Hoppa till sidans innehåll

Vinterspelen 2014


Resultat Vinterspelen 15 nov 2014

   Glanshammars IF arrangerade i Tybblelundshallen, Örebro 
 
    MÄN 60 M      

1   Noa Fridell -99 Eskilstuna FI 7,81      
2   Anton Östebo -96 Glanshammars IF 7,84      
3   David Svensson -97 Stocksäters IF 7,85      
4   Arvid Larsson -99 Stocksäters IF 8,53      
5   Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 9,30      
               


    MÄN 200 M      

1   David Svensson -97 Stocksäters IF 25,91      
2   Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 31,43      
               


    MÄN 3000 M      

1   Anders Prytz -85 Rånäs 4H 9.32,10      
2   Jack Karlsson -99 KFUM Örebro 9.36,64      
3   Jonathan Edemalm -99 Eskilstuna FI 9.56,01      
4   Abdi Farah -98 Stocksäters IF 10.51,44      
               


    MÄN HÖJD      

1   Mikael Jansson -98 KFUM Örebro 1,88      
2   Robin Edqvist -99 KFUM Örebro 1,82      
3   Gustav Ivarsson -99 KFUM Örebro 1,69      
               

 

 
Gustav Ivarsson
Robin Edqvist
Mikael Jansson
144 149 154 159 164 169 174 179 182 185 188 190
o   o   xo  xxo xo  xxo xxx
        o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
                        o   o   o   o   o   xxx

    MÄN LÄNGD      

1   Mikael Jansson -98 KFUM Örebro 5,70      
2   David Svensson -97 Stocksäters IF 5,65      
3   Noa Fridell -99 Eskilstuna FI 5,53      
4   Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 3,89      
               

 

 
David Svensson
Anthony Treacher
Noa Fridell
Mikael Jansson
   x    565      x      x    556    533
 389    361      x    364    388    378
 423    533    543    551    538    553
 565    567    551    538    554    570

    P15 60 M      

1   Elias Sahlin -01 IFK Lidingö 8,07      
2   Rikard Bergenarp -00 Glanshammars IF 8,08      
3   Albin Andersson -00 IFK Lidingö 8,14      
4   Kalle Hällgren -01 KFUM Örebro 8,24      
5   Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 8,59      
6   Viktor Karlsson -00 Wedevågs IF 8,95      
7   Linus Strand -01 KFUM Örebro 9,00      
8   Albin Hagberg -00 Katrineholms SK 9,09      
               


    P15 200 M  HEAT 1    

1   Simon Lövgren -00 KFUM Örebro 28,89      
2   Linus Strand -01 KFUM Örebro 29,53      
3   Viktor Karlsson -00 Wedevågs IF 32,62      
               


    P15 200 M  HEAT 2    

1   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 25,31      
2   Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 28,21      
3   Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 28,67      
4   Philip Wilhelmsson -01 KFUM Örebro 29,65      
               


    P15 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 25,31      
2   Marcus Hagerud -01 Mälarhöjdens IK 28,21      
3   Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 28,67      
4   Simon Lövgren -00 KFUM Örebro 28,89      
5   Linus Strand -01 KFUM Örebro 29,53      
6   Philip Wilhelmsson -01 KFUM Örebro 29,65      
7   Viktor Karlsson -00 Wedevågs IF 32,62      
               


    P15 800 M      

1   Olle Tyrsmo -00 Glanshammars IF 2.20,28      
2   Tomas Johansson -00 KFUM Örebro 2.27,64      
3   Melker Forsberg -01 Glanshammars IF 2.28,96      
4   Jack Tranderyd -00 KFUM Örebro 2.29,95      
               


    P15 60 M HÄCK      

1   Albin Andersson -00 IFK Lidingö 9,39      
2   Tomas Johansson -00 KFUM Örebro 9,41      
3   Elias Sahlin -01 IFK Lidingö 9,58      
4   Jack Tranderyd -00 KFUM Örebro 10,18      
5   Simon Lövgren -00 KFUM Örebro 11,56      
               


    P15 HÖJD      

1   Elias Sahlin -01 IFK Lidingö 1,69      
2   Jack Tranderyd -00 KFUM Örebro 1,59      
3   Tomas Johansson -00 KFUM Örebro 1,54      
4   Albin Andersson -00 IFK Lidingö 1,49      
               

 

 
Elias Sahlin
Tomas Johansson
Jack Tranderyd
Albin Andersson
134 139 144 149 154 159 164 169 174
                    o   o   xo  xxx
        o   o   o   xxx
    o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   xxo xxx

    P15 LÄNGD      

1   Tomas Johansson -00 KFUM Örebro 5,34      
2   Elias Sahlin -01 IFK Lidingö 5,27      
3   Jack Tranderyd -00 KFUM Örebro 4,65      
4   Albin Hagberg -00 Katrineholms SK 4,41      
5   Linus Strand -01 KFUM Örebro 4,33      
6   Simon Lövgren -00 KFUM Örebro 4,02      
7   Viktor Karlsson -00 Wedevågs IF 3,86      
8   Albin Andersson -00 IFK Lidingö 3,62      
9   Erik Hanell -01 Stocksäters IF 3,51      
               

 

 
Albin Andersson
Erik Hanell
Linus Strand
Jack Tranderyd
Viktor Karlsson
Elias Sahlin
Tomas Johansson
Albin Hagberg
Simon Lövgren
   x    362      x      x      x      x
 351      x      x
   x      x    433    347      x      x
   x      x    452    465    441    433
 377    373      x    386      x    365
 503    527    509    510    512    520
 436    444    534    519    236    470
 432    441    421    417    428      x
 389    397    398    402    362    354

    P15 KULA 4,0      

1   Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro 12,38      
2   Tomas Johansson -00 KFUM Örebro 10,37      
3   Albin Hagberg -00 Katrineholms SK 7,54      
4   Jack Tranderyd -00 KFUM Örebro 7,06      
5   Viktor Karlsson -00 Wedevågs IF 6,76      
               

 

 
Albin Hagberg
Tomas Johansson
Sebastian Erlandh
Jack Tranderyd
Viktor Karlsson
 729   740   738   720   752   754
   x  1002     x   916   993  1037
1164  1171  1207  1178  1143  1238
 647   706   685   576   595   680
 676     x   508   514   661   653

    P13 60 M  HEAT 1    

1   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 8,69   Final  
2   Veljko Paripovic -03 KFUM Örebro 8,92   Final  
3   André Särnholm -02 KFUM Örebro 8,98   Final  
4   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 9,04   Final  
5   Alfred von Hofsten -03 KFUM Örebro 9,94      
6   Benjamin Berge -03 Motala AIF 10,21      
               


    P13 60 M  HEAT 2    

1   Karl-William Einarsson -02 Wedevågs IF 8,85   Final  
2   Hugo Zander -03 Hjo FK 9,16   Final  
3   Tobias Erlandh -03 KFUM Örebro 9,26   Final  
4   Oliver Unosson -02 Fjugesta IF 9,27   Final  
5   Ludvig Molinder -03 KFUM Örebro 9,37      
6   Philip Zetterman -03 KFUM Örebro 9,70      
7   Gustav Andersson -02 IFK Lidingö 10,01      
               


    P13 60 M  FINAL    

1   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 8,71      
2   Karl-William Einarsson -02 Wedevågs IF 8,74      
3   Veljko Paripovic -03 KFUM Örebro 8,82      
4   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 8,93      
5   Oliver Unosson -02 Fjugesta IF 9,00      
6   André Särnholm -02 KFUM Örebro 9,10      
7   Hugo Zander -03 Hjo FK 9,24      
8   Tobias Erlandh -03 KFUM Örebro 9,37      
               


    P13 200 M  HEAT 1    

1   Benjamin Berge -03 Motala AIF 35,88      
2   Lukas Zander -03 Hjo FK 36,82      
               


    P13 200 M  HEAT 2    

1   Veljko Paripovic -03 KFUM Örebro 30,64      
2   Hugo Zander -03 Hjo FK 32,20      
-   Philip Zetterman -03 KFUM Örebro DQ F4.2.9      
               


    P13 200 M  HEAT 3    

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö ej tid      
2   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro ej tid      
2   Karl-William Einarsson -02 Wedevågs IF ej tid      
2   André Särnholm -02 KFUM Örebro ej tid      
               


    P13 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö ej tid      
2   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro ej tid      
2   Karl-William Einarsson -02 Wedevågs IF ej tid      
2   André Särnholm -02 KFUM Örebro ej tid      
2   Veljko Paripovic -03 KFUM Örebro 30,64      
6   Hugo Zander -03 Hjo FK 32,20      
7   Benjamin Berge -03 Motala AIF 35,88      
8   Lukas Zander -03 Hjo FK 36,82      
9   Philip Zetterman -03 KFUM Örebro DQ F4.2.9      
               


    P13 600 M      

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 1.46,33      
2   Henrik Franzén -03 KFUM Örebro 1.50,56      
3   Noha Olsson -02 KFUM Örebro 1.52,94      
4   Ludvig Molinder -03 KFUM Örebro 1.56,00      
5   Benjamin Berge -03 Motala AIF 2.15,71      
               


    P13 60 M HÄCK      

1   Lukas Bjuremar -03 KFUM Örebro 11,78      
2   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 11,98      
3   Hugo Zander -03 Hjo FK 12,82      
4   Vilmer Göthlin -03 KFUM Örebro 12,86      
5   Lukas Zander -03 Hjo FK 13,17      
6   Gustav Andersson -02 IFK Lidingö 13,85      
7   Noha Olsson -02 KFUM Örebro 14,02      
               


    P13 HÖJD      

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 1,29      
2   Karl-William Einarsson -02 Wedevågs IF 1,24      
3   Lukas Zander -03 Hjo FK 1,24      
4   Lukas Bjuremar -03 KFUM Örebro 1,14      
4   Erik Lindkvist -02 Wedevågs IF 1,14      
6   Hugo Zander -03 Hjo FK 1,14      
               

 

 
Lukas Bjuremar
Hugo Zander
Erik Lindkvist
Lukas Zander
Karl-William Einarsson
Robin Isaksson
99  104 109 114 119 124 129 131
    o   o   o   xxx
    o   xo  xo  xxx
    o   o   o   xxx
    o   o   o   xo  xo  xxx
    o   o   o   o   xo  xxx
            o   o   o   o   xxx

    P13 LÄNGD ZON      

1   Karl-William Einarsson -02 Wedevågs IF 4,67      
2   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 4,66      
3   André Särnholm -02 KFUM Örebro 4,57      
4   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 4,44      
5   Ludvig Molinder -03 KFUM Örebro 4,43      
6   Henrik Franzén -03 KFUM Örebro 4,00      
7   Tobias Erlandh -03 KFUM Örebro 3,95      
8   William Nilsson -03 KFUM Örebro 3,76      
9   Philip Zetterman -03 KFUM Örebro 3,61      
10   Erik Lindkvist -02 Wedevågs IF 3,56      
11   Gustav Andersson -02 IFK Lidingö 3,50      
12   Vilmer Göthlin -03 KFUM Örebro 3,43      
13   Benjamin Berge -03 Motala AIF 3,33      
               

 

 
Henrik Franzén
Ludvig Molinder
Philip Zetterman
William Nilsson
Gustav Andersson
Tobias Erlandh
Vilmer Göthlin
Robin Isaksson
Benjamin Berge
André Särnholm
Erik Lindkvist
Jonathan Johnsson
Karl-William Einarsson
   x    386      x    397    400      x
 428    443    436    426    418    425
 361    355    360
 365    358    372    376    365    368
 350    342    348
 358    383    386    386    395    383
 336    343    328
 426    434    444    439    431    440
 310    328    333
 441    436    447    446    431    457
 356    334    317
 451    448    446    408    440    466
 445    467    430    455      x    465

    P13 KULA 3,0      

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 9,04      
2   Lukas Zander -03 Hjo FK 7,23      
3   Lukas Bjuremar -03 KFUM Örebro 7,18      
4   Gustav Andersson -02 IFK Lidingö 6,80      
5   Tobias Erlandh -03 KFUM Örebro 6,43      
6   Erik Lindkvist -02 Wedevågs IF 6,35      
7   Benjamin Berge -03 Motala AIF 3,52      
               

 

 
Lukas Zander
Benjamin Berge
Erik Lindkvist
Lukas Bjuremar
Robin Isaksson
Tobias Erlandh
Gustav Andersson
 668     x     x   698   671   723
 317   334   310   352   341   342
 598   615   604   623   635   630
 642   656   583   658   718   708
 864   880   838   853   904   857
 622   620   574   605   614   643
 651   619   680   651   605   639

    P11 60 M  HEAT 1    

1   Alexander Boström -04 Frövi IK 9,60   Final  
2   Emil Fredensborg -04 KFUM Örebro 9,71   Final  
3   Edward Anshelm -05 KFUM Örebro 9,93   Final  
4   Markus Karlsson -04 Wedevågs IF 10,25      
5   Marcus Vognild -04 KFUM Örebro 10,51      
6   Martin Wrobel -05 Fjugesta IF 10,63      
7   Johan Runesson -05 Fjugesta IF 10,65      
               


    P11 60 M  HEAT 2    

1   Damjan Paripovic -05 KFUM Örebro 9,91   Final  
2   David Källström -04 KFUM Örebro 9,99   Final  
3   Sebastian Brodin -05 Glanshammars IF 10,08      
4   Noah Simonsson -05 KFUM Örebro 10,13      
5   Edvin Najetovic -05 KFUM Örebro 10,68      
6   Fredrik Enes -05 KFUM Örebro 10,70      
7   Martin Lövgren -04 KFUM Örebro 10,86      
               


    P11 60 M  HEAT 3    

1   Milton Gullberg -04 Hjo FK 9,18   Final  
2   Viktor Stenberg-Lilja -04 KFUM Örebro 9,77   Final  
3   Ludvig Höök -04 Glanshammars IF 10,00   Final  
4   Ed Permstäde -05 Glanshammars IF 10,16      
5   Simon Björkegren -04 Stocksäters IF 10,35      
6   Alfons Wedin -04 Garphyttans IF 10,40      
7   Alexander Söderback -04 KFUM Örebro 10,64      
               


    P11 60 M  FINAL    

1   Milton Gullberg -04 Hjo FK 9,15      
2   Alexander Boström -04 Frövi IK 9,52      
3   Emil Fredensborg -04 KFUM Örebro 9,68      
4   Edward Anshelm -05 KFUM Örebro 9,86      
5   Viktor Stenberg-Lilja -04 KFUM Örebro 9,87      
6   Damjan Paripovic -05 KFUM Örebro 10,00      
7   Ludvig Höök -04 Glanshammars IF 10,07      
8   David Källström -04 KFUM Örebro 10,33      
               


    P11 200 M  HEAT 1    

1   Gustav Yttermalm -04 KFUM Örebro 36,55      
2   Martin Wrobel -05 Fjugesta IF 38,41      
3   Linnar Rosebrink -04 Hjo FK 39,15      
               


    P11 200 M  HEAT 2    

1   Arvid Johansson -04 KFUM Örebro 36,35      
2   Daniel Kindvall -05 Fjugesta IF 40,11      
               


    P11 200 M  HEAT 3    

1   Albin Gyhlenius -05 KFUM Örebro 33,98      
2   Markus Karlsson -04 Wedevågs IF 35,04      
3   Alfons Wedin -04 Garphyttans IF 35,19      
4   Noah Simonsson -05 KFUM Örebro 35,42      
               


    P11 200 M  HEAT 4    

1   Emil Larsson -04 OK Tisaren 33,92      
2   Anton Högkvist -04 Åsbro GoIF 34,42      
3   Ludvig Höök -04 Glanshammars IF 34,44      
4   Sebastian Brodin -05 Glanshammars IF 36,34      
               


    P11 200 M  HEAT 5    

1   Max Titus -05 Frövi IK 32,98      
2   David Källström -04 KFUM Örebro 34,43      
-   Felix Wilhelmsson -05 KFUM Örebro bröt      
-   Milton Gullberg -04 Hjo FK DQ F4.2.9      
               


    P11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Max Titus -05 Frövi IK 32,98      
2   Emil Larsson -04 OK Tisaren 33,92      
3   Albin Gyhlenius -05 KFUM Örebro 33,98      
4   Anton Högkvist -04 Åsbro GoIF 34,42      
5   David Källström -04 KFUM Örebro 34,43      
6   Ludvig Höök -04 Glanshammars IF 34,44      
7   Markus Karlsson -04 Wedevågs IF 35,04      
8   Alfons Wedin -04 Garphyttans IF 35,19      
9   Noah Simonsson -05 KFUM Örebro 35,42      
10   Sebastian Brodin -05 Glanshammars IF 36,34      
11   Arvid Johansson -04 KFUM Örebro 36,35      
12   Gustav Yttermalm -04 KFUM Örebro 36,55      
13   Martin Wrobel -05 Fjugesta IF 38,41      
14   Linnar Rosebrink -04 Hjo FK 39,15      
15   Daniel Kindvall -05 Fjugesta IF 40,11      
               


    P11 600 M      

1   Max Titus -05 Frövi IK 2.03,96      
2   Erik Zetterlund -04 KFUM Örebro 2.04,66      
3   Emil Larsson -04 OK Tisaren 2.09,24      
4   Alfons Wedin -04 Garphyttans IF 2.09,33      
5   Markus Karlsson -04 Wedevågs IF 2.25,84      
-   Anton Högkvist -04 Åsbro GoIF bröt      
-   Linnar Rosebrink -04 Hjo FK bröt      
               


    P11 60 M HÄCK  HEAT 1    

1   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 13,50      
2   Daniel Kindvall -05 Fjugesta IF 13,66      
3   Linnar Rosebrink -04 Hjo FK 14,83      
               


    P11 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Milton Gullberg -04 Hjo FK 11,31      
2   Max Titus -05 Frövi IK 12,02      
3   Douglas Goldén -04 Katrineholms SK 13,10      
4   Markus Karlsson -04 Wedevågs IF 13,97      
               


    P11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Milton Gullberg -04 Hjo FK 11,31      
2   Max Titus -05 Frövi IK 12,02      
3   Douglas Goldén -04 Katrineholms SK 13,10      
4   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 13,50      
5   Daniel Kindvall -05 Fjugesta IF 13,66      
6   Markus Karlsson -04 Wedevågs IF 13,97      
7   Linnar Rosebrink -04 Hjo FK 14,83      
               


    P11 HÖJD      

1   Albin Gyhlenius -05 KFUM Örebro 1,21      
2   Alexander Boström -04 Frövi IK 1,21      
3   Milton Gullberg -04 Hjo FK 1,09      
4   Leo Eriksson -04 KFUM Örebro 1,09      
5   Fredrik Enes -05 KFUM Örebro 1,05      
6   Max Titus -05 Frövi IK 1,01      
7   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 1,01      
-   Axel Hedman -05 Hjo FK 0,00      
               

 

 
Leo Eriksson
Axel Hedman
Robin Ringström
Max Titus
Milton Gullberg
Fredrik Enes
Alexander Boström
Albin Gyhlenius
89  93  97  101 105 109 113 117 121 125
            o   xo  o   xxx
            x--
o   o   o   xo  xxx
        o   o   xxx
            o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xo  xxx
            o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx

    P11 LÄNGD ZON      

1   Alexander Boström -04 Frövi IK 3,95      
2   Victor Welander -04 KFUM Örebro 3,87      
3   Max Titus -05 Frövi IK 3,86      
4   Edward Anshelm -05 KFUM Örebro 3,69      
5   Emil Fredensborg -04 KFUM Örebro 3,68      
6   Ludvig Höök -04 Glanshammars IF 3,63      
7   Anton Högkvist -04 Åsbro GoIF 3,63      
8   Arvid Johansson -04 KFUM Örebro 3,45      
9   Alfons Wedin -04 Garphyttans IF 3,41      
10   Simon Björkegren -04 Stocksäters IF 3,39      
11   Douglas Goldén -04 Katrineholms SK 3,37      
12   Albin Gyhlenius -05 KFUM Örebro 3,31      
13   Johan Runesson -05 Fjugesta IF 3,29      
14   Martin Wrobel -05 Fjugesta IF 3,27      
15   David Källström -04 KFUM Örebro 3,24      
16   Daniel Kindvall -05 Fjugesta IF 3,24      
17   Hugo Wirén -05 Glanshammars IF 3,10      
18   Marcus Vognild -04 KFUM Örebro 3,08      
19   Linnar Rosebrink -04 Hjo FK 3,06      
20   Axel Hedman -05 Hjo FK 2,98      
21   Edvin Najetovic -05 KFUM Örebro 2,90      
22   Martin Lövgren -04 KFUM Örebro 2,83      
               

 

 
Alexander Boström
Ludvig Höök
Linnar Rosebrink
Simon Björkegren
Hugo Wirén
Douglas Goldén
Victor Welander
Martin Lövgren
Emil Fredensborg
Johan Runesson
Arvid Johansson
Martin Wrobel
Edward Anshelm
Edvin Najetovic
Daniel Kindvall
Alfons Wedin
Max Titus
Marcus Vognild
Albin Gyhlenius
Axel Hedman
Anton Högkvist
David Källström
 379   383   378   395
 352   342   360   363
 293   306   269   302
 339     x   324   312
 310   291   298     -
 337   324   317   327
 377   382   386   387
 272   283   277   253
 363   368   364   332
 310   305   313   329
 345   337   345   324
 307   287   301   327
   x   368   369   365
   x   290   275   288
 319   313   301   324
 341   327   333     -
 366   374   358   386
 306   308   308   304
 331   296   301   300
 292   276   279   298
 343   356   363   359
 320   324   322   304

    P11 KULA 2,0      

1   Victor Welander -04 KFUM Örebro 8,61      
2   Alexander Boström -04 Frövi IK 7,71      
3   Leo Eriksson -04 KFUM Örebro 6,93      
4   Emil Fredensborg -04 KFUM Örebro 6,73      
5   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 6,26      
6   Arvid Johansson -04 KFUM Örebro 6,19      
7   Johan Runesson -05 Fjugesta IF 6,19      
8   Martin Lövgren -04 KFUM Örebro 5,86      
9   Ebbe Lidén -04 Glanshammars IF 5,54      
10   Linnar Rosebrink -04 Hjo FK 4,50      
11   Axel Hedman -05 Hjo FK 4,14      
               

 

 
Emil Fredensborg
Victor Welander
Ebbe Lidén
Alexander Boström
Leo Eriksson
Linnar Rosebrink
Robin Ringström
Axel Hedman
Arvid Johansson
Martin Lövgren
Johan Runesson
 610   673   634   562
 836   849   861   779
 554   521   493   513
 771   680   698   765
   x   693   688   691
 450     x   421   443
 585   626   625   618
 402   414   377   389
 619   602   535   602
 582   586   567   571
 508   539   587   619

    P9 60 M  HEAT 1    

1   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 10,58   Final  
2   Alvin Norberg -06 KFUM Örebro 10,66   Final  
3   Philip Sjödin -07 OK Tisaren 10,91   Final  
4   Jesper Norlander -06 Glanshammars IF 11,22   Final  
5   Sigvard Einarsson -07 Wedevågs IF 11,51      
6   Kalle Svensén -06 KFUM Örebro 12,06      
               


    P9 60 M  HEAT 2    

1   Oli Melander -06 KFUM Örebro 10,22   Final  
2   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,68   Final  
3   Adam Rudin -06 KFUM Örebro 11,94      
4   Hannes Kindvall -07 Fjugesta IF 11,98      
5   Olle Persson -06 Stocksäters IF 12,08      
6   Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 12,22      
               


    P9 60 M  HEAT 3    

1   Sigge Bergentz -06 KFUM Örebro 10,27   Final  
2   Hampus Hillding -06 KFUM Örebro 10,67   Final  
3   Rasmus Andersson -07 Fjugesta IF 11,41      
4   Linus Wedin -07 Garphyttans IF 11,77      
5   Victor Andersson -06 KFUM Örebro 11,95      
6   Isak Jönsson -08 KFUM Örebro 12,47      
               


    P9 60 M  FINAL    

1   Sigge Bergentz -06 KFUM Örebro 10,13      
2   Oli Melander -06 KFUM Örebro 10,21      
3   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 10,33      
4   Hampus Hillding -06 KFUM Örebro 10,45      
5   Alvin Norberg -06 KFUM Örebro 10,57      
6   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,75      
7   Philip Sjödin -07 OK Tisaren 10,89      
8   Jesper Norlander -06 Glanshammars IF 10,92      
               


    P9 400 M  HEAT 1    

1   Svante Widlund -07 KFUM Örebro 1.26,37      
2   Jasper Norlander -06 Glanshammars IF 1.27,53      
3   Hugo Fransson -06 KFUM Örebro 1.28,72      
4   Linus Wedin -07 Garphyttans IF 1.30,50      
5   Adam Rudin -06 KFUM Örebro 1.33,71      
6   Petter Juliusson -07 KFUM Örebro 1.35,11      
7   Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 1.38,91      
               


    P9 400 M  HEAT 2    

1   Buster Runheim -06 KFUM Örebro 1.22,37      
2   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 1.22,53      
3   Gabriel Åsberg -06 Fjugesta IF 1.24,79      
4   Sigvard Einarsson -07 Wedevågs IF 1.26,13      
5   Rasmus Andersson -07 Fjugesta IF 1.27,97      
6   Ville Bjuremar -06 KFUM Örebro 1.32,03      
7   Philip Sjödin -07 OK Tisaren 1.35,07      
               


    P9 400 M  SAMLAD LISTA    

1   Buster Runheim -06 KFUM Örebro 1.22,37      
2   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 1.22,53      
3   Gabriel Åsberg -06 Fjugesta IF 1.24,79      
4   Sigvard Einarsson -07 Wedevågs IF 1.26,13      
5   Svante Widlund -07 KFUM Örebro 1.26,37      
6   Jasper Norlander -06 Glanshammars IF 1.27,53      
7   Rasmus Andersson -07 Fjugesta IF 1.27,97      
8   Hugo Fransson -06 KFUM Örebro 1.28,72      
9   Linus Wedin -07 Garphyttans IF 1.30,50      
10   Ville Bjuremar -06 KFUM Örebro 1.32,03      
11   Adam Rudin -06 KFUM Örebro 1.33,71      
12   Philip Sjödin -07 OK Tisaren 1.35,07      
13   Petter Juliusson -07 KFUM Örebro 1.35,11      
14   Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 1.38,91      
               


