Hoppa till sidans innehåll

Sträcktider


Frösö 5-dagars 2011 Etapp 1

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se 


A      Bana A   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-73 2-80 3-93 4-94 5-90 6-87 7-85 8-81 9-92 10-91 11-83 12-78 13-76 M-100
 
1 Håkan Carnland 65.27 18:45:20 3.30 8.46 22.29 24.01 30.43 36.40 39.00 40.19 47.04 47.47 53.18 61.20 63.52 65.27
  Frösö IF     3.30 5.16 13.43 1.32 6.42 5.57 2.20 1.19 6.45 0.43 5.31 8.02 2.32 1.35
 
2 Mattias Johansson 72.06 18:10:17 2.49 6.59 21.01 22.28 29.05 35.23 38.08 39.33 48.02 48.47 53.22 57.47 69.46 72.06
  IFK Mora     2.49 4.10 14.02 1.27 6.37 6.18 2.45 1.25 8.29 0.45 4.35 4.25 11.59 2.20
 
3 Ida Willén 84.52 18:29:56 5.19 13.01 32.11 34.41 43.04 52.54 55.54 57.25 66.32 67.34 73.11 79.55 82.58 84.52
  ÖOK     5.19 7.42 19.10 2.30 8.23 9.50 3.00 1.31 9.07 1.02 5.37 6.44 3.03 1.54
 
4 Anders Eriksson 86.25 18:19:48 3.48 10.28 30.57 32.50 41.48 49.43 52.31 54.02 63.16 64.17 71.08 78.02 84.29 86.25
  Frösö IF     3.48 6.40 20.29 1.53 8.58 7.55 2.48 1.31 9.14 1.01 6.51 6.54 6.27 1.56
 
5 Vilhelm Kilander 90.49 18:24:54 5.39 12.16 33.26 34.53 46.58 54.37 57.30 60.43 72.09 72.46 78.21 84.32 89.22 90.49
  ÖOK     5.39 6.37 21.10 1.27 12.05 7.39 2.53 3.13 11.26 0.37 5.35 6.11 4.50 1.27
 
6 Anders Carnland 100.42 18:47:44 4.12 10.12 33.15 34.54 44.06 51.55 54.21 55.36 65.40 66.35 78.11 91.58 98.35 100.42
  Frösö IF     4.12 6.00 23.03 1.39 9.12 7.49 2.26 1.15 10.04 0.55 11.36 13.47 6.37 2.07
 
7 Tomas Andersson 101.32 18:40:55 7.05 14.27 32.03 33.37 42.07 49.27 52.15 55.25 82.33 83.18 89.59 95.09 99.49 101.32
  ÖSK     7.05 7.22 17.36 1.34 8.30 7.20 2.48 3.10 27.08 0.45 6.41 5.10 4.40 1.43
 
8 Ulf Pettersson 106.48 18:32:44 5.32 11.01 32.12 33.36 41.16 54.18 56.37 58.16 88.09 88.47 94.22 101.57 104.51 106.48
  JPIF     5.32 5.29 21.11 1.24 7.40 13.02 2.19 1.39 29.53 0.38 5.35 7.35 2.54 1.57
 
9 Mårten Suorra 111.43 18:04:12 14.28 21.21 38.57 40.58 48.58 75.23 78.14 83.21 92.44 93.32 99.10 105.23 110.01 111.43
  OK Storsjön     14.28 6.53 17.36 2.01 8.00 26.25 2.51 5.07 9.23 0.48 5.38 6.13 4.38 1.42
 
10 Linus Jansson 115.12 17:56:53 8.05 20.36 46.53 48.46 57.58 73.11 76.12 81.25 90.52 91.30 97.05 109.51 113.40 115.12
  Norra Roslagen elit     8.05 12.31 26.17 1.53 9.12 15.13 3.01 5.13 9.27 0.38 5.35 12.46 3.49 1.32
 
11 Leif Söderberg 115.14 17:56:50 8.04 20.59 47.16 48.54 58.04 73.09 76.17 81.06 90.51 91.30 97.08 104.47 113.36 115.14
  Biatlon Östersund     8.04 12.55 26.17 1.38 9.10 15.05 3.08 4.49 9.45 0.39 5.38 7.39 8.49 1.38
 
