Hoppa till sidans innehåll

Regionmästerskap, Umeåfeb 2012


Resultatlista INLM Norrland Dag 1      
    Datum: 2012-02-11        
   
       
             
    Arrangör: IFK Umeå        
    Tävlingsledare: Hans Nilsson        
         
           
     
       
             
    MÄN  60 M HEAT 1      
  1 Alexander Håkansson -91 Umedalens IF 7,10 Final  
  2 David Andersson-94 Skellefteå AIK 7,29 Final  
  3 Erik Lindberg-87 Haparanda SKT 7,50 Final  
  4 Jonatan A Ceder-92 Ume FI 7,58 Final  
  5 Pekka Matala-90 Haparanda SKT 7,80    
             
    MÄN  60 M HEAT 2      
  1 Jean-Christian Zirognon-95 Piteå IF 7,09 Final  
  2 Sebastian Eriksson-94 Skellefteå AIK 7,36 Final  
  3 Simon Styrman-91 Haparanda SKT 7,40 Final  
  4 Erik Bixo-94 IFK Umeå 7,61 Final  
  5 Jesper Kärki-94 Haparanda SKT 7,69    
  6 Peter Svedlund-90 Haparanda SKT 7,79    
             
    MÄN  60 M FINAL      
  1 Jean-Christian Zirognon-95 Piteå IF 7,00   (Distr. rekord Norrbotten)
  2 Erik Lindberg-87 Haparanda SKT 7,09    
  3 Alexander Håkansson -91 Umedalens IF 7,15    
  4 David Andersson-94 Skellefteå AIK 7,22    
  5 Sebastian Eriksson-94 Skellefteå AIK 7,39    
  6 Simon Styrman-91 Haparanda SKT 7,46    
  7 Jonatan A Ceder-92 Ume FI 7,47    
  8 Erik Bixo-94 IFK Umeå 7,59    
             
    MÄN  800 M        
  1 Jan Westerberg-80 IFK Umeå 2.00,28    
  2 Jens Olofsson-94 Ume FI 2.26,68    
             
    MÄN  HÖJD        
  1 Alexander Håkansson -91 Umedalens IF 2,04    
  2 Fredrik Konradsson -94 IFK Umeå 2,04    
  3 Jacob Thorvaldsson-88 IFK Lidingö 1,95 EJ INLM
  4 Jon Westling Öhman-94 Luleå FIF 1,86    
             
    MÄN  LÄNGD        
  1 Mattias Johansson-90 Nedre Soppero IK 6,99    
  2 Erik Lindberg-87 Haparanda SKT 6,72    
  3 Pekka Matala Haparanda SKT 5,29    
  4 Ville Hyvärinen-93 Haparanda SKT 4,96    
             
    MÄN  KULA        
  1 John Selberg-90 IFK Umeå 11,24    
  2 Benny Selberg-55 IFK Umeå 10,43    
             
    P19  KULA        
  1 Robin Bergkvist-94 IFK Umeå 12,34    
  2 Jesper Kärki-94 Haparanda SKT 8,96    
  3 Ville Hyvärinen-93 Haparanda SKT 8,57    
             
    P17  60 M HEAT 1      
  1 Jacob Lindström-96 IF Castor 7,71 Final  
  2 Eric Hallqvist-96 IF Castor 7,73 Final  
  3 Gustav Burman-96 Skellefteå AIK 7,74 Final  
  4 Jimmy Jonsson-96 Umedalens IF 8,16    
  5 Fredrik Gerdsdorff-96 Sundsvalls Friidrott 8,26    
             
    Erik Bixo-94 IFK Umeå DQ    
             
             
    P17  60 M HEAT 2      
  1 Jean-Christian Zirognon-95 Piteå IF 7,20 Final  
  2 Johan Stenwall-95 Bodens FI 7,39 Final  
  3 Hannes Burman-96 Skellefteå AIK 7,66 Final  
  4 Oliver Langenberg-96 Östersunds GIF 7,67 Final  
  5 Daniel Eriksson-96 IF Vingarna 7,71 Final  
  6 Andreas Pettersson-96 Umedalens IF 7,83    
  7 Jesper Rönnlund-96 Ume FI 8,31    
             
    P17  60 M FINAL      
  1 Johan Stenwall-95 Bodens FI 7,31    
  2 Jacob Lindström-96 IF Castor 7,64    
  3 Gustav Burman Skellefteå AIK 7,70    
  4 Daniel Eriksson-96 IF Vingarna 7,73    
  5 Oliver Langenberg-96 Östersunds GIF 7,74    
  6 Eric Hallqvist-96 IF Castor 7,78    
  - Jean-Christian Zirognon-95 Piteå IF DNS    
  - Hannes Burman-96 Skellefteå AIK DQ    
             
    P17  HÖJD        
  1 Marcus Lövgren-95 Luleå FIF 1,94    
  2 Calle Lindman-95 IF Castor 1,83    
  3 Oskar Nilsson-96 Skellefteå AIK 1,80    
  4 Jacob Lindström-96 IF Castor 1,74    
  5 Harry Pihl-96 Piteå IF 1,71    
  6 Jesper Wande-96 Piteå IF 1,63    
  7 Eric Hallqvist-96 IF Castor 1,58    
  8 Daniel Folkesson-95 Luleå FIF 1,53    
  9 Mattias Nilsson-96 Luleå FIF 1,53    
  10 Gustav Burman-96 Skellefteå AIK 1,48    
             
    P17  LÄNGD        
  1 Ludwig Sjödin -95 Skellefteå AIK 6,09    
  2 Oskar Nilsson-96 Skellefteå AIK 6,03    
  3 Hannes Burman-96 Skellefteå AIK 5,91    
  4 Eric Hallqvist-96 IF Castor 5,66    
  5 Jacob Lindström-96 IF Castor 5,66    
  6 Daniel Eriksson-96 IF Vingarna 5,62    
             
    P17  KULA        
  1 Fredrik Gerdsdorff-96 Sundsvalls Friidrott 13,24    
  2 Hannes Burman-96 Skellefteå AIK 12,97    
  3 Daniel Folkesson-95 Luleå FIF 11,92    
  4 Tor Lindberg-95 IFK Umeå 11,45    
  5 Gustav Burman-96 Skellefteå AIK 11,44    
  6 Mattias Nilsson-96 Luleå FIF 11,38    
  7 Daniel Fröjd Wasberg-96 Luleå FIF 9,53    
             
    P15  60 M        
  1 Jesper Rask-97 Bollnäs FIK 7,93    
  2 Janne Alanenpää-97 SK Gränsen 8,17    
  3 Jonathan Marklund-97 Skellefteå AIK 8,50    
  4 Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 8,62    
  5 Marcus Arvidsson-97 Ume FI 9,01    
  - Anton Sjöström-97 Ume FI DNS    
  - Fritiof Sten-97 Ume FI DNS    
  - Filip Ottosson-97 Ume FI DQ    
             
    P15  1000 M        
  1 Janne Alanenpää-97 SK Gränsen 2.54,33    
  2 Marcus Nilsson-97 Luleå FIF 2.55,70    
  3 Filip Ottosson-97 Ume FI 3.08,68    
  4 Marcus Arvidsson-97 Ume FI 3.14,55    
  5 Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 3.27,06    
             
    P15  HÖJD        
  1 Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 1,36    
             
    P15  KULA        
  1 Hampus Wallström-97 Luleå FIF 10,91    
  2 Eddie Sundell-97 Söderhamns IF 9,38    
  3 Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 9,29    
             
