Hoppa till sidans innehåll

Startlistor hopp 24 Aug


Forserums RS 2014-08-24
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2014-08-21 kl. 19:50
Klass 01 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round Kategori D
Klass 01 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round 
Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Kategori D
Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round 
Klass 2 - Hoppning 0.95 bed. Clear Round 
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B

 

Klass 01 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round Kategori D
2 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1 Sarah Erlandsson Daniella
  Anebyortens RK Danilo - Sobel 28
2 Ida Carlsson Nowa af Askåker
  Svarttorps RS Zeb - Okänd 17
 
till toppen

 

Klass 01 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round
8 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1 Linda Esping Leyda Rose
  Svarttorps RS Haydn - Flamingo 29
2 Malin Johansson Chester
  Vaggeryd-Skillingaryd Kennedy - Luciano 46
3 Anna Skärin Yazzman (SWB)
  Värnamobygdens RF Cartier - Elizar 77
4 Maja Schouenke Salvadora
  Jönköpings FK Saimons - Rietums 75
5 Anna Sundbladh Jah Jah JG
  Ekenässjöns HSK Pentagon (ex Paspartout) - Ragazzo 79
6 Anna Klänge Hillmore
  Svarttorps RS Baltimore 1178 - Qalle 1046 88
7 Erika Lindfelt Sweet Jolie
  Hakarps RyttarefR Sancisco - Wittensee 58
8 Frida Hallin Cute T
  Hakarps RyttarefR Carland - Cortez 37
 
till toppen

 

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Kategori D
1 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1 Ida Carlsson Nowa af Askåker
  Svarttorps RS Zeb - Okänd 17
 
till toppen

 

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
15 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1 Anna Skärin Yazzman (SWB)
  Värnamobygdens RF Cartier - Elizar 77
2 Emma Burgman Wirginia
  Grännabygdens RF Nokaut - Sterowiec xx 16
3 Ellinor Jakobsson Hop-Zon
  Hakarps RyttarefR Hip Hop - Chess 41
4 Frida Johannisson Fonzie
  Värnamo Kappeled Cagliostro - Falleur 44
5 Anna Klänge Hillmore
  Svarttorps RS Baltimore 1178 - Qalle 1046 88
6 Linda Esping Leyda Rose
  Svarttorps RS Haydn - Flamingo 29
7 Natalie Gustafsson Wild Romance
  Eksjöortens RF Canabis Z - Lancelot 35
8 Anna Sundbladh Jah Jah JG
  Ekenässjöns HSK Pentagon (ex Paspartout) - Ragazzo 79
9 Hanna Christensen Savo
  Värnamobygdens RF Catango Z - Mineral 18
10 Madeleine Gustavsson Mr Rocky
  Anebyortens RK Roderik - Maximus 36
11 Othilia Borg Magic Summernight Zeb
  Boxholms RK Ziggy Collins - Okänd 15
12 Evelina Nilsson Carmen
  Vetlandaortens RF For Leo - Cyberyk 65
13 Cecilia Karlsson Zacco
  Tenhults RF Ulrich Z - National Zenith xx 52
14 Malin Johansson Chester
  Vaggeryd-Skillingaryd Kennedy - Luciano 46
15 Kristina Karlsson Kariss Miss
  Holavedens Lantliga Mintage - Bonaparte 53
 
till toppen

 

