Hoppa till sidans innehåll

Etapp 3 Sträcktider


FRÖSÖ 5 ETAPP 3 2011

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se


A      Bana A   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-93 2-92 3-91 4-120 5-124 6-125 7-121 8-117 9-122 10-123 11-106 12-103 13-104 14-108 15-105 16-97 M-100
 
1 Hampus Lindblom 63.42 17:47:40 2.18 4.19 5.38 12.16 19.56 20.55 28.47 34.22 40.51 43.39 51.42 54.19 55.14 56.33 58.50 62.36 63.42

Åsarna IK

2.18 2.01 1.19 6.38 7.40 0.59 7.52 5.35 6.29 2.48 8.03 2.37 0.55 1.19 2.17 3.46 1.06
 
2 Sven Bergqvist 67.53 19:17:23 2.15 4.10 5.29 12.29 22.07 23.12 32.13 38.08 45.09 47.47 56.50 59.34 60.26 62.32 64.46 66.52 67.53

Frösö IF

2.15 1.55 1.19 7.00 9.38 1.05 9.01 5.55 7.01 2.38 9.03 2.44 0.52 2.06 2.14 2.06 1.01
 
3 Erik Fransson 70.31 18:13:00 1.58 3.37 4.55 12.01 20.05 21.07 31.51 38.00 47.31 50.17 60.06 62.39 63.29 65.02 67.02 69.29 70.31

Östersunds OK

1.58 1.39 1.18 7.06 8.04 1.02 10.44 6.09 9.31 2.46 9.49 2.33 0.50 1.33 2.00 2.27 1.02
 
4 Erik Olofsson 75.08 18:35:43 3.56 6.32 9.48 18.49 25.55 27.07 34.56 41.03 49.18 52.43 62.17 66.39 67.41 69.07 71.37 73.53 75.08

Biathlon Östersund

3.56 2.36 3.16 9.01 7.06 1.12 7.49 6.07 8.15 3.25 9.34 4.22 1.02 1.26 2.30 2.16 1.15
 
5 Erik Hellberg 77.38 17:50:27 2.19 5.40 7.22 15.21 24.04 25.24 39.47 46.30 53.39 56.58 67.31 70.29 71.20 72.32 74.22 76.32 77.38

Östersunds Ok

2.19 3.21 1.42 7.59 8.43 1.20 14.23 6.43 7.09 3.19 10.33 2.58 0.51 1.12 1.50 2.10 1.06
 
6 Håkan Carnland 77.51 18:10:41 1.59 3.51 5.18 12.37 20.22 21.36 32.07 40.27 51.41 55.08 66.15 69.08 70.13 71.44 74.08 76.42 77.51

Frösö IF

1.59 1.52 1.27 7.19 7.45 1.14 10.31 8.20 11.14 3.27 11.07 2.53 1.05 1.31 2.24 2.34 1.09
 
7 John Hero 78.03 18:30:37 4.50 6.38 8.06 15.01 23.08 24.07 36.25 42.07 50.17 53.21 64.20 67.12 68.05 70.45 73.09 76.42 78.03

Biathlon Östersund

4.50 1.48 1.28 6.55 8.07 0.59 12.18 5.42 8.10 3.04 10.59 2.52 0.53 2.40 2.24 3.33 1.21
 
8 Linus Jansson 80.24 18:31:00 2.14 4.16 6.31 13.35 20.21 21.24 31.10 39.14 46.24 52.21 68.25 71.18 72.28 73.47 76.17 78.31 80.24

Norra Roslagen Elit

2.14 2.02 2.15 7.04 6.46 1.03 9.46 8.04 7.10 5.57 16.04 2.53 1.10 1.19 2.30 2.14 1.53
 
9 Anders Carnland 84.56 18:13:56 2.39 5.16 7.07 15.23 27.53 29.31 39.42 49.12 58.51 61.44 73.10 76.10 77.21 79.27 81.37 83.45 84.56

Frösö IF

2.39 2.37 1.51 8.16 12.30 1.38 10.11 9.30 9.39 2.53 11.26 3.00 1.11 2.06 2.10 2.08 1.11
 
10 Anders Eriksson 85.48 18:06:55 2.28 4.26 5.58 15.12 24.13 25.21 39.35 48.49 58.44 62.28 72.58 76.04 77.24 79.13 81.32 84.26 85.48

Frösö IF

2.28 1.58 1.32 9.14 9.01 1.08 14.14 9.14 9.55 3.44 10.30 3.06 1.20 1.49 2.19 2.54 1.22
 
11 Lars-Åke Larsson 87.37 18:43:25 2.35 5.15 7.35 20.26 29.44 31.04 41.29 49.51 60.34 64.02 74.45 78.07 79.15 81.20 84.11 86.28 87.37

Fjärås AIK

2.35 2.40 2.20 12.51 9.18 1.20 10.25 8.22 10.43 3.28 10.43 3.22 1.08 2.05 2.51 2.17 1.09
 
12 Ulf Pettersson 91.55 18:11:51 2.30 5.22 6.47 15.00 22.57 24.29 42.46 50.46 59.09 62.32 77.21 80.51 82.02 83.39 88.17 90.37 91.55

JPIF

2.30 2.52 1.25 8.13 7.57 1.32 18.17 8.00 8.23 3.23 14.49 3.30 1.11 1.37 4.38 2.20 1.18
 
13 Mattihas Kjell 94.38 18:36:23 9.48 13.05 14.39 23.19 32.44 33.56 48.50 56.46 67.39 70.57 81.44 85.12 86.24 88.26 91.18 93.26 94.38

Främmestads IK

9.48 3.17 1.34 8.40 9.25 1.12 14.54 7.56 10.53 3.18 10.47 3.28 1.12 2.02 2.52 2.08 1.12
 