12 Daniel Wallinder 127.05 18:32:54 4.50 11.26 34.51 37.23 52.08 65.13 77.23 79.19 98.45 99.39 109.04 120.14 124.44 127.05
  JPIF     4.50 6.36 23.25 2.32 14.45 13.05 12.10 1.56 19.26 0.54 9.25 11.10 4.30 2.21
 
  Arvid Björkroth Utgått   7.42 16.54 31.46 33.20 41.59 52.38 56.08 57.29 65.47 66.40 72.14 82.29   101.09
  ÖOK     7.42 9.12 14.52 1.34 8.39 10.39 3.30 1.21 8.18 0.53 5.34 10.15   18.40
 

B      Bana B   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-74 2-80 3-93 4-94 5-91 6-90 7-83 8-78 9-76 M-100
 
1 Cecilia Thomasson 46.46 19:11:49 2.39 9.12 24.55 26.35 32.59 33.54 37.51 42.45 45.05 46.46
  Ulricehamns OK     2.39 6.33 15.43 1.40 6.24 0.55 3.57 4.54 2.20 1.41
 
2 Kalle Eneland 48.22 18:42:22 2.23 8.45 22.16 23.33 28.34 29.25 33.27 40.02 46.48 48.22
  Frösö IF     2.23 6.22 13.31 1.17 5.01 0.51 4.02 6.35 6.46 1.34
 
3 Erica Johansson 49.54 18:35:58 2.51 9.21 25.16 27.05 33.40 34.52 39.29 45.30 48.00 49.54
  ÖOK     2.51 6.30 15.55 1.49 6.35 1.12 4.37 6.01 2.30 1.54
 
4 Sofia Lekselius 51.28 19:17:36 2.25 8.36 24.00 25.45 32.05 32.59 37.36 44.12 49.47 51.28
  ÖOK     2.25 6.11 15.24 1.45 6.20 0.54 4.37 6.36 5.35 1.41
 
5 Stefan Söderberg 54.45 19:12:37 3.04 9.38 26.47 29.06 35.44 37.18 42.20 49.16 52.53 54.45
  Frösö IF     3.04 6.34 17.09 2.19 6.38 1.34 5.02 6.56 3.37 1.52
 
6 Björn Olofsson 55.31 17:47:03 3.32 9.35 24.00 25.24 31.09 32.28 37.37 44.29 53.58 55.31
  OK Storsjön     3.32 6.03 14.25 1.24 5.45 1.19 5.09 6.52 9.29 1.33
 
7 Anders Johansson 57.18 18:33:31 2.37 8.35 27.09 29.26 36.20 37.49 43.06 51.06 54.03 57.18
  ÖOK     2.37 5.58 18.34 2.17 6.54 1.29 5.17 8.00 2.57 3.15
 
8 Sara Lindborg 69.25 18:12:55 3.31 13.59 32.05 33.30 41.42 45.56 51.00 58.23 67.29 69.25
  Östersunds SK     3.31 10.28 18.06 1.25 8.12 4.14 5.04 7.23 9.06 1.56
 
9 Lasse Gahlin 70.47 18:22:15 3.44 12.09 36.09 38.07 46.39 48.05 53.06 62.17 68.38 70.47
  ÖOK     3.44 8.25 24.00 1.58 8.32 1.26 5.01 9.11 6.21 2.09
 
10 Mats Karlström 72.59 18:58:05 3.02 13.20 39.39 41.36 49.37 50.41 57.04 63.32 71.23 72.59
  Frösö IF     3.02 10.18 26.19 1.57 8.01 1.04 6.23 6.28 7.51 1.36
 
11 Jurgen Snell 81.18 19:17:49 4.04 13.16 35.04 36.55 51.26 53.08 60.25 69.02 78.06 81.18
  OK Storsjön     4.04 9.12 21.48 1.51 14.31 1.42 7.17 8.37 9.04 3.12
 
