Hoppa till sidans innehåll

2012


Datum 2 September.

 

Motionslopp på cykel 12 eller 6 mil.

Jubileumsrundan - 3,5 mil för hela familjen.

DELTAGARLISTA efter infot nedan (kompletteras under veckan, 3,5:an och 12:an klar)!

 

Söndag 2 september kördes den 44:e Ölandsrundan. Vädret var bra även om vinden var lite besvärlig, speciellt för de som körde 6 milen över Alvaret vid Alby. Rekord deltagande, bästa under 2000-talet. På lördagseftermiddagen var det bara 160 föranmälda men på söndagen vid startdags var det 521 anmälda (några få av de föranmälda dök inte upp). 71 anmälda på Jubileumsrundan, 198 på 6-milen och 252 på 12 milen. Nummerlapparna tog slut och vi fick leta fram överblivna från tidigare lopp och vända dem bak och fran och skriva med tuschpenna på baksidan. Jakt på kroppkakor, lingonsylt, bestick mm pga stora deltagandet, långt över fjolåret och förväntan. Stilarna skiftade från standardcyklar till proffscyklar åldrarna likaså från 7 till 75 år. Tony Nicklasson har rekordet med antal rundor 43 stycken, han har bara missat en runda. Loppet har som sagt gått i många år och det är många som har jubileum av olika slag, vi kan nämna Gösta Kullman och Tomas Larsson, Färjestaden, Göran Carlsson, Vassmolösa 40 rundor, Per Olsson. Ljungbyholm 35 rundor, Gustav Jeansson, Långasjö 20 rundor m fl men alla som deltog har gjort en prestation. En olycka inträffade dessvärre i Norra Möckleby - en vurpa och ambulans fick tillkallas. Några fick av andra orsaker bryta loppet men överlag gick allt bra. Vi poängterar alltid att det är ett motionslopp men alla frågar vem som var snabbast. En klunga på åtta cyklister körde runt 12-milen på 3 timmar och 4 minuter och först över mållinjen var Henrik Hegender, Kalmar. På 6 milen och 3,5:an har jag ingen uppgift men alla som tagit sig runt har gjort en prestation. Efter rundan serverades Ölands lanskapsrätt kroppkakor i Skansenparken. En stugvistelse på Talluddens Camping lottades ut och vanns av Christer Johansson, Karlskrona - GRATTIS!

 

Bilder under Arkiv/Bilder/ÖR12 ...

 

