Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu SkinsGames    Utskriftsdatum  26 februari 2017   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Falu SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 februari 2017         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Lundmark  2003    459          31.60   
  Solna Sundbyberg SS 04  31.68                 
Clara Bergh  2004    440          32.04   
  Söderhamns Simsällskap  32.15                 
Emma Lundmark  2003    406          32.91   
  Solna Sundbyberg SS 04  31.68                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Lindblom  2001    456          31.66   
  Sala Simsällskap  30.99                 
Sofia Karls  2002    444          31.94   
  Solna Sundbyberg SS 04  31.31                 
Ida Lindblom  2001    428          32.34   
  Sala Simsällskap  30.99                 
Ida Lindblom  2001              DSQ   
  Sala Simsällskap  30.99                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Junevik  2000    691          27.57   
  Falu Simsällskap  26.06                 
Sara Junevik  2000    647          28.18   
  Falu Simsällskap  26.06                 
Sara Junevik  2000    641          28.27   
  Falu Simsällskap  26.06                 
Sara Junevik  2000    626          28.49   
  Falu Simsällskap  26.06                 
Frida Lannhard  2000    494          30.82   
  Falu Simsällskap  31.44                 
Agnes Humling  2000    462          31.53   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.35                 
Frida Lannhard  2000    454          31.72   
  Falu Simsällskap  31.44                 
Frida Lannhard  2000    451          31.78   
  Falu Simsällskap  31.44                 
Frida Lannhard  2000    413          32.73   
  Falu Simsällskap  31.44                 
10  Agnes Humling  2000    364          34.14   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.35                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johanna Holmberg  2007    178          43.30   
  Västerås Simsällskap  49.74                 
Cornelia Utgren  2007    174          43.66   
  Solna Sundbyberg SS 04  45.55                 
Elvira Muhr  2007    130          48.03   
  Västerås Simsällskap                   
Isabelle Nilsson  2007    115          49.99   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Edith Wallberg  2007    110          50.86   
  Bollnäs Simsällskap  53.89                 
Thea Bergström  2007    103          51.93   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Edvinsson  2006    279          37.27   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.96                 
Vera Stefanovic  2006    243          39.02   
  Bollnäs Simsällskap  42.69                 
Eerika Kivistö  2006    215          40.66   
  Swimming Team Rauma  42.93                 
Nea Tiger Armelius  2006    192          42.25   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.08                 
Arwen Wikström  2006    168          44.18   
  Simklubben Ägir  52.26                 
Elena Henze  2006    154          45.44   
  Simsällskapet Mora                   
Hilma Wahlström  2006    136          47.36   
  Upsala Simsällskap  50.98                 
Agnes Lundmark  2006              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.10                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Montelius  2005    331          35.22   
  Solna Sundbyberg SS 04  34.09                 
Alina Umbaeva  2005    328          35.34   
  Gävle Simsällskap  35.92                 
Ida Dalin  2005    313          35.88   
  Sala Simsällskap  34.55                 
Agnes Jakobsson  2005    275          37.45   
  Simklubben Ägir  39.93                 
Tuva Hjemli  2005    272          37.59   
  Falu Simsällskap  37.70                 
Linnéa Bruce-Holm  2005    231          39.69   
  Säffle Simsällskap  39.18                 
Clara Frykberg  2005    218          40.49   
  Upsala Simsällskap  41.37                 
Tove Rehnstedt  2005    214          40.71   
  Simklubben Ägir  43.49                 
Alma Bergqvist  2005    210          40.97   
  Upsala Simsällskap  41.79                 
10  Vilja Pusa  2005    156          45.25   
  Swimming Team Rauma  48.14                 
11  Iza Johansson  2005    154          45.41   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
12  Olivia Punga  2005    149          45.90   
  Upsala Simsällskap  46.05                 
13  Agnes Åhlen  2005    143          46.59   
  Borlänge Simsällskap  43.31                 
14  Tekle Batsikadze  2005    139          47.03   
  Gävle Simsällskap  56.95                 
15  Ella Wahlström  2005    133          47.66   
  Västerås Simsällskap  50.90                 
16  Klara Mattiasson  2005    131          47.98   
  Upsala Simsällskap  48.21                 
17  Alva Eriksson  2005    126          48.63   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
18  Lovis Lång  2005    121          49.28   
  Upsala Simsällskap  48.68                 
19  Alva Käller  2005    43          1:09.24   
  Hudiksvalls Simsällskap  56.28                 
Ellen Lundin  2005              DSQ   
  Falu Simsällskap  36.96                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Lundmark  2003    469          31.37   
  Solna Sundbyberg SS 04  31.68                 
Clara Bergh  2004    460          31.57   
  Söderhamns Simsällskap  32.15                 
Tess Viggeborn  2003    433          32.21   
  Simklubben Ägir  33.26                 
Felicia Rogell  2003    431          32.26   
  Västerås Simsällskap  33.44                 
Amanda Jobs  2003    409          32.84   
  Falu Simsällskap  33.16                 
Hanna Degerlund  2004    401          33.05   
  Västerås Simsällskap  34.10                 
Lisa Candelius  2003    401          33.05   
  Solna Sundbyberg SS 04  33.00                 
Anna Krysén  2003    394          33.23   
  Ludvika Simsällskap  33.04                 
Filippa Jakobsson  2003    389          33.38   
  Simklubben Ägir  35.39                 
Julia Lindgren  2004    389          33.38   
  Falu Simsällskap  33.83                 
11  Olivia Uusitorppa  2004    338          34.99   
  Swimming Team Rauma  35.90                 
12  Frida Florén  2004    337          35.01   
  Gävle Simsällskap  34.80                 
13  Elvira Montes  2004    336          35.04   
  Solna Sundbyberg SS 04  34.13                 
14  Amanda Viksten  2004    323          35.53   
  Upsala Simsällskap  36.66                 
15  Anna Jönsson  2003    317          35.74   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.04                 
16  Amelie Muhr  2003    313          35.89   
  Västerås Simsällskap  36.99                 
17  Amanda Jonasson  2004    312          35.91   
  Hudiksvalls Simsällskap  37.39                 
18  Liv Jonsson  2004    288          36.89   
  Simsällskapet Mora  34.48                 
19  Sofi Holmberg  2003    281          37.22   
  Västerås Simsällskap  40.14                 
20  Tuva Blomdahl  2004    279          37.31   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.88                 
21  Nova Johansson  2004    273          37.56   
  Filipstads Simklubb  38.47                 
22  Astrid Engström  2004    270          37.72   
  Västerås Simsällskap  45.52                 
23  Alice Eriksson  2004    268          37.78   
  Simklubben Ägir  42.55                 
23  Emma Alfredeen  2003    268          37.78   
  Upsala Simsällskap  39.16                 
25  Malva Morell  2004    260          38.18   
  Upsala Simsällskap  39.55                 
26  Heidi Javanainen  2003    256          38.35   
  Swimming Team Rauma  39.72                 
27  Sigrid Svanberg  2004    252          38.55   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.64                 
28  Anna Nyberg  2003    251          38.61   
  Falu Simsällskap  38.35                 
29  Benedicte Lumby Jessen  2003    248          38.78   
  Solna Sundbyberg SS 04  37.56                 
30  Klara Pettersson  2004    247          38.85   
  Upsala Simsällskap  40.25                 
31  Nathalie Stigenberg  2004    244          39.01   
  Gävle Simsällskap  41.12                 
32  Sofia Preste  2003    243          39.05   
  Solna Sundbyberg SS 04  38.39                 
33  Ebba Wolfbrandt  2003    242          39.12   
  Västerås Simsällskap  38.16                 
34  Kolbrún Jónsdóttir  2003    233          39.61   
  Västerås Simsällskap  41.46                 
35  Sanni Jouppi  2004    227          39.95   
  Swimming Team Rauma  45.06                 
36  Hanna Hedman  2003    218          40.47   
  Simklubben Ägir  44.29                 
37  Alva Olsson  2003    214          40.73   
  Gävle Simsällskap  43.16                 
38  Matilda Lindgren  2004    213          40.80   
  Västerås Simsällskap  43.58                 
39  Linn Berglund  2003    210          40.98   
  Filipstads Simklubb  43.50                 
40  Johanna Engberg  2003    207          41.17   
  Rättviks simförening  41.82                 
41  Ida Nyberg  2004    204          41.38   
  Simklubben Ägir  41.96                 
42  Johanna Uzelac  2003    195          41.98   
  Västerås Simsällskap  43.27                 
43  Tyra Olsson  2003    194          42.10   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.59                 
44  Ebba-Lotta Staaf  2004    154          45.44   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.70                 
45  Elena Mortazavi  2004    145          46.35   
  Borlänge Simsällskap  45.79                 
46  Vilma Hjertberg  2004    138          47.15   
  Gävle Simsällskap  50.01                 
47  Amanda Boson  2004    135          47.47   
  Simklubben Ägir  46.49                 
48  Isabel Solomon  2004    129          48.23   
  Solna Sundbyberg SS 04  56.16                 
49  Emelie Ekvall  2003    126          48.59   
  Falu Simsällskap  51.46                 
Klara Pettersson  2004              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Melissa Muhic  2004              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04  52.85                 
Rebecka Hasler  2003              DSQ   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Lindblom  2001    457          31.63   
  Sala Simsällskap  30.99                 
Sofia Karls  2002    455          31.69   
  Solna Sundbyberg SS 04  31.31                 
Klara Ragnarsson  2002    451          31.79   
