Sprintcup 3 2010må 2010-05-10 19:47
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H 10  (2)      

    1          Larsson Gabriel                    GIF Gammelstads IF            6:52 S        
    2          Tuuri Kalle                        ÄIFOK Älvsby IF OK           25:04          



D 10  (4)      

    1          Södersten Jenny                    GIF Gammelstads IF            8:26 S        
    2          Christoffersson Elsa               OKR OK Renen                  8:37 S        
    3          Wiklund Anna                       GIF Gammelstads IF            9:44 S        

               Holmgren Else                      BAIK Bergnäsets AIK       Ej godk.          



H 12  (4)      

    1          Salen Robin                        OKR OK Renen                 10:40 S        
    2          Wickbom Rasmus                     WIK Vittjärvs IK             11:12 S        
    3          Emlen Albin                        WIK Vittjärvs IK             12:35 S        
    4          Turri Erik                         ÄIFOK Älvsby IF OK           15:54 S        



D 12  (5)      

    1          Tuoremaa Hanna                     WIK Vittjärvs IK             11:42 S        
    2          Nordlund Elin                      PIF Piteå IF                 12:59 S        
    3          Öberg Elvira                       PIF Piteå IF                 13:58 S        
    4          Westin Sofia                       WIK Vittjärvs IK             14:16 S        
    5          Södersten Anna                     GIF Gammelstads IF           17:52 B        



H 14  (4)      

    1          Westin Oskar                       WIK Vittjärvs IK             11:36 S        
    2          Henriksson Nils                    SIF Seskarö IF               15:23 S        
    3          Pakkala Erik                       WIK Vittjärvs IK             16:15 S        
    4          Andersson Elias                    GIF Gammelstads IF           20:14          



D 14  (6)      

    1          Salen Isabelle                     OKR OK Renen                 12:15 S        
    2          Holmgren Sigrid                    BAIK Bergnäsets AIK          14:45 S        
    3          Nordlund Ida                       PIF Piteå IF                 14:46 S        
    4          Nilsson Susanne                    OKR OK Renen                 15:22 S        
    5          Emlen Linnea                       WIK Vittjärvs IK             15:41 S        
    6          Leffler-Rosendahl Signe            OKR OK Renen                 17:35 S        



H 16  (4)      

    1          Salen Filip                        OKR OK Renen                 13:21 S        
    2          Christoffersson Axel               OKR OK Renen                 14:50 S        
    3          Ögren Erik                         BAIK Bergnäsets AIK          15:23 S        
    4          Byberg Olov                        WIK Vittjärvs IK             17:03 S        



D 16  (8)      

    1          Sundström Ida                      OKR OK Renen                 13:02 S        
    2          Wickbom Evelina                    WIK Vittjärvs IK             14:12 S        
    3          Tuoremaa Josefin                   WIK Vittjärvs IK             14:22 S        
    4          Westborg Siri                      WIK Vittjärvs IK             17:17 S        
    5          Öberg Hanna                        PIF Piteå IF                 17:24 S        
    6          Leffler-Rosendahl Agnes            OKR OK Renen                 19:38 S        
    7          Pakkala Emma                       WIK Vittjärvs IK             26:23          

               Sundström Lisa                     OKR OK Renen              Ej godk.          



Ö1  (5)        

    1          Lauri David                        Haparanda OK                 14:04 S        
    2          Kivijärvi Klara                    OKR OK Renen                 14:11 S        
    3          Marksröm Simon                     OKR OK Renen                 14:21 S        
    4          Wickbom Emilia                     WIK Vittjärvs IK             20:57 S        
    5          Engström Moa                       OKR OK Renen                 22:38 B        



Ö4  (7)        

    1          Nilsson Louise                     OKR OK Renen                 12:17 S        
    2          Wickbom Anneli                     WIK Vittjärvs IK             12:39 S        
    3          Berglund Rikard                    WIK Vittjärvs IK             13:18 S        
    4          Byberg Linnea                      WIK Vittjärvs IK             13:26 S        
    5          Tuoremaa Karin                     WIK Vittjärvs IK             13:30 S        
    6          Jonson Linda                       OKR OK Renen                 22:55          
    7          Bergström Maria                    OKV OK Vargen                24:04          



