Hoppa till sidans innehåll

Etapp1


Frösö 5-dagars 2011 Etapp 1

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se 


Klass:   A    Bana: A


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 65.27 Håkan Carnland Frösö IF  
2 72.06 Mattias Johansson IFK Mora  
3 84.52 Ida Willén ÖOK  
4 86.25 Anders Eriksson Frösö IF  
5 90.49 Vilhelm Kilander ÖOK  
6 100.42 Anders Carnland Frösö IF  
7 101.32 Tomas Andersson ÖSK  
8 106.48 Ulf Pettersson JPIF  
9 111.43 Mårten Suorra OK Storsjön  
10 115.12 Linus Jansson Norra Roslagen elit  
11 115.14 Leif Söderberg Biatlon Östersund  
12 127.05 Daniel Wallinder JPIF  
  Utgått Arvid Björkroth ÖOK  
 

Klass:   B    Bana: B


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 46.46 Cecilia Thomasson Ulricehamns OK  
2 48.22 Kalle Eneland Frösö IF  
3 49.54 Erica Johansson ÖOK  
4 51.28 Sofia Lekselius ÖOK  
5 54.45 Stefan Söderberg Frösö IF  
6 55.31 Björn Olofsson OK Storsjön  
7 57.18 Anders Johansson ÖOK  
8 69.25 Sara Lindborg Östersunds SK  
9 70.47 Lasse Gahlin ÖOK  
10 72.59 Mats Karlström Frösö IF  
11 81.18 Jurgen Snell OK Storsjön  
12 86.39 Erik Willén ÖOK  
13 90.03 Anton Kjellsson ÖOK  
14 96.03 Rasmus Willén ÖOK  
15 102.29 Martina Höök ÖOK  
  Utgått Hanna Falkeström Frösö IF  
  Utgått Henrik Randström Frösö IF  
 

Klass:   C    Bana: C


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 46.51 Kurt Halvarsson ÖOK  
2 49.54 Peder Sjölund FM IF  
3 52.00 Seth Persson Fältjägarnas IF  
4 55.17 Alf Berggren ÖOK  
5 60.08 Ingel Engholm Klubblös  
6 60.13 Erika Häggström Klubblös  
7 62.00 Tom Brantheim ÖOK  
8 63.08 Anna-Maria Andersson ÖSK  
9 63.13 Lisa Bergström ÖOK  
10 63.56 Hans Häggmark Frösö IF  
11 65.28 Ante Wernersson ÖOK  
12 70.34 Bengt Persson ÖOK  
13 70.58 Stina Widmark OK Storsjön  
14 79.30 Fredrik Martinsson Frösö IF  
15 83.57 Kim Nilsson ÖOK  
16 88.12 Daniel Hedin Frösö IF  
17 90.32 Emelie Larsson Ärla IF  
18 90.56 Agnes Wredenberg Ekshärads SF  
  Utgått Örjan Larsson Frösö IF  
  Utgått Fanny Johansson Klubblös  
 

Klass:   D    Bana: A


Plac Sluttid Löpare Klubb
  Utgått Anders Bergström ÖOK  
 

Klass:   D    Bana: D


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 33.13 Tomas Björk ÖOK  
2 35.05 Bernt Åkerlund Fältjägarnas IF  
3 54.34 Torbjörn Hallin Trångsvikens IF  
4 54.49 Ingeborg Danielsson ÖOK  
5 55.56 Karin Walltin ÖOK  
6 56.00 Mikael Brattlund Klubblös  
7 58.55 Leif Allonen Fältjägarnas IF  
8 60.33 Gunnar Hellström OK Drommen  
9 60.36 Ove Hemmingsson Brunflo IF  
10 61.02 Agneta Samuelsson Fältjägarnas IF  
11 62.31 Gerd Lindqvist Brunflo IF  
12 62.47 Hanna Lindblom Åsarna IK  
13 64.00 Eivor Lindgren Brunflo IF  
14 64.18 Johanna Van Der Maaten Frösö IF  
15 66.30 Lars Sahlen ÖOK  
16 68.43 Margareta Vemdal ÖOK  
17 69.14 Helen Eriksdotter ÖOK  
18 70.55 Helene Wikner OK Storsjön  
19 79.22 Eva-Britt Björk Brunflo IF  
20 81.52 Sören Carnland Fältjägarnas IF  
21 84.57 Elisabeth Larsson Brunflo IF  
22 86.31 P G Wernersson ÖOK  
23 88.26 Maria Andersdotter Brunflo IF  
24 96.35 Ingegerd Persson Frösö IF  
25 101.16 Signe Karlsson ÖOK  
  Utgått Lena Björkman Klubblös  
  Utgått Roger Hedlund OK Storsjön  
  Utgått Marianne Åhlström OK Storsjön  
  Utgått Kerstin Björkman Frösö IF  
 

