Hoppa till sidans innehåll

Etapp 3


FRÖSÖ 5 ETAPP 3 2011

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se


Klass:   A    Bana: A


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 63.42 Hampus Lindblom Åsarna IK
2 67.53 Sven Bergqvist Frösö IF
3 70.31 Erik Fransson Östersunds OK
4 75.08 Erik Olofsson Biathlon Östersund
5 77.38 Erik Hellberg Östersunds Ok
6 77.51 Håkan Carnland Frösö IF
7 78.03 John Hero Biathlon Östersund
8 80.24 Linus Jansson Norra Roslagen Elit
9 84.56 Anders Carnland Frösö IF
10 85.48 Anders Eriksson Frösö IF
11 87.37 Lars-Åke Larsson Fjärås AIK
12 91.55 Ulf Pettersson JPIF
13 94.38 Mattihas Kjell Främmestads IK
14 94.45 Ida Willén Östersunds OK
15 103.00 Markus Hansson Åsarna IK
16 115.29 Jakob Börjesson Östersunds OK
17 139.41 Mikael Hultin IK Fryken

Utgått Vilhelm Kilander Östersunds OK

Utgått Magnus Eriksson ÖOK

Utgått Patrik Hagström Hävredals SK
 

Klass:   B    Bana: B


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 48.30 Cecilia Thomasson Ulricehamns OK
2 58.29 Nicklas Larsson HJS Vansbro
3 58.36 Peo Eriksson ÖOK
4 64.58 Monika Lund Litsbygdens SK
5 76.55 Edwin Silvergran Östersunds OK
6 76.57 Tomas Andersson ÖSK
7 79.03 L-E Gahlin Östersunds OK
8 95.37 Martina Höök Östersunds OK

Utgått Anton Kjellsson Östersunds OK
 

Klass:   C    Bana: C


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 42.49 Björn Olofsson OK Storsjön
2 43.20 Robert Nordlander Försvarsmakten
3 47.52 Peder Sjölund FMTS
4 51.42 Erica Johansson Östersunds OK
5 52.26 Henrik Randström Frösö IF
6 52.34 Mats Karlström Frösö IF
7 52.34 Björn Johansson Frösö IF
8 53.12 Inger Dahlgren Östersunds OK
9 54.03 Tom Brantheim Östersunds OK
10 57.27 Dick Friberg Östersunds OK
11 57.34 Alf Berggren Östersunds OK
12 57.34 Erik Willén Östersunds OK
13 60.38 Ante Wernersson Östersunds OK
14 61.07 Gunnar Haglund Frösö IF
15 62.26 Bengt Persson ÖOK
16 64.35 Lisa Dahl Offerdals SK
17 65.34 Anna-Maria Andersson ÖSK
18 65.54 Erik Olofsson Östersunds OK
19 67.36 Lisa Bergström Östersunds OK
20 70.36 Karin Bysell Brunflo IF
21 72.06 Agnes Wredenberg Ekshärads SF
22 77.31 Roland Lindqvist Klubblös
23 78.04 Kim Nilsson Östersunds OK
24 79.23 Bengt Jervhed Frösö IF
25 87.47 Daniel Hedin Frösö IF

Utgått Rasmus Willén Östersunds OK
 

Klass:   D    Bana: D


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 29.40 Bernt Åkerlund Fältjägarnas IF
2 29.46 Fredrik Martinsson Frösö IF
3 31.29 Seth Persson Fältjägarnas IF
4 32.13 Nanna Söderin Klubblös
5 32.54 Ingvar Gustafsson Fältjägarnas IF
6 33.46 Ove Hemmingsson Brunflo IF
7 35.16 Johanna Van Der Maaten Frösö IF
8 37.41 Hans Ågren Brunflo IF
9 38.17 Gunnar Hellström OK Drommen
10 38.32 Marcus Ericsson Frösö IF
11 40.36 Karin Walltin Östersunds OK
12 40.46 Sven Martin Eriksson Östersunds OK
13 43.06 Leif Allonen Fältjägarnas IF
14 44.17 Ingeborg Danielsson Östersunds OK
15 47.09 Marianne Åhlström OK Storsjön
16 47.49 Agneta Samuelsson Fältjägarnas IF
17 48.56 Göran Lundin Östersunds OK
18 50.14 Helene Wikner OK Storsjön
19 53.04 Mikael Brattlund Klubblös
20 53.42 Gerd Lindqvist Brunflo IF
21 55.04 Maria Andersdotter Brunflo IF
22 56.20 Björn Wikstrand Östersunds OK
23 57.17 Helen Eriksdotter Östersunds OK
24 60.18 Göran Schylander Frösö IF
25 67.40 Sören Carnland Fältjägarnas IF
26 93.53 Ingegärd Persson Frösö IF
27 96.06 Inga Lill Brattlund Östersunds OK
28 106.51 Gösta Nilsson Östersunds OK