12 mil

  1. Per Olsson, Ljungbyholm 35

  2. Andreas Gustaver, Kalmar  

  3. Rolf Nilsson, Älmhult

  4. Tony Nicklasson, Linneryd

  5. Allan Nicklasson, Lessebo

  6. Göran Carlsson, Vassmolösa 40

  7. Jens Andersson, Oskarshamn 5

  8. Malin Andersson, Oskarshamn

 10. Stefan Olsson, Oskarshamn

 13. Gert Höglind, Ängelholm

 14. Peter Anderssson, Linköping

 15. Lena Andersson, Linköping

 16. Kenneth Svensson, Vassmolösa

 17. Anna Helander, Kalmar

 19. Fredrik Åsenius, Resmo

 20. Christer Johansson, Karlskrona 5 STUGVINST

 21. Stefan Alvarsson, Vetlanda

 22. Jimmy Oskarsson, Falkenberg

 23. Mathias Wärlinge, Oskarshamn 5

 25. Carl Johan Svensson, Vetlanda

 26. Thomas Ekström, Färjestadens Motions IF

 27. Magnus Sivertsson, Rockneby

 28. Åke Zakeusson, Vetlanda

 29. Thomas Sjöstrand, Timmernabben

 30. Erik Karlsson, Mörbylånga, Färjestadens Motions IF

 31. Christer Petersson, Asarum

 32. Håkan Folkesson, Asarum

 33. Ulf Wikell, Nybro 16

 34. Mikael Andersson, Kalmar

 35. Peter Fransson, Kalmar, Eniro

 36. Jozsef Vogl, Kalmar 10

 37. Bo Ellinge, Kalmar

 38. Andreas Brink, Färjestaden

 41. Rasmus Steinwall, Vrigstad, Färjestadens Motions IF

 42. Jörgen Nilsson, Kalmar

 43. Anders Lövström, Alby, Mörbylånga

 44. Jonas Lövström, Färjestaden

 45. Anna Lindquist, Mörbylånga

 46. Anders Klein, Huskvarna

 47. Håkan Mattisson, Kalmar

 48. Håkan Ring, Skövde

 49. Anna Bringander, Växjö

 50. Christer Johansson, Växjö

 52. Ingvar Åhs, Österbymo

 53. Johan Hultgren, Kristdala

 54. Fredrik Josefsson, Nybro

 55. Sam Olofsson, Nybro

 56. Anders Svenssson, Lyckeby

 57. Gösta Karlsson, Långasjö

 58. Gustav Jeansson, Långasjö 20

 59. Kent Andersson, Lindås

 60. Göran Granström, Söderköping

 61. Johan Möller, Fårbo

 62. Kjell Johansson, Kalmar

 63. David Andersson, Jönköping

 64. Sören Larsson, Lidköping

 65. Christian Rosander, Ljungbyholm

 66. Erik Petersson, Färjestadens Motions IF Kört 25/8

 67. Gösta Kullman, Färjestadens Motions IF 40 Kört 25/8

 68. Olle Johansson, Färjestadens Motions IF Kört 25/8

 69. Karl-Erik Sjöberg, Färjestadens Motions IF Kört 25/8

 70. Bosse Karlsson, Färjestadens Motions IF Kört 25/8

 71. Leif Nilsson, Färjestadens Motions IF 10 Kört 25/8

 72. Tomas Larsson, Färjestadens Motions IF 40 Kört 25/8

 73. Kaj Fagerström, Kalmar

 74. Jonathan Fagerström, Kalmar

 75. Per Andervi, Kalmar

 76. Ralf Westerlund, Huskvarna

 77. Frank Andersson, Kalmar

 78. Hans Jörgen Hanström, Täby

 79. Jimmy Samuelsson, Kalmar

 80. Thore Strömquist, Oskarshamn

 81. Jonas Hornfelt, Asarum

 82. Csaba Farkas, Färjestadens Motions IF

