Gudhems IF Långdistanssö 2011-04-17 12:50
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                    Klubb                          Tid 



H80  (8)       3380 m                      

    1 KarlErik Fransson       Trollhättans SOK             43:15 
    2 Bo Elvingsson           Herrljunga SK Skid o OL      49:35 
    3 Ingemar Glad            OK P4                        55:11 
    4 Torsten Björkeroth      OK P4                        55:22 
    5 Helmer Ekberg           Ätrans IF                    59:11 
    6 Evert Tapper            IF Hagen                     66:37 
    7 Lars-Gunnar Enström     OK Tranan                    75:01 

      Gunnar Källman          Herrljunga SK Skid o OL   ej start 



H75  (9)       3380 m                      

    1 Sten Johansson          OK Kullingshof               34:37 
    2 Bertil Wiklund          IK Wilske                    35:19 
    3 Kjell Persson           Mariestads FK                38:59 
    4 Sture Pettersson        Falköpings AIK OK            39:32 
    5 Åke Lindberg            Herrljunga SK Skid o OL      39:52 
    6 Lars-Erik Höök          IK Gandvik                   48:17 
    7 Bo Öhrström             OK Amne                      48:59 
    8 Karl-Eric Wannberg      IK Omega                     53:49 
    9 Bengt Hallén            Trollhättans SOK             78:27 



H70  (17)      4140 m                      

    1 Lars Johansson          OK Skogshjortarna            39:07 
    2 Ingemar Holmberg        IF Hagen                     44:06 
    3 Harry Sundberg          OK Klyftamo                  44:37 
    4 Kurt Rydin              OK Tranan                    47:06 
    5 Regor Niklasson         IK Albion                    48:23 
    6 Stig Bengtsson          OK Amne                      49:33 
    7 Bo Westerberg           Vänersborgs SK               50:00 
    8 Lars-Erik Larsson       OK Amne                      50:23 
    9 Lars Lång               OK Klyftamo                  51:09 
   10 Heikki Rissanen         Mariestads FK                52:09 
   11 Ivan Ernvid             Ulricehamns OK               54:42 
   12 Lennart Nyman           Hestra IF                    56:55 
   13 Gunnar Bryst            Hjobygdens OK                58:02 
   14 Gunnar Waern            Trollhättans SOK             67:45 
   15 Harry Brandkvist        Tidaholm SOK Sisu            74:54 
   16 Sven-Olof Sandstedt     Falköpings AIK OK            76:55 

      Bengt Andersson         Tidaholm SOK Sisu         ej start 



H65  (35)      4390 m                      

    1 Sören Andersson         IK Dran                      36:17 
    2 Lars Finbom             OK Landehof                  36:18 
    3 Bo-Göran Gunnarsson     Markbygdens OK               36:40 
    4 Dag Lorén               OK Frisene                   36:46 
    5 Rune Sandberg           Uddevalla OK                 37:13 
    6 Ingemar Wiklund         OK Skogsvargarna             38:22 
    7 Per-Arne Johansson      Vänersborgs SK               39:00 
    8 Kjell-Åke Isaksson      OK Skogshjortarna            39:20 
    9 Lars-Erik Nilsson       Mariestads FK                39:26 
   10 Olof Karlsson           Uddevalla OK                 40:18 
   11 Lennart Höije           OK Ravinen                   40:46 
   12 Lars-Olof Lannfelt      OK Skogshjortarna            40:58 
   13 Henrik Bergman          OK Tranan                    40:59 
   14 Ronny Andersson         OK Skogshjortarna            41:36 
   15 Olle Hermansson         IK Ymer                      41:57 
   16 Kalle Johansson         OK Skogshjortarna            42:54 
   17 Göran Rubendahl         OK Skogshjortarna            43:13 
   18 Christer Ottosson       IF Hagen                     43:18 
   19 Karl Bergstrand         Hjobygdens OK                45:38 
   20 Pär-Erik Johansson      Markbygdens OK               45:57 
   21 Bror Palgrim            Vänersborgs SK               46:09 
   22 Sven Erik Sjöholm       Mullsjö SOK                  47:01 
   23 Anders Berglund         OK Skogshjortarna            47:20 
   24 Bo Hjalmarsson          Gällstadbygdens SOK          47:55 
   25 Rolf Gabrielsson        Falköpings AIK OK            48:04 
   26 Lars Wahlström          Istrums SK                   50:37 
   27 Lennart Karlsson        Trollhättans SOK             52:01 
   28 Lars Lorén              OK Frisene                   52:42 
   29 Carl-Otto Wijkmark      IF Hagen                     53:01 
   30 Kenneth Jonsson         Vänersborgs SK               54:05 
   31 Sigvard Oscarsson       Istrums SK                   54:08 
   32 Bengt-Åke Svensson      IK Ymer                      55:58 
   33 Ingmar Olsson           Herrljunga SK Skid o OL      58:07 
   34 Göte Johansson D-P      OK Tranan                    58:13 

      Kennet Ivehag           Främmestads IK            ej start 



H60  (21)      4910 m                      

    1 Torgny Pettersson       Markbygdens OK               38:54 
    2 Stig Johansson          Falköpings AIK OK            41:19 
    3 Per Ivarsson            Trollhättans SOK             41:55 
    4 Stellan Holmstrand      Herrljunga SK Skid o OL      43:20 
    5 Kjell-Åke Nilsson       Ulricehamns OK               43:36 
    6 Conny Jidetoft          Stångenäs AIS                43:54 
    7 Ingvar Bergman          OK Tranan                    44:06 
    8 Hans-Gösta Bernhard     Mariestads FK                44:16 
    9 Kjell Martinsson        OK Tranan                    44:53 
   10 Olle Adolfsson          Lerums SOK                   44:57 
   11 Per Fredriksson         OK Skogshjortarna            45:26 
   12 Kent Kardell            Ljungskile FK                49:23 
   13 Rune Larsson            OK Skogshjortarna            52:20 
   14 Anders Thomasson        Ulricehamns OK               52:26 
   15 Jonas Larsson           OK Kullingshof               53:21 
   16 Åke Sjöberg             IF Hallby SOK                53:49 
   17 Lars-Erik Norsten       Herrljunga SK Skid o OL      57:05 
   18 Sten Ove Flink          IK Albion                    70:20 
   19 Lennart Siebeck         Falköpings AIK OK            75:31 
   20 Anders Kumlin           IK Ymer                      91:46 

      Göran Johansson         IK Gandvik                Ej godk. 



