Hoppa till sidans innehåll

GIF spelen maj 2014


 Resultat GIF-spelen 24 maj 2014

   Glanshammars IF arrangerade på Skölvboslätt 
 
    MÄN 100 M    Vind +1,2  

1   Erik Annerfalk -94 Mariestads AIF 10,99      
2   Braulio Ribeiro -92 IFK Nora 11,22      
3   Martin Jonsson -95 Torsby Sport&Event IF 11,71      
4   Andreas Führ -98 KFUM Örebro 11,81      
5   Anton Östebo -96 Glanshammars IF 12,23      
6   Adrian Kamlin -97 Karlskoga FIF 12,47      
               


    MÄN 200 M    Vind 0,0  

1   Erik Annerfalk -94 Mariestads AIF 22,49      
2   Braulio Ribeiro -92 IFK Nora 22,75      
3   David Svensson -97 Stocksäters IF 25,36      
               


    MÄN 800 M      

1   Benjamin Eklund -98 IK Westmannia 2.09,3m      
2   Ahmed Aboluqaadir -97 IK Westmannia 2.09,6m      
               


    MÄN HÖJD      

1   Fabian Delryd -96 Täby IS 2,05      
2   Simon Throgen -97 Karlskoga FIF 1,80      
               

 

 
Fabian Delryd
Simon Throgen
170 175 180 184 195 200 205 208
o   -   o   -   xo  o   o   xxx
o   o   o   xxx

    MÄN LÄNGD      

1   Nils Andersson -94 Torsby Sport&Event IF 6,53      
2   Adrian Kamlin -97 Karlskoga FIF 5,93      
3   Simon Throgen -97 Karlskoga FIF 5,79      
4   Anton Östebo -96 Glanshammars IF 5,78      
5   Martin Jonsson -95 Torsby Sport&Event IF 5,54      
6   David Svensson -97 Stocksäters IF 5,39      
               

 

 
Adrian Kamlin
Nils Andersson
Anton Östebo
David Svensson
Martin Jonsson
Simon Throgen
   x +0,1   593 +0,7   551 +2,1     x +1,5     x +0,0   580 -0,8
   x +0,5   653 +0,2     x +0,9     x +0,8   642 +0,8     x -0,3
   x +0,6     x +1,4     x +2,2   578 +0,9     x +0,0     x +0,0
   x +0,0     x +1,3   512 +0,7     x +1,1   507 +0,0   539 -0,3
   x +0,1     x +1,1   440 +1,2   373 +0,6     x +0,0   554 -0,2
   x +0,0   579 +1,5     x +1,5   574 +0,0   375 +0,0   544 -0,6

    P19 DISKUS 1,75      

1   Albin Lager -96 KFUM Örebro 50,65      
               

 

 
Albin Lager
5065     x  4979  4938     x  4989

    P17 DISKUS 1,5      

1   Ozzie Hinshaw -00 Motala AIF 18,87      
               

 

 
Ozzie Hinshaw
1523  1887     x     x     x     x

    P15 80 M    Vind -0,2  

1   Noa Fridell -99 Eskilstuna FI 10,24      
2   Rikard Bergenarp -00 Glanshammars IF 10,86      
3   Simon Lövgren -00 Stocksäters IF 12,07      
               


    P15 200 M    Vind 0,0  

1   Victor Wiberg -99 IK Stål 24,78      
2   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 25,86      
3   Simon Lövgren -00 Stocksäters IF 29,91      
               


    P15 80 M HÄCK    Vind +1,0  

1   Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro 11,75      
               


    P15 HÖJD      

1   Robin Edqvist -99 KFUM Örebro 1,62      
2   Jack Tranderyd -00 KFUM Örebro 1,51      
               

 

 
Jack Tranderyd
Robin Edqvist
136 140 144 148 151 154 158 162 166
o   o   xo  xo  xxo xxx
                    o   o   o   xxx

    P15 STAV      

1   Tomas Johansson -00 KFUM Örebro 2,80      
               

 

 
Tomas Johansson
240 250 260 270 280 290
o   xxo xxo xo  xo  xxx

    P15 LÄNGD      

1   Oskar Erixon -99 IK Westmannia 5,95      
2   Gustav Karlsson -00 KFUM Örebro 5,52      
3   Noa Fridell -99 Eskilstuna FI 5,26      
4   Jonathan Granath -00 KFUM Örebro 4,65      
               

 

 
Gustav Karlsson
Jonathan Granath
Oskar Erixon
Noa Fridell
 552 +0,0   530 +0,0     -        175 +0,7     -          - 
 442 +0,0   465 +0,0   446 +1,5   434 +0,4   425 -0,8   410 +0,0
 595 +0,0   590 +0,0     x +1,3     x +1,2   592 +0,0   288 +0,0
 519 +0,0   526 +0,0   473 +1,3   523 +1,0   512 +0,0   484 +0,0

    P15 KULA 4,0      

1   Victor Wiberg -99 IK Stål 12,34      
2   Ozzie Hinshaw -00 Motala AIF 8,45      
               

 

 
Victor Wiberg
Ozzie Hinshaw
1234  1217     x     x     x     -
 845   839     x     x   819     -

    P15 SPJUT 600      

1   Victor Wiberg -99 IK Stål 44,97      
2   Sebastian Erlandh -00 KFUM Örebro 41,67      
3   Robin Edqvist -99 KFUM Örebro 38,90      
4   Noa Fridell -99 Eskilstuna FI 34,30      
5   Ozzie Hinshaw -00 Motala AIF 34,10      
6   Oskar Arensmeier -00 Frövi IK 30,76      
               

 

 
Oskar Arensmeier
Robin Edqvist
Sebastian Erlandh
Noa Fridell
Victor Wiberg
Ozzie Hinshaw
2359  2627     x  2799  3076     -
3586  3890  3577  3761     -     -
4167  3916  3875  3934  3772  4161
2788  3024  3274  2907  3430  3131
4013  4211  4079  4327  4497  4484
2997  2890  2977  3087  3017  3410

    P13 60 M  HEAT 1  Vind +0,5  

1   Mattias Waernulf -02 Västerås FK 8,63   Final  
2   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 8,68   Final  
3   Sebastian Andersson -01 Västerås FK 8,69   Final  
4   Linus Strand -01 KFUM Örebro 9,06   Final  
5   Karl Ekshagen -02 Åsbro GoIF 9,54      
6   Oscar Persson -01 Frövi IK 9,55      
               


    P13 60 M  HEAT 2  Vind +1,1  

1   Karl-William Einarsson -02 Wedevågs IF 8,86   Final  
2   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 8,91   Final  
3   André Särnholm -02 KFUM Örebro 8,94   Final  
4   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 9,01   Final  
5   Gustaf Otterhed -01 KFUM Örebro 9,10      
               


    P13 60 M  FINAL  Vind +0,2  

1   Mattias Waernulf -02 Västerås FK 8,59      
2   Sebastian Andersson -01 Västerås FK 8,68      
3   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 8,77      
4   Karl-William Einarsson -02 Wedevågs IF 9,02      
5   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 9,03      
6   Linus Strand -01 KFUM Örebro 9,15      
7   André Särnholm -02 KFUM Örebro 9,16      
8   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 9,16      
               


    P13 200 M  HEAT 1  Vind +0,1  

1   Karl-William Einarsson -02 Wedevågs IF 30,06      
2   Gustaf Otterhed -01 KFUM Örebro 30,15      
3   Adam Thunell -01 Västerås FK 30,67      
4   Felix Antman -01 Västerås FK 33,57      
5   Karl Ekshagen -02 Åsbro GoIF 34,34      
               