 83. Jan Karlsson, Jämjö

 84. Lennart Carlsson, Karlskrona

 85. Tomas Lang, Nymölla

 86. Ulf Svensson, Braås

 87. Trevor Zieseniss, Lekeryd

 88. Lena Zieseniss, Lekeryd

 89. Ingvar Karlsson, Vetlanda

 90. Roland Katmark, Sävsjö

 91. David Pettersson, Gränna

 92. Thomas Gustavsson, Vrigstad

 93. Rickard Nilsson, Kalmar

 94. Mikael Holmberg, Rottne

 95. Henrik Blomberg, Södra Vi

 96. Johnny Enoksson, Silverdalen

 97. Tomas Olsson, Olofström

 98. Per Holm, Ängelholm

 99. Klas Åstrand, Kalmar

100. Anders Larsson, Rockneby

101. Robert Albertsson, Kalmar

102. Jörgen Johansson, Kalmar

103. Agne Johansson, Östra Frölunda

104. Joakim Jerlardtz, Kalmar

105. Lennart Karlström, Kalmar

106. Robrt Blomqvist, Kalmar

107. Martin Holm, Färjestadens Motions IF

108. Jan-Olof Olsson, Färjestaden

109. Detlev Broder, Kalmar

110. Torbjörn Andersson, Färjestadens Motions IF

111. Tomas Andersson, Degerhamn

112. Ingvar Gustavsson, Nybro

113. Håkan Gustavsson, Nybro

114. Benny Larsson, Kista

116. Jan Gunnarsson, Nybro

117. Mikael Johansson, Nybro

118. Sammy Chaqtila. Kalmar

119. Mikael Blank, Stockholm

120. Donald Davidsson, Blomstermåla

121. Daniel Olsson, Storebro

122. Emil Lindskog, Karlskrona

123. Clas Lindell, Karlskrona

124. Petter Lindell, Karlskrona

125. Umberto Vertitics, Oskarshamn

126. Åke Arvidsson, Hultsfred 5

127. Mattias Johansson, Nybro

128. Anders Karlsson, Nybro

129. Leif Johansson, Växjö

130. Roger Mengel, Hovmantorp

131. Magnus Andersson, Kalmar RC

132. Ola Schwarz, Rockneby

133. Torbjörn Sjöberg, Kalmar, Färjestadens Motions IF

134. Anders Jakobsson, Gullabo

135. Martin Sandberg, Kalmar

136. Lars Pedersen, Läckeby

137. Jonas Johansson, Kalmar

138. Gunnar Nyberg, Kalmar

139. Johan Bobeck, Kalmar

140. Christian Holmberg, Kalmar

141. Jan-Olof Welander, Vissefjärda

142. Fredrik Johansson, Kalmar

143. Kenneth Gustafsson, Kalmar

144. Henrik Johansson, Kalmar

145. Mikael Ohlsson, Kalmar

146. Tomas Venturi, Nybro

147. Mårten Johnson, Nybro

148. Robin Svahn, Högsby

149. Ulf Persson, Högsby

150. Nicklas Joelsson, Högsby

151. Magnus Oskarsson, Högsby

152. Tony Martinsson, Mönsterås

153. Henrik Svensson, Timmernabben

154. Michael Henriksson, Lyckeby

155. Lotta Kirchberg, Lyckeby

156. Stefan Larsson, Nybro

157. Simon Du Rietz, Kalmar, Norden

158. Roy Gustafsson, Mörbylånga

161. Anders Cedeblad, Kalmar

162. Henrik Borgengren, Kalmar

163. Erkki Mannerback, Lekeryd

164. Anders Johansson, Kalmar

166. Per-Olof Roos, Nybro

167. Björn Hagberg, Kalmar, Färjestadens Motions iF

168. Matz Elisson, Kalmar, Färjestadens Motions IF 5