    P9 60 M HÄCK  HEAT 1    

1   Ville Bjuremar -06 KFUM Örebro 12,72      
2   Sigvard Einarsson -07 Wedevågs IF 13,24      
3   Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 14,82      
               


    P9 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Liam Haili -06 Wedevågs IF 12,59      
2   Buster Runheim -06 KFUM Örebro 12,68      
3   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 12,75      
4   Alfred Andersson-Lindberg -07 KFUM Örebro 15,79      
               


    P9 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Liam Haili -06 Wedevågs IF 12,59      
2   Buster Runheim -06 KFUM Örebro 12,68      
3   Ville Bjuremar -06 KFUM Örebro 12,72      
4   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 12,75      
5   Sigvard Einarsson -07 Wedevågs IF 13,24      
6   Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 14,82      
7   Alfred Andersson-Lindberg -07 KFUM Örebro 15,79      
               


    P9 HÖJD      

1   Hugo Carlring -06 KFUM Örebro 1,09      
2   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 1,05      
3   Wilmer Larsson -07 IK Wilske 0,93      
-   Olle Eriksson -06 KFUM Örebro 0,00      
               

 

 
Johan Lindkvist
Olle Eriksson
Wilmer Larsson
Hugo Carlring
81  85  89  93  97  101 105 109 113
    o   o   o   xo  o   xo  xxx
xxx
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xxx

    P9 LÄNGD ZON      

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 3,36      
2   Hugo Carlring -06 KFUM Örebro 3,24      
3   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 3,15      
4   Hugo Fransson -06 KFUM Örebro 3,14      
5   Hampus Hillding -06 KFUM Örebro 3,04      
6   Philip Sjödin -07 OK Tisaren 3,03      
7   Nils Wallin -06 Glanshammars IF 3,00      
8   Svante Widlund -07 KFUM Örebro 2,97      
9   Liam Haili -06 Wedevågs IF 2,96      
10   Oli Melander -06 KFUM Örebro 2,89      
11   Sigvard Einarsson -07 Wedevågs IF 2,87      
12   Linus Wedin -07 Garphyttans IF 2,71      
13   Adam Rudin -06 KFUM Örebro 2,70      
14   Jasper Norlander -06 Glanshammars IF 2,68      
15   Alvin Norberg -06 KFUM Örebro 2,62      
16   Kalle Svensén -06 KFUM Örebro 2,61      
17   Hannes Kindvall -07 Fjugesta IF 2,59      
18   Victor Andersson -06 KFUM Örebro 2,49      
19   Wilmer Larsson -07 IK Wilske 2,44      
20   Olle Eriksson -06 KFUM Örebro 2,43      
21   Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 2,41      
22   Olle Persson -06 Stocksäters IF 2,24      
               

 

 
Alvin Norberg
Svante Widlund
Kalle Svensén
August Hedberg
Hannes Kindvall
Linus Wedin
Philip Sjödin
Nils Wallin
Hampus Hillding
Jesper Lundgren
Sigvard Einarsson
Oli Melander
Hugo Carlring
Hugo Fransson
Liam Haili
Olle Eriksson
Olle Persson
Victor Andersson
Adam Rudin
Wilmer Larsson
Johan Lindkvist
Jasper Norlander
 262   175   251   262
 297   273     x     x
 244   250   252   261
 283   277   336   330
 259   239   236   246
 271   251   237   256
 303   284   245   282
 252   277   300   276
 304   287   297   284
 236   241   197   237
 248   276   276   287
 274   277   289   270
 319   315   324     x
 295   294   301   314
 288   287   296   283
 196   243   221     x
 212   196   224   216
 247   237   227   249
 263   252   257   270
 237   221   237   244
 315   305   299   304
 247   250   246   268

    P9 KULA 2,0      

1   Jesper Norlander -06 Glanshammars IF 6,12      
2   Liam Haili -06 Wedevågs IF 5,78      
3   Ville Bjuremar -06 KFUM Örebro 5,78      
4   Hugo Carlring -06 KFUM Örebro 5,73      
5   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 5,45      
6   Hampus Hillding -06 KFUM Örebro 4,98      
7   Hannes Kindvall -07 Fjugesta IF 4,86      
8   Olle Eriksson -06 KFUM Örebro 4,48      
9   Victor Andersson -06 KFUM Örebro 4,35      
10   Wilmer Larsson -07 IK Wilske 4,27      
11   Kalle Svensén -06 KFUM Örebro 4,04      
               

 

 
Victor Andersson
Johan Lindkvist
Jesper Norlander
Wilmer Larsson
Ville Bjuremar
Hampus Hillding
Kalle Svensén
Olle Eriksson
Liam Haili
Hannes Kindvall
Hugo Carlring
 435     x   411   389
 492   501   545   422
 612   572   597   586
 416     x   405   427
 543   536   522   578
 493   469   484   498
   x     x   404     x
 404   403   448   407
 501   578   422   544
 330   408   432   486
 573   486   504     x

    KVINNOR 60 M      

1   Moa Seger -99 Glanshammars IF 8,10      
2   Johanna Saari -97 Wedevågs IF 8,77      
3   Emelie Johansson -98 Stocksäters IF 8,91      
4   Josefine Larsson -98 Glanshammars IF 9,03      
               


    KVINNOR 200 M      

1   Moa Seger -99 Glanshammars IF 26,70      
2   Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 27,84      
3   Lisa Brorson -99 KFUM Örebro 30,90      
               


    KVINNOR 3000 M      

1   Elina Andersson -97 KFUM Örebro 11.21,77      
               


    KVINNOR 60 M HÄCK      

1   Emelie Johansson -98 Stocksäters IF 11,76      
               


    KVINNOR LÄNGD      

1   Sabina Forsberg -98 Glanshammars IF 4,89      
2   Josefine Larsson -98 Glanshammars IF 4,45      
               

 

 
Sabina Forsberg
Josefine Larsson
 483   489   474     x   471   481
 431     x   436   445   429   430

    F15 60 M      

1   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 8,22      
2   Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro 8,56      
3   Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 8,59      
4   Sara Bergenbrant -01 KFUM Örebro 8,70      
5   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 8,80      
               


    F15 200 M      

1   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 27,67      
2   Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 28,31      
3   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 29,37      
4   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 29,56      
               


    F15 800 M      

1   Minna Seger -01 Glanshammars IF 2.30,98      
2   Ellinor Nyman -00 IK Heros FIK 2.50,34      
               


    F15 60 M HÄCK      

1   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 9,54      
2   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 10,05      
3   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 10,42      
4   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 10,76      
               


    F15 HÖJD      

1   Angelina Rydensjö -01 Ärla IF 1,47      
2   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 1,37      
3   Felicia Tägtström -00 IK Heros FIK 1,19      
               

 

 
Ebba Löfholm
Felicia Tägtström
Angelina Rydensjö
99  104 109 114 119 124 129 134 137 140 143 145 147 149
                        o   xxo o   xxx
    o   o   xo  o   xxx
                o   o   o   o   o   o   xxo xo  xxo xxx

    F15 LÄNGD      

1   Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 4,98      
2   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 4,60      
3   Angelina Rydensjö -01 Ärla IF 4,40      
4   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 4,20      
5   Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro 4,16      
               

 

 
Hanna Strandahl
Therese Knutsson
Linnéa Bodin
Linnea Johansson
Angelina Rydensjö
 455   460     x   428   438   418
   x     x   498   469     x     x
 413   407   416   411   385     x
 377   394   420     x   390   388
   x   268   236   428   424   440

    F15 KULA 3,0      

1   Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro 9,14      
2   Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro 8,40      
3   Sara Bergenbrant -01 KFUM Örebro 8,01      
4   Moa Jansson -01 KFUM Örebro 7,87      
5   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 7,66      
6   Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro 7,22      
7   Hanna Säfström -00 KFUM Örebro 6,93      
               

 

 
Linnéa Bodin
Linnea Johansson
Hanna Säfström
Ingrid Holmquist
Elsa Karlsson
Moa Jansson
Sara Bergenbrant
 914     x   853   892   868     x
 688   761   700   721   761   766
 611   643   655   633   617   693
 583   634   642   708   701   722
 821     x   830   823   840   836
 628   729   667   787   722   762
 734   714   768   801   710   743

    F13 60 M  HEAT 1    

1   Klara Frih -02 Åsbro GoIF 8,77   Final  
2   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 8,97   Final  
3   Selma Söderholm -02 Frövi IK 9,05   Final  
4   Emma Thunberg -03 KFUM Örebro 9,49      
5   Hanna Knutsson -02 Glanshammars IF 9,83      
6   Miranda Bergman -03 Glanshammars IF 10,63      
7   Maja Sandberg -03 KFUM Örebro 11,08      
               