14 Ida Willén 94.45 18:16:48 5.30 7.53 10.04 20.17 31.04 32.20 45.27 54.19 65.27 68.50 81.17 84.51 86.00 87.55 90.49 93.24 94.45

Östersunds OK

5.30 2.23 2.11 10.13 10.47 1.16 13.07 8.52 11.08 3.23 12.27 3.34 1.09 1.55 2.54 2.35 1.21
 
15 Markus Hansson 103.00 18:46:18 3.30 6.44 9.00 17.51 25.51 27.38 38.39 47.02 61.25 65.23 77.56 90.53 92.25 94.55 98.38 101.36 103.00

Åsarna IK

3.30 3.14 2.16 8.51 8.00 1.47 11.01 8.23 14.23 3.58 12.33 12.57 1.32 2.30 3.43 2.58 1.24
 
16 Jakob Börjesson 115.29 18:27:47 6.46 10.20 12.45 20.54 29.34 30.58 41.49 51.28 62.35 72.40 82.42 100.03 102.00 104.30 109.04 113.55 115.29

Östersunds OK

6.46 3.34 2.25 8.09 8.40 1.24 10.51 9.39 11.07 10.05 10.02 17.21 1.57 2.30 4.34 4.51 1.34
 
17 Mikael Hultin 139.41 18:37:18 8.48 12.26 14.27 23.56 35.25 36.47 51.19 73.45 92.40 96.17 113.24 119.27 120.50 128.17 131.58 137.04 139.41

IK Fryken

8.48 3.38 2.01 9.29 11.29 1.22 14.32 22.26 18.55 3.37 17.07 6.03 1.23 7.27 3.41 5.06 2.37
 

Vilhelm Kilander Utgått
4.30 6.47 8.04 16.15 27.09 28.23 40.55







56.29

Östersunds OK

4.30 2.17 1.17 8.11 10.54 1.14 12.32







15.34
 

Magnus Eriksson Utgått
5.29 8.25 9.52 19.51 30.56 32.22 46.02







60.08 61.30

ÖOK

5.29 2.56 1.27 9.59 11.05 1.26 13.40







14.06 1.22
 

Patrik Hagström Utgått
6.51 10.01 12.50 20.51
29.55 44.42 51.38 64.26 68.06 79.34 86.02 88.20 90.10 92.43 98.09 99.25

Hävredals SK

6.51 3.10 2.49 8.01
9.04 14.47 6.56 12.48 3.40 11.28 6.28 2.18 1.50 2.33 5.26 1.16
 

B      Bana B   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-93 2-92 3-91 4-121 5-124 6-125 7-122 8-106 9-103 10-104 11-108 12-105 13-97 M-100
 
1 Cecilia Thomasson 48.30 19:13:01 2.04 4.01 5.11 12.16 22.42 23.54 28.57 38.44 41.22 42.17 43.40 45.35 47.28 48.30

Ulricehamns OK

2.04 1.57 1.10 7.05 10.26 1.12 5.03 9.47 2.38 0.55 1.23 1.55 1.53 1.02
 
2 Nicklas Larsson 58.29 18:09:58 2.32 4.56 6.22 14.35 27.46 29.42 37.09 47.58 50.58 51.53 52.59 54.57 57.20 58.29

HJS Vansbro

2.32 2.24 1.26 8.13 13.11 1.56 7.27 10.49 3.00 0.55 1.06 1.58 2.23 1.09
 
3 Peo Eriksson 58.36 17:44:32 3.00 5.15 7.05 16.02 30.17 31.26 36.08 46.28 49.35 50.37 52.06 54.30 57.00 58.36

ÖOK

3.00 2.15 1.50 8.57 14.15 1.09 4.42 10.20 3.07 1.02 1.29 2.24 2.30 1.36
 
4 Monika Lund 64.58 18:20:25 7.30 9.38 11.12 20.41 34.37 35.47 42.16 53.12 55.59 56.56 58.45 61.14 63.30 64.58

Litsbygdens SK

7.30 2.08 1.34 9.29 13.56 1.10 6.29 10.56 2.47 0.57 1.49 2.29 2.16 1.28
 
5 Edwin Silvergran 76.55 18:39:23 3.53 10.56 13.05 23.03 37.39 40.13 47.07 62.51 66.58 68.01 70.08 73.18 75.49 76.55

Östersunds OK

3.53 7.03 2.09 9.58 14.36 2.34 6.54 15.44 4.07 1.03 2.07 3.10 2.31 1.06
 
6 Tomas Andersson 76.57 18:21:03 9.25 21.10 23.42 31.53 43.54 45.40 53.07 65.04 68.00 68.54 70.18 73.25 75.51 76.57

ÖSK

9.25 11.45 2.32 8.11 12.01 1.46 7.27 11.57 2.56 0.54 1.24 3.07 2.26 1.06
 
7 L-E Gahlin 79.03 18:16:09 3.20 6.08 7.56 20.20 37.51 40.02 47.45 65.26 69.06 70.25 72.44 75.04 77.50 79.03

Östersunds OK

3.20 2.48 1.48 12.24 17.31 2.11 7.43 17.41 3.40 1.19 2.19 2.20 2.46 1.13
 
8 Martina Höök 95.37 19:05:21 5.56 11.53 13.56 26.17 40.15 41.36 53.15 75.41 79.58 81.08 87.50 90.55 93.41 95.37

Östersunds OK

5.56 5.57 2.03 12.21 13.58 1.21 11.39 22.26 4.17 1.10 6.42 3.05 2.46 1.56
 

Anton Kjellsson Utgått
45.08 55.56 59.09 73.18 91.05 92.58 99.51







Östersunds OK

45.08 10.48 3.13 14.09 17.47 1.53 6.53






 

