Hoppa till sidans innehåll

Etapp 4 Sträcktider


FRÖSÖ 5 ETAPP 4 2011

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se


A      Bana A   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-124 2-123 3-120 4-103 5-104 6-107 7-108 8-117 9-116 10-118 11-119 12-122 13-106 14-91 15-93 16-94 M-100
 
1 Tobias Eliasson 23.55 18:40:34 2.47 3.58 6.05 7.43 9.00 10.45 12.04 14.24 15.45 16.46 18.11 19.47 20.33 21.39 22.32 23.25 23.55

Sundsvalls OK

2.47 1.11 2.07 1.38 1.17 1.45 1.19 2.20 1.21 1.01 1.25 1.36 0.46 1.06 0.53 0.53 0.30
 
2 Patrik Brorsson 25.35 18:58:55 2.12 3.18 5.27 6.46 7.56 9.24 10.26 13.21 17.00 18.24 19.39 21.11 21.51 23.25 24.21 25.10 25.35

Frösö IF

2.12 1.06 2.09 1.19 1.10 1.28 1.02 2.55 3.39 1.24 1.15 1.32 0.40 1.34 0.56 0.49 0.25
 
3 Sofia Lekselius 27.11 18:32:18 2.39 4.03 6.53 8.30 10.02 11.50 13.12 16.08 17.27 18.47 20.26 22.12 23.16 24.44 25.42 26.37 27.11

Östersunds Ok

2.39 1.24 2.50 1.37 1.32 1.48 1.22 2.56 1.19 1.20 1.39 1.46 1.04 1.28 0.58 0.55 0.34
 
4 Cecila Tomasson 27.35 17:52:24 2.50 4.14 6.39 8.10 9.40 11.21 12.10 15.01 16.47 18.06 19.47 22.15 23.10 24.28 25.27 26.43 27.35

Ulricehamns OK

2.50 1.24 2.25 1.31 1.30 1.41 0.49 2.51 1.46 1.19 1.41 2.28 0.55 1.18 0.59 1.16 0.52
 
5 Björn Olofsson 28.28 18:51:01 2.44 4.21 6.42 8.10 9.38 12.30 13.53 16.50 18.10 19.27 22.13 23.56 24.41 26.06 27.04 27.59 28.28

OK Storsjön

2.44 1.37 2.21 1.28 1.28 2.52 1.23 2.57 1.20 1.17 2.46 1.43 0.45 1.25 0.58 0.55 0.29
 
6 Hampus Lindblom 28.39 17:49:18 2.41 3.50 6.08 7.40 8.58 12.55 14.47 17.31 18.58 20.14 21.37 23.22 24.05 25.48 27.05 28.04 28.39

Åsarna IK

2.41 1.09 2.18 1.32 1.18 3.57 1.52 2.44 1.27 1.16 1.23 1.45 0.43 1.43 1.17 0.59 0.35
 
7 Håkan Carnland 29.56 18:14:42 3.06 4.23 7.26 9.04 10.24 11.49 13.13 16.12 18.40 19.54 21.47 23.23 24.38 26.57 28.08 29.24 29.56

Frösö IF

3.06 1.17 3.03 1.38 1.20 1.25 1.24 2.59 2.28 1.14 1.53 1.36 1.15 2.19 1.11 1.16 0.32
 
8 Mikael Hallmans 30.02 19:13:47 4.54 6.00 8.55 10.31 11.48 14.50 16.31 19.12 20.52 22.00 23.42 25.38 26.24 27.37 28.42 29.34 30.02

Frösö IF

4.54 1.06 2.55 1.36 1.17 3.02 1.41 2.41 1.40 1.08 1.42 1.56 0.46 1.13 1.05 0.52 0.28
 
9 Anders Eriksson 31.07 18:40:04 3.06 4.35 7.47 9.38 11.25 14.01 14.57 18.27 20.06 21.46 23.53 26.08 27.02 28.33 29.43 30.38 31.07

Frösö IF

3.06 1.29 3.12 1.51 1.47 2.36 0.56 3.30 1.39 1.40 2.07 2.15 0.54 1.31 1.10 0.55 0.29
 
10 Erik Fransson 31.12 18:29:00 5.43 7.07 10.00 11.31 12.46 14.33 15.55 19.32 20.58 22.07 23.35 25.27 26.25 28.18 29.28 30.40 31.12

Östersunds OK

5.43 1.24 2.53 1.31 1.15 1.47 1.22 3.37 1.26 1.09 1.28 1.52 0.58 1.53 1.10 1.12 0.32
 
11 Kalle Enenland 31.51 17:59:46 2.59 4.13 11.05 12.46 14.01 15.28 17.19 20.04 21.52 23.00 24.39 26.30 27.15 29.17 30.17 31.23 31.51

Frösö IF

2.59 1.14 6.52 1.41 1.15 1.27 1.51 2.45 1.48 1.08 1.39 1.51 0.45 2.02 1.00 1.06 0.28
 
12 Anders Johansson 33.00 18:43:13 2.35 4.07 6.58 8.55 10.14 12.12 15.16 18.42 20.05 22.05 25.34 28.01 28.58 30.12 31.19 32.24 33.00

Östersunds OK

2.35 1.32 2.51 1.57 1.19 1.58 3.04 3.26 1.23 2.00 3.29 2.27 0.57 1.14 1.07 1.05 0.36
 
13 Per Rösth 33.21 17:42:29 3.42 4.57 7.39 9.29 11.08 13.06 14.48 17.41 20.12 22.41 24.39 26.59 27.59 30.06 31.27 32.54 33.21

OK Storsjön

3.42 1.15 2.42 1.50 1.39 1.58 1.42 2.53 2.31 2.29 1.58 2.20 1.00 2.07 1.21 1.27 0.27
 
14 Vilhelm Kilander 37.00 18:34:05 3.28 4.44 7.10 10.58 13.15 14.55 16.24 19.07 20.51 22.03 23.38 31.59 32.55 34.50 35.45 36.35 37.00

Östersunds OK

3.28 1.16 2.26 3.48 2.17 1.40 1.29 2.43 1.44 1.12 1.35 8.21 0.56 1.55 0.55 0.50 0.25
 
15 Malin Sjöblom 37.41 18:59:20 3.57 5.33 8.43 10.43 12.36 14.41 16.42 20.26 22.49 24.26 26.31 31.24 32.34 34.18 35.43 36.58 37.41

Östersunds OK

3.57 1.36 3.10 2.00 1.53 2.05 2.01 3.44 2.23 1.37 2.05 4.53 1.10 1.44 1.25 1.15 0.43
 
16 Johnny Rösth 38.35 17:52:55 3.29 5.33 8.56 10.54 13.03 17.00 19.18 23.11 25.11 26.39 28.56 31.27 32.28 34.04 36.17 37.55 38.35

OK Storsjön

3.29 2.04 3.23 1.58 2.09 3.57 2.18 3.53 2.00 1.28 2.17 2.31 1.01 1.36 2.13 1.38 0.40
 
17 Inger Dahlgren 38.37 18:44:11 4.44 6.25 9.35 12.04 13.46 15.54 18.30 22.16 24.14 25.47 28.30 30.51 31.47 34.38 35.59 37.57 38.37