Ö8  (3)        

    1          Rosendahl Krister                  OKR OK Renen                 19:53 S        
    2          Kivijärvi Mikael                   OKR OK Renen                 23:28 S        
    3          Nordlund Ann                       PIF Piteå IF                 37:31          



H 21  (25)     

    1          Bennitz Anders                     OKR OK Renen                 12:03 S        
    2          Waller Simon                       OKV OK Vargen                12:42 S        
    3          Svartholm Ivar                     GIF Gammelstads IF           13:23 S        
    4          Svartholm Joar                     GIF Gammelstads IF           13:27 S        
    5          Nordberg Ulrik                     BAIK Bergnäsets AIK          13:39 S        
    6          Lundholm Markus                    OKR OK Renen                 14:17 S        
    7          Mannberg Niklas                    HOK Högåker OK               14:36 S        
    8          Henriksson Niklas                  GIF Gammelstads IF           15:06 S        
    9          Bergström Martin                   ÄIFOK Älvsby IF OK           15:12 S        
   10          Bergström Adrian                   ÄIFOK Älvsby IF OK           15:45 S        
   11          Brännmark Viktor                   ÄIFOK Älvsby IF OK           16:13 S        
   12          Wållberg Mats                      VOK Vännäs OK                16:24 S        
   13          Perman Niklas                      WIK Vittjärvs IK             16:32 S        
   14          Edenrot Karl                       ÄIFOK Älvsby IF OK           16:43 S        
   15          Nordberg Tage                      BAIK Bergnäsets AIK          17:31 S        
   16          Holmgren Carl                      BAIK Bergnäsets AIK          18:01 S        
   17          Öhrnerling Sven                    OKR OK Renen                 18:15 S        
   18          Berglund Krister                   WIK Vittjärvs IK             19:24 B        
   19          Zakariasson Anton                  GIF Gammelstads IF           22:38          
   20          Nordberg Lars-Olov                 BAIK Bergnäsets AIK          23:42          
   21          Westborg Karl-Johan                WIK Vittjärvs IK             24:39          
   22          Toresson Zacke                     OKN OK Nacke                 28:44          
   23          Lindehag Samuel                    ÄIFOK Älvsby IF OK           29:53          
   24          Henriksson Kjell                   SIF Seskarö IF               30:14          

               Engström Fredrik                   OKR OK Renen              Ej godk.          



D 21  (11)     

    1          Turesson Lena                      OKR OK Renen                 13:07 S        
    2          Bergström Emma                     OKV OK Vargen                13:52 S        
    3          Emlen Karin                        WIK Vittjärvs IK             14:38 S        
    4          Noren Ida                          ÄIFOK Älvsby IF OK           15:13 S        
    5          Christoffersson Evelina            OKR OK Renen                 16:25 S        
    6          Wickbom Andrea                     WIK Vittjärvs IK             17:55 S        
    7          Spett Josefin                      GIF Gammelstads IF           18:41 S        
    8          Holmbom Petra                      WIK Vittjärvs IK             20:21 B        
    9          Södersten Camilla                  GIF Gammelstads IF           20:33 B        
   10          Bergelin Agneta                    BAIK Bergnäsets AIK          24:38          
   11          Öberg Viktoria                     PIF Piteå IF                 26:31          



H 50  (4)      

    1          Noren Sture                        ÄIFOK Älvsby IF OK           12:41 S        
    2          Mörtberg Kjell                     BBK Bodens BK                17:55 S        
    3          Jansson Roland                     ÄIFOK Älvsby IF OK           18:09 S        
    4          Salomonsson Roland                 Brännans IF                  28:47          



D 50  (2)      

    1          Jansson Ann                        ÄIFOK Älvsby IF OK           20:45 S        
    2          Perhult Ulla                       OKV OK Vargen                21:00 S        



Insk  (4)      

    1          Turesson Ella                      OKR OK Renen                 14:16 S        
    2          Djurberg Elin                      BAIK Bergnäsets AIK          21:20 B        
    3          Pettersson Max                     OKR OK Renen                 23:09          
    4          Turesson Minna                     OKR OK Renen                 24:48