Golovanova o o o o o xxx
Emma Aronsson - - o o o xxx
Elin Lundmark o o o xo xxx
Emelie Larsson - - - - o o o o xxx
Malin Emilsson - o o o xxx

F 15 Längd Final18/3  12:40
       
1Frida Nordenberg92IFK Mora5,09
2Malin Westerlund92Sundsvalls FI4,934,88
3Emelie Larsson92Huddinge AIS4,934,80
4Ylva Lindroth92Kvarnsveden FIK4,87
5Emma Aronsson92Täby IS4,85
6Joy Hagemark92Huddinge AIS4,80
7Saga Thornberg92Bollnäs FIK4,69
8Jenny Johansson92Ludvika FFI4,59
9Elin Lundmark92Högbo GIF4,50
10Ellen Helker-Nygren92IFK Mora4,49
11Johanna Krebser92Österhaninge IF4,34
12Malin Emilsson92Rånäs 4H4,27
13Josefine Kolm92Tierps IF4,20
14Emma Eksell92Örbyhus IF4,09
15Cecilia Tervaniemi92Österhaninge IF3,95
16Lina Dahlberg92Österhaninge IF3,75
 Ulrika Lagergren92Hässelby SK x

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Lina Dahlberg 3,75 3,35 3,67
Johanna Krebser 4,19 4,18 4,34
Cecilia Tervaniemi x 3,95 -
Ulrika Lagergren x x x
Frida Nordenberg 4,84 5,00 4,96 5,09 4,95 x
Ellen Helker-Nygren 4,49 4,35 4,33
Emma Aronsson 4,72 4,85 4,73 4,72 4,74 4,84
Jenny Johansson x x 4,59 x 4,44 x
Ylva Lindroth 4,61 4,66 4,80 4,71 4,78 4,87
Josefine Kolm 3,82 4,13 4,20
Elin Lundmark x 4,05 4,50
Emma Eksell 4,09 4,07 4,02
Joy Hagemark x 4,80 x x x 3,92
Emelie Larsson x x 4,93 4,80 x 4,79
Saga Thornberg 4,57 4,66 4,69 4,60 4,48 4,56
Malin Westerlund x 4,88 4,93 x 4,85 4,64
Malin Emilsson 4,27 4,06 4,05

F 15 Kula Final18/3  11:05
       
1Linnea Rosenberg92Huddinge AIS12,80
2Fredrica Kremlhofer92Huddinge AIS12,22
3Emelie Larsson92Huddinge AIS10,42
4Malin Emilsson92Rånäs 4H10,34
5Saga Thornberg92Bollnäs FIK9,63
6Emma Danielsson92Rånäs 4H9,11
7Emma Eksell92Örbyhus IF8,308,25
8Johanna Krebser92Österhaninge IF8,308,15
9Elin Lundmark92Högbo GIF7,72
10Cecilia Tervaniemi92Österhaninge IF7,27

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Johanna Krebser 7,81 8,15 7,42 8,30 7,73 7,98
Cecilia Tervaniemi 7,02 7,27 6,98
Emma Danielsson 8,77 9,11 8,86 8,29 x 8,68
Elin Lundmark 7,72 7,54 7,00
Emma Eksell 8,00 7,95 8,25 8,30 7,85 8,19
Emelie Larsson 10,14 10,42 x 10,33 9,83 9,93
Fredrica Kremlhofer 11,06 11,55 x x 11,94 12,22
Linnea Rosenberg 9,25 11,94 12,80 x 12,36 12,78
Saga Thornberg 9,57 9,63 9,42 9,48 9,30 9,44
Malin Emilsson 9,40 10,34 9,91 10,31 9,27 x

F 14 60m Försök18/3  11:35

Heat 1
       
1Evelina Åhman93Sundsvalls FI8,40q
2Karolina Lind93Huddinge AIS8,65q
3Lina Andersson93Falu IK9,05
4Fanny Johansson93Tierps IF9,06
5Lina Holmen93Falu IK9,56
6Josefine Mattsson93Täby IS9,82
 Josefine Persson93Vemhåns IKdns

Heat 2
       
1Madeleine Eriksson93Gefle IF8,54q
2Johanna Bromark93Tierps IF8,76q
3Sanna Funk93Falu IK8,78q
4Katarina Karlsson93Falu IK9,19
5Erica Hellberg93Rånäs 4H9,47
6Marika Eriksson93Vemhåns IK9,85
7Eleni Larsson93Huddinge AIS9,96

Heat 3
       
1Evelina Strömberg93Sundsvalls FI8,53q
2Sofie Brandberg93Täby IS8,64q
3Jennifer Riise93Huddinge AIS8,76q
4Emmy Bärjegård93Leksands FIK8,78q
5Frida Hogstrand93Täby IS8,88
6Elisabeth Bäckman93Bollnäs FIK8,92
7Catrine Gradin93Falu IK10,08

Heat 4
       
1Marine Alfredsson93Rånäs 4H8,31q
2Lisa Berg93Huddinge AIS8,39q
3Jessica Östlund93Hässelby SK 8,40q
4Sara Jansson93Hofors AIF8,46q
5Malin Eriksson93Västerås FIK8,56q
6Linnea Grönvold93Ludvika FFI8,63q
7Samantha Ahlgren93Rånäs 4H8,66q
8Heidi Schmidt93Täby IS9,41