Östersunds OK

4.44 1.41 3.10 2.29 1.42 2.08 2.36 3.46 1.58 1.33 2.43 2.21 0.56 2.51 1.21 1.58 0.40
 
18 Hans Häggmark 39.13 18:23:22 4.43 8.31 12.21 14.26 16.16 19.14 20.24 24.18 26.11 27.54 29.48 32.16 34.19 35.58 37.15 38.30 39.13

Frösö IF

4.43 3.48 3.50 2.05 1.50 2.58 1.10 3.54 1.53 1.43 1.54 2.28 2.03 1.39 1.17 1.15 0.43
 
19 Mats Andersson 39.57 19:08:07 5.39 7.55 11.02 13.44 15.38 17.49 19.46 24.41 26.30 27.58 30.39 33.05 34.10 36.18 37.46 39.21 39.57

Klubblös

5.39 2.16 3.07 2.42 1.54 2.11 1.57 4.55 1.49 1.28 2.41 2.26 1.05 2.08 1.28 1.35 0.36
 
20 Patrik Sjödin 39.58 18:47:09 3.55 5.24 8.18 10.12 12.08 15.29 17.09 23.16 25.40 27.57 31.37 34.11 35.11 36.54 38.11 39.23 39.58

Östersunds OK

3.55 1.29 2.54 1.54 1.56 3.21 1.40 6.07 2.24 2.17 3.40 2.34 1.00 1.43 1.17 1.12 0.35
 
21 Erik Olofsson 42.10 18:46:20 4.36 6.20 9.43 11.44 13.32 19.23 23.10 26.35 28.20 30.49 32.47 35.02 36.03 37.53 39.08 41.39 42.10

Östersunds OK

4.36 1.44 3.23 2.01 1.48 5.51 3.47 3.25 1.45 2.29 1.58 2.15 1.01 1.50 1.15 2.31 0.31
 
22 Markus Hansson 42.13 17:48:03 7.16 8.49 11.21 13.57 15.12 23.05 24.28 27.15 29.52 31.16 33.17 35.24 36.19 38.07 40.18 41.42 42.13

Åsarna IK

7.16 1.33 2.32 2.36 1.15 7.53 1.23 2.47 2.37 1.24 2.01 2.07 0.55 1.48 2.11 1.24 0.31
 
23 Christina Green 42.19 18:41:50 5.34 7.55 11.53 14.20 16.17 18.40 21.11 25.22 27.27 29.07 31.43 34.39 35.53 38.15 40.03 41.36 42.19

Östersunds OK

5.34 2.21 3.58 2.27 1.57 2.23 2.31 4.11 2.05 1.40 2.36 2.56 1.14 2.22 1.48 1.33 0.43
 
24 Stina Widmark 42.35 19:09:05 4.13 6.27 10.18 13.10 14.57 17.11 18.39 23.56 25.58 27.59 30.18 34.19 35.23 38.32 39.56 41.23 42.35

OK Storsjön

4.13 2.14 3.51 2.52 1.47 2.14 1.28 5.17 2.02 2.01 2.19 4.01 1.04 3.09 1.24 1.27 1.12
 
25 Erik Olofsson 42.57 18:52:20 3.42 5.49 8.14 10.07 11.24 19.24 20.19 23.22 24.36 26.03 32.39 35.02 36.36 39.38 40.52 42.29 42.57

Biathlon Östersund

3.42 2.07 2.25 1.53 1.17 8.00 0.55 3.03 1.14 1.27 6.36 2.23 1.34 3.02 1.14 1.37 0.28
 
26 Mårten Suorra 44.22 18:00:18 4.43 6.52 9.46 12.18 13.38 15.12 17.34 22.46 27.49 29.44 33.16 36.25 37.38 41.24 42.35 43.51 44.22

OK Storsjön

4.43 2.09 2.54 2.32 1.20 1.34 2.22 5.12 5.03 1.55 3.32 3.09 1.13 3.46 1.11 1.16 0.31
 
27 Niklas Larsson 44.30 17:54:19 11.18 12.48 15.22 17.13 18.52 21.49 22.55 26.00 27.34 29.06 34.50 37.24 38.40 41.17 42.38 43.53 44.30

HJS Vansbro OK

11.18 1.30 2.34 1.51 1.39 2.57 1.06 3.05 1.34 1.32 5.44 2.34 1.16 2.37 1.21 1.15 0.37
 
28 Erik Willén 45.44 19:00:31 7.27 9.11 11.58 14.27 16.01 18.10 20.55 27.36 29.05 30.33 33.07 38.15 39.50 41.43 42.58 45.10 45.44

Östersunds OK

7.27 1.44 2.47 2.29 1.34 2.09 2.45 6.41 1.29 1.28 2.34 5.08 1.35 1.53 1.15 2.12 0.34
 
29 Britta Norgren 47.30 18:32:53 6.59 8.38 11.36 14.43 16.13 18.47 20.12 23.57 33.02 36.02 38.21 40.38 42.05 44.22 45.28 46.54 47.30

Klubblös

6.59 1.39 2.58 3.07 1.30 2.34 1.25 3.45 9.05 3.00 2.19 2.17 1.27 2.17 1.06 1.26 0.36
 
30 Jonas Johansson 47.32 18:32:49 7.05 8.39 11.37 14.45 16.15 18.52 20.12 23.57 33.08 36.03 38.20 40.38 42.07 44.24 45.27 46.55 47.32

Klubblös

7.05 1.34 2.58 3.08 1.30 2.37 1.20 3.45 9.11 2.55 2.17 2.18 1.29 2.17 1.03 1.28 0.37
 
31 Ida Willén 48.40 18:48:40 5.22 7.45 11.57 15.10 18.09 21.23 23.02 28.08 30.58 33.23 36.14 39.23 40.48 43.40 45.36 47.32 48.40

Östersunds OK

5.22 2.23 4.12 3.13 2.59 3.14 1.39 5.06 2.50 2.25 2.51 3.09 1.25 2.52 1.56 1.56 1.08
 
32 Daniel Hedin 49.24 18:32:35 4.35 6.50 11.35 14.50 17.13 21.06 22.48 28.40 31.24 33.40 37.42 41.06 42.37 45.01 46.45 48.39 49.24

Frösö IF

4.35 2.15 4.45 3.15 2.23 3.53 1.42 5.52 2.44 2.16 4.02 3.24 1.31 2.24 1.44 1.54 0.45
 
33 Björn Hjulström 49.53 17:53:43 5.57 7.25 10.30 12.40 16.04 19.22 20.49 27.12 29.04 31.00 34.50 37.58 39.23 43.38 44.59 49.29 49.53

Tullus SG

5.57 1.28 3.05 2.10 3.24 3.18 1.27 6.23 1.52 1.56 3.50 3.08 1.25 4.15 1.21 4.30 0.24
 
34 Maria Richter 58.15 18:18:46 4.56 8.06 12.15 17.36 20.05 23.53 26.07 32.28 36.27 38.26 43.22 48.33 50.21 53.23 55.12 57.06 58.15

Östersunds OK

4.56 3.10 4.09 5.21 2.29 3.48 2.14 6.21 3.59 1.59 4.56 5.11 1.48 3.02 1.49 1.54 1.09
 
35 Jakob Börjesson 61.32 19:01:58 18.14 20.14 27.54 30.37 32.11 34.02 36.38 40.32 44.29 45.59 50.59 53.36 54.45 57.23 58.44 60.56 61.32