H55  (26)      5860 m                      

    1 Roland Svensson         Mariestads FK                41:37 
    2 Tomas Karlsson          OK Skogshjortarna            45:30 
    3 Lars Grehn              Mullsjö SOK                  46:32 
    4 Björn Pettersson        Ulricehamns OK               47:21 
    5 Per-Olof Larsson        Hestra IF                    47:38 
    6 Urban Larsson           IF Hagen                     50:32 
    7 Anders Eriksson         IF Hagen                     50:33 
    8 Bengt-Åke Jansson       Främmestads IK               52:08 
    9 Uno Magnusson           IF Hagen                     53:49 
   10 Ragnar Olsson           Tibro OK                     53:56 
   11 Roger Andersson         Ulricehamns OK               56:35 
   12 Gunnar Bejbom           Uddevalla OK                 56:46 
   13 Conny Sahlin            Vänersborgs SK               57:06 
   14 Ingvar Andersson        OK Amne                      57:22 
   15 Lennart Jakobson        Tibro OK                     59:39 
   16 Bo Andersson            Falköpings AIK OK            60:28 
   17 Kent Ivarsson           OK Skogshjortarna            63:11 
   18 Hans Tuvesson           IF Hagen                     64:58 
   19 Per-Ola Johnsson        OK Kullingshof               65:35 
   20 Mats Sunesson           OK Skogsstjärnan             66:03 
   21 Hans Andersson          IK Gandvik                   72:16 

      Magnus Andersson        Ulricehamns OK            ej start 
      Göran Larsson           Vänersborgs SK            ej start 
      Sven-Erik Bodin         Gällstadbygdens SOK       ej start 
      Mats Karlsson           Lidköpings VSK            ej start 
      Kjell Kaminsky          IF Hagen                  ej start 



H50  (27)      6120 m                      

    1 Håkan Schmidt           Trollhättans SOK             41:15 
    2 Karl Olsson             Tibro OK                     44:05 
    3 Lars Holmberg           IF Hagen                     44:24 
    4 Magnus Joelsson         SOK 68                       44:55 
    5 Andres Laas             OK Skogshjortarna            44:58 
    6 Anders Sjögren          OK Kullingshof               45:40 
    7 Jerker Netz             Trollhättans SOK             49:03 
    8 Mikael Hallberg         Lidköpings VSK               49:21 
    9 Ulf Björkdahl           Herrestads AIF               50:26 
   10 Jonas Lundgren          Tibro OK                     51:15 
   11 Bengt Lundberg          Istrums SK                   52:30 
   12 Jonas Karlsson          Markbygdens OK               53:18 
   13 Ulf Nyström             Trollhättans SOK             54:18 
   14 Tore Bengtsson          Mariestads FK                54:42 
   15 Kent Nero               Mullsjö SOK                  58:19 
   16 Michael Karlsson        IF Hagen                     59:24 
   17 Svante Lindqvist        OK Klyftamo                  61:08 
   18 Per-Erik Larsson        IK Gandvik                   63:30 
   19 Björn Andersson         Falköpings AIK OK            65:11 
   20 Per-Anders Furusköld    IK Gandvik                   69:12 
   21 Gunnar Johansson        Trollhättans SOK             74:08 
   22 Anders Pettersson       Mariestads FK                77:30 

      Nils-Olof Larsson       Vänersborgs SK            Ej godk. 
      Ulf Nordgren            Bredareds IF              Ej godk. 
      Jan Sahl                IF Hagen                  Ej godk. 
      Johan Sandström         Mullsjö SOK               ej start 
      Stefan Stomberg         IF Hagen                  ej start 



H45  (32)      7090 m                      

    1 Björn Öberg             Ryda SK                      43:56 
    2 Thomas Bogren           IF Hagen                     46:47 
    3 Mikael Palgrim          Vänersborgs SK               46:48 
    4 Bengt Norrman           Trollhättans SOK             49:09 
    5 Henrik Karlsson         OK Skogsstjärnan             51:15 
    6 Per Westling            IK Uven                      52:20 
    7 Jörgen Hallén           Trollhättans SOK             52:24 
    8 Bo Hallberg             Falköpings AIK OK            52:34 
    9 Peter Lillen Nilsson    OK Tranan                    56:30 
   10 Christian Jansson       OK Tranan                    56:43 
   11 Jens Lindström          Tibro OK                     56:55 
   12 Jonas Hagström          Falköpings AIK OK            57:27 
   13 Tomas Tranberg          Markbygdens OK               57:53 
   14 Erik Löseth             Falköpings AIK OK            58:07 
   15 Henrik Lyon             Falköpings AIK OK            61:07 
   16 Kent Skärberg           Vänersborgs SK               61:22 
   17 Dag Tryggö              Trollhättans SOK             62:12 
   18 Tornie Ottersten        K 3 IF                       62:17 
   19 Per Andersson           Ulricehamns OK               62:37 
   20 Peter Strömdahl         OK Skogsvargarna             62:44 
   21 Per Sundqvist           OK Tranan                    63:12 
   22 Ingvar Ivarsson         OK Kullingshof               64:07 
   23 Stefan Hornebrant       Trollhättans SOK             64:59 
   24 Kjell Einarsson         OK Skogshjortarna            66:41 
   25 Hans Lindgren           OK Skogshjortarna            70:36 
   26 Mats G Andersson        OK Skogshjortarna            72:05 
   27 Sören Wilhelmsson       Falköpings AIK OK            80:17 
   28 Pär Larsson             IF Hagen                     84:10 

      Magnus Blennow          Falköpings AIK OK         Ej godk. 
      Bo Westerberg           Trollhättans SOK          ej start 
      Thomas Stigsson         Trollhättans SOK          ej start 
      Klaes Axelsson          Mullsjö SOK               ej start 



H40  (6)       7620 m                      

    1 Klas Dalberg            Göteborg-Majorna OK          44:50 
    2 Björn Kristiansson      Trollhättans SOK             48:40 
    3 Richard Tengström       Vänersborgs SK               51:06 
    4 Thomas Andersson        OK Tranan                    52:14 
    5 Jonas Niklasson         Falköpings AIK OK            56:07 
    6 Stefan Karlsson         Tidaholm SOK Sisu            72:37 



H35  (5)       8460 m                      

    1 Daniel Olsson           Dalsjöfors GOIF              56:52 
    2 Anders Franzén          Lidköpings VSK               66:56 
    3 Mathias Häggblom        OK Klyftamo                  68:43 
    4 Sammy Tanhua            Istrums SK                   80:19 
    5 Daniel Almyren          Falköpings AIK OK            91:57 



H21  (11)      10640 m                     

    1 Simon Andersson         OK Kullingshof               62:15 
    2 Conny Rantzow           Hestra IF                    65:42 
    3 Adrian Pauli            Istrums SK                   74:25 
    4 Max Karle               OK Skogshjortarna            75:12 
    5 Rasmus Persson          Falköpings AIK OK            76:35 
    6 Erik Nero               Falköpings AIK OK            77:24 
    7 Anders Påhlman          Istrums SK                   78:10 
    8 Patrik Wallin           Falköpings AIK OK            88:05 
    9 Andreas Claesson        OK Kullingshof               90:44 

      Marcus Kvarndal         Ulricehamns OK            Ej godk. 
      Simon Markendahl        Vänersborgs SK            Ej godk. 