F 14 60m Försök - Sammanställning
       
1Marine Alfredsson93Rånäs 4H8,31q
2Lisa Berg93Huddinge AIS8,39q
3Evelina Åhman93Sundsvalls FI8,40q
4Jessica Östlund93Hässelby SK 8,40q
5Sara Jansson93Hofors AIF8,46q
6Evelina Strömberg93Sundsvalls FI8,53q
7Madeleine Eriksson93Gefle IF8,54q
8Malin Eriksson93Västerås FIK8,56q
9Linnea Grönvold93Ludvika FFI8,63q
10Sofie Brandberg93Täby IS8,64q
11Karolina Lind93Huddinge AIS8,65q
12Samantha Ahlgren93Rånäs 4H8,66q
13Johanna Bromark93Tierps IF8,76q
14Jennifer Riise93Huddinge AIS8,76q
15Sanna Funk93Falu IK8,78q
16Emmy Bärjegård93Leksands FIK8,78q
17Frida Hogstrand93Täby IS8,88
18Elisabeth Bäckman93Bollnäs FIK8,92
19Lina Andersson93Falu IK9,05
20Fanny Johansson93Tierps IF9,06
21Katarina Karlsson93Falu IK9,19
22Heidi Schmidt93Täby IS9,41
23Erica Hellberg93Rånäs 4H9,47
24Lina Holmen93Falu IK9,56
25Josefine Mattsson93Täby IS9,82
26Marika Eriksson93Vemhåns IK9,85
27Eleni Larsson93Huddinge AIS9,96
28Catrine Gradin93Falu IK10,08
 Josefine Persson93Vemhåns IKdns

F 14 60m Semifinal18/3  13:45

Heat 1
       
1Jessica Östlund93Hässelby SK 8,33Q
2Lisa Berg93Huddinge AIS8,35Q
3Evelina Strömberg93Sundsvalls FI8,55Q
4Samantha Ahlgren93Rånäs 4H8,56q
5Malin Eriksson93Västerås FIK8,65
6Sofie Brandberg93Täby IS8,70
7Jennifer Riise93Huddinge AIS8,84
8Emmy Bärjegård93Leksands FIK8,93

Heat 2
       
1Marine Alfredsson93Rånäs 4H8,31Q
2Sara Jansson93Hofors AIF8,43Q
3Evelina Åhman93Sundsvalls FI8,45Q
4Linnea Grönvold93Ludvika FFI8,64q
5Karolina Lind93Huddinge AIS8,66
6Johanna Bromark93Tierps IF8,69
7Madeleine Eriksson93Gefle IF8,70
8Sanna Funk93Falu IK8,88

F 14 60m Semifinal - Sammanställning
       
1Marine Alfredsson93Rånäs 4H8,31Q
2Jessica Östlund93Hässelby SK 8,33Q
3Lisa Berg93Huddinge AIS8,35Q
4Sara Jansson93Hofors AIF8,43Q
5Evelina Åhman93Sundsvalls FI8,45Q
6Evelina Strömberg93Sundsvalls FI8,55Q
7Samantha Ahlgren93Rånäs 4H8,56q
8Linnea Grönvold93Ludvika FFI8,64q
9Malin Eriksson93Västerås FIK8,65
10Karolina Lind93Huddinge AIS8,66
11Johanna Bromark93Tierps IF8,69
12Sofie Brandberg93Täby IS8,70
13Madeleine Eriksson93Gefle IF8,70
14Jennifer Riise93Huddinge AIS8,84
15Sanna Funk93Falu IK8,88
16Emmy Bärjegård93Leksands FIK8,93

F 14 60m Final18/3  14:20
       
1Marine Alfredsson93Rånäs 4H8,24
2Jessica Östlund93Hässelby SK 8,36
3Sara Jansson93Hofors AIF8,46
4Lisa Berg93Huddinge AIS8,50
5Evelina Åhman93Sundsvalls FI8,53
6Evelina Strömberg93Sundsvalls FI8,58
7Samantha Ahlgren93Rånäs 4H8,63
8Linnea Grönvold93Ludvika FFI8,65

F 14 800m Final18/3  15:30

Heat 1
       
1Samantha Ahlgren93Rånäs 4H2:46,28
2Anna Matson93Falu IK2:48,04
3Marine Alfredsson93Rånäs 4H2:51,39
4Lovisa Palmer93Täby IS2:56,21
5Eleonor Lundbladh93Österhaninge IF2:58,38
6Emma Björnell93Österhaninge IF3:11,64
 Josefine Persson93Vemhåns IKdns

Heat 2
       
1Emma Backström93Falu IK2:34,14
2Jenny Eriksson93Falu IK2:34,95
3Evelina Strömberg93Sundsvalls FI2:37,99
4Victoria Ricknell93Huddinge AIS2:40,00
5Emmy Bärjegård93Leksands FIK2:42,94
6Marika Eriksson93Vemhåns IK3:06,69

F 14 800m Final - Sammanställning
       
1Emma Backström93Falu IK2:34,14
2Jenny Eriksson93Falu IK2:34,95
3Evelina Strömberg93Sundsvalls FI2:37,99
4Victoria Ricknell93Huddinge AIS2:40,00
5Emmy Bärjegård93Leksands FIK2:42,94
6Samantha Ahlgren93Rånäs 4H2:46,28
7Anna Matson93Falu IK2:48,04
8Marine Alfredsson93Rånäs 4H2:51,39
9Lovisa Palmer93Täby IS2:56,21
10Eleonor Lundbladh93Österhaninge IF2:58,38
11Marika Eriksson93Vemhåns IK3:06,69
12Emma Björnell93Österhaninge IF3:11,64
 Josefine Persson93Vemhåns IKdns

F 14 60m häck Final18/3  09:30

Heat 1
       
1Evelina Strömberg93Sundsvalls FI9,46
2Julia Wigren93Gefle IF9,93
3Elisabeth Bäckman93Bollnäs FIK10,25
4Lina Andersson93Falu IK10,74
5Fanny Noren93Kvarnsveden FIK11,57
6Lovisa Palmer93Täby IS12,24
7Erica Hellberg93Rånäs 4H13,07
 Marine Alfredsson93Rånäs 4Hdns

Heat 2
       
1Jasmine Burestam93Huddinge AIS9,39
2Lisa Berg93Huddinge AIS9,87
3Madeleine Eriksson93Gefle IF10,02
4Emma Backström93Falu IK10,04
5Sofie Brandberg93Täby IS10,14
6Fredrika Noren93Kvarnsveden FIK10,20
7Sara Jansson93Hofors AIF10,44
8Josefine Mattsson93Täby IS12,04