    P14  60 M HEAT 1      
  1 Nuttakit Boss-98 Piteå IF 7,98 Final  
  2 Simon Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 8,29 Final  
  3 Victor Waltari-98 Haparanda SKT 8,47 Final  
  4 Filip Nurmela-98 Haparanda SKT 8,50 Final  
  5 Edwin Panboon-98 Skellefteå AIK 8,59 Final  
  6 Henrik Lindström-98 Luleå FIF 9,33    
             
    P14  60 M HEAT 2      
  1 Ludwig Olofsson-98 Bodens FI 7,80 Final  
  2 Yontahan Helsing-98 Sundsvalls Friidrott 7,83 Final  
  3 Filip Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 8,57 Final  
  4 Amir Muhammedi-98 Luleå FIF 8,88    
  5 Lucas Löfgren-98 Söderhamns IF 9,24    
  6 Alex Norlund-98 Skellefteå AIK 9,60    
             
    P14  60 M FINAL      
  1 Ludwig Olofsson-98 Bodens FI 7,72    
  2 Yontahan Helsing-98 Sundsvalls Friidrott 7,87    
  3 Nuttakit Boss-98 Piteå IF 8,02    
  4 Simon Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 8,24    
  5 Victor Waltari-98 Haparanda SKT 8,40    
  6 Filip Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 8,55    
  7 Filip Nurmela-98 Haparanda SKT 8,57    
  8 Edwin Panboon-98 Skellefteå AIK 8,60    
             
    P14  1000 M        
  1 Nuttakit Boss-98 Piteå IF 3.01,38    
  2 Edwin Panboon-98 Skellefteå AIK 3.48,22    
  3 Isak Lindqvist-98 Luleå FIF 3.48,89    
  4 Amir Muhammedi-98 Luleå FIF 3.49,52    
  5 Alex Norlund-98 Skellefteå AIK 3.54,47    
             
    P14  HÖJD        
  1 Nuttakit Boss-98 Piteå IF 1,55    
  2 Filip Nurmela-98 Haparanda SKT 1,44    
  3 Isak Lindqvist-98 Luleå FIF 1,41    
  4 Sebastian Häggström-98 Skellefteå AIK 1,36    
  5 Hugo Wande-98 Piteå IF 1,36    
  6 Victor Waltari-98 Haparanda SKT 1,26    
  6 Anders Öberg-98 Piteå IF 1,26    
             
    P14  LÄNGD        
  1 Ludwig Olofsson-98 Bodens FI 5,68    
  2 Yontahan Helsing-98 Sundsvalls Friidrott 5,65    
  3 Victor Waltari-98 Haparanda SKT 5,05    
  4 Simon Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 4,70    
  5 Edwin Panboon-98 Skellefteå AIK 4,42    
  6 Filip Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 4,37    
  7 Amir Muhammedi-98 Luleå FIF 4,35    
  8 Henrik Lindström-98 Luleå FIF 4,08    
  9 Lucas Löfgren-98 Söderhamns IF 4,06    
  10 Anders Öberg-98 Piteå IF 3,94    
  11 Sebastian Häggström-98 Skellefteå AIK 3,63    
  12 Alex Norlund-98 Skellefteå AIK 3,58    
             
    P14  KULA        
  1 Ludwig Olofsson-98 Bodens FI 10,20    
  2 Filip Nurmela-98 Haparanda SKT 10,13    
  3 Henrik Lindström-98 Luleå FIF 9,07    
  4 Simon Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 8,11    
  5 Filip Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 8,05    
  6 Hugo Wande-98 Piteå IF 7,66    
  7 Lucas Löfgren-98 Söderhamns IF 7,02    
  8 Sebastian Häggström-98 Skellefteå AIK 6,07    
  9 Fabian Danielsson-98 Skellefteå AIK 5,20    
             
    P13  60 M HEAT 1      
  1 Axel Pihl-99 Piteå IF 8,75 Final  
  2 Ludvig Lindström Wölker-99 Skellefteå AIK 9,07 Final  
  3 Oscar Lundqvist-99 Sundsvalls Friidrott 9,44 Final  
  4 Robin Forsberg-99 Östersunds GIF 9,47 Final  
             
    P13  60 M HEAT 2      
  1 Felix Johansson-99 Tväråselets AIF 8,02 Final  
  2 Nikolai Kronmann-99 Söderhamns IF 8,93 Final  
  3 Vincent Malm-99 Skellefteå AIK 9,30 Final  
  4 Anton Lundin-99 Umedalens IF 10,47 Final  
  5 Albin Skoglund-99 Sundsvalls Friidrott 11,28    
             
    P13  60 M FINAL      
  1 Felix Johansson-99 Tväråselets AIF 8,03    
  2 Axel Pihl-99 Piteå IF 8,90    
  3 Nikolai Kronmann-99 Söderhamns IF 9,09    
  4 Ludvig Lindström Wölker-99 Skellefteå AIK 9,11    
  5 Oscar Lundqvist-99 Sundsvalls Friidrott 9,35    
  6 Vincent Malm-99 Skellefteå AIK 9,36    
  7 Robin Forsberg-99 Östersunds GIF 9,45    
  8 Anton Lundin-99 Umedalens IF 10,25    
             
    P13  800 M        
  1 Simon Westberg-99 IF Vingarna 2.28,43    
  2 Robin Forsberg-99 Östersunds GIF 2.41,95    
  3 Ludvig Lindström Wölker-99 Skellefteå AIK 2.45,98    
  - Felix Johansson-99 Tväråselets AIF DNS    
             
    P13  HÖJD        
  1 Axel Pihl-99 Piteå IF 1,45    
  2 Oskar Kitti-99 Haparanda SKT 1,39    
  3 Simon Westberg-99 IF Vingarna 1,39    
  4 Vincent Malm-99 Skellefteå AIK 1,36    
  5 William Lindberg-99 Skellefteå AIK 1,11    
             
    P13  LÄNGD        
  1 Felix Johansson-99 Tväråselets AIF 5,32    
  2 Simon Westberg-99 IF Vingarna 4,63    
  3 Oskar Kitti-99 Haparanda SKT 4,28    
  4 Ludvig Lindström Wölker-99 Skellefteå AIK 4,21    
  5 Vincent Malm-99 Skellefteå AIK 4,04    
  6 Robin Forsberg-99 Östersunds GIF 3,66    
  7 Albin Skoglund-99 Sundsvalls Friidrott 3,10    
  8 Anton Lundin-99 Umedalens IF 2,98    
  - William Lindberg-99 Skellefteå AIK inget resultat  
             
    P13  KULA        
  1 Axel Pihl-99 Piteå IF 10,99    
  2 Anton Lundin-99 Umedalens IF 7,72    
  3 William Lindberg-99 Skellefteå AIK 7,68    
  4 Oscar Kitti-99 Haparanda SKT 7,35    
  5 Albin Skoglund-99 Sundsvalls Friidrott 5,29    
             
    KVINNOR  60 M        
  1 Evelina Nilsson-94 Skellefteå AIK 7,90    
  2 Linnea Styrman-94 Haparanda SKT 8,30    
  3 Emma Nilsson-88 Piteå IF 8,59    
  4 Emma Karlsson-94 Umedalens IF 8,78    
             
    KVINNOR  800 M        
  1 Elisabeth Clausen-90 Tväråselets AIF 2.22,98    
  2 Jenny Jansson-76 IFK Umeå 2.27,47    
  3 Annika Larsson-94 Östersunds GIF 2.35,09    
  4 Malin Forsberg-93 Ume FI 2.52,77    
             
    KVINNOR  HÖJD        
  1 Annie Johansson-93 IFK Umeå 1,54    
             
    KVINNOR  LÄNGD        
  1 Annie Johansson-93 IFK Umeå 5,11    
  2 Linnea Styrman-94 Haparanda SKT 4,80    
  3 Jennifer Hemström-95 IFK Märsta 4,45 EJ INLM
  4 Lisa Jonsson-94 Piteå IF 4,20    
  5 Emma Karlsson-94 Umedalens IF 4,02    
  6 Malin Blomqvist-93 Haparanda SKT 3,92    
             