    P13 200 M  HEAT 2  Vind -0,6  

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 28,46      
2   Sebastian Andersson -01 Västerås FK 28,49      
3   August Kallin -02 Västerås FK 30,21      
4   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 30,33      
5   Linus Strand -01 KFUM Örebro 31,57      
6   Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 31,64      
               


    P13 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 28,46      
2   Sebastian Andersson -01 Västerås FK 28,49      
3   Karl-William Einarsson -02 Wedevågs IF 30,06      
4   Gustaf Otterhed -01 KFUM Örebro 30,15      
5   August Kallin -02 Västerås FK 30,21      
6   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 30,33      
7   Adam Thunell -01 Västerås FK 30,67      
8   Linus Strand -01 KFUM Örebro 31,57      
9   Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 31,64      
10   Felix Antman -01 Västerås FK 33,57      
11   Karl Ekshagen -02 Åsbro GoIF 34,34      
               


    P13 600 M      

1   Dennis Holmstedt -02 IK Westmannia 1.42,3m      
2   Kevin Bodén -02 Motala AIF 1.49,9m      
3   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 1.51,3m      
4   Adam Thunell -01 Västerås FK 1.53,0m      
5   August Kallin -02 Västerås FK 1.54,5m      
6   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 1.55,0m      
7   Valter Pettersson -02 OK Tisaren 2.01,7m      
               


    P13 60 M HÄCK    Vind +0,8  

1   Kevin Bodén -02 Motala AIF 12,16      
               


    P13 HÖJD      

1   Sebastian Andersson -01 Västerås FK 1,51      
2   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 1,40      
3   Felix Antman -01 Västerås FK 1,36      
4   Kevin Bodén -02 Motala AIF 1,21      
5   Erik Lindkvist -02 Wedevågs IF 1,11      
               

 

 
Linus Callenvik
Felix Antman
Kevin Bodén
Sebastian Andersson
Erik Lindkvist
101 106 111 116 121 126 131 136 140 143 148 151 154
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   xo  xxx

    P13 LÄNGD ZON      

1   Jonathan Johnsson -02 KFUM Örebro 4,50      
2   Karl-William Einarsson -02 Wedevågs IF 4,46      
3   André Särnholm -02 KFUM Örebro 4,35      
4   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 4,31      
5   Oscar Persson -01 Frövi IK 4,01      
6   Linus Strand -01 KFUM Örebro 3,97      
7   Karl Ekshagen -02 Åsbro GoIF 3,92      
8   August Kallin -02 Västerås FK 3,88      
-   Hampus Holm -01 Västerås FK 0,00      
               

 

 
André Särnholm
Linus Strand
Karl-William Einarsson
Karl Ekshagen
Jonathan Johnsson
Oscar Persson
August Kallin
Robin Isaksson
Hampus Holm
 435 -0,8   427 +0,0   423 +0,0   421 +1,2   416 +0,0   415 +0,0
 391 -0,9   397 +0,0   382 +0,0     x +1,3   387 +0,0     x +0,0
 441 -0,0   441 +0,0   431 +0,9   435 +1,5   435 +1,1   446 +0,0
 374 -0,5   386 +0,3   392 +1,4   380 +1,6     x +0,5   379 +0,0
 441 +0,0   410 +0,7   438 +0,5   432 +1,0   445 -0,0   450 +0,0
 381 +0,0   376 +0,0   401 +1,4   391 +0,2   393 +0,0   396 +0,0
 375 +0,0     x -0,6     x +0,5   388 +0,8   384 +0,0     x +0,0
   x +0,0   431 -0,3     x +1,6   427 +0,7   420 +0,0     - 
   x +0,0     -          -          -          -          - 

    P13 KULA 3,0      

1   Hugo Karlsson -01 Götlunda IF 11,53      
2   Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 9,45      
3   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 8,55      
4   Sebastian Andersson -01 Västerås FK 8,15      
5   Albin Lundgren -01 Götlunda IF 7,40      
6   August Kallin -02 Västerås FK 6,70      
7   Viktor Laurent -01 Västerås FK 5,89      
8   Erik Lindkvist -02 Wedevågs IF 5,87      
9   Oscar Persson -01 Frövi IK 5,03      
               

 

 
August Kallin
Robin Isaksson
Erik Lindkvist
Pontus Gustavsson
Albin Lundgren
Sebastian Andersson
Oscar Persson
Viktor Laurent
Hugo Karlsson
 670     -     -     -     -     -
 793     x   772   802   855     -
 544   567   558   587   583   570
 945   857   912   920   923   895
 711   693   671   684   740     x
   x   716   793   744   815   810
 503     -     -     -     -     -
 589   580   577   563   532     -
1002  1020     -  1153  1033     x

    P13 SPJUT 400      

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 33,45      
2   Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 32,18      
3   August Kallin -02 Västerås FK 24,34      
4   Linus Callenvik -02 Karlskoga FIF 24,09      
5   Hampus Holm -01 Västerås FK 22,94      
6   Kevin Bodén -02 Motala AIF 22,11      
7   Ludvig Ljunggren -02 Glanshammars IF 16,57      
               

 

 
August Kallin
Ludvig Ljunggren
Pontus Gustavsson
Kevin Bodén
Hampus Holm
Robin Isaksson
Linus Callenvik
2294  1936  1866  2434  2232  1955
1582  1657  1359  1142  1152  1202
3218     x  2439  3094  2840  2940
1959  1085  1753  2059  2211  1202
2042  2239  1934  2294  2167  2063
2909  2674  3345  2691  3266  2899
2316  2409  2307  2191     -     -

    P11 60 M    Vind +2,1  

1   Philip Zetterman -03 KFUM Örebro 9,34      
2   Henrik Franzén -03 KFUM Örebro 9,39      
3   Ludvig Molinder -03 KFUM Örebro 9,51      
4   Benjamin Berge -03 Motala AIF 10,19      
               


    P11 600 M      

1   Ludvig Molinder -03 KFUM Örebro 1.56,1m      
2   Benjamin Berge -03 Motala AIF 2.15,9m      
               


    P11 HÖJD      

1   William Kindvall -03 Fjugesta IF 1,14      
2   Tobias Erlandh -03 KFUM Örebro 1,14      
               

 

 
William Kindvall
Tobias Erlandh
84  89  94  98  102 105 108 111 114 117
o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx

    P11 LÄNGD ZON      

1   Ludvig Molinder -03 KFUM Örebro 3,94      
2   Henrik Franzén -03 KFUM Örebro 3,88      
3   Philip Zetterman -03 KFUM Örebro 3,84      
4   Tobias Erlandh -03 KFUM Örebro 3,72      
5   William Kindvall -03 Fjugesta IF 3,63      
6   Benjamin Berge -03 Motala AIF 2,94      
               

 

 
Henrik Franzén
William Kindvall
Benjamin Berge
Ludvig Molinder
Philip Zetterman
Tobias Erlandh
 386 +0,0   388 +0,0   386 +1,1   388 +1,5
 343 +0,2   354 +0,0   363 +0,9   348 +1,4
 284 +0,2   285 +0,0   292 +0,9   294 +1,4
 385 +0,0   387 +0,0   388 +1,2   394 +2,0
 384 +0,2   356 -0,2   372 +0,0   372 +2,0
   x          x        372 +1,0   369 +2,1