12 Erik Willén 86.39 18:28:06 3.12 12.38 49.51 51.57 65.46 67.21 76.21 81.50 84.43 86.39
  ÖOK     3.12 9.26 37.13 2.06 13.49 1.35 9.00 5.29 2.53 1.56
 
13 Anton Kjellsson 90.03 18:25:43 12.15 25.20 51.36 53.37 70.28 71.56 79.28 84.20 88.38 90.03
  ÖOK     12.15 13.05 26.16 2.01 16.51 1.28 7.32 4.52 4.18 1.25
 
14 Rasmus Willén 96.03 18:26:35 4.08 17.07 41.22 44.04 56.47 62.07 72.17 85.12 93.07 96.03
  ÖOK     4.08 12.59 24.15 2.42 12.43 5.20 10.10 12.55 7.55 2.56
 
15 Martina Höök 102.29 18:29:31 5.55 17.46 59.41 66.24 79.44 81.08 87.02 93.23 100.43 102.29
  ÖOK     5.55 11.51 41.55 6.43 13.20 1.24 5.54 6.21 7.20 1.46
 
  Hanna Falkeström Utgått   7.01 18.06 45.17 47.59            
  Frösö IF     7.01 11.05 27.11 2.42            
 
  Henrik Randström Utgått   3.30 10.55 52.06              
  Frösö IF     3.30 7.25 41.11              
 

C      Bana C   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-73 2-80 3-92 4-91 5-90 6-83 7-74 8-75 9-76 M-100
 
1 Kurt Halvarsson 46.51 18:01:11 5.18 10.27 23.42 24.35 25.44 29.54 39.13 40.11 45.10 46.51
  ÖOK     5.18 5.09 13.15 0.53 1.09 4.10 9.19 0.58 4.59 1.41
 
2 Peder Sjölund 49.54 17:44:33 7.36 13.13 24.02 25.05 26.37 31.44 44.57 45.44 47.37 49.54
  FM IF     7.36 5.37 10.49 1.03 1.32 5.07 13.13 0.47 1.53 2.17
 
3 Seth Persson 52.00 18:30:35 6.21 12.07 24.56 25.59 27.21 32.28 40.20 41.46 49.13 52.00
  Fältjägarnas IF     6.21 5.46 12.49 1.03 1.22 5.07 7.52 1.26 7.27 2.47
 
4 Alf Berggren 55.17 17:59:11 3.52 12.31 26.44 27.52 29.00 34.18 49.35 50.41 53.07 55.17
  ÖOK     3.52 8.39 14.13 1.08 1.08 5.18 15.17 1.06 2.26 2.10
 
5 Ingel Engholm 60.08 18:29:24 6.27 13.41 28.50 30.06 31.40 39.21 53.22 54.49 57.46 60.08
  Klubblös     6.27 7.14 15.09 1.16 1.34 7.41 14.01 1.27 2.57 2.22
 
6 Erika Häggström 60.13 18:29:22 6.34 13.46 28.56 30.07 31.45 39.28 53.24 54.59 57.50 60.13
  Klubblös     6.34 7.12 15.10 1.11 1.38 7.43 13.56 1.35 2.51 2.23
 
7 Tom Brantheim 62.00 18:27:46 4.08 10.38 23.44 24.43 25.48 35.23 55.40 56.53 59.31 62.00
  ÖOK     4.08 6.30 13.06 0.59 1.05 9.35 20.17 1.13 2.38 2.29
 
8 Anna-Maria Andersson 63.08 18:40:58 7.05 14.29 31.47 32.44 35.12 41.56 54.06 56.36 60.16 63.08
  ÖSK     7.05 7.24 17.18 0.57 2.28 6.44 12.10 2.30 3.40 2.52
 
9 Lisa Bergström 63.13 19:08:18 6.51 14.49 31.49 32.48 34.43 42.46 53.56 55.09 60.50 63.13
  ÖOK     6.51 7.58 17.00 0.59 1.55 8.03 11.10 1.13 5.41 2.23
 
10 Hans Häggmark 63.56 18:46:46 9.29 17.14 36.40 37.52 40.14 46.39 56.49 58.35 61.23 63.56
  Frösö IF     9.29 7.45 19.26 1.12 2.22 6.25 10.10 1.46 2.48 2.33
 
