Hoppa till sidans innehåll

Etapp 4


FRÖSÖ 5 ETAPP 4 2011

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se


Klass:   A    Bana: A


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 23.55 Tobias Eliasson Sundsvalls OK
2 25.35 Patrik Brorsson Frösö IF
3 27.11 Sofia Lekselius Östersunds Ok
4 27.35 Cecila Tomasson Ulricehamns OK
5 28.28 Björn Olofsson OK Storsjön
6 28.39 Hampus Lindblom Åsarna IK
7 29.56 Håkan Carnland Frösö IF
8 30.02 Mikael Hallmans Frösö IF
9 31.07 Anders Eriksson Frösö IF
10 31.12 Erik Fransson Östersunds OK
11 31.51 Kalle Enenland Frösö IF
12 33.00 Anders Johansson Östersunds OK
13 33.21 Per Rösth OK Storsjön
14 37.00 Vilhelm Kilander Östersunds OK
15 37.41 Malin Sjöblom Östersunds OK
16 38.35 Johnny Rösth OK Storsjön
17 38.37 Inger Dahlgren Östersunds OK
18 39.13 Hans Häggmark Frösö IF
19 39.57 Mats Andersson Klubblös
20 39.58 Patrik Sjödin Östersunds OK
21 42.10 Erik Olofsson Östersunds OK
22 42.13 Markus Hansson Åsarna IK
23 42.19 Christina Green Östersunds OK
24 42.35 Stina Widmark OK Storsjön
25 42.57 Erik Olofsson Biathlon Östersund
26 44.22 Mårten Suorra OK Storsjön
27 44.30 Niklas Larsson HJS Vansbro OK
28 45.44 Erik Willén Östersunds OK
29 47.30 Britta Norgren Klubblös
30 47.32 Jonas Johansson Klubblös
31 48.40 Ida Willén Östersunds OK
32 49.24 Daniel Hedin Frösö IF
33 49.53 Björn Hjulström Tullus SG
34 58.15 Maria Richter Östersunds OK
35 61.32 Jakob Börjesson Östersunds OK

Utgått Anders Carnland Frösö IF

Utgått Gunnar Haglund Frösö IF

Utgått Tobias Arwidsson Lima Biathlon
 

Klass:   B    Bana: B


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 27.43 Kurt Halvarsson Östersunds OK
2 28.23 Peder Sjölund FMTS
3 28.29 Mats Karlström Frösö IF
4 32.32 Kjell Enarsson Östersunds OK
5 33.07 L-E Gahlin Östersunds OK
6 33.09 Lisa Bergström Östersunds OK
7 33.22 Seth Persson Fältjägarnas IF
8 33.45 Björn Johansson Frösö IF
9 33.57 Tomas Andersson ÖSK
10 34.11 Bengt Persson Östersunds OK
11 34.47 Roger Hedlund OK Storsjön
12 35.18 Fredrik Martinsson Frösö IF
13 37.07 Rasmus Willén Östersunds OK
14 37.09 Karin Bysell Brunflo IF
15 38.12 Hanna Lindblom Åsarna IK
16 38.14 Anna Hedström Ringvall Östersunds OK
17 38.45 Erik Skoog Frösö IF
18 39.32 Ante Wernersson Östersunds OK
19 39.34 Marianne Åhlström OK Storsjön
20 42.02 Hans Ågren Brunflo IF
21 42.55 Anton Kjellsson Östersunds OK
22 45.48 Marcus Eriksson Frösö IF
23 47.10 Åsa Nordlander OK Linne
24 48.14 Anna Snell OK Storsjön
25 51.04 Gunnar Hedberg Östersunds OK
26 52.41 Helene Wikner OK Storsjön
27 52.42 Ulrika Willén Östersunds OK
28 54.28 Göran Schylander Frösö IF
29 55.09 Gustav Enmark Åsarna IK
30 60.42 Åsa Friberg Östersunds OK
31 71.31 Olle Olofsson Östersunds OK
 

Klass:   D    Bana: D


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 25.00 Bernt Åkerlund Fältjägarnas IF
2 26.18 Jeanette Jansson Frösö IF
3 26.38 Ingvar Gustafsson Fältjägarnas IF
4 30.44 Gunnar Hellström OK Drommen
5 34.03 Anna-Maria Andersson ÖSK
6 34.31 Nanna Söderin Klubblös
7 34.58 Emil Rudh Frösö IF
8 35.12 Leif Allonen Fältjägarnas IF
9 39.12 Eva Kilander Östersunds OK
10 39.13 Eva Gustavsson Klubblös
11 39.16 Åke Andersson Fältjägarnas IF
12 41.50 Karin Walltin Östersunds OK
13 41.51 Torbjörn Hallin Trångsviken IF
14 42.30 Per Johannesson Östersunds OK
15 42.36 Katarina Henriksson Frösö IF
16 42.58 Lars Sahlen Östersunds OK
17 43.59 Agneta Samuelsson Fältjägarnas IF
18 44.09 Mikael Brattlund Klubblös
19 44.26 Helen Eriksdotter Östersunds OK
20 44.30 Elias Dahl Offerdals SK
21 44.39 Eivor Lindgren Brunflo IF
22 45.45 Bengt Jervhed Frösö IF
23 47.02 Björn Wikstrand Östersunds OK
24 49.35 Ove Hemmingsson Brunflo IF
25 54.00 Sören Carnland Fältjägarnas IF
26 54.59 Ingeborg Danielsson Östersunds OK
27 55.41 Elisabeth Larsson Brunflo IF
28 60.01 Gerd Lindqvist Brunflo IF
29 60.34 Rolf Nyström Östersunds OK
30 67.08 Kerstin Björkman Frösö IF
31 67.13 Lena Björkman Klubblös
32 81.54 Gösta Nilsson Östersunds OK

