Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2021


Resultatlista Runn Open Water 2021
       
         
placering   namn klubb tid
1 200m Clara Alenius Hedemora Endurance Club 9,17
2 200m Anna Alenius Hedemora Endurance Club 9,17
         
1 500m Viola Forsberg Harnäs simsällskap 9,50
2 500m Tyra Forsberg Harnäs simsällskap 9,55
3 500m Elin Forsberg   11,09
         
1 1500m damer Klara Säving Falu SS 34,55
2 1500m damer Maria Örnlind Falu SS 36,02
3 1500m damer Anette Rasimus Falu SS 36,14
4 1500m damer Mharie Haga Falu SS 43,00
5 1500m damer Catharina Ericsson Falu SS 43,53
6 1500m damer Elisabeth Hansson Falu SS 44,02
7 1500m damer Ann-Katrin Andersson-Plahn   46,13
8 1500m damer Marit Halldén Falu SS 46,13
9 1500m damer Camilla Andersson   49,41
         
1 1500m herrar Martijn Wijnen   32,16
2 1500m herrar Oscar Alenius Hedemora Endurance Club 34,53
3 1500m herrar Rickard Pedersen Falu SS 35,12
4 1500m herrar Daniel Elmén   41,12
  1500m herrar Fredrik Lundberg Falu SS dns
         
1 2800m damer Sandra Lundqvist Falu Simsällskap 35,35
2 2800m damer Anna Jönsson Sandvikens Sim o Hoppklubb 37,10
3 2800m damer Ida Lindblom Sala ss 37,20
4 2800m damer Åsa Nordin Svensson Falu SS 40,05
5 2800m damer Kerstin Tunzi Gävle SS 40,36
6 2800m damer Annie Andersson Dalregementets if triathlon 41,02
7 2800m damer Alva Viker Dalregementet IF 42,44
8 2800m damer Judith forsberg Gävle Gävle ss 45,02
9 2800m damer Margareta Rainer Gävle SS 45,03
10 2800m damer Alizée Lehoux Uppsala Mastersimklubb 45,26
11 2800m damer Hannele Junkala Falu SS 50,58
12 2800m damer Taeda Tomic Uppsala Mastersimklubb 55,25
13 2800m damer Anette Patten Falu SS 56,08
14 2800m damer Maria Lundqvist   57,14
15 2800m damer Sinje Zeidler   1,09,23
16 2800m damer Tina MICK TSV Bargteheide Triathlon 1,14,10
17 2800m damer Carin Forsberg Harnäs simsällskap 1,14,15
         
1 2800m herrar Tomas Viker Dalregementet IF 36,58
2 2800m herrar Lars-Erik Smedberg Csk Ludvika Triathlon 37,45
3 2800m herrar Jocke Stahre   39,48
4 2800m herrar Tobias Larsson Falu SS 40,17
5 2800m herrar Gunnar Kihlberg Falu SS 40,29
6 2800m herrar Torbjörn Skogsmark   40,32
7 2800m herrar Johan Werkmästar Dalregementet IF 42,02
8 2800m herrar Emil Sörli Vansbro AIK SS 42,30
9 2800m herrar Mattias Holman IK Fyris Triathlon 44,39
10 2800m herrar Anders Lundqvist Falu SS 45,01
11 2800m herrar Hasse Annerbo Falu ss 45,08
12 2800m herrar Martin Wohlin   46,28
13 2800m herrar Anders Hansson Falu SS 47,11
14 2800m herrar Johan Åkerblom Falu Simsällskap 48,41
15 2800m herrar Anders Flodin   50,02
16 2800m herrar Daniel Sahlgren Falu SS 51,12
17 2800m herrar Andreas Torbiörnsson Falu SS 52,07
18 2800m herrar George Donoso Uppsala Mastersimklubb 1,05,45
  2800m herrar Andre Lagrange   dns
  2800m herrar Eric Viker Dalregementet IF dns
         
Totalt 53 startande
       
Uppdaterad: 27 JUN 2021 20:23 Skribent: Gunnar Kihlberg
Epost: Adressen Gömd

facebook_50px

Twitter_50px

YouTube

CertifieradCrawlkurs_logga

Stora_stoten svart

 

Runn Open Water

 

Vill du ha
vårt nyhetsbrev?

Nyhetsbrev

 

Beställ klubbkläder

logo-stadium-header

 

Scandic Lugnet Falun_Red

 

SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Postadress:
Falu SS - Simidrott
Lugnetvägen 7
79131 Falun

Besöksadress:
Lugnetvägen 7
79131 Falun

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info