11 Ante Wernersson 65.28 18:59:23 10.52 19.26 32.57 34.52 35.54 42.06 59.05 61.16 63.38 65.28
  ÖOK     10.52 8.34 13.31 1.55 1.02 6.12 16.59 2.11 2.22 1.50
 
12 Bengt Persson 70.34 18:13:37 8.02 20.07 31.29 32.30 33.37 41.43 62.31 64.08 67.56 70.34
  ÖOK     8.02 12.05 11.22 1.01 1.07 8.06 20.48 1.37 3.48 2.38
 
13 Stina Widmark 70.58 19:11:57 10.46 19.14 39.48 40.56 42.11 49.29 64.17 65.19 68.55 70.58
  OK Storsjön     10.46 8.28 20.34 1.08 1.15 7.18 14.48 1.02 3.36 2.03
 
14 Fredrik Martinsson 79.30 18:49:54 6.05 12.30 41.28 42.12 43.04 48.38 65.33 67.33 77.59 79.30
  Frösö IF     6.05 6.25 28.58 0.44 0.52 5.34 16.55 2.00 10.26 1.31
 
15 Kim Nilsson 83.57 18:44:16 10.29 25.20 48.39 49.44 51.46 59.33 73.15 77.04 81.01 83.57
  ÖOK     10.29 14.51 23.19 1.05 2.02 7.47 13.42 3.49 3.57 2.56
 
16 Daniel Hedin 88.12 18:22:26 10.42 21.10 44.17 45.54 47.42 57.14 75.44 76.58 85.02 88.12
  Frösö IF     10.42 10.28 23.07 1.37 1.48 9.32 18.30 1.14 8.04 3.10
 
17 Emelie Larsson 90.32 18:00:29 5.11 15.20 35.31 36.45 43.17 50.48 76.47 78.51 88.39 90.32
  Ärla IF     5.11 10.09 20.11 1.14 6.32 7.31 25.59 2.04 9.48 1.53
 
18 Agnes Wredenberg 90.56 18:00:05 5.37 15.48 35.52 37.12 43.45 51.18 77.13 79.20 89.06 90.56
  Ekshärads SF     5.37 10.11 20.04 1.20 6.33 7.33 25.55 2.07 9.46 1.50
 
  Örjan Larsson Utgått   8.19 20.13               44.36
  Frösö IF     8.19 11.54               24.23
 
  Fanny Johansson Utgått   23.42 32.02 67.44 70.38   84.28        
  Klubblös     23.42 8.20 35.42 2.54   13.50        
 

D      Bana A   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-73 2-80 3-93 4-94 5-90 6-87 7-85 8-81 9-92 10-91 11-83 12-78 13-76 M-100
 
  Anders Bergström Utgått   24.21                         50.11
  ÖOK     24.21                         25.50
 

D      Bana D   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-74 2-73 3-80 4-81 5-84 6-83 7-78 8-76 M-100
 
1 Tomas Björk 33.13 19:07:31 2.50 4.24 11.07 14.29 18.23 20.49 28.39 31.10 33.13
  ÖOK     2.50 1.34 6.43 3.22 3.54 2.26 7.50 2.31 2.03
 
2 Bernt Åkerlund 35.05 18:04:14 2.59 4.43 11.21 15.21 19.30 21.08 27.53 33.01 35.05
  Fältjägarnas IF     2.59 1.44 6.38 4.00 4.09 1.38 6.45 5.08 2.04
 
3 Torbjörn Hallin 54.34 18:24:40 6.12 8.18 16.19 27.55 33.36 38.38 46.51 51.04 54.34
  Trångsvikens IF     6.12 2.06 8.01 11.36 5.41 5.02 8.13 4.13 3.30
 
4 Ingeborg Danielsson 54.49 18:39:00 6.10 8.45 18.29 28.40 34.25 36.34 44.16 51.48 54.49
  ÖOK     6.10 2.35 9.44 10.11 5.45 2.09 7.42 7.32 3.01
 
5 Karin Walltin 55.56 18:33:37 3.59 12.04 21.23 33.11 38.47 40.45 49.01 53.16 55.56
  ÖOK     3.59 8.05 9.19 11.48 5.36 1.58 8.16 4.15 2.40
 
