Höglands-OL 2011Wed 7/20/2011 6:09 PM
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



Bana 1 - Blå   7100 m                      

    1          Joakim Hederskog                   IK Hakarpspojkarna           50:26 B        
    2          Erik Holmberg                      IK Hakarpspojkarna           57:09 B        
    3          Henrik Andersson                   Bredaryds SOK                57:31 B        
    4          Peter Jacobsson                    IK Hakarpspojkarna           59:00 B        
    5          Jacob Andersson                    Bredaryds SOK                59:24 B        
    6          Peter Tudén                        IK Hakarpspojkarna         1:00:52 B        
    7          Andreas Källming                   IK Hakarpspojkarna         1:01:41 B        
    8          Markus Hederskog                   Malungs OK Skogsmårdarna   1:03:12 B        
    9          Niklas Johansson                   IK Hakarpspojkarna         1:04:09 B        
   10          Jacob Lindstam                     SOL Tranås                 1:07:56          
   11          Simon Lennermo                     Nässjö OK                  1:08:35          
   12          Anders Ling                        Jönköpings OK              1:08:37          
   13          Marie Andersson                    Jönköpings OK              1:09:50          
   14          Göran Nord                         SOL Tranås                 1:12:28          
   15          Håkan Svensson                     IK Vista                   1:14:12          
   16          Mikael Trofast                     Jönköpings OK              1:14:43          
   17          Måns Lennermo                      Nässjö OK                  1:15:08          
   18          Mats Johansson                     SOL Tranås                 1:15:56          
   19          Albin Axelsson                     Mullsjö SOK                1:16:16          
   20          Åke Wiljemark                      IF Hagen                   1:19:50          
   21          Kristina Andersson                 Jönköpings OK              1:22:37          
   22          Anders Yngve                       IK Hakarpspojkarna         1:25:06          
   23          Claes Johansson                    Jönköpings OK              1:30:56          
   24          Peter Waldenström                  Jönköpings OK              1:32:59          

               Håkan Johansson                    IK Hakarpspojkarna          Felst.          
               Pelle Envall                       IK Hakarpspojkarna          Felst.          
               Göran Siebers                      IK Hakarpspojkarna          Felst.          
               Anna Envall                        IK Hakarpspojkarna          Felst.          



Bana 2 - Blå   4500 m                      

    1          Johanna Jonsson                    IK Hakarpspojkarna           41:22 B        
    2          Olof Nilsson                       SOK Aneby                    43:24 B        
    3          Elin Svensson                      Nässjö OK                    46:38 B        
    4          Håkan Gustafsson                   Boxholm-Mjölby OK            47:02 B        
    5          Gunnar Palmqvist                   Boxholm-Mjölby OK            47:06 B        
    6          Sven Nilsson                       IK Vista                     48:42 B        
    7          Albin Sigby                        IK Vista                     50:04 B        
    8          Klaes Axelsson                     Mullsjö SOK                  50:54 B        
    9          Elin Tudén                         IK Hakarpspojkarna           54:36 B        
   10          Filip Trofast                      Bredaryds SOK                55:17          
   11          Göran Dehlin                       Annebergs GIF                55:46          
   12          Magnus Trofast                     Bredaryds SOK                56:54          
   13          Stefan Håmås                       IK Hakarpspojkarna           58:14          
   14          Kristina Carlqvist                 OK Djerf                     58:53          
   15          Mikael Öhrn                        OK Bävern                    59:58          
   16          Tommy Olausson                     SOK Aneby                  1:02:06          
   17          Anna Johansson                     Jönköpings OK              1:03:08          
   18          Robin Öhrn                         OK Bävern                  1:06:07          
   19          Magnus Nykvist                     Jönköpings OK              1:08:00          
   20          Kenneth Andersson                  Nässjö OK                  1:08:56          
   21          Karl-Johan Norén                   Boxholm-Mjölby OK          1:09:07          
   22          Daniel Sahlin                      Nässjö OK                  1:09:40          
   23          Peter Sahlin                       Nässjö OK                  1:09:45          
   24          Markus Nordmark                    Nässjö OK                  1:11:11          

               Krister Rosjö                      Jönköpings OK               Felst.          
               Arne Andersson                     Bredaryds SOK               Felst.          
               Linnea Andersson                   Bredaryds SOK               Felst.          
               Karl Reiver                        Bodafors OK                 Felst.          
               Moa Svensson                       Nässjö OK                   Felst.          