Östersunds OK

18.14 2.00 7.40 2.43 1.34 1.51 2.36 3.54 3.57 1.30 5.00 2.37 1.09 2.38 1.21 2.12 0.36
 

Anders Carnland Utgått
4.00 5.20 8.24 10.49 12.15 16.24
20.51 22.25 23.44 25.35 27.58 28.53 31.30 32.37 33.46 34.19

Frösö IF

4.00 1.20 3.04 2.25 1.26 4.09
4.27 1.34 1.19 1.51 2.23 0.55 2.37 1.07 1.09 0.33
 

Gunnar Haglund Utgått
5.39 7.16 10.51 14.32 16.12 19.58
24.15 26.35 28.05 32.50 37.33 38.48 41.18 42.26 43.47 44.24

Frösö IF

5.39 1.37 3.35 3.41 1.40 3.46
4.17 2.20 1.30 4.45 4.43 1.15 2.30 1.08 1.21 0.37
 

Tobias Arwidsson Utgått
11.08 13.58





22.20 27.22 36.34 39.37 40.40 47.29 48.48 50.04 50.37

Lima Biathlon

11.08 2.50





8.22 5.02 9.12 3.03 1.03 6.49 1.19 1.16 0.33
 

B      Bana B   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-123 2-118 3-116 4-117 5-119 6-120 7-108 8-103 9-104 10-107 11-122 12-124 13-91 14-93 15-94 M-100
 
1 Kurt Halvarsson 27.43 18:19:48 3.10 4.53 6.12 8.31 9.50 11.29 12.30 13.36 15.05 18.37 20.19 22.42 24.36 25.54 27.08 27.43

Östersunds OK

3.10 1.43 1.19 2.19 1.19 1.39 1.01 1.06 1.29 3.32 1.42 2.23 1.54 1.18 1.14 0.35
 
2 Peder Sjölund 28.23 17:41:43 2.58 5.03 6.50 9.12 10.58 12.49 13.55 14.58 16.22 18.43 20.48 23.13 25.11 26.33 27.50 28.23

FMTS

2.58 2.05 1.47 2.22 1.46 1.51 1.06 1.03 1.24 2.21 2.05 2.25 1.58 1.22 1.17 0.33
 
3 Mats Karlström 28.29 19:28:31 3.47 6.13 7.32 9.56 11.02 12.32 13.33 14.35 16.34 19.06 20.40 23.24 25.32 26.31 28.03 28.29

Frösö IF

3.47 2.26 1.19 2.24 1.06 1.30 1.01 1.02 1.59 2.32 1.34 2.44 2.08 0.59 1.32 0.26
 
4 Kjell Enarsson 32.32 18:42:01 3.24 5.28 6.54 9.28 10.47 12.50 13.46 14.51 16.27 18.44 23.17 26.27 29.16 30.45 32.00 32.32

Östersunds OK

3.24 2.04 1.26 2.34 1.19 2.03 0.56 1.05 1.36 2.17 4.33 3.10 2.49 1.29 1.15 0.32
 
5 L-E Gahlin 33.07 18:29:51 4.06 6.57 8.21 11.13 12.37 14.25 15.45 17.14 18.50 22.21 24.15 27.24 30.10 31.29 32.34 33.07

Östersunds OK

4.06 2.51 1.24 2.52 1.24 1.48 1.20 1.29 1.36 3.31 1.54 3.09 2.46 1.19 1.05 0.33
 
6 Lisa Bergström 33.09 19:12:22 4.29 7.25 9.03 11.02 12.34 14.18 15.37 16.51 19.08 21.29 23.34 26.55 29.45 31.10 32.29 33.09

Östersunds OK

4.29 2.56 1.38 1.59 1.32 1.44 1.19 1.14 2.17 2.21 2.05 3.21 2.50 1.25 1.19 0.40
 
7 Seth Persson 33.22 18:41:10 3.46 6.13 7.48 10.07 11.42 13.36 14.30 15.34 17.10 22.35 25.19 27.43 30.14 31.31 32.50 33.22

Fältjägarnas IF

3.46 2.27 1.35 2.19 1.35 1.54 0.54 1.04 1.36 5.25 2.44 2.24 2.31 1.17 1.19 0.32
 
8 Björn Johansson 33.45 18:33:46 3.39 5.36 7.00 9.17 10.39 12.27 13.31 14.42 16.18 19.49 21.36 27.13 29.54 31.41 33.09 33.45

Frösö IF

3.39 1.57 1.24 2.17 1.22 1.48 1.04 1.11 1.36 3.31 1.47 5.37 2.41 1.47 1.28 0.36
 
9 Tomas Andersson 33.57 18:26:00 4.44 7.05 8.22 10.45 12.19 15.28 17.07 18.18 19.58 22.01 23.55 28.15 30.58 32.07 33.22 33.57

ÖSK

4.44 2.21 1.17 2.23 1.34 3.09 1.39 1.11 1.40 2.03 1.54 4.20 2.43 1.09 1.15 0.35
 
10 Bengt Persson 34.11 18:28:52 3.21 5.26 7.12 9.03 10.46 12.30 14.19 15.34 17.11 20.22 24.37 28.28 31.14 32.31 33.40 34.11

Östersunds OK

3.21 2.05 1.46 1.51 1.43 1.44 1.49 1.15 1.37 3.11 4.15 3.51 2.46 1.17 1.09 0.31
 
11 Roger Hedlund 34.47 17:50:13 3.32 5.54 8.31 10.59 12.32 14.16 15.41 16.58 18.54 21.08 26.17 28.44 31.08 32.39 34.07 34.47

OK Storsjön

3.32 2.22 2.37 2.28 1.33 1.44 1.25 1.17 1.56 2.14 5.09 2.27 2.24 1.31 1.28 0.40
 
12 Fredrik Martinsson 35.18 18:56:54 3.38 7.01 9.17 11.51 13.04 14.36 15.33 16.50 18.28 22.11 24.31 29.22 31.54 33.11 34.40 35.18

Frösö IF

3.38 3.23 2.16 2.34 1.13 1.32 0.57 1.17 1.38 3.43 2.20 4.51 2.32 1.17 1.29 0.38
 
13 Rasmus Willén 37.07 18:49:02 4.41 6.50 8.33 11.00 12.23 14.48 15.40 18.08 20.13 23.56 25.38 29.56 32.45 34.18 36.33 37.07

Östersunds OK

4.41 2.09 1.43 2.27 1.23 2.25 0.52 2.28 2.05 3.43 1.42 4.18 2.49 1.33 2.15 0.34
 
14 Karin Bysell 37.09 18:45:41 5.07 7.56 9.42 11.51 13.22 16.39 18.03 19.24 21.26 23.52 25.51 30.46 33.30 35.01 36.28 37.09

Brunflo IF

5.07 2.49 1.46 2.09 1.31 3.17 1.24 1.21 2.02 2.26 1.59 4.55 2.44 1.31 1.27 0.41
 
15 Hanna Lindblom 38.12 18:10:59 4.40 7.22 9.00 11.20 12.45 14.53 16.12 17.47 19.36 22.38 26.10 30.38 33.52 35.45 37.22 38.12