    F13 60 M  HEAT 2    

1   Cecilia Eriksson -02 Eds SK 8,74   Final  
2   Ebba Melin -02 Katrineholms SK 9,21      
3   Matilda Eklind -02 KFUM Örebro 9,24      
4   Ebba Brunvall -02 Upsala IF 9,40      
5   Lisa Ljung -02 Glanshammars IF 10,19      
6   Tamina Lindgren -03 Glanshammars IF 10,34      
7   Lisa Kareliussén -02 Glanshammars IF 10,36      
               


    F13 60 M  HEAT 3    

1   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 9,20   Final  
2   Alice Widegren -03 KFUM Örebro 9,23      
3   Wera Molin -02 Glanshammars IF 9,58      
4   Johanna Sedström -02 Åsbro GoIF 9,60      
5   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,80      
6   Nora Eriksson -03 Motala AIF 10,06      
               


    F13 60 M  HEAT 4    

1   Ida Pettersson -02 KFUM Örebro 8,91   Final  
2   Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 9,07   Final  
3   Alice Öhman -02 Hjo FK 9,12   Final  
4   Nora Axelsson -02 Upsala IF 9,56      
5   Maja Persson -02 Stocksäters IF 9,71      
6   Sofie Fransson -02 KFUM Örebro 9,81      
               


    F13 60 M  FINAL    

1   Cecilia Eriksson -02 Eds SK 8,71      
2   Klara Frih -02 Åsbro GoIF 8,72      
3   Ida Pettersson -02 KFUM Örebro 8,93      
4   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 9,00      
5   Selma Söderholm -02 Frövi IK 9,05      
6   Alice Öhman -02 Hjo FK 9,22      
7   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 9,34      
8   Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 9,36      
               


    F13 200 M  HEAT 1    

1   Julia Widén -02 Glanshammars IF 31,46      
2   Julia Runesson -03 KFUM Örebro 33,38      
3   Maja Persson -02 Stocksäters IF 34,28      
               


    F13 200 M  HEAT 2    

1   Nevena Tomic -03 Finspångs AIK 34,43      
2   Hannah Eriksson -02 KFUM Örebro 34,70      
3   Nora Eriksson -03 Motala AIF 35,89      
               


    F13 200 M  HEAT 3    

1   Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 32,54      
2   Gabriela Andersson -03 Fjugesta IF 34,74      
3   Tuva Alton -03 Fjugesta IF 34,77      
4   Maja Nilsson -02 KFUM Örebro 36,90      
               


    F13 200 M  HEAT 4    

1   Matilda Eklind -02 KFUM Örebro 30,92      
2   Ebba Melin -02 Katrineholms SK 31,93      
3   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 32,00      
4   Nora Axelsson -02 Upsala IF 32,14      
               


    F13 200 M  HEAT 5    

1   Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 30,73      
2   Alice Öhman -02 Hjo FK 31,06      
3   Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 31,38      
4   Ebba Brunvall -02 Upsala IF 31,57      
               


    F13 200 M  HEAT 6    

1   Klara Frih -02 Åsbro GoIF 28,33      
2   Cornelia Fernsten -02 KFUM Örebro 29,15      
3   Hanna Zakrisson -02 Finspångs AIK 29,49      
4   Tindra Frykholm -03 Glanshammars IF 30,71      
               


    F13 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Klara Frih -02 Åsbro GoIF 28,33      
2   Cornelia Fernsten -02 KFUM Örebro 29,15      
3   Hanna Zakrisson -02 Finspångs AIK 29,49      
4   Tindra Frykholm -03 Glanshammars IF 30,71      
5   Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 30,73      
6   Matilda Eklind -02 KFUM Örebro 30,92      
7   Alice Öhman -02 Hjo FK 31,06      
8   Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 31,38      
9   Julia Widén -02 Glanshammars IF 31,46      
10   Ebba Brunvall -02 Upsala IF 31,57      
11   Ebba Melin -02 Katrineholms SK 31,93      
12   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 32,00      
13   Nora Axelsson -02 Upsala IF 32,14      
14   Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 32,54      
15   Julia Runesson -03 KFUM Örebro 33,38      
16   Maja Persson -02 Stocksäters IF 34,28      
17   Nevena Tomic -03 Finspångs AIK 34,43      
18   Hannah Eriksson -02 KFUM Örebro 34,70      
19   Gabriela Andersson -03 Fjugesta IF 34,74      
20   Tuva Alton -03 Fjugesta IF 34,77      
21   Nora Eriksson -03 Motala AIF 35,89      
22   Maja Nilsson -02 KFUM Örebro 36,90      
               


    F13 600 M      

1   Klara Frih -02 Åsbro GoIF 1.50,41      
2   Emilia Rydensjö -02 Ärla IF 1.51,11      
3   Cornelia Fernsten -02 KFUM Örebro 1.56,89      
4   Nora Axelsson -02 Upsala IF 2.02,18      
5   Tuva Tranderyd -03 KFUM Örebro 2.05,77      
6   Ebba Brunvall -02 Upsala IF 2.06,20      
7   Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF 2.11,35      
8   Gabriela Andersson -03 Fjugesta IF 2.13,71      
9   Tuva Alton -03 Fjugesta IF 2.16,13      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    

1   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 11,14   Final  
2   Clara Bernhult -02 KFUM Örebro 11,51   Final  
3   Elin Persson -02 Stocksäters IF 12,31   Final  
4   Maddelene Gustafsson -03 Wedevågs IF 13,72      
5   Nora Eriksson -03 Motala AIF 13,85      
-   Maja Sandberg -03 KFUM Örebro bröt      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Hanna Zakrisson -02 Finspångs AIK 10,34   Final  
2   Emilia Rydensjö -02 Ärla IF 10,75   Final  
3   Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF 12,10   Final  
4   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 12,54   Final  
5   Ebba Brunvall -02 Upsala IF 12,60   Final  
6   Tuva Tranderyd -03 KFUM Örebro 12,68      
7   Myra Eriksson -03 Stocksäters IF 13,31      
8   Maja Persson -02 Stocksäters IF 13,67      
               


    F13 60 M HÄCK  FINAL    

1   Hanna Zakrisson -02 Finspångs AIK 10,41      
2   Emilia Rydensjö -02 Ärla IF 10,79      
3   Clara Bernhult -02 KFUM Örebro 10,97      
4   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 11,06      
5   Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF 11,97      
6   Ebba Brunvall -02 Upsala IF 12,67      
-   Elin Persson -02 Stocksäters IF bröt      
-   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK ej start      
               


    F13 HÖJD      

1   Tindra Frykholm -03 Glanshammars IF 1,34      
1   Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 1,34      
3   Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 1,34      
3   Ida Pettersson -02 KFUM Örebro 1,34      
5   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 1,29      
6   Ebba Melin -02 Katrineholms SK 1,29      
7   Myra Eriksson -03 Stocksäters IF 1,24      
8   Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF 1,24      
9   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 1,24      
10   Julia Widén -02 Glanshammars IF 1,24      
11   Nora Eriksson -03 Motala AIF 1,09      
11   Ida Broström -02 Frövi IK 1,09      
               

 

 
Nora Eriksson
Elvira Forsberg
Myra Eriksson
Julia Widén
Ebba Melin
Ida Broström
Tindra Frykholm
Ebba Hedberg
Emilia Neuhaus
Klara Frykholm
Ida Pettersson
Vendela Högkvist
99  104 109 114 119 124 129 134 137
o   o   o   xxx
        xo  xxo xxo xo  xxx
        o   xo  o   o   xxx
        o   o   o   xxo xxx
                o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
                o   o   o   o   xxx
    o   o   xxo o   xxo o   xxx
                o   o   o   xo  xxx
                    o   o   o   xxx
            o   o   o   o   xo  xxx
    o   o   o   xxo xo  xxx

    F13 LÄNGD ZON      

1   Klara Frih -02 Åsbro GoIF 4,75      
2   Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 4,58      
3   Hanna Zakrisson -02 Finspångs AIK 4,56      
4   Ida Pettersson -02 KFUM Örebro 4,53      
5   Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 4,51      
6   Emilia Rydensjö -02 Ärla IF 4,39      
7   Clara Bernhult -02 KFUM Örebro 4,33      
8   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 4,31      
9   Tindra Frykholm -03 Glanshammars IF 4,30      
10   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 4,26      
11   Johanna Sedström -02 Åsbro GoIF 4,23      
12   Cecilia Eriksson -02 Eds SK 4,20      
13   Matilda Eklind -02 KFUM Örebro 4,17      
14   Ebba Brunvall -02 Upsala IF 4,12      
15   Ebba Melin -02 Katrineholms SK 4,12      
16   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 3,93      
17   Alice Öhman -02 Hjo FK 3,93      
18   Myra Eriksson -03 Stocksäters IF 3,88      
19   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 3,84      
20   Sofie Fransson -02 KFUM Örebro 3,75      
21   Tove Zander -02 Hjo FK 3,73      
22   Selma Söderholm -02 Frövi IK 3,73      
23   Nora Eriksson -03 Motala AIF 3,58      
24   Lisa Ljung -02 Glanshammars IF 3,53      
25   Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 3,52      
26   Nevena Tomic -03 Finspångs AIK 3,51      
27   Lisa Kareliussén -02 Glanshammars IF 3,46      
28   Emma Thunberg -03 KFUM Örebro 3,34      
29   Maja Nilsson -02 KFUM Örebro 3,33      
30   Miranda Bergman -03 Glanshammars IF 3,31      
31   Tamina Lindgren -03 Glanshammars IF 3,21      
32   Maddelene Gustafsson -03 Wedevågs IF 3,10      
               