H20  (2)       7620 m                      

    1 Emil Börjesson          IK Hakarpspojkarna           67:58 
    2 Martin Hallberg         Lidköpings VSK               73:23 



H18  (5)       7090 m                      

    1 Erik Skärberg           Vänersborgs SK               52:59 
    2 Jesper Sjögren          OK Kullingshof               53:15 
    3 Oskar Kråklind          Tibro OK                     55:03 
    4 Axel Barkestedt         OK Kullingshof               55:10 

      Gustav Hagström         Falköpings AIK OK         ej start 



H16  (22)      5860 m                      

    1 Björn Cederberg         Vänersborgs SK               34:57 
    2 Markus Larsson          Hestra IF                    36:49 
    3 Albin Axelsson          Mullsjö SOK                  37:55 
    4 Anton Nilsson           OK Tranan                    39:28 
    5 Erik Bäcklund Ekvall    Trollhättans SOK             42:40 
    6 Richard Lundstedt       Mullsjö SOK                  44:57 
    7 Johan Ivarsson          OK Kullingshof               46:39 
    8 Oscar Stenberg          OK Skogshjortarna            48:07 
    9 Martin Olsson           Tibro OK                     48:44 
   10 Filip Södervall         IK Gandvik                   49:47 
   11 Marcus Bengtsson        Mariestads FK                53:27 
   12 Christoffer Johansson   Trollhättans SOK             55:00 
   13 Emil Johansson          OK Kullingshof               56:10 
   14 Filip Barkestedt        OK Kullingshof               56:51 
   15 Erik Fors               Hestra IF                    58:39 
   16 Sebastian Åsedal        Ulricehamns OK               63:09 
   17 Einar Nordgren          Hestra IF                    64:43 
   18 Johan Larsson           OK Skogshjortarna            67:38 
   19 Erik Widmark            IF Hagen                     73:22 

      Alexander Sörqvist      Bredareds IF              Ej godk. 
      Martin Scott            Mariestads FK             ej start 
      Kim Olsson              OK Skogshjortarna         ej start 



H14  (19)      3860 m                      

    1 Samuel Plumppu          Bredareds IF                 28:32 
    2 Ivar Sörqvist           Markbygdens OK               28:49 
    3 Elias Bäcklund-Ekvall   Trollhättans SOK             30:46 
    4 Victor Helgesson        Hestra IF                    32:50 
    5 Adam Johansson          Trollhättans SOK             35:12 
    6 William Johnsson        OK Skogshjortarna            38:39 
    7 Eric Jansson            OK Tranan                    38:55 
    8 Erik Svensson           OK Klyftamo                  40:40 
    9 Jesper Lindström        IK Gandvik                   45:26 
   10 Tim Lundberg            Mullsjö SOK                  46:09 
   11 Arvid Jernstig          Vänersborgs SK               49:24 
   12 Ludvig Johansson        Ulricehamns OK               49:36 
   13 Carl Jungert            Mariestads FK                53:31 
   14 Ola Löseth              Falköpings AIK OK            58:27 
   15 Gustav Johansson        Ulricehamns OK               61:23 
   16 Linus Andersson         OK Skogshjortarna            64:19 

      Markus Pettersson       Vänersborgs SK            Ej godk. 
      Ola Holtbring           OK Amne                   ej start 
      Rickard Olsson          Tibro OK                  ej start 



H12  (25)      3010 m                      

    1 Olle Hedman             IF Hagen                     21:48 
    2 Felix Axelsson          Markbygdens OK               22:59 
    3 Eskil Tryggö            Trollhättans SOK             23:43 
    4 Filip Johansson         Trollhättans SOK             23:58 
    5 Axel Olsson             OK Skogsstjärnan             26:16 
    6 Emil Karlsson           Hestra IF                    26:49 
    7 William Lundstedt       Mullsjö SOK                  30:59 
    8 Gustav Nyman            Vänersborgs SK               31:05 
    9 Tor Lindström           IK Wilske                    31:11 
   10 Albin Alsiö             Falköpings AIK OK            33:18 
   11 Oscar Stomberg          IF Hagen                     35:12 
   12 Teodor Danielsson       Istrums SK                   44:48 
   13 Eric Berlin             Trollhättans SOK             47:39 
   14 Filip Jungert           Mariestads FK                47:41 
   15 Axel Lomander           Markbygdens OK               48:03 
   16 Oscar Karlsson          Trollhättans SOK             51:13 
   17 Hampus Nyström          IF Hagen                     52:41 
   18 Oscar Roos              SOK Träff                    54:29 
   19 Klas Johansson          OK Tranan                    55:20 
   20 Gunnar Löfqvist         IF Hagen                     66:56 
   21 Carl Holmberg           IF Hagen                     73:36 

      Joel Andersson          Mariestads FK             Ej godk. 
      Marcus Carlsson         IF Hagen                  Ej godk. 
      Simon Wiklund           Falköpings AIK OK         ej start 
      Daniel Bogren           IF Hagen                  ej start 



H10  (12)      2050 m                      

    1 Linus Kristiansson      Trollhättans SOK             13:05 
    2 Hugo Setthagen          OK Tranan                    15:17 
    3 Per Hedman              IF Hagen                     15:58 
    4 Axel Berglund           Ulricehamns OK               17:19 
    5 Henrik Hallberg         Falköpings AIK OK            17:56 
    6 Joar Tryggö             Trollhättans SOK             18:13 
    7 Hampus Andersson        Lidköpings VSK               18:24 
    8 Hugo Lomander           Markbygdens OK               19:17 
    9 Anton Karlsson          Mariestads FK                19:48 
   10 Johan Holmberg          IF Hagen                     19:53 
   11 Albin Falsen Lindqvist  OK Klyftamo                  22:06 
   12 Alexander Bromander     Falköpings AIK OK            22:08 



D70  (9)       3380 m                      

    1 Birgit Smedberg-Nilsson Hestra IF                    41:18 
    2 Birgit Karlsson         Mariestads FK                45:53 
    3 Lisbeth Johansson       OK Skogshjortarna            49:31 
    4 Brita Särdquist         IK Ymer                      51:32 
    5 Anne-Catrine Persson    Mariestads FK                52:15 
    6 Gunni Ekberg            Ätrans IF                    64:05 
    7 Margareta Holmberg      IF Hagen                     70:04 

