Hoppa till sidans innehåll

Schema v50

07 DEC 2018 11:33
  • Uppdaterad: 07 DEC 2018 11:33

v.50

Måndag 10/12

Isdala Ishall

18-18.50 RM+ SM åkare (MB+/MG)

19-20.50 Elit, A1, A2:1 – Entertain you/ annat nr (MB, MG)

 

Tisdag 11/12

Wallenstam

16.00-16.20 Fg, F1, F2, MCG, MC1, UCG UC13 -  Dansa i Neon  (MG, MB, HG, EO)

16.20-16.50 Fg, F1, F2, MCG, MC1, UCG UC13, A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15 -  La Dolce Vita (MG, MB, HG, EO)

17-17.40 A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15: Uppvisnings nr (MG, MB, HG, EO)

17.50-18.20 mark  A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15 (HG, EO)

17.40 -18.20. RM+SM åkare (MB, MG)

18.30-19.20 Elit, A1, A2:1 Uppvisningsnr (MB, MG)

 

Onsdag 12/12

Slottsskogsrinken  (Mark i Frölundaborg)

15.15-16.05 Elit (MB)

16.05-17.05 Elit, A2:1, A1: TS, EP, LK (MB, EO)

17.15-18.05 Elit, A1, A2:1 – Never Enough (MB, EO)

17.15-18 Mark A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15  (HG)

18.15-19.05 Alla Singelgrupper -  Uppvisningsnr Elit, A1, A2:1, A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15, UC13, MC1, UCG, MCG, F2, F1, Fg (MB,HG, EO)

19.15-20.05 A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15  -   Disco + Everybody Dance  (HG, EO)

- Elit, A1, A2:1 Egen mark onsdag: snabbhet, spänst, rotation bålstyrka, stretch

 

Torsdag 13/12

Slottsskogsrinken  (Mark i Frölundaborgs motionshall)

15.15-16.05 Fg, F1, F2, MCG, MC1, UCG, UC13 -  Dansa i Neon + La Dolce Vita (AB, EO)

16.15-17.00 Mark Fg, F1, F2, MCG, MC1, UCG, UC13, A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15, A2:1, A1:TS, EP   (SP, EO)

17.15-18.05 A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15 : Everybody dance (rep Disco)  A2:1, A1:TS, EP träning  (SP, EO)

18.15-19.05 A ungdomar i A2:1, A1 + A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15 -  Big Party(SP,EO)

18.20-19.00 Mark Elit, A1: EmH, AK, AT, DCK, SV, JN, LK  (VL)

19.15-20.05 Elit, A1: EmH, SSE, AK, AT, DCK, SV, JN (SP, EO)

20.15- 21.05 Juniorer och Seniorer i Elit och A1 -   Cat walk (SP, EO)

 

Fredag 14/12

Slottsskogsrinken  (Mark i Frölundaborgs motionshall)

15.15-16.05 Elit, A2:1, A1: EP, TS, LK, JN, AT (VL)

16.15-17.05 Elit, A2:1, A1: EP, TS, LK, JN, AT, Em H, SSE - Disco Inferno (VL)

17.15-18.05 Egen Mark Elit, A2:1, A1: EP, TS, LK, JN, AT, Em H, SSE 

17.15- 18.05 A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15 – Everybody dance/Disco(VL)

18.15-19 Mark A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15 (DCK)

 

Lördag 15/12

Slottsskogsrinken 

8.15-9.05 Fg, F1, F2, MCG, UCG, MC1, UC13 Dansa i Neon (SP, LT)

 

Wallenstam  

8.30-9.20  A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15 träning  (EO, AK)

9.30-10.50 A2:2, JB, UB15, UB13, JC, UC15 uppvisnings nr (EO, AK)

 

Söndag 16/12

Frölundaborg

18.00- 18.20 Mark Elit, A1, A2:1           (SP)

18.30- 19.10 Is Elit, A1, A2:1     (SP)

19.10-19.50 Elit, A1, A2:1 : uppvisnings nr (SP)

20-20.50  Elit, A1, A2:1 : uppvisnings nr (SP)


Epost: Adressen Gömd

 

 

 

 

Postadress:
Göteborgs KK - Konståkning
Kansli Frölundaborgs isstadion, Mikael Ljungbergs Väg 11
41476 Göteborg

Besöksadress:
Kansli Frölundaborgs isstadion, Mikael Ljungbergs Väg 11
41476 Göteborg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

Vill ditt barn lära sig åka skridskor?  
  

Ladda ner vår folder om skridskoskolan och fortsättningsgrupper.
  
MER INFO OCH ANMÄLAN FINNS HÄR:  

För frågor – maila 

This is a mailto link

 

 

 

Sponsorer och samarbetspartners:

 

 

Idrottens Bingo

 logo

MP skating ger GKK's medlemmar 15% rabatt på skridskor

 

 

Torslanda Tidningen signatur

 

 

 

 

Vill Du eller Ditt företag vara med
och sponsra klubben?
Allt är välkommet, stort som smått.
Kontakta oss på This is a mailto link