Hoppa till sidans innehåll

5-kvällars 2009


Sträcktider  

 

Kort-lätt  (12)          2600 m                

    1      1 Larsson Emelie               92 Ryda SK                         33:26
    2      2 Larsson Natali                  Ryda SK                         34:26
    3     81 Amanda Dalin                 99 IK Gandvik                      43:20
    4     72 Karlsson Simon               95 Lidköpings VSK                  45:21
    5     59 Samuell Ekman                99 OK Kullingshof                  47:34
    6     26 Höög Johan                   98 OK Kullingshof                  48:18
    7      6 Nilsson Jesper               93 Ryda SK                         53:39
    8      7 Nilsson Björn                   Ryda SK                         53:43
    9     27 Patrik Gustavsson            99 OK Kullingshof                  57:56
   10     43 Albin Falsen-Lindqvist       99 OK Klyftamo                     58:09
   11     28 Emma Gustavsson              99 OK Kullingshof                1:06:50
   12     15 Svensson Irma                02 OK Klyftamo                   1:11:39



Kort  (56)               3440 m                

    1     76 Cristiffer Andersen          99 IK Gandvik                      34:10
    2    111 Andersson Johan              81 Främmestads IK                  38:19
    3     35 Skaar Albert                 91 Ryda SK                         38:49
    4     36 Andersson Kerstin            56 Ryda SK                         39:17
    5     39 Sjögren Sofia                95 OK Kullingshof                  39:24
    6     40 Sjögren Anders               60 OK Kullingshof                  39:32
    7     32 Ulf Johansson                99 Främmestads IK                  39:50
    8     88 Lars Börjesn                 99 Istrums SK                      40:24
    9     45 Johansson Sten               34 OK Kullingshof                  40:40
   10     23 Sara Ivarsson                99 OK Kullingshof                  41:56
   11     21 Ljunglide Monika             60 OK Kullingshof                  42:00
   12     53 Öberg Johanna                96 Ryda SK                         42:28
   13    112 Andersson Bengt              54 Främmestads IK                  42:36
   14     25 Höög Kristin                 96 OK Kullingshof                  42:46
   15     56 Branell Marcus               86 Ryda SK                         42:56
   16     19 Tengström Malin              99 Främmestads IK                  43:33
   17     34 Granér Ulla                  10 OK Kullingshof                  44:14
   18    104 Oscarsson Sigvard            42 Istrums SK                      45:06
   19    109 Gabrielsson Rolf             44 Falköpings AIK OK               45:44
   20     99 Wahlström Lars               44 Istrums SK                      47:20
   21    105 Abrahamsson Kaj              55 Främmestads IK                  50:47
   22     85 Karlsson Lennart             42 Ryda SK                         51:57
   23     66 Inger Svensson               99 Lidköpings VSK                  52:03
   24     78 Linea Johansson              99 IK Gandvik                      53:24
   25     24 Johansson Claes              66 OK Kullingshof                  53:35
   26     58 Ove Brannell                 99 Ryda SK                         54:06
   27     75 Karlsson Markus              89 Lidköpings VSK                  54:19
   28     71 Karlsson Jörgen              64 Lidköpings VSK                  54:55
   29     93 Jakobsson Ann-Charlotte      57 Istrums SK                      55:58
   30     97 Andersson Hans               53 IK Gandvik                      56:15
   31     60 Ronny Ekman                  99 OK Kullingshof                  56:59
   32     29 Höög Margaretha              71 OK Kullingshof                  58:46
   33     17 Karlsson Mats                61 OK Kullingshof                  58:47
   34     11 Svahn Conny                  51 Främmestads IK                1:01:07
   35      5 Larsson Jan                  48 Främmestads IK                1:01:29
   35     30 Roos Tommy                   56 Falköpings AIK OK             1:01:29
   37     51 Johnsson Per-Ola             52 OK Kullingshof                1:02:13
   38     50 Anders Fågelfält             99 Främmestads IK                1:02:41
   39     41 Tommy Gustavsson             99 OK Kullingshof                1:03:07
   40     77 Nilsson Mats                 59 Falköpings AIK OK             1:03:12
   41    106 Agnes Abrahamsson            99 Främmestads IK                1:03:18
   42     74 Jansson Berit                64 Falköpings AIK OK             1:03:47
   43     83 Tengeland Ingrid             47 IK Gandvik                    1:03:52
   44     84 Karlsson Birgitta            49 Ryda SK                       1:04:18
   45     14 Erik Erik Svensson           99 OK Klyftamo                   1:07:30
   46     52 Andersson Irené              63 OK Kullingshof                1:13:45
   47      8 Gustavsson Gunnel            00 IK Gandvik                    1:17:57
   48      9 Gustavsson Lennart           00 IK Gandvik                    1:22:19
   49     63 Ulf Lofterud                 99 OK Kullingshof                1:27:58

