Gudhems IF Vårtävling medeldistanslö 2012-04-21 12:55
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                                Klubb                          Tid 



H80  (6)       2460 m                      

    1 Sture Pettersson                    Falköpings AIK OK            32:14 
    2 Lars-Gunnar Enström                 OK Tranan                    37:04 
    3 Torsten Björkeroth                  OK P4                        39:12 
    4 Sven Andersson                      OK Stigen                    39:35 
    5 Yngve Malmlöf                       Falköpings AIK OK            42:28 
    6 Bo Elvingsson                       Herrljunga SK Skid o OL      66:34 



H75  (11)      2460 m                      

    1 Ingemar Holmberg                    IF Hagen                     26:36 
    2 Sten Johansson                      OK Kullingshof               29:19 
    3 Kjell Persson                       Mariestads FK                29:31 
    4 Per Larsson                         Jönköpings OK                30:01 
    5 Bertil Wiklund                      IK Wilske                    30:06 
    6 Lars-Erik Höök                      IK Gandvik                   32:51 
    7 Guntram Månsson                     Mariestads FK                35:47 
    8 Karl Åkerman                        Motala AIF OL                39:26 
    9 Åke Lindberg                        Herrljunga SK Skid o OL      40:31 
   10 Göran Malmberg                      IK Gandvik                   87:34 

      Arnold Liljegren                    Falköpings AIK OK         Ej godk. 



H70  (28)      2460 m                      

    1 Lars Ljungberg                      Trollhättans SOK             19:58 
    2 Erland Ling                         Jönköpings OK                22:35 
    3 Lars-Erik Larsson                   OK Amne                      24:32 
    4 Olle Hermansson                     IK Ymer                      24:48 
    5 Lars Johansson                      OK Skogshjortarna            25:03 
    6 Folke Dahlén                        Lidköpings VSK               26:14 
    7 Lennart Karlsson                    Trollhättans SOK             26:32 
    8 Karl-Inge Karlsson                  Istrums SK                   27:46 
    9 Sigvard Oscarsson                   Istrums SK                   27:55 
   10 Harry Sundberg                      OK Klyftamo                  28:18 
   11 Ivan Ernvid                         Ulricehamns OK               28:21 
   12 Sven-Olof Sandstedt                 Falköpings AIK OK            28:59 
   13 Knut Oskar Höök                     OK Klyftamo                  29:19 
   14 Ronny Andersson                     OK Skogshjortarna            29:29 
   15 Alvar Andersson                     Tibro OK                     29:33 
   16 Carl-Otto Wijkmark                  IF Hagen                     31:12 
   17 Lennart Österlund                   OK Frisene                   31:16 
   18 Regor Niklasson                     IK Albion                    31:23 
   19 Gunnar Bryst                        Hjobygdens OK                32:01 
   20 Sune Hagström                       Istrums SK                   32:56 
   21 Heikki Rissanen                     Mariestads FK                33:26 
   22 Gunnar Grönkvist                    Bottnaryds IF                35:19 
   23 Gunnar Waern                        Trollhättans SOK             36:24 
   24 Harry Andersson                     OK Kullingshof               37:18 
   25 Per-Olof Johansson                  OK Klyftamo                  37:25 
   26 Evert Jenhall                       OK Skogsvargarna             38:53 
   27 Bo Westerberg                       Vänersborgs SK               41:44 

      Kent Fredriksson                    OK Skogsvargarna          Ej godk. 