      Lilian Bengtsson        OK Amne                   Ej godk. 
      Mariann Kjellberg       Bredareds IF              ej start 



D65  (20)      3720 m                      

    1 Birgitta Stenström      Vänersborgs SK               39:59 
    2 Kerstin Ernvid          Ulricehamns OK               41:13 
    3 Berit Ivehag            Främmestads IK               41:51 
    4 Gunnel Svensson         IK Ymer                      43:04 
    5 Eva Isaksson            OK Skogshjortarna            44:08 
    6 Ingrid Hermansson       IK Ymer                      45:03 
    7 Britta Larsson          OK Frisene                   46:25 
    8 Kaarina Voudinmäki      Mullsjö SOK                  47:02 
    9 Monica Larsson          OK Tranan                    47:18 
   10 Britt Rangert           IK Ymer                      47:32 
   11 Gunnel Palgrim          Vänersborgs SK               48:43 
   12 Barbro Andersson        OK Skogshjortarna            52:21 
   13 Eva Höije               OK Ravinen                   53:13 
   14 Lena Waern              Trollhättans SOK             53:27 
   15 Lillemor Lorén          OK Frisene                   53:44 
   16 Birgitta Johansson      OK Tranan                    61:59 
   16 Kerstin Johansson       Markbygdens OK               61:59 
   18 Birgitta Parkner        OK Landehof                  65:39 
   19 Ing-Marie Wijkmark      IF Hagen                     73:18 

      Mona Carlson            OK Skogshjortarna         Ej godk. 



D60  (12)      3720 m                      

    1 Ann-Marie Holmström     Lidköpings VSK               36:44 
    2 Inger Holmstrand        Herrljunga SK Skid o OL      37:28 
    3 Britt-Marie Larsson     SOK 68                       42:39 
    4 Kajsa Toftén            Hjobygdens OK                44:39 
    5 Anita Andersson         OK Skogshjortarna            45:28 
    6 Marion Hallsten         Uddevalla OK                 48:01 
    7 Gunilla Holst           Bottnaryds IF                48:21 
    8 Lisbeth Karlsson        Vaggeryds SOK                48:58 
    9 Kristina Johansson      Vänersborgs SK               57:24 
   10 Marianne Sjöberg        IF Hallby SOK                58:34 
   11 Ingrid Tengeland        IK Gandvik                   69:31 
   12 Birgitta Wiklund        OK Skogsvargarna             81:27 



D55  (13)      4140 m                      

    1 Inger Westerberg        IF Hagen                     39:18 
    2 Pia Svensson            Falköpings AIK OK            43:54 
    3 Elise Johansson         Falköpings AIK OK            49:47 
    4 Gunnel Hultqvist        IF Hagen                     50:03 
    5 Kerstin Karlsson        Tidaholm SOK Sisu            50:23 
    6 Inger Johansson         OK Klyftamo                  50:34 
    7 Eva Sjöström            IF Hagen                     53:11 
    8 Monica Martinsson       OK Tranan                    54:22 
    9 Britt-Marie Andersson   OK Amne                      56:04 
   10 Berit Ivarsson          OK Skogshjortarna            58:12 
   11 Evamarie Lundahl        IF Hagen                     60:24 
   12 Eva Andreasson          Borås GIF                    60:52 
   13 Monica Ivarsson         OK Skogshjortarna            67:03 



D50  (19)      4140 m                      

    1 Britta Sahlin           Vänersborgs SK               34:10 
    2 Kerstin Andersson       Ryda SK                      36:10 
    3 Gunilla Larsson         Bredareds IF                 38:04 
    4 Eva Rabe-Magnusson      IF Hagen                     38:13 
    5 Annette Falck-Larsson   Vänersborgs SK               42:45 
    6 Nina Bejbom             Uddevalla OK                 44:12 
    7 Birgit Hansson          Herrestads AIF               45:47 
    8 Ann Laas                OK Skogshjortarna            46:35 
    9 Katarina Östling        OK Skogshjortarna            47:16 
   10 Marianne Hansson        Bredareds IF                 47:46 
   11 Lotta Landén            Istrums SK                   48:57 
   12 Birgitta Andersson      Främmestads IK               49:51 
   13 Catharina Carlsson      Trollhättans SOK             52:12 
   14 Gun Lundberg            Istrums SK                   57:00 
   15 Ann-Charlotte Jakobsson Istrums SK                   58:17 
   16 Margareta Netz          Trollhättans SOK             69:22 
   17 Gunilla Holmberg        Herrestads AIF               70:18 
   18 Anna-Lena Svensson      Lidköpings VSK               96:20 

      Ann Nyström             IF Hagen                  ej start 



D45  (23)      4390 m                      

    1 Marita Karlsson         OK Skogsstjärnan             35:49 
    2 Gunnel Jernstig         Vänersborgs SK               40:26 
    3 Petra Johansson         Trollhättans SOK             40:31 
    4 Annica Tholén           OK Skogshjortarna            40:52 
    5 Caroline Hagström       Falköpings AIK OK            42:02 
    6 Maria Widmark           IF Hagen                     42:56 
    7 Pia Käck-Fritzell       Mullsjö SOK                  43:26 
    8 Maria Skogsberg         Mariestads FK                43:35 
    9 Gunnel Svensson         OK Tranan                    43:46 
   10 Gunilla Edgren          Trollhättans SOK             43:55 
   11 Nina Schmidt            Trollhättans SOK             45:59 
   12 Catrin Sterner          IF Hagen                     46:31 
   13 Tina Karling-Hellsvik   IK Gandvik                   46:44 
   14 Kristin Back            Vänersborgs SK               47:07 
   15 Helene Wengholt Johnsso OK Skogshjortarna            47:37 
   16 Suzy Larsson            OK Skogshjortarna            56:04 
   17 Lena Bogren             IF Hagen                     56:36 
   18 Doris Danielsson        Istrums SK                   56:51 
   19 Lena Markendahl         OK Klyftamo                  60:45 
   20 Cathrine Lång           IF Hagen                     71:12 

      Monica Laage            Falköpings AIK OK         Ej godk. 
      Frida Mannfolk          Ulricehamns OK            ej start 
      Ewa Holmberg            IF Hagen                  ej start 