C      Bana C   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-120 2-124 3-125 4-122 5-106 6-103 7-104 8-108 9-105 10-97 M-100
 
1 Björn Olofsson 42.49 18:53:47 5.38 15.27 16.39 22.09 32.14 34.57 35.52 37.18 39.15 41.39 42.49

OK Storsjön

5.38 9.49 1.12 5.30 10.05 2.43 0.55 1.26 1.57 2.24 1.10
 
2 Robert Nordlander 43.20 17:51:53 5.49 13.56 15.04 20.52 31.32 34.30 35.22 37.16 39.12 42.19 43.20

Försvarsmakten

5.49 8.07 1.08 5.48 10.40 2.58 0.52 1.54 1.56 3.07 1.01
 
3 Peder Sjölund 47.52 17:45:03 6.28 15.10 16.25 23.06 34.43 38.01 39.07 41.33 44.11 46.37 47.52

FMTS

6.28 8.42 1.15 6.41 11.37 3.18 1.06 2.26 2.38 2.26 1.15
 
4 Erica Johansson 51.42 18:44:00 6.23 16.34 17.58 24.12 37.14 41.06 42.16 44.41 47.23 50.12 51.42

Östersunds OK

6.23 10.11 1.24 6.14 13.02 3.52 1.10 2.25 2.42 2.49 1.30
 
5 Henrik Randström 52.26 17:42:43 5.46 15.45 16.50 23.38 36.57 41.50 42.59 45.19 48.30 51.15 52.26

Frösö IF

5.46 9.59 1.05 6.48 13.19 4.53 1.09 2.20 3.11 2.45 1.11
 
6 Mats Karlström 52.34 19:03:27 6.12 18.29 19.40 26.24 39.18 42.39 43.40 45.31 49.04 51.30 52.34

Frösö IF

6.12 12.17 1.11 6.44 12.54 3.21 1.01 1.51 3.33 2.26 1.04
 
7 Björn Johansson 52.34 18:34:16 6.17 15.38 17.03 25.30 37.54 41.09 42.20 44.58 48.14 51.15 52.34

Frösö IF

6.17 9.21 1.25 8.27 12.24 3.15 1.11 2.38 3.16 3.01 1.19
 
8 Inger Dahlgren 53.12 18:39:35 6.27 15.51 17.06 25.51 39.58 43.11 44.26 46.23 48.43 51.48 53.12

Östersunds OK

6.27 9.24 1.15 8.45 14.07 3.13 1.15 1.57 2.20 3.05 1.24
 
9 Tom Brantheim 54.03 18:24:15 7.15 18.33 20.15 26.57 40.20 43.52 45.08 47.15 49.53 52.37 54.03

Östersunds OK

7.15 11.18 1.42 6.42 13.23 3.32 1.16 2.07 2.38 2.44 1.26
 
10 Dick Friberg 57.27 19:09:25 7.18 19.47 21.35 28.40 41.25 44.46 46.21 48.12 50.53 56.09 57.27

Östersunds OK

7.18 12.29 1.48 7.05 12.45 3.21 1.35 1.51 2.41 5.16 1.18
 
11 Alf Berggren 57.34 17:47:35 6.48 18.32 20.05 27.47 43.30 47.23 48.46 50.26 53.18 56.11 57.34

Östersunds OK

6.48 11.44 1.33 7.42 15.43 3.53 1.23 1.40 2.52 2.53 1.23
 
12 Erik Willén 57.34 18:11:54 7.05 18.08 19.51 26.04 42.20 47.16 48.16 50.55 53.45 56.23 57.34

Östersunds OK

7.05 11.03 1.43 6.13 16.16 4.56 1.00 2.39 2.50 2.38 1.11
 
13 Ante Wernersson 60.38 18:07:46 6.05 15.18 16.55 26.49 46.20 50.25 51.29 53.58 56.41 59.19 60.38

Östersunds OK

6.05 9.13 1.37 9.54 19.31 4.05 1.04 2.29 2.43 2.38 1.19
 
14 Gunnar Haglund 61.07 18:12:41 7.22 18.53 20.49 29.03 45.20 49.31 50.55 53.00 56.34 59.16 61.07

Frösö IF

7.22 11.31 1.56 8.14 16.17 4.11 1.24 2.05 3.34 2.42 1.51
 
15 Bengt Persson 62.26 17:42:22 6.12 17.10 19.13 28.25 43.02 48.26 49.52 53.40 57.17 60.51 62.26

ÖOK

6.12 10.58 2.03 9.12 14.37 5.24 1.26 3.48 3.37 3.34 1.35
 
16 Lisa Dahl 64.35 18:03:49 7.02 17.20 18.58 27.22 41.49 50.45 51.58 54.09 58.30 62.53 64.35

Offerdals SK

7.02 10.18 1.38 8.24 14.27 8.56 1.13 2.11 4.21 4.23 1.42
 
17 Anna-Maria Andersson 65.34 18:20:58 8.00 20.12 23.03 30.27 46.27 51.52 53.21 56.30 60.20 63.32 65.34

ÖSK

8.00 12.12 2.51 7.24 16.00 5.25 1.29 3.09 3.50 3.12 2.02
 
18 Erik Olofsson 65.54 18:29:40 8.02 20.11 21.31 29.59 48.44 55.07 56.23 59.06 61.52 64.33 65.54

Östersunds OK

8.02 12.09 1.20 8.28 18.45 6.23 1.16 2.43 2.46 2.41 1.21
 
19 Lisa Bergström 67.36 19:12:32 7.28 20.43 22.22 29.49 47.02 52.09 53.39 58.31 62.33 65.47 67.36

Östersunds OK

7.28 13.15 1.39 7.27 17.13 5.07 1.30 4.52 4.02 3.14 1.49
 
20 Karin Bysell 70.36 18:21:08 7.47 22.16 23.39 31.45 53.34 57.31 59.27 61.16 64.13 68.45 70.36

Brunflo IF

7.47 14.29 1.23 8.06 21.49 3.57 1.56 1.49 2.57 4.32 1.51
 
21 Agnes Wredenberg 72.06 18:19:42 6.52 22.26 24.26 31.40 47.21 57.22 58.35 63.08 67.27 70.14 72.06

Ekshärads SF

6.52 15.34 2.00 7.14 15.41 10.01 1.13 4.33 4.19 2.47 1.52
 
22 Roland Lindqvist 77.31 18:32:46 7.06 17.14 18.56 27.22 45.32 59.03 63.06 65.55 72.42 76.15 77.31

Klubblös

7.06 10.08 1.42 8.26 18.10 13.31 4.03 2.49 6.47 3.33 1.16
 
23 Kim Nilsson 78.04 18:57:11 8.50 25.12 28.36 39.13 58.27 63.40 65.15 67.44 70.59 75.47 78.04

Östersunds OK

8.50 16.22 3.24 10.37 19.14 5.13 1.35 2.29 3.15 4.48 2.17
 
24 Bengt Jervhed 79.23 18:55:33 8.29 21.55 24.21 33.29 54.09 58.16 60.22 62.19 67.54 77.05 79.23

Frösö IF

8.29 13.26 2.26 9.08 20.40 4.07 2.06 1.57 5.35 9.11 2.18
 
25 Daniel Hedin 87.47 17:35:30 12.18 30.04 32.13 43.04 64.40 70.41 72.38 76.22 81.15 86.02 87.47

Frösö IF

12.18 17.46 2.09 10.51 21.36 6.01 1.57 3.44 4.53 4.47 1.45
 

Rasmus Willén Utgått




45.09 49.02 50.18 52.33 55.30 58.55 60.25

Östersunds OK





45.09 3.53 1.16 2.15 2.57 3.25 1.30
 

D      Bana D   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-93 2-120 3-117 4-106 5-103 6-104 7-108 8-105 9-97 M-100
 
