SLUTSTÄLLNINGEN I UNGDOMSSERIEN 2011

 
H 16 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Daniel Posch SOL Tranås 150 p E 50 50 D 50 44
2   Erik Persson Eksjö SOK 147 p 50 45 E - 47 50
3   Hampus Bergander Eksjö SOK 139 p 47 40 45 - U 47
4   Adam Hansson OK 64 Torpa 137 p 45 47 44 - 44 45
5   Anton Hansson Nässjö OK 134 p 43 44 47 - 43 E
6   Daniel Engström Eksjö SOK 130 p 44 43 43 D 42 43
7   Simon Eriksson SOL Tranås 128 p - 42 41 D 45 -
8   Olle Hedemo SOL Tranås 126 p 42 39 42 D 41 42
9   Daniel Sahlin Nässjö OK 119 p 41 38 40 - E E
10   Nils Bremer Boxholm-Mjölby OL 118 p E 37 E - 40 41
11   Rolf Berglund SOL Tranås 41 p - 41 E - - -
 
H 14 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Nils Wärnsberg Eksjö SOK 150 p 50 47 50 - 40 50
2   Adam Persson Eksjö SOK 144 p 42 47 45 - 50 47
  Arvid Nord SOL Tranås 144 p 47 50 E D 47 44
4   Albin Lager Nässjö OK 133 p 45 44 44 - 44 42
5   Erik Pettersson Boxholm-Mjölby OL 131 p E 35 47 - 41 43
6   Victor Thörnqvist SOL Tranås 130 p 44 43 41 D 43 37
7   Lucas Sundblad Eksjö SOK 129 p 39 - - D 45 45
8   Philip Edvardsson Eksjö SOK 124 p E 41 E - 42 41
9   Isak Johansson SOL Tranås 123 p 37 42 42 D 39 39
10   Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 120 p 43 39 38 - - 38
  Axel Rydgård Eksjö SOK 120 p 41 40 39 D - 36
12   Jakob Bremer Boxholm-Mjölby OL 118 p E 36 40 - 38 40
13   Pelle Hedemo SOL Tranås 113 p 38 38 37 D 37 34
14   Martin Huselius Eksjö SOK 83 p 40 - 43 - E E
15   Johannes Ödén SOK Aneby 72 p E - 36 - 36 E
16   Adam Karlsson Boxholm-Mjölby OL 37 p E 37 E - - E
17   Isak Hedberg SOL Tranås 35 p - - - - - 35
  Oscar Johansson Boxholm-Mjölby OL 0 p E - - - - -
 
H 12 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Viktor Hansson Nässjö OK 150 p 47 50 50 - 45 50
2   Hampus Lindman Nässjö OK 142 p 50 45 47 - 43 -
3   Oskar Hübsch OK 64 Torpa 140 p - 41 43 - 50 47
4   Wiliam Runbom Nässjö OK 137 p 45 47 45 - 44 44
5   Ludvig Ask Boxholm-Mjölby OL 133 p 44 U 42 - 47 42
6   Carl Wärnsberg Eksjö SOK 132 p 43 43 44 - E 45
7   Oskar Svahn Eksjö SOK 126 p 42 - 41 D 41 43
  Simon Freyland SOK Aneby 126 p - 44 40 - 42 40
9   Adam Bremer Boxholm-Mjölby OL 123 p E 42 F - 40 41
 
H 10 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Axel Johansson SOL Tranås 150 p 47 45 50 D 50 50
2   Hugo Djurstedt Eksjö SOK 147 p 50 50 47 - - E
3   Viktor Lindqvist Boxholm-Mjölby OL 141 p 45 47 45 - 47 47
4   Simon Svahn Eksjö SOK 132 p 42 43 43 D 44 45
  Hugo Jakobsson Eksjö SOK 132 p 44 44 44 - E 44
6   Calle Hedemo SOL Tranås 131 p 43 42 42 D 45 43
7   Filip Örnvall Boxholm-Mjölby OL 125 p 39 41 - D 43 41
8   Gustav Wärnsberg Eksjö SOK 42 p - - - - - 42
9   Olof Hedin Eksjö SOK 41 p 41 - - - - E
10   Carl Hedin Eksjö SOK 40 p 40 - - - - E
 
D 16 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Johanna Andersson SOK Aneby 150 p 50 47 50 - 50 -
2   Moa Svensson Nässjö OK 144 p 47 - 47 - 47 50
3   Lovisa Härold SOL Tranås 142 p 45 50 F D 45 47
4   Clara Berlin SOK Aneby 45 p - - 45 - - -
 
D 14 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Sanna Fasth Boxholm-Mjölby OL 150 p E 50 50 - 50 50
2   Linnéa Golsäter Eksjö SOK 144 p 50 47 47 - 47 47
3   Gabriella Bergander Eksjö SOK 137 p 47 45 45 - 45 45
4   Sara Freyland SOK Aneby 133 p 45 44 44 - 43 44
5   Elin Posch SOL Tranås 131 p 44 43 43 D 44 43
6   Frida Segersson OK 64 Torpa 125 p - 42 41 - 42 -
7   Lovisa Knutsson Boxholm-Mjölby OL 84 p - - 42 - - 42
 
D 12 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Fanny Sundblad Eksjö SOK 150 p 50 50 50 D 47 E
2   Lovisa Nord SOL Tranås 142 p 47 45 43 D 50 45
3   Lovisa Lindqvist Boxholm-Mjölby OL 138 p E 43 44 - 44 50
  Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 138 p - 44 47 - - 47
5   Olivia Samuelsson SOL Tranås 137 p 45 47 45 D 45 -
 
D 10 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Ebba Lindman Nässjö OK 150 p 50 50 50 - 50 50
2   Wilma Bergander Eksjö SOK 141 p 47 47 47 - 47 E
3   Smilla Tengvall Boxholm-Mjölby OL 136 p - 43 44 - 45 47
4   Sanna Lönngren Boxholm-Mjölby OL 134 p 45 45 F - - 44
5   Ebba Rosander SOK Aneby 133 p 43 42 45 - - 45
6   Alma Gustafsson SOK Aneby 132 p 44 44 44 - - 43
7   Evelina Jonsson SOK Aneby 126 p 42 - 42 - - 42
  Ida Edvardsson Eksjö SOK 0 p - - E - - E
  My Laudon Boxholm-Mjölby OL 0 p E - - - - -
 
U4 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Filip Kronström SOL Tranås 150 p - 50 50 - 50 -
 
U3 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Isak Hedberg SOL Tranås 150 p - 50 50 D 50 -
2   Alice Stenqvist OK 64 Torpa 147 p 50 45 47 - E 50
3   Gustaf Härold SOL Tranås 141 p 47 47 45 D 47 47
4   Albin Eskilson SOK Aneby 44 p - - 44 - - -
  Isak Brännström Nässjö OK 0 p - U - - - -
 
U2 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Lovisa Blomgren SOK Aneby 141 p 50 44 47 - - 42
2   Maja Bremer Boxholm-Mjölby OL 139 p E 47 45 - 47 41
3   Elin Rydgård Eksjö SOK 136 p 47 - 44 D - 45
4   Frans Jönsson OK 64 Torpa 130 p - 43 - - 44 43
  Andrea Aulin Eksjö SOK 130 p 45 42 41 - 43 38
6   Noah Pansell Eksjö SOK 125 p - 38 43 D E 44
7   Malva Tengvall Boxholm-Mjölby OL 121 p - 40 39 - 42 39
8   Ebba Piel-Gustafsson SOK Aneby 117 p - - 40 - 41 36
9   Felicia Erlandsson SOK Aneby 116 p - 39 42 - - 35
10   Ida Johansson Boxholm-Mjölby OL 100 p - - - - 50 50
  Klara Höglund Eksjö SOK 100 p - 50 50 D - -
12   Emma Lindwall SOL Tranås 92 p - 45 E - - 47
13   My Laudon Boxholm-Mjölby OL 79 p - - - - 45 34
14   Erika Molin Boxholm-Mjölby OL 78 p - 41 E - - 37
15   Wilma Strömgren SOK Aneby 41 p - - - - - 41
 
U1 ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Oskar Pettersson Boxholm-Mjölby OL 145 p - - 45 - 50 50
2   Agnes Djurstedt Eksjö SOK 144 p 50 - 50 - - 44
3   Arvid Pettersson Boxholm-Mjölby OL 141 p - - 44 - 47 50
4   Albin Örnvall Boxholm-Mjölby OL 136 p 43 50 - D 43 36
5   Hampus Fyhr SOK Aneby 132 p 45 41 43 - 44 35
6   Moa Ceder SOK Aneby 126 p 38 47 41 - - 32
7   Elsa Bladh SOK Aneby 121 p 36 42 38 - - 41
  Elin Thunström SOK Aneby 121 p 42 44 - - - 35
9   Tilda Rosander SOK Aneby 117 p 35 43 39 - - 33
10   Alice Strömgren SOK Aneby 114 p 37 - 40 - - 37
11   Emma Öggesjö Forserums SOK 87 p - - - - 42 45
12   Thea Abaji Eksjö SOK 86 p 44 - 42 D E -
13   Josefine Maqtari Forserums SOK 85 p - - - - 45 40
14   Klara Höglund Eksjö SOK 47 p 47 - - - - -
  Ida Johansson Boxholm-Mjölby OL 47 p - - 47 - - -
16   Ebba Piel-Gustafsson SOK Aneby 45 p E 45 - - - -
17   Linn Swärd Eksjö SOK 43 p - - - - - 43
18   Moa Pettersson Boxholm-Mjölby OL 42 p - - - - - 42
19   Erika Molin Boxholm-Mjölby OL 41 p 41 - - - - -
20   Oskar Kling Eksjö SOK 40 p 40 - - - - -
21   Hampus Lyborg-Jonsson Eksjö SOK 39 p - - - D - 39
  Felicia Erlandsson SOK Aneby 39 p 39 - - - - -
23   Mattis Persson Eksjö SOK 38 p - - - - - 38
24   Joella Widell SOK Aneby 37 p - - 37 - - E
25   Oskar Lindstedt Forserums SOK 31 p - - - - F 31
  Hannes Fasth Boxholm-Mjölby OL 0 p - - - D - -
  Hanna Abrahamsson Eksjö SOK 0 p - - - D - -
  Hugo Mattsson Eksjö SOK 0 p - - - D - -
  Klara Söderström-Hallberg Eksjö SOK 0 p - - - D - -
  Estrid Sjögren SOL Tranås 0 p - - - D - -
 