Utgått Tomas Wernersson Östersunds OK

Utgått Fabian Grindborg Ås IF

Utgått Olle Grindborg Ås IF

Utgått Signe Karlsson Östersunds OK
 

Klass:   E    Bana: E


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 27.47 Martin Larsson Marieby GIF
2 28.33 Ola Lekselius Östersunds Ok
3 30.33 Olle Collberg Frösö IF
4 30.36 Björn Spejare Klubblös
5 31.15 Lena Johansson Östersunds OK
6 33.15 Erika Ranbrandt Marieby GIF
7 33.40 Sara Schwartz Klubblös
8 35.43 Fredrik Falkdalen Frösö IF
9 36.17 Anders Bergström Östersunds OK
10 36.28 Cissi Hindersson Friskis & Svettis
11 36.51 Henrik Sekander Gäddede SK
12 36.54 Olov Söderholm Östersunds OK
13 36.56 Erik Lindberg Frösö IF
14 38.46 Åsa Lindqvist Östersunds OK
15 39.03 Rolf Juto Östersunds OK
16 39.43 Sven Martin Eriksson Östersunds OK
17 41.32 Christina Friberg Östersunds OK
18 42.29 Mikael Söderholm Östersunds OK
19 49.34 Jenny Ågren Inlandsbanans SK
20 50.23 Agneta Jervhed Frösö IF
21 50.41 Amin Amey Marieby GIF
22 50.50 Johan Ranbrandt Marieby GIF
23 51.02 Ulrika Rogeman FK Göingarna
24 51.05 David Nordblad Donsö IF
25 52.08 Arvid Lorentzon FK Göingarna
26 57.52 Lena Olofsson Östersunds OK
27 67.51 Inga Lill Brattlund Östersunds OK
28 75.35 Ingegerd Persson Frösö IF

Utgått Sofia Bleckur IFK Mora

Utgått Fanny Johansson Klubblös
 

Klass:   F    Bana: F


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 30.09 Måns Eriksson Östersunds OK
2 31.57 Elin Rudh Frösö IF
3 34.38 Anna-Karin Enghult Frösö IF
4 36.14 Agnes Mattsson Tandsbyns IF
5 40.57 Monika Ågren Brunflo IF
6 40.59 Magdalena Larsson Brunflo IF
7 41.07 Clara Martinsson Brunflo IF
8 48.48 Anders Turen Östersund OK
9 49.47 Jenny Johannesson Östersunds OK
10 51.38 Axel Hedström Östersunds OK
11 58.59 Maja Almqvist Frösö IF
12 59.01 Tilde Wahlborg Frösö IF
13 61.35 Elin Elnerud Klubblös
14 62.39 Filip Johansson Frösö IF
15 62.42 Lucas Björch Frösö IF

Utgått Lars Mervald ÖTC
 

Klass:   G    Bana: G


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 17.45 Nike Norrman Frösö IF
2 18.34 Frida Tinsten Frösö IF
3 23.28 Tor Rönnestrand Frösö IF
4 23.51 Alva Eriksson Östersunds OK
5 27.38 Ester Olofsson OK Storsjön
6 29.04 Elin Hultstrand Frösö IF
7 30.35 Björn Rönnestrand Frösö IF
8 37.27 Hanna Lindqvist Östersunds OK
9 37.34 Jonas Lindqvist Klubblös
10 54.49 Gun Eriksson TRångsvikens IF
11 54.53 Gerd Eriksson Trångsvikens IF
 

Klass:   H    Bana: H


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 0.00 Ture Lundin Frösö IF
2 0.00 Sverre Sjölander Frösö IF
3 0.00 Sigge Sjölander Frösö IF
4 0.00 Vidar Eneland Frösö IF
5 0.00 Märta Linqvist Klubblös
6 0.00 Sigge Sandström Klubblös
7 0.00 Siri Bergström Österunds OK
8 0.00 Simon Lindqvist Östersunds OK
9 0.00 Siri Lekselius Östersunds OK
10 0.00 Mira-Märta Lekselius Östersunds OK
11 0.00 Saga Kledzik Klubblös
12 0.00 Arvid Kledzik Klubblös
13 0.00 Teodor Andersson Klubblös
14 0.00 Elsa Jaktlund Klubblös
15 0.00 Viggo Häggström Klubblös
16 0.00 Knut Häggström Klubblös
17 0.00 Arvid Hermansson Klubblös
18 0.00 Adam Tengblad

 
 
Uppdaterad: 03 MAJ 2012 11:21 Skribent: Patrik Brorsson

Postadress:
Frösö IF - Orientering
Patrik Brorsson, Böle 105
83293 Frösön

Kontakt:
Tel: 063128859
Fax: 063128859
E-post: This is a mailto link

Se all info