    P11 KULA 2,0      

1   Tobias Erlandh -03 KFUM Örebro 7,17      
2   Philip Zetterman -03 KFUM Örebro 6,39      
3   Benjamin Berge -03 Motala AIF 4,09      
               

 

 
Philip Zetterman
Tobias Erlandh
Benjamin Berge
 639   609   562   622
 662   644   713   717
 409   369   365   378

    P10 60 M    Vind +1,6  

1   Alexander Boström -04 Frövi IK 9,61      
2   Ludvig Höök -04 Glanshammars IF 9,71      
3   David Kjellström -04 KFUM Örebro 10,13      
4   Emil Fredensborg -04 KFUM Örebro 10,36      
5   Ebbe Ledin -04 Glanshammars IF 11,89      
               


    P10 HÖJD      

1   Alexander Boström -04 Frövi IK 1,14      
2   Ludvig Höök -04 Glanshammars IF 1,11      
               

 

 
Alexander Boström
Ludvig Höök
84  89  94  98  102 105 108 111 114 120
-   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  o   xo  xo  xxo xxx

    P10 LÄNGD ZON      

1   Alexander Boström -04 Frövi IK 3,74      
2   Ludvig Höök -04 Glanshammars IF 3,73      
3   Oscar Johnsson -04 KFUM Örebro 3,26      
4   David Kjellström -04 KFUM Örebro 3,21      
               

 

 
Ludvig Höök
Oscar Johnsson
Alexander Boström
David Kjellström
 373 +0,0   329 +0,0   323 +0,0   325 +1,4
 308 +0,0   326 +0,0   303 +0,0   318 +1,2
 351 +0,0   374 +0,0   352 +0,0   367 +1,6
 311 +0,0   310 +0,0   291 +0,8   321 +1,6

    P10 KULA 2,0      

1   Alexander Boström -04 Frövi IK 7,38      
2   Emil Fredensborg -04 KFUM Örebro 6,07      
3   Ebbe Ledin -04 Glanshammars IF 4,74      
               

 

 
Ebbe Ledin
Alexander Boström
Emil Fredensborg
 470   439   474   472
 738   734   704   733
   x   594   567   607

    P9 60 M  HEAT 1  Vind +1,9  

1   Ed Permstäde -05 Glanshammars IF 10,49   Final  
2   Gabriel Åsberg -06 Fjugesta IF 10,71   Final  
3   Leon Bodén -05 Motala AIF 10,98   Final  
4   Viggo Olsson -06 KFUM Örebro 11,03      
5   Johan Runesson -05 Fjugesta IF 11,54      
6   Sigvard Einarsson -07 Wedevågs IF 12,07      
               


    P9 60 M  HEAT 2  Vind +1,1  

1   Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 9,64   Final  
2   Dennis Larsson -05 Fjugesta IF 10,68   Final  
3   Liam Haili -06 Wedevågs IF 11,24      
4   Erik Högberg -05 KFUM Örebro 11,25      
5   Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 12,54      
6   Teodor Wallén -05 Götlunda IF 12,77      
               


    P9 60 M  HEAT 3  Vind +1,6  

1   Sebastian Brodin -05 Glanshammars IF 10,35   Final  
2   Noah Simonsson -05 KFUM Örebro 10,64   Final  
3   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 10,74   Final  
4   Daniel Kindvall -05 Fjugesta IF 11,15      
5   Anton Nordberg -05 Glanshammars IF 11,92      
6   Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 12,24      
7   Olle Persson -06 Stocksäters IF 13,23      
               


    P9 60 M  FINAL  Vind -0,7  

1   Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 9,71      
2   Ed Permstäde -05 Glanshammars IF 10,36      
3   Sebastian Brodin -05 Glanshammars IF 10,47      
4   Noah Simonsson -05 KFUM Örebro 10,55      
5   Gabriel Åsberg -06 Fjugesta IF 10,79      
6   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 10,94      
7   Leon Bodén -05 Motala AIF 11,10      
-   Dennis Larsson -05 Fjugesta IF ej start      
               


    P9 400 M      

1   Gabriel Åsberg -06 Fjugesta IF 1.22,90      
2   Sebastian Brodin -05 Glanshammars IF 1.24,16      
3   Hugo Wirén -05 Glanshammars IF 1.24,76      
4   Leon Bodén -05 Motala AIF 1.25,21      
5   Noah Simonsson -05 KFUM Örebro 1.25,81      
6   Sigvard Einarsson -07 Wedevågs IF 1.32,43      
7   Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 1.40,50      
8   Liam Haili -06 Wedevågs IF 1.50,47      
               


    P9 HÖJD      

1   Daniel Kindvall -05 Fjugesta IF 0,94      
1   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 0,94      
3   Liam Haili -06 Wedevågs IF 0,94      
4   Gustav Jansson -05 IK Westmannia 0,84      
               

 

 
Liam Haili
Gustav Jansson
Daniel Kindvall
Johan Lindkvist
79  84  89  94  98
-   o   xo  xo  xxx
o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
-   o   o   xo  xxx

    P9 LÄNGD ZON      

1   Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 3,62      
2   Dennis Larsson -05 Fjugesta IF 3,39      
3   Daniel Kindvall -05 Fjugesta IF 2,98      
4   Oscar Hjortsberg -05 Glanshammars IF 2,96      
5   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 2,94      
6   Liam Haili -06 Wedevågs IF 2,92      
7   Erik Högberg -05 KFUM Örebro 2,92      
8   Hugo Wirén -05 Glanshammars IF 2,91      
9   Sigvard Einarsson -07 Wedevågs IF 2,82      
10   Viggo Olsson -06 KFUM Örebro 2,78      
11   Leon Bodén -05 Motala AIF 2,78      
12   Hugo Rosenholm -05 Glanshammars IF 2,62      
13   Johan Runesson -05 Fjugesta IF 2,51      
14   Gustav Jansson -05 IK Westmannia 2,46      
15   Jesper Lundgren -06 Stocksäters IF 2,40      
16   Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 2,27      
17   Ville Ulvmyr -05 Glanshammars IF 2,26      
18   Teodor Wallén -05 Götlunda IF 2,22      
19   Olle Persson -06 Stocksäters IF 1,92      
               

 

 
Johan Lindkvist
Gustav Jansson
Sigvard Einarsson
Kasper Lögdahl
Jesper Lundgren
Hugo Wirén
Johan Runesson
Leon Bodén
Oscar Hjortsberg
Erik Högberg
Dennis Larsson
Hugo Rosenholm
Viggo Olsson
Daniel Kindvall
Liam Haili
Ville Ulvmyr
Teodor Wallén
Olle Persson
Viktor Lögdahl
 280 +0,0   269 +0,0   294 +0,0   294 +0,0
 240 +0,1   246 +0,0     x +0,0   229 +0,0
 275 +0,0   282 +0,0   266 +0,0   267 +0,0
 227 +0,0   210 +0,1   221 +0,0   216 +0,0
 240 +0,0   229 +0,1   188 +0,0   187 +0,1
 291 +0,0   284 +0,1   275 +0,1   281 +0,0
 249 +0,0   251 +0,1   251 +0,0   249 +0,0
 271 +0,0   278 +0,0     x +0,0   257 +0,0
 291 +0,0   277 +0,0   288 +0,0   296 +0,0
 292 +0,0   281 +0,0   270 +0,0     x +0,0
 339 +0,0   321 +0,0   280 +0,0   290 +0,0
 254 +0,0   262 +0,0   244 +0,0   229 +0,0
 278 +0,0   230 +0,0   278 +0,0   274 +0,0
 279 +0,0     x +0,0   298 +0,0   293 +0,0
 292 +0,0   258 +0,0   268 +0,0   290 +0,0
   x +0,0   212 +0,1   218 +0,0   226 +0,0
 208 +0,0   217 +0,3     x +0,1   222 +0,0
 183 +0,0   182 +1,1   192 +0,0   192 +0,0
 356 +0,0   357 +0,0     x +0,0   362 +0,0

