Hoppa till sidans innehåll

Etapp 5


Frösö 5 Etapp 5.2011

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se


Klass:   A    Bana: A


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 50.55 Mikael Hallmans Frösö IF  
2 53.12 Ulf Lindqvist Östersunds OK  
3 54.50 Cecilia Tomasson Ulricehamns Ok  
4 58.04 Markus Hansson Åsarna IK  
5 61.36 Håkan Carnland Frösö IF  
6 62.31 Hampus Lindblom Åsarna IK  
7 63.45 Daniel Sjölund Östersunds OK  
8 65.48 Kalle Eneland Frösö IF  
9 65.56 Lars-Åke Larsson Fjärås AIK  
10 66.46 Niklas Larsson HJS Vansbro OK  
11 70.03 Anders Eriksson Frösö IF  
12 70.53 Mats Lundqvist Östersunds OK  
13 84.30 Anders Carnland Frösö IF  
14 89.50 Mats Andersson Fältjägarnas IF  
15 94.15 Jacob Börjesson ÖOK  
  Utgått Patrik Brorsson Frösö IF  
 

Klass:   B    Bana: B


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 43.23 Mattias Johansson IFK Mora  
2 46.27 Marcus Amren Östersunds OK  
3 46.59 Björn Olofsson OK Storsjön  
4 49.40 Monika Lund Östersunds OK  
5 49.47 Vilhelm Kilander Östersunds OK  
6 51.15 Peder Sjölund FMTS  
7 55.10 Jonas Johansson Klubblös  
8 55.11 Britta Norgren Klubblös  
9 55.12 Mats Karlström Frösö IF  
10 56.08 Sara Lindborg Östersunds SK  
11 56.19 Fredrik Lindström Anundsjö  
12 56.22 Per Rösth OK Storsjön  
13 56.37 Leif Söderberg Biathlon Östersund  
14 57.11 Bengt Persson Östersunds OK  
15 57.18 Fredrik Martinsson Frösö IF  
16 62.35 Mårten Suorra OK Storsjön  
17 62.48 L-E Gahlin Östersunds OK  
18 63.11 Lisa Bergström Östersunds OK  
19 63.16 Gustav Enmark Åsarna IK  
20 63.38 Agnes Wredenberg Ekshärads SF  
21 65.33 Roger Hedlund OK Storsjön  
22 67.14 Henrik Forsberg Biathlon Östersund  
23 68.20 Johnny Rösth OK Storsjön  
24 68.37 Sofia Bleckur IFk Mora  
25 73.40 Anders Dahlgren Östersunds OK  
26 77.11 Fanny Johansson Klubblös  
27 78.20 Björn Ferry Storuman IK  
28 80.47 Kristina Persson Östersunds SK  
29 80.47 Anna-Maria Andersson Östersunds SK  
  Utgått Torulf Bäckman Frösö IF  
  Utgått Evelina Wallentin Östersunds OK  
  Utgått Tobias Arvidsson LIMA Biathlon  
 

Klass:   C    Bana: C


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 46.13 Ola Lekselius Östersunds Ok  
2 47.48 Henrik Randström Frösö IF  
3 48.08 Björn Johansson Frösö IF  
4 51.08 Hans Häggmark Frösö IF  
5 57.43 Patrik Sjödin Östersunds OK  
6 72.01 Eva Kilander Östersunds OK  
  Utgått Britta Brännström ÖOK  
 