    KVINNOR  KULA        
  1 Annie Johansson-93 IFK Umeå 9,24    
  2 Malin Blomqvist-93 Haparanda SKT 6,42    
             
    F17  60 M HEAT 1      
  1 Fanny Panboon-95 Skellefteå AIK 7,99 Final  
  2 Nadja Ohrsell-96 Luleå FIF 8,16 Final  
  3 Eva-Marie Vikström-95 Haparanda SKT 8,42 Final  
  4 Linn Jenstad-96 IF Vingarna 8,61 Final  
  5 Madelene Stedt-96 Tväråselets AIF 8,63 Final  
  6 Maria Storli Nilsson-95 SK Gränsen 9,73    
             
    F17  60 M HEAT 2      
  1 Hanna Fors-95 Piteå IF 8,28 Final  
  2 Magdalena Mosell-96 Söderhamns IF 8,38 Final  
  3 Elin Sjödin-95 Piteå IF 8,47 Final  
  4 Paula Israelsson-96 Umedalens IF 8,67    
  5 Erika Alaniemi-95 SK Gränsen 8,95    
  6 Ina Westin-95 Haparanda SKT 9,18    
             
    F17  60 M FINAL      
  1 Fanny Panboon-95 Skellefteå AIK 8,12    
  2 Nadja Ohrsell-96 Luleå FIF 8,14    
  3 Magdalena Mosell-96 Söderhamns IF 8,25    
  4 Hanna Fors-95 Piteå IF 8,33    
  5 Eva-Marie Vikström-95 Haparanda SKT 8,39    
  6 Elin Sjödin-95 Piteå IF 8,54    
  7 Linn Jenstad-96 IF Vingarna 8,61    
  8 Madelene Stedt-96 Tväråselets AIF 8,64    
             
    F17  1500 M        
  1 Moa Mellberg-95 Piteå IF 6.12,52    
             
    F17  HÖJD        
  1 Nadja Ohrsell-96 Luleå FIF 1,60    
  2 Eva-Marie Vikström-95 Haparanda SKT 1,57    
  3 Jennifer Hemström-95 IFK Märsta 1,43 EJ INLM
  4 Moa Mellberg-95 Piteå IF 1,38    
  5 Maria Storli Nilsson-95 SK Gränsen 1,33    
             
    F17  LÄNGD        
  1 Eva-Marie Vikström-95 Haparanda SKT 5,22    
  2 Hanna Fors-95 Piteå IF 4,65    
  3 Linn Jenstad-96 IF Vingarna 4,61    
  4 Erika Alaniemi-95 SK Gränsen 4,50    
  5 Linnea Widmark-96 Skellefteå AIK 4,17    
  6 Maria Storli Nilsson-95 SK Gränsen 3,79    
             
    F17  KULA        
  1 Jennifer Hemström-95 IFK Märsta 12,19 EJ INLM
  2 Ronja Fredriksson-95 Ume FI 11,60    
  3 Emmelie Gustafsson-95 Bodens FI 10,90    
  4 Magdalena Mosell-96 Söderhamns IF 9,11    
             
    F15  60 M HEAT 1      
  1 Clara Bogfors-97 Hallens SK 8,02 Final  
  2 Molly Sjöstam-97 Umedalens IF 8,91 Final  
  3 Alva Västerby-97 Skellefteå AIK 8,92 Final  
  4 Alexandra Nilsson-97 Skellefteå AIK 9,00 Final  
  5 Elisabeth Sundin-97 Ängebo IK 9,67    
             
    F15  60 M HEAT 2      
  1 Madelene Dahlberg-97 Piteå IF 8,48 Final  
  2 Isabelle Nilsson-97 Piteå IF 8,59 Final  
  3 Minna Södermark-97 Ume FI 8,65 Final  
  4 Anna Hillbom-97 Gällivare SK Friidrott 8,85 Final  
  5 Isa Dübbel-97 Vemhåns IK 9,32    
  6 Amanda Nordin-97 Skellefteå AIK 9,49    
             
    F15  60 M FINAL      
  1 Clara Bogfors-97 Hallens SK 8,01    
  2 Madelene Dahlberg-97 Piteå IF 8,39    
  3 Isabelle Nilsson-97 Piteå IF 8,49    
  4 Minna Södermark-97 Ume FI 8,67    
  5 Anna Hillbom-97 Gällivare SK Friidrott 8,71    
  6 Alva Västerby-97 Skellefteå AIK 8,83    
  7 Molly Sjöstam-97 Umedalens IF 8,87    
  8 Alexandra Nilsson-97 Skellefteå AIK 8,94    
             
    F15  1000 M        
  1 Melinda Hedestig-97 Luleå FIF 3.20,17    
  2 Molly Sjöstam-97 Umedalens IF 3.47,45    
             
    F15  HÖJD        
  1 Melinda Hedestig-97 Luleå FIF 1,57    
  2 Alva Västerby-97 Skellefteå AIK 1,54    
  3 Madelene Dahlberg-97 Piteå IF 1,54    
  4 Isabelle Nilsson-97 Piteå IF 1,43    
  5 Sofia Wara-Sandin-97 Haparanda SKT 1,33    
  6 Sofie From-97 Järvsö IF 1,28    
  6 Isa Dübbel-97 Vemhåns IK 1,28    
             
    F15  KULA        
  1 Lovisa Sjöstrand-97 IF Castor 13,43    
  2 Melinda Hedestig-97 Luleå FIF 8,83    
  3 Elisabeth Sundin-97 Ängebo IK 8,57    
  4 Sofie From-97 Järvsö IF 8,27    
  5 Isa Dübbel-97 Vemhåns IK 7,70    
  6 Anna Hillbom-97 Gällivare SK Friidrott 7,68    
  7 Sofia Wara-Sandin-97 Haparanda SKT 7,66    
  8 Stina Juntti-97 Haparanda SKT 5,66    
             
    F14  60 M HEAT 1      
  1 Alma Gustafsson-98 IF Vingarna 8,46 Final  
  2 Linnea Carpenter-98 Östersunds GIF 8,63 Final  
  3 Elin Larsgren-98 Piteå IF 8,71 Final  
  4 Mariell Bodin-98 Vemhåns IK 8,82 Final  
  5 Diana Skaugvoll-98 Gällivare SK Friidrott 9,11    
  6 Rebecka Samuelsson-98 Iggesunds SK 9,33    
  7 Lydia Håkansson-98 Östersunds GIF 9,44    
             
    F14  60 M HEAT 2      
  1 Emelie Nyman-Wänseth-98 Östersunds GIF 8,42 Final  
  2 Vilma Styrman-98 Haparanda SKT 8,76 Final  
  3 Anastasia Johansson-98 Gällivare SK Friidrott 8,94    
  4 Mikaela Arousell-98 Iggesunds SK 9,02    
  5 Anna Engeli-98 Östersunds GIF 9,25    
  6 Stina Westin-98 Östersunds GIF 9,41    
  7 Matilda Brännström Umedalens IF 9,65    
             
    F14  60 M HEAT 3      
  1 Ebba Broman-98 Skellefteå AIK 8,66 Final  
  2 Melicia Lindström-98 Umedalens IF 8,81 Final  
  3 Fredricka Persson-98 Haparanda SKT 9,14    
  4 Evelina Klasson-98 Umedalens IF 9,19    
  5 Astrid Joona Hammas-98 Haparanda SKT 9,27    
  6 Lina Bjurman-98 Skellefteå AIK 9,53    
  7 Agnes Granberg-98 Umedalens IF 9,67    
  8 Patricia Vildhede-98 Vemhåns IK 10,22    
             