H65  (35)      2930 m                      

    1 Roland Nilsson                      Falköpings AIK OK            23:53 
    2 Morgan Ljung                        Vaggeryds SOK                24:26 
    3 Dag Lorén                           OK Frisene                   25:04 
    4 Kalle Johansson                     OK Skogshjortarna            25:13 
    5 Kenneth Ivehag                      Främmestads IK               25:25 
    6 Rune Sandberg                       Uddevalla OK                 26:00 
    7 Per-Arne Johansson                  Vänersborgs SK               26:10 
    8 Hans-Gösta Bernhard                 Mariestads FK                26:35 
    9 Ingemar Lindblom                    IFK Göteborg                 27:35 
   10 Lars Finbom                         OK Landehof                  29:01 
   11 Sven-Olof Pettersson                Mullsjö SOK                  29:22 
   12 Göran Bengtsson                     Tockarps IK                  29:23 
   13 Kjell-Åke Isaksson                  OK Skogshjortarna            29:35 
   14 Christer Ottosson                   IF Hagen                     29:38 
   15 Ingemar Wiklund                     OK Skogsvargarna             30:11 
   16 Lars-Erik Nilsson                   Mariestads FK                30:26 
   17 Waste Byström                       OK Virdarna                  30:56 
   18 Ingmar Olsson                       Herrljunga SK Skid o OL      33:05 
   19 Bertil Ingemarsson                  Hestra IF                    33:21 
   20 Evert Johansson                     OK Amne                      33:40 
   21 Jan Olav Carlsson                   IF Hagen                     33:47 
   22 Sune Gustafsson                     Tibro OK                     34:24 
   23 Karl Bergstrand                     Hjobygdens OK                34:42 
   24 Sven Erik Sjöholm                   Mullsjö SOK                  35:36 
   25 Bror Palgrim                        Vänersborgs SK               35:50 
   26 Bengt-Åke Svensson                  IK Ymer                      36:07 
   27 Styrbjörn Jansson                   IF Hagen                     36:16 
   28 Lars Lorén                          OK Frisene                   36:34 
   29 Jan Larsson                         Främmestads IK               38:09 
   30 Kent Carlgren                       OK Skogshjortarna            41:34 
   31 Göran Svahn                         Borås GIF                    41:53 
   32 Toivo Voudinmäki                    Mullsjö SOK                  54:04 
   33 Kenneth Mörk                        IK Wilske                    60:11 

      Bengtåke Andersson                  OK Amne                   ej start 
      Pär-Erik Johansson                  Markbygdens OK            ej start 



H60  (25)      2930 m                      

    1 Torgny Pettersson                   Markbygdens OK               23:00 
    2 Per Ivarsson                        Trollhättans SOK             23:19 
    3 Carl-Henry Andersson                OK Orinto                    23:24 
    4 Stig Johansson                      Falköpings AIK OK            24:25 
    5 Tommy Westerberg                    IF Hagen                     24:45 
    6 Rune Larsson                        OK Skogshjortarna            24:56 
    7 Stellan Holmstrand                  Herrljunga SK Skid o OL      26:50 
    8 Kjell Kaminsky                      IF Hagen                     27:05 
    9 Toivo Pentonen                      Hestra IF                    27:28 
   10 Per Fredriksson                     OK Skogshjortarna            27:41 
   11 Björn Engström                      Lerums SOK                   28:08 
   12 Gunnar Bejbom                       Uddevalla OK                 28:28 
   13 Roalh Kleveland                     Kvillebyns SK                28:40 
   14 Karl Evert Svensson                 IF Hagen                     28:57 
   15 Hans Lingfors                       IF Hallby SOK                30:46 
   16 Lars Hogedal                        Vänersborgs SK               30:49 
   17 Anders Käck                         Mariestads FK                31:12 
   18 Christer Lundberg                   OK P4                        32:28 
   19 Sture Johansson                     OK Kullingshof               35:50 
   20 Lars-Erik Norsten                   Herrljunga SK Skid o OL      36:21 
   21 Göran Larsson                       Vänersborgs SK               36:29 
   22 Håkan Lööf                          Mariestads FK                37:34 
   23 Tommy Holtbring                     OK Amne                      39:39 
   24 Bernhard Grenabo                    Hjobygdens OK                40:08 

      Hans Larsson                        OK P4                     ej start 



H55  (22)      3400 m                      

    1 Kjell Nero                          Nässjö OK                    24:32 
    2 Rolf Eckermark                      Göteborg-Majorna OK          25:01 
    3 Jan Ivarsson                        OK Skogshjortarna            25:07 
    4 Owe Törnroth                        Hjobygdens OK                25:08 
    5 Hans Ekberg                         Trollhättans SOK             26:02 
    6 Thomas Hjert                        Falköpings AIK OK            26:04 
    7 Urban Larsson                       IF Hagen                     26:16 
    8 Lennart Hålsjö                      OK Skogshjortarna            26:23 
    9 Johan Carlsson                      Trollhättans SOK             26:24 
    9 Håkan Sanderi                       Lidköpings VSK               26:24 
   11 Mikael Johansson                    OK Gisle                     26:49 
   12 Tomas Karlsson                      OK Skogshjortarna            28:38 
   13 Bengt-Åke Jansson                   Främmestads IK               28:40 
   14 Per-Erik Carlsson                   IF Hagen                     28:42 
   15 Anders Eriksson                     IF Hagen                     28:58 
   16 Tommy Roos                          Falköpings AIK OK            29:23 
   17 Conny Sahlin                        Vänersborgs SK               29:54 
   18 Ragnar Olsson                       Tibro OK                     32:07 
   19 Bo Andersson                        Falköpings AIK OK            33:10 
   20 Hans Tuvesson                       IF Hagen                     36:41 
   21 Göran Banck                         IF Hagen                     41:16 

      Cronje Forsgren                     Tidaholm SOK Sisu         ej start 



H50  (23)      3730 m                      

    1 Johan Sandström                     Mullsjö SOK                  24:52 
    2 Karl Olsson                         Tibro OK                     25:46 
    3 Andres Laas                         OK Skogshjortarna            26:27 
    4 Lars Holmberg                       IF Hagen                     26:43 
    5 Clas Johansson                      Bredareds IF                 27:16 
    6 Stefan Johansson                    Trollhättans SOK             28:29 
    6 Tommy Ljungdahl                     IK Hakarpspojkarna           28:29 
    8 Erik Hellsvik                       IK Gandvik                   29:05 
    9 Tomas Tranberg                      Markbygdens OK               29:39 
   10 Jonas Karlsson                      Markbygdens OK               29:52 
   11 Bengt Lundberg                      Istrums SK                   31:00 
   12 Lennart Wahlgren                    Rehns BK                     31:25 
   13 Stefan Sjöblom                      Frölunda OL                  31:50 
   14 Tore Bengtsson                      Mariestads FK                32:18 
   15 Svante Lindqvist                    OK Klyftamo                  32:26 
   16 Magnus Wallin                       Markbygdens OK               32:40 
   17 Dag Tryggö                          Trollhättans SOK             33:45 
   18 Kent Nero                           Mullsjö SOK                  35:12 
   19 Hans Lindgren                       OK Skogshjortarna            37:14 
   20 Gunnar Johansson                    Trollhättans SOK             41:54 

      Lennart Ekvall                      Trollhättans SOK          Ej godk. 
      Leif Moberg                         Vänersborgs SK            ej start 
      Stefan Stomberg                     IF Hagen                  ej start 



H45  (42)      3810 m                      

    1 Anders Gustafsson                   Uddevalla OK                 22:54 
    2 Bengt Norrman                       Trollhättans SOK             23:55 
    3 Björn Kristiansson                  Trollhättans SOK             25:09 
    4 Henrik Karlsson                     OK Skogsstjärnan             26:00 
    5 Janne Mattsson                      Trollhättans SOK             26:07 
    6 Mikael Palgrim                      Vänersborgs SK               26:32 
    7 Lars Björking                       OK Skogshjortarna            26:38 
    8 Mats Hedman                         IF Hagen                     26:40 
    9 Jonas Hagström                      Falköpings AIK OK            26:42 
   10 Magnus Niklasson                    Falköpings AIK OK            27:18 
   11 Bo Hallberg                         Falköpings AIK OK            28:02 
   12 Åke Wijkmark                        IF Hagen                     28:26 
   13 Nils Gustavsson                     Lidköpings VSK               28:50 
   14 Ola Allvin                          IK Hakarpspojkarna           29:23 
   15 Kristian Lund                       Lidköpings VSK               29:29 
   16 Jörgen Hallén                       Trollhättans SOK             29:32 
   17 Jens Lindström                      Tibro OK                     29:55 
   18 Peter Strömdahl                     OK Skogsvargarna             31:05 
   19 Stefan Johansson                    IK Gandvik                   31:32 
   20 Magnus Blennow                      Falköpings AIK OK            31:35 
   21 Peter Lillen Nilsson                OK Tranan                    32:48 
   22 Klaes Axelsson                      Mullsjö SOK                  33:57 
   23 Jonas Månsson                       K 3 IF                       34:18 
   24 Martin Mandinger                    Trollhättans SOK             34:26 
   25 Stefan Karlsson                     Tidaholm SOK Sisu            34:39 
   26 Mats G Andersson                    OK Skogshjortarna            34:40 
   27 Krister Rosjö                       Jönköpings OK                35:48 
   28 Sören Larsson                       Tibro OK                     36:14 
   29 Bo Westerberg                       Trollhättans SOK             37:38 
   30 Gunnar Johansson                    OK Skogsvargarna             37:41 
   31 Dennis Roos                         SOK Träff                    40:55 
   32 Pär Larsson                         IF Hagen                     42:52 
   33 Stefan Magnusson                    Bredareds IF                 45:22 
   34 Sören Wilhelmsson                   Falköpings AIK OK            45:23 
   35 Mikael Peterson                     Falköpings AIK OK            45:25 
   36 Peter Torgén                        Istrums SK                   45:27 
   37 Jan-Otto Andersson                  Lidköpings VSK               47:07 
   38 Fritiof Andersson                   Tidaholm SOK Sisu            48:51 

