Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "VT 2017 - Grupper"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

VT 2017 - Grupper


Kl. 15.30-16.30

Ljusblå

Oscar Larsson

Noel Jarnulf

Alva Nyberg

Nellie Woxlin

Alfred Palmberg

Ellie Gabrielsson

Tora Gabrielsson

Juni Schröder Zaidi

Isabella Sundelin

Jolene Brisfjord

Sixten Ersholt

Molly Utter Palm

Ella Moberg

Simon Kluge

 

Tränare: Klara A

Hjälptränare: Amanda W

Ljuslila

Signe Berglund

Julian Mattsson

Lavin Bozlak

Linna Nyström

Isabelle Grahn

Linnie Edman

Pella Almqvist

Frida Bramfeldt Imris

Lucas Lindberg

 

 

 

 

 

 

Tränare: Alva L

Hjälptränare: Lanya F

Ljusrosa

Kerstin Stugbäck

Maja Liedemit Westerlund

Nora Robinsson

Joanna Olofsson

Amelia Michajlowska

Junie Wilén Öjergren

Isabelle Englund

Meja Lindström

 

 

Tränare: Stina W

Ljusgrön

Ebba Svensson

Lilly Thunstedt

Thealie  Galfvensjö  

Jakob Schröder Zaidi

Elma Bergström

Livia Herbst  

 

 

 

 

 

Tränare: Lisa J

Mörkgul

Line Boman

Emma Harrysson

Ebba Jarnulf

Disa Gabrielsson

Maja Wilén Öjergren

Salome Olofsson

Sigrid Palmberg

Iulia Lesanu

Flavia Lesanu 

Monique Da Silva Malmros

Stella Bramfeldt Imris

Julia Baldwin

Ella Larsson

Maya Lindberg

 

 

 

 

Tränare: Ebba M

Hjälptränare: Engla S-Z

 

 

 

 

 

 

Kl. 16.30-17.30

Mörkrosa

Leonora Andersson Wonevik

Alva Magnusson

Elly Röstberg

Elmida Spåls

Svea Wallmark

Jennifer Landos

Lea Jernberg

 

Tränare: Klara A

Mörkblå

Stephanie Gunnarsson Karlsson

Wilma Stolt-öhman

Mira Wahlman 

Miranda Liss

 

 

 

 

 

 Tränare: Tilda F

Mörkgrå

Ellen Zhang

Sofia  Daaboul  

Matilda Björk

Julia Ekmarck

Adrian Liss

Engla Nikkinen

Isabella Mol

Siri Almqvist

Liv Ronia Aydin

Maya Pender

Isabella Wennerberg

Ella Moberg

 

Tränare: Ida B

Hjälptränare: Sandra B

Mörklila

Tilda Waage

Hanna Olsson

Alice Murèn  

Kajsa Orevik

Kanthika Sirinithiron

Linn McGougan

Felicia Hedberg

Elin Zhang

Alice Grip

Naz-peri Varda

Jennifer Landos Söllvander

Lana Rasheed

Hilma Larsson

 

 

Tränare: Linda L

 Mörkgrön

Hanna Höbenreich

Meja Kovacic

Anderi Vanghelescu

Tania Vanghelescu

 

Tränare: Ebba M

Hjälptränare: Amanda W

 

 

 
 

 

Såhär håller grupperna till på isen:

Träning kl. 15.30

 

Träning kl. 16.30

Inga nyheter är skapade

Instagram

Fb

Ersand Förvaltning AB

SISU

 

Sponsorhuset

 Klicka här länk sponsor huset

 

Gävle bingo

Postadress:
Gävle KK - Konståkning
Helena Wiksell, Järpvägen 17
80424 Gävle

Kontakt:
Tel: +46706938066
E-post: info@gavlekonstakningsklubb.se

Se all info