    F14  60 M FINAL      
  1 Emelie Nyman-Wänseth-98 Östersunds GIF 8,31    
  2 Alma Gustafsson-98 IF Vingarna 8,35    
  3 Linnea Carpenter-98 Östersunds GIF 8,69    
  4 Elin Larsgren-98 Piteå IF 8,71    
  5 Melicia Lindström-98 Umedalens IF 8,73    
  6 Ebba Broman-98 Skellefteå AIK 8,75    
  7 Vilma Styrman-98 Haparanda SKT 8,80    
  8 Mariell Bodin-98 Vemhåns IK 8,98    
             
    F14  1000 M HEAT 1      
  1 Elin Larsgren-98 Piteå IF 3.55,14    
  2 Fredricka Persson-98 Haparanda SKT 3.55,52    
  3 Elsa Olsson-98 Umedalens IF 3.55,61    
  4 Jenny Karlsson-98 Umedalens IF 3.56,38    
  5 Mariell Bodin-98 Vemhåns IK 3.56,59    
  6 Ellen Thyni-Bogdanoff-98 Nedre Soppero IF 4.07,26    
  7 Emma Andersson-98 Umedalens IF 4.07,81    
  8 Jessica Lahti-98 Nedre Soppero IF 4.18,44    
             
    F14  1000 M HEAT 2      
  1 Wilma Vidmark-98 Skellefteå AIK 3.31,53    
  2 Anna Engeli-98 Östersunds GIF 3.39,15    
  3 Lydia Håkansson-98 Östersunds GIF 3.40,16    
  4 Linnea Strömberg-98 Skellefteå AIK 3.54,59    
  5 Alva Björkman-98 Haparanda SKT 3.59,78    
  6 Anna Johansson-98 Nedre Soppero IF 4.15,17    
             
    F14  1000 M SAMLAD LISTA      
  1 Wilma Vidmark-98 Skellefteå AIK 3.31,53    
  2 Anna Engeli-98 Östersunds GIF 3.39,15    
  3 Lydia Håkansson-98 Östersunds GIF 3.40,16    
  4 Linnea Strömberg-98 Skellefteå AIK 3.54,59    
  5 Elin Larsgren-98 Piteå IF 3.55,14    
  6 Fredricka Persson-98 Haparanda SKT 3.55,52    
  7 Elsa Olsson-98 Umedalens IF 3.55,61    
  8 Jenny Karlsson-98 Umedalens IF 3.56,38    
  9 Mariell Bodin-98 Vemhåns IK 3.56,59    
  10 Alva Björkman-98 Haparanda SKT 3.59,78    
  11 Ellen Thyni-Bogdanoff-98 Nedre Soppero IF 4.07,26    
  12 Emma Andersson-98 Umedalens IF 4.07,81    
  13 Anna Johansson-98 Nedre Soppero IF 4.15,17    
  14 Jessica Lahti-98 Nedre Soppero IF 4.18,44    
             
    F14  HÖJD        
  1 Stina Johansson-98 Ängebo IK 1,53    
  2 Vilma Styrman-98 Haparanda SKT 1,50    
  3 Alma Gustafsson-98 IF Vingarna 1,47    
  4 Ellen Eklund-98 Piteå IF 1,47    
  5 Nina Berg-98 Piteå IF 1,38    
  6 Jessica Lahti-98 Nedre Soppero IF 1,33    
  6 Stina Westin-98 Östersunds GIF 1,33    
  6 Elsa Olsson-98 Umedalens IF 1,33    
  9 Ebba Broman-98 Skellefteå AIK 1,28    
  10 Agnes Granberg-98 Umedalens IF 1,28    
  10 Klara Larsson Niemi-98 Gällivare SK Friidrott 1,28    
  12 Jenny Karlsson-98 Umedalens IF 1,28    
  13 Anastasia Johansson-98 Gällivare SK Friidrott 1,23    
  14 Celina Stenman-98 Skellefteå AIK 1,23    
             
    F14  LÄNGD        
  1 Emelie Nyman-Wänseth-98 Östersunds GIF 5,18    
  2 Ellen Eklund-98 Piteå IF 4,52    
  3 Alma Gustafsson-98 IF Vingarna 4,49    
  4 Stina Westin-98 Östersunds GIF 4,46    
  5 Vilma Styrman-98 Haparanda SKT 4,41    
  6 Elin Larsgren-98 Piteå IF 4,24    
  7 Ellen Thyni Bogdanoff-98 Nedre Soppero IF 4,17    
  8 Anna Engeli-98 Östersunds GIF 4,12    
  9 Diana Skaugvoll-98 Gällivare SK Friidrott 4,09    
  10 Mikaela Arousell-98 Iggesunds SK 4,09    
  11 Ebba Broman-98 Skellefteå AIK 4,08    
  12 Stina Johansson-98 Ängebo IK 4,06    
  13 Linnea Carpenter-98 Östersunds GIF 4,05    
  14 Elsa Olsson-98 Umedalens IF 3,84    
  15 Wilma Vidmark-98 Skellefteå AIK 3,78    
  16 Rebecka Samuelsson-98 Iggesunds SK 3,78    
  17 Paulina Nilsson-98 Skellefteå AIK 3,58    
  18 Lydia Håkansson-98 Östersunds GIF 3,53    
  19 Matilda Brännström-98 Umedalens IF 3,33    
  20 Emma Andersson-98 Umedalens IF 3,29    
  21 Patricia Vildhede-98 Vemhåns IK 3,15    
  22 Klara Larsson Niemi-98 Gällivare SK Friidrott 1,39    
             
    F14  KULA        
  1 Emelie Nyman-Wänseth-98 Östersunds GIF 10,08    
  2 Maja Lowén-98 Luleå FIF 9,96    
  3 Linnea Carpenter-98 Östersunds GIF 9,43    
  4 Noomi Westling Öhman-98 Luleå FIF 9,32    
  5 Rebecka Samuelsson-98 Iggesunds SK 8,65    
  6 Mariell Bodin-98 Vemhåns IK 8,22    
  7 Anastasia Johansson-98 Gällivare SK Friidrott 7,65    
  8 Mikaela Arousell-98 Iggesunds SK 7,42    
  9 Diana Skaugvoll-98 Gällivare SK Friidrott 7,01    
  10 Nina Berg-98 Piteå IF 6,96    
  11 Paulina Nilsson-98 Skellefteå AIK 6,90    
  12 Emma Nääs-98 Söderhamns IF 6,87    
  13 Jenny Karlsson-98 Umedalens IF 6,80    
  14 Evelina Klasson-98 Umedalens IF 6,74    
  15 Melicia Lindström-98 Umedalens IF 6,62    
  16 Agnes Granberg-98 Umedalens IF 6,23    
  17 Signe Kumpula-98 Haparanda SKT 6,19    
  18 Emma Andersson-98 Umedalens IF 5,34    
             
    F13  60 M HEAT 1      
  1 Hanna Viklund-99 Umedalens IF 8,81 Final  
  2 Isabelle Sundström-99 Piteå IF 8,97 Final  
  3 Sofie Axelsson Ängebo IK 9,05 Final  
  4 Carolina Svensson-99 Marieby GIF 9,16    
  5 Ida Forss-99 Marieby GIF 9,62    
  6 Emelie Gerdsdorff-99 Sundsvalls Friidrott 9,92    
  7 Maria Granlund Aune-99 Marieby GIF 10,00    
             