  Sala Simsällskap  31.47                 
Clara Florén  2002    420          32.55   
  Gävle Simsällskap  32.86                 
Hilda Sander  2002    419          32.57   
  Falu Simsällskap  32.18                 
Karolin Holmberg  2001    409          32.82   
  Västerås Simsällskap  33.14                 
Jessika Borbos  2001    395          33.21   
  Falu Simsällskap  33.50                 
Femke van Zonneveld  2002    374          33.82   
  Simsällskapet Mora  33.39                 
Nelly Antlöv  2002    366          34.07   
  Falu Simsällskap  34.82                 
10  Ebba Rydberg  2001    350          34.59   
  Västerås Simsällskap  35.03                 
11  Emelie Hellgren  2001    314          35.84   
  Fagersta Simklubb  34.72                 
12  Magdalena Dahl  2001    296          36.57   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.32                 
13  Andrea Mitrovic  2002    279          37.28   
  Solna Sundbyberg SS 04  37.44                 
14  Mira Myllylä  2002    274          37.50   
  Västerås Simsällskap  38.67                 
15  Tuva Bylund  2002    142          46.64   
  Bollnäs Simsällskap                   
Jessica Edlundh  2002              DNS   
  Solna Sundbyberg SS 04  38.52                 
Sofia Båvenäs  2002              DSQ   
  Västerås Simsällskap  32.98                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Junevik  2000    753          26.79   
  Falu Simsällskap  26.06                 
Frida Lannhard  2000    499          30.72   
  Falu Simsällskap  31.44                 
Agnes Humling  2000    454          31.70   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.35                 
Julia Nordlund  1998    453          31.74   
  Falu Simsällskap  32.02                 
Maja Fredriksson  1999    421          32.51   
  Ludvika Simsällskap  32.25                 
Hannah Ragnarsson  2000    391          33.34   
  Sala Simsällskap  34.63                 
Klara Öhlin  1999    362          34.18   
  Simsällskapet Mora  33.38                 
Hanna Karlsson  2000    326          35.41   
  Simsällskapet Mora  34.17                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Mylläri  2001    484          27.76   
  Södertörns Simsällskap  26.90                 
Marcus Johnsson  2002    470          28.03   
  Sala Simsällskap  28.42                 
Anton Mylläri  2001    437          28.72   
  Södertörns Simsällskap  26.90                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Persson  1999    514          27.20   
  Simsällskapet Mora  26.06                 
Edvin Persson  1999    514          27.21   
  Simsällskapet Mora  26.06                 
David Hambraeus  1999    490          27.65   
  Falu Simsällskap  27.52                 
Edvin Persson  1999    485          27.74   
  Simsällskapet Mora  26.06                 
Filip Antlöv  1998    482          27.79   
  Södertörns Simsällskap  27.86                 
Erik Forsström  1999    472          27.98   
  Upsala Simsällskap  28.23                 
Henrik Bransell  1999    469          28.05   
  Falu Simsällskap  27.84                 
Edvin Persson  1999    464          28.15   
  Simsällskapet Mora  26.06                 
Filip Antlöv  1998    460          28.22   
  Södertörns Simsällskap  27.86                 
10  David Hambraeus  1999    448          28.48   
  Falu Simsällskap  27.52                 
11  Filip Antlöv  1998    424          29.01   
  Södertörns Simsällskap  27.86                 
12  Erik Forsström  1999    413          29.27   
  Upsala Simsällskap  28.23                 
13  David Hambraeus  1999    390          29.82   
  Falu Simsällskap  27.52                 
14  Filip Antlöv  1998    370          30.34   
  Södertörns Simsällskap  27.86                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isac Mörtstrand  2007    123          43.82   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Swanson  2006    205          36.92   
  Gävle Simsällskap  36.91                 
Olle Halvarsson  2006    109          45.54   
  Västerås Simsällskap  44.08                 
Alex Storbacka  2006    75          51.49   
  Borlänge Simsällskap  49.46                 
Noel Spelling  2006    66          53.72   
  Filipstads Simklubb                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lucas Humling  2005    209          36.70   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.44                 
Arvid Lind  2005    148          41.14   
  Bollnäs Simsällskap  40.93                 
Castor Lindholm  2005    105          46.11   
  Upsala Simsällskap  43.31                 
Ravi Parekh  2005    86          49.33   
  Upsala Simsällskap  50.65                 
Melvin Norlén  2005    83          49.87   
  Västerås Simsällskap  45.69                 
Neo Carlberg  2005    81          50.27   
  Solna Sundbyberg SS 04  50.28                 
Edvin Pitic  2005    66          53.76   
  Upsala Simsällskap  52.76                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mikael Söderberg  2003    392          29.78   
  Upsala Simsällskap  30.10                 
Carl Hansson  2003    390          29.82   
  Gävle Simsällskap  30.02                 
Gustaf Sandström  2003    313          32.08   
  Hudiksvalls Simsällskap  32.52                 
Martin Schön  2003    304          32.42   
  Bollnäs Simsällskap  32.54                 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    288          33.00   
  Gävle Simsällskap  33.88                 
Jonathan Svedberg  2003    261          34.10   
  Sala Simsällskap  35.86                 
Samuel Rundgren  2004    227          35.69   
  Västerås Simsällskap  39.72                 
Tim Carlberg  2003    227          35.73   
  Solna Sundbyberg SS 04  36.98                 
Malte Eriksson  2003    226          35.76   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.77                 
10  Lucas Kokki  2003    224          35.85   
  Västerås Simsällskap                   
11  Tom Dijkhuizen  2003    217          36.24   
  Västerås Simsällskap  36.95                 
12  Simon Brouzell  2003    211          36.57   
  Solna Sundbyberg SS 04  35.50                 
13  Roine Epäilys  2003    200          37.27   
  Simklubben Ägir  40.88                 
14  Anton Sölveskog  2003    182          38.43   
  Hudiksvalls Simsällskap  39.68                 
15  Viggo Reit  2003    182          38.46   
  Hudiksvalls Simsällskap  39.09                 
16  Oskar Andersson  2003    176          38.85   
  Upsala Simsällskap  39.80                 
17  Joel Fischer  2003    168          39.48   
  Upsala Simsällskap  39.52                 
18  Lukas Höglund  2004    166          39.59   
  Upsala Simsällskap  43.89                 
19  Felix Mårvad  2003    160          40.15   
  Sala Simsällskap  40.99                 
20  Timothy Manns-Ståhl  2004    146          41.36   
  Borlänge Simsällskap  41.47                 
21  Gustav Buvik Spännare  2004    145          41.49   
  Bollnäs Simsällskap  43.58                 
Helmer Brobacke  2004              DNS   
  Västerås Simsällskap  54.98                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Mylläri  2001    512          27.24   
  Södertörns Simsällskap  26.90                 
Marcus Johnsson  2002    480          27.83   
  Sala Simsällskap  28.42                 
Gellert Szabo  2001    477          27.90   
  Västerås Simsällskap  28.12                 
Elias Persson  2002    450          28.43   
  Simsällskapet Mora  28.17                 
Leonardo Montes  2002    432          28.83   
  Solna Sundbyberg SS 04  28.17                 
Leo Penttilä  2001    403          29.50   
  Swimming Team Rauma  30.60                 
Adam Carlsson  2001    395          29.69   
  Gävle Simsällskap  29.95                 
Tim Hansson  2001    391          29.79   
  Falu Simsällskap  30.37                 
Leo Jakobsson  2002    384          29.98   
  Solna Sundbyberg SS 04  29.55                 
10  Edwin Nystrand  2002    378          30.15   
  Sala Simsällskap  29.48                 
11  Jakob Hanson  2002    338          31.28   
  Sala Simsällskap  33.30                 
12  Johan Ljunggren  2001    332          31.46   
  Upsala Simsällskap  32.36                 
13  Niels Herrmann  2001    324          31.71   
  Hudiksvalls Simsällskap  32.56                 
14  Marcus Tägtström  2002    324          31.74   
  Borlänge Simsällskap  31.06                 
15  Jonatan Fischer  2001    312          32.14   
  Upsala Simsällskap  31.29                 
16  Linus Björk  2002    300          32.53   
  Västerås Simsällskap  32.89                 
17  Alexander Karlsson  2002    295          32.73   
  Upsala Simsällskap  33.13                 
18  Peter Khabarov  2002    284          33.15   
  Västerås Simsällskap  34.72                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Persson  1999    577          26.18   
  Simsällskapet Mora  26.06                 
David Hambraeus  1999    487          27.69   
  Falu Simsällskap  27.52                 
Henrik Bransell  1999    484          27.76   
  Falu Simsällskap  27.84                 
Erik Forsström  1999    480          27.84   
  Upsala Simsällskap  28.23                 
Filip Antlöv  1998    480          27.84   
  Södertörns Simsällskap  27.86                 
Alexander Almasi  2000    474          27.95   
  Upsala Simsällskap  28.03                 
Carl Göransson  2000    464          28.14   
  Upsala Simsällskap  27.96                 
Jonathan Douib  2000    455          28.34   
  Sala Simsällskap  28.60                 
Rasmus Rantanen  1997    441          28.62   
  Södertälje Simsällskap  27.96                 
10  Jakob Gustafsson  1999    422          29.06   
  Ludvika Simsällskap  29.02                 
11  Anton Waller-Kaustinen  2000    411          29.30   
  Borlänge Simsällskap  28.89                 
12  Lukas Hill  1999    399          29.59   
  Simsällskapet Mora  28.47                 
13  Erik Krysén  2000    359          30.65   
  Ludvika Simsällskap  30.35                 
14  Marcus Nordh  2000    337          31.30   
  Bollnäs Simsällskap  32.00                 
15  Roman Milkin  1999    321          31.83   
  Upsala Simsällskap  31.69                 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Helmi Swanson  2004    525          35.70   
  Gävle Simsällskap  35.36                 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    619          33.78   