    P9 KULA 2,0      

1   Viktor Lögdahl -05 Råby-Rekarne FIF 6,89      
2   Teodor Wallén -05 Götlunda IF 6,72      
3   Gustav Jansson -05 IK Westmannia 6,65      
4   Leon Bodén -05 Motala AIF 6,00      
5   Johan Runesson -05 Fjugesta IF 5,56      
6   Liam Haili -06 Wedevågs IF 5,43      
7   Johan Lindkvist -06 Wedevågs IF 4,63      
8   Anton Nordberg -05 Glanshammars IF 4,18      
9   Kasper Lögdahl -08 Råby-Rekarne FIF 2,77      
               

 

 
Johan Lindkvist
Teodor Wallén
Liam Haili
Johan Runesson
Anton Nordberg
Viktor Lögdahl
Leon Bodén
Kasper Lögdahl
Gustav Jansson
 418   401   463   375
 672   606   661   672
 543   461   487   493
 506   556   506   483
 398   418   392   382
 615   637   689   577
 570   561   545   600
 256   198   277   263
 572   635   665   598

    KVINNOR 100 M    Vind +0,2  

1   Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 13,26      
2   Hanna Karlsson -97 IFK Nora 13,65      
               


    KVINNOR 200 M    Vind +1,4  

1   Anna Lennman -98 Katrineholms SK 27,36      
2   Hanna Karlsson -97 IFK Nora 27,56      
               


    KVINNOR LÄNGD      

1   Wilma Toivola -98 Glanshammars IF 4,80      
2   Anna Lennman -98 Katrineholms SK 4,77      
3   Josefin Larsson -98 Glanshammars IF 4,43      
               

 

 
Anna Lennman
Wilma Toivola
Josefin Larsson
 437 +0,0   469 +0,3   477 +1,1   458 -0,2   454 -0,1     x +0,0
 444 +0,0     x +0,4   470 +0,5   472 +0,0     x +0,0   480 +0,0
 441 +0,0   443 +0,0   433 +0,0   414 -0,1     x -0,2     x -1,4

    KVINNOR SPJUT      

1   Wilma Toivola -98 Glanshammars IF 25,23      
               

 

 
Wilma Toivola
2523  2384  2445  2360     x  2504

    F15 80 M  HEAT 1  Vind +0,2  

1   Moa Seger -99 Glanshammars IF 10,52   Final  
2   Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 11,02   Final  
3   Isabella Bornälv -00 KFUM Örebro 11,30   Final  
4   Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 11,43   Final  
5   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 11,69      
               


    F15 80 M  HEAT 2  Vind +1,1  

1   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 10,96   Final  
2   Mathilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 10,97   Final  
3   Hanna Säfström -00 KFUM Örebro 11,20   Final  
4   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 11,27   Final  
5   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 11,93      
               


    F15 80 M  FINAL  Vind -0,2  

1   Moa Seger -99 Glanshammars IF 10,53      
2   Mathilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 10,92      
3   Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 10,94      
4   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 11,00      
5   Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 11,10      
6   Ida Callenvik -99 Karlskoga FIF 11,24      
7   Hanna Säfström -00 KFUM Örebro 11,25      
8   Isabella Bornälv -00 KFUM Örebro 11,29      
               


    F15 200 M  HEAT 1    

1   Emelina Wirebro -99 Motala AIF 28,48      
2   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 30,11      
3   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 30,95      
               


    F15 200 M  HEAT 2    

1   Moa Seger -99 Glanshammars IF 26,60      
2   Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 27,90      
3   Hanna Säfström -00 KFUM Örebro 28,24      
4   Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 28,95      
-   Isabella Bornälv -00 KFUM Örebro ej start      
               


    F15 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Moa Seger -99 Glanshammars IF 26,60      
2   Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 27,90      
3   Hanna Säfström -00 KFUM Örebro 28,24      
4   Emelina Wirebro -99 Motala AIF 28,48      
5   Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 28,95      
6   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 30,11      
7   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 30,95      
               


    F15 800 M      

1   Mathilda Eklund -00 IK Westmannia 2.37,2m      
               


    F15 80 M HÄCK    Vind +1,8  

1   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 12,66      
2   Mathilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 12,77      
3   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 14,23      
4   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 15,25      
               


    F15 HÖJD      

1   Wilma Throgen -00 Karlskoga FIF 1,43      
2   Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro 1,35      
               

 

 
Wilma Throgen
Ingrid Holmquist
131 135 139 143 147
o   o   xxo xo  xxx
-   o   x--

    F15 STAV      

1   Amanda Bollmann -00 KFUM Örebro 2,30      
               

 

 
Amanda Bollmann
210 220 230 240
xo  o   xo  xxx

    F15 LÄNGD      

1   Fanny Runheim -99 KFUM Örebro 5,53      
2   Therese Knutsson -00 Glanshammars IF 4,93      
3   Emelina Wirebro -99 Motala AIF 4,84      
4   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 4,82      
5   Mathilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF 4,75      
6   Hanna Strandahl -00 KFUM Örebro 4,19      
7   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 4,13      
8   Amanda Bollmann -00 KFUM Örebro 3,75      
9   Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro 3,73      
               

 

 
Mathilda Ekholm
Amanda Bollmann
Elin Bärjegård
Ebba Löfholm
Therese Knutsson
Hanna Strandahl
Linnea Johansson
Emelina Wirebro
Fanny Runheim
 475 +0,0   441 -0,1     x +0,1   460 +0,0   218 +0,9   471 -0,1
 345 +0,0   375 -1,7   245 +0,8   335 +0,0     x +0,3   299 -1,2
 376 +0,0     x -0,1   482 +0,0   466 +0,0     x +0,0   467 -0,2
 356 +0,0   373 +0,0   363 +0,0
 452 -0,1   493 +0,0   465 +0,0     -        485 +0,8   471 +0,0
 412 -0,2   419 +0,0     x +0,0   397 -1,1     x +0,0     x +0,0
 413 +0,0     x +0,0   402 +0,1   384 +1,0     -        352 +0,0
 470 +0,0   451 +1,3   437 +0,0     x +1,7   482 +0,2   484 +0,0
 541 +0,0     x +1,0     x +0,1     x +1,2   523 -0,3   553 -0,6

    F15 KULA 3,0      

1   Kajsa Jansson -00 IK Westmannia 9,18      
2   Alice Nilsson -00 KFUM Örebro 9,15      
3   Anna Götberg -01 Västerås FK 8,94      
4   Amanda Bollmann -00 KFUM Örebro 8,65      
               

 

 
Anna Götberg
Alice Nilsson
Kajsa Jansson
Amanda Bollmann
   x   820   759   866   894   831
 892   839   865   850   915   850
 905   877   860     x   918   904
 758     x   791   844   865   861