D40  (16)      4910 m                      

    1 Jenny Nyman             Vänersborgs SK               36:10 
    2 Marie Olsson            Tibro OK                     42:04 
    3 Anna Höök               OK Klyftamo                  46:52 
    4 Kristina Nilsson        OK Tranan                    47:33 
    5 Maria Bogren            IF Hagen                     48:13 
    6 Carina Ivarsson         OK Kullingshof               49:36 
    7 Kristina Höök Patriksso OK Klyftamo                  50:42 
    8 Karin Andersson         OK Klyftamo                  51:00 
    9 Anna Stomberg           IF Hagen                     51:06 
   10 Jessica Andersson       Vänersborgs SK               53:25 
   11 Ann-Christin Blennow    Falköpings AIK OK            55:20 
   12 Pia Brag-Jonsson        IK Gandvik                   58:43 
   13 Anna-Karin Ryberg       OK Klyftamo                  62:32 
   14 Karin Torstensson       Falköpings AIK OK            63:46 

      Helena Södervall        IK Gandvik                Ej godk. 
      Inger Cederberg         Vänersborgs SK            ej start 



D35  (7)       6120 m                      

    1 Annika Johansson        OK Tranan                    50:06 
    2 Lotta Toftén            Istrums SK                   51:13 
    3 Martina Lindberg        IK Ymer                      57:34 
    4 Angelica Brandqvist     Tibro OK                     62:12 
    5 Linnéa Börjesson        Hestra IF                    62:28 

      Susanne Biörs           OK Tranan                 Ej godk. 
      Martina D Stigsson      Vänersborgs SK            ej start 



D21  (11)      7090 m                      

    1 Malin Sörstrand         OK Klyftamo                  60:14 
    2 Ellen Larsson           IF Hagen                     62:32 
    3 Maria Schmiterlöw       Linköpings OK                62:42 
    4 Kristin Skaar           Ryda SK                      62:50 
    5 Malin Hultqvist         IF Hagen                     63:36 
    6 Elin Olsson             Tibro OK                     64:04 
    7 Anna Larsson            IF Hagen                     64:10 
    8 Kristine Svensson       Falköpings AIK OK            64:20 
    9 Maria Klamfelt          Tibro OK                     69:14 
   10 Sara Spens              Tibro OK                     77:09 
   11 Karin Håkansson         OK Gränsen                  106:30 



D20  (1)       6120 m                      

    1 Emma Andersson          Ulricehamns OK               66:43 



D18  (10)      5860 m                      

    1 Sara Schmidt            Trollhättans SOK             48:56 
    2 Viktoria Strandberg     Falköpings AIK OK            58:47 
    3 Emma Ekberg             Lidköpings VSK               59:14 
    4 Irma Håkansson          OK Gränsen                   59:45 
    5 Elin Sundqvist          OK Tranan                    60:11 
    6 Malin Dahlberg          Falköpings AIK OK            61:53 
    7 Sara Ivarsson           OK Kullingshof               63:22 
    8 Ida Karlsson            Lidköpings VSK               67:23 
    9 Elin Eriksson           OK Amne                      84:17 

      Martina Johansson       Bredareds IF              ej start 



D16  (17)      4390 m                      

    1 Sara Hagström           Falköpings AIK OK            32:47 
    2 Aina Edgren             Trollhättans SOK             33:32 
    3 Johanna Öberg           Ryda SK                      34:45 
    4 Annie Hyrefelt          Ryda SK                      38:02 
    5 Amanda Blennow          Falköpings AIK OK            38:51 
    6 Sofia Sjögren           OK Kullingshof               41:37 
    7 Clara Mannfolk          Ulricehamns OK               44:54 
    8 Elsa Wilhelmsson        Falköpings AIK OK            45:05 
    9 Jenny Edgren            Trollhättans SOK             46:05 
   10 Amy Lundberg            Ulricehamns OK               48:46 
   11 Emilia Eckerlid         Falköpings AIK OK            49:50 
   12 Clara Berlin            Trollhättans SOK             50:39 
   13 Emelie Andersson        Vänersborgs SK               52:02 
   14 Ida Nordberg            OK Tranan                    55:50 
   15 Hanna Larsson           Hjobygdens OK                88:53 

      Josefine Kristiansson   Trollhättans SOK          ej start 
      Stina Nero              Mullsjö SOK               ej start 



D14  (23)      3860 m                      

    1 Vilma Blennow           Falköpings AIK OK            30:39 
    2 Hanna Karlsson          Markbygdens OK               32:42 
    3 Elvira Björklund        Trollhättans SOK             34:24 
    4 Hanna Lindström         OK Tranan                    37:15 
    5 Lina Lundberg           Istrums SK                   40:12 
    6 Linnéa Bogren           IF Hagen                     41:11 
    7 Emma Nilsson            OK Tranan                    41:35 
    8 Sara Kindlund           OK Tranan                    42:23 
    9 Johanna Strandberg      Falköpings AIK OK            46:18 
   10 Alice Aroneng           Hestra IF                    46:21 
   11 Agnes Westerberg        Trollhättans SOK             46:57 
   12 Linnea Larsson          Ulricehamns OK               48:26 
   13 Lina Sundqvist          OK Tranan                    49:31 
   14 Lisa Johansson          OK Tranan                    50:19 
   15 Malin Jansson           Hjobygdens OK                51:08 
   16 Evelina Peterson        Falköpings AIK OK            53:21 
   17 Agnes Berglund          Ulricehamns OK               55:32 
   18 Malin Fritzell          Mullsjö SOK                  56:26 
   19 Ida Fantenberg-Niklasso Mariestads FK                56:36 
   20 Johanna Hagström        Falköpings AIK OK            57:16 
   21 Tove Lång               IF Hagen                     68:50 
   22 Filippa Andersson       Lidköpings VSK               69:33 

      Sara Hägnander          Lidköpings VSK            ej start 



D12  (13)      3010 m                      

    1 Klara Axelsson          Markbygdens OK               24:49 
    2 Klara Ask               Markbygdens OK               25:45 
    3 Emelie Ottersten        SOK Träff                    32:18 
    4 Alice Södervall         IK Gandvik                   33:19 
    5 Sofia Österman          Vänersborgs SK               34:01 
    6 Ida Olsson              IF Hagen                     36:47 
    7 Julia Markendahl        OK Klyftamo                  38:45 
    8 Klara Segerström        IK Wilske                    41:26 
    9 Malin Nilsson           OK Tranan                    43:25 
   10 Sofia Pettersson        Vänersborgs SK               51:54 
   11 Alice Lundberg          Ulricehamns OK               52:04 

      Johanna Peterson        Falköpings AIK OK         Ej godk. 
      Ida Kristiansson        Trollhättans SOK          Ej godk. 