Åsarna IK

4.40 2.42 1.38 2.20 1.25 2.08 1.19 1.35 1.49 3.02 3.32 4.28 3.14 1.53 1.37 0.50
 
16 Anna Hedström Ringvall 38.14 18:15:18 5.17 8.00 10.51 13.58 15.25 17.17 18.59 20.36 22.37 25.41 27.45 31.35 34.11 35.54 37.28 38.14

Östersunds OK

5.17 2.43 2.51 3.07 1.27 1.52 1.42 1.37 2.01 3.04 2.04 3.50 2.36 1.43 1.34 0.46
 
17 Erik Skoog 38.45 19:02:14 3.43 5.55 7.15 9.12 12.50 14.34 15.48 17.45 19.24 23.57 28.19 32.18 34.57 36.24 37.56 38.45

Frösö IF

3.43 2.12 1.20 1.57 3.38 1.44 1.14 1.57 1.39 4.33 4.22 3.59 2.39 1.27 1.32 0.49
 
18 Ante Wernersson 39.32 18:28:40 3.21 5.49 8.36 10.55 12.47 14.21 17.59 18.58 20.20 25.13 27.12 30.42 35.36 37.05 39.03 39.32

Östersunds OK

3.21 2.28 2.47 2.19 1.52 1.34 3.38 0.59 1.22 4.53 1.59 3.30 4.54 1.29 1.58 0.29
 
19 Marianne Åhlström 39.34 19:17:19 4.43 7.41 10.52 13.52 15.19 17.54 19.58 21.23 23.41 26.02 28.16 31.17 35.07 36.47 38.31 39.34

OK Storsjön

4.43 2.58 3.11 3.00 1.27 2.35 2.04 1.25 2.18 2.21 2.14 3.01 3.50 1.40 1.44 1.03
 
20 Hans Ågren 42.02 18:37:59 3.11 5.08 7.13 9.58 22.51 24.59 26.03 27.10 29.00 31.40 33.24 35.59 39.09 40.18 41.36 42.02

Brunflo IF

3.11 1.57 2.05 2.45 12.53 2.08 1.04 1.07 1.50 2.40 1.44 2.35 3.10 1.09 1.18 0.26
 
21 Anton Kjellsson 42.55 18:04:48 4.06 10.25 13.06 15.14 16.49 20.44 22.02 23.40 25.10 28.02 31.01 37.03 39.49 41.09 42.28 42.55

Östersunds OK

4.06 6.19 2.41 2.08 1.35 3.55 1.18 1.38 1.30 2.52 2.59 6.02 2.46 1.20 1.19 0.27
 
22 Marcus Eriksson 45.48 17:43:39 4.03 7.20 11.26 14.50 16.32 20.08 21.39 23.28 26.25 29.40 31.52 37.51 40.52 42.18 45.15 45.48

Frösö IF

4.03 3.17 4.06 3.24 1.42 3.36 1.31 1.49 2.57 3.15 2.12 5.59 3.01 1.26 2.57 0.33
 
23 Åsa Nordlander 47.10 18:33:16 10.34 12.37 15.21 17.26 20.00 21.38 22.54 24.20 25.56 30.11 33.23 40.35 43.41 45.06 46.33 47.10

OK Linne

10.34 2.03 2.44 2.05 2.34 1.38 1.16 1.26 1.36 4.15 3.12 7.12 3.06 1.25 1.27 0.37
 
24 Anna Snell 48.14 18:16:04 6.51 9.37 11.26 13.51 18.25 21.36 23.05 25.48 27.48 31.39 34.33 38.06 41.46 44.48 46.46 48.14

OK Storsjön

6.51 2.46 1.49 2.25 4.34 3.11 1.29 2.43 2.00 3.51 2.54 3.33 3.40 3.02 1.58 1.28
 
25 Gunnar Hedberg 51.04 17:56:50 6.34 9.28 13.13 16.28 18.39 21.54 23.14 25.37 27.52 30.19 35.58 40.55 46.26 48.34 50.18 51.04

Östersunds OK

6.34 2.54 3.45 3.15 2.11 3.15 1.20 2.23 2.15 2.27 5.39 4.57 5.31 2.08 1.44 0.46
 
26 Helene Wikner 52.41 17:50:19 5.38 11.42 13.53 17.34 20.06 22.50 24.44 26.45 29.21 32.55 36.19 43.10 46.45 48.49 51.42 52.41

OK Storsjön

5.38 6.04 2.11 3.41 2.32 2.44 1.54 2.01 2.36 3.34 3.24 6.51 3.35 2.04 2.53 0.59
 
27 Ulrika Willén 52.42 18:59:07 7.09 11.23 14.00 16.40 19.05 21.54 23.29 25.26 31.46 35.02 38.15 42.43 47.03 48.56 51.39 52.42

Östersunds OK

7.09 4.14 2.37 2.40 2.25 2.49 1.35 1.57 6.20 3.16 3.13 4.28 4.20 1.53 2.43 1.03
 
28 Göran Schylander 54.28 17:39:54 5.16 8.54 11.45 15.26 17.27 19.51 21.40 23.22 29.46 33.05 35.53 44.23 48.56 51.07 53.16 54.28

Frösö IF

5.16 3.38 2.51 3.41 2.01 2.24 1.49 1.42 6.24 3.19 2.48 8.30 4.33 2.11 2.09 1.12
 
29 Gustav Enmark 55.09 18:09:44 3.52 15.24 16.31 18.23 19.52 36.36 37.25 38.49 40.16 43.01 45.37 50.12 52.37 53.37 54.36 55.09

Åsarna IK

3.52 11.32 1.07 1.52 1.29 16.44 0.49 1.24 1.27 2.45 2.36 4.35 2.25 1.00 0.59 0.33
 
30 Åsa Friberg 60.42 18:10:39 4.39 10.32 13.25 17.10 19.13 22.46 25.44 27.23 30.50 34.37 43.13 51.11 56.37 58.32 60.12 60.42

Östersunds OK

4.39 5.53 2.53 3.45 2.03 3.33 2.58 1.39 3.27 3.47 8.36 7.58 5.26 1.55 1.40 0.30
 
31 Olle Olofsson 71.31 18:46:29 6.22 9.47 16.03 18.26 22.40 30.28 31.22 33.41 35.12 39.14 44.27 59.47 63.22 65.37 68.03 71.31

Östersunds OK

6.22 3.25 6.16 2.23 4.14 7.48 0.54 2.19 1.31 4.02 5.13 15.20 3.35 2.15 2.26 3.28
 

D      Bana D   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-122 2-119 3-118 4-116 5-117 6-120 7-106 8-124 9-91 10-93 11-94 M-100
 
