Jemtryttarna 2015-06-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2015-06-28 kl. 15:10
Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 Kategori D
Klass 1 - Dressyr Lätt B:2
Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 2013
Klass 3 - Dressyr Lätt A:4 2015
Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:1

Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 Kategori D
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Anna-Lena Staverfelt
Speaker: Angelica Staverfelt
 
PlatsRyttareHästPremieTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
 Anna-Karin FahlénTequila   
 OkändOkänd - Okänd 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:2
13 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Anna-Lena Staverfelt
Speaker: Angelica Staverfelt
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Lina BergströmGuardian 20820869,333
 Ira DenkhausGarejev - Grundstein1 
2Caroline KarlssonHighlight "BF" 197,5197,565,833
 Manfred RueterHotline - Ressort2 
3Josefine FreédGuns Ballerina 19619665,333
 Gunilla GrahnGiant Chill - Tibur3 
 
4Veronica SundqvistWoops JS (SWB) 193,5193,564,500
 Jessica SehlbergPomme Royal - Cortez 6794 
5Berit FältTop Spirit (40) 17317357,667
 Susann HånbergLambourgini - Tip-Top5 
6Maria LarssonChaprillo 17217257,333
 Gert- Owe CarlssonBotvid 196 - Ljosen 1456 
7Karin DahlénFrost 16816856,000
 Kristin GärdlundSetanta - Giant Chill7 
8Anna-Karin FahlénTequila 158,5158,552,833
 OkändOkänd - Okänd8 
9Jeanette JohanssonNolbackens Joshua 153,5153,551,167
 Birgitta AnderssonSultan9 
10Danielle MalmbergStar of Arizona  0 
 Emilie MalmbergPower Boy RP 112 - Stardust RNF 42  
 Ann-Christine GulleTzantali    
 Vålbackens Hästcenter HBSandakan - Paridor  
 Linda KlintestenAtari    
 Thomas & Nils AndréKim Hero 221 - Knast Halsnaes 173  
 Åsa GlavérLagavulin Öd Edition    
 Åsa LindqvistAkribori - Pajazzo  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 2013
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Moa Belin
Tävlingsledare: Anna-Lena Staverfelt
Speaker: Angelica Staverfelt
Domare C: Moa Belin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Agneta PaulssonAzzaro 22422464,000
 Sara Ljung Häst och RyttarutbildningLudwigs Champion - Ampere1 
2Emily StighallCrespo 223,5223,563,857
 Angelica Karlsson och Sven-Olof GustavssonCamaro M - Happy Day2 
3Caroline KarlssonHighlight "BF" 21821862,286
 Manfred RueterHotline - Ressort3 
 
4Josefine FreédGuns Ballerina 217,5217,562,143
 Gunilla GrahnGiant Chill - Tibur4 
5Johanna BergqvistBenzinger 214,5214,561,286
 Linda CannierSolos Carex - Magritte5 
6Annica AnderssonDucati 212,5212,560,714
 Håkan SandgrenDionysos - Bellini6 
7Maria JohanssonFanchette for U 20820859,429
 Ugglarps gård ABFigaro R - Prestige VDL7 
8Maria LindrothCatch Me Dream 19719756,286
 A.M.N. WilderinkDreamcatcher - Jazz8 
9Anna-Karin FahlénTequila 153,5153,543,857
 OkändOkänd - Okänd9 
 Marit JanssonMilk Chocolate    
 Sofie Sjöblom och Johan GranåsCortus - Magini  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:4 2015
5 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Solbritt Åhman
Tävlingsledare: Anna-Lena Staverfelt
Speaker: Angelica Staverfelt
Domare C: Solbritt Åhman
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Johanna BergqvistDays-son ts 24324365,676
 Tommy SvenssonD-Day - Brabant1 
 
2Maria JohanssonFanchette for U 242,5242,565,541
 Ugglarps gård ABFigaro R - Prestige VDL2 
3Felicia DalborgBaby Balou 22022059,459
 Cecilia DalborgSantana - Bellini3 
 Emily StighallCrespo    
 Angelica Karlsson och Sven-Olof GustavssonCamaro M - Happy Day  
 Marit JanssonMilk Chocolate    
 Sofie Sjöblom och Johan GranåsCortus - Magini  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Medelsvår C:1
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Solbritt Åhman
Tävlingsledare: Anna-Lena Staverfelt
Speaker: Angelica Staverfelt
Domare C: Solbritt Åhman
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Johanna BergqvistDays-son ts 322,5322,568,617
 Tommy SvenssonD-Day - Brabant1 
2Tina BylanderDéjavou (SWB) 31431466,809
 Jessica PeterssonRubinrot - Sack2 
 
3Anneli ElofssonBonwin 294,5294,562,660
 Linda MarklundQuite Easy - Boy (ej kvalif.h.)3 
4Felicia DalborgBaby Balou 285,5285,560,745
 Cecilia DalborgSantana - Bellini4 
5Anna WolvenSergio 272,5272,557,979
 Franz BerensSorento - Landjonker5 
6Ingela AnderssonDakota Pacific (F.1) 267,5267,556,915
 Jeanette ÅgrenFor Feeling - Irco Marco6 
7Maria LindrothCatch Me Dream 26726756,809
 A.M.N. WilderinkDreamcatcher - Jazz7 
8Annica AnderssonDucati 254,5254,554,149
 Håkan SandgrenDionysos - Bellini8 
 Linda LindströmCarmilion    
 Agneta Eriksson och Monica LierudCarland - Emmerton  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport