Hoppa till sidans innehåll

Resultat 1juni 2013


Forserums RS 2013-06-01
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-06-01 kl. 15:02
Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round 
Klass 2 - Hoppning 0.95 bed. Clear Round 
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B

 

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
21 anmälda, 20 startande, 10 placerade
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Nina Claeson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Charlotte Cedermark Robinzon    
  Skaraborgs PS Robin Z - Some Hand xx 0 57,80
1 Johanna JernFält Norman    
  Bratteborgs RS Turbud Imbir - Luksor 0 62,70
1 Evelina Höglund Merci    
  Jönköpings FK Ludwigs Champion - Camiell-Flamingo Z 0 59,60
1 Emilia Svensson Toscana    
  Svarttorps RS Focker - Billion xx 0 61,50
1 Malin Palmen Cortizon    
  Skaraborgs PS Cagliostro - Hertigen 0 64,20
1 Tim Malmqvist Luanda    
  Norrahammar Taberg Lobby B - Vagners 0 60,40
1 Anna Ekselius Chateau Briand    
  Vetlandaortens RF Homme D'Honneur - Diaghlyphard 0 64,60
1 Antonia Dahlberg Nenta    
  Nässjö Ridklubb Okänd - Okänd 0 60,10
1 Åsa Johansson Tampas Bay    
  Nässjö Ridklubb Okänd - Okänd 0 62,60
1 Emelie Svensson High C    
  Norrahammar Taberg Carland - Cortez 679 0 61,30
 
11 Hanna Boestad Esther    
  Norrahammar Taberg Hip Hop - Le Mistral 4 62,70
11 Matilda Löfstrand Hidalgo    
  Gislaved-Anderstorp Hip Hop - Acord II 4 61,90
11 Hanna Eriksson Balthasar    
  Jönköpings FK Corland - Emilion 4 64,30
11 Marie Cedermark Atletic    
  Skaraborgs PS Aerline H - Kaliber 4 69,50
11 Charlotte Cedermark Zavoy    
  Skaraborgs PS Akribori - Some Hand xx 4 60,10
11 Hanna Gillberg Dakara    
  Svarttorps RS Dirigent - Broms 4 66,10
17 Annie Johansson Dakota (42) (SWB)    
  Hakarps RyttarefR Dammen - Pablo 10 80,40
18 Ida Andersson Akrobat af Pan    
  Holavedens Lantliga Akribori - Briar 11 84,50
19 Nathalie Andersson Zummershent S (SWB)    
  Vetlandaortens RF Santa Cruz VDL - Robin Z 16 89,40
20 Erika Ekman Miss Hope    
  Tenhults RF Hip Hop (SWB) - Bayron Ute.  
  Karoline Lundin Victoria    
  Sävsjö Ridklubb Empire (ex Secret Pride) - Marco Mitras    
 
till toppen

 

Klass 2 - Hoppning 0.95 bed. Clear Round
25 anmälda, 23 startande, 10 placerade
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Nina Claeson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Nathalie Andersson Zummershent S (SWB)    
  Vetlandaortens RF Santa Cruz VDL - Robin Z 0 74,30
1 Malin Palmen Cortizon    
  Skaraborgs PS Cagliostro - Hertigen 0 74,00
1 Marie Cedermark Atletic    
  Skaraborgs PS Aerline H - Kaliber 0 67,70
1 Antonia Dahlberg Nenta    
  Nässjö Ridklubb Okänd - Okänd 0 72,80
1 Malin Burenby Havanna    
  Holavedens Lantliga Hip Hop (SWB) - Steinbeck 0 69,70
1 Emilia Svensson Toscana    
  Svarttorps RS Focker - Billion xx 0 68,60
1 Ella Lindfelt Zara    
  Hakarps RyttarefR Qalle (SWB) - Pontus 0 75,20
1 Amanda Svensson Gira    
  Vetlandaortens RF Guido - Mitjutlands 0 71,40
1 Charlotte Cedermark Robinzon    
  Skaraborgs PS Robin Z - Some Hand xx 0 66,10
1 Matilda Johanson Ernesto van het Maarlo    
  Jönköpings FK Vamiro M - Wolfgang 0 74,60
 