      Kjell Einarsson                     OK Skogshjortarna         Ej godk. 
      Per Sundqvist                       OK Tranan                 ej start 
      Christian Jansson                   OK Tranan                 ej start 
      Tornie Ottersten                    K 3 IF                    ej start 



H40  (19)      3810 m                      

    1 Anders Ling                         Jönköpings OK                26:40 
    2 Thomas Andersson                    OK Tranan                    26:51 
    3 Thomas Kullander                    Sävedalens AIK               27:13 
    4 Jonas Niklasson                     Falköpings AIK OK            27:57 
    5 David Olsson                        OK Skogsstjärnan             28:52 
    6 Fredrik Ask                         Markbygdens OK               30:06 
    7 Claes Setthagen                     OK Tranan                    30:35 
    8 Anders Arfwedson                    Frölunda OL                  31:05 
    9 Fredrik Plumppu                     Bredareds IF                 32:21 
   10 Mikael Lundborg                     Hjobygdens OK                35:28 
   11 Sven Arne Karlsson                  Trollhättans SOK             35:39 
   12 Thomas Westerlund                   Herrljunga SK Skid o OL      36:04 
   13 Henrik Pettersson                   Falköpings AIK OK            36:22 
   14 Janingvar Johansson                 Lidköpings VSK               38:42 
   15 Mats Karlsson                       Tidaholm SOK Sisu            39:35 
   16 Mats Lindgren                       IF Hallby SOK                40:50 
   17 Per Frödén                          Lidköpings VSK               45:31 
   18 Nicklas Karlsson                    Tidaholm SOK Sisu            69:59 

      Håkan Sonesson                      Falköpings AIK OK         Ej godk. 



H35  (11)      4230 m                      

    1 Magnus Sundmark                     IK Gandvik                   27:30 
    2 Mathias Häggblom                    OK Klyftamo                  28:34 
    3 Patrik Svalin                       Vänersborgs SK               31:52 
    4 Stefan Andersson                    Istrums SK                   33:46 
    5 Jan Hjort                           Falköpings AIK OK            34:21 
    6 Daniel Almyren                      Falköpings AIK OK            35:45 
    7 Henrik Sahlström                    Främmestads IK               37:43 
    8 Patrik Fondin                       Herrljunga SK Skid o OL      40:11 
    9 Jörgen Lindh                        Främmestads IK               40:47 
   10 Henric Karlsson                     OK Tranan                    63:16 

      Mikael Rännare                      Hjobygdens OK             ej start 



H21  (27)      4340 m                      

    1 Jakob Wallenhammar                  Hagaby GOIF                  23:41 
    2 Albin Pettersson                    OK Tisaren                   24:38 
    3 Fredrik Rosén                       Jönköpings OK                25:14 
    4 Michal Besta                        FK Göingarna                 25:47 
    5 Erik Nero                           Mullsjö SOK                  25:51 
    6 Jonas Gustafsson                    Vänersborgs SK               26:24 
    7 Jesper Sjögren                      OK Kullingshof               26:34 
    8 Martin Pettersson                   Sävedalens AIK               26:46 
    9 Richard Tengström                   Vänersborgs SK               26:51 
   10 Max Tholén                          OK Skogshjortarna            27:01 
   11 Anders Påhlman                      Istrums SK                   27:03 
   12 Jakob Wahl                          IK Vista                     27:42 
   13 Simon Andersson                     OK Kullingshof               27:56 
   14 Johan Törnroth                      Hjobygdens OK                28:07 
   14 Tomas Johansson                     Vänersborgs SK               28:07 
   16 Stefan Lund                         OK Orinto                    28:29 
   17 Lars Jakobsson                      IF Hagen                     29:08 
   18 Oscar Vagman                        OK Klemmingen                29:16 
   19 Johnny Hålsjö                       Vänersborgs SK               29:23 
   20 Joakim Axelsson                     Trollhättans SOK             29:33 
   21 Linus Wahl                          IK Vista                     29:50 
   22 Mikael Trofast                      Jönköpings OK                32:01 
   23 Anton Pettersson                    Mariestads FK                37:38 
   24 Peter Waldenström                   Jönköpings OK                41:57 