169. Stefan Jaensson, Kalmar

170. Rolf Hedman, Kalmar

171. Joacim Dufva, Kalmar

172. Thomas Tweedie, Kalmar

173. Patrik Larsson, Nybro

174. Peter Engdahl, Torsås

175. Markus Färmnell, Tingsryd

176. Pontus Persson, Tingsryd

177. Ibro Cakal, Tingsryd

178. Göran Nilsson, Tingsryd

179. Staffan Niklasson, Degerhamn

180. Armin Klier, Söderåkra

181. Åsa Hjelmberg, Kalmar 15

182. Klas Eriksson, Kalmar

183. Magnus Lindfors, Kalmar

184. Johan Andersson, Rockneby

185. Per Törnström, Karlskrona

186. Lars-Erik Johansson, Kalmar

187. Mikael Åström, Karlskrona

188. Emil Wicksén, Läckeby

189. Anders Franklund, Ljungbyholm

190. Henrik Aronsson, Kalmar

191. Johan Olsson, Nättraby

192. Stefan Helander, Oskarshamn

193. Lena Thor, Kalmar

194. Anita Svensson, Kalmar

195. Anders Thor, Kalmar

196. Jimmy Logg, Kalmar, Norden

197. Camilla Arvidsson, Ljungbyholm

198. Anton Andersson, Kalmar

200. Roland Johansson, Figeholm 5

201. Eva Lna Andersson, Karlskrona

202. Olof Ingemarsson, Karlskrona

203. Ulf Fransson, Växjö

204. Christer Elmesand, Växjö

205. Lars Göran Örbäck, Virserum 5

206. Roland Johansson, Blomstermåla

207. Kari Laine, Emmaboda

208. Tomas Anderberg, Växjö

209. Jan Lejon, Växjö

210. Lars Palmblad, Trekanten

211. Jörgen Nilsson, Blomstermåla

212. Michael Lindhagen, Blomstermåla

213. Henrik Jönsson, Borgholm

215. Patrik Aronsson, Nybro

216. Clas Asp, Borgholm

217. Daniel Hagström, Kalmar

218. Peder Eriksson, Vredstorp

219. Anders Carlsson, Tingsryd

220. Stephan Engström, Mörbylånga

221. Rickard Ahlex, Lessebo

222. Christian Karlsson, Lessebo

223. Henrik Svensson, Hovmantorp

224. Fredrik Oskarsson, Hovmantorp

225. David Modig, Virserum

226. Tony Edmundsson, Kalmar

227. Olof Sjöstrand. Kalmar

228. Peter Larsson, Kalmar

229. Lars Göran Petersson, Kalmar

230. Tomas Gustavsson, Kalmar

231. Mikael Åhlund, Kalmar

232. Harald Rådde, Kalmar

233. Jenny Rådde, Kalmar

234. Magnus Jannesson, Karlshamn

235. Ulf Petersson, Kalmar

236. Patrik Ringhagen, Färjestaden

237. Jörgen Svensson, Färjestaden

238. Oskar Sundh, Nybro

239. Åsa Westrin, Kalmar

240. Jim Carlsson, Kalmar

241. Henrik Hegender, Kalmar 1:a 3,04

242. Jörgen Andersson, Färjestaden

243. Ola Westerlund, Ljungbyholm

244. Joakim Engstrand, Ljungbyholm

245. Jonas Talboom, Kalmar

246. Allan Magnusson, Kalmar

247. Linda Magnusson, Kalmar

248. Johan Christiansson, Kalmar

249. Peo Carlsson, Kalmar

250. Bruno Clason, Vetlanda

251. Lars Ove Blomgren, Kalmar

252. Arne Pettersson, Växjö

       Gunnel Nyberg, Färjestadens Motions IF Kört 9/9

 

