Hoppa till sidans innehåll

Dressyr Startlistor 1 Maj 14


Forserums RS 2014-05-01
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2014-04-30 kl. 10:13
Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 


Klass 1 - Dressyr Lätt C:2
18 anmälda
Överdomare: Sittande
Tävlingsledare: Nina Claeson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1 Ann-Christine Johansson Ella Latricha
09:00 Lenhovda HSK Eldorado - Rycerz 36
2 Maria Larsson Manolito
09:07 Holavedens Lantliga Maraton - Bellini 44
3 Sandra Jerkeblad Trazzel
09:14 Norrahammar Taberg Razzel - Duell 34
4 Stina Johannesson Dior
09:21 Ölmstads R&KS Diadem - Racot 35
5 Josefine Nordh Hoffman
09:28 Ölmstads R&KS Okänd - Okänd 50
6 Cindy Sävström Guintura "R"
09:35 Isabergs RK Quinten van´t Merelsnest - Andiamo 58
7 Cajsa Trygg Rockstar
09:42 Forserums RS White Star 60
8 Carolina Sjöstrand Wienna LS
09:49 Vetlandaortens RF Biggles - Bomarc ox 55
9 Ninni Sylvaner Rascal L
09:56 Nässjö Ridklubb Rosevelt - Briar 57
10 My Jakobsson Coronite O'neil
10:03 Boxholms RK Levantos II - Gulliver 33
11 Leif Aurell Candyman
10:10 Lammhults RK A Dandy Man (SWB) - Chirac 7
12 Sandra Axelsson Cabaret (SWB)
10:17 Holavedens Lantliga Sandakan - Weltmeyer 9
13 Wagnström Agnes Ninjo
10:34 Grankärrs GR Okänd - Okänd 1
14 Sandra Andersson Malva Gay
10:41 Linköpings RS Rambo - Maraton 6
15 Anna Borefur Ronjas Maj-Vår
10:48 Vissmålens RK Ronjas Ben-Hur 232 24-01-1015 - Almin 153 24-84-1034 10
16 Johanna Höglander El Camino Real
10:55 Högsby HSK Camiell-Flamingo Z - Alpen Fürst 30
17 Josefin Erntoft Shadow Dancer
11:02 Vetlandaortens RF Chepetto - Okänd 15
18 Malin Filipsson Fandango
11:09 Mantorpsryttarna Akribori - Uttini 19
 
till toppen


Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
1 anmälda
Överdomare: Sittande
Tävlingsledare: Nina Claeson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1 Jenny Holmkvist Lyckängs Rex 265
11:44 Jönköpings KS Hauk Thun 222 - Rimbo 178 27
 
till toppen


Klass 2 - Dressyr Lätt B:1
34 anmälda
Överdomare: Sittande
Tävlingsledare: Nina Claeson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1 Lisa Johansson Marco Louie
09:00 Svarttorps RS King Louie - Constant 38
2 Anna Malm La Fleur
09:07 Ljungby RK Falleur - Wartung 48
3 Emmy Widriksson Ricardo
09:14 Hakarps RyttarefR Richard of York - Diaghlyphard 61
4 Sofia Wånge Chamsiin
09:21 Jönköpings FK Coriall - Espri 62
5 Hanna Torstensson Sunnie Boy x
09:28 Tenhults RF San Quintero xx - Glaz ox 59
6 Emelie Dahlberg Diamond Aroma
09:35 Vimmerbyortens RF Aram - King of Diamonds 13
7 Elin Fager Ellmer JPD
09:42 Holavedens Lantliga Quite Easy - Stanford 17
8 Johanna Eskilsson Flamentanz
09:49 Grankärrs GR Figaro R - Flamingo 16
9 Sara Aurell Alma (5)
09:56 Vetlandaortens RF Akribori - Testarossa 8
10 Filippa Andersson Chanté
10:03 Sävsjö Ridklubb Gigolo (SWB) - Mazarin 3
11 Ida Andersson Akrobat af Pan
10:10 Holavedens Lantliga Akribori - Briar 5
12 Sophia Fagerlund Mr Sodi
10:17 Tenhults RF Sobel - Homosassa 18
13 Ann-Christine Johansson Ella Latricha
10:34 Lenhovda HSK Eldorado - Rycerz 36
14 Stina Johannesson Dior
10:41 Ölmstads R&KS Diadem - Racot 35
15 Hanna Håkansson De Vito
10:48 Norrahammar Taberg De Niro - Magini 29
16 Maria Larsson Manolito
10:55 Holavedens Lantliga Maraton - Bellini 44
17 Helena Fredriksson Charlie
11:02 Linköpings RS Akribori - Ganesco 20
18 Jenny Granlund Bandolera
11:09 Eksjöortens RF Briar - Chapman 21
19 Josefine Nordh Hoffman
11:16 Ölmstads R&KS Okänd - Okänd 50
20 Carolina Sjöstrand Wienna LS
11:23 Vetlandaortens RF Biggles - Bomarc ox 55
21 Cindy Sävström Guintura "R"
11:30 Isabergs RK Quinten van´t Merelsnest - Andiamo 58
22 Marianne Martinsson Rich Coffee
11:37 Mjölby Ridklubb Black Coffee - Richfield 49
23 Sandra Jerkeblad Trazzel
11:51 Norrahammar Taberg Razzel - Duell 34
24 My Jakobsson Coronite O'neil
12:08 Boxholms RK Levantos II - Gulliver 33
25 Natalie Gustafsson Alioth
12:15 Eksjöortens RF Cathageno - Delvin G Hanover 23
26 Malin Iversen Dream of California
12:22 Jönköpings FK DaCaprio - Goldstein 31
27 Johanna Höglander El Camino Real
12:29 Högsby HSK Camiell-Flamingo Z - Alpen Fürst 30
28 Caroline Jönsson Gustaf
12:36 Hakarps RyttarefR Qalle - Landesfürst 39
29 Sandra Andersson Malva Gay
12:43 Linköpings RS Rambo - Maraton 6
30 Wagnström Agnes Ninjo
12:50 Grankärrs GR Okänd - Okänd 1
31 Josefin Erntoft Shadow Dancer
12:57 Vetlandaortens RF Chepetto - Okänd 15
32 Ulla-Britt Grantner High Level
13:04 Tidaholmsbygden Homme d'Honneur xx - Lester 22
33 Sofie Randau Love me tender
13:11 Forserums RS Laudabilis - Entree 53
34 Malin Filipsson Fandango
13:18 Mantorpsryttarna Akribori - Uttini 19
 