F 14 60m häck Final - Sammanställning
       
1Jasmine Burestam93Huddinge AIS9,39
2Evelina Strömberg93Sundsvalls FI9,46
3Lisa Berg93Huddinge AIS9,87
4Julia Wigren93Gefle IF9,93
5Madeleine Eriksson93Gefle IF10,02
6Emma Backström93Falu IK10,04
7Sofie Brandberg93Täby IS10,14
8Fredrika Noren93Kvarnsveden FIK10,20
9Elisabeth Bäckman93Bollnäs FIK10,25
10Sara Jansson93Hofors AIF10,44
11Lina Andersson93Falu IK10,74
12Fanny Noren93Kvarnsveden FIK11,57
13Josefine Mattsson93Täby IS12,04
14Lovisa Palmer93Täby IS12,24
15Erica Hellberg93Rånäs 4H13,07
 Marine Alfredsson93Rånäs 4Hdns

F 14 Höjd Final18/3  12:00
       
1Jasmine Burestam93Huddinge AIS1,55
2Sanna Funk93Falu IK1,52
3Elin Björinder93Gefle IF1,49
4Evelina Strömberg93Sundsvalls FI1,46
5Karolina Lind93Huddinge AIS1,46
6Fredrika Noren93Kvarnsveden FIK1,43
7Lina Andersson93Falu IK1,43
7Johanna Bromark93Tierps IF1,43
9Julia Wigren93Gefle IF1,43
10Evelina Åhman93Sundsvalls FI1,40
10Emmy Bärjegård93Leksands FIK1,40
10Elisabeth Bäckman93Bollnäs FIK1,40
13Lisa Berg93Huddinge AIS1,40
14Victoria Ricknell93Huddinge AIS1,40
15Marika Eriksson93Vemhåns IK1,20
16Josefine Persson93Vemhåns IK1,15

F 14 Höjd Final  1,15 1,20 1,25 1,30 1,35 1,40 1,43 1,46 1,49 1,52 1,55 1,57
Sanna Funk - - - o o o o o xo o xxx
Lina Andersson - - - o o o xo xxx
Johanna Bromark - - - - o o xo xxx
Evelina Strömberg - - o o o o o o xxx
Evelina Åhman - - o o xo o xxx
Fredrika Noren - - o o xo o o xxx
Emmy Bärjegård - - o o xo o xxx
Julia Wigren - - o o o xo xo xxx
Lisa Berg - - xo xo o o xxx
Jasmine Burestam - - - - - - o - xo o o x--
Karolina Lind - - o o o o xxo o xxx
Victoria Ricknell - o o xo xo xxo xxx
Elisabeth Bäckman - - - o xo o xxx
Marika Eriksson - o xxx
Josefine Persson o xxx
Elin Björinder - - o o o o xo xo xxx

F 14 Längd Final18/3  09:00
       
1Evelina Strömberg93Sundsvalls FI5,29
2Emma Backström93Falu IK4,96
3Lisa Berg93Huddinge AIS4,89
4Madeleine Eriksson93Gefle IF4,85
5Evelina Åhman93Sundsvalls FI4,78
6Johanna Bromark93Tierps IF4,70
7Sanna Funk93Falu IK4,65
8Elisabeth Bäckman93Bollnäs FIK4,61
9Sara Jansson93Hofors AIF4,39
10Sofie Brandberg93Täby IS4,36
11Jennifer Riise93Huddinge AIS4,35
12Lina Andersson93Falu IK4,304,27
13Elin Björinder93Gefle IF4,304,19
14Emmy Bärjegård93Leksands FIK4,21
15Fredrika Noren93Kvarnsveden FIK4,17
16Linnea Grönvold93Ludvika FFI4,10
17Samantha Ahlgren93Rånäs 4H4,05
18Heidi Schmidt93Täby IS4,03
19Eleni Larsson93Huddinge AIS3,97
20Eleonor Lundbladh93Österhaninge IF3,95
21Fanny Johansson93Tierps IF3,94
22Frida Hogstrand93Täby IS3,92
23Fanny Noren93Kvarnsveden FIK3,82
24Lovisa Palmer93Täby IS3,79
25Marika Eriksson93Vemhåns IK3,65
26Josefine Persson93Vemhåns IK2,74
 Emma Björnell93Österhaninge IFx
 Erica Hellberg93Rånäs 4Hx

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Emma Björnell x x x
Eleonor Lundbladh 3,68 x 3,95
Sara Jansson 4,39 x x
Emma Backström 4,75 x 4,87 4,96 x x
Sanna Funk x 4,65 4,44 4,54 4,63 4,47
Lina Andersson 4,27 4,30 x
Johanna Bromark 4,70 4,41 4,54 4,25 4,40 4,50
Fanny Johansson - x 3,94
Samantha Ahlgren x 3,93 4,05
Erica Hellberg x x x
Evelina Strömberg 5,12 5,10 x 5,01 5,21 5,29
Evelina Åhman x 4,35 4,78 x 4,76 4,58
Frida Hogstrand 3,92 3,78 3,73
Sofie Brandberg x 4,36 4,35
Heidi Schmidt 4,03 3,65 3,98
Lovisa Palmer x 3,79 3,60
Linnea Grönvold 4,10 - -
Fredrika Noren 4,10 4,17 x
Fanny Noren 3,67 3,48 3,82
Emmy Bärjegård x 4,15 4,21
Madeleine Eriksson 4,64 x 4,63 4,75 4,85 4,80
Lisa Berg x 4,45 4,47 x x 4,89
Eleni Larsson x x 3,97
Jennifer Riise x 4,35 x
Elisabeth Bäckman x 4,47 4,55 4,54 x 4,61
Marika Eriksson 3,64 3,65 x
Josefine Persson x x 2,74
Elin Björinder 4,03 4,30 4,19

