Hoppa till sidans innehåll

Etapp 2


FRÖSÖ 5 Dagars ETAPP 2 2011

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se





Klass:   A    Bana: A


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 34.55 Joakim Halvarsson Östersunds OK
2 37.44 Patrik Brorsson Frösö IF
3 38.23 Daniel Sjölund Östersund OK
4 40.25 Ulf Lindqvist Östersunds OK
5 42.09 Håkan Carnland Frösö IF
6 43.54 Jörgen Mattsson Tandsbyns IF
7 45.48 Johan Sparrevik Lerums SOK
8 47.39 Anders Johansson Östersunds OK
9 52.24 Erik Hellberg Östersunds Ok
10 53.31 Lennart Hamberg Östersunds OK
11 54.05 John Hero Biathlon Östersund
12 54.10 Anders Eriksson Frösö IF
13 61.19 Erik Willén Östersunds OK
14 61.51 Ida Willén Östersunds OK
15 63.57 Arvis Björkroth Östersunds OK
16 68.53 Hampus Lindblom Åsarna IK
17 70.10 Anders Carnland Frösö IF
 

Klass:   B    Bana: B


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 46.33 Kurt Halvarsson Östersunds OK
2 52.08 Sofia Lekselius Östersunds Ok
3 53.15 Anders Berg Frösö IF
4 53.21 Leif Söderberg Biathlon Östersund
5 53.22 Lars Åke Larsson Fjärås IK
6 53.24 Linus Jansson Norra Roslagen Elit
7 54.29 Mattihas Kjell Främmestads IK
8 54.32 Monika Lund Litsbygdens SK
9 55.12 Tom Brantheim Östersunds OK
10 60.09 Patrik Hagström Hävredals SK
11 62.47 L-E Gahlin Östersunds OK
12 64.05 Anders Dahlgren Östersunds OK
13 66.16 Alf Berggren Östersunds OK
14 66.55 Reneé Lövkvist Klubblös
15 67.24 Ingela Engholm Klubblös
16 68.55 Lisa Bergström Östersunds OK
17 71.17 Niklas Larsson HJS Vansbro OK
18 76.04 Erik Olofsson Biathlon Östersund
19 76.06 Agnes Wredenberg Edshärads Sf
20 77.00 Gustav Enemark Åsarna IK
21 79.54 Mårten Suorra OK Storsjön
22 83.32 Daniel Hedin Frösö If
23 100.05 Sara Swartz Östersunds OK
24 100.09 Kim Nilsson Östersunds OK
25 100.35 Anton Kjellsson Östersunds OK
26 116.34 Anna Snell OK Storsjön

Utgått Tomas Björk Östersunds OK

Utgått Camilla Hamberg Östersunds OK

Utgått Christina Green Östersunds OK

Utgått Vilhelm Kilander Östersunds OK

Utgått Erik Olofsson Östersunds OK

Utgått Åsa Nordlander OK Linne
 

Klass:   C    Bana: C


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 45.26 Dick Friberg Östersunds OK
2 65.02 Ante Wernersson Östersunds OK
3 77.08 Rasmus Willén Östersunds OK
 