1 Bernt Åkerlund 29.40 17:57:12 2.58 9.31 13.34 16.33 19.44 21.10 23.15 25.51 28.26 29.40

Fältjägarnas IF

2.58 6.33 4.03 2.59 3.11 1.26 2.05 2.36 2.35 1.14
 
2 Fredrik Martinsson 29.46 18:58:24 6.15 11.11 15.56 18.26 21.33 22.33 23.57 26.32 28.46 29.46

Frösö IF

6.15 4.56 4.45 2.30 3.07 1.00 1.24 2.35 2.14 1.00
 
3 Seth Persson 31.29 18:17:24 3.05 8.41 12.24 15.18 19.02 20.13 23.31 26.16 30.14 31.29

Fältjägarnas IF

3.05 5.36 3.43 2.54 3.44 1.11 3.18 2.45 3.58 1.15
 
4 Nanna Söderin 32.13 18:29:20 3.00 7.44 11.38 18.26 21.18 22.35 24.17 27.12 31.00 32.13

Klubblös

3.00 4.44 3.54 6.48 2.52 1.17 1.42 2.55 3.48 1.13
 
5 Ingvar Gustafsson 32.54 17:56:03 3.00 9.57 14.49 17.42 21.34 22.50 24.57 27.51 31.07 32.54

Fältjägarnas IF

3.00 6.57 4.52 2.53 3.52 1.16 2.07 2.54 3.16 1.47
 
6 Ove Hemmingsson 33.46 17:48:15 4.08 10.26 14.17 18.20 21.43 23.09 25.34 29.17 32.23 33.46

Brunflo IF

4.08 6.18 3.51 4.03 3.23 1.26 2.25 3.43 3.06 1.23
 
7 Johanna Van Der Maaten 35.16 17:59:56 3.13 10.44 15.07 18.52 23.00 24.22 26.55 30.44 33.55 35.16

Frösö IF

3.13 7.31 4.23 3.45 4.08 1.22 2.33 3.49 3.11 1.21
 
8 Hans Ågren 37.41 18:21:53 6.58 12.38 16.42 20.08 24.02 25.11 27.31 33.59 36.29 37.41

Brunflo IF

6.58 5.40 4.04 3.26 3.54 1.09 2.20 6.28 2.30 1.12
 
9 Gunnar Hellström 38.17 17:34:12 3.30 10.19 16.09 19.57 23.52 25.27 29.03 33.19 36.26 38.17

OK Drommen

3.30 6.49 5.50 3.48 3.55 1.35 3.36 4.16 3.07 1.51
 
10 Marcus Ericsson 38.32 18:01:24 5.34 12.22 19.19 23.07 27.11 28.34 30.26 33.43 37.02 38.32

Frösö IF

5.34 6.48 6.57 3.48 4.04 1.23 1.52 3.17 3.19 1.30
 
11 Karin Walltin 40.36 18:28:16 4.09 11.23 17.37 21.36 26.12 27.39 29.55 34.14 38.59 40.36

Östersunds OK

4.09 7.14 6.14 3.59 4.36 1.27 2.16 4.19 4.45 1.37
 
12 Sven Martin Eriksson 40.46 18:12:24 5.34 13.19 17.43 21.21 25.25 26.55 29.45 34.58 39.15 40.46

Östersunds OK

5.34 7.45 4.24 3.38 4.04 1.30 2.50 5.13 4.17 1.31
 
13 Leif Allonen 43.06 17:57:07 4.18 11.27 18.40 22.42 27.40 29.06 32.44 37.48 41.28 43.06

Fältjägarnas IF

4.18 7.09 7.13 4.02 4.58 1.26 3.38 5.04 3.40 1.38
 
14 Ingeborg Danielsson 44.17 18:56:46 3.20 10.10 15.14 20.25 25.46 27.55 31.06 34.42 41.25 44.17

Östersunds OK

3.20 6.50 5.04 5.11 5.21 2.09 3.11 3.36 6.43 2.52
 
15 Marianne Åhlström 47.09 19:03:31 3.55 11.51 17.13 24.10 32.54 34.54 38.02 41.47 45.20 47.09

OK Storsjön

3.55 7.56 5.22 6.57 8.44 2.00 3.08 3.45 3.33 1.49
 
16 Agneta Samuelsson 47.49 18:15:22 6.34 13.53 18.47 30.10 35.22 36.37 38.57 42.48 46.15 47.49

Fältjägarnas IF

6.34 7.19 4.54 11.23 5.12 1.15 2.20 3.51 3.27 1.34
 
17 Göran Lundin 48.56 17:51:29 5.00 12.49 22.23 26.47 33.02 35.02 38.26 43.11 47.11 48.56

Östersunds OK

5.00 7.49 9.34 4.24 6.15 2.00 3.24 4.45 4.00 1.45
 
18 Helene Wikner 50.14 17:57:18 9.33 18.54 25.10 29.08 35.06 37.03 39.34 43.43 48.07 50.14

OK Storsjön

9.33 9.21 6.16 3.58 5.58 1.57 2.31 4.09 4.24 2.07
 
19 Mikael Brattlund 53.04 18:23:19 7.05 16.16 24.13 30.04 35.47 37.20 42.27 46.44 50.39 53.04

Klubblös

7.05 9.11 7.57 5.51 5.43 1.33 5.07 4.17 3.55 2.25
 
20 Gerd Lindqvist 53.42 17:52:37 4.59 17.02 23.13 27.29 33.43 35.34 40.29 46.46 51.25 53.42

Brunflo IF

4.59 12.03 6.11 4.16 6.14 1.51 4.55 6.17 4.39 2.17
 
21 Maria Andersdotter 55.04 18:09:46 12.15 21.53 28.51 34.00 39.07 41.00 44.46 49.16 53.15 55.04

Brunflo IF

12.15 9.38 6.58 5.09 5.07 1.53 3.46 4.30 3.59 1.49
 
22 Björn Wikstrand 56.20 18:14:18 3.30 11.57 23.10 36.30 41.03 44.00 47.22 51.17 54.35 56.20

Östersunds OK

3.30 8.27 11.13 13.20 4.33 2.57 3.22 3.55 3.18 1.45
 
23 Helen Eriksdotter 57.17 17:42:30 9.58 19.10 27.07 31.39 37.00 38.36 43.22 48.12 54.48 57.17

Östersunds OK

9.58 9.12 7.57 4.32 5.21 1.36 4.46 4.50 6.36 2.29
 
24 Göran Schylander 60.18 17:19:49 14.49 23.09 30.35 35.12 40.15 41.56 45.52 54.13 58.08 60.18

Frösö IF

14.49 8.20 7.26 4.37 5.03 1.41 3.56 8.21 3.55 2.10
 
25 Sören Carnland 67.40 17:29:14 5.32 16.41 29.16 35.22 46.00 49.54 53.12 59.36 65.05 67.40

Fältjägarnas IF

5.32 11.09 12.35 6.06 10.38 3.54 3.18 6.24 5.29 2.35
 
26 Ingegärd Persson 93.53 17:31:21 10.12 23.24 41.58 49.45 60.20 64.38 71.14 79.09 88.54 93.53

Frösö IF

10.12 13.12 18.34 7.47 10.35 4.18 6.36 7.55 9.45 4.59
 
27 Inga Lill Brattlund 96.06 18:21:40 10.27 30.00 39.08 46.07 66.03 70.04 75.04 86.22 92.43 96.06

Östersunds OK

10.27 19.33 9.08 6.59 19.56 4.01 5.00 11.18 6.21 3.23
 
28 Gösta Nilsson 106.51 18:56:19 29.28 41.32 57.26 68.08 77.50 80.38 85.21 94.19 102.20 106.51

Östersunds OK

29.28 12.04 15.54 10.42 9.42 2.48 4.43 8.58 8.01 4.31
 

Christina Friberg Utgått
4.58 13.46 19.09 26.18


37.43 41.14 43.39

Östersunds OK

4.58 8.48 5.23 7.09


11.25 3.31 2.25
 

Signe Karlsson Utgått
21.45 39.31






70.48

Östersunds OK

21.45 17.46






31.17
 

E      Bana E   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-120 2-122 3-123 4-106 5-103 6-104 7-108 8-105 9-97 M-100
 
