Hoppa till sidans innehåll

Resultat 18 aug 2013


 

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B
8 anmälda, 8 startande, 4 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Ellen Sundbrandt Daffodil    
  Holavedens Lantliga Verona´s Bo-Gi - Burhults Vampyr 0 64,90
1 Elin Höglund Naomi    
  Bratteborgs RS Okänd - Okänd 0 69,50
1 Alva Svensson Glorious Light    
  Anebyortens RK Dark Light RNF 113 - Coed Coch Nobel RWM 15 0 70,30
1 Johanna Ferlin Sticht p    
  Ulricehamnsbygden   0 78,00
 
5 Emma Ferlin Lord Aragon Fox    
  Ulricehamnsbygden Carolinas Foxglove RW - Cawdor Hywel RW 4 80,60
6 Lisa Rydholm Allard Brodals Elena    
  Mjölby Ridklubb Castor II - Mirth Master 14 95,50
7 Thilda Flor Noble Ribbon    
  Vaggeryd-Skillingaryd Spring Nougat - Overholms Rikke 22 127,00
8 Malva Ingesson Nikke    
  Svarttorps RS Sandur - Cyklon Ute.  
 
till toppen

 

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
10 anmälda, 10 startande, 7 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Emma Eriksson Elissa    
  Nässjö Ridklubb Fabian 123 - Coed Coch 0 56,00
1 Alma Hansson Orlando    
  Holavedens Lantliga Okänd - Okänd 0 67,80
1 Andrea Lindh Lindåsens Flash    
  Jönköpings FK Fleetfoot - Crut RW 44 0 74,70
1 Filippa Ytterell Wieland´s Mady    
  Vetlandaortens RF Berkhof´s Higgledy Piggledy - Okänd 0 70,30
1 Fideli Samuelsson Shebang    
  Nässjö Ridklubb Brozzan - Merrie Master 0 75,50
1 Hedda Johansson Munsboro Glow    
  Eksjöortens RF Okänd - Okänd 0 70,50
1 Emma Larsson Maria    
  Norrahammar Taberg Okänd - Okänd 0 66,40
 
8 Filippa Mannonen Aariel    
  Svarttorps RS Highlight 874 - Micklehill Montegomery RD 7 4 72,00
8 Emma Albers Mac Wonder    
  Tenhults RF Mac Beth RP104 - Ashurst Wonder RNF8 4 86,50
10 Felicia Gustafsson Cissela    
  Grankärrs GR Cecear - Atle 180 17 93,10
 
till toppen

 

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
12 anmälda, 12 startande, 6 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Olivia Didrik Chuck    
  Vetlandaortens RF Elshof´s Otto He. Stb 257 RNF - Fredriksbergs Chopin RNF 94 0 80,90
1 Jonna Mårtensson Mobis Wonder    
  Jönköpings FK Torbellino - Rolökke Swallow 0 69,90
1 Alva Strand Himlabackens Bikini    
  Eksjöortens RF Leyeswick Dai - Calerux Magic WSB 23292 0 71,60
1 Elin Carlsson Carras Pride    
  Holavedens Lantliga Okänd - Okänd 0 59,60
1 Moa Johansson Tamira    
  Värnamo Kappeled Okänd 0 75,30
1 Alice Johansson Ridefix    
  Värnamo Kappeled Okänd 0 73,70
 
7 Elin Pesämaa Lunna Lyckans Magic    
  Vaggeryd-Skillingaryd   4 84,00
7 Alicia Gustafsson-Kylberg Rocky    
  Norrahammar Taberg Okänd 4 69,30
7 Moa Axelsson Odbjergs Toscana    
  Grännabygdens RF Pedro - Anydale Martien NFH 95 4 68,60
10 Frida Engdahl Maton    
  Grankärrs GR Okänd - Okänd Ute.  
10 Gabriella Sundberg Dornada    
  Nykyrka RK Di Caprio - Elite Nordstrom Ute.  
10 Annie Josefsson Abaris    
  Länghems RK El Amin - Om El Tanam Ute.  
 
till toppen

 