    F15 SPJUT 500      

1   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 27,36      
2   Tova Åhs -99 Motala AIF 26,68      
3   Elsa Karlsson -00 KFUM Örebro 24,33      
4   Alice Nilsson -00 KFUM Örebro 21,41      
    Kajsa Jansson -00 IK Westmannia 0,00      
               

 

 
Elin Bärjegård
Kajsa Jansson
Elsa Karlsson
Tova Åhs
Alice Nilsson
   x  2667  2628  2580  2505  2736
   x     x     x     x     x     x
   x     x     x  2273  2433     x
2178  2517  2381  2585  2668  2264
1811  1833  1575  2078  2141     x

    F13 60 M  HEAT 1  Vind +0,1  

1   Elin Antonsson -01 Västerås FK 8,54   Final  
2   Sara Bergenbrant -01 KFUM Örebro 8,72   Final  
3   Zandra Lindén -02 IFK Nora 9,20      
4   Louise Fröding -01 Götlunda IF 9,45      
5   Hanna Knutsson -02 Glanshammars IF 9,81      
6   Wera Molin -02 Glanshammars IF 9,88      
               


    F13 60 M  HEAT 2  Vind +0,8  

1   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 8,47   Final  
2   Minna Seger -01 Glanshammars IF 8,76   Final  
3   Cornelia Fernsten -02 KFUM Örebro 9,18   Final  
4   Julia Hultebring -02 Motala AIF 9,32      
5   Amira Musa -01 KFUM Örebro 10,22      
6   Lisa Kareliussén -02 Glanshammars IF 10,50      
               


    F13 60 M  HEAT 3  Vind +0,4  

1   Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 8,72   Final  
2   Alva Hilding -02 Motala AIF 8,97   Final  
3   Sofie Franzén -02 KFUM Örebro 9,00   Final  
4   Ida Boström -02 Frövi IK 9,51      
5   Maja Persson -02 Stocksäters IF 9,88      
6   Evelina Nilsson -02 Fjugesta IF 10,88      
               


    F13 60 M  FINAL  Vind -0,5  

1   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 8,60      
2   Elin Antonsson -01 Västerås FK 8,65      
3   Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 8,68      
4   Minna Seger -01 Glanshammars IF 8,81      
5   Sara Bergenbrant -01 KFUM Örebro 8,86      
6   Sofie Franzén -02 KFUM Örebro 9,20      
7   Cornelia Fernsten -02 KFUM Örebro 9,33      
-   Alva Hilding -02 Motala AIF ej start      
               


    F13 200 M  HEAT 1  Vind +0,3  

1   Alva Hilding -02 Motala AIF 29,83      
2   Cornelia Fernsten -02 KFUM Örebro 30,36      
3   Louise Fröding -01 Götlunda IF 31,96      
4   Evelina Nilsson -02 Fjugesta IF 38,03      
               


    F13 200 M  HEAT 2  Vind -1,0  

1   Hilda Lindberg -01 Västerås FK 27,76      
2   Elin Antonsson -01 Västerås FK 28,78      
3   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 29,24      
4   Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 30,05      
5   Sofie Franzén -02 KFUM Örebro 30,42      
               


    F13 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Hilda Lindberg -01 Västerås FK 27,76      
2   Elin Antonsson -01 Västerås FK 28,78      
3   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 29,24      
4   Alva Hilding -02 Motala AIF 29,83      
5   Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 30,05      
6   Cornelia Fernsten -02 KFUM Örebro 30,36      
7   Sofie Franzén -02 KFUM Örebro 30,42      
8   Louise Fröding -01 Götlunda IF 31,96      
9   Evelina Nilsson -02 Fjugesta IF 38,03      
               


    F13 600 M      

1   Hilda Lindberg -01 Västerås FK 1.43,4m      
2   Minna Seger -01 Glanshammars IF 1.49,9m      
3   Julia Hultebring -02 Motala AIF 1.52,1m      
4   Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 2.08,6m      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +0,2  

1   Julia Hultebring -02 Motala AIF 11,43      
2   Elin Karlsson -01 Karlskoga FIF 11,76      
3   Clara Bernhult -02 KFUM Örebro 12,60      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +0,2  

1   Alva Hilding -02 Motala AIF 11,44      
2   Ida Boström -02 Frövi IK 12,13      
3   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 12,56      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind -0,5  

1   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 9,88      
2   Tilde Larsen -01 IK Stål 9,94      
3   Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 10,25      
4   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 10,51      
5   Johanna Wirebro -02 Motala AIF 11,23      
               


    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 9,88      
2   Tilde Larsen -01 IK Stål 9,94      
3   Lovisa Ulegård -01 Västerås FK 10,25      
4   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 10,51      
5   Johanna Wirebro -02 Motala AIF 11,23      
6   Julia Hultebring -02 Motala AIF 11,43      
7   Alva Hilding -02 Motala AIF 11,44      
8   Elin Karlsson -01 Karlskoga FIF 11,76      
9   Ida Boström -02 Frövi IK 12,13      
10   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 12,56      
11   Clara Bernhult -02 KFUM Örebro 12,60      
               


    F13 HÖJD      

1   Alva Hilding -02 Motala AIF 1,42      
2   Julia Hultebring -02 Motala AIF 1,39      
3   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 1,35      
4   Johanna Wirebro -02 Motala AIF 1,31      
5   Ida Pettersson -02 KFUM Örebro 1,26      
6   Ida Boström -02 Frövi IK 1,21      
7   Emma Lundvall -02 Glanshammars IF 1,16      
               

 

 
Elvira Forsberg
Ida Boström
Emma Lundvall
Julia Hultebring
Ida Pettersson
Alva Hilding
Johanna Wirebro
91  96  101 106 111 116 121 126 131 135 139 142 144
-   -   -   -   o   o   o   xo  o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xo  o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  o   xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xxo xxx

    F13 STAV      

1   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 1,80      
               

 

 
Elvira Forsberg
140 150 160 170 180 190
o   o   o   o   xxo xxx

    F13 LÄNGD ZON      

1   Emily Capobianco -01 KFUM Örebro 4,69      
2   Tilde Larsen -01 IK Stål 4,53      
3   Alva Hilding -02 Motala AIF 4,44      
4   Sara Bergenbrant -01 KFUM Örebro 4,43      
5   Ida Pettersson -02 KFUM Örebro 4,39      
6   Johanna Wirebro -02 Motala AIF 4,25      
7   Johanna Sedström -02 Åsbro GoIF 4,24      
8   Julia Hultebring -02 Motala AIF 4,20      
9   Ida Boström -02 Frövi IK 3,79      
10   Louise Fröding -01 Götlunda IF 3,71      
11   Lisa Ljung -02 Glanshammars IF 3,30      
12   Lisa Kareliussén -02 Glanshammars IF 3,29      
13   Amira Musa -01 KFUM Örebro 3,22      
14   Emma Lundvall -02 Glanshammars IF 3,13      
15   Maja Nilsson -02 KFUM Örebro 2,87      
               

 

