Hoppa till sidans innehåll

Natt DM 2011

Resultat och sträcktider

2011-09-27 13:36

 

Resultat

 

Natt DM Jämtland 2011

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se


Klass:   D12    Bana: 2200


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 55.53 Åsa Friberg Östersunds OK
 

Klass:   D14    Bana: 2700


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 55.55 Frida Krohn Fältjägarnas IF
 

Klass:   D21    Bana: 5000


Plac Sluttid Löpare Klubb

EjStart Anna-Lotta Irevall Tjällmo-Godegårds OK

EjStart Monika Lund Östersunds OK
 

Klass:   D50    Bana: 3000


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 69.15 Karin Bysell Brunflo IF

Utgått Marianne Åhlström OK Storsjön
 

Klass:   D60    Bana: 3000


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 76.29 Eivor Lindgren Brunflo IF

Utgått Karin Walltin Östersunds OK

EjStart Helene Wikner OK Storsjön
 

Klass:   H21    Bana: 6600


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 58.11 Joakim Halvarsson Östersunds OK

Utgått Anders Carnland Frösö IF

Utgått Ulf Lindqvist Östersunds OK

EjStart Marcus Amren Östersunds OK

EjStart Mats Karlström Frösö IF

EjStart Magnus Oredsson Östersunds OK
 

Klass:   H40    Bana: 5000


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 50.39 Lars-Åke Larsson Fjärås AIK
2 52.01 Kalle Eneland Frösö IF
3 52.13 Anders Johansson Östersunds OK
4 57.50 Roger Krohn Fältjägarnas IF
5 59.48 Mårten Suorra OK Storsjön
6 68.56 Dick Friberg Östersunds OK
 

Klass:   H50    Bana: 5000


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 69.07 Håkan Carnland Frösö IF
 

Klass:   H60    Bana: 3800


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 48.43 Tom Brantheim Östersunds OK
2 52.10 Bernt Åkerlund Fältjägarnas IF
3 63.54 Lars-Erik Gahlin Östersunds OK
4 63.59 Leif Allonen Fältjägarnas IF

EjStart Bengt Hannersjö Östersunds OK
 

Klass:   H70    Bana: 3000


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 70.24 Åke Andersson Fältjägarnas IF

Utgått Björn Wikstrand Östersunds OK
 

Klass:   H80    Bana: 2700


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 156.01 Gösta Nilsson Östersunds OK
2 159.01 Anders Turen Östersund OK

Utgått Heimer Andersson Östersunds OK
 
 

Natt DM Jämtland 2011

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se


D12      Bana 2200   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-32 2-33 3-38 4-43 5-50 6-110 M-100
 
1 Åsa Friberg 55.53 20:34 2.48 5.48 14.56 30.45 52.20 55.02 55.53

Östersunds OK

2.48 3.00 9.08 15.49 21.35 2.42 0.51
 

D14      Bana 2700   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-51 2-42 3-45 4-44 5-50 6-110 M-100
 
1 Frida Krohn 55.55 20:34 11.27 21.42 36.58 45.23 52.17 55.06 55.55

Fältjägarnas IF

11.27 10.15 15.16 8.25 6.54 2.49 0.49
 

D21      Bana 5000   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-34 2-36 3-37 4-49 5-48 6-46 7-47 8-40 9-39 10-35 11-31 12-110 M-100
 

Anna-Lotta Irevall EjStart 20:30













Tjällmo-Godegårds OK














 

Monika Lund EjStart 20:32













Östersunds OK














 

D50      Bana 3000   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-42 2-40 3-39 4-37 5-36 6-34 7-31 8-110 M-100
 
1 Karin Bysell 69.15 20:36 13.17 16.03 29.04 36.20 48.45 53.50 65.06 68.10 69.15

Brunflo IF

13.17 2.46 13.01 7.16 12.25 5.05 11.16 3.04 1.05
 

Marianne Åhlström Utgått 20:28 12.28






63.37

OK Storsjön

12.28






51.09
 

D60      Bana 3000   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-42 2-40 3-39 4-37 5-36 6-34 7-31 8-110 M-100
 
1 Eivor Lindgren 76.29 20:30 13.55 23.04 28.15 41.51 53.42 59.11 71.12 75.18 76.29

Brunflo IF

13.55 9.09 5.11 13.36 11.51 5.29 12.01 4.06 1.11
 

Karin Walltin Utgått 20:34 21.35 26.05 31.54 51.36





Östersunds OK

21.35 4.30 5.49 19.42




 

Helene Wikner EjStart 20:32









OK Storsjön










 

H21      Bana 6600   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-41 2-42 3-44 4-45 5-36 6-37 7-49 8-48 9-46 10-47 11-40 12-39 13-35 14-34 15-31 16-110 M-100
 
1 Joakim Halvarsson 58.11 20:40 5.57 6.37 11.49 12.43 21.12 22.04 33.19 34.32 37.11 41.16 46.18 47.43 51.06 52.47 55.14 57.26 58.11

Östersunds OK

5.57 0.40 5.12 0.54 8.29 0.52 11.15 1.13 2.39 4.05 5.02 1.25 3.23 1.41 2.27 2.12 0.45
 

Anders Carnland Utgått 20:36 7.20 7.57 15.20 17.48 29.41 35.41 72.23










Frösö IF

7.20 0.37 7.23 2.28 11.53 6.00 36.42









 

Ulf Lindqvist Utgått 20:34 13.40 14.18













51.21

Östersunds OK

13.40 0.38













37.03
 

Marcus Amren EjStart 20:30

















Östersunds OK


















 

