Hoppa till sidans innehåll

Preliminärt tidsschema Geflepiruetten


Lördag 19 november        
COMPETITION: Competition        
CATEGORY: Ungdom 13-G Stjärnklass   DATE: 2016-11-19  
Segment 2 / Free Skating        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 6 Warm-up Group 1   09:00:00 09:29:00  
7 - 12 Warm-up Group 2   09:29:00 09:58:00  
13 - 18 Warm-up Group 3   09:58:00 10:27:00  
  Resurfacing of the ice   10:27:00 10:45:00  
           
           
CATEGORY: Ungdom 15 Stjärnklass   DATE: 2016-11-19  
Segment 2 / Free Skating        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 7 Warm-up Group 1   10:45:00 11:18:00  
8 - 15 Warm-up Group 2   11:18:00 11:55:00  
           
           
CATEGORY: Ungdom A 13 - Flickor   DATE: 2016-11-19  
Segment 1 / Short Program        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 2 Warm-up Group 1   11:55:00 12:10:00  
           
  Förmiddagens åkare på isen för ärevarv, extragåvor och fotografering
  Lunch        
           
CATEGORY: Ungdom B 15_1 - Flickor   DATE: 2016-11-19  
Segment 2 / Free Skating        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 1 Warm-up Group 1   13:00:00 13:10:00  
CATEGORY: Ungdom B 15_2 - Flickor   DATE: 2016-11-19  
Segment 2 / Free Skating        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 6 Warm-up Group 1   13:00:00 13:45:00  
           
           
CATEGORY: MINIOR Stjärnklass   DATE: 2016-11-19  
Segment 2 / Free Skating        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 7 Warm-up Group 1   13:45:00 14:14:30  
8 - 15 Warm-up Group 2   14:14:30 14:47:30  
16 - 23 Warm-up Group 3   14:47:30 15:20:30  
  Resurfacing of the ice   15:20:30 15:35:30  
24 - 31 Warm-up Group 4   15:35:30 16:08:30  
32 - 39 Warm-up Group 5   16:08:30 16:41:00  
40 - 47 Warm-up Group 6   16:41:30 17:14:30  
           
           
CATEGORY: Ungdom A 13 - Flickor   DATE: 2016-11-19  
Segment 2 / Free Skating        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 2 Warm-up Group 1   17:15:00 17:32:00  
           
  Eftermiddagens åkare på isen för ärevarv, extragåvor och fotografering
           
           
Söndag 20 november        
CATEGORY: Ungdom 13-1 Stjärnklass, Grupp 2 DATE: 2016-11-20  
Segment 2 / Free Skating        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 6 Warm-up Group 1   09:00:00 09:29:00  
7 - 12 Warm-up Group 2   09:29:00 09:58:00  
           
           
CATEGORY: JUNIOR Stjärnklass   DATE: 2016-11-20  
Segment 2 / Free Skating        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 5 Warm-up Group 1   09:58:00 10:25:30  
  Resurfacing of the ice   10:25:30 10:40:30  
           
           
CATEGORY: Ungdom B 13 - Flickor   DATE: 2016-11-20  
Segment 2 / Free Skating        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 7 Warm-up Group 1   11:00:00 11:45:00  
8 - 15 Warm-up Group 2   11:45:00 12:30:00  
           
           
CATEGORY: MINIOR B - Flickor Pojkar   DATE: 2016-11-20  
Segment 2 / Free Skating        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 2 Warm-up Group 1   12:35:00 12:49:00  
     
     
CATEGORY: Ungdom 13-1 Stjärnklass, Grupp 1 DATE: 2016-11-20  
Segment 2 / Free Skating        
Start no Warm-up groups   Start time Finish time  
1 - 7 Warm-up Group 1   12:50:00 13:30:00  
           
  Dagens åkare på isen för ärevarv, extragåvor och fotografering  
           
Uppdaterad: 17 NOV 2016 22:26 Skribent: Maria Hälsingdal
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle KK - Konståkning
Helena Wiksell, Järpvägen 17
80424 Gävle

Kontakt:
Tel: +46706938066
E-post: This is a mailto link

Se all info