Klass:   D    Bana: D


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 24.24 Kurt Halvarsson Östersunds OK  
2 24.24 Jörgen Ågran OK Storsjön  
3 25.22 Jenny Swartz Frösö IF  
4 26.38 Bernt Åkerlund Fältjägarnas IF  
5 29.16 Seth Persson Fältjägarnas IF  
6 29.37 Ingvar Gustafsson Fältjägarnas IF  
7 35.03 Sven Martin Eriksson Östersunds OK  
8 36.45 Gunnar Hellström Drommens SK  
9 37.12 Olle Collberg Frösö IF  
10 37.30 Agneta Samuelsson Fältjägarnas IF  
11 37.39 Marianne Åhlström OK Storsjön  
12 40.45 Ove Hemmingsson Brunflo IF  
13 42.38 Johanna Van Der Maaten Frösö IF  
14 43.30 Mikael Brattlund Klubblös  
15 44.37 Karin Walltin Östersunds OK  
16 44.47 Maria Andersdotter Brunflo IF  
17 47.02 Claes Söderhjelm Östersunds OK  
18 47.10 Jeanette Jansson Frösö IF  
19 47.11 Helen Eriksdotter Östersunds OK  
20 47.34 Bengt Jervhed Frösö IF  
21 48.41 Göran Schylander Frösö IF  
22 48.45 Daniel Hedin Frösö IF  
23 50.24 Åsa Friberg Östersunds OK  
24 53.22 Johanna Ågran OK Storsjön  
25 54.17 Lars Sahlen Östersunds OK  
26 55.06 Ulrika Willén Östersunds OK  
27 60.00 Monika Ågren Brunflo IF  
28 60.03 Magdalena Larsson Brunflo IF  
29 61.22 Eivor Lindgren Brunflo IF  
30 61.39 Katarina Henriksson Frösö IF  
31 61.55 Maria Richter Östersunds OK  
32 65.49 Frida Häggmark Frösö IF  
33 71.18 Sören Carnland Fältjägarnas IF  
34 83.12 Gösta Nilsson Östersunds OK  
35 86.35 Inga Lill Brattlund Östersunds OK  
36 106.18 Ingegerd Persson Frösö IF  
  Utgått Andreas Richter Östersunds OK  
  Utgått Ingeborg Danielsson Östersunds OK  
  Utgått Christel Lose Östersunds OK  
  Utgått Gerd Lindqvist Brunflo IF  
 

Klass:   E    Bana: E


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 32.27 Lasse Rudh Frösö IF  
2 35.32 Hans Ågren Brunflo IF  
3 36.11 Per Erik Rönnestrand Frösö IF  
4 42.39 Lars Strandfors Frösö IF  
5 47.14 Ante Wernersson Östersunds OK  
6 48.21 Rasmus Willén Östersunds OK  
7 48.40 Olov Söderholm Östersunds OK  
8 52.24 Gunnar Hedberg Östersunds OK  
9 53.14 Ida Willén Östersunds OK  
10 53.21 Lena Johansson Östersunds OK  
11 59.12 Hanna Lindblom Åsarna IK  
12 61.45 Ulrika Rogeman Fk Göingarna  
13 61.50 Arvid Lorentsson FK Göingarna  
14 62.07 Anna Haag IFK Mora  
15 63.18 AndersBergström Östersunds OK  
16 65.23 Sara Grundström Anundsjö  
17 65.56 Mikael Söderholm Östersunds OK  
18 69.55 Sara Swartz Östersunds OK  
19 79.53 Henrik Sekander Gäddede SK  
20 80.07 Jenny Ågren Inlandsbanans SK  
21 82.07 Lena Olofsson ÖOK  
22 83.57 Marta Lindvert Klubblös  
23 83.58 Lina Eriksson Klubblös  
24 117.00 Agneta Jervhed Frösö IF  
  Utgått Rolf Juto Östersunds OK  
  Utgått Madelene Wallentin Östersunds OK  
 

Klass:   F    Bana: F


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 30.46 Anna-Karin Englund Frösö IF  
2 30.47 Moa Lönneborg Östersunds SK  
3 34.47 Anna-Karin Landin Klubblös  
4 41.52 Nike Norrman Frösö IF  
5 43.02 Måns Eriksson Östersunds OK  
6 43.49 Frida Tinnsten Frösö IF  
7 44.28 Lars Mervald ÖTC  
8 46.55 Ida Dahlgren Östersunds OK  
9 51.08 Thor Nyberg Frösö IF  
10 51.18 Siri Nyberg Frösö IF  
11 60.37 Viggo Singmark Häggenås SK  
12 84.21 Axel Hedström Östersunds OK  
  Utgått Viggo Singmark Häggenås  
  Utgått Sven Ringvall Östersunds OK  
 

