Hoppa till sidans innehåll

Etapp 5 Sträcktider


Frösö 5 Etapp 5.2011

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se


A      Bana A   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-93 2-91 3-92 4-108 5-122 6-123 7-125 8-124 9-121 10-105 11-103 12-104 13-119 14-120 15-74 16-97 17-76 M-100
 
1 Mikael Hallmans 50.55 18:11:34 3.42 6.23 7.13 13.51 19.41 21.19 23.00 25.37 28.54 34.26 35.28 36.32 38.55 41.20 46.25 48.34 50.40 50.55
  Frösö IF     3.42 2.41 0.50 6.38 5.50 1.38 1.41 2.37 3.17 5.32 1.02 1.04 2.23 2.25 5.05 2.09 2.06 0.15
 
2 Ulf Lindqvist 53.12 18:15:46 4.24 7.05 8.14 15.37 21.43 23.04 24.28 27.34 31.09 35.59 36.53 38.17 41.00 43.27 48.38 50.36 52.55 53.12
  Östersunds OK     4.24 2.41 1.09 7.23 6.06 1.21 1.24 3.06 3.35 4.50 0.54 1.24 2.43 2.27 5.11 1.58 2.19 0.17
 
3 Cecilia Tomasson 54.50 18:04:35 5.03 8.15 9.14 16.54 23.23 24.41 26.24 28.49 32.09 37.03 38.07 39.36 42.17 44.51 50.27 52.26 54.33 54.50
  Ulricehamns Ok     5.03 3.12 0.59 7.40 6.29 1.18 1.43 2.25 3.20 4.54 1.04 1.29 2.41 2.34 5.36 1.59 2.07 0.17
 
4 Markus Hansson 58.04 18:01:16 6.44 10.17 10.53 17.22 22.59 24.20 29.10 31.35 35.16 40.27 41.32 42.51 45.39 48.18 53.43 55.48 57.48 58.04
  Åsarna IK     6.44 3.33 0.36 6.29 5.37 1.21 4.50 2.25 3.41 5.11 1.05 1.19 2.48 2.39 5.25 2.05 2.00 0.16
 
5 Håkan Carnland 61.36 18:10:43 5.01 8.32 9.44 17.05 23.40 25.06 28.43 31.21 36.11 41.26 42.28 43.53 46.45 49.47 56.13 58.41 61.16 61.36
  Frösö IF     5.01 3.31 1.12 7.21 6.35 1.26 3.37 2.38 4.50 5.15 1.02 1.25 2.52 3.02 6.26 2.28 2.35 0.20
 
6 Hampus Lindblom 62.31 18:01:54 6.09 9.36 10.12 23.16 28.46 30.08 31.48 34.36 38.10 44.02 45.03 46.08 48.49 51.21 57.10 59.26 62.14 62.31
  Åsarna IK     6.09 3.27 0.36 13.04 5.30 1.22 1.40 2.48 3.34 5.52 1.01 1.05 2.41 2.32 5.49 2.16 2.48 0.17
 
7 Daniel Sjölund 63.45 19:12:49 3.24 7.48 8.51 16.07 22.12 23.47 25.11 27.50 31.25 44.36 45.43 46.50 49.43 52.37 58.54 61.06 63.25 63.45
  Östersunds OK     3.24 4.24 1.03 7.16 6.05 1.35 1.24 2.39 3.35 13.11 1.07 1.07 2.53 2.54 6.17 2.12 2.19 0.20
 
8 Kalle Eneland 65.48 18:36:43 5.11 8.04 9.33 16.43 22.23 23.52 32.30 34.56 38.27 47.08 48.14 49.35 52.24 55.03 60.46 63.28 65.31 65.48
  Frösö IF     5.11 2.53 1.29 7.10 5.40 1.29 8.38 2.26 3.31 8.41 1.06 1.21 2.49 2.39 5.43 2.42 2.03 0.17
 
9 Lars-Åke Larsson 65.56 18:33:42 6.52 9.43 10.49 18.45 25.37 27.10 28.58 31.49 36.10 43.43 45.18 47.38 51.01 54.29 60.50 63.12 65.38 65.56
  Fjärås AIK     6.52 2.51 1.06 7.56 6.52 1.33 1.48 2.51 4.21 7.33 1.35 2.20 3.23 3.28 6.21 2.22 2.26 0.18
 
10 Niklas Larsson 66.46 17:47:06 6.03 11.19 12.29 19.21 25.58 28.23 30.28 33.57 41.00 47.09 48.24 49.46 52.30 55.12 61.31 64.13 66.22 66.46
  HJS Vansbro OK     6.03 5.16 1.10 6.52 6.37 2.25 2.05 3.29 7.03 6.09 1.15 1.22 2.44 2.42 6.19 2.42 2.09 0.24
 
11 Anders Eriksson 70.03 18:07:42 5.42 9.08 10.06 19.00 26.40 28.13 29.59 33.09 38.06 44.10 45.18 47.46 51.43 55.23 63.34 66.20 69.37 70.03
  Frösö IF     5.42 3.26 0.58 8.54 7.40 1.33 1.46 3.10 4.57 6.04 1.08 2.28 3.57 3.40 8.11 2.46 3.17 0.26
 
12 Mats Lundqvist 70.53 17:56:35 6.00 10.58 12.02 20.03 27.27 29.06 31.14 39.18 43.42 49.30 50.32 51.43 54.42 58.05 65.17 67.55 70.31 70.53
  Östersunds OK     6.00 4.58 1.04 8.01 7.24 1.39 2.08 8.04 4.24 5.48 1.02 1.11 2.59 3.23 7.12 2.38 2.36 0.22
 
13 Anders Carnland 84.30 18:15:01 12.03 20.49 23.15 32.17 41.11 43.02 45.21 48.37 53.34 61.27 62.51 64.18 67.41 73.07 79.43 81.58 84.12 84.30
  Frösö IF     12.03 8.46 2.26 9.02 8.54 1.51 2.19 3.16 4.57 7.53 1.24 1.27 3.23 5.26 6.36 2.15 2.14 0.18
 
14 Mats Andersson 89.50 18:50:44 13.20 19.27 25.14 33.21 42.08 44.12 46.45 50.49 55.13 65.21 66.59 69.00 72.12 77.12 83.52 86.58 89.28 89.50
  Fältjägarnas IF     13.20 6.07 5.47 8.07 8.47 2.04 2.33 4.04 4.24 10.08 1.38 2.01 3.12 5.00 6.40 3.06 2.30 0.22
 
15 Jacob Börjesson 94.15 19:24:11 6.08 10.58 12.49 20.32 28.31 30.36 33.37 44.39 50.51 68.59 70.12 71.38 77.51 81.48 87.59 91.22 93.50 94.15
  ÖOK     6.08 4.50 1.51 7.43 7.59 2.05 3.01 11.02 6.12 18.08 1.13 1.26 6.13 3.57 6.11 3.23 2.28 0.25
 
  Patrik Brorsson Utgått   3.39 7.51 9.21 16.02 21.57 23.11 25.30 28.18 31.44   35.54 37.17 39.50 42.19 47.38 49.39 51.44 52.00
  Frösö IF     3.39 4.12 1.30 6.41 5.55 1.14 2.19 2.48 3.26   4.10 1.23 2.33 2.29 5.19 2.01 2.05 0.16
 

B      Bana B   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-108 2-122 3-123 4-125 5-124 6-121 7-105 8-103 9-104 10-119 11-120 12-74 13-97 14-76 M-100
 