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Tilde Hallgren Dahlåkras Damast      
  Vetlandaortens RF Benjamin II RW - Mr Charm RW 0 61,60 0 20,20
2 Klara Trofast Asgårds Sixten      
  Värnamobygdens RF Kulltorps Arkitekt - Balans 0 59,00 0 21,10
3 Frida Ljungdahl Surprise      
  Värnamobygdens RF Caliph - Athos 0 65,60 0 21,50
 
4 Telma Hansson Yasmin      
  Holavedens Lantliga Okänd 0 56,90 0 22,30
5 Ebba Gustafsson-Piel Peking Des Amigo      
  Anebyortens RK Hertigen - Hedlanda Gay Wonder RNF 75 0 71,10 0 23,50
6 Ellen Sundbrandt Daffodil      
  Holavedens Lantliga Verona´s Bo-Gi - Burhults Vampyr 0 57,90 0 24,60
7 Elin Höglund Naomi      
  Bratteborgs RS Okänd - Okänd 0 60,80 Ute.  
8 Johanna Ferlin Sticht p      
  Ulricehamnsbygden   8 71,70    
9 Alva Svensson Glorious Light      
  Anebyortens RK Dark Light RNF 113 - Coed Coch Nobel RWM 15 Ute.      
9 Thilda Flor Noble Ribbon      
  Vaggeryd-Skillingaryd Spring Nougat - Overholms Rikke Ute.      
9 Lisa Rydholm Allard Brodals Elena      
  Mjölby Ridklubb Castor II - Mirth Master Ute.      
 
till toppen

 

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1 Emma Ferlin Lord Aragon Fox    
  Ulricehamnsbygden Carolinas Foxglove RW - Cawdor Hywel RW 0 64,70
2 Anne Eriksson Marlon    
  Tenhults RF Okänd - Okänd 5 91,10
 
till toppen

 

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
18 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Filippa Mattsson Misty      
  Sävsjö Ridklubb Sulaltik´s Vivaldi - Young Winsome´s Adrian 0 57,80 0 20,60
2 Elsa Brännström Safir      
  Nässjö Ridklubb   0 64,40 0 22,70
3 Emma Larsson Fairytale Dancer      
  Norrahammar Taberg Speyksbosch Dancer - Ekbäckens Sigurd RWM 30 0 58,60 0 23,80
4 Filippa Mannonen Tindra      
  Svarttorps RS Twilight 1062 - Micklehill Montegomery RD 7 0 58,20 0 24,40
5 Emelie Boberg Hamlet av Ryabacken      
  Värnamobygdens RF Harras - Noel 0 66,40 0 25,40
 
6 Tea Fransson Victor      
  Svarttorps RS Okänd - Okänd 0 68,20 0 26,60
7 Isabelle Westin Caperann Shamone      
  Bankeryds RK Kylemore Rocky - Ben Lettery 0 57,70 0 27,00
8 Mira Oksanen Sweet Sue      
  Värnamobygdens RF Don xx 0 57,90 0 29,90
9 Fideli Samuelsson Shebang      
  Nässjö Ridklubb Brozzan - Merrie Master 0 70,80 4 29,70
10 Nelly Johansson Zeke Varg      
  Vetlandaortens RF Lunnalyckans Tacado - Jidon 0 55,90 4 30,80
11 Emma Eriksson Elissa      
  Nässjö Ridklubb Fabian 123 - Coed Coch 4 53,20    
12 Alma Hansson Orlando      
  Holavedens Lantliga Okänd - Okänd 4 57,20    
13 Emma Larsson Maria      
  Norrahammar Taberg Okänd - Okänd 4 64,30    
14 Hedda Johansson Munsboro Glow      
  Eksjöortens RF Okänd - Okänd 4 81,40    
15 Hanna Käll Zandy      
  Hakarps RyttarefR Dart Light RNF - Burma Wilton RNF 4 82,60    
16 Andrea Lindh Lindåsens Flash      
  Jönköpings FK Fleetfoot - Crut RW 44 12 100,60    
17 Filippa Mannonen Aariel      
  Svarttorps RS Highlight 874 - Micklehill Montegomery RD 7 Ute.      
  Felicia Gustafsson Cissela      
  Grankärrs GR Cecear - Atle 180        
 
till toppen

 