6 Mikael Brattlund 56.00 18:59:53 4.09 6.24 16.39 22.28 36.43 38.53 50.31 53.38 56.00
  Klubblös     4.09 2.15 10.15 5.49 14.15 2.10 11.38 3.07 2.22
 
7 Leif Allonen 58.55 17:55:36 11.14 13.20 22.19 27.02 34.34 36.36 53.15 56.35 58.55
  Fältjägarnas IF     11.14 2.06 8.59 4.43 7.32 2.02 16.39 3.20 2.20
 
8 Gunnar Hellström 60.33 18:15:23 7.27 10.18 18.55 27.29 32.39 35.29 48.30 58.25 60.33
  OK Drommen     7.27 2.51 8.37 8.34 5.10 2.50 13.01 9.55 2.08
 
9 Ove Hemmingsson 60.36 17:47:32 3.16 8.07 24.41 28.40 33.24 39.54 50.46 58.58 60.36
  Brunflo IF     3.16 4.51 16.34 3.59 4.44 6.30 10.52 8.12 1.38
 
10 Agneta Samuelsson 61.02 18:31:36 4.12 6.44 16.48 22.15 32.06 34.09 49.58 58.05 61.02
  Fältjägarnas IF     4.12 2.32 10.04 5.27 9.51 2.03 15.49 8.07 2.57
 
11 Gerd Lindqvist 62.31 18:47:05 10.45 13.11 24.12 30.43 37.28 40.44 55.03 59.34 62.31
  Brunflo IF     10.45 2.26 11.01 6.31 6.45 3.16 14.19 4.31 2.57
 
12 Hanna Lindblom 62.47 19:06:59 10.27 13.16 22.34 28.24 40.08 42.57 55.43 60.27 62.47
  Åsarna IK     10.27 2.49 9.18 5.50 11.44 2.49 12.46 4.44 2.20
 
13 Eivor Lindgren 64.00 18:29:07 5.05 7.42 17.44 25.03 34.31 36.27 54.00 61.44 64.00
  Brunflo IF     5.05 2.37 10.02 7.19 9.28 1.56 17.33 7.44 2.16
 
14 Johanna Van Der Maaten 64.18 18:18:38 4.53 7.43 17.12 24.09 29.39 32.30 41.48 61.30 64.18
  Frösö IF     4.53 2.50 9.29 6.57 5.30 2.51 9.18 19.42 2.48
 
15 Lars Sahlen 66.30 18:22:31 7.45 10.00 19.03 33.13 41.17 43.24 56.29 64.09 66.30
  ÖOK     7.45 2.15 9.03 14.10 8.04 2.07 13.05 7.40 2.21
 
16 Margareta Vemdal 68.43 17:41:42 16.32 18.46 30.07 36.32 43.15 45.48 60.13 64.27 68.43
  ÖOK     16.32 2.14 11.21 6.25 6.43 2.33 14.25 4.14 4.16
 
17 Helen Eriksdotter 69.14 18:13:43 9.43 12.51 22.14 29.13 34.32 37.23 46.42 66.39 69.14
  ÖOK     9.43 3.08 9.23 6.59 5.19 2.51 9.19 19.57 2.35
 
18 Helene Wikner 70.55 18:45:46 8.48 21.47 34.06 41.54 48.29 51.13 63.58 68.11 70.55
  OK Storsjön     8.48 12.59 12.19 7.48 6.35 2.44 12.45 4.13 2.44
 
19 Eva-Britt Björk 79.22 18:53:39 5.16 8.12 18.54 31.41 46.33 50.16 69.52 76.09 79.22
  Brunflo IF     5.16 2.56 10.42 12.47 14.52 3.43 19.36 6.17 3.13
 
20 Sören Carnland 81.52 18:04:42 6.33 9.37 25.15 33.08 42.08 46.04 71.32 77.38 81.52
  Fältjägarnas IF     6.33 3.04 15.38 7.53 9.00 3.56 25.28 6.06 4.14
 