1 Mattias Johansson 43.23 18:09:30 4.49 11.23 12.34 13.52 16.19 19.50 24.58 25.53 27.07 29.49 32.25 38.36 40.34 43.01 43.23
  IFK Mora     4.49 6.34 1.11 1.18 2.27 3.31 5.08 0.55 1.14 2.42 2.36 6.11 1.58 2.27 0.22
 
2 Marcus Amren 46.27 18:32:00 5.05 10.45 12.09 15.40 18.17 21.33 27.16 28.18 29.53 32.40 35.13 41.24 43.38 46.04 46.27
  Östersunds OK     5.05 5.40 1.24 3.31 2.37 3.16 5.43 1.02 1.35 2.47 2.33 6.11 2.14 2.26 0.23
 
3 Björn Olofsson 46.59 19:27:44 5.49 11.49 13.08 14.52 17.57 21.45 26.33 27.41 29.09 31.53 34.51 42.04 44.18 46.38 46.59
  OK Storsjön     5.49 6.00 1.19 1.44 3.05 3.48 4.48 1.08 1.28 2.44 2.58 7.13 2.14 2.20 0.21
 
4 Monika Lund 49.40 18:22:23 6.07 12.21 13.56 15.39 18.29 22.01 28.04 30.31 31.50 34.39 37.36 44.09 46.41 49.17 49.40
  Östersunds OK     6.07 6.14 1.35 1.43 2.50 3.32 6.03 2.27 1.19 2.49 2.57 6.33 2.32 2.36 0.23
 
5 Vilhelm Kilander 49.47 18:45:10 5.54 13.05 14.45 18.45 21.40 25.10 30.48 31.44 32.47 35.22 37.58 45.30 47.33 49.32 49.47
  Östersunds OK     5.54 7.11 1.40 4.00 2.55 3.30 5.38 0.56 1.03 2.35 2.36 7.32 2.03 1.59 0.15
 
6 Peder Sjölund 51.15 18:09:57 5.42 12.39 14.42 16.30 19.49 24.00 30.06 31.15 33.17 36.50 39.48 45.35 48.11 50.48 51.15
  FMTS     5.42 6.57 2.03 1.48 3.19 4.11 6.06 1.09 2.02 3.33 2.58 5.47 2.36 2.37 0.27
 
7 Jonas Johansson 55.10 18:13:13 5.54 12.54 14.58 17.04 20.04 24.02 29.57 31.04 33.40 36.29 40.57 47.37 52.16 54.48 55.10
  Klubblös     5.54 7.00 2.04 2.06 3.00 3.58 5.55 1.07 2.36 2.49 4.28 6.40 4.39 2.32 0.22
 
8 Britta Norgren 55.11 18:13:11 5.58 12.49 14.57 17.10 20.15 24.07 30.00 31.08 33.29 36.35 41.01 47.48 52.20 54.51 55.11
  Klubblös     5.58 6.51 2.08 2.13 3.05 3.52 5.53 1.08 2.21 3.06 4.26 6.47 4.32 2.31 0.20
 
9 Mats Karlström 55.12 19:07:15 6.29 13.20 15.08 18.49 21.46 25.33 31.49 33.01 37.29 40.32 43.55 50.28 52.37 54.55 55.12
  Frösö IF     6.29 6.51 1.48 3.41 2.57 3.47 6.16 1.12 4.28 3.03 3.23 6.33 2.09 2.18 0.17
 
10 Sara Lindborg 56.08 17:43:22 6.21 12.59 14.39 16.12 20.52 27.47 32.51 34.03 38.57 41.43 44.48 51.06 53.20 55.40 56.08
  Östersunds SK     6.21 6.38 1.40 1.33 4.40 6.55 5.04 1.12 4.54 2.46 3.05 6.18 2.14 2.20 0.28
 
11 Fredrik Lindström 56.19 17:58:31 7.34 14.27 16.45 22.39 25.59 29.47 34.37 36.48 38.20 41.02 44.00 50.26 53.01 55.19 56.19
  Anundsjö     7.34 6.53 2.18 5.54 3.20 3.48 4.50 2.11 1.32 2.42 2.58 6.26 2.35 2.18 1.00
 
12 Per Rösth 56.22 18:21:28 6.14 12.47 14.20 21.01 23.45 28.02 33.52 35.09 36.45 40.03 43.14 50.32 53.16 56.07 56.22
  OK Storsjön     6.14 6.33 1.33 6.41 2.44 4.17 5.50 1.17 1.36 3.18 3.11 7.18 2.44 2.51 0.15
 
13 Leif Söderberg 56.37 18:23:13 6.12 13.10 15.03 17.07 22.31 26.52 32.54 34.31 37.31 40.22 44.17 50.43 53.45 56.05 56.37
  Biathlon Östersund     6.12 6.58 1.53 2.04 5.24 4.21 6.02 1.37 3.00 2.51 3.55 6.26 3.02 2.20 0.32
 
14 Bengt Persson 57.11 17:45:37 5.42 13.41 15.45 17.43 20.41 24.37 31.36 33.04 34.46 38.01 41.14 51.07 53.52 56.47 57.11
  Östersunds OK     5.42 7.59 2.04 1.58 2.58 3.56 6.59 1.28 1.42 3.15 3.13 9.53 2.45 2.55 0.24
 
15 Fredrik Martinsson 57.18 17:29:33 6.29 13.22 15.27 18.39 22.39 26.31 32.01 33.22 35.39 38.44 43.01 52.36 54.46 57.04 57.18
  Frösö IF     6.29 6.53 2.05 3.12 4.00 3.52 5.30 1.21 2.17 3.05 4.17 9.35 2.10 2.18 0.14
 
16 Mårten Suorra 62.35 18:35:45 5.50 12.47 15.29 18.27 27.21 31.56 39.02 40.37 42.21 45.01 49.43 56.58 59.59 62.15 62.35
  OK Storsjön     5.50 6.57 2.42 2.58 8.54 4.35 7.06 1.35 1.44 2.40 4.42 7.15 3.01 2.16 0.20
 
17 L-E Gahlin 62.48 18:19:04 7.50 15.47 17.25 19.43 23.54 29.08 36.22 37.47 39.41 43.38 48.51 56.51 59.26 62.27 62.48
  Östersunds OK     7.50 7.57 1.38 2.18 4.11 5.14 7.14 1.25 1.54 3.57 5.13 8.00 2.35 3.01 0.21
 
18 Lisa Bergström 63.11 19:16:08 7.13 15.12 18.03 21.44 25.46 30.01 37.20 38.43 40.57 44.16 49.10 56.43 60.04 62.50 63.11
  Östersunds OK     7.13 7.59 2.51 3.41 4.02 4.15 7.19 1.23 2.14 3.19 4.54 7.33 3.21 2.46 0.21
 
19 Gustav Enmark 63.16 18:44:31 9.49 15.54 17.46 19.34 26.54 30.47 36.57 38.20 41.39 44.40 50.50 57.18 60.47 62.55 63.16
  Åsarna IK     9.49 6.05 1.52 1.48 7.20 3.53 6.10 1.23 3.19 3.01 6.10 6.28 3.29 2.08 0.21
 
20 Agnes Wredenberg 63.38 18:21:25 6.47 13.28 16.36 19.05 24.08 28.48 35.13 36.52 39.27 42.48 48.03 57.34 60.52 63.17 63.38
  Ekshärads SF     6.47 6.41 3.08 2.29 5.03 4.40 6.25 1.39 2.35 3.21 5.15 9.31 3.18 2.25 0.21
 