  Söderhamns Simsällskap  33.72                 
Elsa Bergh  2002    593          34.28   
  Söderhamns Simsällskap  33.72                 
Elsa Bergh  2002    571          34.71   
  Söderhamns Simsällskap  33.72                 
Elsa Bergh  2002    561          34.91   
  Söderhamns Simsällskap  33.72                 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Junevik  2000    589          34.34   
  Falu Simsällskap  34.08                 
Sara Junevik  2000    589          34.35   
  Falu Simsällskap  34.08                 
Maja Fredriksson  1999    571          34.71   
  Ludvika Simsällskap  33.67                 
Sara Junevik  2000    567          34.79   
  Falu Simsällskap  34.08                 
Sara Junevik  2000    562          34.88   
  Falu Simsällskap  34.08                 
Maja Fredriksson  1999    560          34.92   
  Ludvika Simsällskap  33.67                 
Maja Fredriksson  1999    558          34.97   
  Ludvika Simsällskap  33.67                 
Agnes Humling  2000    542          35.32   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.12                 
Frida Lannhard  2000    535          35.46   
  Falu Simsällskap  35.07                 
10  Frida Lannhard  2000    530          35.57   
  Falu Simsällskap  35.07                 
11  Agnes Humling  2000    525          35.68   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.12                 
12  Marit van Zonneveld  1999    515          35.92   
  Simsällskapet Mora  36.82                 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elvira Muhr  2007    230          46.95   
  Västerås Simsällskap  50.88                 
Cornelia Utgren  2007    200          49.18   
  Solna Sundbyberg SS 04  50.43                 
Eleanor Fredholm  2007    174          51.51   
  Bollnäs Simsällskap  52.32                 
Isabelle Nilsson  2007    156          53.45   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  50.82                 
Astrid Lönn  2008    143          55.04   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  56.14                 
Thea Bergström  2007    128          57.13   
  Solna Sundbyberg SS 04  54.55                 
Inka Ailanen  2007    120          58.34   
  Swimming Team Rauma  1:01.01                 
Maria Leonardsson  2009    70          1:09.76   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    408          38.80   
  Sala Simsällskap  38.79                 
Cecilia Brunzell  2006    218          47.81   
  Västerås Simsällskap  53.78                 
Elena Henze  2006    185          50.54   
  Simsällskapet Mora  51.72                 
Vera Stefanovic  2006    174          51.55   
  Bollnäs Simsällskap  51.17                 
Nea Tiger Armelius  2006    161          52.90   
  Solna Sundbyberg SS 04  51.31                 
Hilma Wahlström  2006    152          53.92   
  Upsala Simsällskap  53.10                 
Tea Yggmark  2006    147          54.50   
  Solna Sundbyberg SS 04  53.12                 
Amanda Hörberg  2006    141          55.22   
  Solna Sundbyberg SS 04  57.07                 
Greta Larsson  2006    133          56.40   
  Filipstads Simklubb  59.62                 
10  Alesandra Luiso  2006    132          56.47   
  Solna Sundbyberg SS 04  58.86                 
Enya Söderlund  2006              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  53.43                 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Jakobsson  2005    324          41.92   
  Simklubben Ägir  45.41                 
Agnes Jonasson  2005    296          43.17   
  Hudiksvalls Simsällskap  44.59                 
Ida Ångström  2005    293          43.32   
  Västerås Simsällskap  43.05                 
Linnéa Bruce-Holm  2005    293          43.33   
  Säffle Simsällskap  42.90                 
Alma Bergqvist  2005    270          44.55   
  Upsala Simsällskap  44.55                 
Emma Montelius  2005    269          44.56   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.40                 
Ellen Lundin  2005    264          44.86   
  Falu Simsällskap  46.45                 
Olivia Punga  2005    233          46.77   
  Upsala Simsällskap  46.29                 
Isidora Mitrovic  2005    208          48.59   
  Solna Sundbyberg SS 04  47.38                 
10  Alva Eriksson  2005    207          48.68   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  51.70                 
11  Klara Mattiasson  2005    197          49.45   
  Upsala Simsällskap  49.50                 
12  Lovis Lång  2005    190          50.04   
  Upsala Simsällskap  47.88                 
13  Tekle Batsikadze  2005    189          50.11   
  Gävle Simsällskap  52.42                 
14  Ella Wahlström  2005    182          50.75   
  Västerås Simsällskap  51.97                 
15  Felicia Rydsheim  2005    179          51.09   
  Solna Sundbyberg SS 04  53.70                 
16  Agnes Åhlen  2005    178          51.11   
  Borlänge Simsällskap  48.31                 
17  Iza Johansson  2005    138          55.60   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  59.80                 
18  Sofie Leander  2005    123          57.76   
  Säffle Simsällskap  58.05                 
19  Alva Käller  2005    110          59.98   
  Hudiksvalls Simsällskap  58.44                 
Sally Wetterskog  2005              DSQ   
  Filipstads Simklubb  54.28                 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Helmi Swanson  2004    533          35.51   
  Gävle Simsällskap  35.36                 
Victoria Flyman  2003    487          36.59   
  Söderhamns Simsällskap  35.37                 
Lisa Candelius  2003    467          37.10   
  Solna Sundbyberg SS 04  37.08                 
Filippa Eklund  2004    423          38.34   
  Söderhamns Simsällskap  37.49                 
Felicia Rogell  2003    423          38.35   
  Västerås Simsällskap  38.98                 
Anna Krysén  2003    422          38.38   
  Ludvika Simsällskap  37.92                 
Julia Lindgren  2004    388          39.46   
  Falu Simsällskap  40.48                 
Viola Penttilä  2004    378          39.80   
  Swimming Team Rauma  43.71                 
Alisa Ailanen  2004    368          40.18   
  Swimming Team Rauma  42.65                 
10  Liv Jonsson  2004    359          40.49   
  Simsällskapet Mora  39.36                 
11  Tilde Lantz  2004    344          41.07   
  Upsala Simsällskap  40.67                 
12  Amelie Muhr  2003    344          41.10   
  Västerås Simsällskap  41.18                 
13  Tuva Blomdahl  2004    316          42.27   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.38                 
14  Linnea Bergqvist  2003    314          42.33   
  Upsala Simsällskap  44.18                 
15  Alva Olsson  2003    307          42.66   
  Gävle Simsällskap  41.74                 
16  Astrid Engström  2004    301          42.93   
  Västerås Simsällskap  42.36                 
17  Matilda Lindgren  2004    297          43.12   
  Västerås Simsällskap  43.01                 
18  Anna Nyberg  2003    286          43.70   
  Falu Simsällskap  43.88                 
19  Anja Zetterberg  2003    280          44.00   
  Falu Simsällskap  44.19                 
20  Julia Zwinkels  2004    279          44.03   
  Solna Sundbyberg SS 04  45.55                 
21  Elsa Stjerna  2004    275          44.28   
  Upsala Simsällskap  43.83                 
22  Alice Eriksson  2004    271          44.46   
  Simklubben Ägir  48.41                 
23  Ebba Wolfbrandt  2003    264          44.87   
  Västerås Simsällskap  45.98                 
24  Matilda Tukler  2004    259          45.16   
  Upsala Simsällskap  46.78                 
25  Matilda Nilsson  2004    259          45.17   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.79                 
26  Klara Pettersson  2004    249          45.75   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.57                 
27  Vilma Hjertberg  2004    238          46.41   
  Gävle Simsällskap  48.80                 
28  Emelie Nordqvist  2003    236          46.56   
  Bollnäs Simsällskap  51.37                 
29  Hanna Hedman  2003    235          46.63   
  Simklubben Ägir  46.52                 
30  Ida Nyberg  2004    233          46.77   
  Simklubben Ägir  49.01                 
31  Nathalie Stigenberg  2004    233          46.79   
  Gävle Simsällskap  47.63                 
32  Emma Murhagen  2003    232          46.81   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  48.56                 
33  Johanna Engberg  2003    232          46.84   
  Rättviks simförening  45.45                 
34  Linn Berglund  2003    227          47.21   
  Filipstads Simklubb  46.42                 
35  Tyra Olsson  2003    224          47.42   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.45                 
36  Ebba-Lotta Staaf  2004    218          47.78   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.55                 
37  Amanda Boson  2004    201          49.14   
  Simklubben Ägir  49.81                 
38  Emelie Ekvall  2003    190          50.07   
  Falu Simsällskap  50.29                 
39  Evelina Killiner  2004    185          50.50   
  Västerås Simsällskap  1:01.66                 
40  Isabel Solomon  2004    182          50.82   
  Solna Sundbyberg SS 04  54.09                 
41  Moa Flodin  2003    174          51.51   
  Simklubben Ägir  56.92                 
42  Elena Mortazavi  2004    172          51.73   
  Borlänge Simsällskap  52.22                 
43  Tilda Bylund  2004    161          52.85   
  Bollnäs Simsällskap  58.89                 
44  Melissa Muhic  2004    150          54.10   
  Solna Sundbyberg SS 04  52.59                 
Gabriella Klang Fornehed  2003              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04  54.15                 
Linnea Eriksson  2003              DSQ   
  Simsällskapet Mora  50.36                 
Rebecka Hasler  2003              DSQ   
  Västerås Simsällskap  51.27                 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    606          34.03   
  Söderhamns Simsällskap  33.72                 
Nelly Antlöv  2002    426          38.27   
  Falu Simsällskap  37.91                 
Anna Papp  2001    374          39.97   
  Hudiksvalls Simsällskap  43.39                 
Emelie Hellgren  2001    353          40.72   
  Fagersta Simklubb  40.63                 
Jessika Borbos  2001    339          41.27   
  Falu Simsällskap  41.22                 