Klass:   D    Bana: D


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 30.08 Bernt Åkerlund Fältjägarnas IF
2 32.38 Kjell Enarsson Östersunds Ok
3 34.27 Björn Johansson Frösö IF
4 35.36 Seth Persson Fältjägarnas IF
5 36.14 Anna Hedström Ringvall Östersunds OK
6 38.20 Fredrik Martinsson Frösö IF
7 39.02 Stina Widmark OK Storsjön
8 39.51 Marianne Åhlström OK Storsjön
9 40.01 Karin Walltin Östersunds OK
10 40.39 Gunnar Hellström OK Drommen
11 40.54 Roger Hedman Ok Storsjön
12 41.56 Hans Ågren Brunflo IF
13 42.00 Leif Allonen Fältjägarnas IF
14 42.13 Andreas Richter Östersunds OK
15 43.36 Johanna Van Der Maaten Frösö IF
16 44.28 Agneta Samuelsson Fältjägarnas IF
17 44.33 Åke Andersson Fältjägarnas IF
18 44.37 Arne Olofsson Fältjägarnas IF
19 44.53 Henrik Randström Frösö IF
20 46.17 Marcus Eriksson Frösö IF
21 47.41 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK
22 47.42 Torbjörn Hallin Trångsvikens IF
23 49.15 Christina Persson ÖSK
24 49.19 Anna Maria Andersson ÖSK
25 49.39 Måns Eriksson Östersunds OK
26 50.13 Ingeborg Danielsson Östersunds OK
27 50.20 Björn Wikstrand Östersunds OK
28 53.58 Helene Wikner OK Storsjön
29 55.42 Eva Kilander Östersunds OK
30 56.28 Gerd Lindqvist Brunflo IF
31 57.23 Margareta Vemdal Östersunds OK
32 60.52 Eivor Lindgren Brunflo IF
33 61.15 Signe Karlsson Östersunds OK
34 63.19 Eva-Britt Björk Brunflo IF
35 66.32 Ulrika Willén Östersunds OK
36 73.34 Agneta Söderberg OK Storsjön
37 80.16 Inga Lill Brattlund Östersunds OK
38 80.37 Ylva Järvhed Frösö IF
39 80.49 Agneta Järvhed Frösö IF
40 82.21 Elisabeth Larsson Brunflo IF
41 95.22 Lena Björkman Frösö IF
42 95.31 Kerstin Randström Frösö IF
43 96.08 Gösta Nilsson Östersunds OK
44 104.21 Mikael Brattlund Klubblös

Utgått Gunilla Larsson Frösö IF

Utgått Helen Eriksdotter Östersunds OK

Utgått Ove Hemmingsson Brunflo IF

Utgått Ingegerd Persson Frösö IF
 

Klass:   E    Bana: E


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 40.53 Peder Sjölund FMTS
2 52.42 Nanna Söderin Klubblös
3 53.56 Erik Lindberg Frösö IF
4 54.35 Anna-Maria Nilsson Biathlon Östersund
5 57.41 Kristin Rönnestrand Frösö IF
6 58.12 Fanny Johansson Klubblös
7 63.21 Eva Gustafsson Klubblös
8 63.30 Emmelie Larsson Ärla IF
9 64.43 Henrik Westling Marieby GIF
10 65.57 Fredrik Högberg Klubblös
11 66.05 Ingela Andersson Arvidsjaur OK
12 66.07 Kim Adolfsson Finnskoga IF
13 66.38 David Nordblad Domsö IF
14 66.41 Arvid Lorentsson FK Jöingarna
15 67.52 Thomas Andersson Klubblös
16 68.03 Björn Spejare Klubblös
17 68.11 Henrik Sekander Klubblös
18 71.39 Olov Söderholm Östersunds OK
19 75.40 Britta Norgren Klubblös
20 75.43 Jonas Johansson Klubblös
21 77.28 Claes Nordling OK Storsjön
22 77.49 Mikael Söderholm Östersunds OK
23 79.27 Lena Johansson Östersunds OK
24 86.38 Elisabeth Högberg I21 IF
25 89.26 Elin Mattsson Bore Biathlon
26 94.05 Rolf Juto Östersunds OK
27 94.29 Lena Johansson Klubblös
28 100.57 Cissi Hindersson Friskis Och Svettis