21 Elisabeth Larsson 84.57 17:59:46 7.19 9.29 34.15 41.17 48.28 51.12 60.36 81.10 84.57
  Brunflo IF     7.19 2.10 24.46 7.02 7.11 2.44 9.24 20.34 3.47
 
22 P G Wernersson 86.31 19:06:09 11.20 13.56 22.56 30.15 40.05 54.49 73.43 82.05 86.31
  ÖOK     11.20 2.36 9.00 7.19 9.50 14.44 18.54 8.22 4.26
 
23 Maria Andersdotter 88.26 17:56:04 4.53 7.12 21.21 44.47 50.21 53.04 64.08 84.49 88.26
  Brunflo IF     4.53 2.19 14.09 23.26 5.34 2.43 11.04 20.41 3.37
 
24 Ingegerd Persson 96.35 17:50:11 7.41 10.57 27.34 38.55 51.44 60.51 82.27 91.38 96.35
  Frösö IF     7.41 3.16 16.37 11.21 12.49 9.07 21.36 9.11 4.57
 
25 Signe Karlsson 101.16 17:43:10 5.29 8.21 28.55 36.37 47.20 50.12 77.45 97.08 101.16
  ÖOK     5.29 2.52 20.34 7.42 10.43 2.52 27.33 19.23 4.08
 
  Lena Björkman Utgått   7.58 26.01 37.45            
  Klubblös     7.58 18.03 11.44            
 
  Roger Hedlund Utgått   2.54 9.30 17.43 20.54 25.49 27.13 35.18   46.53
  OK Storsjön     2.54 6.36 8.13 3.11 4.55 1.24 8.05   11.35
 
  Marianne Åhlström Utgått   3.32 7.56 18.57 23.32   42.23 55.42 61.51 65.13
  OK Storsjön     3.32 4.24 11.01 4.35   18.51 13.19 6.09 3.22
 
  Kerstin Björkman Utgått   7.31 25.49 37.28           67.01
  Frösö IF     7.31 18.18 11.39           29.33
 

E      Bana E   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-75 2-81 3-92 4-91 5-95 6-76 7-77 M-100
 
1 Erika Ranbrandt 54.16 19:13:01 5.09 17.40 29.55 31.06 39.33 48.32 53.17 54.16
  Marieby GIF     5.09 12.31 12.15 1.11 8.27 8.59 4.45 0.59
 
2 David Nordblad 54.58 19:12:15 5.51 18.28 30.43 31.54 40.11 49.33 54.10 54.58
  Domsö IS     5.51 12.37 12.15 1.11 8.17 9.22 4.37 0.48
 
3 Ulrika Rogeman 55.39 19:11:36 6.47 19.09 31.25 32.36 40.53 49.48 54.33 55.39
  FK Göingarna     6.47 12.22 12.16 1.11 8.17 8.55 4.45 1.06
 
4 Fredrik Falkdalen 62.30 18:40:25 2.30 14.26 34.06 35.01 44.52 59.34 60.57 62.30
  Frösö IF     2.30 11.56 19.40 0.55 9.51 14.42 1.23 1.33
 
5 Martin Larsson 67.42 19:11:04 4.42 25.09 52.28 53.01 59.31 65.42 66.51 67.42
  Marieby GIF     4.42 20.27 27.19 0.33 6.30 6.11 1.09 0.51
 
6 Nanna Söderin 71.13 19:09:04 9.50 24.15 54.27 55.14 60.54 67.28 70.02 71.13
  Klubblös     9.50 14.25 30.12 0.47 5.40 6.34 2.34 1.11
 
7 Olov Söderholm 72.10 18:54:57 5.00 38.26 50.04 51.09 57.46 66.46 71.31 72.10
  ÖOK     5.00 33.26 11.38 1.05 6.37 9.00 4.45 0.39
 
8 Björn Spejare 72.28 18:59:43 12.34 29.04 43.51 45.03 55.11 69.41 71.36 72.28
  Klubblös     12.34 16.30 14.47 1.12 10.08 14.30 1.55 0.52
 
9 Henrik Sekander 72.31 18:59:38 12.32 29.13 44.01 45.03 55.27 69.58 71.33 72.31
  Gäddede SK     12.32 16.41 14.48 1.02 10.24 14.31 1.35 0.58
 