1 Jonas Johansson 43.59 18:35:18 6.05 12.18 16.24 29.22 33.07 34.15 36.50 39.49 42.38 43.59

Klubblös

6.05 6.13 4.06 12.58 3.45 1.08 2.35 2.59 2.49 1.21
 
2 Britta Norgren 44.00 18:35:19 6.07 12.20 16.24 29.23 33.02 34.18 36.45 39.51 42.39 44.00

Klubblös

6.07 6.13 4.04 12.59 3.39 1.16 2.27 3.06 2.48 1.21
 
3 Fredrik Hjelm 46.03 18:57:48 5.53 12.14 16.27 30.37 33.50 35.09 38.15 42.18 44.58 46.03

Östersunds SK

5.53 6.21 4.13 14.10 3.13 1.19 3.06 4.03 2.40 1.05
 
4 Fanny Johansson 49.17 17:47:01 6.45 15.50 20.24 31.10 36.38 39.24 41.08 44.00 47.39 49.17

Klubblös

6.45 9.05 4.34 10.46 5.28 2.46 1.44 2.52 3.39 1.38
 
5 Martin Lasson 49.45 19:06:18 6.31 10.55 27.07 36.19 40.10 41.02 43.08 46.25 48.45 49.45

Marieby IF

6.31 4.24 16.12 9.12 3.51 0.52 2.06 3.17 2.20 1.00
 
6 Renée Lövkvist 50.21 19:02:19 7.41 14.04 19.10 34.29 39.10 40.36 42.17 45.28 48.33 50.21

Klubblös

7.41 6.23 5.06 15.19 4.41 1.26 1.41 3.11 3.05 1.48
 
7 Lena Johansson 53.42 18:21:11 7.37 16.07 21.44 34.11 38.28 40.16 44.59 48.22 51.52 53.42

Östersunds OK

7.37 8.30 5.37 12.27 4.17 1.48 4.43 3.23 3.30 1.50
 
8 Fredrik Falkdalen 54.47 18:33:24 7.16 14.26 20.28 34.12 39.36 40.52 45.03 49.28 53.19 54.47

Frösö IF

7.16 7.10 6.02 13.44 5.24 1.16 4.11 4.25 3.51 1.28
 
9 Anders Bergström 54.49 18:00:32 8.27 19.24 23.23 36.50 41.34 42.44 45.27 49.00 52.17 54.49

Östersunds OK

8.27 10.57 3.59 13.27 4.44 1.10 2.43 3.33 3.17 2.32
 
10 Cissi Hindersson 55.18 18:11:20 8.17 15.59 19.52 34.38 41.42 42.40 46.19 50.02 53.30 55.18

Friskis & Svettis

8.17 7.42 3.53 14.46 7.04 0.58 3.39 3.43 3.28 1.48
 
11 Stina Widmark 57.49 18:41:26 7.23 18.04 22.42 40.58 45.10 46.40 49.10 52.30 56.09 57.49

OK Storsjön

7.23 10.41 4.38 18.16 4.12 1.30 2.30 3.20 3.39 1.40
 
12 Frida Häggmark 63.34 18:32:12 10.07 19.25 24.41 42.40 47.41 49.25 53.24 56.58 61.51 63.34

Frösö IF

10.07 9.18 5.16 17.59 5.01 1.44 3.59 3.34 4.53 1.43
 
13 Hans Häggmark 63.36 18:32:09 10.12 19.24 24.48 42.37 47.47 49.24 53.35 56.57 61.56 63.36

Frösö IF

10.12 9.12 5.24 17.49 5.10 1.37 4.11 3.22 4.59 1.40
 
14 Claes Nordling 65.12 17:38:34 9.38 24.12 29.08 41.37 46.10 48.01 54.21 58.31 62.47 65.12

OK Storsjön

9.38 14.34 4.56 12.29 4.33 1.51 6.20 4.10 4.16 2.25
 
15 Eivor Lindgren 67.12 18:03:41 8.36 26.52 31.53 46.50 52.10 54.06 56.32 61.06 64.53 67.12

Brunflo IF

8.36 18.16 5.01 14.57 5.20 1.56 2.26 4.34 3.47 2.19
 
16 Rolf Juto 79.42 17:59:46 7.50 21.44 27.25 49.04 59.44 61.24 67.16 72.33 78.24 79.42

Östersunds OK

7.50 13.54 5.41 21.39 10.40 1.40 5.52 5.17 5.51 1.18
 
17 Agneta Jervhed 86.03 18:48:56 11.39 25.20 31.25 49.43 63.28 65.06 68.21 74.25 83.48 86.03

Frösö IF

11.39 13.41 6.05 18.18 13.45 1.38 3.15 6.04 9.23 2.15
 
18 PG Wernersson 120.09 18:59:29 16.46 31.35 37.33 62.53 71.11 74.53 77.36 82.58 117.04 120.09

Östersunds OK

16.46 14.49 5.58 25.20 8.18 3.42 2.43 5.22 34.06 3.05
 

Henrik Westling Utgått
7.25 13.47 24.11 35.40






Marieby IF

7.25 6.22 10.24 11.29





 

Joakim Mattsson Utgått
8.00







57.41

Ås IF

8.00







49.41
 

Eva Kilander Utgått
9.53 32.15 36.49 53.06 58.09 60.08 63.29
69.51 71.33

Östersunds OK

9.53 22.22 4.34 16.17 5.03 1.59 3.21
6.22 1.42
 

F      Bana F   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-91 2-93 3-118 4-116 5-97 M-100
 