 

 
Nevena Tomic
Elvira Forsberg
Johanna Sedström
Sofie Fransson
Ebba Hedberg
Ebba Brunvall
Jennifer Axelsson
Maddelene Gustafsson
Miranda Bergman
Lisa Ljung
Clara Bernhult
Nora Eriksson
Selma Söderholm
Emelie Lindgren
Hanna Zakrisson
Tove Zander
Klara Frykholm
Maja Nilsson
Tindra Frykholm
Elin Wallin
Emilia Rydensjö
Lisa Kareliussén
Cecilia Eriksson
Klara Frih
Matilda Eklind
Tamina Lindgren
Emilia Neuhaus
Ida Pettersson
Ebba Melin
Alice Öhman
Emma Thunberg
Myra Eriksson
 351     x   330
 393   369   383
 423   410   412
 372   375   348
 407   421   431   328   419   414
 402   411   412
 420   422   426
 303   310   306
 298   300   331
 353   346   333
 433   424   403     -     -     -
 358   344   351
 361   349   373
 351   352   346
 409   428   443   416   456   431
 370   373   362
 430   444   441   434   443   451
 326   333   319
 415   430   428
 374   384   381
 428   423   435   416   439   421
 346   334   326
 379   420   420
   x   460   475   468   458   466
 417   390   389
 312   308   321
 449   449   426   434   446   458
 453   451   450   440   438   443
 407   405   412
 393   383   337
 326   334   294
 334   353   388

    F13 KULA 2,0      

1   Emilia Neuhaus -03 Eksjö Södra IK 9,79      
2   Johanna Sedström -02 Åsbro GoIF 9,02      
3   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 8,37      
4   Ebba Melin -02 Katrineholms SK 7,78      
5   Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 7,75      
6   Maja Nilsson -02 KFUM Örebro 7,11      
7   Ida Broström -02 Frövi IK 7,07      
8   Tindra Frykholm -03 Glanshammars IF 6,93      
9   Julia Runesson -03 KFUM Örebro 6,61      
10   Nora Axelsson -02 Upsala IF 6,27      
11   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 6,24      
12   Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 6,16      
13   Nora Eriksson -03 Motala AIF 6,06      
14   Nevena Tomic -03 Finspångs AIK 5,93      
15   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 5,67      
16   Hanna Knutsson -02 Glanshammars IF 5,55      
17   Myra Eriksson -03 Stocksäters IF 5,47      
18   Tamina Lindgren -03 Glanshammars IF 5,37      
19   Wera Molin -02 Glanshammars IF 5,22      
20   Miranda Bergman -03 Glanshammars IF 4,80      
               

 

 
Miranda Bergman
Klara Frykholm
Nora Axelsson
Julia Runesson
Emilia Neuhaus
Wera Molin
Maja Nilsson
Elin Wallin
Nora Eriksson
Tamina Lindgren
Hanna Knutsson
Johanna Sedström
Myra Eriksson
Emelie Lindgren
Nevena Tomic
Ida Broström
Ebba Hedberg
Ebba Melin
Tindra Frykholm
Elvira Forsberg
 390   421   480
 593   616   539
 627     -     -
 661   618     x
 979   954   908   934   948   900
 442   453   522
 649   629   703   682   656   711
 544   567   550
 597   590   606
 523   537     x
 555   532   535
 868   884   847   873   902   798
 530   483   547
 740   766   724   754   756   775
 593   581   593
 697   685   707   680   687   703
 618     x   624
 711   737   762   724   778   758
 622   651   669     x   639   693
 803   837   813   750   721   835

    F11 60 M  HEAT 1    

1   Moa Törnqvist -04 Åsbro GoIF 9,63   Final  
2   Tilda Borgström -04 Glanshammars IF 9,82   Final  
3   Esther Järliden -05 KFUM Örebro 9,89      
4   Ida Karlkvist -05 Wedevågs IF 9,91      
5   Elsa Söder -05 Glanshammars IF 9,99      
6   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 10,28      
7   Maja Hendeberg -05 Fjugesta IF 11,74      
               


    F11 60 M  HEAT 2    

1   Sara Persson -05 KFUM Örebro 9,67   Final  
2   Stina Sandberg -04 KFUM Örebro 9,75   Final  
3   Elsa Johansson -05 KFUM Örebro 9,77   Final  
4   Alice Hagberg -05 Glanshammars IF 10,07      
5   Alma Waller -05 KFUM Örebro 10,47      
6   Louise Åhlund -05 KFUM Örebro 10,52      
7   Julia Söderholm -05 Frövi IK 10,52      
8   Filippa Gawelin -05 Örebro AIK 11,44      
               


    F11 60 M  HEAT 3    

1   Meja Törnqvist -05 Åsbro GoIF 9,18   Final  
2   Amanda Sjödin -04 Stocksäters IF 9,76   Final  
3   Molly Eriksson -05 KFUM Örebro 10,49      
4   Lina Lundvall -04 Glanshammars IF 10,66      
5   Julia Eriksson -05 Glanshammars IF 10,70      
6   Runa Eriksson -05 Stocksäters IF 10,93      
7   Jonna Gadd -05 KFUM Örebro 10,95      
8   Hedda Lindberg -05 KFUM Örebro 12,02      
               


    F11 60 M  HEAT 4    

1   Vilma Hjertberg -04 Gefle IF 9,70   Final  
2   Agnes Bjerke -04 Glanshammars IF 9,88      
3   Nora Eriksson -05 Frövi IK 10,10      
4   Maja Granqvist -04 KFUM Örebro 10,34      
5   Cajsa Hermansson -05 KFUM Örebro 10,65      
6   Elin Jakobsson -05 KFUM Örebro 11,30      
7   Lovisa Åström -05 KFUM Örebro 12,73      
               


    F11 60 M  FINAL    

1   Meja Törnqvist -05 Åsbro GoIF 9,29      
2   Vilma Hjertberg -04 Gefle IF 9,57      
3   Sara Persson -05 KFUM Örebro 9,66      
4   Moa Törnqvist -04 Åsbro GoIF 9,72      
5   Tilda Borgström -04 Glanshammars IF 9,75      
6   Stina Sandberg -04 KFUM Örebro 9,81      
7   Elsa Johansson -05 KFUM Örebro 9,87      
8   Amanda Sjödin -04 Stocksäters IF 9,91      
               


    F11 200 M  HEAT 1    

1   Isabell Lundholm -04 KFUM Örebro 35,91      
2   Julia Eriksson -05 Glanshammars IF 37,76      
3   Alva Hultgren -05 KFUM Örebro 40,13      
               


    F11 200 M  HEAT 2    

1   Ida Karlkvist -05 Wedevågs IF 34,81      
2   Maja Granqvist -04 KFUM Örebro 37,76      
3   Molly Eriksson -05 KFUM Örebro 37,84      
               


    F11 200 M  HEAT 3    

1   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 36,01      
2   Nora Eriksson -05 Frövi IK 37,10      
-   Esther Järliden -05 KFUM Örebro DQ F4.2.9      
               


    F11 200 M  HEAT 4    

1   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 31,90      
2   Nanna Frih -04 Åsbro GoIF 32,95      
3   Sara Persson -05 KFUM Örebro 33,06      
4   Vilma Hjertberg -04 Gefle IF 33,56      
               


    F11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 31,90      
2   Nanna Frih -04 Åsbro GoIF 32,95      
3   Sara Persson -05 KFUM Örebro 33,06      
4   Vilma Hjertberg -04 Gefle IF 33,56      
5   Ida Karlkvist -05 Wedevågs IF 34,81      
6   Isabell Lundholm -04 KFUM Örebro 35,91      
7   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 36,01      
8   Nora Eriksson -05 Frövi IK 37,10      
9   Julia Eriksson -05 Glanshammars IF 37,76      
10   Maja Granqvist -04 KFUM Örebro 37,76      
11   Molly Eriksson -05 KFUM Örebro 37,84      
12   Alva Hultgren -05 KFUM Örebro 40,13      
               


    F11 600 M      

1   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 2.00,94      
2   Vilma Hjertberg -04 Gefle IF 2.11,95      
3   Nanna Frih -04 Åsbro GoIF 2.13,40      
4   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 2.14,40      
5   Agnes Lindby -05 Fjugesta IF 2.17,22      
6   Louise Åhlund -05 KFUM Örebro 2.24,22      
               


    F11 60 M HÄCK  HEAT 1    

1   Elsa Johansson -05 KFUM Örebro 12,07      
2   Stella Stenman -04 KFUM Örebro 12,62      
3   Julia Söderholm -05 Frövi IK 13,77      
4   Jonna Gadd -05 KFUM Örebro 14,50      
5   Elin Jakobsson -05 KFUM Örebro 14,72      
               