Bana 3 - Blå   3000 m                      

    1          Torgny Lindström                   Ronneby OK                   28:13 B        
    2          Karin Öhlin                        SOK Aneby                    34:07 B        
    3          Sarah Lindström                    Ronneby OK                   37:28 B        
    4          Karl Mo                            Bredaryds SOK                41:25          
    5          Carina Carlqvist                   OK Djerf                     42:16          
    6          Elin Granstedt                     IK Hakarpspojkarna           44:05          
    7          Sara Granstedt                     IK Hakarpspojkarna           45:05          
    8          Anette Granstedt                   IK Hakarpspojkarna           45:10          
    9          Lennart Eriksson                   SOL Tranås                   48:51          
   10          Harald Henriksson                  Lekeryd-Svartorps SK         51:32          
   11          Arvid Nord                         SOL Tranås                   53:04          
   12          Gunnar Eriksson                    IK Ymer                      55:52          
   13          Malin Andersson                    IK Hakarpspojkarna           56:18          
   14          Göran Eriksson                     Grännabygdens OK             58:56          
   15          Karl-Gerhard Ramde                 SOK Aneby                    59:32          
   16          Gösta Lindblom                     Ölmstad IS                 1:02:26          
   17          Ingemar Kyhlberg                   Malungs OK Skogsmårdarna   1:05:39          
   18          Ulla Ling                          Jönköpings OK              1:07:12          
   19          Vivianne Lindstam                  SOL Tranås                 1:09:05

               I Bredan                           SOL Tranås                Deltagit          



Bana 4 - Röd   3800 m                      

    1          Eric Rosjö                         Jönköpings OK                36:41 B        
    2          Morgan Ljung                       Vaggeryds SOK                37:56 B        
    3          Marie Nord                         SOL Tranås                   38:33 B        
    4          Helena Gunnarsson                  IK Hakarpspojkarna           38:57 B        
    5          Ebba Envall                        IK Hakarpspojkarna           40:33 B        
    6          Matti Envall                       IK Hakarpspojkarna           40:45 B        
    7          Pontus Fritzell                    Mullsjö SOK                  42:38 B        
    8          Annie Önsten                       IK Vista                     43:11 B        
    9          Fredrik Erlandsson                 SOK Aneby                    43:27 B        
   10          Amanda Rangert                     IK Hakarpspojkarna           44:18 B        
   11          Kajsa Johansson                    Jönköpings OK                44:36 B        
   12          Sebastian Wikström                 IK Hakarpspojkarna           45:18 B        
   13          Marcus Gustafsson                  IK Hakarpspojkarna           45:19 B        
   14          Helene Svensson                    IK Vista                     47:02 B        
   15          Sven-Olof Johansson                Vaggeryds SOK                49:52          
   16          Reine Frisk                        Vaggeryds SOK                50:19          
   17          Maria Andersson                    Bredaryds SOK                50:59          
   18          Hans-Jörgen Hansson                Lekeryd-Svartorps SK         52:04          
   19          Erland Ling                        IK Hakarpspojkarna           54:19          
   20          Adam Löfström                      Jönköpings OK                54:29          
   21          Pontus Löfström                    Jönköpings OK                54:31          
   22          Sven-Olof Lundin                   SOL Tranås                   55:30          
   23          David Gunnarsson                   IK Hakarpspojkarna           55:58          
   24          Ida Önsten                         IK Vista                     56:04          
   25          Gunnar Andersson                   IK Vista                     57:13          
   26          Sonny Andersson                    IK Hakarpspojkarna           57:29          
   27          Elisabeth Hagelberg                Eksjö SOK                  1:00:52          
   28          Liselott Sigby                     IK Vista                   1:01:58          
   29          Ola Gustafsson                     SOK Aneby                  1:03:06          
   30          Göran Jansson                      Grännabygdens OK           1:05:07          
   31          Wiktor Bertels                     Halmstad Garnison          1:07:48          
   32          Agneta Siebers                     IK Hakarpspojkarna         1:12:13          
   33          Britt-Marie Halvardsson            Nässjö OK                  1:28:36          
   34          Berndt Halvardsson                 Nässjö OK                  1:28:52          

               Kerstin Nykvist                    Jönköpings OK             Deltagit  
               Staffan Johansson                  SOL Tranås                  Felst.          
               Monica Johansson                   Jönköpings OK               Felst.          
               Elsa Andersson                     Bredaryds SOK               Felst.          
               Weine Carlsson                     IK Hakarpspojkarna          Felst.          



