Hoppa till sidans innehåll

Resultat Kretsstaffeten 2012


v-

 

Resultat – Kretskaveln 2012 Västra Södra kretsen

  2012-06-07
  Klass 35 H1
  Klass 35 H1 (20/24) Tid Efter
  1. OK Klyftamo 1 1:03:27
  1. Albin Evertsson 22:28 22:28
  2. Erik Svensson 16:20 38:48
  3. David Jonsson 24:39 1:03:27
  2. Ryda SK 1 1:04:05 +0:38
  1. Johan Andersson 23:55 23:55 +1:27
  2. Arvid Ivehag 16:02 39:57 +1:09
  3. Björn Öberg 24:08 1:04:05 +0:38
  3. Istrums SK 3 1:07:48 +4:21
  1. Lasse Karlsson 24:02 24:02 +1:34
  2. Joachim Friberg 15:54 39:56 +1:08
  3. Adrian Pauli 27:52 1:07:48 +4:21
  4. Gudhems IF 1 1:15:13 +11:46
  1. Thomas Gustavsson 23:31 23:31 +1:03
  2. Jan-Åke Emilsson 19:42 43:13 +4:25
  3. Niklas Fallgren 32:00 1:15:13 +11:46
  5. Falköpings AIK OK 3 1:16:11 +12:44
  1. Erik Löseth 29:41 29:41 +7:13
  2. Bo Andersson 17:36 47:17 +8:29
  3. Magnus Blennow 28:54 1:16:11 +12:44
  6. Främmestad IK 1 1:17:24 +13:57
  1. Andreas Rom 29:19 29:19 +6:51
  2. Kenneth Ivehag 16:28 45:47 +6:59
  3. Bengt-Åke Jansson 31:37 1:17:24 +13:57
  7. OK Klyftamo 3 1:17:27 +14:00
  1. Sara Jonsson 29:40 29:40 +7:12
  2. Oskar Dalström 16:00 45:40 +6:52
  3. Sten Olsson 31:47 1:17:27 +14:00
  8. Ryda SK 2 1:19:11 +15:44
  1. Magnus Karlsson 30:19 30:19 +7:51
  2. Erik Andersson 21:24 51:43 +12:55
  3. Erik Skaar 27:28 1:19:11 +15:44
  9. Istrums SK 1 1:19:14 +15:47
  1. Tony Gustavsen 28:46 28:46 +6:18
  2. Teodor Danielsson 18:15 47:01 +8:13
  3. Krister Karlsson 32:13 1:19:14 +15:47
  10. Istrums SK 4 1:20:23 +16:56
  1. Hans Påhlman 30:16 30:16 +7:48
  2. Leif Claesson 25:37 55:53 +17:05
  3. Anders Påhlman 24:30 1:20:23 +16:56
  11. Lidköpings VSK 1 1:21:00 +17:33
  1. Jan-Eric Thelin 31:36 31:36 +9:08
  2. Andreas Lindkvist 20:09 51:45 +12:57
  3. Håkan Sanderi 29:15 1:21:00 +17:33
  12. IK Gandvik 1 1:22:28 +19:01
  1. Magnus Dahlin 24:05 24:05 +1:37
  2. Göran Johansson 20:58 45:03 +6:15
  3. Jesper Lindström 37:25 1:22:28 +19:01
  13. Falköpings AIK OK 4 1:23:51 +20:24
  1. Tommy Roos 31:42 31:42 +9:14
  2. Ola Löseth 16:22 48:04 +9:16
  3. Roland Nilsson 35:47 1:23:51 +20:24
  14. OK Klyftamo 2 1:24:03 +20:36
  1. Oskar Johansson 28:10 28:10 +5:42
  2. Claes-Håkan Svensson 18:28 46:38 +7:50
  3. Svante Lindqvist 37:25 1:24:03 +20:36
  15. Främmestad IK 2 1:35:37 +32:10
  1. Jörgen Lindh 34:38 34:38 +12:10
  2. Sune Andersson 23:46 58:24 +19:36
  3. Johan Andersson 37:13 1:35:37 +32:10
  16. IK Gandvik 2 1:41:30 +38:03
  1. Jenny Furusköld 34:48 34:48 +12:20
  2. Per-Anders Furusköld 24:10 58:58 +20:10
  3. Uno Sand 42:32 1:41:30 +38:03
  17. Istrums SK 2 1:42:05 +38:38
  1. Jan Albertsson 32:46 32:46 +10:18
  2. Lars Wahlström 26:00 58:46 +19:58