F 14 Kula Final18/3  15:00
       
1Heidi Schmidt93Täby IS11,32
2Malin Stenmark94Sundsvalls FI10,91
3Sara Jansson93Hofors AIF9,63
4Lina Andersson93Falu IK9,37
5Eleni Larsson93Huddinge AIS9,12
6Josefine Larsson93Huddinge AIS8,76
7Rebecca Slotte93Ösmo GIF FI8,29
8Alexandra Eriksson93IK Heros FIK8,16
9Catrine Gradin93Falu IK8,14
10Fanny Johansson93Tierps IF8,11
11Elisabeth Leth93Kvarnsveden FIK8,07
12Fanny Noren93Kvarnsveden FIK7,67
13Frida Hogstrand93Täby IS7,40
14Katarina Karlsson93Falu IK7,35
15Lovisa Palmer93Täby IS6,65
16Marika Eriksson93Vemhåns IK6,14

F 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Rebecca Slotte 7,20 7,01 8,29 7,15 x 7,59
Sara Jansson 9,32 9,45 9,63 x 9,54 9,54
Catrine Gradin 8,14 6,51 7,08
Lina Andersson 8,39 9,37 9,08 x x 9,02
Katarina Karlsson 7,35 7,35 7,24
Fanny Johansson 7,61 8,11 7,50
Alexandra Eriksson 8,16 7,76 x x x x
Frida Hogstrand 7,08 7,40 x
Heidi Schmidt 10,14 10,64 10,47 11,32 9,71 10,35
Lovisa Palmer - - 6,65
Elisabeth Leth 8,07 7,97 7,90
Fanny Noren 7,18 7,67 7,17
Malin Stenmark 9,97 10,84 10,63 10,46 10,91 10,18
Eleni Larsson 8,46 8,50 9,12 9,02 8,59 8,38
Josefine Larsson 8,00 8,17 8,76 x x x
Marika Eriksson 6,02 6,14 5,73

F 13 60m Försök18/3  12:15

Heat 1
       
1Farydah Inoussa94Hässelby SK 8,72q
2Stina Starke94Täby IS8,89q
3Lisa Carlsson94Kvarnsveden FIK9,13q
4Nora Häggström94Gefle IF9,16q
5Ann-Louise Pettersson94Örbyhus IF9,38
6Malin Bernström94Huddinge AIS9,48
7Amanda Sjöberg94IF Skade9,98
8Anneli Lindström94Falu IK11,40

Heat 2
       
1Sofia Andersson94Örbyhus IF8,54q
2Jessica Karlsson94Falu IK9,16q
3Agnes Burell94Täby IS9,35
4Elin Erkers94Kvarnsveden FIK9,38
5Idunn Fyksen-Sooaru94Huddinge AIS9,46
6Emelinda Engholm94Hässelby SK 9,63
7Anna Gustavsson-Östman94Hässelby SK 9,85
8Stina Liwing94IF Skade9,96

Heat 3
       
1Pauline Munthers94Falu IK8,42q
2Josefin Palm94Gefle IF8,70q
3Frida Nilsson94Kvarnsveden FIK8,96q
4Lina Kratz94IF Skade9,34
5Hanna From94Täby IS9,68
6My Lindahl-Eriksson94Huddinge AIS9,81
7Josefin Larsson94Hulåns IF9,85
8Sara Ellström Johansson94Huddinge AIS10,04

Heat 4
       
1Ida Geselius94Kvarnsveden FIK8,87q
2Linnea Haglund94Säters IF FIK8,97q
3Sannalie Nedeljkovic94IF Skade9,24q
4Lovisa Jansson94Örbyhus IF9,28
5Sara Skanvik94Österhaninge IF9,34
6Caroline Kihlbom94Huddinge AIS9,47
7Vera Jörgensen94Falu IK10,20

Heat 5
       
1Rebecka Schelander94Österhaninge IF8,70q
2Fanny Lonegran Jakobsson94Rånäs 4H8,96q
3Erika Fernlund95Säters IF FIK9,00q
4Ebba Sidh94Huddinge AIS9,27
5Agnes Ågren94Falu IK9,46
6Jennifer Olsson94Hässelby SK 9,54
7Emmy Söderlund94Täby IS9,61

Heat 6
       
1Ulrika Sten94Täby IS8,67q
2Sara Marklund94Falu IK9,22q
3Stina Jansson94Gefle IF9,24
4Sandra Larsson94Ludvika FFI9,33
5Marielle Pers94Hulåns IF9,59
6Amanda Sjöström94IF Skade9,89
7Louise Askling94Huddinge AIS10,21

Heat 7
       
1Sanna Ohlström94Rånäs 4H8,64q
2Caroline Lindqvist94Falu IK8,71q
3Sandra Fjällrud94Bollnäs FIK8,80q
4Caroline Jansson94Örbyhus IF9,21q
5Linda Gillström94Kvarnsveden FIK9,51
6Ida Westfält95Vemhåns IK9,70
7Josefine Håkansson94Täby IS9,79

Heat 8
       
1Sofie Hjortsberg94Frösö IF8,59q
2Matilda Larsson94Stora Skedvi IK8,70q
3Frida Ericsson94Gimo FIK8,98q
4Mikaela Emilsson94Rånäs 4H9,30
5Lisa Lundgård94IFK Mora9,49
6Anna Hedström94Täby IS9,56
7Elin Söderqvist94Falu IK9,60