 
Alva Hilding
Maja Nilsson
Julia Hultebring
Louise Fröding
Emma Lundvall
Emily Capobianco
Johanna Sedström
Sara Bergenbrant
Amira Musa
Johanna Wirebro
Ida Pettersson
Lisa Ljung
Ida Boström
Tilde Larsen
Lisa Kareliussén
 444 +0,0   329 +0,0   428 +0,0   433 -0,3   438 -0,0   422 -0,0
 287 -0,5   270 +0,5   250 -0,6
 414 -1,3   414 +0,0   392 -0,3   391 +0,0   420 -0,1   418 +0,0
 368 -0,2   366 -1,6   371 -0,2
 313 -0,2   310 -1,7   267 -0,5
 385 +0,0   469 +0,0   466 +0,0   454 -0,2   434 -0,2   456 +0,0
 208 +0,0   419 -1,3   419 +0,0   424 -0,3   414 -0,9   423 +0,0
 397 +0,0   404 -0,2   415 +0,0   421 -0,0   443 +0,0   400 -0,1
 321 +0,0   298 -0,1   322 -0,3
 425 +0,0   419 +0,0   412 +0,0     x +0,0     x +0,0   417 -0,3
 439 +0,0   419 -1,0   415 -0,8   410 -1,0   427 +0,0   401 -0,3
 330 +0,0   324 -0,3   328 +0,0
 350 +0,0   379 +0,0   351 -0,1
 446 +0,0   453 +0,0   439 -0,0   429 -1,7   276 +0,0   445 -0,0
 320 +0,0   308 +0,0   329 -0,5

    F13 KULA 2,0      

1   Anna Götberg -01 Västerås FK 10,78      
2   Johanna Wirebro -02 Motala AIF 9,04      
3   Elvira Forsberg -02 Glanshammars IF 8,85      
4   Alva Hilding -02 Motala AIF 8,82      
5   Elin Karlsson -01 Karlskoga FIF 8,57      
6   Johanna Sedström -02 Åsbro GoIF 8,46      
7   Louise Fröding -01 Götlunda IF 7,92      
8   Ida Pettersson -02 KFUM Örebro 7,64      
9   Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 6,86      
10   Ida Boström -02 Frövi IK 6,86      
11   Maja Nilsson -02 KFUM Örebro 6,80      
12   Julia Sjömark -02 Glanshammars IF 5,43      
13   Emma Lundvall -02 Glanshammars IF 5,43      
               

 

 
Louise Fröding
Emelie Lindgren
Maja Nilsson
Anna Götberg
Alva Hilding
Johanna Wirebro
Elvira Forsberg
Emma Lundvall
Johanna Sedström
Julia Sjömark
Ida Pettersson
Elin Karlsson
Ida Boström
 744   749   785   792   723   748
 686   653   647
 680   599   644
 865   974   939   995   981  1078
 869   785   863   820     882
 790   803   851   879   900   904
 760   885   884   817   853   695
 543   489   511
 797   761   824   793   846   805
 527   498   543
 703   694   764   677   728   747
 785   845   857     x   812   847
 468   627   686

    F13 SPJUT 400      

1   Johanna Wirebro -02 Motala AIF 23,32      
2   Johanna Sedström -02 Åsbro GoIF 18,81      
3   Elin Karlsson -01 Karlskoga FIF 18,63      
4   Alva Hilding -02 Motala AIF 17,58      
5   Clara Bernhult -02 KFUM Örebro 16,49      
6   Emelie Lindgren -02 Glanshammars IF 13,46      
7   Maja Nilsson -02 KFUM Örebro 13,22      
8   Julia Sjömark -02 Glanshammars IF 12,01      
9   Ida Boström -02 Frövi IK 11,98      
               

 

 
Julia Sjömark
Maja Nilsson
Alva Hilding
Elin Karlsson
Clara Bernhult
Emelie Lindgren
Johanna Wirebro
Johanna Sedström
Ida Boström
 987  1201   939  1086  1052  1126
 838   745  1302  1308  1322  1155
1697  1758  1667  1331  1534  1437
1863  1595  1516  1673  1350  1458
1082  1616  1447  1496  1649  1431
 988  1247  1346  1124   997   993
1953  1963  2332  2010  1896  2040
1399  1254  1268  1527  1721  1881
1103  1063  1179  1084  1183  1198

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  

1   Tindra Frykholm -03 Glanshammars IF 9,06   Final  
2   Alice Widegren -03 KFUM Örebro 9,28   Final  
3   Nora Eriksson -03 Motala AIF 10,04   Final  
4   Miranda Bergman -03 Glanshammars IF 10,71   Final  
5   Tamina Lindgren -03 Glanshammars IF 10,82      
6   Ylva Bergman -03 Glanshammars IF 11,13      
               


    F11 60 M  HEAT 2  Vind +2,1  

1   Sanna Pernerdal -03 KFUM Örebro 8,84   Final  
2   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 8,93   Final  
3   Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 9,03   Final  
4   Tuva Alton -03 Fjugesta IF 10,21   Final  
5   Amy Smith-MacGowan -03 Glanshammars IF 11,11      
               


    F11 60 M  FINAL  Vind -0,2  

1   Sanna Pernerdal -03 KFUM Örebro 8,88      
2   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 9,00      
3   Tindra Frykholm -03 Glanshammars IF 9,14      
4   Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 9,29      
5   Alice Widegren -03 KFUM Örebro 9,37      
6   Tuva Alton -03 Fjugesta IF 10,36      
7   Nora Eriksson -03 Motala AIF 10,49      
8   Miranda Bergman -03 Glanshammars IF 10,86      
               


    F11 600 M      

1   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 2.05,7m      
2   Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 2.10,7m      
3   Tindra Frykholm -03 Glanshammars IF 2.10,8m      
4   Malin Simonsson -03 Götlunda IF 2.17,4m      
5   Nora Eriksson -03 Motala AIF 2.23,2m      
6   Ella Sköld -03 KFUM Örebro 2.24,9m      
               


    F11 HÖJD      

1   Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 1,25      
2   Tindra Frykholm -03 Glanshammars IF 1,18      
2   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 1,18      
4   Tuva Alton -03 Fjugesta IF 1,06      
5   Nora Eriksson -03 Motala AIF 1,01      
               

 

 
Klara Frykholm
Tindra Frykholm
Nora Eriksson
Elin Wallin
Tuva Alton
96  101 106 111 115 118 121 125 128
-   -   -   o   o   o   o   xo  x-
-   -   o   o   o   o   xxx
o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   xo  xo  xxx

    F11 LÄNGD ZON      

1   Sanna Pernerdal -03 KFUM Örebro 4,36      
2   Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 4,29      
3   Tindra Frykholm -03 Glanshammars IF 4,19      
4   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 4,09      
5   Nora Eriksson -03 Motala AIF 3,48      
6   Tamina Lindgren -03 Glanshammars IF 3,02      
7   Ylva Bergman -03 Glanshammars IF 2,99      
8   Miranda Bergman -03 Glanshammars IF 2,88      
9   Ella Sköld -03 KFUM Örebro 2,82      
10   Alva Edvardsson -03 Götlunda IF 2,80      
11   Amy Smith-MacGowan -03 Glanshammars IF 2,58      
               

 

 
Amy Smith-MacGowan
Ylva Bergman
Nora Eriksson
Tamina Lindgren
Sanna Pernerdal
Ella Sköld
Elin Wallin
Miranda Bergman
Alva Edvardsson
Tindra Frykholm
Klara Frykholm
   x        235 -0,4   258 -0,7   257 +0,0
 277 -0,5   291 -0,7   285 -0,2   299 -1,9
 348 +0,0   332 -1,0   325 -1,2   325 +0,0
 288 -1,6   271 +0,0   286 -0,2   302 -0,2
 409 +0,0   436 -0,5   431 -1,4   433 +0,0
 276 -2,2   271 -0,0   282 -0,3   273 -0,0
 389 +0,0   383 +0,0   384 -0,0   409 +0,0
 266 -0,1     x        259 +0,5   288 +0,0
 277 +0,0   279 -0,2   272 -0,3   280 +0,0
 386 +0,0   383 -0,2   384 -0,0   419 -0,1
 418 -0,5   397 -1,3   422 -1,1   429 -1,4