D10  (15)      2050 m                      

    1 Ellen Blennow           Falköpings AIK OK            11:57 
    2 Ida Roos                SOK Träff                    17:05 
    3 Malin Kristiansson      Trollhättans SOK             18:33 
    4 Alma Wilhelmsson        Falköpings AIK OK            19:58 
    5 Moa Alsiö               Falköpings AIK OK            22:57 
    6 Malin Stomberg          IF Hagen                     23:48 
    7 Ida Helgesson           Hestra IF                    24:35 
    8 Alva Sonesson           Falköpings AIK OK            25:07 
    9 Felicia Järsenholt      Ulricehamns OK               26:44 
   10 Ida Ström               OK Skogsvargarna             27:23 
   11 Emma Ivarsson           OK Kullingshof               27:39 
   12 Tove Eriksson           Ryda SK                      30:38 
   13 Kajsa Fantenberg Niklas Mariestads FK                30:52 
   14 Isa Lindström           IK Wilske                    34:50 

      Erica Bogren            IF Hagen                  ej start 



U2  (20)       2050 m                      

    1 Nora Aroneng            Bredareds IF                 21:03 
    2 Ludvig Carlbom          Ulricehamns OK               22:17 
    3 Alfred Ander            Istrums SK                   22:20 
    4 Simon Brovall           Gällstadbygdens SOK          22:38 
    5 William Bodin           Gällstadbygdens SOK          26:13 
    6 Elin Johansson          Gudhems IF                   26:28 
    7 Hampus Wremer           Gudhems IF                   27:55 
    8 Jacob Österman          Vänersborgs SK               29:07 
    9 Alfred Pettersson       Falköpings AIK OK            30:01 
   10 Irma Svensson           OK Klyftamo                  30:18 
   11 Sofia Jansson           Hjobygdens OK                31:46 
   12 Moa Rännare             Hjobygdens OK                31:50 
   13 Jesper Patriksson       OK Klyftamo                  34:20 
   14 Gustav Fredén           IF Hagen                     34:35 
   15 Hanna Påhlman           Istrums SK                   37:26 
   16 Hanife Dragoski         Istrums SK                   37:57 
   17 Stina Fällström         Gudhems IF                   40:58 
   18 Linus Walderstedt       OK Skogshjortarna            64:37 

      Linn Storås             Gudhems IF                Ej godk. 
      Tilda Wiklund           Falköpings AIK OK         ej start 



U1  (12)       1640 m                      

    1 Anton Carlsson          IF Hagen                     14:54 
    2 Lukas Magnerfeldt       Falköpings AIK OK            16:39 
    3 Vera Pettersson         Falköpings AIK OK            18:00 
    4 Holger Patriksson       OK Klyftamo                  18:19 
    5 Hanna Alsiö             Falköpings AIK OK            18:37 
    6 Ebba o Ella Johansson o Gudhems IF                   18:56 
    7 Walter Bodin            Gällstadbygdens SOK          19:09 
    8 Oskar Sjölin            IK Uven                      20:36 
    9 Johanna Almyren         Falköpings AIK OK            23:24 
   10 Disa Rangert            Kungälvs OK                  24:56 
   11 Vilma Svensson          Ulricehamns OK               30:14 
   11 Emma Larsson            Ulricehamns OK               30:14 



INSKOLNING  (2 1640 m                      

      Elin Jonsson            Gudhems IF                   Godk. 
      Robin Karlbom           Ulricehamns OK               Godk. 
      Lucas Benjaminsson      Hestra IF                    Godk. 
      Johanna Nilsson         Gudhems IF                   Godk. 
      Elving Lomander         Markbygdens OK               Godk. 
      Albin o Moa Jonsson     Gudhems IF                   Godk. 
      Maja Johansson          Gudhems IF                   Godk. 
      Maja Nordin             OK Tranan                    Godk. 
      Erik Rämmere            Hjobygdens OK                Godk. 
      Lovisa Nilsson          OK Räven                     Godk. 
      Einar Sörqvist          OK Räven                     Godk. 
      Hampus Benjaminsson     Herrljunga SK Skid o OL      Godk. 
      Elsa Södervall          IK Gandvik                   Godk. 
      Stina Freden            IF Hagen                     Godk. 
      Josefine Nilsson        Gudhems IF                   Godk. 
      Adeline Falsen- Lindqvi OK Klyftamo                  Godk. 
      Emil Frostlund          Gudhems IF                   Godk. 
      Viktoria Sparring       Gudhems IF                   Godk. 
      Elias Westerberg        OK Linné                     Godk. 
      Thea Tanhua             Istrums SK                   Godk. 
      Alfons Westerberg       OK Linné                     Godk. 
      Isac Tanhua             Istrums SK                   Godk. 

      Olle Jacobsson          IK Gandvik                Ej godk. 
      Robin Carlbom           Ulricehamns OK            ej start 
      Julius Wiklund          Falköpings AIK OK         ej start 



Öppen motion 1 2050 m                      

    1 Malin Andersson         OK Skogshjortarna            17:48 
    2 Jessica Käck Karlsson   Mariestads FK                21:56 
    3 kicki Niklasson         Falköpings AIK OK            33:13 

      Marie Walderstedt       OK Skogshjortarna         Ej godk. 



Öppen motion 3 3010 m                      

    1 Dan Moberg              Istrums SK                   26:23 
    2 Ingela Larsson          Hestra IF                    31:53 
    3 Inger Ström             OK Skogsvargarna             34:08 
    4 Frederika Eriksson      Ryda SK                      35:26 
    5 Per-Olof Johansson      OK Klyftamo                  39:42 
    6 Magnus Patriksson       OK Klyftamo                  40:17 
    7 Dan Lundstedt           Mullsjö SOK                  40:39 
    8 Anette Tanhua           Istrums SK                   41:17 
    9 Berit Barkestedt        OK Kullingshof               41:43 
   10 Erik Lindström          OK Tranan                    44:00 
   11 Annika Hallén           Trollhättans SOK             45:32 
   12 Gunvor Jonsson          Vänersborgs SK               46:27 
   13 Birgitta Odby Jansson   Främmestads IK               47:09 
   14 {sg'rd Bergman          OK Tranan                    47:15 
   15 Åsa Öberg               Ryda SK                      50:19 
   16 Karina Andersson        Mariestads FK                50:32 
   17 Marita Johansson        Markbygdens OK               50:38 
   18 Louise Lindberg         IK Wilske                    51:04 
   19 Eva Larsson             Gudhems IF                   53:00 
   20 Martin Karlsson         Hestra IF                    53:58 
   21 Eva Westerholm          OK Skogshjortarna            55:50 
   22 Anita Åsedal            Ulricehamns OK               58:29 
   23 Tina J. Waltersson      Ulricehamns OK               58:30 
   24 Gunnel Forsblad         IK Wilske                    62:14 
   25 Thore Johansson         IK Gandvik                   65:49 
   26 Åsa Sturestig           OK Södertörn                 66:17 
   27 Annelie Lundstedt       Mullsjö SOK                  67:09 
   28 Ann-Britt Larsson       Falköpings AIK OK            68:32 
   29 Birgitta Sunesson       OK Skogsstjärnan             76:56 