F 13 60m Försök - Sammanställning
       
1Pauline Munthers94Falu IK8,42q
2Sofia Andersson94Örbyhus IF8,54q
3Sofie Hjortsberg94Frösö IF8,59q
4Sanna Ohlström94Rånäs 4H8,64q
5Ulrika Sten94Täby IS8,67q
6Josefin Palm94Gefle IF8,70q
7Rebecka Schelander94Österhaninge IF8,70q
8Matilda Larsson94Stora Skedvi IK8,70q
9Caroline Lindqvist94Falu IK8,71q
10Farydah Inoussa94Hässelby SK 8,72q
11Sandra Fjällrud94Bollnäs FIK8,80q
12Ida Geselius94Kvarnsveden FIK8,87q
13Stina Starke94Täby IS8,89q
14Frida Nilsson94Kvarnsveden FIK8,96q
15Fanny Lonegran Jakobsson94Rånäs 4H8,96q
16Linnea Haglund94Säters IF FIK8,97q
17Frida Ericsson94Gimo FIK8,98q
18Erika Fernlund95Säters IF FIK9,00q
19Lisa Carlsson94Kvarnsveden FIK9,13q
20Nora Häggström94Gefle IF9,16q
21Jessica Karlsson94Falu IK9,16q
22Caroline Jansson94Örbyhus IF9,21q
23Sara Marklund94Falu IK9,22q
24Sannalie Nedeljkovic94IF Skade9,24q
25Stina Jansson94Gefle IF9,24
26Ebba Sidh94Huddinge AIS9,27
27Lovisa Jansson94Örbyhus IF9,28
28Mikaela Emilsson94Rånäs 4H9,30
29Sandra Larsson94Ludvika FFI9,33
30Lina Kratz94IF Skade9,34
31Sara Skanvik94Österhaninge IF9,34
32Agnes Burell94Täby IS9,35
33Ann-Louise Pettersson94Örbyhus IF9,38
34Elin Erkers94Kvarnsveden FIK9,38
35Idunn Fyksen-Sooaru94Huddinge AIS9,46
36Agnes Ågren94Falu IK9,46
37Caroline Kihlbom94Huddinge AIS9,47
38Malin Bernström94Huddinge AIS9,48
39Lisa Lundgård94IFK Mora9,49
40Linda Gillström94Kvarnsveden FIK9,51
41Jennifer Olsson94Hässelby SK 9,54
42Anna Hedström94Täby IS9,56
43Marielle Pers94Hulåns IF9,59
44Elin Söderqvist94Falu IK9,60
45Emmy Söderlund94Täby IS9,61
46Emelinda Engholm94Hässelby SK 9,63
47Hanna From94Täby IS9,68
48Ida Westfält95Vemhåns IK9,70
49Josefine Håkansson94Täby IS9,79
50My Lindahl-Eriksson94Huddinge AIS9,81
51Anna Gustavsson-Östman94Hässelby SK 9,85
52Josefin Larsson94Hulåns IF9,85
53Amanda Sjöström94IF Skade9,89
54Stina Liwing94IF Skade9,96
55Amanda Sjöberg94IF Skade9,98
56Sara Ellström Johansson94Huddinge AIS10,04
57Vera Jörgensen94Falu IK10,20
58Louise Askling94Huddinge AIS10,21
59Anneli Lindström94Falu IK11,40

F 13 60m Semifinal18/3  13:30

Heat 1
       
1Pauline Munthers94Falu IK8,44Q
2Sanna Ohlström94Rånäs 4H8,58Q
3Rebecka Schelander94Österhaninge IF8,63q
4Farydah Inoussa94Hässelby SK 8,73
5Stina Starke94Täby IS8,97
6Erika Fernlund95Säters IF FIK9,00
7Sannalie Nedeljkovic94IF Skade9,23
8Jessica Karlsson94Falu IK9,28

Heat 2
       
1Sofia Andersson94Örbyhus IF8,56Q
2Ulrika Sten94Täby IS8,67Q
3Matilda Larsson94Stora Skedvi IK8,67q
4Sandra Fjällrud94Bollnäs FIK8,89
5Frida Nilsson94Kvarnsveden FIK9,02
6Frida Ericsson94Gimo FIK9,05
7Sara Marklund94Falu IK9,21
8Nora Häggström94Gefle IF9,33

Heat 3
       
1Sofie Hjortsberg94Frösö IF8,61Q
2Josefin Palm94Gefle IF8,65Q
3Caroline Lindqvist94Falu IK8,71
4Linnea Haglund94Säters IF FIK8,91
5Fanny Lonegran Jakobsson94Rånäs 4H8,96
6Ida Geselius94Kvarnsveden FIK9,00
7Lisa Carlsson94Kvarnsveden FIK9,09
8Caroline Jansson94Örbyhus IF9,25

F 13 60m Semifinal - Sammanställning
       
1Pauline Munthers94Falu IK8,44Q
2Sofia Andersson94Örbyhus IF8,56Q
3Sanna Ohlström94Rånäs 4H8,58Q
4Sofie Hjortsberg94Frösö IF8,61Q
5Rebecka Schelander94Österhaninge IF8,63q
6Josefin Palm94Gefle IF8,65Q
7Ulrika Sten94Täby IS8,67Q
8Matilda Larsson94Stora Skedvi IK8,67q
9Caroline Lindqvist94Falu IK8,71
10Farydah Inoussa94Hässelby SK 8,73
11Sandra Fjällrud94Bollnäs FIK8,89
12Linnea Haglund94Säters IF FIK8,91
13Fanny Lonegran Jakobsson94Rånäs 4H8,96
14Stina Starke94Täby IS8,97
15Erika Fernlund95Säters IF FIK9,00
16Ida Geselius94Kvarnsveden FIK9,00
17Frida Nilsson94Kvarnsveden FIK9,02
18Frida Ericsson94Gimo FIK9,05
19Lisa Carlsson94Kvarnsveden FIK9,09
20Sara Marklund94Falu IK9,21
21Sannalie Nedeljkovic94IF Skade9,23
22Caroline Jansson94Örbyhus IF9,25
23Jessica Karlsson94Falu IK9,28
24Nora Häggström94Gefle IF9,33

