Hoppa till sidans innehåll

Bya-Skidan 2011


Här är resultatet från Bya-Skidan i Grönahög 2011

Det kan vara någon tid i 7-8 som inte stämmer då vi olyckligt vis fick en propp som gick sönder.

Detta beklagar vi och lovar att lösa detta till nästa år.

0-6 & 7-8 är ju egentligen ingen tidtagning men vi väljer att lägga ur det då det finns barn som

vill veta sin tid även i dessa klasser

 

 

Första start:

18:30:00

Startid åkare hämtas från deltagarlistan

© Anders Neuman, Timmele

Startnr

Måltid

Åktid

Namn

Klubb

Klass

1

18:33:00

00:03:00

Ebba Carling

Grönahögs IK

D-H 0-6 

2

18:33:04

00:03:04

Ida Gotting

Grönahögs IK

D-H 0-6 

4

18:34:17

00:03:47

Ellen Bholin

Grönahögs IK

D-H 0-6

5

18:34:34

00:03:34

Fredrika Bholin

Grönahögs IK

D-H 0-6

3

18:35:23

00:04:53

Agnes Claesson

Ulricehamn IF

D-H 0-6

6

18:35:25

00:04:25

Valter Bodin

Grönahögs IK

D-H 0-6

7

18:37:23

00:05:53

Inez Ljungberg

Ulricehamn IF

D-H 0-6

 

Första start:

18:33:00

Startid åkare hämtas från deltagarlistan

© Anders Neuman, Timmele

Startnr

Måltid

Åktid

Namn

Klubb

Klass

26

18:40:21

00:06:21

Tove Wiik

Tvärred

D-H 7-8

28

18:40:29

00:05:59

Gustv Eriksson

Tvärred

D-H 7-8

22

18:40:47

00:07:47

Simon Claesson

Ulricehamn IF

D-H 7-8

24

18:41:11

00:07:41

Albin Genberg

Ulricehamn IF

D-H 7-8

25

18:41:29

00:07:29

Jonas Hultergård

Ulricehamn IF

D-H 7-8

29

18:41:32

00:06:32

Joel Holmberg

Ulricehamn IF

D-H 7-8

30

18:41:39

00:06:39

Alfons Ljungberg

Ulricehamn IF

D-H 7-8

27

18:42:37

00:08:07

Harald Stålberg

OK Hällen

D-H 7-8

31

18:42:51

00:07:21

Linus Öberg

Grönahögs IK

D-H 7-8

34

18:42:58

00:06:58

Albin Bogren

Ulricehamn IF

D-H 7-8

23

18:43:12

00:09:42

Emilia Eriksson

Ulricehamn IF

D-H 7-8

33

18:43:57

00:07:57

Axel Isaksson

Ulricehamn IF

D-H 7-8

21

18:43:59

00:10:59

Simon Gotting

Grönahögs IK

D-H 7-8

32

18:50:30

00:15:00

Ellen Lundgren

Ulricehamn IF

D-H 7-8

 

Första start:

18:30:00

Startid åkare hämtas från deltagarlistan

© Anders Neuman, Timmele

Startnr

Måltid

Åktid

Namn

Klubb

Klass

41

18:44:57

00:06:57

Julia Eriksson

Ulricehamn IF

D 9-10

43

18:47:18

00:08:18

Alva Eliasson

Tvärred

D 9-10

42

18:48:03

00:09:33

Lina Ingemarsson

Tvärred

D 9-10

 

 

########

 

 

 

53

18:47:17

00:05:17

Axel Berglund

Ulricehamn IF

H 9-10

51

18:47:20

00:06:20

Agust Abrahamsson

Grönahögs IK

H 9-10

52

18:47:55

00:06:25

Villiam Svensson

Ulricehamn IF

H 9-10

54

18:48:01

00:05:31

Hugo Ström

Ulricehamn IF

H 9-10

55

18:50:45

00:07:45

Villiam Bodin

Grönahögs IK

H 9-10

56

18:53:18

00:09:48

Gabriel Lundgren

Ulricehamn IF

H 9-10

 

 

########

 

 

 

61

18:59:08

00:12:08

Clara Larsson

Tvärred

D 11-12

62

19:01:37

00:14:07

Hanna Ek

Grönahögs IK

D 11-12

63

19:04:04

00:16:04

Nora Stålberg

OK Hällen

D 11-12

 

 

########

 

 

 

72

19:01:03

00:11:33

Nils Eriksson

Tvärred

H 11-12

71

19:02:59

00:13:59

Martin Gustafsson

Grönahögs IK

H 11-12

73

19:05:55

00:15:55

Rasmus Bogren

Ulricehamn IF

H 11-12

 

 

########

 

 

 

81

19:01:41

00:09:41

Agnes Berglund

Ulricehamn IF

D 13-14

 

 

 

 

 

 

91

19:02:34

00:08:34

Gustav Johansson

Ulricehamn IF

H 13-14

92

19:03:39

00:09:09

Ludvig Johansson

Ulricehamn IF

H 13-14

93

19:03:59

00:08:59

Jacob Jonstoij

Tvärred

H 13-14

Uppdaterad: 25 FEB 2011 08:11 Skribent: Robert Gotting

Postadress:
Grönahögs IK - Skidor
Grönahögs IK, Nyarp 114
52396 Grönahög

Besöksadress:
Bygdegården, Nyarp 114
52396 Grönahög

Kontakt:
Tel: 032176147
E-post: This is a mailto link

Se all info