Öppen motion 4 3860 m                      

    1 Hns-Göran Freden        Falköpings AIK OK            40:14 
    2 Gitte Kristiansson      Trollhättans SOK             44:17 
    3 Arne Berlin             Trollhättans SOK             51:43 
    4 Lars Barkestedt         OK Kullingshof               52:33 
    5 Lizkulla Pettersson     Markbygdens OK               56:20 
    6 Veronica Lindgren       OK Skogshjortarna            56:34 
    7 Morgan Sandstedt        Gudhems IF                   61:51 
    8 Stefan Ödman            Gudhems IF                   62:53 
    9 Helena Sonesson         Falköpings AIK OK            63:18 
   10 Kristina Tellqvist      IK Dran                      72:34 
   11 Johanna Kjellberg       OK Flundrehof                78:32 
   12 Lena Larsson            Hestra IF                    89:09 
   13 Maria Wallin-Johansson  OK Skogshjortarna            94:39 

      Emma Spens              Gudhems IF                Ej godk. 
      Gunnel Axelsson         OK Skogshjortarna         Ej godk. 



Öppen motion 5 3380 m                      

    1 Oskar Niklasson         Falköpings AIK OK            27:29 
    2 Kaj Abrahamsson         Främmestads IK               32:24 
    3 Evalotta Lundberg       Ulricehamns OK               33:40 
    4 Lennart Nyman           Vänersborgs SK               33:57 
    5 Christer Blomqvist      Tidaholm SOK Sisu            34:37 
    6 Lars-Eric Andersson     Falköpings AIK OK            35:31 
    7 Lena Reisen             IF Hagen                     35:42 
    8 Lena Freden             Falköpings AIK OK            36:42 
    9 Marita Lemming          Mariestads FK                37:10 
   10 Mats Andersson          Mariestads FK                39:10 
   11 Jan Nordberg            OK Tranan                    39:15 
   12 Johanna Andersson       Mariestads FK                39:26 
   13 Amanda jonsson          Mariestads FK                39:36 
   14 Marianne Rosén          IK Ymer                      41:28 
   15 Maria Tryggö            Trollhättans SOK             41:29 
   16 Jan Rosén               IK Ymer                      42:45 
   17 Linus Roos              SOK Träff                    43:22 
   18 Annica Berglund         Ulricehamns OK               43:32 
   19 Ammi Andersson          Mariestads FK                43:50 
   20 Anna Kristoffersson     Istrums SK                   44:58 
   21 Mats Karlsson           Tidaholm SOK Sisu            45:15 
   22 Stefan Lage             Falköpings AIK OK            47:01 
   23 Ulla Sånsteröd          SOK 68                       48:29 
   24 Ellen Remäng            Mullsjö SOK                  50:09 
   25 Jan-Erik Remäng         Mullsjö SOK                  50:24 
   26 Lena Roos               SOK Träff                    57:10 
   27 Kerstin Hagström        IK Gandvik                   65:57 
   28 Torbjörn Larsson        Falköpings AIK OK            66:33 
   29 Kristina Svenning       Falköpings AIK OK            67:50 
   30 Knut Svenning           Falköpings AIK OK            67:51 
   31 Birgitta Åkesson        Ockelbo OK                   68:14 
   32 Daniel Sjöberg          IF Hallby SOK                77:18 
   33 Eva Johansson           Lidköpings VSK               78:09 
   34 Stefan Carlsson         Falköpings AIK OK            78:29 

      Ylva Gefvert            OK P4                     Ej godk. 



Öppen motion 6 5610 m                      

    1 Jimmy Lanelik           Gudhems IF                   43:00 
    2 Patrik Fondin           Herrljunga SK Skid o OL      43:37 
    3 Herman Andersson        Lidköpings VSK               47:28 
    4 Per-Anders Järsenholt   Ulricehamns OK               47:54 
    5 Svante Berglund         Ulricehamns OK               49:16 
    6 Stefan Andersson        Istrums SK                   50:11 
    7 Martin Axelsson         OK Skogshjortarna            54:52 
    8 Tord Gustavsson         OK Skogsstjärnan             56:51 
    9 Jan-Eric Thelin         Lidköpings VSK               57:38 
   10 Lennart Johansson       Ulricehamns OK               63:48 
   11 Lennart Larsson         OK Flundrehof                64:36 
   12 Mikael Peterson         Falköpings AIK OK            64:42 
   13 Ulf Andersson           Mariestads FK                65:31 
   14 Lotta Andersdotter      Mariestads FK                77:48 



Öppen motion 7 3720 m                      

    1 Maria Krafft-Helgesson  Hestra IF                    31:15 
    2 Sune Åkesson            Ockelbo OK                   31:31 
    3 Emmeli Karlsson Landen  Istrums SK                   32:19 
    4 Marina Axelsson         Markbygdens OK               32:56 
    5 Vidar Löfving           Tibro OK                     34:02 
    6 Jeanette Sigenstam      Markbygdens OK               34:47 
    7 Johan Andersson         Främmestads IK               35:19 
    8 Anders Käck             Mariestads FK                37:23 
    9 Kurt Bodin              Gällstadbygdens SOK          37:58 
   10 Dennis Roos             SOK Träff                    38:31 
   11 Håkan Sonesson          Falköpings AIK OK            38:51 
   12 Ann-Sofie Järsenholt    Ulricehamns OK               39:02 
   13 Lars Olsson             IF Hagen                     40:22 
   14 Jan-Otto Andersson      Lidköpings VSK               40:31 
   15 Kristina Larsson        Bredareds IF                 41:16 
   16 Henrik Kråklind         Tibro OK                     41:54 
   17 Hilda Sibeck            Ätrans IF                    42:50 
   18 Christer Svensson       Tibro OK                     42:55 
   19 Gert Johansson          Istrums SK                   43:39 
   20 Sune Hagström           IK Gandvik                   44:21 
   21 Anita Bodin             Gällstadbygdens SOK          45:10 
   22 Kajsa Nordin            OK Tranan                    45:29 
   23 Bengt Åkerström         SOK Träff                    47:34 
   24 Börje Sundberg          IK Albion                    48:23 
   25 Ann-Kristin Spetz       Ulricehamns OK               48:44 
   26 Aina Svensson           Tibro OK                     49:22 
   27 Leif Rydberg            Istrums SK                   50:35 
   28 Lars[ke Larsson         OK Tranan                    51:11 
   29 Marite Åkerström        SOK Träff                    53:47 
   30 Torbjörn Hagin          IK Gandvik                   54:13 
   30 Anne-Marie Tiveljung    IK Gandvik                   54:13 
   32 Birgitta Karlson        Ryda SK                      55:16 
   33 Britt-Mari Rydberg      Istrums SK                   55:44 
   34 Cecilia Sibeck          Falköpings AIK OK            58:32 
   35 Jan Rödström            OK Skogsstjärnan             59:46 
   36 Siv R;dstr;m            OK Skogsstjärnan             64:50 
   37 Mikael Rennare          Hjobygdens OK                73:39 
   38 Linnéa Karlsson         OK Skogsstjärnan            107:12 