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
2 anmälda, 1 startande
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1 Anne Eriksson Höryda Joy`s Sunshine Pearl    
  Tenhults RF Calvin Klein RC 89 - Värnbergs Orion RC 27 0 72,70
  Sandra Palm Kastekulls First Lady    
  Ljungby RK Hoppenhof´s Jop RNF 180    
 
till toppen

 

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Anna Franzén Marion Jones S      
  Nässjö Ridklubb Pommac - Sunshine Boy 0 66,20 0 27,10
2 Moa Axelsson Odbjergs Toscana      
  Grännabygdens RF Pedro - Anydale Martien NFH 95 0 64,40 0 32,60
3 Alicia Gustafsson-Kylberg Rocky      
  Norrahammar Taberg Okänd 0 69,20 4 29,80
4 Lovisa Svensson Pepperoni Quickstep      
  Grankärrs GR Okänd 0 56,10 4 32,70
 
5 Olivia Didrik Nivas Amigo      
  Vetlandaortens RF Fredriksbergs Esa - Asso Sarastro RNF 72-S 0 69,30 4 42,30
6 Elin Carlsson Carras Pride      
  Holavedens Lantliga Okänd - Okänd 4 55,50    
7 Emilia Wallin Padriano      
  Mantorpsryttarna Poetic Justice - Dunlewey Go Charlie Go IRE 968 4 63,10    
8 Rebecca Lindfors Oh, Just a Friend of Mine      
  Norrahammar Taberg Astral - Brentano II 4 72,20    
9 Elin Pesämaa Lunna Lyckans Magic      
  Vaggeryd-Skillingaryd   4 79,60    
10 Maja Hansson Jupiter      
  Anebyortens RK Okänd 5 88,20    
11 Moa Johansson Tamira      
  Värnamo Kappeled Okänd 8 87,40    
12 Jonna Mårtensson Mobis Wonder      
  Jönköpings FK Torbellino - Rolökke Swallow 19 96,50    
13 Gabriella Sundberg Dornada      
  Nykyrka RK Di Caprio - Elite Nordstrom Ute.      
13 Hilda Svensson Decibell      
  Nässjö Ridklubb Sobel Ute.      
13 Annie Josefsson Abaris      
  Länghems RK El Amin - Om El Tanam Ute.      
 
till toppen

 

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1 Ella Körner Excalibur    
  Grännabygdens RF Coosheen Finnbar - Pommac RC 44 4 69,00
2 Johanna Åhlén Ängaskogs Filippa    
  Norrahammar Taberg Top Nordpol - Lambay Inver Ute.  
 
till toppen

 

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Ebba Gustafsson-Piel Peking Des Amigo      
  Anebyortens RK Hertigen - Hedlanda Gay Wonder RNF 75 0 64,90 0 31,00
 
2 Tilde Hallgren Dahlåkras Damast      
  Vetlandaortens RF Benjamin II RW - Mr Charm RW 4 75,20    
3 Klara Trofast Asgårds Sixten      
  Värnamobygdens RF Kulltorps Arkitekt - Balans Ute.      
 
till toppen

 

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1 Anne Eriksson Marlon    
  Tenhults RF Okänd - Okänd 0 71,90
 
till toppen

 

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Filippa Mattsson Misty      
  Sävsjö Ridklubb Sulaltik´s Vivaldi - Young Winsome´s Adrian 0 59,50 0 26,40
2 Tea Fransson Victor      
  Svarttorps RS Okänd - Okänd 0 71,20 0 31,10
3 Mira Oksanen Sweet Sue      
  Värnamobygdens RF Don xx 0 60,00 0 32,11
 
4 Elsa Brännström Safir      
  Nässjö Ridklubb   4 61,60    
5 Emelie Boberg Hamlet av Ryabacken      
  Värnamobygdens RF Harras - Noel 4 62,10    
6 Isabelle Westin Caperann Shamone      
  Bankeryds RK Kylemore Rocky - Ben Lettery 4 71,10    
7 Filippa Mannonen Tindra      
  Svarttorps RS Twilight 1062 - Micklehill Montegomery RD 7 5 80,40    
8 Nelly Johansson Zeke Varg      
  Vetlandaortens RF Lunnalyckans Tacado - Jidon 14 85,60    
9 Hanna Käll Zandy      
  Hakarps RyttarefR Dart Light RNF - Burma Wilton RNF Ute.      
9 Emma Larsson Fairytale Dancer      
  Norrahammar Taberg Speyksbosch Dancer - Ekbäckens Sigurd RWM 30 Ute.      
 
