Hoppa till sidans innehåll

2018


 Ett samarrangemang mellan Färjestadens Motions IF och Mörbylånga GoIF. 

 

 

ANMÄLDA till loppet 2018

1 Bo Waldovsson, Torsås

2 Pernilla Ervelin, Glömminge

3 Henrik Ervelin, Glömminge

4 Lotta Johansson, Färjestadens Motions IF

5 Magnus Dunge, Kalmar

6 Klaus Dieter Muller, Mörbylånga

7 ??? Muller, Mörbylånga

8 Tomas Larsson, Färjestadens Motions IF SUB 10

9 Lars-Erik Johansson, Kalmar, Team Rynkeby

10 Tommy Valtersson, Kalmar, Team Rynkeby

11 Sofie Nilsson, Rockneby, Team Rynkeby

12 Carl-Johan Ågren, Rockneby, Team Rynkeby

13 Jan Jonsson, Blomstermåla, Team Rynkeby

14 Katarina Jonsson, Oskarshamn, team Ryunkeby

15 Kenneth Olausson, Oskarshamn, Team Rynkeby

16 Johan Bäckström, Ålem, Team Rynkeby

17 Kent Andersson, Mönsterås, Team Rynkeby

18 Michael Carlsson, Team Rynkeby

19 Magnus Stockhaus, Team Rynkeby

20 Daniel Johansson, Kalmar

21 Susanne Gustavsson, Nybro

22 Bo Gunnarsson, Nybro

23 Per Hammaräng Grip, Kalmar

24 Robert Dahlin, Färjestaden

25 Göran Westlund, Kalmar

26 Ann Karlssom, Färjestaden

27 Emma Andersson, Gemla

28 Sture Waldö, Bromma, Färjestadens Motions IF SUB 10

29 Magnus Johansson, Vassmolösa, Färjestadens Motions IF SUB 10

30 Örjan Brink, Kalmar, Team Kalmarsund

31 Peter Lindström, Kalmar

32 Thomas Sjöstrand, Timmernabben

33 Joakim Petersson, Färjestadens Motions IF SUB 10

34 Niklas Pile, Borgholm, Färjestadens Motions IF SUB 10

35 Bengt Karlsson, Oskarshamn

36 Conny Larsson, Kalmar, Team Kalmarsund

37 Tobias Chronéer, Västervik

38 Charlotta Chronéer, Västervik

39 Mikael Hildingsson, Rödeby

40 Thomas Karlsson, Kalmar

41 Mats Öhman, Kalmar, Team Kalmarsund

42 Staffan Niklasson, Team Kalmarsund

43 Linus Hildingsson, Lyckeby

44 Christopher Lyrbo, Kalmar, Team Kalmarsund

45 Thomas Klöckl, Ljungbyholm

46 Joakim Jonsson, Kalmar

47 Phillip. Edstrand, Hagby

48 Mikael Rubin, Kalmar, Team kalmarsund

49 Olof Gunnarsson, Kalmar, Team Kalmarsund

50 Thomas Hallström, Kalmar

51 Carl-Johan Ekelund, Borgholm CK

52 Frank Andersson, Kalmar

53 Anna Lindquist, Färjestadens Motions IF SUB 10

54 Daniel Svensson, Läckeby

55 Benny Nilsson, Löttorp, Färjestadens Motions IF SUB 10

56 Mats König, Löttorp, Färjestadens Motions IF SUB 10

57 Siv Persson, Rockneby

58 Magnus Sivertsson, Kalmar, Team Kalmarsund

59 Martin Holm, Färjestaden, Team Kalmarsund

60 Lovisa Reinholdsson, Kalmar

61 Emelie Karlsson, Färjestadens Motions IF SUB 10

62 Åke Nyström, Rockneby

63 Robert Törnqvist, Färjestadens Motions IF SUB 10

64 Maria Öberg, Kalmar

65 Pierre Börjesson, Kalmar

66 Evry Johansson, Färjestadens Motions IF SUB 10

67 Oscar Fridholm, Hagby

68 Fredrik Kärneroth, Vendelsö

69 Kristoffer Nilsen, Vendelsö

70 Kan Stenquist, Nybro, Färjestadens Motions IF SUB 10

71 Johan Åberg, Kalmar, Färjestadens Motions IF SUB 10

72 Tommy Bergström, Kalmar

73 Hans Loo, Kalmar

74 Anders Elmdahl, Kalmar, Färjestadens Motions IF

75 Niklas Gustafsson, Kalmar

76 Patrik Axelsson, Nybro

77 Gunter Ruchatz, Färjestadens Motions IF SUB 10

78 Karl-Erik Sjöberg, Färjestadens Motions IF