    F13  60 M HEAT 2      
  1 Alva Lind-99 IFK Umeå 8,76 Final  
  2 Sara Engman-99 Bodens FI 8,87 Final  
  3 Elin Backlund-99 Marieby GIF 8,95 Final  
  4 Jennifer Dahlberg-99 Piteå IF 9,06    
  5 Lisa Wendel-99 Umedalens IF 9,22    
  6 Alma Olausson-99 Gällivare SK Friidrott 9,31    
  7 Ebba Breil Östersunds GIF 9,75    
             
    F13  60 M HEAT 3      
  1 Maja Bodén-99 Umedalens IF 8,70 Final  
  2 Emma Oscarsson-99 Bodens FI 8,72 Final  
  3 Rebecca Jansson-99 Östersunds GIF 9,08    
  4 Rosa Wallgårda-99 Luleå FIF 9,16    
  5 Cecilia Nordström-99 Umedalens IF 9,37    
  6 Isabelle Lindgren Umedalens IF 9,86    
             
    F13  60 M FINAL      
  1 Hanna Viklund-99 Umedalens IF 8,70    
  2 Maja Bodén-99 Umedalens IF 8,73    
  3 Emma Oscarsson-99 Bodens FI 8,78    
  4 Alva Lind-99 IFK Umeå 8,84    
  5 Elin Backlund-99 Marieby GIF 8,95    
  6 Isabelle Sundström-99 Piteå IF 8,96    
  7 Sara Engman-99 Bodens FI 9,01    
  8 Sofie Axelsson Ängebo IK 9,22    
             
    F13  800 M        
  1 Saga Backeström-99 Umedalens IF 2.46,60    
  2 Alexandra Rindelöv-99 Haparanda SKT 2.47,22    
  3 Kärstin Lantto-99 Gällivare SK Friidrott 2.47,40    
  4 Amanda Sandgren-99 IFK Umeå 2.52,60    
  5 Evelina Backeström-99 Umedalens IF 2.52,70    
  6 Hanna Viklund Umedalens IF 2.53,71    
  7 Emilia Hannerfors-99 Haparanda SKT 3.02,34    
  8 Maja Ömalm-99 Gällivare SK Friidrott 3.13,03    
  9 Ebba Olsson-99 Umedalens IF 3.25,77    
  10 Ellen Sjöstam-99 Umedalens IF 3.32,56    
             
    F13  HÖJD        
  1 Evelina Backeström-99 Umedalens IF 1,43    
  2 Saga Backeström-99 Umedalens IF 1,43    
  3 Jennifer Dahlberg-99 Piteå IF 1,40    
  4 Rosa Wallgårda-99 Luleå FIF 1,34    
  5 Alva Lind-99 IFK Umeå 1,34    
  6 Amanda Sandgren-99 IFK Umeå 1,34    
  7 Alexandra Rindelöv-99 Haparanda SKT 1,31    
  8 Ebba Briell-99 Östersunds GIF 1,31    
  9 Sofie Axelsson-99 Ängebo IK 1,28    
  10 Carolina Svensson-99 Marieby GIF 1,28    
  11 Alma Olausson-99 Gällivare SK Friidrott 1,23    
  11 Ida Forss-99 Marieby GIF 1,23    
  11 Emelie Gerdsdorff-99 Sundsvalls Friidrott 1,23    
  14 Matilda Hannu-99 Gällivare SK Friidrott 1,23    
  15 Maja Omalm-99 Gällivare SK Friidrott 1,23    
  16 Zoe Eneroth-99 IFK Umeå 1,18    
  16 Rebecka Jernsson Östersunds GIF 1,18    
  18 Elin Perneholm-99 IFK Umeå 1,08    
             
    F13  LÄNGD        
  1 Emma Oscarsson-99 Bodens FI 4,51    
  2 Maja Bodén-99 Umedalens IF 4,47    
  3 Sara Engman-99 Bodens FI 4,31    
  4 Jennifer Dahlberg-99 Piteå IF 4,30    
  5 Rosa Wallgårda-99 Luleå FIF 4,29    
  6 Elin Backlund-99 Marieby GIF 4,27    
  7 Carolina Svensson-99 Marieby GIF 4,19    
  8 Alexandra Rindelöv-99 Haparanda SKT 4,09    
  9 Lisa Wendel-99 Umedalens IF 4,06    
  10 Rebecca Jansson-99 Östersunds GIF 4,04    
  11 Cecilia Nordström-99 Umedalens IF 3,97    
  12 Sofie Axelsson-99 Ängebo IK 3,93    
  13 Kärstin Lantto-99 Gällivare SK Friidrott 3,87    
  14 Zoe Eneroth-99 IFK Umeå 3,86    
  15 Sofia Landström-99 Umedalens IF 3,84    
  16 Elin Perneholm IFK Umeå 3,44    
             
    F13  KULA        
  1 Isabelle Sundström-99 Piteå IF 10,76    
  2 Emelie Gerdsdorff-99 Sundsvalls Friidrott 10,25    
  3 Isabella Viklund-99 IFK Umeå 9,93    
  4 Maria Granlund Aune-99 Marieby GIF 9,50    
  5 Izabelle Lindgren-99 Umedalens IF 8,21    
  6 Sara Engman-99 Bodens FI 7,87    
  7 Lovisa Sandgren-99 IFK Umeå 7,69    
  8 Alma Olausson-99 Gällivare SK Friidrott 7,69    
  9 Ida Forss-99 Marieby GIF 7,17    
  10 Ebba Briell-99 Östersunds GIF 6,93    
  11 Matilda Hannu-99 Gällivare SK Friidrott 6,74    
  12 Elin Perneholm-99 IFK Umeå 6,73    
  13 Ebba Olsson-99 Umedalens IF 5,97    
  14 Maja Omalm-99 Gällivare SK Friidrott 5,96    
  15 Ellen Sjöstam-99 Umedalens IF 5,38    
  16 Emilia Hannerfors-99 Haparanda SKT 5,22    

 

 

 

Version:1.0 StartHTML:0000000196 EndHTML:0000125126 StartFragment:0000003817 EndFragment:0000125080 SourceURL:file://localhost/Users/mats/Desktop/Resultat_INLM_-_Norrland_13-14_-r_dag_2.XLS

    Resultatlista INLM - Norrland 13-14 år, dag 2      
    Datum: 2012-02-12        
    Tid: 10.00 - 17.15        
    Plats: Dragonhallen, Umeå        
    Arrangör: IFK Umeå        
    Tävlingsledare: Hans Nilsson        
    Sekretariat: Daniel Ragnvaldsson      
    Starter: Gustaf Björklund        
    Eltid: Ulrik Sandgren        
             
    MÄN  400 M HEAT 1      
  1 Dennis Wikström-Roos-93 Skellefteå AIK 52,93    
  2 Simon Lindberg-94 Skellefteå AIK 56,51    
  3 Jonas Halvarsson-93 Skellefteå AIK 59,95    
             
    MÄN  400 M HEAT 2      
  1 Elias Bjuhr-93 IFK Umeå 51,30    
  2 Markus Johansson -90 Ume FI 51,67    
  - Jonatan A Ceder-92 Ume FI DNF    
             
    MÄN  400 M SAMLAD LISTA      
  1 Elias Bjuhr-93 IFK Umeå 51,30    
  2 Markus Johansson -90 Ume FI 51,67    
  3 Dennis Wikström-Roos-93 Skellefteå AIK 52,93    
  4 Simon Lindberg-94 Skellefteå AIK 56,51    
  5 Jonas Halvarsson-93 Skellefteå AIK 59,95    
  - Jonatan A Ceder-92 Ume FI DNF    
             
    MÄN  3000 M        
  1 Kristoffer Österlund-72 IFK Umeå 8.44.99    
  2 Jan Westerberg-80 IFK Umeå 9.08.19    
  3 Lukas Borgemo-87 IFK Umeå 9.46.51    
  - Marcus Nilsson-97 Luleå FIF DNF    
             
    MÄN  STAV        
  1 Elias Palo-81 Haparanda SKT 4,63    
  2 Peter Svedlund-90 Haparanda SKT 3,83    
  3 Alexander Håkansson -91 Umedalens IF 3,53    
  - Simon Styrman-91 Haparanda SKT Ingen höjd    
             
    MÄN  TRESTEG        
  1 Fredrik Konradsson-94 IFK Umeå 14,19    
  2 Jonatan A Ceder-92 Ume FI 11,89    
  3 Ville Hyvärinen-93 Haparanda SKT 10,65    
             
    P17  400 M        
  1 Harry Pihl-96 Piteå IF 56,82    
  2 Oliver Langenberg-96 Östersunds GIF 57,59    
  3 Jesper Rönnlund-96 Ume FI 58,38    
             
    P17  60 M HÄCK        
  1 Ludwig Sjödin -95 Skellefteå AIK 8,89    
  2 Jesper Wande-96 Piteå IF 9,96    
  3 Gustav Burman-96 Skellefteå AIK 10,21    
             
    P17  STAV        
  1 Hannes Burman-96 Skellefteå AIK 4,13    
  2 Harry Pihl-96 Piteå IF 4,03    
  3 Jesper Wande-96 Piteå IF 3,03    
  4 Mattias Nilsson-96 Luleå FIF 3,03    
  - Gustav Burman-96 Skellefteå AIK Ingen höjd    
             
    P17  TRESTEG        
  1 Marcus Lövgren-95 Luleå FIF 12,00    
  2 Andreas Pettersson-96 Umedalens IF 11,28    
             
    P15  200 M        
  1 Jesper Rask-97 Bollnäs FIK 25,42    
  2 Jonathan Marklund-97 Skellefteå AIK 27,24    
  3 Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 27,60    
             
    P15  60 M HÄCK        
  1 Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 10,64    
  2 Jonas Sjödin-97 Piteå IF 10,75    
             
    P15  STAV        
  1 Anton Sjöström-97 Ume FI 3,33    
  2 Marcus Arvidsson-93 Ume FI 2,83    
  3 Jonas Sjödin-97 Piteå IF 2,33    
             
    P15  LÄNGD        
  1 Jesper Rask-97 Bollnäs FIK 5,47    
  2 Hampus Wallström-97 Luleå FIF 5,29    
  3 Jonathan Marklund-97 Skellefteå AIK 4,84    
  4 Gustav Björnfot-97 Umedalens IF 4,38    
             
    P14  200 M HEAT 1      
  3 Simon Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 27,41    
  9 Henrik Lindström-98 Luleå FIF 30,98    
  10 Sebastian Häggström-98 Skellefteå AIK 31,26    
             
    P14  200 M HEAT 2      
  5 Edwin Panboon-98 Skellefteå AIK 28,88    
  7 Amir Muhammedi-98 Luleå FIF 29,83    
  8 Lucas Löfgren-98 Söderhamns IF 30,53    
  11 Alex Norlund-98 Skellefteå AIK 31,64    
             
    P14  200 M HEAT 3      
  1 Ludwig Olofsson-98 Bodens FI 25,56    
  2 Nuttakit Boss-98 Piteå IF 25,59    
  4 Filip Nurmela-98 Haparanda SKT 28,10    
  6 Isak Lindqvist-98 Luleå FIF 29,38    
             
    P14  200 M SAMLAD LISTA      
  1 Ludwig Olofsson-98 Bodens FI 25,56    
  2 Nuttakit Boss-98 Piteå IF 25,59    
  3 Simon Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 27,41    
  4 Filip Nurmela-98 Haparanda SKT 28,10    
  5 Edwin Panboon-98 Skellefteå AIK 28,88    
  6 Isak Lindqvist-98 Luleå FIF 29,38    
  7 Amir Muhammedi-98 Luleå FIF 29,83    
  8 Lucas Löfgren-98 Söderhamns IF 30,53    
  9 Henrik Lindström-98 Luleå FIF 30,98    
  10 Sebastian Häggström-98 Skellefteå AIK 31,26    
  11 Alex Norlund-98 Skellefteå AIK 31,64    
             
    P14  60 M HÄCK HEAT 1      
  1 Simon Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 10,26 Final  
  2 Isak Lindqvist-98 Luleå FIF 10,86 Final  
  3 Anders Öberg-98 Piteå IF 11,33 Final  
  4 Edwin Panboon-98 Skellefteå AIK 11,91 Final  
  5 Sebastian Häggström-98 Skellefteå AIK 11,93 Final  
             
    P14  60 M HÄCK HEAT 2      
  1 Hugo Wande-98 Piteå IF 11,19 Final  
  2 Filip Nurmela-98 Haparanda SKT 11,29 Final  
  3 Henrik Lindström-98 Luleå FIF 12,26 Final  
  4 Alex Norlund-98 Skellefteå AIK 12,44    
             
    P14  60 M HÄCK FINAL      
  1 Simon Sigurd-98 Sundsvalls Friidrott 9,94    
  2 Isak Lindqvist-98 Luleå FIF 10,75    
  3 Filip Nurmela-98 Haparanda SKT 10,99    
  4 Hugo Wande-98 Piteå IF 11,32    
  5 Anders Öberg-98 Piteå IF 11,51    
  6 Edwin Panboon-98 Skellefteå AIK 11,54    
  7 Sebastian Häggström-98 Skellefteå AIK 12,01    
  8 Henrik Lindström-98 Luleå FIF 12,61    
             
    P14  STAV        
  1 Victor Waltari-98 Haparanda SKT 2,63    
  2 Filip Nurmela-98 Haparanda SKT 2,63    
  3 Hugo Wande-98 Piteå IF 2,43    
  4 Sebastian Häggström-98 Skellefteå AIK 1,83    
  5 Alex Norlund-98 Skellefteå AIK 1,43    
             
    P13  200 M HEAT 1      
  1 Axel Pihl-99 Piteå IF 30,25    
  2 Oskar Kitti-99 Haparanda SKT 30,77    
  3 Vincent Malm-99 Skellefteå AIK 31,46    
  4 William Lindberg-99 Skellefteå AIK 34,12    
             
    P13  200 M HEAT 2      
  1 Ludvig Lindström Wölker-99 Skellefteå AIK 30,25    
  2 Oscar Lundqvist-99 Sundsvalls Friidrott 31,02    
  3 Robin Forsberg-99 Östersunds GIF 31,23    
  4 Anton Lundin-99 Umedalens IF 33,73    
             
    P13  200 M HEAT 3      
  1 Felix Johansson-99 Tväråselets AIF 26,37    
  2 Simon Westberg-99 IF Vingarna 27,37    
  3 Nikolai Kronmann-99 Söderhamns IF 29,92    
             
    P13  200 M SAMLAD LISTA      
  1 Felix Johansson-99 Tväråselets AIF 26,37    
  2 Simon Westberg-99 IF Vingarna 27,37    
  3 Nikolai Kronmann-99 Söderhamns IF 29,92    
  4 Axel Pihl-99 Piteå IF 30,25    
  5 Ludvig Lindström Wölker-99 Skellefteå AIK 30,25    
  6 Oskar Kitti-99 Haparanda SKT 30,77    
  7 Oscar Lundqvist-99 Sundsvalls Friidrott 31,02    
  8 Robin Forsberg-99 Östersunds GIF 31,23    
  9 Vincent Malm-99 Skellefteå AIK 31,46    
  10 Anton Lundin-99 Umedalens IF 33,73    
  11 William Lindberg-99 Skellefteå AIK 34,12    
             
    P13  60 M HÄCK        
  1 Axel Pihl-99 Piteå IF 10,34    
  2 Nikolai Kronmann-99 Söderhamns IF 10,38    
  3 Simon Westberg-99 IF Vingarna 10,47    
  4 Vincent Malm-99 Skellefteå AIK 11,75    
  5 Ludvig Lindström Wölker-99 Skellefteå AIK 12,15    
  6 William Lindberg-99 Skellefteå AIK 12,60    
  7 Oskar Kitti-99 Haparanda SKT 14,26    
  - Oscar Lundqvist-99 Sundsvalls Friidrott DNS    
             
    P13  STAV        
  1 Simon Westberg-99 IF Vingarna 2,23    
  2 Axel Pihl-99 Piteå IF 2,03    
  3 Ludvig Lindström Wölker-99 Skellefteå AIK 1,83    
  4 Vincent Malm-99 Skellefteå AIK 1,83    
  5 Oskar Kitti-99 Haparanda SKT 1,63    
  6 William Lindberg-99 Skellefteå AIK 1,63    
             
    KVINNOR  400 M        
  1 Anna-Karin Barcheus-89 Bodens FI 61,34    
  - Angelica Lilja-91 Lerum friidrott DNF    
             
    KVINNOR  3000 M        
  1 Elisabeth Clausen-90 Tväråselets AIF 10,28,07    
  2 Cecilia Edström-70 Umedalens IF 12,54,18    
  - Jenny Jansson-76 IFK Umeå DNS    
             
    KVINNOR  60 M HÄCK        
  1 Linnea Styrman-94 Haparanda SKT 9,29    
  2 Elin Sjödin-95 Piteå IF 10,46    
  3 Annie Johansson-93 IFK Umeå 10,57    
  4 Malin Forsberg-93 Ume FI 12,00    
             
    KVINNOR  TRESTEG        
  1 Clara Bogfors-97 Hallens SK 10,92    
  2 Emma Granlund-89 Skellefteå AIK 10,36    
             
    F17  400 M        
  1 Madelene Stedt-96 Tväråselets AIF 64,78    
  2 Jennifer Hemström-95 IFK Märsta 65,84 EJ INLM
             
    F17  60 M HÄCK        
  1 Elin Sjödin-95 Piteå IF 9,96    
  2 Jennifer Hemström-95 IFK Märsta 10,49 EJ INLM
             
    F17  STAV        
  1 Josefine Lohman-96 Skellefteå AIK 2,83    
  - Ina Westin-95 Haparanda SKT Ingen höjd    
             
    F17  TRESTEG        
  1 Eva-Marie Vikström-95 Haparanda SKT 11,01    
  2 Hanna Fors-95 Piteå IF 10,30    
  3 Josefine Lohman-96 Skellefteå AIK 9,22    
  4 Linnea Vidmark-96 Skellefteå AIK 8,78    
  5 Moa Mellberg-95 Piteå IF 8,42    
             
    F15  200 M HEAT 1      
  1 Minna Södermark-97 Ume FI 28,43    
  4 Isa Dübbel-97 Vemhåns IK 31,68    
  5 Elisabeth Sundin-97 Ängebo IK 32,45    
             
    F15  200 M HEAT 2      
  2 Anna Hillbom-97 Gällivare SK Friidrott 29,29    
  3 Molly Sjöstam-97 Umedalens IF 29,66    
             
    F15  200 M SAMLAD LISTA      
  1 Minna Södermark-97 Ume FI 28,43    
  2 Anna Hillbom-97 Gällivare SK Friidrott 29,29    
  3 Molly Sjöstam-97 Umedalens IF 29,66    
  4 Isa Dübbel-97 Vemhåns IK 31,68    
  5 Elisabeth Sundin-97 Ängebo IK 32,45    
             
    F15  60 M HÄCK        
  1 Isabelle Nilsson-97 Piteå IF 9,79    
  2 Melinda Hedestig-97 Luleå FIF 9,90    
  3 Amanda Nordin-97 Skellefteå AIK 11,49    
             
    F15  STAV        
  1 Sofia Wara-Sandin-97 Haparanda SKT 1,83    
             
    F15  LÄNGD        
  1 Clara Bogfors-97 Hallens SK 5,19    
  2 Madelene Dahlberg-97 Piteå IF 4,88    
  3 Isabelle Nilsson-97 Piteå IF 4,87    
  4 Melinda Hedestig-97 Luleå FIF 4,58    
  5 Alva Västerby-97 Skellefteå AIK 4,57    
  6 Anna Hillbom-97 Gällivare SK Friidrott 4,29    
  7 Alexandra Nilsson-97 Skellefteå AIK 4,26    
  8 Sofia Wara-Sandin-97 Haparanda SKT 4,21    
  9 Isa Dübbel-97 Vemhåns IK 4,13    
  10 Molly Sjöstam-97 Umedalens IF 4,10    
  11 Amanda Nordin-97 Skellefteå AIK 3,78    
  12 Stina Juntti-97 Haparanda SKT 3,20    
             
    F14  200 M HEAT 1      
  17 Matilda Brännström-98 Umedalens IF 31,50    
  21 Klara Larsson Niemi-98 Gällivare SK Friidrott 32,60    
  23 Patricia Vildhede-98 Vemhåns IK 35,38    
             
    F14  200 M HEAT 2      
  11 Fredrika Persson-98 Haparanda SKT 30,27    
  18 Rebecka Samuelsson-98 Iggesunds SK 31,64    
  20 Linnea Strömberg-98 Skellefteå AIK 31,97    
  22 Celina Stenman-98 Skellefteå AIK 34,12    
             
    F14  200 M HEAT 3      
  14 Stina Westin-98 Östersunds GIF 30,70    
  15 Diana Skaugvoll-98 Gällivare SK Friidrott 31,05    
  16 Kebne Juthberg-98 Umedalens IF 31,48    
  19 Nina Berg-98 Piteå IF 31,73    
             
    F14  200 M HEAT 4      
  5 Anna Engeli-98 Östersunds GIF 29,48    
  9 Mikaela Arousell-98 Iggesunds SK 30,20    
  10 Lydia Håkansson-98 Östersunds GIF 30,25    
  12 Stina Johansson-98 Ängebo IK 30,30    
             
    F14  200 M HEAT 5      
  3 Elin Larsgren-98 Piteå IF 28,73    
  6 Mariell Bodin-98 Vemhåns IK 29,89    
  8 Linnea Carpenter-98 Östersunds GIF 30,13    
  13 Elsa Olsson-98 Umedalens IF 30,49    
             
    F14  200 M HEAT 6      
  1 Emelie Nyman-Wänseth-98 Östersunds GIF 26,94    
  2 Alma Gustafsson-98 IF Vingarna 27,94    
  4 Ellen Eklund-98 Piteå IF 28,79    
  7 Melicia Lindström-98 Umedalens IF 30,00    
             
    F14  200 M SAMLAD LISTA      
  1 Emelie Nyman-Wänseth-98 Östersunds GIF 26,94    
  2 Alma Gustafsson-98 IF Vingarna 27,94    
  3 Elin Larsgren-98 Piteå IF 28,73    
  4 Ellen Eklund-98 Piteå IF 28,79    
  5 Anna Engeli-98 Östersunds GIF 29,48    
  6 Mariell Bodin-98 Vemhåns IK 29,89    
  7 Melicia Lindström-98 Umedalens IF 30,00    
  8 Linnea Carpenter-98 Östersunds GIF 30,13    
  9 Mikaela Arousell-98 Iggesunds SK 30,20    
  10 Lydia Håkansson-98 Östersunds GIF 30,25    
  11 Fredrika Persson-98 Haparanda SKT 30,27    
  12 Stina Johansson-98 Ängebo IK 30,30    
  13 Elsa Olsson-98 Umedalens IF 30,49    
  14 Stina Westin-98 Östersunds GIF 30,70    
  15 Diana Skaugvoll-98 Gällivare SK Friidrott 31,05    
  16 Kebne Juthberg-98 Umedalens IF 31,48    
  17 Matilda Brännström-98 Umedalens IF 31,50    
  18 Rebecka Samuelsson-98 Iggesunds SK 31,64    
  19 Nina Berg-98 Piteå IF 31,73    
  20 Linnea Strömberg-98 Skellefteå AIK 31,97    
  21 Klara Larsson Niemi-98 Gällivare SK Friidrott 32,60    
  22 Celina Stenman-98 Skellefteå AIK 34,12    
  23 Patricia Vildhede-98 Vemhåns IK 35,38    
             
    F14  STAV        
  1 Signe Kumpula-98 Haparanda SKT 2,23    
  1 Vilma Styrman-98 Haparanda SKT 2,23    
  3 Alva Björkman-98 Haparanda SKT 2,03    
  4 Alma Gustavsson-98 IF Vingarna 2,03    
  5 Anna Engeli-98 Östersunds GIF 2,03    
  6 Linnea Carpenter-98 Östersunds GIF 2,03    
  7 Elin Larsgren-98 Piteå IF 1,83    
  8 Jessica Preiman-98 Haparanda SKT 1,83    
  9 Anastasia Johansson-98 Gällivare SK Friidrott 1,63    
  10 Wilma Vidmark-98 Skellefteå AIK 1,63    
  11 Jenny Karlsson-98 Umedalens IF 1,43    
  11 Linnea Strömberg-98 Skellefteå AIK 1,43    
  11 Emma Andersson-98 Umedalens IF 1,43    
             
    F13  200 M HEAT 1      
  1 Sofie Axelsson-99 Ängebo IK 31,23    
  2 Izabelle Lindgren-99 Umedalens IF 33,01    
  3 Maria Granlund Aune-99 Marieby GIF 33,52    
             
    F13  200 M HEAT 2      
  1 Lisa Wendel-99 Umedalens IF 31,42    
  2 Cecilia Nordström-99 Umedalens IF 32,11    
  3 Emelie Gerdsdorff-99 Sundsvalls Friidrott 33,32    
  4 Ellen Sjöstam-99 Umedalens IF 37,84    
             
    F13  200 M HEAT 3      
  1 Kärstin Lantto-99 Gällivare SK Friidrott 31,00    
  2 Ida Forss-99 Marieby GIF 31,76    
  3 Jennifer Dahlberg-99 Piteå IF 32,08    
  4 Alexandra Rindelöv-99 Haparanda SKT 32,08    
             
    F13  200 M HEAT 4      
  1 Rebecca Jansson-99 Östersunds GIF 30,79    
  2 Carolina Svensson-99 Marieby GIF 31,59    
  3 Isabelle Sundström-99 Piteå IF 31,72    
  4 Alma Olausson-99 Gällivare SK Friidrott 31,83    
             
    F13  200 M HEAT 5      
  1 Alva Lind-99 IFK Umeå 29,26    
  2 Emma Oscarsson-99 Bodens FI 29,40    
  3 Evelina Backeström-99 Umedalens IF 29,74    
  4 Elin Backlund-99 Marieby GIF 30,34    
             
    F13  200 M SAMLAD LISTA      
  1 Alva Lind-99 IFK Umeå 29,26    
  2 Emma Oscarsson-99 Bodens FI 29,40    
  3 Evelina Backeström-99 Umedalens IF 29,74    
  4 Elin Backlund-99 Marieby GIF 30,34    
  5 Rebecca Jansson-99 Östersunds GIF 30,79    
  6 Kärstin Lantto-99 Gällivare SK Friidrott 31,00    
  7 Sofie Axelsson-99 Ängebo IK 31,23    
  8 Lisa Wendel-99 Umedalens IF 31,42    
  9 Carolina Svensson-99 Marieby GIF 31,59    
  10 Isabelle Sundström-99 Piteå IF 31,72    
  11 Ida Forss-99 Marieby GIF 31,76    
  12 Alma Olausson-99 Gällivare SK Friidrott 31,83    
  13 Jennifer Dahlberg-99 Piteå IF 32,08    
  14 Alexandra Rindelöv-99 Haparanda SKT 32,08    
  15 Cecilia Nordström-99 Umedalens IF 32,11    
  16 Izabelle Lindgren-99 Umedalens IF 33,01    
  17 Emelie Gerdsdorff-99 Sundsvalls Friidrott 33,32    
  18 Maria Granlund Aune-99 Marieby GIF 33,52    
  19 Ellen Sjöstam-99 Umedalens IF 37,84    
             
    F13  60 M HÄCK HEAT 1      
  1 Saga Backeström-99 Umedalens IF 10,79 Final  
  2 Kärstin Lantto-99 Gällivare SK Friidrott 11,49 Final  
  3 Hanna Viklund-99 Umedalens IF 11,55 Final  
  4 Jennifer Dahlberg-99 Piteå IF 11,88    
  5 Carolina Svensson-99 Marieby GIF 12,23    
  6 Isabelle Sundström-99 Piteå IF 12,32    
  7 Amanda Sandgren-99 IFK Umeå 14,60    
             
    F13  60 M HÄCK HEAT 2      
  1 Elin Backlund-99 Marieby GIF 11,08 Final  
  2 Sara Engman-99 Bodens FI 11,16 Final  
  3 Evelina Backeström-99 Umedalens IF 11,36 Final  
  4 Rosa Wallgårda-99 Luleå FIF 11,75 Final  
  5 Lovisa Sandgren-99 IFK Umeå 11,79 Final  
  6 Sofie Axelsson-99 Ängebo IK 12,19    
  7 Emelie Gerdsdorf-99 Sundsvalls FI 13,30    
  8 Alexandra Rindelöv-99 Haparanda SKT 13,81    
             
    F13  60 M HÄCK FINAL      
  1 Saga Backeström-99 Umedalens IF 10,55    
  2 Sara Engman-99 Bodens FI 11,03    
  3 Hanna Viklund-99 Umedalens IF 11,04    
  4 Elin Backlund-99 Marieby GIF 11,12    
  5 Evelina Backeström-99 Umedalens IF 11,44    
  6 Kärstin Lantto-99 Gällivare SK Friidrott 11,45    
  7 Lovisa Sandgren-99 IFK Umeå 11,89    
  8 Rosa Wallgårda-99 Luleå FIF 12,01    
             
    F13  STAV        
  1 Saga Backeström-99 Umedalens IF 2,23    
  2 Hanna Viklund-99 Umedalens IF 2,23    
  3 Evelina Backeström-99 Umedalens IF 2,03    
  4 Lovisa Sandgren-99 IFK Umeå 1,83    
  4 Isabella Viklund-99 IFK Umeå 1,83    
  6 Ebba Briell-99 Östersunds GIF 1,83    
  6 Isabelle Sundström-99 Piteå IF 1,83    
  8 Jennifer Dahlberg-99 Piteå IF 1,83    
  8 Meliha Salgut-99 Skellefteå AIK 1,83    
  10 Emilia Hannerfors-99 Haparanda SKT 1,43    
             
    Stafett 8 x 200 m 13-14 åringar        
  1 Norrbotten        
  2 Västerbotten        
Uppdaterad: 25 AUG 2014 15:37 Skribent: Mats Hillblom

sparbankennord-logo

Postadress:
Gällivare SK - Friidrott
Fri-Idrottsektionen, Kvarnbacksvägen 4
98235 Gällivare

Besöksadress:
Stuga nr 4, Gällivare Camping, Kvarnbacksvägen 4
98235 Gällivare

Kontakt:
Tel: 097055825
E-post: This is a mailto link

Se all info