Magdalena Dahl  2001    309          42.56   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.87                 
Andrea Mitrovic  2002    302          42.91   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.44                 
Mira Myllylä  2002    292          43.37   
  Västerås Simsällskap  44.74                 
Alexandra Reiman  2002    261          45.06   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.57                 
10  Tuva Bylund  2002    259          45.14   
  Bollnäs Simsällskap                   
11  Lisen Hill  2002    257          45.29   
  Simsällskapet Mora  41.03                 
12  Wilma Nääf  2002    253          45.53   
  Västerås Simsällskap  45.70                 
13  Matilda Larsson  2002    251          45.60   
  Västerås Simsällskap                   
14  Ebba Winberg  2001    230          46.96   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Junevik  2000    611          33.93   
  Falu Simsällskap  34.08                 
Maja Fredriksson  1999    589          34.35   
  Ludvika Simsällskap  33.67                 
Frida Lannhard  2000    554          35.05   
  Falu Simsällskap  35.07                 
Agnes Humling  2000    538          35.40   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.12                 
Marit van Zonneveld  1999    510          36.04   
  Simsällskapet Mora  36.82                 
Hanna Karlsson  2000    389          39.45   
  Simsällskapet Mora  38.69                 
Hannah Ragnarsson  2000    355          40.67   
  Sala Simsällskap  43.26                 
Julia Norlin  1998    348          40.92   
  Upsala Simsällskap  36.77                 
Jacqueline Larsson  1999    329          41.71   
  Borlänge Simsällskap  41.80                 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Ålenius  2001    507          31.65   
  Gävle Simsällskap  31.69                 
Marcus Ålenius  2001    484          32.14   
  Gävle Simsällskap  31.69                 
Marcus Ålenius  2001    475          32.34   
  Gävle Simsällskap  31.69                 
Elias Persson  2002    470          32.47   
  Simsällskapet Mora  31.71                 
Elias Persson  2002    459          32.73   
  Simsällskapet Mora  31.71                 
Marcus Ålenius  2001    457          32.78   
  Gävle Simsällskap  31.69                 
Elias Persson  2002    418          33.75   
  Simsällskapet Mora  31.71                 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edvin Persson  1999    497          31.87   
  Simsällskapet Mora  31.03                 
Anton Campalto  1998    490          32.01   
  Ludvika Simsällskap  31.43                 
Anton Campalto  1998    472          32.42   
  Ludvika Simsällskap  31.43                 
Andreas Persson  2000    472          32.43   
  Gävle Simsällskap  32.74                 
Alexander Almasi  2000    470          32.47   
  Upsala Simsällskap  32.57                 
Edvin Persson  1999    460          32.69   
  Simsällskapet Mora  31.03                 
Edvin Persson  1999    459          32.73   
  Simsällskapet Mora  31.03                 
Edvin Persson  1999    457          32.78   
  Simsällskapet Mora  31.03                 
Filip Antlöv  1998    445          33.05   
  Södertörns Simsällskap  30.93                 
10  Alexander Almasi  2000    439          33.21   
  Upsala Simsällskap  32.57                 
11  Anton Campalto  1998    433          33.37   
  Ludvika Simsällskap  31.43                 
12  Andreas Persson  2000    423          33.62   
  Gävle Simsällskap  32.74                 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isac Mörtstrand  2007    105          53.46   
  Västerås Simsällskap  53.09                 
Elliot Ekman  2007    84          57.44   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  58.83                 
Noel Westman  2007    83          57.69   
  Falu Simsällskap  1:05.36                 
Eskil Nilsson  2008    40          1:13.53   
  Ludvika Simsällskap                   
Oscar Glad  2007              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
Samuel Henze  2008              DSQ   
  Simsällskapet Mora  57.79                 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Swanson  2006    269          39.09   
  Gävle Simsällskap  38.59                 
Olle Halvarsson  2006    116          51.75   
  Västerås Simsällskap  47.46                 
Alexander Andersson  2006    102          53.87   
  Bollnäs Simsällskap  56.63                 
Theo Dellbrant  2006    66          1:02.29   
  Västerås Simsällskap  1:03.66                 
Alex Storbacka  2006              DNS   
  Borlänge Simsällskap  53.45                 
Eino Jussinoja  2006              DSQ   
  Swimming Team Rauma  59.17                 
Noel Spelling  2006              DSQ   
  Filipstads Simklubb  50.70                 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ravi Parekh  2005    189          43.93   
  Upsala Simsällskap  44.45                 
Arvid Lind  2005    180          44.71   
  Bollnäs Simsällskap  45.22                 
Lucas Humling  2005    177          44.96   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.11                 
Castor Lindholm  2005    143          48.28   
  Upsala Simsällskap  48.42                 
Joel Korte  2005    135          49.14   
  Swimming Team Rauma  48.31                 
Neo Carlberg  2005    133          49.44   
  Solna Sundbyberg SS 04  52.86                 
Rasmus Loklint  2005    127          50.19   
  Upsala Simsällskap  49.72                 
Edvin Pitic  2005    113          52.14   
  Upsala Simsällskap  53.19                 
Viljami Vaahensalo  2005    98          54.74   
  Swimming Team Rauma  57.20                 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Martin Schön  2003    412          33.91   
  Bollnäs Simsällskap  34.08                 
Lucas Sterling  2004    345          35.97   
  Västerås Simsällskap  34.93                 
Daniel Ruijs  2004    323          36.78   
  Borlänge Simsällskap  37.71                 
Oskar Fridsell  2003    308          37.35   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.28                 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    296          37.85   
  Gävle Simsällskap  39.11                 
Tom Dijkhuizen  2003    265          39.28   
  Västerås Simsällskap  39.16                 
Samuel Rundgren  2004    231          41.15   
  Västerås Simsällskap  42.39                 
Jakob Wassberg  2003    229          41.25   
  Simklubben Ägir  42.71                 
Marcus Larsson  2003    211          42.35   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.28                 
10  Timothy Manns-Ståhl  2004    179          44.80   
  Borlänge Simsällskap  43.30                 
11  Malte Eriksson  2003    174          45.20   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.24                 
12  Roine Epäilys  2003    158          46.64   
  Simklubben Ägir  49.93                 
13  Gustav Buvik Spännare  2004    151          47.41   
  Bollnäs Simsällskap  46.16                 
14  Lucas Kokki  2003    139          48.74   
  Västerås Simsällskap  48.23                 
15  Kim Forsman  2004    60          1:04.40   
  Bollnäs Simsällskap                   
Helmer Brobacke  2004              DNS   
  Västerås Simsällskap  54.24                 
Qintin Bröms  2003              DNS   
  Simsällskapet Mora  45.27                 
William Rismyhr  2004              DSQ   
  Upsala Simsällskap  42.18                 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Ålenius  2001    504          31.71   
  Gävle Simsällskap  31.69                 
Elias Persson  2002    503          31.74   
  Simsällskapet Mora  31.71                 
Leonardo Montes  2002    412          33.92   
  Solna Sundbyberg SS 04  33.75                 
Marcus Johnsson  2002    407          34.07   
  Sala Simsällskap  33.37                 
Joel Larsson  2001    404          34.13   
  Sala Simsällskap  33.12                 
Tim Hansson  2001    362          35.40   
  Falu Simsällskap  35.64                 
Marcus Tägtström  2002    355          35.65   
  Borlänge Simsällskap  34.80                 
Peter Khabarov  2002    347          35.93   
  Västerås Simsällskap  35.78                 
Niels Herrmann  2001    316          37.07   
  Hudiksvalls Simsällskap  37.02                 
10  Elias Holst  2002    288          38.22   
  Upsala Simsällskap  39.04                 
11  Alexander Hörnquist  2001    208          42.57   
  Filipstads Simklubb  44.22                 
12  Topias Vaahensalo  2002    189          43.94   
  Swimming Team Rauma  44.21                 
13  Olle Lööf  2002    155          46.95   
  Simklubben Ägir  55.65                 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Antlöv  1998    536          31.07   
  Södertörns Simsällskap  30.93                 
Edvin Persson  1999    497          31.87   
  Simsällskapet Mora  31.03                 
Anton Campalto  1998    487          32.09   
  Ludvika Simsällskap  31.43                 
Alexander Almasi  2000    474          32.37   
  Upsala Simsällskap  32.57                 
Andreas Persson  2000    446          33.04   
  Gävle Simsällskap  32.74                 
David Hambraeus  1999    445          33.05   
  Falu Simsällskap  32.65                 
Carl Göransson  2000    445          33.07   
  Upsala Simsällskap  33.68                 
Henrik Bransell  1999    443          33.10   
  Falu Simsällskap  32.47                 
Jonathan Douib  2000    424          33.60   
  Sala Simsällskap  33.83                 
10  Erik Krysén  2000    410          33.98   
  Ludvika Simsällskap  32.95                 
11  Roman Milkin  1999    380          34.84   
  Upsala Simsällskap  34.07                 
12  Jakob Gustafsson  1999    372          35.09   
  Ludvika Simsällskap  34.77                 
13  Anton Waller-Kaustinen  2000    361          35.45   
  Borlänge Simsällskap  34.30                 
14  Lukas Hill  1999    354          35.67   
  Simsällskapet Mora  34.60                 
15  Rasmus Rantanen  1997    349          35.84   
  Södertälje Simsällskap  34.20                 
16  Marcus Nordh  2000    315          37.10   
  Bollnäs Simsällskap  37.11                 
17  Hampus Carlsson  1998    172          45.37   
  Västerås Simsällskap  44.15                 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edith Wallberg  2007    187  46.11        1:36.07   
  Bollnäs Simsällskap  1:36.22                 
                     