till toppen

 

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
2 anmälda, 0 startande
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
  Anielle Björk Poetic Vanilla Ice    
  Vetlandaortens RF Poetic Justice - Kimble RC 22    
  Sandra Palm Kastekulls First Lady    
  Ljungby RK Hoppenhof´s Jop RNF 180    
 
till toppen

 

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Emilia Wallin Padriano      
  Mantorpsryttarna Poetic Justice - Dunlewey Go Charlie Go IRE 968 4 65,60    
 
2 Olivia Didrik Nivas Amigo      
  Vetlandaortens RF Fredriksbergs Esa - Asso Sarastro RNF 72-S 4 73,40    
3 Matilda Rolfsson Flying in the Sky      
  Grännabygdens RF Kulltorps Yrrol - Torboldt 4 76,90    
 
till toppen

 

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 0 startande
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
  Anielle Björk Wilda LS    
  Vetlandaortens RF Stackarps Peeron - Bomarc    
 
till toppen

 

Klass 4 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
31 anmälda, 31 startande, 12 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Katarina Edin ELISA R    
  Vetlandaortens RF   0 68,20
1 Jonna Larsson Oh Lala    
  Forserums RS   0 70,40
1 Jonna Friman Stella    
  Svarttorps RS Ludwigs Champion - Eighty Eight Keys xx 0 60,50
1 Linnea Kristiansen Domingo van de Schaek    
  Jönköpings FK Ukato - Kigali 0 69,40
1 Sara Johannesson Lecanto    
  Grännabygdens RF Cardento - Little Boy 0 71,70
1 Malin Burenby Havanna    
  Holavedens Lantliga Hip Hop (SWB) - Steinbeck 0 69,40
1 Caroline Svensson-Rowell Alonzo    
  Norrahammar Taberg Santa Cruz VDL - Artist 0 73,40
1 Lina Karlsson Chakira M.    
  Vetlandaortens RF Cardento - Navarone 0 71,60
1 Karin Ljungström El Ninjo Y    
  Eksjöortens RF Levantos II - Swift 0 74,10
1 Kristina Karlsson Kariss Miss    
  Holavedens Lantliga Mintage - Bonaparte 0 69,40
1 Emilia Svensson Toscana    
  Svarttorps RS Focker - Billion xx 0 69,90
1 Amanda Albinsson Welvira T.S    
  Vetlandaortens RF Niveau - Zeddam 0 69,80
 
13 Anna Englund Heilmann Chairleader L (SWB)    
  Gislaved-Anderstorp Chairman La Silla - Non Stop R 1 79,00
13 Sandra Fransson Airforce One    
  Vimmerbyortens RF Acolito - Cypriano 1 79,70
13 Hanna Gillberg Dakara    
  Svarttorps RS Dirigent - Broms 1 78,10
13 Lisa Gunnarsson Carl    
  Jönköpings FK Okänd - Okänd 1 77,80
17 Jessica Wilhelmsson Aleccis Van De Nachtegaele    
  Vetlandaortens RF Opium De Laubry - Alcatraz 4 69,70
17 Elin Nilsen Alicia Keys    
  Isabergs RK Aerline H (SWB) - Eighty Eight Keys xx 4 75,90
17 Henny Vinlöf Eron    
  Sävsjö Ridklubb Unaniem - Sam R 4 71,70
17 Hedvig Fornander Linaro N    
  Svarttorps RS Camaro M - Tamburin 4 69,10
17 Louise Kontio Emmerdale    
  Tenhults RF Emmerton - Torboldt 4 69,50
22 Ida Andersson Akrobat af Pan    
  Holavedens Lantliga Akribori - Briar 6 83,40
23 Josefine Frode Monroe R    
  Eksjöortens RF Kennedy - Gigolo 7 84,90
24 Johanna Nyström Simple Toscana    
  Jönköpings FK Okänd - Okänd 9 92,20
25 Amelie Karlsson Charlestone    
  Tenhults RF Callahan VDL - Qalle 10 81,20
26 Miranda Wixengård Stove Sally    
  Forserums RS Focker - Castello Ute.  
26 Linnea Rosberg Nowy Rytm    
  Grännabygdens RF Hiszpanski Rytm - Galeon Ute.  
26 Cindy Sävström Oricks    
  Isabergs RK Ferro - Amethist Ute.  
26 Emelie Jansson Fornarina    
  Norrahammar Taberg De la Gardie - Allegretto Ute.  
26 Cindy Sävström Guintura R    
  Isabergs RK Quinten van´t Merelsnest - Andiamo Ute.  
26 Angelica Ekberg Lemonac Gold    
  Eksjöortens RF Lemon (SWB) - Acapulco Gold Ute.  
 