79 Bo Andersson, Kalmar, Team Kalmarsund

80 Goran Tripkovic, Färjestadens Motions IF

81 Sara Lövström, Färjestadens Motions IF

82 Jacob Kristoffersson, Kalmar, Färjestadens Motions IF

83 Ulf Nilsson, Järnforsen

84 Ulf Borg, Silverdalen

85 Jenny Grindestam, Färjestaden

86 Mathias Mittbrodt, Färjestadens Motions IF

87 Håkan Nilsson, Oskarshamn

88 Ulf Persson, Kalmar

89 Magnus Oskarsson, Högsby

90 Anders Johansson, Kalmar

91 Jimmy Ovhagen, Kalmar

92 Mats Samuelsson, Kalmar

93 Mikael Christensen, Växjö

94 Denise Göransson, Färjestaden

95 Thomas Bendelin, Kalmar

96 Joakim Enoksson, Mariannelund

97 Tony Martinsson, Mönsterås

98 Jocke Henningsson, Kalmar

99 Mats Andersson, Kalmar

100 Johnny Enoksson, Silverdalen

101 Fredrik Jonsson, Kalmar, Team Kalmarsund

102 Marie Sjöstrand, Kalmar

103 Jimmy Lind, Påskallavik

104 Anderss Thörn, Vetlanda

105 Peter Blomqvist, Kalmar

106 Peter Engdahl, Torsås

107 Eva Josefsson, Kalmar

108 Håkan Ring, Skövde

109 Stefan Söderqvist, Emmaboda

110 Mikael Hellgren, Trimate SK

111 Per Gustafsson, Kalmar

112 Joacim Samuelsson, Kalmar

113 Sven Stensson, Isgärde, Färjestadens Motions IF SUB 10 Brutit, kedjebrott

114 Robin Ekström, Kalmar, Färjestadens Motions IF SUB 10

115 Jan Ekström, Kalmar, Färjestadens Motions IF SUB 10

116 Kent Kinkard, Blomstermåla

117 Stefan Nilsson, Färjestaden

118 Jonas Eriksson, Färjestaden

119 Joakim Åleheim, Påryd

120 Kim Åleheim, Påryd

121 Oskar Gustavsson, Tenhult

122 Sofia Nyström, Göteborg

123 Anna Nyström, Rockneby

124 Johan Björk, Uppsala

125 Ida Nyström, Uppsala

126 Björn Wallenthin, Nybro

127 Bengt Larsson, Kalmar

128 Martin Holgersson, Rockneby

129 Anders Olsson, Färjestadens Motions IF SUB 10

130 Jörgen Andersson, Färjestaden

131 Jasmine Karamehedovic,

132 Fredrik Norén, Färjestadens Motions IF

133 Sandra Brink, Kalmar

134 Marie Jogestål, Kalmar

135 Stefan Hultén, Färjestaden, Team Kalmarsund

136 Gert Höglind, Borgholm

137 Thomas Tryggvesson, Färjestadens Motions IF SUB 10

138 Tobias Eliasson, Timmernabben

139 Peter Larsson, Kalmar

140 Lennie Engström, Kalmar

141 Jesper Augustine, Ljungbyholm

142 Klas Eriksson, Kalmar, Team Kalmarsund

143 Anna Eriksson, Nybro

144 Anders Eriksson, Nybro

145 Fredrik Henning, Köpingsvik

146 Christer Karlsson, Nybro

147 Erik Stomrud, Kalmar

148 Betlev Broder, Kalmar

149 Fredrik Sahlberg, Vassmolösa

150 Peter Ragnar, Rockneby, Team Kalmarsund

151 Johan Virtala,

152 Regine Wolf, Kalmar

153 Helena Ottevi, Kalmar, Färjestadens Motions IF

154 Mattias Ottevi, Kalmar, Färjestadens Motions IF

155 Fredrik Rutgers, Listerby

156 Peter Håkansson, Listerby

157 Per-Anders Truedsson, Listerby

158 Johan Slättberg, Nässjö

159 Lars-Erik Karlsson, Köpingsvik

160 Anders Karlsson, Göteborg

161 Eva-Gun Slättberg, Nässjö

162 Magnus Wallin, Kalmar CK

163 Caroline Sijmundsson. Kalmar CK

Uppdaterad: 06 JUN 2018 22:59 Skribent: Tomas Larsson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Färjestadens Motions IF - Skidor
Erik Petersson, Storgatan 9
38631 Färjestaden

Kontakt:
Tel: 0768636532
E-post: This is a mailto link

Se all info