Utgått Åsa Persson Frösö IF

Utgått Helena Ståhl Klubblös

Utgått Katarina Henriksson Frösö IF

Utgått Markus Lindbäck Okänd

Utgått Jenny Jonsson I21 IF
 

Klass:   F    Bana: F


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 27.27 Anders Bergström Östersunds OK
2 29.35 Jurgen Snell OK Storsjön
3 31.36 Lars Sahlen Östersunds OK
4 33.11 Jenny Ågren Inlandsbanans SK
5 33.22 Lena Olofsson Östersunds OK
6 33.57 Amin Amey Klubblös
7 34.04 Johan Rambrant Marieby GIF
8 34.12 Therese Hellström Skålan
9 38.50 Joel SJölund Östersunds OK
10 41.35 Lars Mervald Klubblös
11 43.25 Freya Richter Östersunds OK
12 50.58 Frida Häggmark Frösö IF

Utgått Lukas Björk Frösö IF
 

Klass:   G    Bana: G


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 16.15 Emil Rudh Frösö IF
2 17.19 Nike Norrman Frösö IF
3 18.08 Agnes Mattsson Tandsbyns IF
4 19.58 Elin Rudh Frösö IF
5 22.25 Maja Willen Östersunds OK
6 22.48 Sven Bergqvist Frösö IF
7 24.06 Klara Lindberg Frösö IF
8 24.52 Harry Fransson Östersunds OK
9 25.23 HArriet Richter Östersunds OK
10 25.52 Magda Aspholm ÖOK
11 26.20 Elvin Porter Klubblös
12 28.20 Friska Richter Östersunds OK
13 31.14 Frida Olofsson Klubblös
14 31.30 Liv Sjölund Östersunds OK
15 31.55 Jenny Johannesson Östersunds Ok
16 32.37 Calise Jonasson Östersunds OK
17 33.28 Ester Olofsson OK Storsjön
18 33.35 Josefin Bergman ÖOK
19 33.42 Jenny Bergman ÖOK
20 36.43 Lisa Holmarker Klubblös
21 41.01 Elin Ekström Brunflo IF
22 43.42 Tor Rönnestrand Frösö IF
23 43.44 Björn Rönnestrand Frösö IF
24 47.43 Alva Eriksson Östersunds OK
25 48.09 Jonas Lindqvist Marieby If
26 48.23 Hanna Lindqvist Marieby IF
27 49.05 Fabian Grimborg Ås IF
28 50.21 Linn Jonsson Frösö IF
29 50.21 Jonna Enghult Frösö IF
30 68.03 Gun Eriksson Trångsvikens IF
31 68.05 Gerd Eriksson Trångsvikens IF
32 72.17 Monika Ågren Brunflo IF
33 72.23 Magdalena Larsson Brunflo IF
34 72.27 Clara Martinsson Brunflo IF
 

Klass:   H    Bana: H


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 0.00 Simon Falkeström Frösö IF
2 0.00 Märta Lindqvist Klubblös
3 0.00 Mira-Märta Lekselius Östersunds OK
4 0.00 Siri Li Lekselius Östersunds OK
5 0.00 Simon Lindqvist Östersunds OK¨
6 0.00 Gösta Fransson Östersund OK
7 0.00 Tilda Rhodin Klubblös
8 0.00 Tor Engholm Klubblös
9 0.00 Jens Engholm Klubblös
10 0.00 Jonna Hultstrand Frösö IF
11 0.00 Gry Dahlgren Östersunds OK
12 0.00 Jonna Enghult Frösö IF
13 0.00 Linn Jonsson Frösö IF
14 0.00 Tore Hammberg Östersunds OK
15 0.00 Olle Hammberg Östersunds OK
16 0.00 Siri Bergström Östersunds OK
17 0.00 Nils Rönnestrand Frösö IF
18 0.00 Pelle Westling Marieby IF
19 0.00 Adam Tengblad Klubblös

Utgått Daisy Blomqvist Frösö IF
 
 
Uppdaterad: 03 MAJ 2012 11:21 Skribent: Patrik Brorsson

Postadress:
Frösö IF - Orientering
Patrik Brorsson, Böle 105
83293 Frösön

Kontakt:
Tel: 063128859
Fax: 063128859
E-post: This is a mailto link

Se all info