11 Evelina Höglund Merci    
  Jönköpings FK Ludwigs Champion - Camiell-Flamingo Z 4 62,60
11 Erika Ekman Miss Hope    
  Tenhults RF Hip Hop (SWB) - Bayron 4 62,90
11 Åsa Johansson Tampas Bay    
  Nässjö Ridklubb Okänd - Okänd 4 71,50
11 Charlotte Cedermark Zavoy    
  Skaraborgs PS Akribori - Some Hand xx 4 69,10
11 Emelie Svensson High C    
  Norrahammar Taberg Carland - Cortez 679 4 70,80
11 Ida Andersson Akrobat af Pan    
  Holavedens Lantliga Akribori - Briar 4 73,80
11 Kim Peterson Brandy Card    
  Skaraborgs FK Cardento - Irco Marco 4 75,30
11 Paulina Hansson Solitaire    
  Jönköpings FK Briar - Orust 4 63,10
11 Hanna Östman Hop-Zon    
  Hakarps RyttarefR Hip Hop - Chess 4 79,00
11 Matilda Löfstrand Hidalgo    
  Gislaved-Anderstorp Hip Hop - Acord II 4 69,90
21 Erika Lindfelt Congo    
  Hakarps RyttarefR Careful - Robin Z 8 81,10
22 Annie Johansson Dakota (42) (SWB)    
  Hakarps RyttarefR Dammen - Pablo 15 93,50
23 Tim Malmqvist Luanda    
  Norrahammar Taberg Lobby B - Vagners 16 98,50
  Karoline Lundin Victoria    
  Sävsjö Ridklubb Empire (ex Secret Pride) - Marco Mitras    
  Emelie Djerf Zeline    
  Värnamobygdens RF Lucky Light - Hertigen    
 
till toppen

 

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Nina Claeson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Louise Starby Paldanius Harlekin      
  Värnamobygdens RF Heraldik - Rebel Z 0 57,60 0 38,60
2 Amanda Åberg Jacobsson Tom Collins      
  Svarttorps RS Camaro M - Landprinz I 0 55,30 0 38,70
 
3 Johanna JernFält Norman      
  Bratteborgs RS Turbud Imbir - Luksor 0 56,30 0 45,30
4 Matilda Johanson Ernesto van het Maarlo      
  Jönköpings FK Vamiro M - Wolfgang 5 70,30    
5 Emma Johansson Nicaros      
  Vissmålens RK Nactus (SWB) - Martini 7 80,70    
6 Paulina Hansson Solitaire      
  Jönköpings FK Briar - Orust 10 75,40    
7 Amanda Svensson Gira      
  Vetlandaortens RF Guido - Mitjutlands 21 87,00    
8 Lisa Gunnarsson Carl      
  Jönköpings FK Okänd - Okänd 32 116,10    
  Amelie Danielsson Fratello      
  Svarttorps RS Cortez - Ganesco        
  Emelie Djerf Zeline      
  Värnamobygdens RF Lucky Light - Hertigen        
 
till toppen

 

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Nina Claeson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Malin Burenby Havanna    
  Holavedens Lantliga Hip Hop (SWB) - Steinbeck 0 57,40
1 Rebecca Rostedt Quickstep RG    
  Sävsjö Ridklubb Hip Hop (SWB) - Etrusco 0 57,60
 
3 Anna Ekselius Chateau Briand    
  Vetlandaortens RF Homme D'Honneur - Diaghlyphard 4 56,50
3 Erika Lindfelt Sunna N    
  Hakarps RyttarefR Silverstone - Le Mexico 4 56,80
5 Hanna Östman Hop-Zon    
  Hakarps RyttarefR Hip Hop - Chess 12 82,30
6 Linnea Kristiansen Domingo van de Schaek    
  Jönköpings FK Ukato - Kigali 20 98,00
7 Johanna Gustafsson C. French Miracle    
  Hakarps RyttarefR French Buffet - Opius Ute.  
 
till toppen

 

Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
14 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Nina Claeson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Elin Gustafsson Argona      
  Jönköpings FK Fortus Hästak (SWB) - Solid 0 71,30 0 39,20
2 Lisa Midler Kontant Hästak      
  Svarttorps RS Fortus Hästak - Voltaire PH 0 72,30 0 40,00
3 Malin Andersson Cafone      
  Jönköpings FK Censano|| - Calypso | 0 67,20 0 41,40
4 Louise Starby Paldanius Harlekin      
  Värnamobygdens RF Heraldik - Rebel Z 0 72,00 0 43,70
 