Johanna Holmberg  2007    159  49.12        1:41.57   
  Västerås Simsällskap  1:45.97                 
                     
Elvira Muhr  2007    146  50.92        1:44.35   
  Västerås Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    341  38.83        1:18.70   
  Sala Simsällskap  1:22.19                 
                     
Agnes Edvinsson  2006    240  42.16        1:28.55   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:48.06                 
                     
Agnes Lundmark  2006    215  43.89        1:31.73   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:33.62                 
                     
Eerika Kivistö  2006    214  44.48        1:31.94   
  Swimming Team Rauma  1:40.69                 
                     
Elena Henze  2006    210  46.04        1:32.56   
  Simsällskapet Mora  1:36.85                 
                     
Cecilia Brunzell  2006    202  45.03        1:33.78   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Nea Tiger Armelius  2006    173  48.37        1:38.60   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:40.41                 
                     
Arwen Wikström  2006    161  49.36        1:41.15   
  Simklubben Ägir  1:49.75                 
                     
Alesandra Luiso  2006              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Hilma Wahlström  2006              DSQ   
  Upsala Simsällskap  1:33.25                 
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Frykberg  2005    347  38.38        1:18.31   
  Upsala Simsällskap  1:18.57                 
                     
Tuva Hjemli  2005    307  39.65        1:21.54   
  Falu Simsällskap  1:19.53                 
                     
Emma Montelius  2005    290  41.40        1:23.10   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:18.49                 
                     
Alina Umbaeva  2005    285  41.28        1:23.55   
  Gävle Simsällskap  1:25.22                 
                     
Tove Rehnstedt  2005    275  41.38        1:24.58   
  Simklubben Ägir  1:28.26                 
                     
Linnéa Bruce-Holm  2005    261  42.09        1:26.01   
  Säffle Simsällskap  1:26.93                 
                     
Isidora Mitrovic  2005    173  48.66        1:38.60   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:38.45                 
                     
Vilja Pusa  2005    170  46.71        1:39.32   
  Swimming Team Rauma  1:39.77                 
                     
Olivia Punga  2005    160  49.75        1:41.26   
  Upsala Simsällskap  1:41.23                 
                     
10  Sofie Leander  2005    156  49.38        1:42.17   
  Säffle Simsällskap  1:48.02                 
                     
11  Ella Wahlström  2005    150  49.66        1:43.40   
  Västerås Simsällskap  1:43.83                 
                     
12  Sally Wetterskog  2005    136  52.53        1:46.87   
  Filipstads Simklubb  1:51.91                 
                     
13  Lovisa Leonardsson  2005    126  53.83        1:49.55   
  Ludvika Simsällskap  1:54.19                 
                     
14  Iza Johansson  2005    125  51.31        1:50.02   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
15  Felicia Rydsheim  2005    124  52.94        1:50.08   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:49.30                 
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elvira Dalin  2003    456  34.70        1:11.45   
  Sala Simsällskap  1:11.18                 
                     
Hanna Degerlund  2004    456  34.94        1:11.47   
  Västerås Simsällskap  1:12.51                 
                     
Filippa Jakobsson  2003    432  35.54        1:12.74   
  Simklubben Ägir  1:13.78                 
                     
Emma Lundmark  2003    419  35.74        1:13.51   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:11.32                 
                     
Helmi Swanson  2004    399  36.28        1:14.72   
  Gävle Simsällskap  1:14.93                 
                     
Heidi Javanainen  2003    338  37.97        1:18.94   
  Swimming Team Rauma  1:20.14                 
                     
Klara Pettersson  2004    323  39.18        1:20.15   
  Upsala Simsällskap  1:23.11                 
                     
Linnea Bergqvist  2003    295  40.19        1:22.58   
  Upsala Simsällskap  1:21.25                 
                     
Filippa Eklund  2004    291  39.10        1:23.02   
  Söderhamns Simsällskap  1:20.87                 
                     