21 Roger Hedlund 65.33 17:21:50 6.48 14.33 17.38 26.50 30.20 35.08 41.04 42.49 45.00 48.40 52.28 60.05 62.28 65.11 65.33
  OK Storsjön     6.48 7.45 3.05 9.12 3.30 4.48 5.56 1.45 2.11 3.40 3.48 7.37 2.23 2.43 0.22
 
22 Henrik Forsberg 67.14 17:58:32 7.39 20.25 22.51 25.31 31.23 38.50 44.57 46.28 48.16 51.26 54.38 61.43 64.29 66.53 67.14
  Biathlon Östersund     7.39 12.46 2.26 2.40 5.52 7.27 6.07 1.31 1.48 3.10 3.12 7.05 2.46 2.24 0.21
 
23 Johnny Rösth 68.20 18:24:31 7.51 15.41 17.31 20.54 28.12 33.30 39.55 41.30 44.36 48.20 52.26 61.05 64.54 67.56 68.20
  OK Storsjön     7.51 7.50 1.50 3.23 7.18 5.18 6.25 1.35 3.06 3.44 4.06 8.39 3.49 3.02 0.24
 
24 Sofia Bleckur 68.37 17:41:19 6.08 14.51 16.46 18.24 23.48 27.49 34.58 36.08 40.44 45.50 50.47 59.29 64.16 68.11 68.37
  IFk Mora     6.08 8.43 1.55 1.38 5.24 4.01 7.09 1.10 4.36 5.06 4.57 8.42 4.47 3.55 0.26
 
25 Anders Dahlgren 73.40 18:40:48 10.35 18.23 20.23 22.53 30.22 37.23 45.23 47.06 49.53 53.46 58.48 67.29 70.27 73.17 73.40
  Östersunds OK     10.35 7.48 2.00 2.30 7.29 7.01 8.00 1.43 2.47 3.53 5.02 8.41 2.58 2.50 0.23
 
26 Fanny Johansson 77.11 18:37:37 11.11 23.08 26.07 34.15 38.06 43.08 50.28 51.54 54.21 58.00 62.16 71.01 73.53 76.36 77.11
  Klubblös     11.11 11.57 2.59 8.08 3.51 5.02 7.20 1.26 2.27 3.39 4.16 8.45 2.52 2.43 0.35
 
27 Björn Ferry 78.20 17:49:11 5.50 12.18 14.48 18.46 22.53 32.20 54.02 55.15 57.46 60.40 65.46 72.05 74.55 78.00 78.20
  Storuman IK     5.50 6.28 2.30 3.58 4.07 9.27 21.42 1.13 2.31 2.54 5.06 6.19 2.50 3.05 0.20
 
28 Kristina Persson 80.47 18:54:32 7.54 18.18 21.32 27.34 32.46 37.47 45.29 47.59 51.21 55.50 62.59 73.28 77.13 80.20 80.47
  Östersunds SK     7.54 10.24 3.14 6.02 5.12 5.01 7.42 2.30 3.22 4.29 7.09 10.29 3.45 3.07 0.27
 
29 Anna-Maria Andersson 80.47 18:54:33 7.54 18.18 21.34 27.16 32.43 37.43 45.30 47.59 51.09 55.47 62.44 73.23 77.13 80.21 80.47
  Östersunds SK     7.54 10.24 3.16 5.42 5.27 5.00 7.47 2.29 3.10 4.38 6.57 10.39 3.50 3.08 0.26
 
  Torulf Bäckman Utgått   6.34 14.52 16.30 18.45 27.45 32.30 39.11 41.09 43.24       48.17 51.32 51.59
  Frösö IF     6.34 8.18 1.38 2.15 9.00 4.45 6.41 1.58 2.15       4.53 3.15 0.27
 
  Evelina Wallentin Utgått   8.28 18.25 21.20 24.20 29.38 34.50 41.56 44.09       48.26 53.21 56.16 56.52
  Östersunds OK     8.28 9.57 2.55 3.00 5.18 5.12 7.06 2.13       4.17 4.55 2.55 0.36
 
  Tobias Arvidsson Utgått   6.11 12.26 13.51 16.25 20.25   32.21 37.13 38.08 40.50 47.12 53.32 56.56 59.26 59.45
  LIMA Biathlon     6.11 6.15 1.25 2.34 4.00   11.56 4.52 0.55 2.42 6.22 6.20 3.24 2.30 0.19
 

C      Bana C   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-93 2-91 3-92 4-108 5-122 6-123 7-120 8-74 9-97 10-76 M-100
 
1 Ola Lekselius 46.13 18:05:51 6.21 10.40 11.51 20.10 26.57 28.57 33.24 40.27 43.22 45.52 46.13
  Östersunds Ok     6.21 4.19 1.11 8.19 6.47 2.00 4.27 7.03 2.55 2.30 0.21
 
2 Henrik Randström 47.48 17:51:51 4.26 8.22 9.53 21.05 27.49 29.56 35.09 42.48 45.07 47.28 47.48
  Frösö IF     4.26 3.56 1.31 11.12 6.44 2.07 5.13 7.39 2.19 2.21 0.20
 
3 Björn Johansson 48.08 17:49:36 4.46 7.41 8.53 17.38 25.35 27.47 34.29 41.05 45.18 47.48 48.08
  Frösö IF     4.46 2.55 1.12 8.45 7.57 2.12 6.42 6.36 4.13 2.30 0.20
 
4 Hans Häggmark 51.08 18:42:31 5.26 10.40 14.26 23.42 31.40 33.20 37.25 45.38 48.01 50.42 51.08
  Frösö IF     5.26 5.14 3.46 9.16 7.58 1.40 4.05 8.13 2.23 2.41 0.26
 
5 Patrik Sjödin 57.43 18:41:58 6.40 10.09 15.04 23.30 31.59 33.40 41.59 51.43 54.26 57.17 57.43
  Östersunds OK     6.40 3.29 4.55 8.26 8.29 1.41 8.19 9.44 2.43 2.51 0.26
 
6 Eva Kilander 72.01 18:43:29 8.20 17.34 20.20 32.43 43.07 45.44 51.48 61.53 68.19 71.38 72.01
  Östersunds OK     8.20 9.14 2.46 12.23 10.24 2.37 6.04 10.05 6.26 3.19 0.23
 
  Britta Brännström Utgått     19.53 25.05 36.03 44.42 47.15 56.13 67.12 70.26 73.40 74.08
  ÖOK       19.53 5.12 10.58 8.39 2.33 8.58 10.59 3.14 3.14 0.28
 

D      Bana D   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-95 2-74 3-103 4-104 5-118 6-117 7-108 8-105 9-73 10-97 11-76 M-100
 
1 Kurt Halvarsson 24.24 18:17:39 3.02 5.07 7.26 9.09 13.29 13.52 15.10 17.40 19.56 21.25 24.03 24.24
  Östersunds OK     3.02 2.05 2.19 1.43 4.20 0.23 1.18 2.30 2.16 1.29 2.38 0.21
 
2 Jörgen Ågran 24.24 19:12:18 2.49 4.48 7.31 8.55 12.55 13.27 14.59 18.05 19.33 21.44 24.05 24.24
  OK Storsjön     2.49 1.59 2.43 1.24 4.00 0.32 1.32 3.06 1.28 2.11 2.21 0.19
 