1 Måns Eriksson 32.30 18:54:02 1.44 10.29 21.30 23.39 31.11 32.30

Östersunds OK

1.44 8.45 11.01 2.09 7.32 1.19
 
2 Lena Olofsson 37.32 17:37:10 7.49 15.29 26.21 28.32 35.14 37.32

Östersunds OK

7.49 7.40 10.52 2.11 6.42 2.18
 
3 Joel Sjölund 37.53 18:10:52 3.52 15.15 26.34 28.53 35.32 37.53

Östersunds OK

3.52 11.23 11.19 2.19 6.39 2.21
 
4 Tua Dahlgren 42.37 18:39:32 7.36 24.53 33.32 35.20 41.16 42.37

Östersunds OK

7.36 17.17 8.39 1.48 5.56 1.21
 
5 Jenny Ågren 49.17 18:22:52 8.36 23.57 38.38 40.54 47.28 49.17

Inlandsbanans SK

8.36 15.21 14.41 2.16 6.34 1.49
 
6 Lars Mervald 53.29 17:38:19 8.02 16.04 39.18 42.20 50.59 53.29

ÖTC

8.02 8.02 23.14 3.02 8.39 2.30
 
7 Filip Johansson 58.14 18:28:37 11.47 17.41 47.21 49.13 56.50 58.14

Frösö IF

11.47 5.54 29.40 1.52 7.37 1.24
 
8 Lucas Björch 58.20 18:28:35 11.51 17.46 47.29 49.19 56.45 58.20

Frösö IF

11.51 5.55 29.43 1.50 7.26 1.35
 
9 Christel Lose 70.49 18:08:36 12.45 26.42 55.37 57.48 68.36 70.49

Östersunds OK

12.45 13.57 28.55 2.11 10.48 2.13
 

Emil Rudh Utgått
7.48 15.40




Frösö IF

7.48 7.52



 

Lena Johansson Utgått

18.59 27.29 29.57 40.18 42.29

Klubblös


18.59 8.30 2.28 10.21 2.11
 

G      Bana G   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-94 2-107 3-119 4-118 5-116 6-101 7-96 M-100
 