F 13 60m Final18/3  14:35
       
1Pauline Munthers94Falu IK8,44
2Sofia Andersson94Örbyhus IF8,47
3Sanna Ohlström94Rånäs 4H8,61
4Josefin Palm94Gefle IF8,64
5Rebecka Schelander94Österhaninge IF8,68
6Ulrika Sten94Täby IS8,71
7Sofie Hjortsberg94Frösö IF8,73
8Matilda Larsson94Stora Skedvi IK8,75

F 13 600m Final18/3  16:10

Heat 1
       
1Anna Hedström94Täby IS1:56,51
2Sofia Nordin94Gimo FIK1:59,76
3Idunn Fyksen-Sooaru94Huddinge AIS2:00,55
4Lovisa Jansson94Örbyhus IF2:02,70
5Caroline Jansson94Örbyhus IF2:07,90
6Hanna From94Täby IS2:11,29
7Klara Rasimus94Falu IK2:12,23

Heat 2
       
1Linda Gillström94Kvarnsveden FIK1:53,27
2Sofia Andersson94Örbyhus IF1:54,87
3Stina Jansson94Gefle IF1:54,92
4Pauline Munthers94Falu IK1:55,99
5Caroline Kihlbom94Huddinge AIS2:02,17
6Amanda Sjöström94IF Skade2:04,81

F 13 600m Final - Sammanställning
       
1Linda Gillström94Kvarnsveden FIK1:53,27
2Sofia Andersson94Örbyhus IF1:54,87
3Stina Jansson94Gefle IF1:54,92
4Pauline Munthers94Falu IK1:55,99
5Anna Hedström94Täby IS1:56,51
6Sofia Nordin94Gimo FIK1:59,76
7Idunn Fyksen-Sooaru94Huddinge AIS2:00,55
8Caroline Kihlbom94Huddinge AIS2:02,17
9Lovisa Jansson94Örbyhus IF2:02,70
10Amanda Sjöström94IF Skade2:04,81
11Caroline Jansson94Örbyhus IF2:07,90
12Hanna From94Täby IS2:11,29
13Klara Rasimus94Falu IK2:12,23

F 13 60m häck Final18/3  09:15

Heat 1
       
1Rebecka Schelander94Österhaninge IF10,60
2Louise Arvidsson94Stora Skedvi IK10,69
3Mikaela Johansson94Huddinge AIS10,81
4Farydah Inoussa94Hässelby SK 10,89
5Sannalie Nedeljkovic94IF Skade11,81
6Stina Liwing94IF Skade12,92
7Hanna From94Täby IS13,33

Heat 2
       
1Caroline Lindqvist94Falu IK11,13
2Lina Kratz94IF Skade12,11
3Anna Gustavsson-Östman94Hässelby SK 12,51
4Amanda Sjöberg94IF Skade12,70
5Fanny Lonegran Jakobsson94Rånäs 4H12,90
6Caroline Kihlbom94Huddinge AIS13,02
7Josefine Håkansson94Täby IS13,11
 Therese Sandström94Hässelby SK dns

Heat 3
       
1Josefin Palm94Gefle IF9,98
2Sofia Andersson94Örbyhus IF10,31
3Nora Häggström94Gefle IF10,54
4Agnes Burell94Täby IS12,18
5Ann-Louise Pettersson94Örbyhus IF12,72
6Sara Hjortsberg96Frösö IF12,75

F 13 60m häck Final - Sammanställning
       
1Josefin Palm94Gefle IF9,98
2Sofia Andersson94Örbyhus IF10,31
3Nora Häggström94Gefle IF10,54
4Rebecka Schelander94Österhaninge IF10,60
5Louise Arvidsson94Stora Skedvi IK10,69
6Mikaela Johansson94Huddinge AIS10,81
7Farydah Inoussa94Hässelby SK 10,89
8Caroline Lindqvist94Falu IK11,13
9Sannalie Nedeljkovic94IF Skade11,81
10Lina Kratz94IF Skade12,11
11Agnes Burell94Täby IS12,18
12Anna Gustavsson-Östman94Hässelby SK 12,51
13Amanda Sjöberg94IF Skade12,70
14Ann-Louise Pettersson94Örbyhus IF12,72
15Sara Hjortsberg96Frösö IF12,75
16Fanny Lonegran Jakobsson94Rånäs 4H12,90
17Stina Liwing94IF Skade12,92
18Caroline Kihlbom94Huddinge AIS13,02
19Josefine Håkansson94Täby IS13,11
20Hanna From94Täby IS13,33
 Therese Sandström94Hässelby SK dns

F 13 Höjd Final18/3  14:00
       
1Hanna Orre95Säters IF FIK1,57
2Sofia Andersson94Örbyhus IF1,47
3Lina Kratz94IF Skade1,38
4Mikaela Johansson94Huddinge AIS1,38
5Louise Arvidsson94Stora Skedvi IK1,38
6Malin Stenmark94Sundsvalls FI1,35
7Farydah Inoussa94Hässelby SK 1,35
8Stina Jansson94Gefle IF1,30
8Sannalie Nedeljkovic94IF Skade1,30
10Marielle Pers94Hulåns IF1,30
10Emelinda Engholm94Hässelby SK 1,30
12Stina Starke94Täby IS1,30
12Ulrika Sten94Täby IS1,30
12Moa Nissar94Hässelby SK 1,30
15Nora Häggström94Gefle IF1,25
16Klara Rasimus94Falu IK1,25
16Josefin Larsson94Hulåns IF1,25
16Amanda Sjöberg94IF Skade1,25
16Anna Gustavsson-Östman94Hässelby SK 1,25
16Jennifer Olsson94Hässelby SK 1,25
21Caroline Kihlbom94Huddinge AIS1,25
22Fanny Lonegran Jakobsson94Rånäs 4H1,25
22Lovisa Jansson94Örbyhus IF1,25
24Sara Marklund94Falu IK1,25
25Elin Söderqvist94Falu IK1,20
26My Lindahl-Eriksson94Huddinge AIS1,20
27Mikaela Emilsson94Rånäs 4H1,20
28Caroline Jansson94Örbyhus IF1,15
29Louise Askling94Huddinge AIS1,15
29Ida Westfält95Vemhåns IK1,15
31Vera Jörgensen94Falu IK1,15
 Malin Bernström94Huddinge AISX