Klass 2 - Hoppning 0.95 bed. Clear Round
12 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1 Louice Arnsäter Turkoz JoF
  Jönköpings FK Tornesch - Robin Z 4
2 Amanda Johansson Never the Less
  Eksjöortens RF Non Stop R - Irco Marco 45
3 Alexandra Neese Denise
  Anebyortens RK De la Gardie - Egerländer 64
4 Sara Johansson Sera
  Vaggeryd-Skillingaryd Feliciano - Flamingo 49
5 Astrid Axelsson Kampino
  Norrahammar Taberg Labrador - Cavalotti 5
6 Jessika Lingmerth Flumride
  Eksjöortens RF Callahan VDL - Furore 59
7 Tim Malmqvist Qubix
  Norrahammar Taberg Qalle - Robin Z 63
8 Jennifer Lönnqvist Ballerina H
  Grännabygdens RF Money Maker - Manno 61
9 Ellinor Jakobsson Hop-Zon
  Hakarps RyttarefR Hip Hop - Chess 41
10 Lina Klänge Katitzi S
  Svarttorps RS Common Sense - Pontus 54
11 Frida Lönnbrant Camille
  Forserums RS Dardel - Walör 60
12 Frida Johannisson Fonzie
  Värnamo Kappeled Cagliostro - Falleur 44
 
till toppen

 

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
2 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1 Martina Johansson Mr Cash
  Lenhovda HSK Okänd 47
2 Angelica Simic Munsboro Glen
  Jönköpings FK Okänd 76
 
till toppen

 

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
21 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1 Anna Ekselius Molly N
  Vetlandaortens RF Spender S - Okänd 25
2 Kristina Karlsson Kariss Miss
  Holavedens Lantliga Mintage - Bonaparte 53
3 Emma Burgman Wirginia
  Grännabygdens RF Nokaut - Sterowiec xx 16
4 Jennifer Lönnqvist Ballerina H
  Grännabygdens RF Money Maker - Manno 61
5 Madeleine Gustavsson Mr Rocky
  Anebyortens RK Roderik - Maximus 36
6 Susanne Dahlberg Moln
  Forserums RS Okänd - Okänd 20
7 Ellen Andersson Azalea
  Vartofta R&KS Bonaparte - Gardekuerassier 1
8 Astrid Axelsson Taginor
  Norrahammar Taberg Okänd - Okänd 6
9 Rebecka Wärnström Fellino
  Lycketorps RK Feliciano - Solid 86
10 Emma Rosdahl Terlinus
  Nässjö Ridklubb Numero Uno - Habsburg 71
11 Lovisa Borg Iucundus
  Boxholms RK Lagerfeld - Darco 14
12 Charlotte Tagesson Höjmarks Can Can
  Jönköpings FK Carano - Cannon Row 81
13 Sara Johansson Konstantin
  Vaggeryd-Skillingaryd Camaro M - Bamtung 48
14 Frida Lönnbrant Camille
  Forserums RS Dardel - Walör 60
15 Ida Berglund Locantus MB
  Hakarps RyttarefR Licanto - Rapallo 10
16 Lovisa Granberg Kampino
  Lurbo Ridklubb Labrador - Cavalotti 5
17 Matilda Wallemyr Qulan
  Vartofta R&KS Quite Easy - Racot 85
18 Hanna Christensen Savo
  Värnamobygdens RF Catango Z - Mineral 18
19 Johanna Lindblom Carrera
  Vartofta R&KS Warsteiner - Elizar 56
20 Lisa Gunnarsson Carl
  Vaggeryd-Skillingaryd Okänd - Okänd 33
21 Amelie Karlsson Chessan Q (F.3)
  Tenhults RF Qalle - Hertigen 51
 
till toppen

 

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
12 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
101 Tim Malmqvist Qubix
  Norrahammar Taberg Qalle - Robin Z 63
102 Othilia Borg Magic Summernight Zeb
  Boxholms RK Ziggy Collins - Okänd 15
103 Mikaela Petersson Carla Bruni
  Norrahammar Taberg Contendro I - Stakkato 70
104 Sofia Berglund Best Way
  Hakarps RyttarefR Bleckert Boy - Lombard 11
105 Julia Wallemyr Alisca W
  Vartofta R&KS Alligator Fontaine - Quite Easy 84
106 Jessika Lingmerth Flumride
  Eksjöortens RF Callahan VDL - Furore 59
107 Erika Ekman Champions Colobrie
  Tenhults RF Ludwigs Champion - Kaliber 23
108 Alexandra Neese Denise
  Anebyortens RK De la Gardie - Egerländer 64
109 Amanda Johansson Never the Less
  Eksjöortens RF Non Stop R - Irco Marco 45
110 Erika Lindfelt Sweet Jolie
  Hakarps RyttarefR Sancisco - Wittensee 58
111 Tilda Johansson Go High
  Eksjöortens RF Hip Hop (SWB) - Robin Z 50
112 Lina Klänge Katitzi S
  Svarttorps RS Common Sense - Pontus 54
 
till toppen

 

Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
2 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1 Martina Johansson Mr Cash
  Lenhovda HSK Okänd 47
2 Angelica Simic Munsboro Glen
  Jönköpings FK Okänd 76
 
till toppen

 

Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
24 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1 Rebecka Wärnström Fellino
  Lycketorps RK Feliciano - Solid 86
2 Amelie Karlsson Chessan Q (F.3)
  Tenhults RF Qalle - Hertigen 51
3 Julia Nordheim Ginevra
  Vartofta R&KS 3866 Ginus - 1117 Toborzó 66
4 Sara Johannesson Lecanto
  Grännabygdens RF Cardento - Little Boy 43
5 Sara Johansson Konstantin
  Vaggeryd-Skillingaryd Camaro M - Bamtung 48
6 Linnea Djerv Branessa
  Jönköpings FK Uskudar des Malais - Bordeaux 21
7 Matilda Wallemyr Qulan
  Vartofta R&KS Quite Easy - Racot 85
8 Charlotte Tagesson Höjmarks Can Can
  Jönköpings FK Carano - Cannon Row 81
9 Lisa Gunnarsson Carl
  Vaggeryd-Skillingaryd Okänd - Okänd 33
10 Ida Berglund Locantus MB
  Hakarps RyttarefR Licanto - Rapallo 10
11 Emelie Vilhelmsson Aike Anders
  Eksjöortens RF Oklund - Notaris 83
12 Hedvig Fornander Libertha
  Svarttorps RS Lord Albert 930 - Tamburin 32
13 Emma Erlandsson Jerry Lee Lewis
  Värnamobygdens RF Robin Z - Racot 27
14 Linn Claesson Calippo
  Gäseneryttarna Cardento - Stanford 19
15 Ellen Andersson Azalea
  Vartofta R&KS Bonaparte - Gardekuerassier 1
16 Mikaela Petersson Franka
  Norrahammar Taberg Al Cantino - Stanford 68
17 Hanna Jarl Spicey Girl
  Vetlandaortens RF Saint Amour - Maraton 42
18 Malin Hallin TA Kyoto
  Lycketorps RK WPB Minstril´s Bayar ox - Rosseau ox 38
19 Emma Rosdahl Terlinus
  Nässjö Ridklubb Numero Uno - Habsburg 71
20 Lovisa Borg Iucundus
  Boxholms RK Lagerfeld - Darco 14
21 Lovisa Granberg Taginor
  Lurbo Ridklubb Okänd - Okänd 6
22 Johanna Lindblom Carrera
  Vartofta R&KS Warsteiner - Elizar 56
23 Anna Ekselius Molly N
  Vetlandaortens RF Spender S - Okänd 25
24 Sanna Bjarnemar Annadette
  Hakarps RyttarefR Indoctro - Dutchboy 12
 
till toppen

 