           4 Ivehag Berit                    Främmestads IK                j godk.
          18 Gegerfält Gabriell           99 OK Kullingshof                j godk.
          31 Anders Svedin                99 Lidköpings VSK                j godk.
          54 Hyrefelt Annie               95 Ryda SK                       j godk.
          61 Jessen Ingrid                54 Främmestads IK                j godk.
          73 Eva Karlsson                 99 Lidköpings VSK                j godk.
          82 Johansson Thore              30 IK Gandvik                    j godk.



Mellan  (36)             6030 m                

    1     55 Öberg Björn                  65 Främmestads IK                  42:55
    2     20 Karlsson Richard             72 Ryda SK                         47:39
    3     42 Johnsson Marcus              84 OK Kullingshof                  48:18
    4    107 Hedfjärd Mattias             70 Gudhems IF                      48:27
    5     90 Andersson Erik               90 IK Gandvik                      51:44
    6     57 Branell Andreas              86 Ryda SK                         52:23
    7     12 Gustavsson Tomas             05 Gudhems IF                      52:39
    8     22 Johan Ivarsson               99 OK Kullingshof                  55:05
    9     46 Ekberg Claes                 61 Lidköpings VSK                  55:53
   10     92 Magnus Karlsson              99 Ryda SK                         57:28
   11    100 Joel Andesson                99 IK Gandvik                      58:29
   12     16 Karlsson Anton               94 OK Kullingshof                  58:55
   13     13 Fallgren Niklas              77 Gudhems IF                      59:10
   14     64 Matias Kjell                 99 Främmestads IK                1:01:36
   15     49 Sahlström Henrik             76 Främmestads IK                1:01:53
   16    101 Albertsson Jan               58 Istrums SK                    1:02:43
   17      3 Ivehag Kennet                43 Främmestads IK                1:03:02
   18     89 Yimm Zetterberg              99 Falköpings AIK OK             1:03:36
   19     38 Ivarsson Ingvar              63 OK Kullingshof                1:04:47
   20     98 Hallberg Mikael              60 Lidköpings VSK                1:05:34
   21    102 Lotta Toften                 99 Istrums SK                    1:07:54
   22     94 Fanny Brodin                 99 Istrums SK                    1:08:01
   23    108 Kristina Hök-Patriksson      99 OK Kullingshof                1:08:43
   24     95 Dahlberg Matias              98 Istrums SK                    1:09:26
   25     67 Jesper Sjögren               99 OK Kullingshof                1:09:37
   26     44 Svante Lindqvist             99 OK Klyftamo                   1:11:06
   27     47 JanIngvar Johansson          99 Lidköpings VSK                1:11:51
   28     62 Linda Gränsvall              99 Främmestads IK                1:13:32
   29     65 Götesjö Kajsa                83 Lidköpings VSK                1:21:07
   30     37 Johansson Pontus             93 OK Kullingshof                1:22:07
   31     86 Ann-Marie Holmström          99 IK Gandvik                    1:43:57

          10 Svahn Albin                  99 Främmestads IK                j godk.
          69 Karlsson Ida                 93 Lidköpings VSK                j godk.
          70 Jan-Erik Thelin              99 Lidköpings VSK                j godk.
          87 Sune Andersson               99 Främmestads IK                j godk.
          96 Anders Dahlberg              99 Istrums SK                    j godk.



Lång  (8)                8230 m                

    1     91 Jan-Ove Viking               99 Istrums SK                    1:06:37
    2     33 Tengström Richard            71 Främmestads IK                1:09:32
    3    103 Anders Påhlman               99 Istrums SK                    1:10:17
    4     68 Rasmus Persson               99 Falköpings AIK OK             1:13:30
    5     79 Johansson Stefan             63 IK Gandvik                    1:20:54
    6    110 Staffan Ljungqvist              IK Gandvik                    1:24:37
    7     80 Jan Hjort                    99 Falköpings AIK OK             1:46:18

          48 Karl Larsson                 99 OK Skogshjortarna             j godk.

 

 

 



Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Postadress:
Främmestads IK - Orientering
Birgitta Andersson, Tengene St Källstorp 3,
46792 Grästorp

Kontakt:
Tel: 051424290, 0730657243
E-post: This is a mailto link

Se all info