Klass:   E    Bana: E


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 54.16 Erika Ranbrandt Marieby GIF  
2 54.58 David Nordblad Domsö IS  
3 55.39 Ulrika Rogeman FK Göingarna  
4 62.30 Fredrik Falkdalen Frösö IF  
5 67.42 Martin Larsson Marieby GIF  
6 71.13 Nanna Söderin Klubblös  
7 72.10 Olov Söderholm ÖOK  
8 72.28 Björn Spejare Klubblös  
9 72.31 Henrik Sekander Gäddede SK  
10 78.35 Måns Eriksson ÖOK  
11 82.19 Lena Johansson ÖOK  
12 90.18 Mikael Söderholm ÖOK  
13 98.28 Fredrik Bäckman Brunflo IF  
14 118.32 Rolf Juto ÖOK  
 

Klass:   F    Bana: F


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 29.53 Cissi Hindersson Friskis & Svettis  
2 36.30 Oskar Ullbrandt Frösö IF  
3 39.57 Tomas Wernersson ÖOK  
4 51.07 Ingalill Brattlund ÖOK  
5 51.14 Frida Krohn Fältjägarnas IF  
6 61.58 Veronika Bäckman Brunflo IF  
7 62.40 Lena Olofsson ÖOK  
8 63.35 Lars Mervald Klubblös  
  Utgått Jenny Ågren Inlandsbanans SK  
 

Klass:   G    Bana: G


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 22.29 Marcus Eriksson Frösö IF  
2 28.41 Yvonne Krohn Frösö IF  
3 31.36 Tor Rönnestrand Frösö IF  
4 31.36 Jonathan Wickzell Frösö IF  
5 31.36 Axel Mattsson Frösö IF  
6 33.49 Björn Rönnestrand Frösö IF  
7 34.27 Nike Norrman Frösö IF  
8 35.05 Agnes Mattsson Tandsbyns IF  
9 35.45 Irma Mattsson Tandsbyns IF  
10 35.50 Edvin Norrman Frösö IF  
11 37.25 Gerd Eriksson Trångsvikens IF  
12 37.27 Klara Lindberg Frösö IF  
13 37.29 Gun Eriksson Trångsvikens IF  
14 38.15 Erik Lindberg Frösö IF  
15 48.36 Isa Wickenberg ÖOK  
16 50.35 Jonas Lindqvist ÖOK  
17 50.42 Hanna Lindqvist ÖOK  
 

Klass:   H    Bana: H


 

Plac Sluttid Löpare Klubb
1 0.00 Simon Falkeström Frösö IF  
2 0.00 Vidar Eneland Frösö IF  
3 0.00 Jonas Lindqvist Okänd  
4 0.00 Toste Wallskog Frösö IF  
5 0.00 Tuva Wallskog Frösö IF  
6 0.00 Siri Bergström ÖOK  
7 0.00 Axel Lodin Klubblös
Uppdaterad: 03 MAJ 2012 11:21 Skribent: Patrik Brorsson

Postadress:
Frösö IF - Orientering
Patrik Brorsson, Böle 105
83293 Frösön

Kontakt:
Tel: 063128859
Fax: 063128859
E-post: This is a mailto link

Se all info