1 Bernt Åkerlund 25.00 18:29:14 1.51 4.47 7.16 8.42 11.23 13.45 16.39 19.22 21.55 23.21 24.29 25.00

Fältjägarnas IF

1.51 2.56 2.29 1.26 2.41 2.22 2.54 2.43 2.33 1.26 1.08 0.31
 
2 Jeanette Jansson 26.18 18:54:28 2.03 4.40 7.11 8.50 11.13 14.08 18.04 19.48 22.52 24.10 25.36 26.18

Frösö IF

2.03 2.37 2.31 1.39 2.23 2.55 3.56 1.44 3.04 1.18 1.26 0.42
 
3 Ingvar Gustafsson 26.38 18:19:14 1.48 4.41 7.07 9.21 12.09 14.54 18.04 20.09 22.48 24.19 25.52 26.38

Fältjägarnas IF

1.48 2.53 2.26 2.14 2.48 2.45 3.10 2.05 2.39 1.31 1.33 0.46
 
4 Gunnar Hellström 30.44 17:57:51 3.59 7.36 10.32 12.28 14.55 17.47 20.55 23.26 26.14 27.41 29.33 30.44

OK Drommen

3.59 3.37 2.56 1.56 2.27 2.52 3.08 2.31 2.48 1.27 1.52 1.11
 
5 Anna-Maria Andersson 34.03 18:26:15 2.06 5.45 8.22 11.18 16.07 19.52 22.59 26.48 30.05 31.57 33.19 34.03

ÖSK

2.06 3.39 2.37 2.56 4.49 3.45 3.07 3.49 3.17 1.52 1.22 0.44
 
6 Nanna Söderin 34.31 18:13:10 1.18 15.33 17.19 20.31 22.27 24.48 26.57 29.32 31.36 32.48 34.10 34.31

Klubblös

1.18 14.15 1.46 3.12 1.56 2.21 2.09 2.35 2.04 1.12 1.22 0.21
 
7 Emil Rudh 34.58 18:38:30 2.07 6.03 10.23 13.15 16.02 19.33 23.57 26.36 30.47 32.43 34.21 34.58

Frösö IF

2.07 3.56 4.20 2.52 2.47 3.31 4.24 2.39 4.11 1.56 1.38 0.37
 
8 Leif Allonen 35.12 18:06:52 2.57 6.45 10.39 12.51 17.03 20.29 24.18 26.19 29.24 32.16 34.28 35.12

Fältjägarnas IF

2.57 3.48 3.54 2.12 4.12 3.26 3.49 2.01 3.05 2.52 2.12 0.44
 
9 Eva Kilander 39.12 18:34:18 2.42 9.18 13.53 16.11 19.44 23.37 28.52 30.59 34.48 36.39 38.33 39.12

Östersunds OK

2.42 6.36 4.35 2.18 3.33 3.53 5.15 2.07 3.49 1.51 1.54 0.39
 
10 Eva Gustavsson 39.13 18:19:55 2.01 7.00 14.20 17.31 20.29 23.23 28.21 30.54 34.10 35.45 38.24 39.13

Klubblös

2.01 4.59 7.20 3.11 2.58 2.54 4.58 2.33 3.16 1.35 2.39 0.49
 
11 Åke Andersson 39.16 18:11:57 2.23 8.03 12.59 14.34 17.18 21.37 25.54 27.36 33.18 36.17 38.12 39.16