3 Jenny Swartz 25.22 18:21:29 3.19 5.53 8.33 10.09 14.30 15.02 16.20 19.02 20.27 22.03 24.57 25.22
  Frösö IF     3.19 2.34 2.40 1.36 4.21 0.32 1.18 2.42 1.25 1.36 2.54 0.25
 
4 Bernt Åkerlund 26.38 18:20:25 3.44 6.33 9.17 11.07 15.18 15.49 17.22 20.15 21.40 23.40 26.16 26.38
  Fältjägarnas IF     3.44 2.49 2.44 1.50 4.11 0.31 1.33 2.53 1.25 2.00 2.36 0.22
 
5 Seth Persson 29.16 18:30:18 4.52 7.25 9.58 11.44 16.10 16.40 18.20 21.21 25.02 26.36 28.57 29.16
  Fältjägarnas IF     4.52 2.33 2.33 1.46 4.26 0.30 1.40 3.01 3.41 1.34 2.21 0.19
 
6 Ingvar Gustafsson 29.37 18:01:46 3.56 6.55 9.48 11.55 16.45 17.21 19.12 22.32 24.26 26.14 29.10 29.37
  Fältjägarnas IF     3.56 2.59 2.53 2.07 4.50 0.36 1.51 3.20 1.54 1.48 2.56 0.27
 
7 Sven Martin Eriksson 35.03 18:18:05 6.05 8.59 11.32 13.40 18.55 19.42 22.05 26.32 29.00 31.36 34.41 35.03
  Östersunds OK     6.05 2.54 2.33 2.08 5.15 0.47 2.23 4.27 2.28 2.36 3.05 0.22
 
8 Gunnar Hellström 36.45 17:51:25 4.00 6.51 11.58 13.51 18.37 19.12 21.34 25.32 30.47 33.05 36.19 36.45
  Drommens SK     4.00 2.51 5.07 1.53 4.46 0.35 2.22 3.58 5.15 2.18 3.14 0.26
 
9 Olle Collberg 37.12 19:05:29 7.57 10.28 12.55 15.37 19.47 20.11 21.53 29.17 30.59 34.37 36.51 37.12
  Frösö IF     7.57 2.31 2.27 2.42 4.10 0.24 1.42 7.24 1.42 3.38 2.14 0.21
 
10 Agneta Samuelsson 37.30 18:35:29 4.10 8.15 11.35 17.37 22.58 23.54 26.23 30.14 31.55 34.04 37.00 37.30
  Fältjägarnas IF     4.10 4.05 3.20 6.02 5.21 0.56 2.29 3.51 1.41 2.09 2.56 0.30
 
11 Marianne Åhlström 37.39 18:28:09 8.10 11.04 14.34 16.34 22.19 22.51 25.21 28.55 31.02 33.15 37.07 37.39
  OK Storsjön     8.10 2.54 3.30 2.00 5.45 0.32 2.30 3.34 2.07 2.13 3.52 0.32
 
12 Ove Hemmingsson 40.45 18:02:42 4.46 7.42 11.13 13.55 21.48 22.46 24.38 29.46 32.32 35.01 40.10 40.45
  Brunflo IF     4.46 2.56 3.31 2.42 7.53 0.58 1.52 5.08 2.46 2.29 5.09 0.35
 
13 Johanna Van Der Maaten 42.38 18:03:18 5.41 8.36 11.38 17.24 22.30 23.53 26.04 35.37 37.32 39.31 42.10 42.38
  Frösö IF     5.41 2.55 3.02 5.46 5.06 1.23 2.11 9.33 1.55 1.59 2.39 0.28
 
14 Mikael Brattlund 43.30 18:15:53 4.56 8.56 13.58 16.50 25.54 27.08 29.30 33.59 36.15 39.23 42.56 43.30
  Klubblös     4.56 4.00 5.02 2.52 9.04 1.14 2.22 4.29 2.16 3.08 3.33 0.34
 
15 Karin Walltin 44.37 18:38:03 7.53 11.08 14.27 16.25 26.40 27.20 31.14 37.00 39.00 41.19 44.14 44.37
  Östersunds OK     7.53 3.15 3.19 1.58 10.15 0.40 3.54 5.46 2.00 2.19 2.55 0.23
 
16 Maria Andersdotter 44.47 18:14:15 10.06 13.15 17.57 20.54 27.35 28.51 31.02 35.31 37.36 40.41 44.23 44.47
  Brunflo IF     10.06 3.09 4.42 2.57 6.41 1.16 2.11 4.29 2.05 3.05 3.42 0.24
 
17 Claes Söderhjelm 47.02 18:22:13 6.14 9.30 13.24 17.05 28.07 28.41 31.43 37.29 39.49 42.22 46.27 47.02
  Östersunds OK     6.14 3.16 3.54 3.41 11.02 0.34 3.02 5.46 2.20 2.33 4.05 0.35
 
18 Jeanette Jansson 47.10 18:42:23 6.41 9.31 18.12 19.56 30.42 31.37 33.31 38.52 41.28 43.44 46.45 47.10
  Frösö IF     6.41 2.50 8.41 1.44 10.46 0.55 1.54 5.21 2.36 2.16 3.01 0.25
 
19 Helen Eriksdotter 47.11 17:45:46 8.42 12.35 19.11 21.31 28.54 29.59 33.04 38.48 41.12 43.31 46.45 47.11
  Östersunds OK     8.42 3.53 6.36 2.20 7.23 1.05 3.05 5.44 2.24 2.19 3.14 0.26
 
20 Bengt Jervhed 47.34 18:57:30 8.06 10.52 14.27 18.30 25.30 26.00 32.20 38.04 40.43 44.07 47.12 47.34
  Frösö IF     8.06 2.46 3.35 4.03 7.00 0.30 6.20 5.44 2.39 3.24 3.05 0.22
 
21 Göran Schylander 48.41 17:15:00 6.35 10.12 13.56 16.17 25.17 26.09 34.37 39.01 41.30 44.16 48.10 48.41
  Frösö IF     6.35 3.37 3.44 2.21 9.00 0.52 8.28 4.24 2.29 2.46 3.54 0.31
 
22 Daniel Hedin 48.45 17:51:57 12.54 16.37 20.41 23.24 32.16 33.00 35.16 39.38 41.54 44.29 48.07 48.45
  Frösö IF     12.54 3.43 4.04 2.43 8.52 0.44 2.16 4.22 2.16 2.35 3.38 0.38
 
23 Åsa Friberg 50.24 19:06:56 8.53 13.17 17.47 20.36 27.07 28.14 31.16 36.50 42.49 46.46 50.04 50.24
  Östersunds OK     8.53 4.24 4.30 2.49 6.31 1.07 3.02 5.34 5.59 3.57 3.18 0.20
 
24 Johanna Ågran 53.22 19:12:59 5.24 9.28 12.18 17.54 23.42 24.22 27.23 44.41 46.28 50.20 52.59 53.22
  OK Storsjön     5.24 4.04 2.50 5.36 5.48 0.40 3.01 17.18 1.47 3.52 2.39 0.23
 
25 Lars Sahlen 54.17 18:18:53 13.37 16.49 21.29 23.36 29.40 30.28 42.48 46.43 48.39 50.52 53.49 54.17
  Östersunds OK     13.37 3.12 4.40 2.07 6.04 0.48 12.20 3.55 1.56 2.13 2.57 0.28
 