    F11 KULA 2,0      

1   Sanna Pernerdal -03 KFUM Örebro 8,99      
2   Elin Wallin -03 Glanshammars IF 6,69      
3   Klara Frykholm -03 Glanshammars IF 6,25      
4   Nora Eriksson -03 Motala AIF 6,03      
5   Tindra Frykholm -03 Glanshammars IF 6,02      
6   Tamina Lindgren -03 Glanshammars IF 5,46      
7   Alva Edvardsson -03 Götlunda IF 5,37      
8   Malin Simonsson -03 Götlunda IF 4,66      
9   Amy Smith-MacGowan -03 Glanshammars IF 4,18      
10   Miranda Bergman -03 Glanshammars IF 4,05      
11   Ylva Bergman -03 Glanshammars IF 3,98      
               

 

 
Elin Wallin
Miranda Bergman
Nora Eriksson
Malin Simonsson
Klara Frykholm
Tindra Frykholm
Sanna Pernerdal
Ylva Bergman
Tamina Lindgren
Amy Smith-MacGowan
Alva Edvardsson
 661   585   664   669
 329   345   350   405
 603     -   603   598
 428   414   466   450
 619   618   623   625
 583   582   558   602
 879   704   799   899
 334   398     -     - 
 504   471   546   516
 418   376   384   363
 532   535   507   537

    F10 60 M  HEAT 1  Vind +2,5  

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 9,08   Final  
2   Tilda Borgström -04 Glanshammars IF 9,48   Final  
3   Agnes Bjerke -04 Glanshammars IF 9,74   Final  
4   Nanna Frih -04 Åsbro GoIF 9,75   Final  
5   Linnéa Bolin -04 Glanshammars IF 9,75   Final  
6   Tilda Bernhult -04 KFUM Örebro 9,80   Final  
7   Wilma Gäverth -04 Åsbro GoIF 10,09      
               


    F10 60 M  HEAT 2  Vind +0,5  

1   Klara Johnsson -04 KFUM Örebro 9,71   Final  
2   Stina Larsson -04 IK Wilske 9,90   Final  
3   Irma Kroon -04 Åsbro GoIF 9,94      
4   Maja Granqvist -04 KFUM Örebro 10,18      
5   Ida Karlsson -04 Motala AIF 10,46      
6   Aurora Zune -04 Motala AIF 10,91      
7   Agnes Adamsson -04 Glanshammars IF 11,10      
               


    F10 60 M  FINAL  Vind -0,1  

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 9,14      
2   Tilda Borgström -04 Glanshammars IF 9,68      
3   Klara Johnsson -04 KFUM Örebro 9,81      
4   Tilda Bernhult -04 KFUM Örebro 9,90      
5   Nanna Frih -04 Åsbro GoIF 9,91      
6   Agnes Bjerke -04 Glanshammars IF 9,92      
7   Linnéa Bolin -04 Glanshammars IF 9,98      
8   Stina Larsson -04 IK Wilske 10,20      
               


    F10 600 M      

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 2.05,8m      
2   Linnéa Bolin -04 Glanshammars IF 2.22,6m      
3   Nanna Frih -04 Åsbro GoIF 2.25,4m      
               


    F10 HÖJD      

1   Stina Larsson -04 IK Wilske 1,18      
2   Irma Kroon -04 Åsbro GoIF 1,11      
3   Agnes Bjerke -04 Glanshammars IF 1,11      
4   Tilda Borgström -04 Glanshammars IF 1,11      
5   Nanna Frih -04 Åsbro GoIF 1,06      
6   Alma Mikaelsson -04 Götlunda IF 1,06      
7   Alva Nilsson -04 KFUM Örebro 1,01      
7   Linnéa Bolin -04 Glanshammars IF 1,01      
9   Maja Granqvist -04 KFUM Örebro 1,01      
10   Vilma Stolpe -04 Götlunda IF 0,91      
               

 

 
Maja Granqvist
Nanna Frih
Alva Nilsson
Alma Mikaelsson
Agnes Bjerke
Irma Kroon
Linnéa Bolin
Stina Larsson
Vilma Stolpe
Tilda Borgström
86  91  96  101 106 111 115 118 121
xo  o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   xo  o   xxo xxx
-   o   o   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx

    F10 LÄNGD ZON      

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 3,75      
2   Alma Mikaelsson -04 Götlunda IF 3,53      
3   Tilda Borgström -04 Glanshammars IF 3,53      
4   Irma Kroon -04 Åsbro GoIF 3,31      
5   Agnes Bjerke -04 Glanshammars IF 3,29      
6   Stina Larsson -04 IK Wilske 3,26      
7   Klara Johnsson -04 KFUM Örebro 3,25      
8   Wilma Gäverth -04 Åsbro GoIF 3,21      
9   Linnéa Bolin -04 Glanshammars IF 3,16      
10   Maja Granqvist -04 KFUM Örebro 3,16      
11   Nanna Frih -04 Åsbro GoIF 3,10      
12   Ida Karlsson -04 Motala AIF 3,10      
13   Alva Nilsson -04 KFUM Örebro 2,88      
14   Aurora Zune -04 Motala AIF 2,87      
15   Lina Lundvall -04 Glanshammars IF 2,82      
16   Agnes Adamsson -04 Glanshammars IF 2,71      
               

 

 
Tilda Borgström
Agnes Adamsson
Klara Johnsson
Aurora Zune
Linnéa Bolin
Ida Karlsson
Agnes Bjerke
Irma Kroon
Maja Granqvist
Stina Larsson
Wilma Gäverth
Nanna Frih
Nike Isaksson
Alma Mikaelsson
Alva Nilsson
Lina Lundvall
 331 +0,0   326 +0,0   315 +0,4   353 +0,0
 266 +0,0   271 +0,0   257 +1,0     x 
 325 +0,2   313 +0,3   310 +1,0   314 +1,2
 287 +0,0     x        264 +0,0   276 +0,0
 264 +1,5   311 +0,0   275 +0,0   316 +0,0
 310 +0,5   245 +0,0   285 +0,0   254 +0,0
 327 +0,8   317 +0,0   329 +0,0   326 +0,0
 318 +0,0   315 +0,0   331 +0,0     x 
 309 +0,0   283 +0,0   316 +0,2     - 
 314 +0,0   326 +0,0     -          - 
 316 +0.0   311 +0,0   321 +0,2   321 +0,0
 310 +0,0   297 +0,0   298 +0,0   301 +0,0
 369 +0,0   366 +0,0     x        375 +0,3
 328 +0,0   330 +0,0   339 +0,0   353 +0,0
 280 +0,0   286 +0,0   288 +0,4     - 
 282 +0,0   271 +0,1   265 +0,0   267 +0,0

    F10 KULA 2,0      

1   Wilma Gäverth -04 Åsbro GoIF 7,29      
2   Tilda Bernhult -04 KFUM Örebro 6,56      
3   Alva Nilsson -04 KFUM Örebro 6,39      
4   Alma Mikaelsson -04 Götlunda IF 6,30      
5   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 5,93      
6   Vilma Stolpe -04 Götlunda IF 5,71      
7   Ida Karlsson -04 Motala AIF 5,14      
8   Aurora Zune -04 Motala AIF 4,90      
9   Lina Lundvall -04 Glanshammars IF 4,68      
               