10  Malva Morell  2004    277  42.21        1:24.39   
  Upsala Simsällskap  1:26.82                 
                     
11  Matilda Lindgren  2004    274  41.79        1:24.69   
  Västerås Simsällskap  1:24.62                 
                     
12  Anna Nyberg  2003    268  42.60        1:25.27   
  Falu Simsällskap  1:24.26                 
                     
13  Viola Penttilä  2004    266  41.38        1:25.56   
  Swimming Team Rauma  1:26.24                 
                     
14  Tilde Lantz  2004    252  42.12        1:27.06   
  Upsala Simsällskap  1:27.19                 
                     
15  Matilda Tukler  2004    251  42.94        1:27.19   
  Upsala Simsällskap  1:27.50                 
                     
16  Kolbrún Jónsdóttir  2003    239  43.45        1:28.58   
  Västerås Simsällskap  1:30.34                 
                     
17  Elsa Stjerna  2004    238  43.55        1:28.69   
  Upsala Simsällskap  1:28.40                 
                     
18  Sofi Holmberg  2003    234  43.19        1:29.22   
  Västerås Simsällskap  1:32.95                 
                     
19  Sofia Preste  2003    231  43.56        1:29.56   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:29.88                 
                     
20  Ida Nyberg  2004    231  44.65        1:29.63   
  Simklubben Ägir  1:34.61                 
                     
21  Sanni Jouppi  2004    229  43.93        1:29.85   
  Swimming Team Rauma  1:27.64                 
                     
22  Anja Zetterberg  2003    226  45.16        1:30.32   
  Falu Simsällskap  1:28.67                 
                     
23  Emelie Höök  2003    222  45.00        1:30.81   
  Filipstads Simklubb  1:28.76                 
                     
24  Benedicte Lumby Jessen  2003    220  44.40        1:31.07   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:33.87                 
                     
25  Johanna Uzelac  2003    219  44.94        1:31.29   
  Västerås Simsällskap  1:32.63                 
                     
26  Sigrid Svanberg  2004    205  45.77        1:33.31   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:36.93                 
                     
27  Moa Flodin  2003    190  47.21        1:35.61   
  Simklubben Ägir  1:36.22                 
                     
28  Ebba-Lotta Staaf  2004    185  48.25        1:36.46   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:41.62                 
                     
29  Gabriella Klang Fornehed  2003    183  46.81        1:36.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:35.68                 
                     
30  Emelie Ekvall  2003    183  47.72        1:36.92   
  Falu Simsällskap  1:36.21                 
                     
31  Emma Murhagen  2003    178  46.78        1:37.74   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:34.24                 
                     
32  Vilma Hjertberg  2004    160  47.79        1:41.16   
  Gävle Simsällskap  1:38.87                 
                     
33  Klara Pettersson  2004    160  48.42        1:41.23   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:42.29                 
                     
Matilda Nilsson  2004              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:41.00                 
                     
Melissa Muhic  2004              DNS   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Ebba Wolfbrandt  2003              DSQ   
  Västerås Simsällskap  1:22.97                 
                     
Evelina Killiner  2004              DSQ   
  Västerås Simsällskap  1:38.27                 
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sofia Karls  2002    434  35.16        1:12.67   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:11.30                 
                     
Klara Ragnarsson  2002    395  35.79        1:14.98   
  Sala Simsällskap  1:16.06                 
                     
Lovis Jernberg  2002    391  37.13        1:15.21   
  Söderhamns Simsällskap  1:15.54                 
                     
Ebba Rydberg  2001    383  36.94        1:15.73   
  Västerås Simsällskap  1:18.09                 
                     
Jessika Borbos  2001    380  36.93        1:15.92   
  Falu Simsällskap  1:14.74                 
                     
Wilma Nääf  2002    348  38.51        1:18.20   
  Västerås Simsällskap  1:20.17                 
                     
Sofia Båvenäs  2002    340  38.50        1:18.82   
  Västerås Simsällskap  1:18.75                 
                     
Andrea Mitrovic  2002    320  39.32        1:20.38   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:18.42                 
                     
Naomi Sterling  2002    319  39.57        1:20.48   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:22.63                 
                     
10  Magdalena Dahl  2001    283  41.30        1:23.72   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:20.00                 
                     
11  Lisen Hill  2002    272  40.63        1:24.88   
  Simsällskapet Mora  1:17.99                 
                     
12  Emilia Lövstrand  2002    269  40.73        1:25.22   
  Borlänge Simsällskap  1:25.00                 
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Nordlund  1998    523  33.02        1:08.26   
  Falu Simsällskap  1:05.98                 
                     
Ronja Rantanen  1999    440  35.46        1:12.32   
  Falu Simsällskap  1:10.85                 
                     
Marit van Zonneveld  1999    354  38.13        1:17.78   
  Simsällskapet Mora  1:16.21                 
                     
Klara Öhlin  1999    293  39.52        1:22.83   
  Simsällskapet Mora  1:18.76                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alex Storbacka  2006    131  48.19        1:36.27   
  Borlänge Simsällskap  1:45.50                 
                     
Eino Jussinoja  2006              DSQ   
  Swimming Team Rauma                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joel Brewitz  2005    207  39.67        1:22.58   
  Västerås Simsällskap  1:24.11                 
                     
Rasmus Loklint  2005    170  42.06        1:28.18   
  Upsala Simsällskap  1:28.31                 
                     
Ravi Parekh  2005    138  47.15        1:34.50   
  Upsala Simsällskap  1:35.54                 
                     
Arvid Lind  2005    128  47.80        1:36.87   
  Bollnäs Simsällskap  1:38.65                 
                     
Melvin Norlén  2005    122  48.79        1:38.45   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Viljami Vaahensalo  2005    78  53.66        1:54.45   
  Swimming Team Rauma                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lucas Sterling  2004    371  33.12        1:08.03   
  Västerås Simsällskap  1:06.67                 
                     
Carl Hansson  2003    366  33.38        1:08.39   
  Gävle Simsällskap  1:07.51                 
                     
Mikael Söderberg  2003    343  33.92        1:09.83   
  Upsala Simsällskap  1:08.09                 
                     
Martin Schön  2003    278  36.24        1:14.89   
  Bollnäs Simsällskap  1:12.77                 
                     
Jonathan Svedberg  2003    247  37.10        1:17.88   
  Sala Simsällskap  1:18.06                 
                     
Tim Carlberg  2003    243  38.55        1:18.34   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:22.71                 
                     
Gustaf Sandström  2003    230  38.20        1:19.83   
  Hudiksvalls Simsällskap  1:16.46                 
                     
Oskar Andersson  2003    227  39.80        1:20.18   
  Upsala Simsällskap  1:19.62                 
                     
Lukas Höglund  2004    221  39.94        1:20.82   
  Upsala Simsällskap  1:22.91                 
                     
10  Simon Brouzell  2003    217  39.16        1:21.38   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:26.47                 
                     
11  Roine Epäilys  2003    194  41.57        1:24.48   
  Simklubben Ägir  1:27.58                 
                     
12  Olle Nilsson  2004    186  41.98        1:25.62   
  Sala Simsällskap  1:27.42                 
                     
13  Felix Mårvad  2003    176  42.75        1:27.24   
  Sala Simsällskap  1:25.61                 
                     
14  Joel Fischer  2003    155  44.50        1:30.89   
  Upsala Simsällskap  1:29.53                 
                     
Helmer Brobacke  2004              DNS   
  Västerås Simsällskap  1:51.44                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Mylläri  2001    410  31.78        1:05.85   
  Södertörns Simsällskap  1:03.84                 
                     
Philip Bentzer  2001    408  31.82        1:05.95   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:05.31                 
                     
Edwin Nystrand  2002    398  32.62        1:06.49   
  Sala Simsällskap  1:05.40                 
                     
Leonardo Montes  2002    378  32.50        1:07.65   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:04.41                 
                     
Joel Larsson  2001    342  33.41        1:09.94   
  Sala Simsällskap  1:07.77                 
                     
Leo Penttilä  2001    323  34.29        1:11.24   
  Swimming Team Rauma  1:10.13                 
                     
Per Granlund  2002    286  35.87        1:14.23   
  Västerås Simsällskap  1:12.30                 
                     
Alexander Karlsson  2002    271  36.96        1:15.59   
  Upsala Simsällskap  1:15.73                 
                     
Elias Holst  2002    251  38.01        1:17.46   
  Upsala Simsällskap  1:19.51                 
                     
10  Olle Lööf  2002    106  48.67        1:43.13   
  Simklubben Ägir                   
                     
Linus Björk  2002              DSQ   
  Västerås Simsällskap  1:12.31                 
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Forsström  1999    486  29.96        1:02.19   
  Upsala Simsällskap  1:01.66                 
                     