till toppen

 

Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
26 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Kristina Karlsson Kariss Miss      
  Holavedens Lantliga Mintage - Bonaparte 0 63,50 0 29,40
2 Emmy Engdahl Emmerzess      
  Sävsjö Ridklubb Emmerton (ex Raldolala) - Homme d'Honneur xx 0 64,00 0 31,10
3 Emilia Svensson Toscana      
  Svarttorps RS Focker - Billion xx 0 61,70 0 31,30
4 Karin Ljungström El Ninjo Y      
  Eksjöortens RF Levantos II - Swift 0 70,40 0 32,20
5 Linda Eliasson Athletica(1)(SWB)      
  Holavedens Lantliga Cortus - Damiro 0 63,10 0 32,60
6 Amanda Albinsson Welvira T.S      
  Vetlandaortens RF Niveau - Zeddam 0 65,00 0 32,80
 
7 Emelie Vilhelmsson Aike Anders      
  Eksjöortens RF Oklund - Notaris 0 66,40 0 37,80
8 Katarina Edin Crelight      
  Vetlandaortens RF Crelido - Lucky Light 0 62,10 4 27,60
9 Louise Kontio Emmerdale      
  Tenhults RF Emmerton - Torboldt 0 62,20 4 28,00
10 Louise Wenzell Vinetta      
  Grankärrs GR Quite Easy - Briar 0 64,90 4 31,00
11 Lina Karlsson Dalwhinnie      
  Vetlandaortens RF Quite Easy - Lion D'or x 0 64,20 22 65,00
12 Linda Gustafsson Luca      
  Nässjö Ridklubb Luxor V. Ganschow - Juventus 4 63,10    
12 Amelie Karlsson Chessan Q (F.3)      
  Tenhults RF Qalle - Hertigen 4 63,10    
14 Alexandra Lang Don Maestro      
  Ölands RF Okänd - Okänd 4 69,60    
15 Johanna Nyström Simple Toscana      
  Jönköpings FK Okänd - Okänd 4 70,00    
16 Linnea Djerv Branessa      
  Jönköpings FK Uskudar des Malais - Bordeaux 7 84,70    
17 Jessica Wilhelmsson Aleccis Van De Nachtegaele      
  Vetlandaortens RF Opium De Laubry - Alcatraz 11 100,70    
18 Pernilla Sandén Martini      
  Grännabygdens RF Maliby - Lobby-B 17 75,70    
19 Annie Johansson Dakota (42) (SWB)      
  Hakarps RyttarefR Dammen - Pablo Ute.      
19 Caroline Svensson-Rowell Alonzo      
  Norrahammar Taberg Santa Cruz VDL - Artist Ute.      
19 Linnea Rosberg Nowy Rytm      
  Grännabygdens RF Hiszpanski Rytm - Galeon Ute.      
19 Lisa Gunnarsson Carl      
  Jönköpings FK Okänd - Okänd Ute.      
19 Cindy Sävström Oricks      
  Isabergs RK Ferro - Amethist Ute.      
19 Ida Andersson Akrobat af Pan      
  Holavedens Lantliga Akribori - Briar Ute.      
  Cindy Sävström Guintura R      
  Isabergs RK Quinten van´t Merelsnest - Andiamo        
  Miranda Wixengård Stove Sally      
  Forserums RS Focker - Castello        
 
till toppen

 