 

 
Alva Nilsson
Nike Isaksson
Alma Mikaelsson
Aurora Zune
Tilda Bernhult
Wilma Gäverth
Ida Karlsson
Lina Lundvall
Vilma Stolpe
 550   568   639   596
 590   508   559   593
 541   522   585   630
 490   470   463   444
 607   620   605   656
 703   678   611   729
 470     -   404   514
   -   366   428   468
 571   485   552   563

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +1,5  

1   Elsa Johansson -05 KFUM Örebro 9,94   Final  
2   Linn von Hofsten -06 Glanshammars IF 10,14   Final  
3   Alma Waller -05 KFUM Örebro 10,47   Final  
4   Hanna Andersson -05 IK Stål 10,51   Final  
5   Jennifer Eldholm -06 KFUM Örebro 10,52   Final  
6   Thea Aversjö -06 KFUM Örebro 10,87      
7   Tuwa Karlsson -05 KFUM Örebro 11,07      
               


    F9 60 M  HEAT 2  Vind +3,1  

1   Sara Persson -05 KFUM Örebro 9,90   Final  
2   Nora Eriksson -05 Frövi IK 10,36   Final  
3   Alexandra Forsberg -05 Hammarby IF 10,39   Final  
4   Moa Sköld -05 KFUM Örebro 10,73      
5   Julia Eriksson -05 Glanshammars IF 10,79      
6   Stella Holmquist -06 KFUM Örebro 11,97      
7   Nova Blomberg -06 KFUM Örebro 12,06      
8   Tilda Granquist -06 KFUM Örebro 12,38      
               


    F9 60 M  FINAL  Vind -1,8  

1   Sara Persson -05 KFUM Örebro 10,03      
2   Elsa Johansson -05 KFUM Örebro 10,03      
3   Linn von Hofsten -06 Glanshammars IF 10,27      
4   Nora Eriksson -05 Frövi IK 10,74      
5   Hanna Andersson -05 IK Stål 10,74      
6   Alma Waller -05 KFUM Örebro 10,87      
7   Alexandra Forsberg -05 Hammarby IF 10,88      
8   Jennifer Eldholm -06 KFUM Örebro 10,93      
               


    F9 400 M      

1   Sara Persson -05 KFUM Örebro 1.19,21      
2   Thea Aversjö -06 KFUM Örebro 1.34,75      
3   Elin Freed -06 Glanshammars IF 1.39,66      
4   Tilda Granquist -06 KFUM Örebro 1.46,04      
5   Stella Holmquist -06 KFUM Örebro 1.46,46      
               


    F9 HÖJD      

1   Hanna Andersson -05 IK Stål 1,12      
2   Sara Persson -05 KFUM Örebro 1,09      
3   Moa Sköld -05 KFUM Örebro 0,99      
4   Nora Eriksson -05 Frövi IK 0,99      
5   Klara Petterssson -05 KFUM Örebro 0,84      
6   Tuwa Karlsson -05 KFUM Örebro 0,79      
               

 

 
Moa Sköld
Hanna Andersson
Sara Persson
Tuwa Karlsson
Nora Eriksson
Klara Petterssson
79  84  89  94  99  103 106 109 112 119
o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   xxx
-   o   o   o   xxo xxx
o   o   x-

    F9 LÄNGD ZON      

1   Elsa Söder -05 Glanshammars IF 3,20      
2   Hanna Andersson -05 IK Stål 3,13      
3   Alma Waller -05 KFUM Örebro 3,12      
4   Nora Eriksson -05 Frövi IK 3,02      
5   Klara Petterssson -05 KFUM Örebro 3,02      
6   Alice Hagberg -05 Glanshammars IF 2,98      
7   Elsa Johansson -05 KFUM Örebro 2,92      
8   Thea Aversjö -06 KFUM Örebro 2,88      
9   Alexandra Forsberg -05 Hammarby IF 2,86      
10   Tuwa Karlsson -05 KFUM Örebro 2,84      
11   Elin Freed -06 Glanshammars IF 2,80      
12   Jennifer Eldholm -06 KFUM Örebro 2,75      
13   Josefin Borgström -06 Glanshammars IF 2,62      
14   Stella Holmquist -06 KFUM Örebro 2,52      
15   Lova Knutsson -06 Glanshammars IF 2,36      
16   Tilda Granquist -06 KFUM Örebro 2,35      
17   Nova Blomberg -06 KFUM Örebro 1,86      
               

 

 
Stella Holmquist
Hanna Andersson
Tilda Granquist
Elsa Söder
Nova Blomberg
Alma Waller
Klara Petterssson
Alice Hagberg
Tuwa Karlsson
Elsa Johansson
Elin Freed
Jennifer Eldholm
Thea Aversjö
Lova Knutsson
Alexandra Forsberg
Nora Eriksson
Josefin Borgström
 252 +0,0   244 +0,0   237 +0,0   246 +0,0
 313 +0,8   294 +0,2   300 +0,0   302 +0,0
 231 +0,0   235 +0,0   235 +0,0   217 +0,0
 302 +0,5   317 +0,0   308 +0,0   320 +0,0
 169 +0,0   175 +0,0   185 +0,0   186 +0,0
 290 +0,0   289 +0,0   269 +0,0   312 +0,1
 295 +0,0   302 +0,4   291 +0,0   295 +0,0
 298 +0,4   277 +0,0   284 +0,0   285 +0,0
 284 +0,7   281 +1,0   268 +0,0   270 +0,0
 292 +0,3   250 +0,5   288 +0,1   270 +0,0
 280 +0,6   263 +0,0   248 +0,0   242 +0,0
 275 +0,0   255 +0,0   250 +0,0   243 +0,0
 274 +0,0   288 +0,7   277 +0,0   254 +0,1
 210 +0,0   235 +0,0   236 +0,0     x +0,0
 276 +0,0   286 +0,0   280 +0,0   284 +1,3
 302 +0,0   294 +0,0   292 +0,0   297 +0,5
 262 +0,0   256 +0,0   254 +0,0   257 +0,1

    F9 KULA 2,0      

1   Hanna Andersson -05 IK Stål 5,98      
2   Klara Petterssson -05 KFUM Örebro 4,86      
3   Elsa Söder -05 Glanshammars IF 4,84      
4   Alexandra Forsberg -05 Hammarby IF 4,37      
5   Josefin Borgström -06 Glanshammars IF 4,23      
6   Elin Freed -06 Glanshammars IF 4,21      
7   Moa Sköld -05 KFUM Örebro 3,96      
8   Lova Knutsson -06 Glanshammars IF 2,45      
9   Nova Blomberg -06 KFUM Örebro 2,44      
               

 

 
Lova Knutsson
Nova Blomberg
Alexandra Forsberg
Josefin Borgström
Moa Sköld
Elsa Söder
Klara Petterssson
Hanna Andersson
Elin Freed
 245   208   211   213
 231   221   205   244
 437   424   401   429
 377   324   423   389
 390   396   375   347
 421   460   484   470
 473   449   480   486
 567   519   541   598
   x   401   421   398

 

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 11 AUG 2014 23:34

Vinterspelen

GIFspelen

Terrängserien 2020

Här finns inbjudan.

Glanshammar facebook

svenskfriidrott

Nerikes Friidrottsförbund

Postadress:
Glanshammars IF - Friidrott
Skölvboslätt
70597 Glanshammar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info