F 13 Höjd Final  1,10 1,15 1,20 1,25 1,30 1,35 1,38 1,41 1,44 1,47 1,50 1,55 1,57 1,60
Sara Marklund o xo o xxo xxx
Elin Söderqvist o o o xxx
Klara Rasimus o o o xo xxx
Vera Jörgensen xo xxo xxx
Mikaela Emilsson o xo xo xxx
Fanny Lonegran Jakobsson o o o xxo xxx
Stina Starke - o o o xxo xxx
Ulrika Sten - - o o xxo xxx
Malin Stenmark - - o o o o xxx
Josefin Larsson o o o xo xxx
Marielle Pers o o o o xo xxx
Louise Arvidsson - - o o o o xo xxx
Nora Häggström - o o o xxx
Stina Jansson - o o o o xxx
Moa Nissar o o o o xxo xxx
Emelinda Engholm o o o o xo xxx
Hanna Orre - - - - - - - o o o xo xo o xxx
Sofia Andersson - - - o o o xo o o xo xxx
Lovisa Jansson o o o xxo xxx
Caroline Jansson o o xxx
Sannalie Nedeljkovic - o o o o xxx
Lina Kratz - - o o o o o xxx
Amanda Sjöberg o o o xo xxx
Farydah Inoussa o o o xo o xxo xxx
Anna Gustavsson-Östman o o o xo xxx
Jennifer Olsson o o o xo xxx
Louise Askling o xo xxx
Malin Bernström x
Caroline Kihlbom o o xo xo xxx
Mikaela Johansson - - - o o xo o xxx
My Lindahl-Eriksson o xo o xxx
Ida Westfält o xo xxx

F 13 Längd Final18/3  09:45
       
1Pauline Munthers94Falu IK5,24
2Sofia Andersson94Örbyhus IF5,02
3Matilda Larsson94Stora Skedvi IK5,00
4Josefin Palm94Gefle IF4,98
5Farydah Inoussa94Hässelby SK 4,71
6Rebecka Schelander94Österhaninge IF4,66
7Sofie Hjortsberg94Frösö IF4,65
8Stina Starke94Täby IS4,64
9Caroline Lindqvist94Falu IK4,60
10Mikaela Johansson94Huddinge AIS4,55
11Ulrika Sten94Täby IS4,51
12Sandra Fjällrud94Bollnäs FIK4,49
13Lisa Carlsson94Kvarnsveden FIK4,42
14Sandra Larsson94Ludvika FFI4,40
15Frida Nilsson94Kvarnsveden FIK4,32
16Frida Ericsson94Gimo FIK4,25
17Lovisa Jansson94Örbyhus IF4,19
18Idunn Fyksen-Sooaru94Huddinge AIS4,17
19Mikaela Emilsson94Rånäs 4H4,16
20Fanny Lonegran Jakobsson94Rånäs 4H4,15
21Hanna From94Täby IS4,14
22Sara Skanvik94Österhaninge IF4,13
23Stina Jansson94Gefle IF4,11
24Anna Hedström94Täby IS4,103,97
25Agnes Burell94Täby IS4,103,76
26Caroline Kihlbom94Huddinge AIS4,094,02
27Emmy Söderlund94Täby IS4,093,92
28Nora Häggström94Gefle IF4,08
29Ann-Louise Pettersson94Örbyhus IF4,06
30Caroline Jansson94Örbyhus IF4,03
31Emelinda Engholm94Hässelby SK 3,97
32Elin Erkers94Kvarnsveden FIK3,953,85
33Agnes Ågren94Falu IK3,95
33Jennifer Olsson94Hässelby SK 3,953,84
35Marielle Pers94Hulåns IF3,91
36Sara Marklund94Falu IK3,89
37Jessica Karlsson94Falu IK3,79
38Ebba Sidh94Huddinge AIS3,78
39Sofia Nordin94Gimo FIK3,72
40Klara Rasimus94Falu IK3,70
41My Lindahl-Eriksson94Huddinge AIS3,68
42Ida Westfält95Vemhåns IK3,67
43Moa Nissar94Hässelby SK 3,66
44Josefin Larsson94Hulåns IF3,62
45Vera Jörgensen94Falu IK3,60
46Malin Bernström94Huddinge AIS3,593,59
47Amanda Sjöberg94IF Skade3,593,49
48Elin Söderqvist94Falu IK3,57
49Stina Liwing94IF Skade3,53
50Josefine Håkansson94Täby IS3,503,49
51Amanda Sjöström94IF Skade3,503,42
52Sara Ellström Johansson94Huddinge AIS3,39
53Anna Gustavsson-Östman94Hässelby SK 3,25
54Anneli Lindström94Falu IK2,55