Fältjägarnas IF

2.23 5.40 4.56 1.35 2.44 4.19 4.17 1.42 5.42 2.59 1.55 1.04
 
12 Karin Walltin 41.50 18:46:37 2.06 6.26 9.45 12.06 15.42 21.33 27.02 34.37 37.33 39.18 41.08 41.50

Östersunds OK

2.06 4.20 3.19 2.21 3.36 5.51 5.29 7.35 2.56 1.45 1.50 0.42
 
13 Torbjörn Hallin 41.51 18:30:02 8.28 12.16 15.29 18.31 21.20 25.38 29.40 32.06 36.50 38.59 40.56 41.51

Trångsviken IF

8.28 3.48 3.13 3.02 2.49 4.18 4.02 2.26 4.44 2.09 1.57 0.55
 
14 Per Johannesson 42.30 18:52:49 2.12 9.35 19.26 21.43 24.03 26.58 31.12 33.43 37.08 40.07 41.47 42.30

Östersunds OK

2.12 7.23 9.51 2.17 2.20 2.55 4.14 2.31 3.25 2.59 1.40 0.43
 
15 Katarina Henriksson 42.36 18:52:46 2.28 9.44 19.26 21.36 24.11 27.05 31.11 33.49 37.17 40.14 41.54 42.36

Frösö IF

2.28 7.16 9.42 2.10 2.35 2.54 4.06 2.38 3.28 2.57 1.40 0.42
 
16 Lars Sahlen 42.58 18:30:39 2.25 6.21 11.29 15.07 18.11 23.26 32.39 34.34 38.33 40.12 42.01 42.58

Östersunds OK

2.25 3.56 5.08 3.38 3.04 5.15 9.13 1.55 3.59 1.39 1.49 0.57
 
17 Agneta Samuelsson 43.59 18:44:23 1.58 15.06 22.21 24.35 27.13 30.04 33.17 36.22 39.52 41.27 43.11 43.59

Fältjägarnas IF

1.58 13.08 7.15 2.14 2.38 2.51 3.13 3.05 3.30 1.35 1.44 0.48
 
18 Mikael Brattlund 44.09 18:34:30 2.58 8.01 16.41 18.38 22.48 27.09 31.33 34.08 38.26 40.48 43.02 44.09

Klubblös

2.58 5.03 8.40 1.57 4.10 4.21 4.24 2.35 4.18 2.22 2.14 1.07
 
19 Helen Eriksdotter 44.26 18:29:08 2.11 5.36 12.52 16.28 19.45 25.00 34.14 35.49 40.09 41.53 43.37 44.26

Östersunds OK

2.11 3.25 7.16 3.36 3.17 5.15 9.14 1.35 4.20 1.44 1.44 0.49
 
20 Elias Dahl 44.30 18:14:29 1.37 15.37 18.11 19.46 21.59 27.03 31.07 32.43 38.08 39.59 43.57 44.30

Offerdals SK

1.37 14.00 2.34 1.35 2.13 5.04 4.04 1.36 5.25 1.51 3.58 0.33
 
21 Eivor Lindgren 44.39 18:10:13 2.13 6.03 12.55 16.28 19.06 22.28 27.31 29.22 38.21 41.27 43.22 44.39

Brunflo IF

2.13 3.50 6.52 3.33 2.38 3.22 5.03 1.51 8.59 3.06 1.55 1.17
 
22 Bengt Jervhed 45.45 19:01:54 7.29 12.18 20.02 22.39 25.56 29.09 33.23 38.01 40.33 42.04 44.50 45.45

Frösö IF

7.29 4.49 7.44 2.37 3.17 3.13 4.14 4.38 2.32 1.31 2.46 0.55
 
23 Björn Wikstrand 47.02 17:51:32 2.21 7.46 10.41 13.30 17.03 26.14 34.47 37.21 41.38 43.57 46.07 47.02

Östersunds OK

2.21 5.25 2.55 2.49 3.33 9.11 8.33 2.34 4.17 2.19 2.10 0.55
 
24 Ove Hemmingsson 49.35 18:28:34 2.52 11.42 16.50 19.55 26.23 29.54 35.31 38.19 43.21 45.37 48.19 49.35

Brunflo IF

2.52 8.50 5.08 3.05 6.28 3.31 5.37 2.48 5.02 2.16 2.42 1.16
 
25 Sören Carnland 54.00 17:42:54 4.17 12.17 18.15 21.42 25.56 32.20 37.23 40.43 46.56 49.22 52.26 54.00

Fältjägarnas IF

4.17 8.00 5.58 3.27 4.14 6.24 5.03 3.20 6.13 2.26 3.04 1.34
 
26 Ingeborg Danielsson 54.59 18:43:26 2.28 14.14 28.53 31.11 33.45 36.53 42.54 45.35 49.56 52.12 54.03 54.59

Östersunds OK

2.28 11.46 14.39 2.18 2.34 3.08 6.01 2.41 4.21 2.16 1.51 0.56
 
27 Elisabeth Larsson 55.41 18:43:33 3.10 16.00 23.16 25.17 28.41 33.35 40.06 43.19 49.14 52.27 54.35 55.41

Brunflo IF

3.10 12.50 7.16 2.01 3.24 4.54 6.31 3.13 5.55 3.13 2.08 1.06
 
28 Gerd Lindqvist 60.01 17:59:25 8.28 15.58 27.38 30.01 33.27 37.35 44.13 50.21 54.46 57.11 59.11 60.01

Brunflo IF

8.28 7.30 11.40 2.23 3.26 4.08 6.38 6.08 4.25 2.25 2.00 0.50
 
29 Rolf Nyström 60.34 18:15:55 11.44 26.55 32.23 34.22 37.28 42.51 47.52 50.50 55.18 57.21 59.48 60.34

Östersunds OK

11.44 15.11 5.28 1.59 3.06 5.23 5.01 2.58 4.28 2.03 2.27 0.46
 
30 Kerstin Björkman 67.08 18:09:49 3.33 31.08 35.49 39.00 42.32 47.34 53.54 57.13 61.20 63.39 66.05 67.08

Frösö IF

3.33 27.35 4.41 3.11 3.32 5.02 6.20 3.19 4.07 2.19 2.26 1.03
 
31 Lena Björkman 67.13 18:09:48 3.38 30.50 35.48 38.57 42.43 47.34 53.53 57.26 61.19 63.39 66.02 67.13

Klubblös

3.38 27.12 4.58 3.09 3.46 4.51 6.19 3.33 3.53 2.20 2.23 1.11
 
32 Gösta Nilsson 81.54 18:49:36 3.58 14.15 20.48 25.12 31.42 39.48 53.19 59.30 68.23 72.51 79.48 81.54

Östersunds OK

3.58 10.17 6.33 4.24 6.30 8.06 13.31 6.11 8.53 4.28 6.57 2.06
 

Tomas Wernersson Utgått
3.50


23.34 27.51

32.31
35.58 36.36

Östersunds OK

3.50


19.44 4.17

4.40
3.27 0.38
 

Fabian Grindborg Utgått
8.52 25.10 39.40 44.14






66.37

Ås IF

8.52 16.18 14.30 4.34






22.23
 

Olle Grindborg Utgått
9.16 20.29 37.49 43.15


57.16


67.16

Ås IF

9.16 11.13 17.20 5.26


14.01


10.00
 

Signe Karlsson Utgått
7.24 29.34






71.58 74.42 76.07

Östersunds OK

7.24 22.10






42.24 2.44 1.25
 

E      Bana E   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-123 2-116 3-117 4-103 5-104 6-105 7-106 8-91 9-93 10-94 M-100
 
1 Martin Larsson 27.47 19:07:13 3.38 9.30 11.15 15.44 17.14 17.58 21.48 24.20 26.14 27.18 27.47

Marieby GIF

3.38 5.52 1.45 4.29 1.30 0.44 3.50 2.32 1.54 1.04 0.29
 
2 Ola Lekselius 28.33 19:27:32 3.46 7.02 9.21 14.04 15.44 16.33 20.28 23.52 25.17 26.50 28.33

Östersunds Ok

3.46 3.16 2.19 4.43 1.40 0.49 3.55 3.24 1.25 1.33 1.43
 
3 Olle Collberg 30.33 19:17:39 4.38 8.14 10.31 14.57 16.30 17.22 21.34 25.41 27.28 29.45 30.33

Frösö IF

4.38 3.36 2.17 4.26 1.33 0.52 4.12 4.07 1.47 2.17 0.48
 
4 Björn Spejare 30.36 19:19:40 4.52 9.05 11.02 16.29 18.06 19.00 22.48 25.49 27.08 30.01 30.36

Klubblös

4.52 4.13 1.57 5.27 1.37 0.54 3.48 3.01 1.19 2.53 0.35
 
5 Lena Johansson 31.15 18:33:22 4.31 7.53 10.39 16.14 19.04 20.02 24.14 27.00 29.03 30.34 31.15

Östersunds OK

4.31 3.22 2.46 5.35 2.50 0.58 4.12 2.46 2.03 1.31 0.41
 
6 Erika Ranbrandt 33.15 19:18:54 5.35 9.29 11.36 18.36 20.11 21.13 26.35 28.34 31.08 32.39 33.15

Marieby GIF

5.35 3.54 2.07 7.00 1.35 1.02 5.22 1.59 2.34 1.31 0.36
 
7 Sara Schwartz 33.40 18:17:54 4.37 8.28 11.11 18.04 19.53 20.56 25.53 29.03 30.25 32.08 33.40

Klubblös

4.37 3.51 2.43 6.53 1.49 1.03 4.57 3.10 1.22 1.43 1.32
 
8 Fredrik Falkdalen 35.43 18:34:10 3.29 6.56 9.15 14.30 16.07 17.12 23.39 27.28 29.27 31.39 35.43

Frösö IF

3.29 3.27 2.19 5.15 1.37 1.05 6.27 3.49 1.59 2.12 4.04
 
9 Anders Bergström 36.17 18:01:27 7.03 11.18 14.48 21.08 22.41 23.47 28.03 31.38 33.13 35.13 36.17

Östersunds OK

7.03 4.15 3.30 6.20 1.33 1.06 4.16 3.35 1.35 2.00 1.04
 
10 Cissi Hindersson 36.28 18:29:57 8.15 11.02 13.13 20.55 22.46 23.39 29.07 31.02 32.35 35.40 36.28

Friskis & Svettis

8.15 2.47 2.11 7.42 1.51 0.53 5.28 1.55 1.33 3.05 0.48
 
11 Henrik Sekander 36.51 19:23:44 11.12 14.45 17.26 23.17 24.58 25.58 30.25 32.59 34.40 36.16 36.51

Gäddede SK

11.12 3.33 2.41 5.51 1.41 1.00 4.27 2.34 1.41 1.36 0.35
 
12 Olov Söderholm 36.54 18:31:43 7.20 10.57 13.16 19.05 20.46 21.49 26.00 31.00 33.23 36.22 36.54

Östersunds OK

7.20 3.37 2.19 5.49 1.41 1.03 4.11 5.00 2.23 2.59 0.32
 
13 Erik Lindberg 36.56 18:35:42 5.51 10.32 13.43 21.07 23.09 24.19 29.37 32.34 34.19 36.18 36.56

Frösö IF

5.51 4.41 3.11 7.24 2.02 1.10 5.18 2.57 1.45 1.59 0.38
 
14 Åsa Lindqvist 38.46 19:05:50 5.26 9.58 12.33 20.58 23.06 24.07 29.55 33.54 35.42 37.43 38.46