    F11 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Nora Eriksson -05 Frövi IK 13,15      
2   Lovisa Issakainen -04 KFUM Örebro 14,80      
3   Hedda Lindberg -05 KFUM Örebro 15,64      
4   Cajsa Hermansson -05 KFUM Örebro 16,68      
5   Lovisa Åström -05 KFUM Örebro 18,12      
               


    F11 60 M HÄCK  HEAT 3    

1   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 10,86      
2   Tilda Bernhult -04 KFUM Örebro 11,09      
3   Moa Törnqvist -04 Åsbro GoIF 11,70      
4   Vilma Hjertberg -04 Gefle IF 11,98      
5   Stina Larsson -04 IK Wilske 12,65      
6   Alva Nilsson -04 KFUM Örebro 13,27      
               


    F11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 10,86      
2   Tilda Bernhult -04 KFUM Örebro 11,09      
3   Moa Törnqvist -04 Åsbro GoIF 11,70      
4   Vilma Hjertberg -04 Gefle IF 11,98      
5   Elsa Johansson -05 KFUM Örebro 12,07      
6   Stella Stenman -04 KFUM Örebro 12,62      
7   Stina Larsson -04 IK Wilske 12,65      
8   Nora Eriksson -05 Frövi IK 13,15      
9   Alva Nilsson -04 KFUM Örebro 13,27      
10   Julia Söderholm -05 Frövi IK 13,77      
11   Jonna Gadd -05 KFUM Örebro 14,50      
12   Elin Jakobsson -05 KFUM Örebro 14,72      
13   Lovisa Issakainen -04 KFUM Örebro 14,80      
14   Hedda Lindberg -05 KFUM Örebro 15,64      
15   Cajsa Hermansson -05 KFUM Örebro 16,68      
16   Lovisa Åström -05 KFUM Örebro 18,12      
               


    F11 HÖJD      

1   Stina Larsson -04 IK Wilske 1,25      
2   Tilda Borgström -04 Glanshammars IF 1,21      
3   Agnes Bjerke -04 Glanshammars IF 1,21      
4   Isabell Lundholm -04 KFUM Örebro 1,17      
5   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 1,17      
6   Stella Stenman -04 KFUM Örebro 1,09      
7   Maja Granqvist -04 KFUM Örebro 1,05      
8   Sara Persson -05 KFUM Örebro 1,05      
9   Louise Åhlund -05 KFUM Örebro 1,01      
               

 

 
Agnes Bjerke
Maja Granqvist
Louise Åhlund
Tilda Borgström
Isabell Lundholm
Sara Persson
Stella Stenman
Ida Kindbom
Stina Larsson
89  93  97  101 105 109 113 117 121 125 129
    o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxo xxx
    o   o   o   o   o   xxo o   xxx
        o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx

    F11 LÄNGD ZON      

1   Filippa Rydensjö -04 Ärla IF 4,15      
2   Meja Törnqvist -05 Åsbro GoIF 3,87      
3   Vilma Hjertberg -04 Gefle IF 3,71      
4   Stina Sandberg -04 KFUM Örebro 3,63      
5   Tilda Borgström -04 Glanshammars IF 3,60      
6   Elsa Söder -05 Glanshammars IF 3,55      
7   Nanna Frih -04 Åsbro GoIF 3,54      
8   Moa Törnqvist -04 Åsbro GoIF 3,54      
9   Agnes Bjerke -04 Glanshammars IF 3,49      
10   Amanda Sjödin -04 Stocksäters IF 3,48      
11   Elsa Johansson -05 KFUM Örebro 3,40      
12   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 3,34      
13   Nora Eriksson -05 Frövi IK 3,32      
14   Stina Larsson -04 IK Wilske 3,30      
15   Ida Karlkvist -05 Wedevågs IF 3,27      
16   Klara Pettersson -05 KFUM Örebro 3,24      
17   Cajsa Hermansson -05 KFUM Örebro 3,20      
18   Alice Hagberg -05 Glanshammars IF 3,11      
19   Alva Nilsson -04 KFUM Örebro 3,07      
20   Julia Söderholm -05 Frövi IK 3,05      
21   Alma Waller -05 KFUM Örebro 3,03      
22   Molly Eriksson -05 KFUM Örebro 3,02      
23   Isabell Lundholm -04 KFUM Örebro 3,01      
24   Iris Norlander -04 Glanshammars IF 2,98      
25   Esther Järliden -05 KFUM Örebro 2,93      
26   Lovisa Issakainen -04 KFUM Örebro 2,74      
27   Lina Lundvall -04 Glanshammars IF 2,73      
28   Runa Eriksson -05 Stocksäters IF 2,65      
29   Maja Hendeberg -05 Fjugesta IF 2,61      
30   Jonna Gadd -05 KFUM Örebro 2,59      
31   Ida Lilja -04 Glanshammars IF 2,47      
32   Agnes Lindby -05 Fjugesta IF 2,47      
33   Filippa Gawelin -05 Örebro AIK 2,26      
34   Lovisa Åström -05 KFUM Örebro 2,20      
               

 

 
Jonna Gadd
Nanna Frih
Tilda Borgström
Julia Söderholm
Vilma Hjertberg
Filippa Gawelin
Meja Törnqvist
Elsa Johansson
Esther Järliden
Filippa Rydensjö
Runa Eriksson
Agnes Lindby
Moa Törnqvist
Lovisa Issakainen
Ida Karlkvist
Lovisa Åström
Elsa Söder
Nora Eriksson
Stina Sandberg
Alma Waller
Ida Kindbom
Ida Lilja
Isabell Lundholm
Cajsa Hermansson
Stina Larsson
Amanda Sjödin
Molly Eriksson
Alice Hagberg
Maja Hendeberg
Agnes Bjerke
Iris Norlander
Klara Pettersson
Lina Lundvall
Alva Nilsson
   -    246    200    259
 354    344    292    349
 342    324    360    357
 281    305    296    279
 344    371    355    341
 216    201    206    226
 378    368    387    352
 334    338    340    333
 264    289    277    293
 409    415    399    412
 265    242    239
 247    219    222    204
 354    316    343    348
 274    263    252    260
 297    290    319    327
 213    220    194    201
 323    334    349    355
 332    293      x    305
 337    363    348    346
 303    281    293    292
 329    327    334    320
 247    230    233    241
 293    301      x
 303    320    316    311
 330    320    327    318
 347    347    342    348
 293    302    256    299
 299    291    311    308
 215      x    247    261
 333    325    338    349
 289    298    286    289
 313    324    321    320
 273    257    264    267
 303    298    307    298

    F11 KULA 2,0      

1   Tilda Bernhult -04 KFUM Örebro 6,80      
2   Meja Törnqvist -05 Åsbro GoIF 6,58      
3   Alva Nilsson -04 KFUM Örebro 6,50      
4   Elsa Söder -05 Glanshammars IF 5,92      
5   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 5,82      
6   Iris Norlander -04 Glanshammars IF 5,78      
7   Vilma Hjertberg -04 Gefle IF 5,77      
8   Alma Waller -05 KFUM Örebro 5,14      
9   Klara Pettersson -05 KFUM Örebro 5,08      
10   Lina Lundvall -04 Glanshammars IF 4,69      
11   Ida Karlkvist -05 Wedevågs IF 4,61      
12   Runa Eriksson -05 Stocksäters IF 4,47      
13   Elin Jakobsson -05 KFUM Örebro 4,32      
               

 

 
Lina Lundvall
Ida Karlkvist
Meja Törnqvist
Alva Nilsson
Vilma Hjertberg
Iris Norlander
Klara Pettersson
Ida Kindbom
Elin Jakobsson
Tilda Bernhult
Runa Eriksson
Elsa Söder
Alma Waller
 433   433   447   469
 447   461   426   370
 628   658   609   553
 573   520   586   650
 554   555   577   561
 562   538   578   543
 459   485   508   409
   x   582   565   582
 299   376   430   432
 595   660   680   664
 446   418   447   406
 592   537   505   506
 511   473   471   514

    F9 60 M  HEAT 1    

1   Ida Björnberg -06 KFUM Örebro 10,50   Final  
2   Amanda Sjöberg -07 Fjugesta IF 11,14      
3   Julia Karlsson -07 Fjugesta IF 11,37      
4   Tilda Granqvist -06 KFUM Örebro 11,77      
5   Maja Sjödin -07 OK Tisaren 11,92      
6   Agnes Edfeldt -06 KFUM Örebro 12,74      
               


    F9 60 M  HEAT 2    

1   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 10,79   Final  
2   Ida Larsson -06 KFUM Örebro 11,06      
3   Nova Andersson -07 IF Hagen 11,08      
4   Siri Lönnström -06 KFUM Örebro 12,22      
5   Vera Alton -07 Fjugesta IF 12,27      
6   Midea Allard -08 Eskilstuna FI 12,35      
               