6 mil

301. Gull-Britt Håkanssom, Ljungbyholm

302. Olle Håkansson, Ljungbyholm

303. Jan Gustaver, Kalmar

304. Magnus Gustaver, Kalmar

305. Lena Uland, Johanneshov

306. Bertil Carlsson, Kalmar 

307. Ulf Hansen, Kalmar

308. Anders Mattsson, Malmö

310. Karin Mattsson, Malmö ?

311. Martin Alm, Malmö

312. Bertil Glamberger, Växjö

313. Åse Olsen, Konga

314. Jan Olsen, Konga

315. Mari Israelsson, Kalmar

316. Melisa Menic, Åseda

317. Mikael Karlsson, Kalmar

318. Anders Svensson, Kalmar

319. Ann-Sofie Karlsson, Kalmar

320. Margita Ogenblad-Lilja, Halltorp

321. Elisabeth Rindstig, Oskarshamn

322. Sylve Rindstig, Oskarshamn

323. Marcus Schertell, Kalmar

324. Therese Olofsson, Kalmar, Eniro

325. Anna Rothman, Rockneby, Eniro

326. Ingrid Gustaver, Kalmar, Eniro

329. Stefan Jadefjord, Färjestaden, Eniro

330. Christian Persson, Kalmar

331. Emelie Hammevik, Ljungbyholm

332. Per Löwenham, Malmö

333. Rolf Holmberg, Åseda

334. Monica Holmberg, Norrhult

335. Pamela Nilsson, Gullabo

336. Ingela Svensson, Kristianstad

337. Karolina Gandskog, Oskarshamn

338. Erland Gandskog, Oskarshamn

339. Bertil Andersson, Kalmar

340. Jonny Dahlberg, Färjestaden

341. Lars-Erik Jonsson, Ålem

342. Nils Wahlén, Kalmar

343. Alf Karlsson, Lenhovda

344. Thyra Erlandsson, Lenhovda

345. Fredrik Olofsson, Alsterbro

346. Ann-Christine Brunskog, Alsterbro

347. Lars Schertel, Kalmar

348. John Jacobs, Göteborg

349. Willy Blomqvist, Kalmar

350. Åsa Östrot, Västerås

351. Lars Östrot, Västerås

352. Robert Törnqvist, Färjestaden

353. Thomas Lindgren, Norrhult

354. Sara Loelv, Långasjö

355. Tony Nilsson, Kalmar

356. Johan Carlsson, Kalmar

357. Jesper Gunnarsson, Karlskrona

358. Stefan Gunnarsson, Kalmar

359. Patrik Dahlbeerg, Färjestaden

360. Ewa-Lena Stenfelt, Kalmar

361. Stanley Gunnarsson, Oskarshamn

362. Börje Josefsson, Mörlunda

363. Erik Josefsson, Norrköping

364. Christian Svensson, Rydaholm

365. Marianne Axman, Hjorted

366. Karl-Olof Axman, Hjorted

367. Elsa Håkansson, Karlskrona

368. Stefan Fransson, Nymölla

369. Thomas Gummesson, Knislinge

370. Rickard Mattisson, Sibbhult

371. Roger Haugeröd, Grimsås

372. Mathias Mittbrodt, Färjestaden

373. Andreas Holmberg, Rottne

374. Bo Blomgren, Rottne

375. John Heyne, Färjestaden

376. Sverker Olsson, Färjestaden

377. Gilbert Eriksson, Svängsta

378. Ann-Mari Johansson, Östra Frölunda

379. Willy Axelson, Vikingstad

380. Kristina Strömberg, Färjestadens Motions IF

381. Stefan Johansson, Habo

382. Hans Rosén, Kalmar

383. Peter Ek, Färjestaden

384. Andreas Ek, Färjestaden

385. Rolf Berger, Färjestaden

386. Kurt Jakobsson, Hovmantorp

387. Peter Thorsson, Målerås

388. Ingmarie Herdinius, Högsby

389. Annika Persson, Högsby

390. Victoria Schön Månsson, Högsby

391. Ulf Falck, Lyckeby

392. Goran Tripkovic, Färjestadens Motions IF

393. Kent Jardarp, Färjestaden

394. Susanne Nordborg, Kalmar

395. Siv Romberg, Kalmar

396. Berit Ehnström, Jämjö

397. Per-Ivan Ehnström, Jämjö

398. Marianne Semark, Kalmar

399. Christina Kronmar, Torsås

400. Alfred Weinberger, Emmaboda

401. Mats Pettersson, Färjestaden

402. Hans Palmeberg, Linköping

403. Mats Samuelsson, Färjestaden

404. Karin Palmeberg, Linköping