      Toivo Voudinmäki        Mullsjö SOK               Ej godk. 



Öppen motion 8 4390 m                      

    1 Anders Carlsson         Göteborg-Majorna OK          28:41 
    2 Stefan Aroneng          Hestra IF                    31:01 
    3 Erik Skaar              Ryda SK                      32:31 
    4 Morgan Bodin            Gällstadbygdens SOK          34:33 
    5 Fredrik Ask             Markbygdens OK               35:39 
    6 Magnus Karlsson         Ryda SK                      36:05 
    7 Jimmy Andersson         OK Kullingshof               37:12 
    8 Lennart Ekvall          Trollhättans SOK             37:32 
    9 Andreas Branell         Ryda SK                      37:37 
   10 Ann-Kristin Jansson     Hjobygdens OK                41:47 
   11 Johan Li                Tibro OK                     42:12 
   12 Jan Albertsson          Istrums SK                   42:13 
   13 Martina Löving          Tibro OK                     42:21 
   14 Anders Kjellberg        OK Flundrehof                42:43 
   15 Emelie Unosson          Bredareds IF                 43:08 
   16 Lasse Björfjäll         Bredareds IF                 43:18 
   17 Håkan Johansson         Mariestads FK                43:44 
   18 Ingrid Schmiterlöw      Hjobygdens OK                43:45 
   19 Tomas Kristoffersson    IK Gandvik                   45:17 
   20 Kajsa Spetz             Ulricehamns OK               46:48 
   21 Britt-Marie Påhlman     Istrums SK                   47:23 
   22 Eva Larsson             Hjobygdens OK                50:02 
   23 Jan Sturestig           OK Södertörn                 50:31 
   24 Anders Sörqvist         Bredareds IF                 51:10 
   25 Malin Larsson           Hjobygdens OK                55:22 
   26 Jan Lindström           IK Wilske                    58:22 



Öppen motion 9 5860 m                      

    1 Jonas Karlsson          Dalaportens OL               39:27 
    2 Erik Hansson            Bredareds IF                 41:24 
    3 Conny Källman           OK Kullingshof               44:52 
    4 Torbjörn Löving         Tibro OK                     46:07 
    5 Claes Setthagen         OK Tranan                    48:26 
    6 Petter Nilsson          Mariestads FK                50:20 
    7 Karin Holm              Dalaportens OL               51:18 
    8 Lars Karlsson           OK Skogsstjärnan             52:41 
    9 Sören Karlsson          Mullsjö SOK                  59:54 



H21 Kort  (10) 8460 m                      

    1 Magnus Södervall        IK Gandvik                   57:51 
    2 Magnus Sundmark         IK Gandvik                   58:58 
    3 Magnus Lund             IK Gandvik                   62:01 
    4 Staffan Pehrson         Istrums SK                   62:45 
    5 Joel Andersson          IK Gandvik                   68:48 
    6 Stefan Johansson        IK Gandvik                   68:52 
    7 Erik Hellsvik           IK Gandvik                   70:20 
    8 Dan Krantz              IK Gandvik                   93:24 

      Magnus Dahlin           IK Gandvik                Ej godk. 
      Kristian Gustafsson     OK Skogshjortarna         ej start 



H16 Kort  (1)  3860 m                      

    1 Eric Brattåsen          OK Skogshjortarna            54:03 



H14 Kort  (4)  3010 m                      

    1 Oskar Dahlström         OK Klyftamo                  32:26 
    2 Simon Wallenstein       Mariestads FK                37:57 
    3 Jonathan Andersson      Mariestads FK                72:08 

      Bjarke Hammer           Mariestads FK             ej start 



H12 Kort  (2)  2050 m                      

    1 Svante Larsson          Hjobygdens OK                37:40 
    2 Simon Larsson           Hjobygdens OK                37:41 



D16 Kort  (1)  3860 m                      

    1 Johanna Andersson       Lidköpings VSK               83:20 



D14 Kort  (7)  3010 m                      

    1 Linn Eriksson           Gudhems IF                   45:57 
    2 Jessica Almyren         Falköpings AIK OK            53:18 
    3 Emilia Järsenholt       Ulricehamns OK               57:23 
    4 Matilda Tengström       Främmestads IK               63:12 

      Ida Holtbring           OK Amne                   ej start 
      Johanna Sörqvist        Bredareds IF              ej start 
      Elin Voksepp            OK Skogshjortarna         ej start 



D12 Kort  (8)  2050 m                      

    1 Addelina Wremer         Gudhems IF                   18:51 
    2 Hanna Åsedal            Ulricehamns OK               21:50 
    3 Saga Hjertén            IK Gandvik                   23:34 
    3 Maja Eriksson           Gudhems IF                   23:34 
    5 Stina Jakobsson         IK Gandvik                   23:40 
    6 Matilda Rännare         Hjobygdens OK                27:01 

      Klara Svensson          Gudhems IF                Ej godk. 
      Sofi Ström              OK Skogsvargarna          ej start 



H40 2  (10)    5860 m                      

    1 Kenneth Johansson       OK Tranan                    37:46 
    2 Kalle Tholén            OK Skogshjortarna            45:42 
    3 Sven Arne Karlsson      Trollhättans SOK             45:54 
    4 Magnus Niklasson        Falköpings AIK OK            47:44 
    5 Jörgen Larsson          Ulricehamns OK               50:22 
    6 Mats Hedman             IF Hagen                     57:44 
    7 Urban Sörqvist          Markbygdens OK               65:38 
    8 Henrik Pettersson       Falköpings AIK OK            66:45 

      Joakim Lundberg         Ulricehamns OK            ej start 
      David Olsson            OK Skogsstjärnan          ej start