10 Måns Eriksson 78.35 17:46:57 6.26 25.04 38.55 43.50 62.43 74.28 77.10 78.35
  ÖOK     6.26 18.38 13.51 4.55 18.53 11.45 2.42 1.25
 
11 Lena Johansson 82.19 18:35:13 14.30 37.24 58.21 59.31 68.00 78.25 80.56 82.19
  ÖOK     14.30 22.54 20.57 1.10 8.29 10.25 2.31 1.23
 
12 Mikael Söderholm 90.18 18:54:49 4.52 31.46 64.27 66.09 76.01 85.51 89.27 90.18
  ÖOK     4.52 26.54 32.41 1.42 9.52 9.50 3.36 0.51
 
13 Fredrik Bäckman 98.28 18:41:20 11.10 46.25 77.04 77.54 82.44 96.31 97.39 98.28
  Brunflo IF     11.10 35.15 30.39 0.50 4.50 13.47 1.08 0.49
 
14 Rolf Juto 118.32 18:14:16 38.42 59.07 89.13 91.23 102.28 113.52 116.41 118.32
  ÖOK     38.42 20.25 30.06 2.10 11.05 11.24 2.49 1.51
 

F      Bana F   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-102 2-82 3-95 4-97 5-77 M-100
 
1 Cissi Hindersson 29.53 18:37:02 5.02 13.35 20.07 23.22 28.39 29.53
  Friskis & Svettis     5.02 8.33 6.32 3.15 5.17 1.14
 
2 Oskar Ullbrandt 36.30 18:08:48 4.54 15.26 22.42 26.09 35.02 36.30
  Frösö IF     4.54 10.32 7.16 3.27 8.53 1.28
 
3 Tomas Wernersson 39.57 18:59:26 4.58 16.15 25.31 29.10 38.05 39.57
  ÖOK     4.58 11.17 9.16 3.39 8.55 1.52
 
4 Ingalill Brattlund 51.07 18:21:59 7.40 24.00 35.44 39.34 49.13 51.07
  ÖOK     7.40 16.20 11.44 3.50 9.39 1.54
 
5 Frida Krohn 51.14 18:54:19 5.08 14.03 30.42 35.46 49.53 51.14
  Fältjägarnas IF     5.08 8.55 16.39 5.04 14.07 1.21
 
6 Veronika Bäckman 61.58 18:41:08 6.19 38.13 43.44 46.42 54.06 61.58
  Brunflo IF     6.19 31.54 5.31 2.58 7.24 7.52
 
7 Lena Olofsson 62.40 17:55:00 5.37 21.06 43.30 48.43 61.25 62.40
  ÖOK     5.37 15.29 22.24 5.13 12.42 1.15
 
8 Lars Mervald 63.35 17:55:05 5.50 21.07 43.31 48.44 61.32 63.35
  Klubblös     5.50 15.17 22.24 5.13 12.48 2.03
 
  Jenny Ågren Utgått   5.04          
  Inlandsbanans SK     5.04          
 

G      Bana G   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-72 2-79 3-82 4-97 5-101 M-100
 