Mats Karlström EjStart 20:32

















Frösö IF


















 

Magnus Oredsson EjStart 20:38

















Östersunds OK


















 

H40      Bana 5000   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-34 2-36 3-37 4-49 5-48 6-46 7-47 8-40 9-39 10-35 11-31 12-110 M-100
 
1 Lars-Åke Larsson 50.39 20:42 4.49 8.29 9.38 23.03 25.12 27.54 31.03 36.10 38.15 42.20 46.11 49.52 50.39

Fjärås AIK

4.49 3.40 1.09 13.25 2.09 2.42 3.09 5.07 2.05 4.05 3.51 3.41 0.47
 
2 Kalle Eneland 52.01 20:34 3.38 6.28 7.43 18.05 19.25 23.11 30.34 37.14 39.03 43.34 47.20 51.19 52.01

Frösö IF

3.38 2.50 1.15 10.22 1.20 3.46 7.23 6.40 1.49 4.31 3.46 3.59 0.42
 
3 Anders Johansson 52.13 20:44 5.28 8.44 10.49 24.41 26.23 29.18 31.41 36.54 38.59 43.34 49.12 51.26 52.13

Östersunds OK

5.28 3.16 2.05 13.52 1.42 2.55 2.23 5.13 2.05 4.35 5.38 2.14 0.47
 
4 Roger Krohn 57.50 20:38 5.00 9.02 10.39 24.38 27.19 30.48 34.05 40.18 42.17 46.21 50.16 57.00 57.50

Fältjägarnas IF

5.00 4.02 1.37 13.59 2.41 3.29 3.17 6.13 1.59 4.04 3.55 6.44 0.50
 
5 Mårten Suorra 59.48 20:36 6.17 14.57 15.45 28.50 31.24 33.57 36.53 42.15 44.25 48.32 52.20 58.57 59.48

OK Storsjön

6.17 8.40 0.48 13.05 2.34 2.33 2.56 5.22 2.10 4.07 3.48 6.37 0.51
 
6 Dick Friberg 68.56 20:40 6.58 12.16 15.42 32.32 34.53 38.41 41.55 52.50 55.24 59.58 64.42 67.56 68.56

Östersunds OK

6.58 5.18 3.26 16.50 2.21 3.48 3.14 10.55 2.34 4.34 4.44 3.14 1.00
 

H50      Bana 5000   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-34 2-36 3-37 4-49 5-48 6-46 7-47 8-40 9-39 10-35 11-31 12-110 M-100
 
1 Håkan Carnland 69.07 20:36 6.04 8.59 10.32 32.44 34.14 37.07 39.43 45.01 46.56 51.31 65.32 68.13 69.07

Frösö IF

6.04 2.55 1.33 22.12 1.30 2.53 2.36 5.18 1.55 4.35 14.01 2.41 0.54
 

H60      Bana 3800   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-41 2-42 3-44 4-45 5-36 6-37 7-51 8-35 9-34 10-110 M-100
 
1 Tom Brantheim 48.43 20:30 8.59 10.02 16.25 17.31 27.54 30.28 34.39 37.17 40.59 47.33 48.43

Östersunds OK

8.59 1.03 6.23 1.06 10.23 2.34 4.11 2.38 3.42 6.34 1.10
 
2 Bernt Åkerlund 52.10 20:36 10.01 10.58 19.31 21.02 32.52 34.35 38.23 42.50 45.44 51.15 52.10

Fältjägarnas IF

10.01 0.57 8.33 1.31 11.50 1.43 3.48 4.27 2.54 5.31 0.55
 
3 Lars-Erik Gahlin 63.54 20:38 9.17 10.48 19.24 22.17 45.38 47.21 50.55 54.12 56.58 62.44 63.54

Östersunds OK

9.17 1.31 8.36 2.53 23.21 1.43 3.34 3.17 2.46 5.46 1.10
 
4 Leif Allonen 63.59 20:32 10.44 11.56 20.21 21.52 36.51 38.51 43.31 47.28 52.29 63.06 63.59

Fältjägarnas IF

10.44 1.12 8.25 1.31 14.59 2.00 4.40 3.57 5.01 10.37 0.53
 

Bengt Hannersjö EjStart 20:34











Östersunds OK












 

H70      Bana 3000   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-42 2-40 3-39 4-37 5-36 6-34 7-31 8-110 M-100
 
1 Åke Andersson 70.24 20:36 11.01 16.44 21.41 35.55 47.33 52.55 65.17 69.14 70.24

Fältjägarnas IF

11.01 5.43 4.57 14.14 11.38 5.22 12.22 3.57 1.10
 

Björn Wikstrand Utgått 20:34







57.39

Östersunds OK









57.39
 

H80      Bana 2700   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-51 2-42 3-45 4-44 5-50 6-110 M-100
 
1 Gösta Nilsson 156.01 20:30 41.29 58.39 72.18 119.12 146.47 152.24 156.01

Östersunds OK

41.29 17.10 13.39 46.54 27.35 5.37 3.37
 
2 Anders Turen 159.01 20:28 43.42 59.30 91.56 121.51 149.02 155.04 159.01

Östersund OK

43.42 15.48 32.26 29.55 27.11 6.02 3.57
 
Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2019-11-03HöstlunkenSnättringe SK6371Klubbresultatlista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
Frösö IF - Orientering
Patrik Brorsson, Böle 105
83293 Frösön

Kontakt:
Tel: 063128859
Fax: 063128859
E-post: This is a mailto link

Se all info