    F9 60 M  HEAT 3    

1   Tilde Lager -06 KFUM Örebro 10,26   Final  
2   Elise Emmoth -06 Fjugesta IF 10,61   Final  
3   Filippa Börjeskog -06 KFUM Örebro 10,83      
4   Vera Lech -06 KFUM Örebro 11,77      
5   Elvira Hellsten -07 Fjugesta IF 12,84      
               


    F9 60 M  HEAT 4    

1   Linnea Weiland -06 Eds SK 9,93   Final  
2   Linn von Hofsten -06 Glanshammars IF 10,57   Final  
3   Jennifer Eldholm -06 KFUM Örebro 10,62   Final  
4   Elin Freed -06 Glanshammars IF 10,79   Final  
5   Levina Åkerberg -07 Storådalens SK 10,98      
6   Lisa Graff -07 KFUM Örebro 11,74      
7   Kajsa Karlkvist -08 Wedevågs IF 12,23      
8   Ellie Blom -07 KFUM Örebro 12,76      
               


    F9 60 M  FINAL    

1   Linnea Weiland -06 Eds SK 9,94      
2   Tilde Lager -06 KFUM Örebro 10,19      
3   Ida Björnberg -06 KFUM Örebro 10,40      
4   Linn von Hofsten -06 Glanshammars IF 10,57      
5   Elin Freed -06 Glanshammars IF 10,63      
6   Jennifer Eldholm -06 KFUM Örebro 10,66      
7   Elise Emmoth -06 Fjugesta IF 10,91      
8   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 10,95      
               


    F9 400 M  HEAT 1    

1   Vera Lech -06 KFUM Örebro 1.32,56      
2   Julia Karlsson -07 Fjugesta IF 1.36,65      
3   Tilda Granqvist -06 KFUM Örebro 1.40,10      
4   Kajsa Karlkvist -08 Wedevågs IF 1.41,48      
5   Wera Falk -06 KFUM Örebro 1.42,31      
6   Siri Lönnström -06 KFUM Örebro 1.42,45      
               


    F9 400 M  HEAT 2    

1   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 1.24,04      
2   Ida Björnberg -06 KFUM Örebro 1.28,18      
3   Nova Andersson -07 IF Hagen 1.28,52      
4   Elin Freed -06 Glanshammars IF 1.30,40      
5   Thea Aversjö -06 KFUM Örebro 1.32,60      
6   Levina Åkerberg -07 Storådalens SK 1.34,61      
               


    F9 400 M  SAMLAD LISTA    

1   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 1.24,04      
2   Ida Björnberg -06 KFUM Örebro 1.28,18      
3   Nova Andersson -07 IF Hagen 1.28,52      
4   Elin Freed -06 Glanshammars IF 1.30,40      
5   Vera Lech -06 KFUM Örebro 1.32,56      
6   Thea Aversjö -06 KFUM Örebro 1.32,60      
7   Levina Åkerberg -07 Storådalens SK 1.34,61      
8   Julia Karlsson -07 Fjugesta IF 1.36,65      
9   Tilda Granqvist -06 KFUM Örebro 1.40,10      
10   Kajsa Karlkvist -08 Wedevågs IF 1.41,48      
11   Wera Falk -06 KFUM Örebro 1.42,31      
12   Siri Lönnström -06 KFUM Örebro 1.42,45      
               


    F9 60 M HÄCK  HEAT 1    

1   Tuva Frih -07 Åsbro GoIF 13,70      
2   Ida Larsson -06 KFUM Örebro 14,16      
3   Lisa Graff -07 KFUM Örebro 14,24      
4   Alva Florén -06 KFUM Örebro 15,42      
               


    F9 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Filippa Börjeskog -06 KFUM Örebro 13,43      
2   Stella Holmquist -06 KFUM Örebro 15,26      
3   Wera Falk -06 KFUM Örebro 15,79      
4   Lova Knutsson -06 Glanshammars IF 15,80      
               


    F9 60 M HÄCK  HEAT 3    

1   Linn von Hofsten -06 Glanshammars IF 12,82      
2   Thea Aversjö -06 KFUM Örebro 13,13      
3   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 13,94      
               


    F9 60 M HÄCK  HEAT 4    

1   Midea Allard -08 Eskilstuna FI 16,82      
2   Ellie Blom -07 KFUM Örebro 17,31      
               


    F9 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Linn von Hofsten -06 Glanshammars IF 12,82      
2   Thea Aversjö -06 KFUM Örebro 13,13      
3   Filippa Börjeskog -06 KFUM Örebro 13,43      
4   Tuva Frih -07 Åsbro GoIF 13,70      
5   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 13,94      
6   Ida Larsson -06 KFUM Örebro 14,16      
7   Lisa Graff -07 KFUM Örebro 14,24      
8   Stella Holmquist -06 KFUM Örebro 15,26      
9   Alva Florén -06 KFUM Örebro 15,42      
10   Wera Falk -06 KFUM Örebro 15,79      
11   Lova Knutsson -06 Glanshammars IF 15,80      
12   Midea Allard -08 Eskilstuna FI 16,82      
13   Ellie Blom -07 KFUM Örebro 17,31      
               


    F9 HÖJD      

1   Linnea Weiland -06 Eds SK 1,05      
2   Nova Andersson -07 IF Hagen 0,97      
2   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 0,97      
4   Thea Aversjö -06 KFUM Örebro 0,93      
5   Stella Holmquist -06 KFUM Örebro 0,89      
6   Midea Allard -08 Eskilstuna FI 0,85      
7   Tove Bergman -07 Glanshammars IF 0,81      
    Agnes Edfeldt -06 KFUM Örebro 0,00      
               

 

 
Stella Holmquist
Midea Allard
Thea Aversjö
Tove Bergman
Agnes Edfeldt
Linnea Weiland
Nova Andersson
Moa Kindbom
81  85  89  93  97  101 105 109
o   o   xxo xxx
o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
o   xxx
xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xxo xxx

    F9 LÄNGD ZON      

1   Linnea Weiland -06 Eds SK 3,32      
2   Elise Emmoth -06 Fjugesta IF 3,20      
3   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 3,08      
4   Levina Åkerberg -07 Storådalens SK 2,94      
5   Elin Freed -06 Glanshammars IF 2,88      
6   Ida Björnberg -06 KFUM Örebro 2,81      
7   Nova Andersson -07 IF Hagen 2,66      
8   Amanda Sjöberg -07 Fjugesta IF 2,65      
9   Jennifer Eldholm -06 KFUM Örebro 2,61      
10   Midea Allard -08 Eskilstuna FI 2,56      
11   Lova Knutsson -06 Glanshammars IF 2,50      
12   Wera Falk -06 KFUM Örebro 2,47      
13   Tilda Granqvist -06 KFUM Örebro 2,44      
14   Tove Bergman -07 Glanshammars IF 2,36      
15   Siri Lönnström -06 KFUM Örebro 2,26      
16   Kajsa Karlkvist -08 Wedevågs IF 2,13      
17   Ella Stenberg -07 Fjugesta IF 2,09      
18   Maja Sjödin -07 OK Tisaren 2,03      
19   Karolina Andersson -07 Fjugesta IF 2,03      
               

 

 
Tilda Granqvist
Kajsa Karlkvist
Lova Knutsson
Elin Freed
Nova Andersson
Ella Stenberg
Karolina Andersson
Tove Bergman
Levina Åkerberg
Ida Björnberg
Midea Allard
Elise Emmoth
Jennifer Eldholm
Moa Kindbom
Wera Falk
Maja Sjödin
Linnea Weiland
Amanda Sjöberg
Siri Lönnström
 244   231   221   185
 213   210   212   212
 244   250   239   240
 274   261   277   288
 266   238   221   264
 195   196   209   188
 196   197   203   180
 223   236   232   215
 282   258   265   294
 281   279   250   278
 228   248   250   256
 309   320   314   304
 261     -     -     -
 295   308   302   290
 247   226   236   224
 195   203   203   203
 270   306   312   332
 248   249   237   265
 207   211   222   226

    F9 KULA 2,0      

1   Filippa Börjeskog -06 KFUM Örebro 5,41      
2   Elin Freed -06 Glanshammars IF 4,95      
3   Midea Allard -08 Eskilstuna FI 3,79      
4   Ida Larsson -06 KFUM Örebro 3,73      
5   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 3,35      
6   Alva Florén -06 KFUM Örebro 3,33      
7   Lova Knutsson -06 Glanshammars IF 3,15      
8   Stella Holmquist -06 KFUM Örebro 3,08      
9   Agnes Edfeldt -06 KFUM Örebro 2,63      
               

 

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 18 NOV 2014 19:28

Vinterspelen

GIFspelen

Glanshammar facebook

svenskfriidrott

Nerikes Friidrottsförbund

Postadress:
Glanshammars IF - Friidrott
Skölvboslätt
70597 Glanshammar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info