26 Ulrika Willén 55.06 18:49:35 9.43 15.08 23.06 26.31 35.19 36.00 40.58 45.24 48.23 51.05 54.34 55.06
  Östersunds OK     9.43 5.25 7.58 3.25 8.48 0.41 4.58 4.26 2.59 2.42 3.29 0.32
 
27 Monika Ågren 60.00 18:08:45 10.17 15.14 23.02 27.09 36.50 37.16 40.28 48.25 51.47 55.29 59.36 60.00
  Brunflo IF     10.17 4.57 7.48 4.07 9.41 0.26 3.12 7.57 3.22 3.42 4.07 0.24
 
28 Magdalena Larsson 60.03 18:08:45 10.13 15.22 23.07 27.09 36.56 37.23 40.27 48.25 51.51 55.34 59.40 60.03
  Brunflo IF     10.13 5.09 7.45 4.02 9.47 0.27 3.04 7.58 3.26 3.43 4.06 0.23
 
29 Eivor Lindgren 61.22 18:20:00 4.46 7.43 20.43 24.32 40.03 40.47 42.59 52.50 55.17 57.24 60.54 61.22
  Brunflo IF     4.46 2.57 13.00 3.49 15.31 0.44 2.12 9.51 2.27 2.07 3.30 0.28
 
30 Katarina Henriksson 61.39 18:42:54 5.33 9.29 16.59 19.07 26.18 26.39 31.24 49.28 52.07 54.33 61.09 61.39
  Frösö IF     5.33 3.56 7.30 2.08 7.11 0.21 4.45 18.04 2.39 2.26 6.36 0.30
 
31 Maria Richter 61.55 18:23:06 5.37 10.29 17.28 21.07 36.22 37.08 42.14 49.30 52.19 56.09 61.15 61.55
  Östersunds OK     5.37 4.52 6.59 3.39 15.15 0.46 5.06 7.16 2.49 3.50 5.06 0.40
 
32 Frida Häggmark 65.49 18:42:38 25.25 30.05 35.31 38.15 45.55 46.54 51.17 56.32 58.48 61.58 65.20 65.49
  Frösö IF     25.25 4.40 5.26 2.44 7.40 0.59 4.23 5.15 2.16 3.10 3.22 0.29
 
33 Sören Carnland 71.18 17:31:36 7.31 13.07 18.40 26.22 36.27 38.07 41.39 58.52 62.23 65.44 70.36 71.18
  Fältjägarnas IF     7.31 5.36 5.33 7.42 10.05 1.40 3.32 17.13 3.31 3.21 4.52 0.42
 
34 Gösta Nilsson 83.12 18:17:54 8.32 14.55 22.52 26.10 40.37 42.08 47.30 66.10 70.50 75.56 82.20 83.12
  Östersunds OK     8.32 6.23 7.57 3.18 14.27 1.31 5.22 18.40 4.40 5.06 6.24 0.52
 
35 Inga Lill Brattlund 86.35 18:16:28 7.51 13.41 28.08 31.18 42.09 43.26 47.25 60.25 77.04 81.40 85.58 86.35
  Östersunds OK     7.51 5.50 14.27 3.10 10.51 1.17 3.59 13.00 16.39 4.36 4.18 0.37
 
36 Ingegerd Persson 106.18 17:28:35 14.35 22.04 28.49 33.22 48.47 67.12 71.58 87.09 91.52 97.23 105.22 106.18
  Frösö IF     14.35 7.29 6.45 4.33 15.25 18.25 4.46 15.11 4.43 5.31 7.59 0.56
 
  Andreas Richter Utgått   4.56 8.28 11.28 13.00 19.12 20.29 22.10   33.59 35.51 38.36 38.54
  Östersunds OK     4.56 3.32 3.00 1.32 6.12 1.17 1.41   11.49 1.52 2.45 0.18
 
  Ingeborg Danielsson Utgått   7.18 10.20 13.43 15.50 22.04 22.52 26.49   35.11 37.11 40.40 41.10
  Östersunds OK     7.18 3.02 3.23 2.07 6.14 0.48 3.57   8.22 2.00 3.29 0.30
 
  Christel Lose Utgått   4.46 8.59 12.21 14.49 22.53 23.17 25.20   44.58 49.01 52.27 52.55
  Östersunds OK     4.46 4.13 3.22 2.28 8.04 0.24 2.03   19.38 4.03 3.26 0.28
 
  Gerd Lindqvist Utgått   15.20 20.06 25.56 28.40 37.24 38.16 40.46   51.34 54.43 58.42 59.11
  Brunflo IF     15.20 4.46 5.50 2.44 8.44 0.52 2.30   10.48 3.09 3.59 0.29
 

E      Bana E   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-93 2-91 3-92 4-108 5-117 6-118 7-104 8-103 9-105 10-74 11-73 12-76 M-100
 
1 Lasse Rudh 32.27 19:10:02 4.05 8.34 9.52 18.09 19.39 20.01 23.56 24.55 25.56 27.57 28.50 32.07 32.27
  Frösö IF     4.05 4.29 1.18 8.17 1.30 0.22 3.55 0.59 1.01 2.01 0.53 3.17 0.20
 
2 Hans Ågren 35.32 19:19:14 4.54 9.41 10.48 19.42 21.19 21.40 26.05 27.15 28.50 30.39 31.36 35.14 35.32
  Brunflo IF     4.54 4.47 1.07 8.54 1.37 0.21 4.25 1.10 1.35 1.49 0.57 3.38 0.18
 
3 Per Erik Rönnestrand 36.11 17:50:53 5.15 9.07 10.07 18.21 19.57 22.05 26.57 28.10 29.23 31.06 32.11 35.49 36.11
  Frösö IF     5.15 3.52 1.00 8.14 1.36 2.08 4.52 1.13 1.13 1.43 1.05 3.38 0.22
 
4 Lars Strandfors 42.39 18:35:13 5.47 10.40 12.06 21.38 24.06 24.30 30.37 32.12 33.31 36.31 37.38 42.13 42.39
  Frösö IF     5.47 4.53 1.26 9.32 2.28 0.24 6.07 1.35 1.19 3.00 1.07 4.35 0.26
 
5 Ante Wernersson 47.14 18:45:55 8.01 12.51 15.09 23.25 25.25 26.00 32.08 36.18 37.49 42.37 43.24 46.56 47.14
  Östersunds OK     8.01 4.50 2.18 8.16 2.00 0.35 6.08 4.10 1.31 4.48 0.47 3.32 0.18
 
6 Rasmus Willén 48.21 18:45:26 6.05 12.51 15.02 25.44 27.55 28.38 37.22 38.50 40.30 42.38 43.49 48.01 48.21
  Östersunds OK     6.05 6.46 2.11 10.42 2.11 0.43 8.44 1.28 1.40 2.08 1.11 4.12 0.20
 
7 Olov Söderholm 48.40 18:50:57 4.55 11.51 12.40 26.33 28.05 28.56 35.31 38.17 39.40 43.04 44.14 48.21 48.40
  Östersunds OK     4.55 6.56 0.49 13.53 1.32 0.51 6.35 2.46 1.23 3.24 1.10 4.07 0.19
 
8 Gunnar Hedberg 52.24 18:01:29 7.01 11.50 13.31 25.38 28.38 29.17 38.15 40.09 42.07 45.16 46.33 51.55 52.24
  Östersunds OK     7.01 4.49 1.41 12.07 3.00 0.39 8.58 1.54 1.58 3.09 1.17 5.22 0.29
 