Östersunds OK

5.26 4.32 2.35 8.25 2.08 1.01 5.48 3.59 1.48 2.01 1.03
 
15 Rolf Juto 39.03 18:09:57 5.16 10.46 14.22 21.01 23.28 25.15 30.41 33.47 36.09 38.14 39.03

Östersunds OK

5.16 5.30 3.36 6.39 2.27 1.47 5.26 3.06 2.22 2.05 0.49
 
16 Sven Martin Eriksson 39.43 18:08:15 6.53 10.28 12.57 19.45 21.36 22.35 28.18 31.04 36.40 39.08 39.43

Östersunds OK

6.53 3.35 2.29 6.48 1.51 0.59 5.43 2.46 5.36 2.28 0.35
 
17 Christina Friberg 41.32 18:12:17 6.01 9.48 12.43 21.35 23.54 24.56 30.58 35.18 38.32 40.43 41.32

Östersunds OK

6.01 3.47 2.55 8.52 2.19 1.02 6.02 4.20 3.14 2.11 0.49
 
18 Mikael Söderholm 42.29 18:30:19 5.55 10.49 14.12 22.08 25.25 27.14 33.40 37.30 39.33 41.43 42.29

Östersunds OK

5.55 4.54 3.23 7.56 3.17 1.49 6.26 3.50 2.03 2.10 0.46
 
19 Jenny Ågren 49.34 18:55:13 16.17 20.27 23.50 30.51 33.00 34.20 40.23 44.38 46.39 48.38 49.34

Inlandsbanans SK

16.17 4.10 3.23 7.01 2.09 1.20 6.03 4.15 2.01 1.59 0.56
 
20 Agneta Jervhed 50.23 19:02:13 9.11 17.41 21.28 30.09 32.41 34.02 40.48 45.05 47.22 49.37 50.23

Frösö IF

9.11 8.30 3.47 8.41 2.32 1.21 6.46 4.17 2.17 2.15 0.46
 
21 Amin Amey 50.41 19:15:46 5.57 9.49 12.07 19.31 22.03 23.14 37.05 42.02 44.18 49.40 50.41

Marieby GIF

5.57 3.52 2.18 7.24 2.32 1.11 13.51 4.57 2.16 5.22 1.01
 
22 Johan Ranbrandt 50.50 19:15:39 6.02 9.51 12.08 19.31 22.18 23.18 36.59 42.06 44.33 49.43 50.50

Marieby GIF

6.02 3.49 2.17 7.23 2.47 1.00 13.41 5.07 2.27 5.10 1.07
 
23 Ulrika Rogeman 51.02 19:20:33 5.40 24.27 26.48 33.59 36.11 37.16 42.21 45.58 47.58 50.13 51.02

FK Göingarna

5.40 18.47 2.21 7.11 2.12 1.05 5.05 3.37 2.00 2.15 0.49
 
24 David Nordblad 51.05 19:20:32 5.38 24.30 26.40 34.07 36.15 37.20 42.27 45.57 47.55 50.20 51.05

Donsö IF

5.38 18.52 2.10 7.27 2.08 1.05 5.07 3.30 1.58 2.25 0.45
 
25 Arvid Lorentzon 52.08 19:20:29 5.49 24.25 26.56 34.06 36.21 37.25 42.29 46.04 48.04 50.40 52.08

FK Göingarna

5.49 18.36 2.31 7.10 2.15 1.04 5.04 3.35 2.00 2.36 1.28
 
26 Lena Olofsson 57.52 17:42:06 14.57 21.01 23.45 35.34 37.59 39.11 44.46 47.07 49.21 51.16 57.52

Östersunds OK

14.57 6.04 2.44 11.49 2.25 1.12 5.35 2.21 2.14 1.55 6.36
 
27 Inga Lill Brattlund 67.51 18:35:11 10.07 22.46 27.04 37.57 41.31 43.24 53.40 58.57 63.02 66.17 67.51

Östersunds OK

10.07 12.39 4.18 10.53 3.34 1.53 10.16 5.17 4.05 3.15 1.34
 
28 Ingegerd Persson 75.35 17:40:06 11.19 20.10 24.52 38.01 41.57 44.10 54.23 62.07 66.48 73.53 75.35

Frösö IF

11.19 8.51 4.42 13.09 3.56 2.13 10.13 7.44 4.41 7.05 1.42
 

Sofia Bleckur Utgått
3.41 6.39 8.26
15.28 16.22 20.04 22.28 24.07 26.03 26.48

IFK Mora

3.41 2.58 1.47
7.02 0.54 3.42 2.24 1.39 1.56 0.45
 

Fanny Johansson Utgått
5.27 9.01 11.17
21.29 22.20 36.05 39.14 41.55 43.29 44.20

Klubblös

5.27 3.34 2.16
10.12 0.51 13.45 3.09 2.41 1.34 0.51
 

F      Bana F   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-118 2-117 3-105 4-125 5-91 6-94 M-100
 
1 Måns Eriksson 30.09 18:12:39 5.15 8.20 14.32 20.45 22.01 29.31 30.09

Östersunds OK

5.15 3.05 6.12 6.13 1.16 7.30 0.38
 
2 Elin Rudh 31.57 18:40:42 6.30 10.23 17.23 25.26 27.41 31.04 31.57

Frösö IF

6.30 3.53 7.00 8.03 2.15 3.23 0.53
 
3 Anna-Karin Enghult 34.38 19:04:02 5.26 8.19 20.53 27.33 29.25 33.49 34.38

Frösö IF

5.26 2.53 12.34 6.40 1.52 4.24 0.49
 
4 Agnes Mattsson 36.14 18:53:28 6.53 11.12 18.59 29.03 30.38 35.14 36.14

Tandsbyns IF

6.53 4.19 7.47 10.04 1.35 4.36 1.00
 
5 Monika Ågren 40.57 18:33:34 8.05 15.08 23.23 32.26 35.23 40.15 40.57

Brunflo IF

8.05 7.03 8.15 9.03 2.57 4.52 0.42
 
6 Magdalena Larsson 40.59 18:33:37 8.09 15.09 23.14 33.01 35.26 40.17 40.59

Brunflo IF

8.09 7.00 8.05 9.47 2.25 4.51 0.42
 
7 Clara Martinsson 41.07 18:33:31 8.21 15.08 23.23 33.08 35.34 40.26 41.07

Brunflo IF

8.21 6.47 8.15 9.45 2.26 4.52 0.41
 
8 Anders Turen 48.48 18:18:54 8.57 15.36 25.31 37.59 42.22 47.04 48.48

Östersund OK

8.57 6.39 9.55 12.28 4.23 4.42 1.44
 
9 Jenny Johannesson 49.47 18:34:34 11.16 17.34 27.51 38.52 41.51 48.27 49.47

Östersunds OK

11.16 6.18 10.17 11.01 2.59 6.36 1.20
 
10 Axel Hedström 51.38 18:17:03 13.31 19.35 31.09 42.26 44.28 50.53 51.38

Östersunds OK

13.31 6.04 11.34 11.17 2.02 6.25 0.45
 
11 Maja Almqvist 58.59 18:09:36 20.30 30.36 38.38 49.56 51.49 58.25 58.59

Frösö IF

20.30 10.06 8.02 11.18 1.53 6.36 0.34
 
12 Tilde Wahlborg 59.01 18:09:38 20.30 30.32 38.37 49.57 51.49 58.21 59.01

Frösö IF

20.30 10.02 8.05 11.20 1.52 6.32 0.40
 
13 Elin Elnerud 61.35 18:45:08 10.34 19.29 32.08 47.37 51.36 59.13 61.35

Klubblös

10.34 8.55 12.39 15.29 3.59 7.37 2.22
 
14 Filip Johansson 62.39 18:04:36 13.58 19.35 37.11 54.09 56.06 62.09 62.39

Frösö IF

13.58 5.37 17.36 16.58 1.57 6.03 0.30
 
15 Lucas Björch 62.42 18:04:35 14.06 19.40 37.14 54.12 56.04 62.12 62.42

Frösö IF

14.06 5.34 17.34 16.58 1.52 6.08 0.30
 

Lars Mervald Utgått






57.57

ÖTC







57.57
 

G      Bana G   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-105 2-121 3-125 4-92 M-100
 