Jakob Gustafsson  1999    463  30.67        1:03.23   
  Ludvika Simsällskap  1:04.26                 
                     
Rasmus Rantanen  1997    445  31.34        1:04.04   
  Södertälje Simsällskap  1:01.33                 
                     
Alexander Almasi  2000    408  32.34        1:05.95   
  Upsala Simsällskap  1:06.71                 
                     
Lukas Hill  1999    404  32.04        1:06.16   
  Simsällskapet Mora  1:04.00                 
                     
Erik Krysén  2000    338  33.19        1:10.19   
  Ludvika Simsällskap  1:11.37                 
                     
Roman Milkin  1999    287  35.70        1:14.10   
  Upsala Simsällskap  1:12.24                 
                     
Hampus Carlsson  1998    104  49.23        1:43.77   
  Västerås Simsällskap  1:45.57                 
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Dalin  2005    409  1:12.20  2:32.29  3:53.19    5:15.90   
  Sala Simsällskap  5:27.06                 
                     
Tuva Hjemli  2005    372  1:16.67  2:41.86  4:07.28    5:26.08   
  Falu Simsällskap  5:30.35                 
                     
Ellen Lundin  2005    319  1:21.05  2:49.74  4:19.78    5:42.88   
  Falu Simsällskap  5:44.65                 
                     
Agnes Jonasson  2005    302  1:21.04  2:50.36  4:21.18    5:49.37   
  Hudiksvalls Simsällskap  5:38.78                 
                     
Alma Bergqvist  2005    274  1:26.09  2:59.45  4:34.15    6:01.07   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lovis Lång  2005    251  1:28.63  3:03.43  4:41.07    6:11.71   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Sofie Leander  2005    184  1:37.64  3:25.10  5:13.11    6:52.29   
  Säffle Simsällskap  7:21.63                 
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Rogell  2003    524  1:09.76  2:24.05  3:38.80    4:50.74   
  Västerås Simsällskap  4:56.24                 
                     
Clara Bergh  2004    464  1:09.66  2:27.29  3:46.86    5:02.79   
  Söderhamns Simsällskap  5:01.71                 
                     
Julia Lindgren  2004    455  1:11.79  2:31.80  3:50.56    5:04.83   
  Falu Simsällskap                   
                     
Olivia Uusitorppa  2004    430  1:12.83  2:32.39  3:51.04    5:10.49   
  Swimming Team Rauma  5:17.07                 
                     
Alice Eriksson  2004    401  1:13.20  2:34.67  3:56.58    5:17.86   
  Simklubben Ägir  5:23.03                 
                     
Alisa Ailanen  2004    382  1:15.21  2:39.15  4:02.32    5:23.19   
  Swimming Team Rauma  5:25.98                 
                     
Frida Florén  2004    377  1:12.77  2:36.57  4:01.24    5:24.49   
  Gävle Simsällskap  5:17.28                 
                     
Anna Jönsson  2003    372  1:15.40  2:40.44  4:04.71    5:25.87   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  5:20.10                 
                     
Elvira Montes  2004    368  1:14.47  2:39.24  4:05.64    5:27.24   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
10  Emma Alfredeen  2003    334  1:20.42  2:47.88  4:15.61    5:37.74   
  Upsala Simsällskap  5:40.74                 
                     
11  Amanda Boson  2004    281  1:21.40  2:52.92  4:26.56    5:57.82   
  Simklubben Ägir  6:00.00                 
                     
12  Emelie Höök  2003    269  1:28.05  3:00.07  4:33.84    6:03.25   
  Filipstads Simklubb  5:45.78                 
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    602  1:06.19  2:16.64  3:27.81    4:37.60   
  Söderhamns Simsällskap  4:41.36                 
                     
Clara Florén  2002    542  1:06.98  2:19.84  3:33.31    4:47.54   
  Gävle Simsällskap  4:47.14                 
                     
Emma Larsson  2002    520  1:10.82  2:25.62  3:40.19    4:51.48   
  Borlänge Simsällskap  4:52.66                 
                     
Nelly Antlöv  2002    501  1:09.77  2:24.82  3:40.54    4:55.15   
  Falu Simsällskap  4:59.11                 
                     
Edith Engström  2002    481  1:10.77  2:26.86  3:43.02    4:59.26   
  Västerås Simsällskap  5:04.24                 
                     
Emelie Hellgren  2001    465  1:08.91  2:26.09  3:44.94    5:02.52   
  Fagersta Simklubb  4:43.73                 
                     
Jessica Edlundh  2002    321  1:16.84  2:45.02  4:14.04    5:42.34   
  Solna Sundbyberg SS 04  5:36.62                 
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Frida Lannhard  2000    658  1:04.83  2:14.36  3:22.73    4:29.62   
  Falu Simsällskap  4:27.54                 
                     
Ronja Rantanen  1999    567  1:07.11  2:19.70  3:32.29    4:43.19   
  Falu Simsällskap  4:44.58                 
                     
Cecilia Czarnecki  1999    526  1:08.51  2:22.27  3:36.63    4:50.37   
  Falu Simsällskap  4:45.21                 
                     
Julia Norlin  1998    449  1:11.34  2:28.80  3:47.37    5:06.26   
  Upsala Simsällskap  4:52.21                 
                     
Amanda Lindgren  2000    419  1:10.55  2:28.37  3:49.58    5:13.17   
  Sala Simsällskap  5:13.37                 
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Rasmus Loklint  2005    193  1:24.16  2:59.85  4:36.29    6:06.91   
  Upsala Simsällskap  6:46.41                 
                     
Joel Korte  2005    136  1:35.62  3:21.74  5:10.90    6:52.24   
  Swimming Team Rauma  8:45.23                 
                     
Oscar Westman  2005    130  1:36.66  3:25.80  5:17.52    6:58.69   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mikael Söderberg  2003    520  1:02.50  2:09.74  3:17.34    4:23.86   
  Upsala Simsällskap  4:24.21                 
                     
Lucas Sterling  2004    382  1:07.96  2:23.60  3:40.00    4:52.30   
  Västerås Simsällskap  4:51.38                 
                     
Jakob Wassberg  2003    377  1:07.75  2:22.14  3:38.43    4:53.77   
  Simklubben Ägir  4:59.32                 
                     
Marcus Larsson  2003    344  1:11.83  2:29.81  3:47.88    5:02.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  5:13.32                 
                     
William Rismyhr  2004    328  1:12.01  2:31.65  3:51.49    5:07.57   
  Upsala Simsällskap  5:17.65                 
                     
Tom Dijkhuizen  2003    289  1:14.90  2:36.83  4:00.03    5:20.80   
  Västerås Simsällskap  5:12.27                 
                     
Viggo Reit  2003    282  1:17.51  2:41.71  4:05.89    5:23.50   
  Hudiksvalls Simsällskap  5:23.02                 
                     
Daniel Ruijs  2004    269  1:17.72  2:42.21  4:06.93    5:28.43   
  Borlänge Simsällskap  5:25.30                 
                     
Anton Sölveskog  2003    220  1:19.49  2:49.42  4:21.98    5:51.53   
  Hudiksvalls Simsällskap  5:49.24                 
                     
10  Olle Nilsson  2004    212  1:23.81  2:55.52  4:27.06    5:55.42   
  Sala Simsällskap  6:01.09                 
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Ljunggren  2001    523  1:02.52  2:09.99  3:17.47    4:23.34   
  Upsala Simsällskap  4:22.98                 
                     
Leo Jakobsson  2002    501  1:02.80  2:10.43  3:19.04    4:27.20   
  Solna Sundbyberg SS 04  4:26.21                 
                     
Tim Hansson  2001    452  1:04.09  2:14.94  3:25.89    4:36.38   
  Falu Simsällskap  4:31.87                 
                     
Adam Carlsson  2001    436  1:03.64  2:13.60  3:26.24    4:39.84   
  Gävle Simsällskap  4:30.40                 
                     
Niels Herrmann  2001    353  1:08.67  2:26.68  3:45.43    5:00.10   
  Hudiksvalls Simsällskap  4:58.84                 
                     
Jonatan Fischer  2001    329  1:09.84  2:28.78  3:48.34    5:07.38   
  Upsala Simsällskap  4:58.39                 
                     
Topias Vaahensalo  2002    168  1:27.95  3:06.31  4:47.98    6:24.28   
  Swimming Team Rauma  6:21.18                 
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Göransson  2000    548  1:00.54  2:06.59  3:13.34    4:19.32   
  Upsala Simsällskap  4:09.99                 
                     
Marcus Nordh  2000    403  1:05.75  2:18.73  3:33.44    4:47.23   
  Bollnäs Simsällskap  4:45.01                 
                     
