Hoppa till sidans innehåll

Sträcktider


 

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Systems www.hektor.se Utskriftsdatum: 2013-06-11 22:54:57



D10      Bana G 1910   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-139 2-161 3-132 4-143 5-140 M-100
 
1 Frida Berggren 30.24 19:08:56 4.50 12.15 15.57 23.53 29.13 30.24
  Östersunds OK     4.50 7.25 3.42 7.56 5.20 1.11
 

D12      Bana F 2040   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-136 2-135 3-162 4-137 5-143 6-140 M-100
 
1 Clara Lindberg 28.35 19:58:32 2.50 5.56 11.59 20.12 24.44 27.33 28.35
  ÖOK     2.50 3.06 6.03 8.13 4.32 2.49 1.02
 
2 Ella Hjelm 40.46 19:23:46 5.57 10.42 21.29 29.54 36.55 39.58 40.46
  Östersunds OK     5.57 4.45 10.47 8.25 7.01 3.03 0.48
 

D16      Bana D 3760   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-141 2-164 3-165 4-123 5-126 6-166 7-128 8-162 9-134 10-136 11-140 M-100
 
1 Monika Ågren 41.14 19:56:45 4.27 8.35 15.40 19.53 22.32 26.03 27.12 32.23 35.43 38.55 40.27 41.14
  Brunflo     4.27 4.08 7.05 4.13 2.39 3.31 1.09 5.11 3.20 3.12 1.32 0.47
 

D21      Bana B 5590   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-138 2-131 3-165 4-124 5-120 6-121 7-126 8-129 9-128 10-134 11-136 12-140 M-100
 
1 Linnea Johnsson 45.20 19:25:27 2.42 6.05 11.08 15.06 21.29 25.06 33.13 35.50 37.28 42.11 43.22 44.44 45.20
  OK Nackhe     2.42 3.23 5.03 3.58 6.23 3.37 8.07 2.37 1.38 4.43 1.11 1.22 0.36
 
2 Erica Johansson 49.26 18:50:26 2.52 6.45 12.19 16.11 21.52 26.32 34.34 37.50 39.18 45.25 46.55 48.35 49.26
  ÖOK     2.52 3.53 5.34 3.52 5.41 4.40 8.02 3.16 1.28 6.07 1.30 1.40 0.51
 
3 Anna Lotta Irevall 53.22 19:07:58 2.55 6.32 12.24 18.06 28.54 31.44 40.11 42.58 44.45 49.42 51.11 52.41 53.22
  Tjällmo Godegård OK     2.55 3.37 5.52 5.42 10.48 2.50 8.27 2.47 1.47 4.57 1.29 1.30 0.41
 
4 Christina Green 61.50 19:53:44 4.19 8.30 15.09 22.59 31.00 34.21 44.48 49.05 51.03 57.35 59.04 60.57 61.50
  Östersunds OK     4.19 4.11 6.39 7.50 8.01 3.21 10.27 4.17 1.58 6.32 1.29 1.53 0.53
 
5 Maria Nymark 68.23 19:19:20 8.37 12.50 18.35 23.58 31.31 34.39 50.01 56.13 57.56 64.12 65.55 67.36 68.23
  Frösö IF     8.37 4.13 5.45 5.23 7.33 3.08 15.22 6.12 1.43 6.16 1.43 1.41 0.47
 
6 Martina Höök 77.30 19:37:47 13.39 19.40 25.20 36.10 47.44 52.01 60.41 63.31 65.56 72.50 75.22 76.50 77.30
  ÖOK     13.39 6.01 5.40 10.50 11.34 4.17 8.40 2.50 2.25 6.54 2.32 1.28 0.40
 

D50      Bana D 3760   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-141 2-164 3-165 4-123 5-126 6-166 7-128 8-162 9-134 10-136 11-140 M-100
 