Bana 5 - Gul   3000 m                      

    1          Mattias Gunnarsson                 Bredaryds SOK                26:06 B        
    2          Filip Rosjö                        Jönköpings OK                28:46 B        
    3          Arvid Önsten                       IK Vista                     30:25 B        
    4          Alice Axelsson                     Mullsjö SOK                  37:23          
    5          Simon Jonsson                      IF Hallby SOK                37:33          
    6          Claes Thunström                    SOK Aneby                    38:10          
    7          Malin Fritzell                     Mullsjö SOK                  38:42          
    8          Kristina Håmås                     IK Hakarpspojkarna           41:50          
    9          Alma H Johansson                   IK Hakarpspojkarna           46:12          
   10          Kajsa Eriksson                     Jönköpings OK                46:23          
   11          Jahn-Erik Eriksson                 Jönköpings OK                51:13          
   12          Gustav Hjellström                  Grännabygdens OK             52:14          
   13          Erik Ling                          Jönköpings OK                52:45          
   14          Emma Ling                          Jönköpings OK                52:49          
   15          Ayan Ling                          Jönköpings OK                53:10          
   16          Pelle Höglund                      Eksjö SOK                    53:18          
   17          Klara Höglund                      Eksjö SOK                    53:25          
   18          Johan Rosander                     SOK Aneby                    58:51          
   19          Stig Härlin                        Nässjö OK                  1:03:06          
   20          Karin Claesson                     Jönköpings OK              1:05:50          
   21          Lars Wursig                        Jönköpings OK              1:12:31          
   22          David Nero                         Nässjö OK                  1:13:46          
   23          Birgitta Lundh                     Grännabygdens OK           1:17:20          

               Anita Eriksson                     Grännabygdens OK            Felst.          
               Gustav Hanning                     Klubblös                    Felst.          
               William Runbom                     Nässjö OK                   Felst.          
               Marion Andersson                   IK Vista                    Felst.          
               Veronica Sahlin                    Nässjö OK                   Felst.          



Bana 6 - Vil   2100 m                      

    1          Philip Hjellström                  Grännabygdens OK             14:22 B        
    2          Vincent Nilsson                    IK Vista                     15:04 B        
    3          Hilda H Johansson                  IK Hakarpspojkarna           18:42 B        
    4          Anton Gunnarsson                   Bredaryds SOK                19:22 B        
    5          Lovisa Nord                        SOL Tranås                   20:13          
    6          Julia Rangert                      IK Hakarpspojkarna           21:54          
    7          Malte Nilsson                      IK Vista                     23:23          
    8          Ebba Rosander                      SOK Aneby                    26:17          
    9          Alma Gustafsson                    SOK Aneby                    26:18          
   10          Felicia Erlandsson                 SOK Aneby                    26:24          
   11          Elias Rangert                      IK Hakarpspojkarna           26:48          
   12          Mattias Sahlin                     Nässjö OK                    28:18          
   13          Mattias Rundgren                   SOL Tranås                   28:21          
   14          Tova Rangert                       IK Hakarpspojkarna           33:23          
   15          Elin Thunström                     SOK Aneby                    33:56          
   15          Elin Axelsson                      Mullsjö SOK                  33:56          
   17          Tilda Rosander                     SOK Aneby                    34:15          
   18          Hanna Löfström                     Jönköpings OK                36:43          
   19          Olivia Grönqvist                   Jönköpings OK                43:32          
   20          Alva Grönqvist                     Jönköpings OK                44:12          

	       Barbro Rydén                       SOL Tranås                Deltagit	          
               Adam Nero                          Nässjö OK                   Felst.