Utgått Christina Friberg Östersunds OK

Utgått Signe Karlsson Östersunds OK
 

Klass:   E    Bana: E


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 43.59 Jonas Johansson Klubblös
2 44.00 Britta Norgren Klubblös
3 46.03 Fredrik Hjelm Östersunds SK
4 49.17 Fanny Johansson Klubblös
5 49.45 Martin Lasson Marieby IF
6 50.21 Renée Lövkvist Klubblös
7 53.42 Lena Johansson Östersunds OK
8 54.47 Fredrik Falkdalen Frösö IF
9 54.49 Anders Bergström Östersunds OK
10 55.18 Cissi Hindersson Friskis & Svettis
11 57.49 Stina Widmark OK Storsjön
12 63.34 Frida Häggmark Frösö IF
13 63.36 Hans Häggmark Frösö IF
14 65.12 Claes Nordling OK Storsjön
15 67.12 Eivor Lindgren Brunflo IF
16 79.42 Rolf Juto Östersunds OK
17 86.03 Agneta Jervhed Frösö IF
18 120.09 PG Wernersson Östersunds OK

Utgått Henrik Westling Marieby IF

Utgått Joakim Mattsson Ås IF

Utgått Eva Kilander Östersunds OK
 

Klass:   F    Bana: F


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 32.30 Måns Eriksson Östersunds OK
2 37.32 Lena Olofsson Östersunds OK
3 37.53 Joel Sjölund Östersunds OK
4 42.37 Tua Dahlgren Östersunds OK
5 49.17 Jenny Ågren Inlandsbanans SK
6 53.29 Lars Mervald ÖTC
7 58.14 Filip Johansson Frösö IF
8 58.20 Lucas Björch Frösö IF
9 70.49 Christel Lose Östersunds OK

Utgått Emil Rudh Frösö IF

Utgått Lena Johansson Klubblös
 

Klass:   G    Bana: G


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 21.08 Nike Norrman Frösö IF
2 23.28 Elin Rudh Frösö IF
3 28.41 Andreas Hjelm Östersunds SK
4 29.03 Linn Johansson Östersunds SK
5 30.00 Jonna Krohn Fältjägarna IF
6 30.44 Aron Swartz Frösö IF
7 32.25 Jonathan Wickzell Frösö IF
8 32.28 Axel Mattsson Frösö IF
9 32.29 Tor Rönnestrand Frösö IF
10 33.11 Monika Ågren Brunflo IF
11 33.18 Clara Martinsson Brunflo IF
12 35.45 Alva Eriksson Östersunds OK
13 36.48 Fabian Grindborg Ås IF
14 36.59 Lisa Hållmarker Klubblös
15 37.04 Annika Grindborg Ås IF
16 42.48 Jenny Johannesson Östersunds OK
17 42.54 Petter Johannesson Östersunds OK
18 45.21 Olina Elnerud Klubblös
19 45.42 Elin Elnerud Klubblös
20 52.06 Hanna Lindqvist Östersunds OK
21 56.06 Jonas Lindqvist Marieby IF
22 92.57 Gerd Eriksson Trångsvikens IF
23 93.00 Gun Eriksson Trångsvikens IF
 

Klass:   H    Bana: H


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 0.00 Märta Lindqvist Marieby IF
2 0.00 Simon Lindqvist Östersunds OK
3 0.00 Elvira Lindgren Hackås IF
4 0.00 Arvid Lindgren Hackås IF
5 0.00 Sverre Sjölander Klubblös
6 0.00 Ture Lundin Klubblös
7 0.00 Simon Falkeström Frösö IF
8 0.00 Filip Rodling Frösö IF
9 0.00 Elliot Caarls OK Storsjön
10 0.00 Felicia Caarls OK Storsjön
11 0.00 Siri Bergström Östersunds OK
12 0.00 Elliot Caarls OK Storsjön
13 0.00 Ester Olofsson OK Storsjön
14 0.00 Malte Olofsson OK Storsjön
15 0.00 Emma Lindqvist Frösö IF
16 0.00 Olivia Olsson Frösö IF
17 0.00 Lova Lindqvist Frösö IF
18 12.28 Pelle Westling Marieby IF
 
 
Uppdaterad: 03 MAJ 2012 11:21 Skribent: Patrik Brorsson

Postadress:
Frösö IF - Orientering
Patrik Brorsson, Böle 105
83293 Frösön

Kontakt:
Tel: 063128859
Fax: 063128859
E-post: This is a mailto link

Se all info