405. Sven Ingvarsson, Mönsterås

406. Daniel Jonsson, Ronneby

407. Dennis Sjödahl, Läckeby

408. Conny Ovasson, Karlskrona

409. Tandi Hendrawan, Karlskrona

410. Anders Leander, Färjestaden, Norden

411. Ejlert Boman, Kalmar

412. Carina Herdinius, Färjestaden 

413. Jan Holgersson, Vintrosa

414. Kristina Gustavsson, Karlskrona

415. Mikael Eriksson, Karlskrona

416. Carina Garpmo, Nybro

417. Christer Karlsson, Färjestadens Motions If

418. Sten-Åke Radner, Kalmar

419. Urban Uddenberg, Växjö

420. Mimmie Wireklint, Växjö

421. Elis Eriksson, Rockneby

422. Arne Carlsson, Väckelsång

423. Berit Lundström, Färjestadens Motions IF

424. Kjell Hågestad, Färjestadens Motions IF

425. Christian Wilén, Degerhamn

426. Mats Lindgren, Kalmar

427. Bengt Almgren, Ålem

428. Denis Suleymanou, Kalmar

429. Jimmy Ovhagen, Läckeby GoIF 

430. Lars Göran Allerback, Färjestaden

431. Jörgen Bödmar, Kalmar

432. Monica E - Bödmar, Kalmar

433. Ing-Britt Nordahl Jansson, Ljungbyholm

434. Björn Jansson, Ljungbyholm

435. Roland Mellström, Kalmar

436. Hans Ljung, Kalmar

437. Elisabeth Higazi, Oskarshamn

438. Fredrik Berglund, Oskarshamn

439. Magnus Gunnarsson, Lenhovda

440. Andreas Andersson, Kosta

441. Inge Ström, Vetlanda

442. Tobias Bladh, Oskarshamn

443. Stig Karlsson, Oskarshamn

444. Johan Radner, Rockneby

445. Martin Simonsson, Läckeby

446. Susanne persson, Kalmar

447. Eva-Lena Karlsson, Kalmar

448. Jörgen Karlsson, Kalmar

449. Maria Frid, Kalmar

450. Rose-Marie Pettersson, Ekenässjön

451. Rosalina Asklund, Orrfors

452. Andreas Kjellsson, Nättraby

453. Thereese Kjellsson, Nättraby

454. Anders Öberg, Kalmar

455. Björn Ulvås, Rödeby

456. Lennart Bohman, Kalmar

457. Sebastian Lavegren, Kalmar

458. Pernilla Hallborg, Växjö

459. Per Öberg, Kalmar

460. Lennart Skagne, Kalmar

461. Ulf Skagne, Kalmar

462. Jens I -Thor, Kalmar

463. Johan Jonsson, Kalmar

464. Alexander Gustavsson, Kalmar

465. Torgny Karlsson, Kalmar

466. Carina Myrhage, Kalmar

467. P-O Magnusson, Kalmar

468. Peter Skoglund, Mörbylånga

469. Anders Brandel, Vassmolösa

470. Marcus Vejneke, Hultsberga

471. Jonas Lewander, Vaggeryd

472. Christopher Lyrbo, Kalmar

473. Anders Robertsson, Färjestadens Motions IF

474. Bo Mörelius, Oskarshamn

475. Håkan Robertsson, Färjestaden

476. Martin Wahlström, Färjestaden

477. Jens Johansson, Färjestadens Motions IF

478. Per Josefsson, Kalmar

479. Ellinor Falkebo, Nybro

480. Jessica Ekman-Gustafsson, Kalmar

481. Andreas Gustavsson, Kalmar

482. Kim Lundqvist, Färjestaden

483. Carl Söderquist, Färjestaden

484. Anders Johansson, Färjestaden

485. Annica Svensson, Rödeby

486. Sven Lundqvist, Kalmar

487. Henrik Wennesund, Mönsterås

488. Magnus Lindestam, Kalmar

489. Mattias Martinsson, Kalmar

490. Niklas Lönnbro, Kalmar

491. Lars Thorner, Kalmar

492. Fredrik Liljesäter, Trollhättan

493. Hanna Bergström, Färjestaden

494. Claes Janbert, Vetlanda

495. Peter Jeansson, Kalmar, Norden

496. Mats Lindblom, Kalmar

497. Peter Karlsson, Kalmar

498. Roland Bohman, Kalmar

       Roland Johansson, Figeholm

       Peter Joelsson, Blomstermåla

       Mats Elvå, Kalmar

       Kennet Nyberg, Färjestadens Motions IF Kört tidigare

 