1 Nike Norrman 17.45 18:36:58 2.45 7.12 12.09 16.23 17.45

Frösö IF

2.45 4.27 4.57 4.14 1.22
 
2 Frida Tinsten 18.34 18:36:50 3.14 7.27 12.27 16.41 18.34

Frösö IF

3.14 4.13 5.00 4.14 1.53
 
3 Tor Rönnestrand 23.28 18:08:12 3.36 8.41 14.29 21.21 23.28

Frösö IF

3.36 5.05 5.48 6.52 2.07
 
4 Alva Eriksson 23.51 18:13:27 4.00 10.21 16.39 21.35 23.51

Östersunds OK

4.00 6.21 6.18 4.56 2.16
 
5 Ester Olofsson 27.38 18:13:57 4.16 12.22 19.36 25.04 27.38

OK Storsjön

4.16 8.06 7.14 5.28 2.34
 
6 Elin Hultstrand 29.04 19:14:12 3.42 12.09 19.39 25.03 29.04

Frösö IF

3.42 8.27 7.30 5.24 4.01
 
7 Björn Rönnestrand 30.35 18:07:59 5.29 14.09 20.42 26.53 30.35

Frösö IF

5.29 8.40 6.33 6.11 3.42
 
8 Hanna Lindqvist 37.27 18:43:00 7.25 16.10 26.28 34.57 37.27

Östersunds OK

7.25 8.45 10.18 8.29 2.30
 
9 Jonas Lindqvist 37.34 18:42:45 7.44 16.32 26.59 35.31 37.34

Klubblös

7.44 8.48 10.27 8.32 2.03
 
10 Gun Eriksson 54.49 18:29:25 10.27 36.47 43.54 50.59 54.49

TRångsvikens IF

10.27 26.20 7.07 7.05 3.50
 
11 Gerd Eriksson 54.53 18:29:22 10.33 36.52 43.54 51.07 54.53

Trångsvikens IF

10.33 26.19 7.02 7.13 3.46
 

H      Bana H   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-109 2-110 3-115 4-111 5-112 6-113 7-114 M-100
 
1 Ture Lundin 0.00 17:49:24 1.59 3.51 5.12 9.15 11.16 14.17 15.48 16.26

Frösö IF

1.59 1.52 1.21 4.03 2.01 3.01 1.31 0.38
 
2 Sverre Sjölander 0.00 17:49:14 2.02 4.13 5.14 9.22 11.20 14.28 15.52 16.31

Frösö IF

2.02 2.11 1.01 4.08 1.58 3.08 1.24 0.39
 
3 Sigge Sjölander 0.00 17:49:38 2.17 5.05 6.27 10.31 12.25 15.08 17.11 18.45

Frösö IF

2.17 2.48 1.22 4.04 1.54 2.43 2.03 1.34
 
4 Vidar Eneland 0.00 17:54:40 2.54 5.32 7.55 13.17 16.20 23.10 26.10 27.09

Frösö IF

2.54 2.38 2.23 5.22 3.03 6.50 3.00 0.59
 
5 Märta Linqvist 0.00 18:16:24 2.55 5.05 6.03 10.33 15.15 21.59 23.14 23.42

Klubblös

2.55 2.10 0.58 4.30 4.42 6.44 1.15 0.28
 
6 Sigge Sandström 0.00 18:31:45 11.45 14.18 15.13 19.34 21.53 26.02 27.37 29.15

Klubblös

11.45 2.33 0.55 4.21 2.19 4.09 1.35 1.38
 
7 Siri Bergström 0.00 18:11:10 4.55 10.14 13.21 22.06 25.59 31.33 33.33 34.19

Österunds OK

4.55 5.19 3.07 8.45 3.53 5.34 2.00 0.46
 
8 Simon Lindqvist 0.00 18:21:42 2.59 5.38 7.00 12.08 15.40 20.23 23.19 24.36

Östersunds OK

2.59 2.39 1.22 5.08 3.32 4.43 2.56 1.17
 
9 Siri Lekselius 0.00 18:20:47 3.49 7.32 8.57 13.41

24.29 25.40

Östersunds OK

3.49 3.43 1.25 4.44

10.48 1.11
 
10 Mira-Märta Lekselius 0.00 18:19:33 4.34 7.54 9.23 14.12 16.28 22.05 24.57 26.23

Östersunds OK

4.34 3.20 1.29 4.49 2.16 5.37 2.52 1.26
 
11 Saga Kledzik 0.00 18:20:12 4.07 7.35 9.02 13.45 16.04 21.50 24.37 25.27

Klubblös

4.07 3.28 1.27 4.43 2.19 5.46 2.47 0.50
 
12 Arvid Kledzik 0.00 18:21:31 3.56 7.35 9.18 13.45 15.55 21.42 24.08

Klubblös

3.56 3.39 1.43 4.27 2.10 5.47 2.26
 
13 Teodor Andersson 0.00 18:35:21 2.46 5.29 7.08 10.35 13.29 17.43 19.22 20.01

Klubblös

2.46 2.43 1.39 3.27 2.54 4.14 1.39 0.39
 
14 Elsa Jaktlund 0.00 18:41:53 1.47 4.15 5.12 9.19 11.37 15.34 17.33 18.53

Klubblös

1.47 2.28 0.57 4.07 2.18 3.57 1.59 1.20
 
15 Viggo Häggström 0.00 18:50:08 2.28 5.01 6.15 10.15 13.03 16.30 18.24 19.13

Klubblös

2.28 2.33 1.14 4.00 2.48 3.27 1.54 0.49
 
16 Knut Häggström 0.00 18:50:19 2.23 5.00 6.14 10.37 13.00 16.16 18.31 19.09

Klubblös

2.23 2.37 1.14 4.23 2.23 3.16 2.15 0.38
 
17 Arvid Hermansson 0.00 18:12:10 2.51 9.33 11.33 19.02 28.09 31.44 36.52 40.48

Klubblös

2.51 6.42 2.00 7.29 9.07 3.35 5.08 3.56
 
18 Adam Tengblad 0.00 18:32:29 4.44 10.09 11.32 17.05 22.49 29.29 31.44 32.35




4.44 5.25 1.23 5.33 5.44 6.40 2.15 0.51
 
 
 
Uppdaterad: 03 MAJ 2012 11:21 Skribent: Patrik Brorsson

Postadress:
Frösö IF - Orientering
Patrik Brorsson, Böle 105
83293 Frösön

Kontakt:
Tel: 063128859
Fax: 063128859
E-post: This is a mailto link

Se all info