Ungdomstävling 2011ti 2011-09-06 19:39
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                                Klubb                          Tid 



Bana 1  (17)   1670 m                      

    1 William Wällstedt                   Tidaholm SOK Sisu            16:31 
    2 Simon Hermansson                    Gudhems IF                   19:11 
    3 Herman Svärd                        Tidaholm SOK Sisu            19:30 
    4 Eric Åstrand                        Falköpings AIK OK            20:57 
    5 Linn Eek                            Falköpings AIK OK            21:56 
    6 Mårten Kickert                      Gudhems IF                   25:29 
    7 Lukas Magnerfelt                    Falköpings AIK OK            25:44 
    8 Maja Kickert                        Gudhems IF                   25:57 
    9 John Fredriksson                    Gudhems IF                   27:01 
   10 Judith Fredriksson                  Gudhems IF                   27:10 
   11 Elsa Fällström                      Gudhems IF                   28:11 
   12 Liv Lindström                       IK Wilske                    29:02 
   13 Vera Fredriksson                    Gudhems IF                   29:41 
   14 Amanda Wällstedt                    Tidaholm SOK Sisu            30:26 
   15 Simon Magnerfelt                    Falköpings AIK OK            35:09 
   16 Julius Wiklund                      Falköpings AIK OK            37:25 
   17 Lisa Nyberg Fredriksson             Falköpings AIK OK            39:02 



Bana 2  (15)   1710 m                      

    1 Felix Glad                          Tidaholm SOK Sisu            14:21 
    2 Hanna Alsiö                         Falköpings AIK OK            15:46 
    3 Tilda Wiklund                       Falköpings AIK OK            16:20 
    4 Ellen Alm                           Tidaholm SOK Sisu            17:59 
    5 Emia Hjort                          Falköpings AIK OK            18:08 
    6 Linnea Holmvik                      Tidaholm SOK Sisu            18:33 
    7 Erik Palmenäs                       Falköpings AIK OK            18:55 
    8 Vera Pettersson                     Falköpings AIK OK            22:17 
    9 Moa Holmvik                         Tidaholm SOK Sisu            22:18 
   10 Klara Svensson                      Gudhems IF                   22:36 
   11 Linnea Liljegrahn                   Tidaholm SOK Sisu            24:29 
   12 Stina Fällström                     Gudhems IF                   24:52 
   13 Johanna Almyren                     Falköpings AIK OK            25:08 

      Ella Fredriksson                    Gudhems IF                  Felst. 
      Henrik Hallberg                     Falköpings AIK OK         Ej godk. 



Bana 3  (13)   2720 m                      

    1 Ellen Blennow                       Falköpings AIK OK            23:54 
    2 Alva Sonesson                       Falköpings AIK OK            24:49 
    3 Tor Lindström                       IK Wilske                    26:28 
    4 Klara Segerström                    IK Wilske                    33:50 
    5 Moa Alsiö                           Falköpings AIK OK            35:32 
    6 Alexander Bromander                 Falköpings AIK OK            36:30 
    7 Tindra Hjort                        Falköpings AIK OK            37:53 
    8 Leo Kringlund                       IK Wilske                    41:23 
    9 Isa Lindström                       IK Wilske                    46:10 
   10 Kajsa Carlsson                      Gudhems IF                   47:13 
   11 Jessica Almyren                     Falköpings AIK OK            54:41 
   12 Maja Eriksson                       Gudhems IF                   55:08 

      Alfred Pettersson                   Falköpings AIK OK         ej start 



Bana 4  (4)    3020 m                      

    1 Alma Wilhelmsson                    Falköpings AIK OK            28:49 
    2 Simon Wiklund                       Falköpings AIK OK            33:04 
    3 Wilmer Forsgren                     Tidaholm SOK Sisu            40:48 
    4 Linn Storås                         Gudhems IF                   42:35 



Bana 5  (6)    4270 m                      

    1 Vilma Blennow                       Falköpings AIK OK            35:50 
    2 Amanda Blennow                      Falköpings AIK OK            38:08 
    3 Johanna Hagström                    Falköpings AIK OK            41:39 
    4 Elsa Wilhelmsson                    Falköpings AIK OK            46:16 
    5 Albin Alsiö                         Falköpings AIK OK            57:10 

      Adelina Wremer                      Gudhems IF                ej start 



Vuxen Bana 4   3020 m                      

    1 Elin Herrman                        IK Wilske                    30:19 
    2 Helena Sonesson                     Falköpings AIK OK            33:23 

      Mats Karlsson                       Tidaholm SOK Sisu         Ej godk. 



Vuxen Bana 5   4270 m                      

    1 Bo Hallberg                         Falköpings AIK OK            38:53 
    2 Daniel Almyren                      Falköpings AIK OK            40:57 
    3 Stefan Karlsson                     Tidaholm SOK Sisu            42:50 
    4 Cronje Forsgren                     Tidaholm SOK Sisu            44:57 
    5 Klara Fredriksson                   Falköpings AIK OK            47:02 
    6 Lena Arnoldsson                     Tidaholm SOK Sisu            53:37 
    7 Stefan Carlsson                     Falköpings AIK OK            53:45 
    8 Kerstin Karlsson                    Tidaholm SOK Sisu            56:57 

      Henrik Pettersson                   Falköpings AIK OK         Ej godk.