1 Marcus Eriksson 22.29 18:29:27 2.12 5.56 12.20 17.06 21.54 22.29
  Frösö IF     2.12 3.44 6.24 4.46 4.48 0.35
 
2 Yvonne Krohn 28.41 18:26:04 3.47 8.56 16.23 21.54 27.53 28.41
  Frösö IF     3.47 5.09 7.27 5.31 5.59 0.48
 
3 Tor Rönnestrand 31.36              
  Frösö IF                
 
4 Jonathan Wickzell 31.36              
  Frösö IF                
 
5 Axel Mattsson 31.36 18:17:14 3.12 8.25 18.44 25.05 30.56 31.36
  Frösö IF     3.12 5.13 10.19 6.21 5.51 0.40
 
6 Björn Rönnestrand 33.49 18:17:08 4.36 10.37 19.00 25.51 32.40 33.49
  Frösö IF     4.36 6.01 8.23 6.51 6.49 1.09
 
7 Nike Norrman 34.27 18:55:20 3.14 7.11 13.57 25.25 32.33 34.27
  Frösö IF     3.14 3.57 6.46 11.28 7.08 1.54
 
8 Agnes Mattsson 35.05 18:30:37 3.02 7.40 19.20 27.20 34.22 35.05
  Tandsbyns IF     3.02 4.38 11.40 8.00 7.02 0.43
 
9 Irma Mattsson 35.45 18:30:41 3.04 8.01 19.26 27.32 34.44 35.45
  Tandsbyns IF     3.04 4.57 11.25 8.06 7.12 1.01
 
10 Edvin Norrman 35.50 18:55:41 2.50 7.12 17.37 24.37 34.26 35.50
  Frösö IF     2.50 4.22 10.25 7.00 9.49 1.24
 
11 Gerd Eriksson 37.25 18:24:43 5.07 10.34 21.29 30.12 36.16 37.25
  Trångsvikens IF     5.07 5.27 10.55 8.43 6.04 1.09
 
12 Klara Lindberg 37.27 18:37:47 3.05 8.26 22.17 29.37 36.42 37.27
  Frösö IF     3.05 5.21 13.51 7.20 7.05 0.45
 
13 Gun Eriksson 37.29 18:24:31 5.04 10.42 21.38 30.24 36.15 37.29
  Trångsvikens IF     5.04 5.38 10.56 8.46 5.51 1.14
 
14 Erik Lindberg 38.15 18:39:08 2.38 9.57 21.07 28.33 37.32 38.15
  Frösö IF     2.38 7.19 11.10 7.26 8.59 0.43
 
15 Isa Wickenberg 48.36 19:14:51 5.30 14.21 28.51 38.14 47.12 48.36
  ÖOK     5.30 8.51 14.30 9.23 8.58 1.24
 
16 Jonas Lindqvist 50.35 19:01:37 5.46 14.12 29.19 39.10 49.26 50.35
  ÖOK     5.46 8.26 15.07 9.51 10.16 1.09
 
17 Hanna Lindqvist 50.42 19:01:34 5.47 14.08 29.28 39.27 49.38 50.42
  ÖOK     5.47 8.21 15.20 9.59 10.11 1.04
 

H      Bana H   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-31 2-32 3-33 4-34 5-35 6-36 M-100
 
1 Simon Falkeström 0.00 17:43:47 1.11 3.25 5.14 7.19 11.10 13.38 16.50
  Frösö IF     1.11 2.14 1.49 2.05 3.51 2.28 3.12
 
2 Vidar Eneland 0.00 17:46:51 1.16 2.31 3.27 4.02 8.03 10.29 13.49
  Frösö IF     1.16 1.15 0.56 0.35 4.01 2.26 3.20
 
3 Jonas Lindqvist 0.00 17:30:31 8.08 9.59 11.32 14.04 18.02 20.04 24.28
  Okänd     8.08 1.51 1.33 2.32 3.58 2.02 4.24
 
4 Toste Wallskog 0.00 18:10:06 0.54 2.26 4.05 5.07 7.34 8.30 10.03
  Frösö IF     0.54 1.32 1.39 1.02 2.27 0.56 1.33
 
5 Tuva Wallskog 0.00 18:10:52 0.53 2.23 4.02 5.19 7.22 8.30 9.52
  Frösö IF     0.53 1.30 1.39 1.17 2.03 1.08 1.22
 
6 Siri Bergström 0.00 18:19:10 1.35 4.29 6.33 7.44 12.43 14.16 17.28
  ÖOK     1.35 2.54 2.04 1.11 4.59 1.33 3.12
 
7 Axel Lodin 0.00 19:10:40 0.31 2.08 3.36 4.30 6.57 8.12 9.09
  Klubblös     0.31 1.37 1.28 0.54 2.27 1.15 0.57
 
 
 
Uppdaterad: 03 MAJ 2012 11:21 Skribent: Patrik Brorsson

Postadress:
Frösö IF - Orientering
Patrik Brorsson, Böle 105
83293 Frösön

Kontakt:
Tel: 063128859
Fax: 063128859
E-post: This is a mailto link

Se all info