Jemtryttarna 2014-06-15
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2014-06-15 kl. 16:30
Klass 1 - Dressyr Lätt B:2
Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 2013

Klass 1 - Dressyr Lätt B:2
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Anna-Lena Staverfelt
Speaker: Angelica Staverfelt
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Anna JonellVanessa 200,5200,566,833
 Sia AmatasWinterwald - Ako1 
2Marit JanssonBarbara 191,5191,563,833
 Familjen Ingrid Lundberg PerssonBiggles - Billion xx2 
3Johanna JohanssonC 19119163,667
 Stal Schutte-MeijerGolden Benjamin - Weyden3 
4Madelen ToressonDon Fahrenheit 189,5189,563,167
 Helena JenssenDon Primero - Gauguin de Lully4 
5Sofie AnderssonChill Out 18918963,000
 Madeleine SegerstenFirst Wish - D-Day5 
 
6Elin NilssonOpium 18818862,667
 Vålbackens ridcenterWetano - Herkules6 
7Linda WidegrenChokan 18718762,333
 Linda och Emma WidegrenSandakan - Hockey7 
7Annica AnderssonDucati 18718762,333
 Håkan SandgrenDionysos - Bellini7 
7Johanna BergqvistVallas Mexx 18718762,333
 Valla PonnyklubbXandino RNF 89 - Ballestero RNF 837 
7Ingela AnderssonLudicolo Bay 18718762,333
 Stuteri SalmonbayLast Liberty - Trofé7 
11Emma EdwardsonMr Marwik 186,5186,562,167
 Marlene WiklanderSanta Cruz VDL - Mowgli11 
12Ann-Charlott PalmquistDon Dion Jof 18618662,000
 Jeanette LiljaEficaz - Dardel 84712 
13Kristina LöjdahlAvant 185,5185,561,833
 Carina EngvallFantastic Ala - Angard13 
14Linda AnderssonKaruso (SWB) 18118160,333
 Bengt OhlssonRambo - Kaliber14 
15Linda KlintestenAtari 177,5177,559,167
 Thomas & Nils AndréKim Hero 221 - Knast Halsnaes 17315 
16Kristina HembjerOkerino 17617658,667
 Ann-Sofie LiljaOkeanos - Don Primero16 
17Felicia DalborgBaby Balou 17317357,667
 Cecilia DalborgSantana - Bellini17 
18Amanda ÅsgårdWhicktory 158,5158,552,833
 Susanne PausKormant - Kaiser18 
 Elin RödenLegolas Step's Champ    
 Carita JonssonLudwigs Champion - Peter Pan  
 Sandra HaraldssonChippen    
 Stal Schutte - MeijerGolden Benjamin - Lavados  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 2013
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Anna-Lena Staverfelt
Speaker: Angelica Staverfelt
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Madelen ToressonDon Fahrenheit 222,5222,563,571
 Helena JenssenDon Primero - Gauguin de Lully1 
2Ingela AnderssonLudicolo Bay 22122163,143
 Stuteri SalmonbayLast Liberty - Trofé2 
3Elin NilssonOpium 214,5214,561,286
 Vålbackens ridcenterWetano - Herkules3 
 
4Anna JonellVanessa 211,5211,560,429
 Sia AmatasWinterwald - Ako4 
5Marit JanssonBarbara 20820859,429
 Familjen Ingrid Lundberg PerssonBiggles - Billion xx5 
6Annica AnderssonDucati 206,5206,559,000
 Håkan SandgrenDionysos - Bellini6 
7Emma EdwardsonMr Marwik 20420458,286
 Marlene WiklanderSanta Cruz VDL - Mowgli7 
8Johanna JohanssonC 200,5200,557,286
 Stal Schutte-MeijerGolden Benjamin - Weyden8 
9Felicia DalborgBaby Balou 18418452,571
 Cecilia DalborgSantana - Bellini9 
10Sofie AnderssonChill Out 171,5171,549,000
 Madeleine SegerstenFirst Wish - D-Day10 
 Johanna BergqvistVallas Mexx    
 Valla PonnyklubbXandino RNF 89 - Ballestero RNF 83  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport