Hoppa till sidans innehåll

Kretstävling

29 JAN 2012 17:50
Resultat för kretstävling vid Forssagården 29/1-12
  • Uppdaterad: 30 JAN 2012 20:19

    Kretsmästerskap 120129          
                   
    H -8:D8 1700M            
                   
Plac: Namn   Klubb Startnr: Starttid Sluttid Sträcktid    
                   
1 Lukas Odermatt Broby 31 11:09:00 11:20:32 00:11:32    
2 Vile Lundström FIK 3 11:09:00 11:20:35 00:11:35    
3 Frida  Holgerson FIK 2 11:08:00 11:20:33 00:12:33    
4 Isak  Andersson SIF 1 11:08:00 11:25:53 00:17:53    
                   
                   
    H 9-10 1700M Start kl:          
                   
Plac: Namn   Klubb Startnr: Starttid Sluttid Sträcktid    
                   
                   
1 Sebastian Kapell FFS 5 11:10:00 11:23:30 00:13:30    
                   
                   
    D 9-10 1700M Start kl:          
                   
Plac: Namn   Klubb Startnr: Starttid Sluttid Sträcktid    
                   
1 Elsa Karlsson FIK 7 11:11:00 11:19:00 00:08:00    
2 Frida Odermatt Broby 20 11:10:00 11:22:37 00:12:37    
3 Jasmine Österberg SIF 6 11:11:00 11:24:27 00:13:27    
4 Eira Lundström FIK 8 11:11:00 11:26:00 00:15:00    
                   
    H 11-12 3400M Start kl:          
                   
Plac: Namn   Klubb Startnr: Starttid Sluttid Sträcktid    
                   
1 Lukas Karlsson FFS 10 11:19:00 11:34:20 00:15:20    
2 Alfons Carneling FIK 11 11:20:00 11:36:40 00:16:40    
3 Willy Robertsson SIF 9 11:19:00 11:43:08 00:24:08    
                   
                   
                   
    D 11-12 3400M Start kl:          
                   
Plac: Namn   Klubb Startnr: Starttid Sluttid Sträcktid    
                   
                   
1 Emma Andersson SIF 13 11:21:00 11:40:02 00:19:02    
2 Klara  Lauridsen SIF 12 11:20:00 11:39:26 00:19:26    
3 Elin Holgersson SIF 14 11:21:00 11:40:42 00:19:42    
                   
                   
    H 13-14 3400M Start kl:          
                   
Plac: Namn   Klubb Startnr: Starttid Sluttid Sträcktid    
                   
                   
                   
1 Dennis Carneling FIK 17 11:23:00 11:36:30 00:13:30    
2 Filip Eriksson FIK 16 11:22:00 11:36:08 00:14:08    
3 Jakob Andersson SIF 19 11:23:00 11:37:35 00:14:35    
4 Jonah Håkansson SIF 15 11:22:00 11:47:53 00:25:53    
                   
                   
                   
    D 13-14 3400M Start kl: 11:23:00        
                   
Plac: Namn   Klubb Startnr: Starttid Sluttid Sträcktid    
                   
1 Linn Lauridsen SIF 18 11:23:00 11:36:15 00:13:15    
                   
                   
    D 21 10km Start kl: 11:04:00        
                   
Plac: Namn   Klubb Startnr: Starttid Sluttid Sträcktid    
                   
1 Marie Sandberg SIF 26 11:04:00 11:40:53 00:36:53    
2 Siri Jeppsson FIK 22 11:04:00 11:41:18 00:37:18    
3 Carina Holgersson FIK 24 11:04:00 11:44:12 00:40:12    
4 Marie-Louise Eriksson FIK 25 11:04:00 11:49:29 00:45:29    
5 Dorotea Bennett FIK 23 11:04:00 11:52:08 00:48:08    
                   
                   
    H 35 30km Start kl: 11:04:00        
                   
Plac: Namn   Klubb Startnr: Starttid Sluttid Sträcktid    
                   
                   
1 Lars Emanuelsson Baggetorp 59 11:04:00 12:43:40 01:39:40    
2 Anders Eriksson FIK 51 11:04:00 12:46:56 01:42:56    
3 Johan Nordskott Broby 66 11:04:00 12:56:47 01:52:47    
4 Niklas Odermatt Broby 68 11:04:00 12:56:48 01:52:48    
                   
                   
                   
    H 50 30km Start kl: 11:04:00        
                   
Plac: Namn   Klubb Startnr: Starttid Sluttid Sträcktid   diff.
                   
                   
1 Lars-Erik Moberg Broby 60 11:04:00 12:33:56 01:29:56    
2 Jerker Glännefors Broby 63 11:04:00 12:33:57 01:29:57   00:00:01
3 Juha Laukannen Broby 62 11:04:00 12:36:20 01:32:20   00:02:24
4 Tommy Holgersson FIK 44 11:04:00 12:41:08 01:37:08   00:07:12
5 Anders Dahlqvist Broby 61 11:04:00 12:41:11 01:37:11   00:07:15
6 Per-Arne Johansson FIK 52 11:04:00 12:41:12 01:37:12   00:07:16
7 Glenn Carlsson Broby 65 11:04:00 12:45:41 01:41:41   00:11:45
8 Rolf Österberg Baggetorp 58 11:04:00 12:45:46 01:41:46   00:11:50
9 Gunnar Ånestrand FIK 47 11:04:00 12:50:41 01:46:41   00:16:45
10 Roger Eriksson FIK 53 11:04:00 12:52:04 01:48:04   00:18:08
11 Håkan Palmfjord FIK 45 11:04:00 12:55:04 01:51:04   00:21:08
12 Mikael Önnerdahl FIK 48 11:04:00 12:58:49 01:54:49   00:24:53
13 Esko Mäntylä FIK 55 11:04:00 12:58:50 01:54:50   00:24:54
14 Benny Karlsson FIK 49 11:04:00 13:11:15 02:07:15   00:37:19
15 Peter Hugse`n Broby 67 11:04:00 13:16:00 02:12:00   00:42:04
                   
                   
    H Motion 5km/varv Start kl: 11:04:00        
                   
  Namn   Klubb Startnr: Starttid Sluttid Sträcktid    
                   
  Karl-Gunnar Karlsson FIK 57 11:04:00 11:22:12 00:18:12   1 varv
  Magnus Carneling FIK 70 11:04:00 11:36:50 00:32:50   2 varv
  Jarmo Kortteinen   69 11:04:00 11:50:00 00:46:00   2 varv
  Tage Karlsson FIK 50 11:04:00 11:58:15 00:54:15   2 varv
  Rod Bennet FIK 56 11:04:00 12:01:35 00:57:35   2 varv
  Magnus Karlsson FFS 71 11:04:00 12:12:24 01:08:24   4 Varv
  Lars Robertsson SIF 43 11:04:00 12:12:50 01:08:50   3 Varv
  Jonas Persson FIK 46 11:04:00 12:18:05 01:14:05   ? Varv
  Mogens Lauridsen SIF 41 11:04:00 12:22:30 01:18:30   4 varv
Skribent: Per Nensén

Postadress:
Forssa IK - Skidor
Nils-Olof Eriksson, Ekeby
64991 Sparreholm

Kontakt:
Tel: 0157-72054
Fax: 0157-72054
E-post: This is a mailto link

Se all info