1 Nike Norrman 21.08 18:40:03 2.00 4.16 9.04 11.02 13.32 17.55 20.12 21.08

Frösö IF

2.00 2.16 4.48 1.58 2.30 4.23 2.17 0.56
 
2 Elin Rudh 23.28 18:32:51 2.08 4.54 10.52 13.00 15.15 20.00 22.29 23.28

Frösö IF

2.08 2.46 5.58 2.08 2.15 4.45 2.29 0.59
 
3 Andreas Hjelm 28.41 18:57:54 2.18 6.15 12.06 16.24 20.09 25.47 27.52 28.41

Östersunds SK

2.18 3.57 5.51 4.18 3.45 5.38 2.05 0.49
 
4 Linn Johansson 29.03 18:57:49 2.14 6.27 12.02 16.22 20.09 25.56 28.07 29.03

Östersunds SK

2.14 4.13 5.35 4.20 3.47 5.47 2.11 0.56
 
5 Jonna Krohn 30.00 18:51:15 2.42 5.21 11.05 13.14 16.36 25.34 28.49 30.00

Fältjägarna IF

2.42 2.39 5.44 2.09 3.22 8.58 3.15 1.11
 
6 Aron Swartz 30.44 17:28:56 2.48 6.18 13.39 16.35 19.38 26.14 29.13 30.44

Frösö IF

2.48 3.30 7.21 2.56 3.03 6.36 2.59 1.31
 
7 Jonathan Wickzell 32.25 18:20:31 3.01 7.57 16.00 18.52 21.51 29.37 31.28 32.25

Frösö IF

3.01 4.56 8.03 2.52 2.59 7.46 1.51 0.57
 
8 Axel Mattsson 32.28 18:20:32 3.02 7.57 16.06 18.58 21.52 29.41 31.33 32.28

Frösö IF

3.02 4.55 8.09 2.52 2.54 7.49 1.52 0.55
 
9 Tor Rönnestrand 32.29 18:20:28 3.00 8.04 16.05 18.58 21.58 29.43 31.35 32.29

Frösö IF

3.00 5.04 8.01 2.53 3.00 7.45 1.52 0.54
 
10 Monika Ågren 33.11 18:15:47 2.33 5.17 16.06 17.40 22.14 29.47 32.09 33.11

Brunflo IF

2.33 2.44 10.49 1.34 4.34 7.33 2.22 1.02
 
11 Clara Martinsson 33.18 18:15:44 2.43 5.22 16.07 17.45 22.21 29.47 32.15 33.18

Brunflo IF

2.43 2.39 10.45 1.38 4.36 7.26 2.28 1.03
 
12 Alva Eriksson 35.45 18:53:52 3.22 8.02 17.41 21.57 24.39 31.33 34.16 35.45

Östersunds OK

3.22 4.40 9.39 4.16 2.42 6.54 2.43 1.29
 
13 Fabian Grindborg 36.48 18:36:03 3.05 8.14 18.09 21.25 24.53 32.16 35.24 36.48

Ås IF

3.05 5.09 9.55 3.16 3.28 7.23 3.08 1.24
 
14 Lisa Hållmarker 36.59 18:36:15 3.04 8.21 15.06 21.27 24.48 31.41 35.31 36.59

Klubblös

3.04 5.17 6.45 6.21 3.21 6.53 3.50 1.28
 
15 Annika Grindborg 37.04 18:36:08 3.14 8.26 15.07 21.29 24.57 31.49 35.39 37.04

Ås IF

3.14 5.12 6.41 6.22 3.28 6.52 3.50 1.25
 
16 Jenny Johannesson 42.48 18:13:08 3.34 7.40 16.30 22.14 25.42 35.30 40.51 42.48

Östersunds OK

3.34 4.06 8.50 5.44 3.28 9.48 5.21 1.57
 
17 Petter Johannesson 42.54 18:13:10 3.26 7.23 16.17 22.03 25.45 35.35 40.54 42.54

Östersunds OK

3.26 3.57 8.54 5.46 3.42 9.50 5.19 2.00
 
18 Olina Elnerud 45.21 18:21:17 4.12 8.40 19.46 25.13 29.36 37.46 42.31 45.21

Klubblös

4.12 4.28 11.06 5.27 4.23 8.10 4.45 2.50
 
19 Elin Elnerud 45.42 18:20:45 4.33 9.03 20.09 25.35 29.58 38.10 42.56 45.42

Klubblös

4.33 4.30 11.06 5.26 4.23 8.12 4.46 2.46
 
20 Hanna Lindqvist 52.06 18:02:13 6.09 12.43 26.46 31.20 35.35 46.19 50.26 52.06

Östersunds OK

6.09 6.34 14.03 4.34 4.15 10.44 4.07 1.40
 
21 Jonas Lindqvist 56.06 17:58:09 4.53 12.42 25.11 29.44 36.30 52.10 54.28 56.06

Marieby IF

4.53 7.49 12.29 4.33 6.46 15.40 2.18 1.38
 
22 Gerd Eriksson 92.57 18:02:28 9.30 28.07 37.08 54.57 58.45 64.44 90.32 92.57