Andreas Persson  2000    340  1:07.80  2:26.28  3:46.30    5:04.06   
  Gävle Simsällskap  4:57.12                 
                     
Robert Westman  1975    339  1:11.14  2:27.94  3:46.61    5:04.17   
  Falu Simsällskap  5:27.36                 
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Jobs  2003    391  35.10  1:16.74  1:59.57    2:43.57   
  Falu Simsällskap  2:48.22                 
                     
Amanda Viksten  2004    360  36.61  1:19.10  2:03.49    2:48.09   
  Upsala Simsällskap  2:49.02                 
                     
Emma Lundmark  2003    341  34.08  1:16.62  2:03.94    2:51.12   
  Solna Sundbyberg SS 04  2:48.81                 
                     
Nova Johansson  2004    166  43.01  1:40.04  2:40.25    3:37.39   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Lindblom  2001    357  34.44  1:17.08  2:02.90    2:48.54   
  Sala Simsällskap                   
                     
Femke van Zonneveld  2002    285  39.48  1:25.04  2:12.34    3:01.66   
  Simsällskapet Mora  3:00.32                 
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Junevik  2000    641  29.94  1:05.43  1:41.64    2:18.69   
  Falu Simsällskap  2:17.94                 
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joel Fischer  2003    167  41.13  1:31.49  2:24.38    3:16.96   
  Upsala Simsällskap  3:49.55                 
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gellert Szabo  2001    420  31.31  1:07.02  1:44.86    2:24.90   
  Västerås Simsällskap  2:31.23                 
                     
Jakob Hanson  2002    325  33.06  1:11.41  1:52.97    2:37.82   
  Sala Simsällskap  2:40.73                 
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lisa Nystrand  2006    400  35.89  1:19.05  2:06.32    2:45.37   
  Sala Simsällskap  2:48.83                 
                     
Agnes Edvinsson  2006    276  39.54  1:27.51  2:25.06    3:07.10   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Eerika Kivistö  2006    204  46.71  1:37.55  2:39.56    3:26.93   
  Swimming Team Rauma                   
                     
Hilma Wahlström  2006    191  50.98  1:42.54  2:43.23    3:31.40   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Arwen Wikström  2006              DSQ   
  Simklubben Ägir  3:43.43                 
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Dalin  2005    346  37.31  1:21.10  2:13.25    2:53.50   
  Sala Simsällskap  2:51.21                 
                     
Alina Umbaeva  2005    330  37.84  1:23.98  2:15.85    2:56.24   
  Gävle Simsällskap  3:02.91                 
                     
Agnes Jakobsson  2005    328  39.25  1:25.67  2:15.09    2:56.70   
  Simklubben Ägir  3:19.39                 
                     
Clara Frykberg  2005    267  43.57  1:29.42  2:26.41    3:09.05   
  Upsala Simsällskap  3:21.10                 
                     
Tove Rehnstedt  2005    232  44.42  1:35.30  2:38.01    3:18.12   
  Simklubben Ägir                   
                     
Olivia Punga  2005    198  49.58  1:43.50  2:40.26    3:29.04   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lovis Lång  2005    185  53.64  1:47.93  2:48.83    3:33.69   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Alva Eriksson  2005    170  49.03  1:48.36  2:48.88    3:39.92   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
Klara Mattiasson  2005    167  52.46  1:48.22  2:51.02    3:41.15   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Alma Bergqvist  2005              DSQ   
  Upsala Simsällskap  3:07.23                 
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Rogell  2003    462  34.86  1:15.16  2:00.75    2:37.59   
  Västerås Simsällskap  2:38.62                 
                     
Hanna Degerlund  2004    456  35.32  1:17.01  2:02.25    2:38.22   
  Västerås Simsällskap  2:42.93                 
                     
Elvira Dalin  2003    445  34.33  1:13.38  2:02.01    2:39.56   
  Sala Simsällskap  2:39.69                 
                     
Helmi Swanson  2004    436  34.80  1:16.54  2:01.57    2:40.65   
  Gävle Simsällskap  2:35.77                 
                     
Victoria Flyman  2003    408  38.08  1:23.52  2:07.26    2:44.29   
  Söderhamns Simsällskap  2:38.77                 
                     
Amanda Viksten  2004    403  36.84  1:17.60  2:06.86    2:44.94   
  Upsala Simsällskap  2:45.03                 
                     
Filippa Jakobsson  2003    392  35.37  1:16.85  2:08.00    2:46.40   
  Simklubben Ägir  2:47.57                 
                     
Tess Viggeborn  2003    384  34.28  1:17.67  2:07.94    2:47.60   
  Simklubben Ägir  2:43.13                 
                     
Julia Lindgren  2004    380  33.90  1:18.89  2:09.20    2:48.17   
  Falu Simsällskap  2:41.79                 
                     
10  Elvira Montes  2004    373  35.70  1:18.56  2:08.78    2:49.25   
  Solna Sundbyberg SS 04  2:50.61                 
                     
11  Linnea Bergqvist  2003    333  41.76  1:27.88  2:17.89    2:55.74   
  Upsala Simsällskap  2:59.53                 
                     
12  Frida Florén  2004    325  37.28  1:22.07  2:16.15    2:57.20   
  Gävle Simsällskap  2:47.62                 
                     
13  Klara Pettersson  2004    322  41.55  1:24.77  2:15.87    2:57.72   
  Upsala Simsällskap  3:04.14                 
                     
14  Malva Morell  2004    320  40.84  1:25.86  2:17.94    2:58.09   
  Upsala Simsällskap  3:00.60                 
                     
15  Amanda Jonasson  2004    319  37.17  1:24.98  2:18.02    2:58.32   
  Hudiksvalls Simsällskap  3:00.37                 
                     
16  Heidi Javanainen  2003    305  41.08  1:28.51  2:21.20    3:00.94   
  Swimming Team Rauma  2:59.62                 
                     
17  Sofi Holmberg  2003    302  39.33  1:27.12  2:17.54    3:01.56   
  Västerås Simsällskap  3:09.59                 
                     
18  Astrid Engström  2004    302  40.67  1:28.33  2:22.06    3:01.63   
  Västerås Simsällskap  3:06.03                 
                     
19  Viola Penttilä  2004    301  39.80  1:30.07  2:21.10    3:01.83   
  Swimming Team Rauma  3:01.97                 
                     
20  Matilda Lindgren  2004    296  41.72  1:28.50  2:19.80    3:02.77   
  Västerås Simsällskap  3:05.72                 
                     
21  Emma Alfredeen  2003    292  38.96  1:26.43  2:22.23    3:03.55   
  Upsala Simsällskap  3:02.25                 
                     
22  Anna Nyberg  2003    292  40.89  1:27.59  2:21.90    3:03.60   
  Falu Simsällskap  3:02.61                 
                     
23  Tilde Lantz  2004    283  46.67  1:33.00  2:22.24    3:05.56   
  Upsala Simsällskap  3:00.74                 
                     
24  Sanni Jouppi  2004    272  41.88  1:29.42  2:27.09    3:07.92   
  Swimming Team Rauma  3:07.38                 
                     
25  Ebba Wolfbrandt  2003    268  41.76  1:28.47  2:25.39    3:08.86   
  Västerås Simsällskap  2:58.15                 
                     
26  Hanna Hedman  2003    265  43.13  1:32.00  2:26.39    3:09.53   
  Simklubben Ägir  3:15.18                 
                     
27  Elsa Stjerna  2004    261  41.71  1:29.77  2:26.31    3:10.58   
  Upsala Simsällskap  3:11.26                 
                     
28  Sigrid Svanberg  2004    242  40.79  1:32.39  2:30.68    3:15.49   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
29  Nathalie Stigenberg  2004    212  40.12  1:32.33  2:36.72    3:24.25   
  Gävle Simsällskap  3:30.50                 
                     
Matilda Tukler  2004              DNF   
  Upsala Simsällskap  3:15.60                 
                     
Amelie Muhr  2003              DSQ   
  Västerås Simsällskap  2:57.15                 
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    569  32.43  1:11.43  1:52.58    2:27.01   
  Söderhamns Simsällskap  2:24.76                 
                     
Hilda Sander  2002    495  33.07  1:12.70  1:57.99    2:33.96   
  Falu Simsällskap  2:34.10                 
                     
Clara Florén  2002    472  34.57  1:15.08  2:00.76    2:36.42   
  Gävle Simsällskap  2:34.01                 
                     
Ebba Rydberg  2001    402  36.12  1:17.77  2:06.86    2:45.10