  3. Sigvard Oscarsson 43:19 1:42:05 +38:38
  18. Ryda SK 3 1:50:16 +46:49
  1. Calle Fugelstrannd 43:45 43:45 +21:17
  2. Tove Eriksson 28:23 1:12:08 +33:20
  3. Lisa Andersson 38:08 1:50:16 +46:49
  Falköpings AIK OK 2 Felst.
  1. Håkan Sonesson 43:38 43:38 +21:10
  2. Mats Persson 28:32 1:12:10 +33:22
  3. Bo Hallberg Felst. Felst.
  Falköpings AIK OK 1 Felst.
  1. Björn Andersson Felst. Felst.
  2. Sören Wilhelmsson 19:06 Felst.
  3. Stig Johansson 35:09 Felst.
  Klass 36 D1
  Klass 36 D1 (12/15) Tid Efter
  1. Ryda SK 1 1:11:02
  1. Johanna Öberg 26:00 26:00
  2. Elvira Larsson 16:44 42:44
  3. Kristin Skaar 28:18 1:11:02
  2. Falköpings AIK OK 2 1:30:36 +19:34
  1. Sofia Löseth 32:43 32:43 +6:43
  2. Ellen Blennow 19:55 52:38 +9:54
  3. Viktoria Strandberg 37:58 1:30:36 +19:34
  3. Lidköpings VSK 1 1:33:49 +22:47
  1. Filippa Andersson 34:16 34:16 +8:16
  2. Cornelia Hellqvist 21:34 55:50 +13:06
  3. Ida Karlsson 37:59 1:33:49 +22:47
  4. Istrums SK 1 1:34:02 +23:00
  1. Jane Johansson 31:46 31:46 +5:46
  2. Louise Torgén 23:24 55:10 +12:26
  3. Britt-Marie Påhlman 38:52 1:34:02 +23:00
  5. Falköpings AIK OK 4 1:36:19 +25:17
  1. Johanna Strandberg 41:44 41:44 +15:44
  2. Alva Sonesson 21:10 1:02:54 +20:10
  3. Elsa Wilhelmsson 33:25 1:36:19 +25:17
  6. Falköpings AIK OK 3 1:38:52 +27:50
  1. Ann-Christin Blennow 32:45 32:45 +6:45
  2. Alma Wilhelmsson 19:45 52:30 +9:46
  3. Carina Olsson 46:22 1:38:52 +27:50
  7. Främmestad IK 1 1:41:41 +30:39
  1. Sanna Svensson 28:49 28:49 +2:49
  2. Julia Lindh 38:16 1:07:05 +24:21
  3. Birgitta Andersson 34:36 1:41:41 +30:39
  8. Gudhems IF 1 1:52:08 +41:06
  1. Malin Fallgren 32:32 32:32 +6:32
  2. Linn Eriksson 29:38 1:02:10 +19:26
  3. Clary Fredriksson 49:58 1:52:08 +41:06
  9. Ryda SK 2 1:53:38 +42:36
  1. Britt Andersson 57:14 57:14 +31:14
  2. Fredrika Eriksson 25:28 1:22:42 +39:58
  3. Kerstin Andersson 30:56 1:53:38 +42:36
  10. Istrums SK 2 2:01:02 +50:00
  1. Sofia Karlsson 41:43 41:43 +15:43
  2. Carina Wallgren 26:46 1:08:29 +25:45
  3. Doris Danielsson 52:33 2:01:02 +50:00
  11. Främmestad IK 2 2:29:47* +78:45
  1. Matilda Tengström 56:49 56:49 +30:49
  2. Rebecka Rundblad 52:12 1:49:01 +66:17
  3. Malin Tengström 40:46 2:29:47* +78:45
  Lidköpings VSK 2 Felst.
  1. Karin Johansson 41:25 41:25 +15:25
  2. Johanna Andersson 22:52 1:04:17 +21:33
  3. Kristina Johansson Felst. Felst.

 

Skapad av MeOS: 2012-06-10 09:32:53

Uppdaterad: 15 JUN 2012 15:01 Skribent: Matilda Tengström

Postadress:
Främmestads IK - Orientering
Birgitta Andersson, Tengene St Källstorp 3,
46792 Grästorp

Kontakt:
Tel: 051424290, 0730657243
E-post: This is a mailto link

Se all info