9 Ida Willén 53.14 18:47:34 6.46 13.52 15.22 27.31 30.22 31.05 39.46 41.47 43.21 45.37 46.50 52.44 53.14
  Östersunds OK     6.46 7.06 1.30 12.09 2.51 0.43 8.41 2.01 1.34 2.16 1.13 5.54 0.30
 
10 Lena Johansson 53.21 17:47:40 7.14 12.24 14.45 24.44 27.13 28.11 35.28 42.39 44.21 47.01 48.46 52.56 53.21
  Östersunds OK     7.14 5.10 2.21 9.59 2.29 0.58 7.17 7.11 1.42 2.40 1.45 4.10 0.25
 
11 Hanna Lindblom 59.12 18:54:21 6.16 17.30 21.12 33.06 36.46 37.25 44.19 46.50 48.42 51.44 53.36 58.26 59.12
  Åsarna IK     6.16 11.14 3.42 11.54 3.40 0.39 6.54 2.31 1.52 3.02 1.52 4.50 0.46
 
12 Ulrika Rogeman 61.45 18:29:25 5.47 11.25 18.15 27.51 30.09 30.57 46.47 48.35 50.22 55.15 57.02 61.16 61.45
  Fk Göingarna     5.47 5.38 6.50 9.36 2.18 0.48 15.50 1.48 1.47 4.53 1.47 4.14 0.29
 
13 Arvid Lorentsson 61.50 18:29:25 5.50 11.47 18.13 27.55 30.08 31.01 46.51 48.38 50.25 55.22 56.59 61.20 61.50
  FK Göingarna     5.50 5.57 6.26 9.42 2.13 0.53 15.50 1.47 1.47 4.57 1.37 4.21 0.30
 
14 Anna Haag 62.07 19:14:42 8.48 14.22 22.11 34.02 37.29 38.01 45.24 48.23 50.24 53.53 56.54 61.40 62.07
  IFK Mora     8.48 5.34 7.49 11.51 3.27 0.32 7.23 2.59 2.01 3.29 3.01 4.46 0.27
 
15 AndersBergström 63.18 17:44:21 11.22 16.16 17.17 27.04 29.44 31.40 39.30 48.33 50.29 57.17 58.30 62.57 63.18
  Östersunds OK     11.22 4.54 1.01 9.47 2.40 1.56 7.50 9.03 1.56 6.48 1.13 4.27 0.21
 
16 Sara Grundström 65.23 17:58:35 8.39 14.31 19.27 32.40 35.28 36.09 45.42 48.42 52.12 56.10 58.21 64.35 65.23
  Anundsjö     8.39 5.52 4.56 13.13 2.48 0.41 9.33 3.00 3.30 3.58 2.11 6.14 0.48
 
17 Mikael Söderholm 65.56 18:48:26 7.34 17.31 18.54 36.21 39.39 40.29 50.40 52.59 54.42 57.33 59.43 65.33 65.56
  Östersunds OK     7.34 9.57 1.23 17.27 3.18 0.50 10.11 2.19 1.43 2.51 2.10 5.50 0.23
 
18 Sara Swartz 69.55 17:36:23 18.11 25.38 27.46 41.30 44.25 45.16 57.02 58.31 60.26 63.52 65.01 69.26 69.55
  Östersunds OK     18.11 7.27 2.08 13.44 2.55 0.51 11.46 1.29 1.55 3.26 1.09 4.25 0.29
 
19 Henrik Sekander 79.53 19:21:28 17.47 21.34 26.43 37.14 39.23 40.31 57.48 59.01 61.07 72.54 74.47 79.21 79.53
  Gäddede SK     17.47 3.47 5.09 10.31 2.09 1.08 17.17 1.13 2.06 11.47 1.53 4.34 0.32
 
20 Jenny Ågren 80.07 18:46:57 17.15 28.20 34.59 47.42 50.15 51.03 64.26 67.05 68.54 73.07 74.42 79.36 80.07
  Inlandsbanans SK     17.15 11.05 6.39 12.43 2.33 0.48 13.23 2.39 1.49 4.13 1.35 4.54 0.31
 
21 Lena Olofsson 82.07 17:46:12 15.06 26.03 31.56 46.03 49.02 50.37 61.58 64.08 66.21 73.39 75.21 81.42 82.07
  ÖOK     15.06 10.57 5.53 14.07 2.59 1.35 11.21 2.10 2.13 7.18 1.42 6.21 0.25
 
22 Marta Lindvert 83.57 18:44:20 12.45 22.53 30.56 47.44 50.35 51.22 66.59 69.51 71.43 75.42 77.47 83.23 83.57
  Klubblös     12.45 10.08 8.03 16.48 2.51 0.47 15.37 2.52 1.52 3.59 2.05 5.36 0.34
 
23 Lina Eriksson 83.58 18:44:22 12.36 22.46 30.55 47.42 50.31 51.14 66.54 69.45 71.38 75.33 77.41 83.22 83.58
  Klubblös     12.36 10.10 8.09 16.47 2.49 0.43 15.40 2.51 1.53 3.55 2.08 5.41 0.36
 
24 Agneta Jervhed 117.00 18:56:59 18.55 30.29 31.51 49.14 57.29 58.02 68.37 73.04 101.11 104.44 111.09 116.21 117.00
  Frösö IF     18.55 11.34 1.22 17.23 8.15 0.33 10.35 4.27 28.07 3.33 6.25 5.12 0.39
 
  Rolf Juto Utgått   10.34                       57.41
  Östersunds OK     10.34                       47.07
 
  Madelene Wallentin Utgått   27.04 37.28 39.46 53.07 59.31 61.01             86.22
  Östersunds OK     27.04 10.24 2.18 13.21 6.24 1.30             25.21
 

F      Bana F   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-94 2-106 3-117 4-116 5-73 6-101 7-76 M-100
 
1 Anna-Karin Englund 30.46 18:14:30 7.33 13.36 17.00 18.38 23.16 27.02 30.09 30.46
  Frösö IF     7.33 6.03 3.24 1.38 4.38 3.46 3.07 0.37
 
2 Moa Lönneborg 30.47 18:34:51 6.24 12.33 20.34 21.57 25.38 28.14 30.28 30.47
  Östersunds SK     6.24 6.09 8.01 1.23 3.41 2.36 2.14 0.19
 
3 Anna-Karin Landin 34.47 18:54:18 7.18 14.28 18.10 21.05 26.22 30.40 34.05 34.47
  Klubblös     7.18 7.10 3.42 2.55 5.17 4.18 3.25 0.42
 
4 Nike Norrman 41.52 19:03:19 10.13 20.56 25.39 27.44 35.39 38.36 41.27 41.52
  Frösö IF     10.13 10.43 4.43 2.05 7.55 2.57 2.51 0.25
 
5 Måns Eriksson 43.02 17:56:31 7.36 18.48 21.46 23.23 33.48 39.52 42.41 43.02
  Östersunds OK     7.36 11.12 2.58 1.37 10.25 6.04 2.49 0.21
 
6 Frida Tinnsten 43.49 19:03:16 10.32 21.08 25.37 28.04 35.50 39.37 43.20 43.49
  Frösö IF     10.32 10.36 4.29 2.27 7.46 3.47 3.43 0.29
 
7 Lars Mervald 44.28 17:46:21 8.22 19.43 25.12 27.37 34.05 40.31 43.28 44.28
  ÖTC     8.22 11.21 5.29 2.25 6.28 6.26 2.57 1.00
 
8 Ida Dahlgren 46.55 18:44:06 9.02 20.35 26.00 29.54 37.30 43.31 46.33 46.55
  Östersunds OK     9.02 11.33 5.25 3.54 7.36 6.01 3.02 0.22
 
9 Thor Nyberg 51.08 18:40:17 11.18 25.54 31.27 34.09 41.37 47.12 50.36 51.08
  Frösö IF     11.18 14.36 5.33 2.42 7.28 5.35 3.24 0.32
 
10 Siri Nyberg 51.18 18:40:12 11.37 26.14 31.26 34.07 41.35 47.11 50.46 51.18
  Frösö IF     11.37 14.37 5.12 2.41 7.28 5.36 3.35 0.32
 
11 Viggo Singmark 60.37 18:25:12 14.46 28.08 34.45 39.29 48.39 54.25 59.56 60.37
  Häggenås SK     14.46 13.22 6.37 4.44 9.10 5.46 5.31 0.41
 
12 Axel Hedström 84.21 18:08:03 19.44 39.10 46.09 51.30 64.19 73.23 83.20 84.21
  Östersunds OK     19.44 19.26 6.59 5.21 12.49 9.04 9.57 1.01
 
  Viggo Singmark Utgått   14.46 28.08 34.45 39.29 48.39 54.25   58.13
  Häggenås     14.46 13.22 6.37 4.44 9.10 5.46   3.48
 
  Sven Ringvall Utgått   19.37 39.05   51.33   73.21 83.25 84.26
  Östersunds OK     19.37 19.28   12.28   21.48 10.04 1.01
 

G      Bana G   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-75 2-106 3-116 4-94 5-96 6-101 7-76 M-100
 
1 Emil Rudh 21.59 18:38:06 3.34 6.36 9.29 13.16 17.19 19.22 21.37 21.59
  Frösö IF     3.34 3.02 2.53 3.47 4.03 2.03 2.15 0.22
 
2 Nike Norrman 27.21 18:05:07 3.17 7.48 11.28 16.26 21.14 24.19 27.00 27.21
  Frösö IF     3.17 4.31 3.40 4.58 4.48 3.05 2.41 0.21
 
3 Nora Swartz 27.30 18:05:05 3.54 7.56 11.33 16.35 21.23 24.25 27.07 27.30
  Frösö IF     3.54 4.02 3.37 5.02 4.48 3.02 2.42 0.23
 
4 Elin Rudh 28.30 18:44:28 4.40 8.38 12.32 17.44 22.52 25.02 28.05 28.30
  Frösö IF     4.40 3.58 3.54 5.12 5.08 2.10 3.03 0.25
 
5 Johan Sjölund 28.54 18:07:49 3.48 10.12 13.17 17.26 22.36 25.46 28.32 28.54
  Östersunds OK     3.48 6.24 3.05 4.09 5.10 3.10 2.46 0.22
 
6 Frida Tinnsten 31.34 18:05:02 4.02 7.56 11.39 16.50 22.31 25.46 31.03 31.34
  Frösö IF     4.02 3.54 3.43 5.11 5.41 3.15 5.17 0.31
 
7 Jenny Johannesson 34.37 18:11:12 5.11 10.12 13.53 20.26 25.42 30.15 34.00 34.37
  Östersunds Ok     5.11 5.01 3.41 6.33 5.16 4.33 3.45 0.37
 
8 Aron Swartz 37.33 17:28:20 4.53 11.29 16.31 22.53 30.24 33.56 37.09 37.33
  Frösö IF     4.53 6.36 5.02 6.22 7.31 3.32 3.13 0.24
 
9 Harriet Richter 40.59 18:17:59 3.57 9.02 16.09 23.50 30.46 37.15 40.44 40.59
  Östersunds OK     3.57 5.05 7.07 7.41 6.56 6.29 3.29 0.15
 
10 Freya Richter 40.59 18:18:01 3.59 9.04 16.06 24.00 30.49 37.18 40.40 40.59
  Östersunds OK     3.59 5.05 7.02 7.54 6.49 6.29 3.22 0.19
 
11 Josefine Bergman 41.43 18:34:26 6.23 11.41 16.33 25.22 32.46 35.57 41.01 41.43
  Österunds OK     6.23 5.18 4.52 8.49 7.24 3.11 5.04 0.42
 
12 Hannes SJölund Myhr 43.21 18:14:42 4.53 10.49 15.08 22.34 31.58 37.46 42.53 43.21
  Östersunds OK     4.53 5.56 4.19 7.26 9.24 5.48 5.07 0.28
 
13 Tilde Wahlborg 43.49 18:22:33 3.27 10.55 18.35 23.49 29.44 32.32 43.28 43.49
  Frösö If     3.27 7.28 7.40 5.14 5.55 2.48 10.56 0.21
 
14 Maja Almqvist 43.49 18:22:35 3.24 10.54 18.35 24.00 29.38 32.27 43.28 43.49
  Frösö IF     3.24 7.30 7.41 5.25 5.38 2.49 11.01 0.21
 
15 Felix Sjölund Myhr 47.16 18:13:43 6.00 11.50 16.09 24.17 34.46 39.20 46.05 47.16
  Östersunds OK     6.00 5.50 4.19 8.08 10.29 4.34 6.45 1.11
 
16 Tuva Wallskog 47.48 18:38:32 5.27 15.04 20.37 27.57 36.43 41.37 47.08 47.48
  Frösö IF     5.27 9.37 5.33 7.20 8.46 4.54 5.31 0.40
 
17 Björn Rönnestrand 47.57 17:50:44 4.50 11.41 23.33 31.46 38.30 43.08 47.15 47.57
  Frösö IF     4.50 6.51 11.52 8.13 6.44 4.38 4.07 0.42
 
18 Tor Rönnestrand 48.01 17:50:42 4.48 11.32 23.29 31.41 38.38 43.05 47.22 48.01
  Frösö IF     4.48 6.44 11.57 8.12 6.57 4.27 4.17 0.39
 
19 Jonathan Wickzell 48.04 17:50:37 4.46 11.38 23.31 31.49 38.41 43.06 47.25 48.04
  Frösö IF     4.46 6.52 11.53 8.18 6.52 4.25 4.19 0.39
 
20 Axel Mattsson 48.05 17:50:39 4.50 11.45 23.36 31.50 38.43 43.17 47.27 48.05
  Frösö IF     4.50 6.55 11.51 8.14 6.53 4.34 4.10 0.38
 
21 Nya Wang 52.01 18:50:19 7.52 13.52 19.20 28.43 41.21 45.35 50.13 52.01
  Klubblös     7.52 6.00 5.28 9.23 12.38 4.14 4.38 1.48
 
22 Gerd Eriksson 52.24 18:13:58 5.48 10.32 15.38 26.06 40.21 45.56 51.36 52.24
  Trångsvikens If     5.48 4.44 5.06 10.28 14.15 5.35 5.40 0.48
 
23 Gun Eriksson 52.27 18:13:54 5.57 10.33 15.44 26.15 40.30 46.04 51.37 52.27
  Trångsvikens IF     5.57 4.36 5.11 10.31 14.15 5.34 5.33 0.50
 
24 Lucas Björck 53.09 18:21:11 4.10 27.36 33.23 41.36 46.55 49.17 52.49 53.09
  Frösö IF     4.10 23.26 5.47 8.13 5.19 2.22 3.32 0.20
 
25 Fabian Grindborg 54.54 18:46:23 6.08 14.42 23.48 36.22 45.42 49.40 54.14 54.54
  Ås IF     6.08 8.34 9.06 12.34 9.20 3.58 4.34 0.40
 