1 Elisabeth Ågren 52.28 19:33:25 4.11 9.03 16.49 21.14 25.32 34.59 36.12 42.13 46.23 49.21 51.29 52.28
  Brunflo     4.11 4.52 7.46 4.25 4.18 9.27 1.13 6.01 4.10 2.58 2.08 0.59
 
2 Agneta Samuelsson 55.51 18:59:23 4.02 9.16 16.52 24.50 27.46   35.26 41.16 51.00 53.16 55.02 55.51
  Fältjägarnas IF     4.02 5.14 7.36 7.58 2.56   7.40 5.50 9.44 2.16 1.46 0.49
 
3 Marianne Åhlström 66.20 19:23:41 6.56 14.22 23.49 29.12 33.58 39.32 41.05 46.46 50.00 52.37 64.39 66.20
  OK Storsjön     6.56 7.26 9.27 5.23 4.46 5.34 1.33 5.41 3.14 2.37 12.02 1.41
 

D60      Bana D 3760   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-141 2-164 3-165 4-123 5-126 6-166 7-128 8-162 9-134 10-136 11-140 M-100
 
1 Helene Eriksdotter 50.24 19:54:47 4.31 9.45 19.00 23.00 26.07 33.42 36.00 41.50 44.49 46.48 49.11 50.24
  Östersunds OK     4.31 5.14 9.15 4.00 3.07 7.35 2.18 5.50 2.59 1.59 2.23 1.13
 
2 Ingeborg Danielsson 50.46 19:59:04 5.21 10.09 18.31 22.14 25.09 35.06 36.16 41.31 44.53 47.37 49.45 50.46
  Östersunds OK     5.21 4.48 8.22 3.43 2.55 9.57 1.10 5.15 3.22 2.44 2.08 1.01
 
3 Karin Walltin 52.27 20:04:07 4.12 10.32 20.25 25.19 28.49 34.31 36.05 42.46 46.37 48.53 51.17 52.27
  Östersunds OK     4.12 6.20 9.53 4.54 3.30 5.42 1.34 6.41 3.51 2.16 2.24 1.10
 
4 Helene Wikner 59.05 19:24:19 5.29 13.02 24.11 30.16 34.02 41.02 42.26 49.15 53.14 55.40 58.00 59.05
  OK Storsjön     5.29 7.33 11.09 6.05 3.46 7.00 1.24 6.49 3.59 2.26 2.20 1.05
 
5 Elisabeth Larsson 69.52 18:35:56 6.30 12.20 22.45 27.26 40.29 47.51 49.35 55.42 64.08 66.26 68.48 69.52
  Brunflo IF     6.30 5.50 10.25 4.41 13.03 7.22 1.44 6.07 8.26 2.18 2.22 1.04
 
6 Signe Karlsson 87.54 18:32:18 6.13 14.13 27.20 40.02 45.52 53.24 55.54 68.49 74.49 80.52 85.55 87.54
  Östersunds OK     6.13 8.00 13.07 12.42 5.50 7.32 2.30 12.55 6.00 6.03 5.03 1.59
 

D70      Bana E 2810   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-138 2-162 3-128 4-127 5-129 6-164 7-134 8-136 9-140 M-100
 
1 Eivor Lindgren 67.02 18:35:53 4.31 18.16 23.11 30.55 38.51 50.02 60.28 63.51 66.03 67.02
  Brunflo IF     4.31 13.45 4.55 7.44 7.56 11.11 10.26 3.23 2.12 0.59
 

H10      Bana G 1910   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-139 2-161 3-132 4-143 5-140 M-100
 
1 Widar Bäckman 23.06 19:31:30 2.05 7.22 11.45 18.59 22.25 23.06
  Frösö IF     2.05 5.17 4.23 7.14 3.26 0.41
 
2 Joar Bäckman 27.35 19:30:54 3.35 10.02 14.20 23.00 26.47 27.35
  Frösö IF     3.35 6.27 4.18 8.40 3.47 0.48
 
3 Edvin Berggren 43.59 19:03:29 5.21 9.06 29.12 38.36 43.10 43.59
  Östersunds OK     5.21 3.45 20.06 9.24 4.34 0.49
 

H14      Bana E 2810   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-138 2-162 3-128 4-127 5-129 6-164 7-134 8-136 9-140 M-100
 
1 Tor Nyberg 86.42 20:02:56 24.11 38.55 46.12 47.17 60.39 67.07 78.09 84.17 85.53 86.42
  Frösö IF     24.11 14.44 7.17 1.05 13.22 6.28 11.02 6.08 1.36 0.49
 

H18      Bana B 5590   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-138 2-131 3-165 4-124 5-120 6-121 7-126 8-129 9-128 10-134 11-136 12-140 M-100
 
1 Ante Wernersson 56.05 19:48:58 5.41 11.36 20.07 24.53 31.07 33.54 43.09 45.34 46.59 52.32 53.57 55.26 56.05
  Östersunds OK     5.41 5.55 8.31 4.46 6.14 2.47 9.15 2.25 1.25 5.33 1.25 1.29 0.39
 

H21      Bana A 6820   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-141 2-162 3-131 4-124 5-122 6-121 7-120 8-128 9-127 10-123 11-165 12-129 13-134 14-136 15-140 M-100
 
1 David Sundström 44.06 19:26:41 2.16 6.04 6.40 14.15 19.55 21.07 23.10 30.42 31.16 34.17 35.59 38.01 41.15 42.26 43.38 44.06
  Söderhamns OK     2.16 3.48 0.36 7.35 5.40 1.12 2.03 7.32 0.34 3.01 1.42 2.02 3.14 1.11 1.12 0.28
 
2 Sven Norrman 47.39 18:56:40 3.09 7.49 8.36 15.00 20.56 22.19 24.33 32.18 32.54 36.34 38.26 40.28 44.34 45.35 46.59 47.39
  Frösö IF     3.09 4.40 0.47 6.24 5.56 1.23 2.14 7.45 0.36 3.40 1.52 2.02 4.06 1.01 1.24 0.40
 
3 Markus Hansson 47.55 20:06:38 2.07 6.07 6.53 13.52 19.51 21.09 23.39 32.52 33.23 36.51 38.35 40.37 44.47 46.06 47.21 47.55
  Östersunds OK     2.07 4.00 0.46 6.59 5.59 1.18 2.30 9.13 0.31 3.28 1.44 2.02 4.10 1.19 1.15 0.34
 
4 Johan Halvarsson 49.31 20:05:28 2.39 6.58 7.56 15.16 20.56 22.24 24.44 33.29 34.10 37.53 39.50 42.02 46.14 47.26 48.52 49.31
  Östersunds OK     2.39 4.19 0.58 7.20 5.40 1.28 2.20 8.45 0.41 3.43 1.57 2.12 4.12 1.12 1.26 0.39
 
5 Ulf Lindqvist 50.03 19:13:30 2.18 5.48 6.26 13.01 18.25 24.35 26.31 34.32 35.13 39.00 40.40 43.00 46.48 48.17 49.29 50.03
  Östersunds OK     2.18 3.30 0.38 6.35 5.24 6.10 1.56 8.01 0.41 3.47 1.40 2.20 3.48 1.29 1.12 0.34
 
6 Martin Olsson 52.04 19:58:45 3.44 8.15 8.51 15.33 22.18 23.46 26.20 35.45 36.23 40.28 42.28 44.33 48.41 50.15 51.28 52.04
  OK Storsjön     3.44 4.31 0.36 6.42 6.45 1.28 2.34 9.25 0.38 4.05 2.00 2.05 4.08 1.34 1.13 0.36
 
7 Anders Eriksson 58.27 18:57:51 2.58 8.44 9.34 18.00 24.49 26.41 29.27 40.03 40.58 45.17 47.45 50.12 54.48 56.09 57.44 58.27
  Frösö IF     2.58 5.46 0.50 8.26 6.49 1.52 2.46 10.36 0.55 4.19 2.28 2.27 4.36 1.21 1.35 0.43
 
8 Daniel Berggren 58.41 19:14:47 4.28 10.13 10.57 20.23 26.36 28.20 31.26 40.43 41.23 46.06 47.52 50.17 53.55 56.51 58.13 58.41
  Östersunds OK     4.28 5.45 0.44 9.26 6.13 1.44 3.06 9.17 0.40 4.43 1.46 2.25 3.38 2.56 1.22 0.28
 
9 Mattias Hallmans 61.17 19:16:48 2.34 8.05 8.53 16.39 23.27 25.12 27.45 37.38 38.32 45.43 49.24 51.38 57.59 59.27 60.46 61.17
  Frösö IF     2.34 5.31 0.48 7.46 6.48 1.45 2.33 9.53 0.54 7.11 3.41 2.14 6.21 1.28 1.19 0.31
 
10 Mikael Hallmans 61.23 19:09:09 2.10 7.04 7.50 16.59 25.28 30.09 33.00 43.00 43.58 47.49 51.29 53.30 57.32 59.21 60.49 61.23
  Frösö IF     2.10 4.54 0.46 9.09 8.29 4.41 2.51 10.00 0.58 3.51 3.40 2.01 4.02 1.49 1.28 0.34
 
11 Anders Carnland 64.29 18:37:48 4.17 10.29 11.05 20.34 27.31 30.04 33.40 43.56 44.44 49.38 52.51 55.29 60.53 62.34 63.50 64.29
  Frösö IF     4.17 6.12 0.36 9.29 6.57 2.33 3.36 10.16 0.48 4.54 3.13 2.38 5.24 1.41 1.16 0.39
 
12 Håkan Carnland 64.40 18:35:51 3.14 8.41 9.28 17.41 25.21 27.03 30.27 40.32 41.19 46.08 51.23 54.47 60.20 62.27 63.56 64.40
  Frösö IF     3.14 5.27 0.47 8.13 7.40 1.42 3.24 10.05 0.47 4.49 5.15 3.24 5.33 2.07 1.29 0.44
 
13 Kristian Gustafsson 64.41 19:15:16 3.39 9.39 10.34 18.26 25.16 26.54 29.15 42.02 42.37 47.49 51.09 55.21 60.55 62.36 64.00 64.41
  Frösö IF     3.39 6.00 0.55 7.52 6.50 1.38 2.21 12.47 0.35 5.12 3.20 4.12 5.34 1.41 1.24 0.41
 
14 Joakim Stenvall 80.06 18:43:54 3.08 9.02 10.32 25.17 36.07 42.15 44.46 54.50 55.46 61.58 66.39 70.22 76.30 77.48 79.15 80.06
  NCC     3.08 5.54 1.30 14.45 10.50 6.08 2.31 10.04 0.56 6.12 4.41 3.43 6.08 1.18 1.27 0.51
 

H40      Bana B 5590   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-138 2-131 3-165 4-124 5-120 6-121 7-126 8-129 9-128 10-134 11-136 12-140 M-100
 
1 Anders Berg 48.22 19:28:45 4.33 8.00 13.32 17.52 23.29 26.23 34.49 37.40 39.03 44.24 45.46 47.29 48.22
  Frösö IF     4.33 3.27 5.32 4.20 5.37 2.54 8.26 2.51 1.23 5.21 1.22 1.43 0.53
 
2 Magnus Mattsson 49.32 19:41:45 2.45 6.24 11.42 15.42 22.16 24.47 32.33 36.50 39.59 45.56 47.20 48.47 49.32
  Hägglunds IOFK     2.45 3.39 5.18 4.00 6.34 2.31 7.46 4.17 3.09 5.57 1.24 1.27 0.45
 
3 Gunnar Hagqvist 66.53 19:09:10 3.03 6.22 13.52 18.10 24.04 27.12 46.37 49.26 56.51 62.05 64.42 66.13 66.53
  Frösö IF     3.03 3.19 7.30 4.18 5.54 3.08 19.25 2.49 7.25 5.14 2.37 1.31 0.40
 

H50      Bana C 4290   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-138 2-162 3-131 4-124 5-125 6-123 7-127 8-129 9-162 10-134 11-136 12-140 M-100
 
1 Hans Ågren 36.01 20:06:16 3.08 6.50 7.36 17.00 18.53 21.27 25.23 27.11 29.57 31.59 33.55 35.24 36.01
  Brunflo     3.08 3.42 0.46 9.24 1.53 2.34 3.56 1.48 2.46 2.02 1.56 1.29 0.37
 
2 Jörgen Ågran 39.02 19:26:58 2.38 7.08 8.35 17.30 19.10 21.48 26.18 28.11 32.24 35.18 36.42 38.19 39.02
  OK Storsjön     2.38 4.30 1.27 8.55 1.40 2.38 4.30 1.53 4.13 2.54 1.24 1.37 0.43
 
3 Gunnar Haglund 56.58 18:59:55 3.08 9.20 10.25 19.55 28.14 34.24 43.02 45.28 49.32 52.52 54.30 56.12 56.58
  Frösö IF     3.08 6.12 1.05 9.30 8.19 6.10 8.38 2.26 4.04 3.20 1.38 1.42 0.46
 

H60      Bana D 3760   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-141 2-164 3-165 4-123 5-126 6-166 7-128 8-162 9-134 10-136 11-140 M-100
 
1 Seth Persson 31.31 19:01:55 3.38 7.14 13.06 15.33 17.37 21.02 21.58 25.33 27.58 29.19 30.47 31.31
  Fältjägarnas IF     3.38 3.36 5.52 2.27 2.04 3.25 0.56 3.35 2.25 1.21 1.28 0.44
 
2 Ola Lindgren 35.25 19:07:43 3.57 7.43 15.24 18.33 20.43 24.01 24.53 28.49 31.14 32.59 34.38 35.25
  Östersunds OK     3.57 3.46 7.41 3.09 2.10 3.18 0.52 3.56 2.25 1.45 1.39 0.47
 
3 Tom Brantheim 35.32 20:04:39 3.24 7.16 13.41 16.23 18.30 23.38 24.32 28.33 30.56 32.59 34.46 35.32
  Östersunds OK     3.24 3.52 6.25 2.42 2.07 5.08 0.54 4.01 2.23 2.03 1.47 0.46
 
4 Bernt Åkerlund 38.18 19:16:23 3.03 6.52 12.57 18.00 19.52 23.32 24.28 32.32 34.45 36.08 37.41 38.18
  Fältjägarnas IF     3.03 3.49 6.05 5.03 1.52 3.40 0.56 8.04 2.13 1.23 1.33 0.37
 
5 Alf Berggren 40.18 18:32:38 3.14 7.17 13.57 16.37 18.42 23.48 24.41 28.52 36.16 37.39 39.26 40.18
  Östersund OK     3.14 4.03 6.40 2.40 2.05 5.06 0.53 4.11 7.24 1.23 1.47 0.52
 
6 Anders Forstedt 42.24 19:35:44 4.06 8.33 16.38 21.29 25.40 30.22 31.20 35.39 37.53 39.38 41.32 42.24
  Klubblös     4.06 4.27 8.05 4.51 4.11 4.42 0.58 4.19 2.14 1.45 1.54 0.52
 
7 Ove Hemmingsson 43.46 18:35:15 3.22 7.02 15.21 22.01 24.27 29.15 30.07 36.19 39.42 41.23 43.01 43.46
  Brunflo IF     3.22 3.40 8.19 6.40 2.26 4.48 0.52 6.12 3.23 1.41 1.38 0.45
 
8 Claes Nordling 51.58                          
  OK Storsjön                            
 
9 Claes Söderhiem 57.59 19:40:38 3.47 8.10 29.58 35.59 38.33 43.22 44.29 50.05 53.01 55.12 57.08 57.59
  Östersunds OK     3.47 4.23 21.48 6.01 2.34 4.49 1.07 5.36 2.56 2.11 1.56 0.51
 
10 Björn Wikstrand 60.49 19:09:13 8.11 15.51 28.06 31.57 35.12 41.26 43.01 48.48 54.57 57.35 59.49 60.49
  Östersunds OK     8.11 7.40 12.15 3.51 3.15 6.14 1.35 5.47 6.09 2.38 2.14 1.00
 
11 Leif Israelsson 62.23 18:38:53 8.02 14.37 24.16 28.22 32.32 39.27 40.59 46.20 55.52 58.55 61.10 62.23
  Tandsbyns IF     8.02 6.35 9.39 4.06 4.10 6.55 1.32 5.21 9.32 3.03 2.15 1.13
 
12 Sven Ringvall 69.43 19:10:48 5.59 11.54 21.55 26.10 43.08 48.31 50.16 59.46 63.08 65.40 68.32 69.43
  Östersunds OK     5.59 5.55 10.01 4.15 16.58 5.23 1.45 9.30 3.22 2.32 2.52 1.11
 
EjG Sven Martin Eriksson 55.45   4.19 28.08 37.33         44.55 50.28 52.48 54.53 55.45
  ÖOK     4.19 23.49 9.25         7.22 5.33 2.20 2.05 0.52
 

H70      Bana E 2810   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-138 2-162 3-128 4-127 5-129 6-164 7-134 8-136 9-140 M-100
 
1 Bengt Hannersjö 29.10 20:06:49 3.43 8.40 12.25 13.28 16.02 20.31 24.29 26.44 28.26 29.10
  Östersunds OK     3.43 4.57 3.45 1.03 2.34 4.29 3.58 2.15 1.42 0.44
 
2 Leif Allonen 33.37 19:29:51 4.34 9.41 13.19 14.29 20.24 24.55 29.11 30.59 32.48 33.37
  Fältjägarna     4.34 5.07 3.38 1.10 5.55 4.31 4.16 1.48 1.49 0.49
 
3 Åke Andersson 46.52 18:59:30 3.45 13.34 18.05 21.19 25.12 30.33 41.59 43.40 45.54 46.52
  Fältjägarnas IF     3.45 9.49 4.31 3.14 3.53 5.21 11.26 1.41 2.14 0.58
 

H80      Bana E 2810   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-138 2-162 3-128 4-127 5-129 6-164 7-134 8-136 9-140 M-100
 
1 Gösta Nilsson 76.15 18:32:43 7.54 22.24 31.34 33.58 39.00 50.36 64.10 69.51 74.33 76.15
  Östersunds OK     7.54 14.30 9.10 2.24 5.02 11.36 13.34 5.41 4.42 1.42
 

NYB      Bana H 1740   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-139 2-133 3-137 4-142 5-143 6-140 M-100
 
  Arvid Berggren 0.00 19:10:06 8.40 14.25 36.42 46.27 51.46 59.41 62.40
  Östersunds OK     8.40 5.45 22.17 9.45 5.19 7.55 2.59
 
  Axel Hedström 0.00 19:10:52 4.05 6.56 15.25 20.53 24.13 28.35 29.50
  Östersunds OK     4.05 2.51 8.29 5.28 3.20 4.22 1.15
 
  Alex Lundberg 0.00 19:52:07 5.44 9.35 26.24 30.39 41.06 46.39 48.26
  Klubblös     5.44 3.51 16.49 4.15 10.27 5.33 1.47
 
  Sofia Frimodig 0.00 19:32:49 4.26 8.24 20.06 27.56   41.07  
  ÖOK     4.26 3.58 11.42 7.50   13.11  
 
  Rasmus Jönsson 0.00 19:32:40 4.30 8.44 19.38 27.37 36.17 41.09 51.08
  ÖOK     4.30 4.14 10.54 7.59 8.40 4.52 9.59
 

ÖMA      Bana A 6820   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-141 2-162 3-131 4-124 5-122 6-121 7-120 8-128 9-127 10-123 11-165 12-129 13-134 14-136 15-140 M-100
 
1 Henrik Ilhamn 93.03 19:18:01 4.27 13.57 15.09 28.52 37.15 41.23 51.07 68.31 69.53 75.31 78.45 82.23 88.47 90.46 92.19 93.03
  Östersunds SK     4.27 9.30 1.12 13.43 8.23 4.08 9.44 17.24 1.22 5.38 3.14 3.38 6.24 1.59 1.33 0.44
 

ÖMB      Bana B 5590   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-138 2-131 3-165 4-124 5-120 6-121 7-126 8-129 9-128 10-134 11-136 12-140 M-100
 
1 Jonas Danvind 62.26 19:24:56 2.32 5.58 19.49 28.29 34.09 38.14 46.47 50.31 52.02 59.17 60.22 61.50 62.26
  Frösö IF     2.32 3.26 13.51 8.40 5.40 4.05 8.33 3.44 1.31 7.15 1.05 1.28 0.36
 
2 Thomas Dahlberg 72.27 19:21:44 3.35 9.28 16.33 26.46 34.55 39.52 54.11 57.35 59.39 67.58 69.58 71.41 72.27
  OK Storsjön     3.35 5.53 7.05 10.13 8.09 4.57 14.19 3.24 2.04 8.19 2.00 1.43 0.46
 

ÖMC      Bana C 4290   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-138 2-162 3-131 4-124 5-125 6-123 7-127 8-129 9-162 10-134 11-136 12-140 M-100
 
1 Thomas Gunnarsson 38.33 19:25:34 2.32 6.40 7.41 16.10 17.37 19.49 24.06 25.58 31.54 34.26 36.10 38.03 38.33
  OK Nacke     2.32 4.08 1.01 8.29 1.27 2.12 4.17 1.52 5.56 2.32 1.44 1.53 0.30
 
2 Erik Willen 42.48 19:44:39 6.11 10.07 10.48 20.37 23.41 26.09 30.15 34.47 37.47 39.47 40.54 42.09 42.48
  ÖOK     6.11 3.56 0.41 9.49 3.04 2.28 4.06 4.32 3.00 2.00 1.07 1.15 0.39
 

ÖMD      Bana D 3760   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-141 2-164 3-165 4-123 5-126 6-166 7-128 8-162 9-134 10-136 11-140 M-100
 
1 Emma Hansson 42.59 20:08:06 6.09 10.29 18.33 21.27 23.55 27.43 28.42 37.04 39.24 40.48 42.17 42.59
  Östersunds OK     6.09 4.20 8.04 2.54 2.28 3.48 0.59 8.22 2.20 1.24 1.29 0.42
 
2 Åsa Persson 43.01 19:56:21 4.28 10.00 17.10 20.25 23.04 26.34 27.51 35.17 38.04 40.17 42.14 43.01
  Östersunds OK     4.28 5.32 7.10 3.15 2.39 3.30 1.17 7.26 2.47 2.13 1.57 0.47
 
3 Evelina Wallentin 48.35 20:02:42 5.29 10.46 19.45 24.52 29.01 33.53 35.27 39.48 43.48 46.02 47.48 48.35
  Östersunds OK     5.29 5.17 8.59 5.07 4.09 4.52 1.34 4.21 4.00 2.14 1.46 0.47
 
  Fredrik Jungberg 48.35 20:02:46 5.29 10.44 19.46 24.51 28.56 33.52 35.25 39.40 43.49 45.56 47.43 48.35
  Klubblös     5.29 5.15 9.02 5.05 4.05 4.56 1.33 4.15 4.09 2.07 1.47 0.52
 
5 Rasmus Willen 49.45 19:48:37 5.29 10.21 20.59 26.26 28.57 33.51 34.44 42.08 45.15 47.12 48.42 49.45
  Östersunds OK     5.29 4.52 10.38 5.27 2.31 4.54 0.53 7.24 3.07 1.57 1.30 1.03
 
6 Eric Lindberg 49.55 20:03:37 7.10 13.17 22.06 25.50 28.22 32.15 33.17 41.29 44.44 46.57 49.00 49.55
  Östersunds OK     7.10 6.07 8.49 3.44 2.32 3.53 1.02 8.12 3.15 2.13 2.03 0.55
 
7 Ida Willen 53.25 19:49:01 5.50 14.00 23.21 27.27 30.42 36.18 37.47 43.47 47.18 50.18 52.23 53.25
  Östersunds OK     5.50 8.10 9.21 4.06 3.15 5.36 1.29 6.00 3.31 3.00 2.05 1.02
 
8 Gertrud Edler 73.25 19:15:56 8.41 13.55 31.00 43.37 45.43 53.30 54.45 63.09 68.25 70.05 72.26 73.25
  Klubblös     8.41 5.14 17.05 12.37 2.06 7.47 1.15 8.24 5.16 1.40 2.21 0.59
 
9 Rolf Nyström 91.17 18:48:31 8.23 16.44 50.36 58.29 68.17 74.18 75.56 82.14 85.17 87.39 90.04 91.17
  Östersunds OK     8.23 8.21 33.52 7.53 9.48 6.01 1.38 6.18 3.03 2.22 2.25 1.13
 
EjG Lina Lindberg 52.51   12.02 15.12 20.47 23.02 31.20 39.10 39.57 47.02 49.22     52.51
  ÖOK     12.02 3.10 5.35 2.15 8.18 7.50 0.47 7.05 2.20     3.29
 

ÖME      Bana E 2810   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-138 2-162 3-128 4-127 5-129 6-164 7-134 8-136 9-140 M-100
 
1 Magdalena Larsson 58.31 19:56:48 7.16 16.31 25.25 27.43 32.17 40.09 54.13 55.40 57.44 58.31
  Brunflo     7.16 9.15 8.54 2.18 4.34 7.52 14.04 1.27 2.04 0.47
 
2 Oskar Boström 67.05 19:56:16 7.15 18.07 28.17 31.13 36.25 45.32 53.42 62.27 66.00 67.05
  Östersunds OK     7.15 10.52 10.10 2.56 5.12 9.07 8.10 8.45 3.33 1.05
 
3 Sofia Lindgren 77.37 19:14:57 44.25 51.12 57.29 58.40 61.33 66.05 70.35 74.21 76.48 77.37
  Östersunds OK     44.25 6.47 6.17 1.11 2.53 4.32 4.30 3.46 2.27 0.49
 
4 Irja Wall 101.37 19:21:52 27.20 47.09 55.27 58.05 72.02 82.07 90.11 95.22 99.20 101.37
  OK Storsjön     27.20 19.49 8.18 2.38 13.57 10.05 8.04 5.11 3.58 2.17
 

ÖMF      Bana F 2040   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-136 2-135 3-162 4-137 5-143 6-140 M-100
 
1 Emma Lindberg 38.00 20:00:18 3.10 6.24 22.46 29.23 34.21 36.57 38.00
  ÖOK     3.10 3.14 16.22 6.37 4.58 2.36 1.03
 
2 Barbro Hjelm 40.31 19:24:07 4.56 10.32 21.14 29.36 36.50 39.42 40.31
  Östersunds OK     4.56 5.36 10.42 8.22 7.14 2.52 0.49
 
3 Maj-Britt Ringvall 47.32 19:10:32 5.34 12.30 26.17 33.17 41.25 45.42 47.32
  Östersunds OK     5.34 6.56 13.47 7.00 8.08 4.17 1.50
 
 
 
Uppdaterad: 16 JUN 2013 10:43 Skribent: Patrik Brorsson

Postadress:
Frösö IF - Orientering
Patrik Brorsson, Böle 105
83293 Frösön

Kontakt:
Tel: 063128859
Fax: 063128859
E-post: This is a mailto link

Se all info