till toppen


Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
1 anmälda
Överdomare: Sittande
Tävlingsledare: Nina Claeson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1 Jenny Holmkvist Lyckängs Rex 265
13:25 Jönköpings KS Hauk Thun 222 - Rimbo 178 27
 
till toppen


Klass 3 - Dressyr Lätt A:1
19 anmälda
Överdomare: Sittande
Tävlingsledare: Nina Claeson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1 Anna Malm La Fleur
12:08 Ljungby RK Falleur - Wartung 48
2 Lisa Johansson Marco Louie
12:15 Svarttorps RS King Louie - Constant 38
3 Sofia Wånge Chamsiin
12:22 Jönköpings FK Coriall - Espri 62
4 Emmy Widriksson Ricardo
12:29 Hakarps RyttarefR Richard of York - Diaghlyphard 61
5 Hanna Torstensson Sunnie Boy x
12:36 Tenhults RF San Quintero xx - Glaz ox 59
6 Sara Aurell Alma (5)
12:43 Vetlandaortens RF Akribori - Testarossa 8
7 Sophia Fagerlund Mr Sodi
12:50 Tenhults RF Sobel - Homosassa 18
8 Ida Andersson Akrobat af Pan
12:57 Holavedens Lantliga Akribori - Briar 5
9 Filippa Andersson Chanté
13:04 Sävsjö Ridklubb Gigolo (SWB) - Mazarin 3
10 Helena Fredriksson Charlie
13:11 Linköpings RS Akribori - Ganesco 20
11 Elin Fager Ellmer JPD
13:18 Holavedens Lantliga Quite Easy - Stanford 17
12 Emelie Dahlberg Diamond Aroma
13:42 Vimmerbyortens RF Aram - King of Diamonds 13
13 Jenny Granlund Bandolera
13:49 Eksjöortens RF Briar - Chapman 21
14 Marianne Martinsson Rich Coffee
13:56 Mjölby Ridklubb Black Coffee - Richfield 49
15 Helen Andersson Nobleza
14:03 Ydre Ridklubb Rubinrot - Flamingo 4
16 Johanna Eskilsson Flamentanz
14:10 Grankärrs GR Figaro R - Flamingo 16
17 Wilma Carlsson Milai
14:17 Jönköpings FK Master - Amiral 11
18 Petra Strömberg TA Kyoto
14:24 Lycketorps RK WPB Minstril´s Bayar ox - Rosseau ox 56
19 Lena Österblom Boleroz
  Tenhults RF Helwan - Dragon 64
 
till toppen
Uppdaterad: 22 JUN 2014 19:48 Skribent: Carina Viktorsson
E-post: This is a mailto link

Följ oss på Facebook 

 

Sponsorer

Postadress:
Forserums RS - Ridsport
Nina Claeson, Klockaregården
57197 Forserum

Kontakt:
Tel: 0736485962
E-post: forserumsrs@hotmail....

Se all info