Klass 4 - Hoppning 1.05 bed. A Avd. B
12 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101 Hedvig Fornander Linaro N
  Svarttorps RS Camaro M - Tamburin 31
102 Erika Ekman Miss Hope
  Tenhults RF Hip Hop (SWB) - Bayron 24
103 Sofia Berglund Best Way
  Hakarps RyttarefR Bleckert Boy - Lombard 11
104 Isabelle Östman Tamzin
  Hakarps RyttarefR Callahan VDL - Aga-Khan 87
105 Klara Svenning Una Momento T
  Norrahammar Taberg Chess - Electro 80
106 Julia Wallemyr Alisca W
  Vartofta R&KS Alligator Fontaine - Quite Easy 84
107 Mikaela Petersson Loocini (SWB)
  Norrahammar Taberg Looping - Eighty Eight Keys xx 69
108 Olivia Andersson Beatrice
  Eksjöortens RF Biggles - Pontus 3
109 Tilda Johansson Go High
  Eksjöortens RF Hip Hop (SWB) - Robin Z 50
110 Lisa Blom Diamond Speciale
  Jönköpings FK Andiamo Speciale - Manhattan 13
111 Erika Ekman Champions Colobrie
  Tenhults RF Ludwigs Champion - Kaliber 23
112 Elin Larsson Hästkullens Call Me Cooper Lov
  Tosseryds Ryttarförening Legato - Calano ll 55
 
till toppen

 

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
13 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1 Mikaela Petersson Franka
  Norrahammar Taberg Al Cantino - Stanford 68
2 Emelie Vilhelmsson Aike Anders
  Eksjöortens RF Oklund - Notaris 83
3 Hedvig Fornander Libertha
  Svarttorps RS Lord Albert 930 - Tamburin 32
4 Linnea Djerv Branessa
  Jönköpings FK Uskudar des Malais - Bordeaux 21
5 Sanna Bjarnemar Annadette
  Hakarps RyttarefR Indoctro - Dutchboy 12
6 Josefin Gustafsson Calvadoz
  Hakarps RyttarefR Cardento - Landprinz I 34
7 Linn Claesson Calippo
  Gäseneryttarna Cardento - Stanford 19
8 Malin Hallin TA Kyoto
  Lycketorps RK WPB Minstril´s Bayar ox - Rosseau ox 38
9 Julia Nordheim Ginevra
  Vartofta R&KS 3866 Ginus - 1117 Toborzó 66
10 Hanna Jarl Spicey Girl
  Vetlandaortens RF Saint Amour - Maraton 42
11 Emma Erlandsson Jerry Lee Lewis
  Värnamobygdens RF Robin Z - Racot 27
12 Lovisa Holm Cordiana
  Svarttorps RS Cordobes - Grandeur 40
13 Sara Johannesson Lecanto
  Grännabygdens RF Cardento - Little Boy 43
 
till toppen

 

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
10 anmälda
Överdomare: Eva Gudmundson
Tävlingsledare: Nina Claeson
Banbyggare: Peter Lindqvist
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101 Pernilla Sandén Sunset L
  Grännabygdens RF Caressini L - Okänd 74
102 Mikaela Petersson Loocini (SWB)
  Norrahammar Taberg Looping - Eighty Eight Keys xx 69
103 Isabelle Östman Tamzin
  Hakarps RyttarefR Callahan VDL - Aga-Khan 87
104 Lisa Blom Diamond Speciale
  Jönköpings FK Andiamo Speciale - Manhattan 13
105 Klara Svenning Una Momento T
  Norrahammar Taberg Chess - Electro 80
106 Olivia Andersson Beatrice
  Eksjöortens RF Biggles - Pontus 3
107 Elin Larsson Hästkullens Call Me Cooper Lov
  Tosseryds Ryttarförening Legato - Calano ll 55
108 Hedvig Fornander Linaro N
  Svarttorps RS Camaro M - Tamburin 31
109 Erika Ekman Miss Hope
  Tenhults RF Hip Hop (SWB) - Bayron 24
110 Pernilla Sandén Cach (SWB)
  Grännabygdens RF Qalle (SWB) - Artist 73
 
till toppen
Uppdaterad: 01 SEP 2014 19:31 Skribent: Carina Viktorsson
E-post: This is a mailto link

Följ oss på Facebook 

 

Sponsorer

Postadress:
Forserums RS - Ridsport
Nina Claeson, Klockaregården
57197 Forserum

Kontakt:
Tel: 0736485962
E-post: forserumsrs@hotmail....

Se all info