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Rebecka Schelander 4.,55 4,63 4,49 4,66 4,59 4,66
Sara Skanvik 4,13 4,02 4,13
Sofie Hjortsberg 4,40 4,65 4,42 4,23 x x
Sara Marklund 3,58 3,87 3,89
Elin Söderqvist 3,49 3,45 3,57
Pauline Munthers 5,24 5,08 4,98 5,07 5,18 4,94
Klara Rasimus 3,68 3,60 3,70
Anneli Lindström 2,55 2,41 2,26
Vera Jörgensen 3,60 3,39 3,45
Agnes Ågren 3,84 3,78 3,95
Jessica Karlsson 3,79 3,60 3,73
Caroline Lindqvist 4,48 4,56 4,60
Mikaela Emilsson 4,16 3,96 x
Fanny Lonegran Jakobsson 4,13 4,15 3,98
Frida Ericsson 4,25 4,24 4,16
Sofia Nordin 3,65 3,66 3,72
Anna Hedström 3,97 4,10 3,90
Stina Starke 4,29 4,30 4,64 3,05 4,46 4,62
Ulrika Sten 4,51 4,46 4,43
Hanna From 3,88 3,70 4,14
Emmy Söderlund 3,92 4,09 3,87
Agnes Burell 3,76 x 4,10
Josefine Håkansson 3,26 3,50 3,49
Sandra Larsson 4,40 4,25 4,36
Lisa Carlsson 4,08 4,26 4,42
Elin Erkers 3,85 3,95 3,82
Frida Nilsson 4,20 4,32 4,29
Josefin Larsson 3,62 3,29 3,29
Marielle Pers 3,79 3,81 3,91
Matilda Larsson 4,68 4,85 4,58 4,85 5,00 5,00
Nora Häggström 4,08 3,74 4,04
Stina Jansson 4,11 4,07 4,05
Josefin Palm 4,77 4,52 4,77 4,87 4,86 4,98
Moa Nissar 3,55 3,66 3,63
Emelinda Engholm 3,97 3,78 3,89
Sofia Andersson 4,87 4,81 4,80 5,02 4,94 4,96
Ann-Louise Pettersson 4,00 4,06 3,99
Lovisa Jansson 4,19 4,16 4,14
Caroline Jansson 3,95 4,02 4,03
Stina Liwing 3,50 3,53 3,43
Amanda Sjöberg 3,49 3,59 2,75
Amanda Sjöström 3,41 3,50 3,42
Farydah Inoussa 4,71 4,55 4,68 4,64 4,47 4,41
Anna Gustavsson-Östman 3,19 3,25 2,97
Jennifer Olsson 3,84 3,78 3,95
Malin Bernström 3,59 3,54 3,59
Sara Ellström Johansson 3,12 3,27 3,39
Idunn Fyksen-Sooaru 4,17 3,94 x
Caroline Kihlbom 3,99 4,09 4,02
Mikaela Johansson x x 4,55
Ebba Sidh 3,78 3,71 3,70
My Lindahl-Eriksson 3,50 3,60 3,68
Sandra Fjällrud 4,48 3,34 4,49
Ida Westfält 3,67 3,39 3,62

F 13 Kula Final18/3  15:50

       
1Malin Stenmark94Sundsvalls FI13,24Rekord
2Lisa Carlsson94Kvarnsveden FIK12,61
3Mikaela Johansson94Huddinge AIS11,42
4Matilda Larsson94Stora Skedvi IK10,65
5Sandra Fjällrud94Bollnäs FIK10,37
6Sandra Larsson94Ludvika FFI9,96
7Mikaela Emilsson94Rånäs 4H9,859,74
8Linnea Haglund94Säters IF FIK9,859,72
9Frida Nilsson94Kvarnsveden FIK9,74
10Emelie Pettersson94Örbyhus IF9,57
11Nora Häggström94Gefle IF9,41
12Farydah Inoussa94Hässelby SK 9,22
13Josefin Palm94Gefle IF9,04
14Agnes Burell94Täby IS8,92
15Caroline Lindqvist94Falu IK8,77
16Lina Kratz94IF Skade8,68
17Ebba Sidh94Huddinge AIS8,59
18Sannalie Nedeljkovic94IF Skade8,17
19Elin Erkers94Kvarnsveden FIK7,84
20Erika Fernlund95Säters IF FIK7,83
21Fanny Lonegran Jakobsson94Rånäs 4H7,70
22Louise Askling94Huddinge AIS7,24
23Jennifer Olsson94Hässelby SK 7,17
24Amanda Sjöström94IF Skade7,14
25Hanna From94Täby IS6,76
26Klara Rasimus94Falu IK6,67
27Emmy Söderlund94Täby IS6,38
28Stina Liwing94IF Skade6,26
29Sara Ellström Johansson94Huddinge AIS5,94
30Anna Gustavsson-Östman94Hässelby SK 5,79
31Ida Westfält95Vemhåns IK5,75
F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Klara Rasimus 6,67 5,46 6,18
Caroline Lindqvist 7,81 8,11 8,77
Mikaela Emilsson 9,85 9,74 9,24 8,54 9,08 9,01
Fanny Lonegran Jakobsson 6,96 7,70 6,55
Hanna From 5,58 6,16 6,76
Emmy Söderlund 6,38 5,90 5,52
Agnes Burell 8,92 7,65 8,33
Sandra Larsson 9,43 9,96 8,89 9,02 9,44 8,79
Lisa Carlsson x 11,02 11,38 x 11,40 12,61
Elin Erkers 7,68 7,16 7,84
Frida Nilsson 9,74 9,22 9,34
Malin Stenmark 11,96 12,29 12,24 13,24 12,78 x
Matilda Larsson 10,50 x x 9,13 9,65 10,65
Nora Häggström 8,92 8,83 9,41
Josefin Palm 9,04 8,07 7,93
Linnea Haglund 9,18 9,69 9,85 9,72 9,26 8,84
Emelie Pettersson 9,29 9,57 9,45
Stina Liwing 5,74 6,05 6,26
Sannalie Nedeljkovic 7,74 7,95 8,17
Lina Kratz 8,68 8,18 8,27
Amanda Sjöström 7,14 6,55 6,76
Farydah Inoussa 7,33 7,86 9,22
Anna Gustavsson-Östman 5,79 5,51 x
Jennifer Olsson 6,96 7,17 x
Louise Askling 6,45 6,92 7,24
Sara Ellström Johansson 5,91 5,94 5,78
Mikaela Johansson 11,42 9,96 10,62 10,58 10,44 10,26
Ebba Sidh 8,59 8,02 8,24
Sandra Fjällrud 9,79 9,83 10,37 10,30 10,06 x
Ida Westfält 5,75
Erika Fernlund 7,50 7,83 7,63


© Arena 2.0, RunPro Systems