5 Emma Johansson Nicaros      
  Vissmålens RK Nactus (SWB) - Martini 0 71,90 0 48,20
6 Ella Lindfelt Zara      
  Hakarps RyttarefR Qalle (SWB) - Pontus 0 69,80 0 51,70
7 Amanda Åberg Jacobsson Tom Collins      
  Svarttorps RS Camaro M - Landprinz I 4 70,20    
8 Karin Ljungström El Ninjo Y      
  Eksjöortens RF Levantos II - Swift 4 75,20    
9 Lisa Gunnarsson Carl      
  Jönköpings FK Okänd - Okänd 4 81,20    
10 Anna Peterson Brandy Rob Roy      
  Skaraborgs FK Robin Z - Irco Marco 9 84,90    
11 Madelene Gustavsson Tarzan      
  Götene RK Cairo - Pomme Royal 11 94,20    
12 Malin Hallin TA Kyoto      
  Boxholms RK WPB Minstril´s Bayar ox - Rosseau ox Ute.      
12 Anna Skärin Calibra DS      
  Värnamobygdens RF Carte d´Or - Irco Marco Ute.      
  Amelie Danielsson Fratello      
  Svarttorps RS Cortez - Ganesco        
 
till toppen

 

Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. A Avd. B
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Nina Claeson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Lisa Midler Beyoncé    
  Svarttorps RS Cathageno - Elfenspuk 0 74,30
1 Malin Rehnby Mindful Key    
  Svarttorps RS Careful - Eighty Eight Keys xx 0 79,60
1 Ellen Källgren Heart Paal    
  Eksjöortens RF Heartbeat - Palermo 0 78,30
1 Rebecca Rostedt Quickstep RG    
  Sävsjö Ridklubb Hip Hop (SWB) - Etrusco 0 73,30
1 Erika Lindfelt Stardust S    
  Hakarps RyttarefR Spender S - Cor de la Bryère 0 77,00
 
6 Linnea Kristiansen Domingo van de Schaek    
  Jönköpings FK Ukato - Kigali 4 66,10
7 Johanna Sandström Orlando    
  Ekenässjöns HSK Cortez - Ampere 8 75,70
8 Pernilla Wihrén Sympatie S    
  Värnamobygdens RF Spender S - Roderik 9 85,80
9 Klara Engström Damarosinaa    
  Vetlandaortens RF Camaro M - Ahorn 10 91,50
  Johanna Gustafsson C. French Miracle    
  Hakarps RyttarefR French Buffet - Opius    
  Malin Svensson Catch Me    
  Värnamobygdens RF Jaguar Mail - Sorba    
 
till toppen

 

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Nina Claeson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1 Elin Gustafsson Argona      
  Jönköpings FK Fortus Hästak (SWB) - Solid 0 65,10 0 30,60
2 Madelene Gustavsson Tarzan      
  Götene RK Cairo - Pomme Royal 0 67,60 0 39,10
 
3 Lisa Midler Kontant Hästak      
  Svarttorps RS Fortus Hästak - Voltaire PH 0 69,70 4 29,30
4 Malin Andersson Cafone      
  Jönköpings FK Censano|| - Calypso | 4 66,50    
5 Klara Engström Baywatch      
  Vetlandaortens RF Bayron - Eighty Eight Keys xx 8 71,60    
6 Anna Peterson Brandy Rob Roy      
  Skaraborgs FK Robin Z - Irco Marco 11 86,90    
7 Karin Ljungström El Ninjo Y      
  Eksjöortens RF Levantos II - Swift 20 105,00    
8 Malin Hallin TA Kyoto      
  Boxholms RK WPB Minstril´s Bayar ox - Rosseau ox Ute.      
 
till toppen

 

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Nina Claeson
Hoppdomare: Anna-Lena Skaar
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1 Erika Lindfelt Sunna N    
  Hakarps RyttarefR Silverstone - Le Mexico 0 64,60
1 Klara Engström Damarosinaa    
  Vetlandaortens RF Camaro M - Ahorn 0 63,40
1 Malin Rehnby Mindful Key    
  Svarttorps RS Careful - Eighty Eight Keys xx 0 70,20
1 Erika Lindfelt Stardust S    
  Hakarps RyttarefR Spender S - Cor de la Bryère 0 69,90
 
5 Johanna Sandström Coriander    
  Ekenässjöns HSK Coriall - Acord II 1 77,60
6 Lisa Midler Beyoncé    
  Svarttorps RS Cathageno - Elfenspuk 4 73,50
6 Johanna Sandström Orlando    
  Ekenässjöns HSK Cortez - Ampere 4 73,10
8 Pernilla Wihrén Sympatie S    
  Värnamobygdens RF Spender S - Roderik 20 107,70
  Malin Svensson Catch Me    
  Värnamobygdens RF Jaguar Mail - Sorba    
 
till toppen
Uppdaterad: 22 JUN 2014 19:37 Skribent: Carina Viktorsson

Följ oss på Facebook 

 

Sponsorer

Postadress:
Forserums RS - Ridsport
Nina Claeson, Klockaregården
57197 Forserum

Kontakt:
Tel: 0736485962
E-post: forserumsrs@hotmail....

Se all info