26 Ester Olofsson 55.19 18:37:53 7.50 15.52 21.08 32.37 43.44 48.43 54.54 55.19
  OK Storsjön     7.50 8.02 5.16 11.29 11.07 4.59 6.11 0.25
 
27 Olle Grindborg 58.16 18:46:26 8.29 13.26 20.21 29.54 43.49 49.06 57.13 58.16
  Ås IF     8.29 4.57 6.55 9.33 13.55 5.17 8.07 1.03
 
28 Malte Olofsson 58.24 18:37:45 9.34 16.22 21.09 32.22 44.42 49.23 57.23 58.24
  OK Storsjön     9.34 6.48 4.47 11.13 12.20 4.41 8.00 1.01
 
29 Priska Richter 67.13 18:17:07 7.08 13.26 31.22 41.20 53.18 59.23 66.40 67.13
  Östersunds ok     7.08 6.18 17.56 9.58 11.58 6.05 7.17 0.33
 
30 Hanna Lindqvist 73.03 18:13:19 9.09 17.38 30.04 43.08 54.13 60.04 72.29 73.03
  Östersunds OK     9.09 8.29 12.26 13.04 11.05 5.51 12.25 0.34
 
31 Jonas Lindqvist 73.04 18:13:20 9.14 17.45 30.22 43.20 54.04 60.22 72.32 73.04
  Marieby     9.14 8.31 12.37 12.58 10.44 6.18 12.10 0.32
 
32 Jonna Enghult 73.48 18:14:19 8.53 19.49 29.38 46.08 56.57 63.41 72.39 73.48
  Frösö IF     8.53 10.56 9.49 16.30 10.49 6.44 8.58 1.09
 
33 Linn Jonsson 73.52 18:14:22 8.34 19.54 29.45 46.28 56.50 63.28 72.33 73.52
  Frösö IF     8.34 11.20 9.51 16.43 10.22 6.38 9.05 1.19
 
  Inga Östervall Utgått   7.46 15.02 29.52   53.35      
  Klubblös     7.46 7.16 14.50   23.43      
 
  Moa Stugfors Utgått   5.31 14.56 29.33   53.36      
  Frösö IF     5.31 9.25 14.37   24.03      
 
  Sara Kram Utgått   6.59 15.16 30.46   54.18      
  Frösö IF     6.59 8.17 15.30   23.32      
 

H      Bana H   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-31 2-32 3-33 4-34 5-35 6-36 7-37 M-100
 
1 Simon Falkeström 0.00 17:50:51 2.25 5.06 11.17 13.46 18.14 20.24 22.15 26.06
  Frösö IF     2.25 2.41 6.11 2.29 4.28 2.10 1.51 3.51
 
2 Simon Enghult 0.00 18:07:58 1.59 4.35 9.18 11.44 14.30 15.59 18.19 20.10
  Frösö IF     1.59 2.36 4.43 2.26 2.46 1.29 2.20 1.51
 
3 Märta Lindqvist 0.00 18:09:32 2.35 6.27 11.38 14.14 17.12 19.12 21.16 24.22
  Marieby     2.35 3.52 5.11 2.36 2.58 2.00 2.04 3.06
 
4 Simon Lindqvist 0.00 18:09:48 2.27 6.17 11.10 14.04 17.08 19.06 21.05 24.53
  Östersunds OK     2.27 3.50 4.53 2.54 3.04 1.58 1.59 3.48
 
5 Arvid Hermansson 0.00 18:15:09 4.52 8.27 14.05 17.53 23.37 29.03 34.48 41.16
  Klubblös     4.52 3.35 5.38 3.48 5.44 5.26 5.45 6.28
 
6 Siri Bergström 0.00 18:17:33 3.41 6.27 10.57 14.14 19.02 21.21 23.28 26.20
  Östersunds OK     3.41 2.46 4.30 3.17 4.48 2.19 2.07 2.52
 
7 Maja Mossberg 0.00 18:20:07 2.41 5.01 8.40 10.38 13.13 14.49 16.28 18.57
  Klubblös     2.41 2.20 3.39 1.58 2.35 1.36 1.39 2.29
 
8 Teodor Andersson 0.00 18:19:54 2.28 4.35 7.33 9.15 10.57 12.42 13.56 15.57
  Fältjägarnas IF     2.28 2.07 2.58 1.42 1.42 1.45 1.14 2.01
 
9 Ture Lundin 0.00 18:28:06 0.58 2.57 6.09 7.56 9.32 10.27 11.32 13.11
  Frösö IF     0.58 1.59 3.12 1.47 1.36 0.55 1.05 1.39
 
10 Vidar Eneland 0.00 18:35:45 2.24 5.50 11.15 15.11 25.08 29.26 34.10 36.56
  Frösö IF     2.24 3.26 5.25 3.56 9.57 4.18 4.44 2.46
 
11 Anders Eliasson 0.00 18:38:24 1.33 3.22 5.55 7.45 10.04 11.52 12.26 13.34
  OK Storsjön     1.33 1.49 2.33 1.50 2.19 1.48 0.34 1.08
 
12 Jenny Johannesson 0.00 18:55:03 0.50 2.08 4.28 5.56 7.06 7.57 8.41 9.33
  Östersunds Ok     0.50 1.18 2.20 1.28 1.10 0.51 0.44 0.52
 
13 Tilde Wahlborg 0.00 19:15:44 0.35 3.13 5.53 6.33 7.29 8.07 8.29 9.16
  Frösö IF     0.35 2.38 2.40 0.40 0.56 0.38 0.22 0.47
 
14 Maja Almqvist 0.00 19:15:43 0.35 3.18 5.53 6.32 7.33 8.11 8.29 9.24
  Frösö IF     0.35 2.43 2.35 0.39 1.01 0.38 0.18 0.55
 
15 Tor Rönnestrand 0.00 19:21:45 0.34 2.00 3.23 4.21 5.12 5.51 6.21 7.15
  Frösö IF     0.34 1.26 1.23 0.58 0.51 0.39 0.30 0.54
 
16 Jonathan Wickzell 0.00 19:21:42 0.34 1.59 3.23 4.25 5.11 5.52 6.21 7.15
  Frösö IF     0.34 1.25 1.24 1.02 0.46 0.41 0.29 0.54
 
17 Axel Mattsson 0.00 19:21:37 0.43 2.10 3.34 4.32 5.22 6.06 6.32 7.42
  Frösö IF     0.43 1.27 1.24 0.58 0.50 0.44 0.26 1.10
 
18 Björn Rönnestrand 0.00 19:21:40 0.49 2.08 3.46 4.32 5.21 6.05 6.34 7.42
  Frösö IF     0.49 1.19 1.38 0.46 0.49 0.44 0.29 1.08
 
  Aron Swartz Utgått   1.04 2.27 6.00 6.39 7.59   8.16 9.22
  Frösö IF     1.04 1.23 3.33 0.39 1.20   0.17 1.06
 
  Nora Swartz Utgått   1.04 2.25 6.07 6.41 7.56   8.15 9.32
  Frösö IF     1.04 1.21 3.42 0.34 1.15   0.19 1.17
 
 
 
Uppdaterad: 03 MAJ 2012 11:21 Skribent: Patrik Brorsson

Postadress:
Frösö IF - Orientering
Patrik Brorsson, Böle 105
83293 Frösön

Kontakt:
Tel: 063128859
Fax: 063128859
E-post: This is a mailto link

Se all info