Klass 5 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
14 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Sara Johannesson Lecanto    
  Grännabygdens RF Cardento - Little Boy 0 66,00
1 Hanna Boestad Esther    
  Norrahammar Taberg Hip Hop - Le Mistral 0 68,30
1 Jonna Friman Stella    
  Svarttorps RS Ludwigs Champion - Eighty Eight Keys xx 0 64,10
4 Malin Burenby Havanna    
  Holavedens Lantliga Hip Hop (SWB) - Steinbeck 1 69,10
4 Henny Vinlöf Eron    
  Sävsjö Ridklubb Unaniem - Sam R 1 69,80
 
6 Josefin Gustafsson Calvadoz    
  Hakarps RyttarefR Cardento - Landprinz I 3 78,90
7 Anna Englund Heilmann Chairleader L (SWB)    
  Gislaved-Anderstorp Chairman La Silla - Non Stop R 4 68,60
8 Hedvig Fornander Linaro N    
  Svarttorps RS Camaro M - Tamburin 7 79,20
9 Isabelle Östman Tamzin    
  Hakarps RyttarefR Callahan VDL - Aga-Khan 8 67,90
10 Rebecca Rostedt Quickstep RG    
  Sävsjö Ridklubb Hip Hop (SWB) - Etrusco 26 123,00
11 Lina Karlsson Chakira M.    
  Vetlandaortens RF Cardento - Navarone Ute.  
11 Sandra Fransson Airforce One    
  Vimmerbyortens RF Acolito - Cypriano Ute.  
11 Linnea Kristiansen Domingo van de Schaek    
  Jönköpings FK Ukato - Kigali Ute.  
11 Erika Ekman Miss Hope    
  Tenhults RF Hip Hop (SWB) - Bayron Ute.  
 
till toppen

 

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Amelie Danielsson Fratello      
  Svarttorps RS Cortez - Ganesco 0 65,50 0 30,60
2 Sandra Palm Quincy Fire S      
  Ljungby RK Quite Easy - Landlord 0 65,60 0 30,80
3 Linda Eliasson Athletica(1)(SWB)      
  Holavedens Lantliga Cortus - Damiro 0 65,40 8 35,70
 
4 Amelie Karlsson Chessan Q (F.3)      
  Tenhults RF Qalle - Hertigen 4 61,20    
5 Emmy Engdahl Emmerzess      
  Sävsjö Ridklubb Emmerton (ex Raldolala) - Homme d'Honneur xx 4 65,40    
6 Katarina Edin Crelight      
  Vetlandaortens RF Crelido - Lucky Light 5 71,40    
7 Louise Wenzell Vinetta      
  Grankärrs GR Quite Easy - Briar 5 72,70    
8 Emelie Vilhelmsson Aike Anders      
  Eksjöortens RF Oklund - Notaris 8 66,90    
9 Linda Gustafsson Luca      
  Nässjö Ridklubb Luxor V. Ganschow - Juventus 9 88,30    
10 Alexandra Lang Don Maestro      
  Ölands RF Okänd - Okänd 12 67,30    
11 Linda Gustafsson Soya R      
  Nässjö Ridklubb Quite Easy - Kaliber 12 67,70    
12 Frida Jörgensson Fudge      
  Tenhults RF Lipton - Egerländer 21 85,90    
  Lina Karlsson Dalwhinnie      
  Vetlandaortens RF Quite Easy - Lion D'or x        
  Linnea Djerv Branessa      
  Jönköpings FK Uskudar des Malais - Bordeaux        
 
till toppen

 

Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Lovisa Håkansson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Sandra Palm Synthesizer R    
  Ljungby RK A-Dur - Davignon 2 73,10
 
2 Josefin Gustafsson Calvadoz    
  Hakarps RyttarefR Cardento - Landprinz I 10 75,20
3 Rebecca Rostedt Quickstep RG    
  Sävsjö Ridklubb Hip Hop (SWB) - Etrusco Ute.  
 
till toppen
Uppdaterad: 22 JUN 2014 19:40 Skribent: Carina Viktorsson
E-post: This is a mailto link

Följ oss på Facebook 

 

Sponsorer

Postadress:
Forserums RS - Ridsport
Nina Claeson, Klockaregården
57197 Forserum

Kontakt:
Tel: 0736485962
E-post: forserumsrs@hotmail....

Se all info