Inskolning ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
1   Vilma Thudén Boxholm-Mjölby OL 5 p - 1 1 1 1 1
  Matilda Andersson Boxholm-Mjölby OL 5 p 1 1 1 - 1 1
  Adrian Sjödin OK 64 Torpa 5 p 1 1 1 - 1 1
4   Olle Johansson Boxholm-Mjölby OL 4 p - 1 1 - 1 1
  Klara Hübsch OK 64 Torpa 4 p - 1 1 - 1 1
  Elias Jönsson OK 64 Torpa 4 p - 1 1 - 1 1
  Tove Jacobsen Eksjö SOK 4 p 1 1 1 - E 1
  Alma Hübsch OK 64 Torpa 4 p E 1 1 - 1 1
9   Carl Pettersson Boxholm-Mjölby OL 3 p - 1 - - 1 1
  Felicia Fyhr SOK Aneby 3 p - 1 1 - - 1
  Rebecka Molin Boxholm-Mjölby OL 3 p 1 - 1 - - 1
  Evelina Hübsch OK 64 Torpa 3 p - 1 E - 1 1
  Josefine Maqtari Forserums SOK 3 p 1 1 1 - - -
14   Oscar Bodalen Forserums SOK 2 p 1 - E - 1 E
  Charlie Fasth Boxholm-Mjölby OL 2 p E - - 1 - 1
  Tilda Thudén Boxholm-Mjölby OL 2 p - 1 - - - 1
  Allan Dahlstrand OK 64 Torpa 2 p - - E - 1 1
  Klara Dahlstrand OK 64 Torpa 2 p - - E - 1 1
  Emma Öggesjö Forserums SOK 2 p 1 - 1 - - -
  Elsa Höglund Eksjö SOK 2 p 1 - 1 - - -
  Oskar Lindstedt Forserums SOK 2 p - 1 1 - - -
  Moa Pettersson Boxholm-Mjölby OL 2 p - 1 1 - - -
  Elin Kling Eksjö SOK 2 p 1 - - 1 - -
  Julia Abaji Eksjö SOK 2 p - - 1 - 1 -
25   Alva Robinsson Eksjö SOK 1 p 1 - - - - -
  Isak Bogmark Eksjö SOK 1 p 1 - - - - -
  Arvid Pettersson Boxholm-Mjölby OL 1 p - 1 - - - -
  Oskar Pettersson Boxholm-Mjölby OL 1 p - 1 - - - -
  Ida Johansson Boxholm-Mjölby OL 1 p - 1 - - - -
  Casper Tell OK 64 Torpa 0 p - - E - E -
  Frida Holgersson OK 64 Torpa 0 p - - - - E -
 
Antal anmälda totalt+resp. tävling ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
  Boxholm-Mjölby OL 129 st 20 27 25 5 21 31
  Eksjö SOK 143 st 31 19 27 15 21 30
  Forserums SOK 17 st 3 2 4 0 4 4
  Nässjö OK 39 st 8 8 8 0 8 7
  OK 64 Torpa 51 st 4 10 12 0 14 11
  SOK Aneby 72 st 15 14 19 0 6 18
  SOL Tranås 95 st 13 18 18 16 16 14
  TOTALT 546 st 94 98 113 36 90 115
 
Antal startande totalt+resp. tävling ESOK SOLT SOKA NOK OK64 BOK
  Boxholm-Mjölby OL 114 st 9 27 22 5 21 30
  Eksjö SOK 126 st 30 19 24 15 15 23
  Forserums SOK 15 st 3 2 3 0 4 3
  Nässjö OK 36 st 8 8 8 0 7 5
  OK 64 Torpa 43 st 3 10 8 0 11 11
  SOK Aneby 68 st 13 14 19 0 6 16
  SOL Tranås 91 st 12 18 15 16 16 14
  TOTALT 493 st 78 98 99 36 80 102