Trångsvikens IF

9.30 18.37 9.01 17.49 3.48 5.59 25.48 2.25
 
23 Gun Eriksson 93.00 18:02:25 9.28 28.14 37.09 54.57 58.52 64.45 90.38 93.00

Trångsvikens IF

9.28 18.46 8.55 17.48 3.55 5.53 25.53 2.22
 

H      Bana H   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-31 2-32 3-33 4-34 5-35 6-36 7-37 M-100
 
1 Märta Lindqvist 0.00 17:49:07 3.21 7.37 15.08 19.42 23.45 26.24 32.35 35.23

Marieby IF

3.21 4.16 7.31 4.34 4.03 2.39 6.11 2.48
 
2 Simon Lindqvist 0.00 17:49:14 3.25 7.37 14.23 19.40 23.51 26.24 32.24 35.20

Östersunds OK

3.25 4.12 6.46 5.17 4.11 2.33 6.00 2.56
 
3 Elvira Lindgren 0.00 17:56:43 3.53 7.22 9.18 13.11 15.33 17.15 20.30 21.31

Hackås IF

3.53 3.29 1.56 3.53 2.22 1.42 3.15 1.01
 
4 Arvid Lindgren 0.00 17:57:04 3.10 7.05 9.05 12.30
17.01 20.16 21.15

Hackås IF

3.10 3.55 2.00 3.25
4.31 3.15 0.59
 
5 Sverre Sjölander 0.00 18:01:52 2.01 5.16 7.29 9.45 11.28 13.19 16.11 17.28

Klubblös

2.01 3.15 2.13 2.16 1.43 1.51 2.52 1.17
 
6 Ture Lundin 0.00 18:02:06 2.03 5.07 7.22 9.34 11.21 12.52 16.01 17.17

Klubblös

2.03 3.04 2.15 2.12 1.47 1.31 3.09 1.16
 
7 Simon Falkeström 0.00 18:02:35 3.00 6.33 8.35 11.06 14.14 16.03 18.49 20.35

Frösö IF

3.00 3.33 2.02 2.31 3.08 1.49 2.46 1.46
 
8 Filip Rodling 0.00 18:02:27 2.52 6.25 8.51 11.17 14.26 15.51 19.02 20.28

Frösö IF

2.52 3.33 2.26 2.26 3.09 1.25 3.11 1.26
 
9 Elliot Caarls 0.00 18:28:22 1.33 4.08 5.11 6.51 8.10 9.25 10.40

OK Storsjön

1.33 2.35 1.03 1.40 1.19 1.15 1.15
 
10 Felicia Caarls 0.00 18:28:09 1.49 4.18 5.16 7.00 8.21 9.12 11.08 11.47

OK Storsjön

1.49 2.29 0.58 1.44 1.21 0.51 1.56 0.39
 
11 Siri Bergström 0.00 18:57:27 4.45 11.24 15.09 18.27 20.42 23.25 27.18 28.31

Östersunds OK

4.45 6.39 3.45 3.18 2.15 2.43 3.53 1.13
 
12 Elliot Caarls 0.00 18:28:22 1.33 4.08 5.11 6.51 8.10 9.25 10.40 11.39

OK Storsjön

1.33 2.35 1.03 1.40 1.19 1.15 1.15 0.59
 
13 Ester Olofsson 0.00 18:45:55 2.04 4.15 6.30 8.01 11.30 12.21 13.43 14.07

OK Storsjön

2.04 2.11 2.15 1.31 3.29 0.51 1.22 0.24
 
14 Malte Olofsson 0.00 18:46:13 1.38 4.02 6.22 8.01 11.20 12.01 13.31 14.02

OK Storsjön

1.38 2.24 2.20 1.39 3.19 0.41 1.30 0.31
 
15 Emma Lindqvist 0.00 18:52:30 1.50 4.00 5.15 6.16 7.30 8.21 10.05 10.49

Frösö IF

1.50 2.10 1.15 1.01 1.14 0.51 1.44 0.44
 
16 Olivia Olsson 0.00 18:52:35 1.53 3.51 5.07 6.09 7.24 8.14 9.53 10.42

Frösö IF

1.53 1.58 1.16 1.02 1.15 0.50 1.39 0.49
 
17 Lova Lindqvist 0.00 18:53:48 1.03 3.19 4.41 6.28 8.07 9.43 11.38 12.24

Frösö IF

1.03 2.16 1.22 1.47 1.39 1.36 1.55 0.46
 
18 Pelle Westling 12.28 18:53:56 1.18 3.36 5.03 6.52 8.22 10.00 12.03 12.28

Marieby IF

1.18 2.18 1.27 1.49 1.30 1.38 2.03 0.25
 
 
 
Uppdaterad: 03 MAJ 2012 11:21 Skribent: Patrik Brorsson

Postadress:
Frösö IF - Orientering
Patrik Brorsson, Böle 105
83293 Frösön

Kontakt:
Tel: 063128859
Fax: 063128859
E-post: This is a mailto link

Se all info