Klass:   G    Bana: G


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 21.59 Emil Rudh Frösö IF  
2 27.21 Nike Norrman Frösö IF  
3 27.30 Nora Swartz Frösö IF  
4 28.30 Elin Rudh Frösö IF  
5 28.54 Johan Sjölund Östersunds OK  
6 31.34 Frida Tinnsten Frösö IF  
7 34.37 Jenny Johannesson Östersunds Ok  
8 37.33 Aron Swartz Frösö IF  
9 40.59 Harriet Richter Östersunds OK  
10 40.59 Freya Richter Östersunds OK  
11 41.43 Josefine Bergman Österunds OK  
12 43.21 Hannes SJölund Myhr Östersunds OK  
13 43.49 Tilde Wahlborg Frösö If  
14 43.49 Maja Almqvist Frösö IF  
15 47.16 Felix Sjölund Myhr Östersunds OK  
16 47.48 Tuva Wallskog Frösö IF  
17 47.57 Björn Rönnestrand Frösö IF  
18 48.01 Tor Rönnestrand Frösö IF  
19 48.04 Jonathan Wickzell Frösö IF  
20 48.05 Axel Mattsson Frösö IF  
21 52.01 Nya Wang Klubblös  
22 52.24 Gerd Eriksson Trångsvikens If  
23 52.27 Gun Eriksson Trångsvikens IF  
24 53.09 Lucas Björck Frösö IF  
25 54.54 Fabian Grindborg Ås IF  
26 55.19 Ester Olofsson OK Storsjön  
27 58.16 Olle Grindborg Ås IF  
28 58.24 Malte Olofsson OK Storsjön  
29 67.13 Priska Richter Östersunds ok  
30 73.03 Hanna Lindqvist Östersunds OK  
31 73.04 Jonas Lindqvist Marieby  
32 73.48 Jonna Enghult Frösö IF  
33 73.52 Linn Jonsson Frösö IF  
  Utgått Inga Östervall Klubblös  
  Utgått Moa Stugfors Frösö IF  
  Utgått Sara Kram Frösö IF  
 

Klass:   H    Bana: H


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 0.00 Simon Falkeström Frösö IF  
2 0.00 Simon Enghult Frösö IF  
3 0.00 Märta Lindqvist Marieby  
4 0.00 Simon Lindqvist Östersunds OK  
5 0.00 Arvid Hermansson Klubblös  
6 0.00 Siri Bergström Östersunds OK  
7 0.00 Maja Mossberg Klubblös  
8 0.00 Teodor Andersson Fältjägarnas IF  
9 0.00 Ture Lundin Frösö IF  
10 0.00 Vidar Eneland Frösö IF  
11 0.00 Anders Eliasson OK Storsjön  
12 0.00 Jenny Johannesson Östersunds Ok  
13 0.00 Tilde Wahlborg Frösö IF  
14 0.00 Maja Almqvist Frösö IF  
15 0.00 Tor Rönnestrand Frösö IF  
16 0.00 Jonathan Wickzell Frösö IF  
17 0.00 Axel Mattsson Frösö IF  
18 0.00 Björn Rönnestrand Frösö IF  
  Utgått Aron Swartz Frösö IF  
  Utgått Nora Swartz Frösö IF  
 
 
Uppdaterad: 03 MAJ 2012 11:21 Skribent: Patrik Brorsson

Postadress:
Frösö IF - Orientering
Patrik Brorsson, Böle 105
83293 Frösön

Kontakt:
Tel: 063128859
Fax: 063128859
E-post: This is a mailto link

Se all info