3,5 mil

  2. Roger Andersson, Färjestaden, ICA Nära Skansen, Mörbylånga

  3. Cecilia Andersson, Färjestaden, ICA Nära Skansen, Mörbylånga

  4. Jonathan Andersson, Färjestaden, ICA Nära Skansen, Mörbylånga

  5. Anette Danielsson, ICA Nära Skansen, Mörbylånga

  6. Nina Sabel, ICA Nära Skansen, Mörbylånga

  7. Mia Jonsson, ICA Nära Skansen, Mörbylånga

  8. Hans Bäckström, ICA Nära Skansen, Mörbylånga

  9. John Eriksson, ICA Nära Skansen, Mörbylånga

 10. Linus Björkebring, Karlskrona

 11. Ronny Carlsson, Karlskrona

 13. Caroline Johansson, Färjestaden, Eniro

 14. Cecilia Eriksson, Kastlösa

 15. Ingalill Wahlén, Kalmar

 16, Jan Träff, Oskarshamn

 17. Anette Engström-Olsson, Kalmar

 18. Christer Börjesson, Kalmar

 19. Anette Carlsson, Vickleby, Färjestaden

 20. Kerstin Blomqvist, Kalmar

 21. Maria Nilsson, Kalmar 

 23. Anna Jacobsson, Brastad

 24. Agneta Nederfors, Färjestaden

 25. Alexander Gunnarsson, Oskarshamn

 26. Tonney Gunnarsson, Oskarshamn

 27. Kjell Ekberg, Älghult

 28. Gull-Britt Larsson, Färjestaden

 29. Ulla Andersson, Färjestaden

 30. Anna Eriksson, Kalmar

 31. Fredrik Lidzén, Kalmar

 32. Lars Svensson, Påskallavik

 33. Lars-Gösta Stenshaga, Påskallavik

 34. Bengt-Göran Nilsson, Vissefjärda

 35. John-Erik Svensson, Färjestaden

 36. Mattias Pettersson, Mörbylånga

 37. Rune Johansson, Habo

 38. Britt-Christine Persson, Färjestaden

 39. Paul Persson, Färjestaden

 40. Maria Persson, Kalmar

 41. Ulf Nilsson, Målilla

 42. Yvonne Nilsson, Målilla

 43. Magnus Petersson, Färjestaden

 44. Wiola Larsson, Rockneby

 45. Tove-Lisa Larsson, Rockneby

 46. Carl Andersson, Färjestaden

 47. Gunilla Petersson, Färjestaden

 48. Birgit Larsson, Kalmar

 49. Jan Gustafsson, Kalmar

 50. Sven-Olof Jonsson, Kalmar

 52. Åke Silemo, Kalmar

 53. Anna Nilsson, Nättraby

 54. Marja Leena Nilsson, Nättraby

 55. Bengt Nilsson, Nättraby

 56. Gudrun Folkesson, Borgholm

 57. Ann-Britt Henriksson, Emmaboda

 58. Inger Thente-Hultberg, Linköping

 59. Alma Hultberg, Linköping

 60. Åke Nilsson, Alby, Mörbylånga

 61. Roger Carlsson, Färjestaden

 62. Isak Hagberg, Färjestaden

 63. Martin Hagberg, Färjestaden

 64. Anna Rönneke, Bankeryd

 65. William Rönneke, Bankeryd

 66. Mikael Andersson, Ramdala

 67. Ulrika Andersson, Ramdala

 68. Adam Andersson, Ramdala

 69. Annabelle Andersson, Ramdala

 70. Anelia Andersson, Ramdala

 71. Anne Hegender, Kalmar

 72. Vilgot Hegender, Kalmar

 

Uppdaterad: 08 JUN 2016 01:37 Skribent: Tomas Larsson

Postadress:
Färjestadens Motions IF - Skidor
Erik Petersson, Storgatan 9
38631 Färjestaden

Kontakt:
Tel: 0768636532
E-post: This is a mailto link

Se all info