      Max Karle                           OK Skogshjortarna         ej start 
      Patrik Wallin                       Falköpings AIK OK         ej start 
      Markus Olin                         IK Hakarpspojkarna        ej start 



H20  (2)       4230 m                      

    1 Joel Andersson                      IK Gandvik                   29:00 
    2 Gustav Hagström                     Falköpings AIK OK            29:35 



H18  (16)      3810 m                      

    1 Pontus Karlsson                     Markbygdens OK               23:25 
    2 Oscar Nykvist                       Jönköpings OK                24:38 
    3 Albin Axelsson                      Mullsjö SOK                  24:58 
    4 Per Moberg                          Vänersborgs SK               25:55 
    5 Jesper Liderud                      Lidköpings VSK               26:30 
    6 Ludvig Danfors                      Mullsjö SOK                  26:40 
    7 Erik Bäcklund Ekvall                Trollhättans SOK             26:51 
    8 Erik Nykvist                        Jönköpings OK                27:41 
    9 Richard Lundstedt                   Mullsjö SOK                  27:50 
   10 Oscar Claesson                      Jönköpings OK                29:00 
   11 Klas Udd                            Markbygdens OK               29:23 
   12 Erik Holmberg                       Jönköpings OK                31:27 
   13 Johan Larsson                       OK Skogshjortarna            33:23 
   14 Filip Barkestedt                    OK Kullingshof               34:52 
   15 Oscar Karlsson                      Tidaholm SOK Sisu            40:18 

      Christoffer Johansson               Trollhättans SOK          ej start 



H16  (24)      3730 m                      

    1 Samuel Plumppu                      Bredareds IF                 23:42 
    2 Ludvig Holmberg                     OK Tranan                    24:12 
    3 Martin Olsson                       Tibro OK                     24:47 
    4 Ivar Sörqvist                       Markbygdens OK               25:24 
    5 Filip Södervall                     IK Gandvik                   26:10 
    6 Tobias Pentonen                     Hestra IF                    28:13 
    7 Erik Fors                           Hestra IF                    28:58 
    7 Filip Karlsson                      IF Hagen                     28:58 
    9 Edvin Alstéus                       OK Tranan                    30:25 
   10 Adam Johansson                      Trollhättans SOK             30:31 
   11 Rasmus Arfwedson                    Frölunda OL                  31:25 
   12 Marcus Bengtsson                    Mariestads FK                31:58 
   13 Eric Brattåsen                      OK Skogshjortarna            32:14 
   14 William Johnsson                    OK Skogshjortarna            33:34 
   15 Tim Lundberg                        Mullsjö SOK                  33:37 
   16 Emil Johansson                      Bredareds IF                 34:57 
   17 Jonatan Bernhed                     Sävedalens AIK               35:36 
   18 Erik Andersson                      Ryda SK                      38:22 
   19 Markus Pettersson                   Vänersborgs SK               40:40 
   20 Ola Holtbring                       OK Amne                      41:26 
   21 Martin Scott                        Mariestads FK                54:15 

      Simon Olausson                      OK Tranan                 Ej godk. 
      Simon Wallenstein                   Mariestads FK             ej start 
      Oskar Johansson                     OK Klyftamo               ej start 



H14  (25)      2310 m                      

    1 Elias Bäcklund-Ekvall               Trollhättans SOK             15:11 
    2 Felix Axelsson                      Markbygdens OK               15:21 
    3 Rickard Olsson                      Tibro OK                     16:43 
    4 Olle Hedman                         IF Hagen                     17:00 
    5 Eskil Tryggö                        Trollhättans SOK             17:12 
    6 Gustav Nyman                        Vänersborgs SK               18:23 
    7 Linus Andersson                     OK Skogshjortarna            18:35 
    8 Erik Svensson                       OK Klyftamo                  19:12 
    9 Viktor Wassén                       Vänersborgs SK               19:18 
   10 Oscar Stomberg                      IF Hagen                     19:58 
   11 Johan Höög                          OK Kullingshof               20:11 
   12 Emil Karlsson                       Hestra IF                    20:22 
   13 Albin Alsiö                         Falköpings AIK OK            21:14 
   14 Olle Sörqvist                       Markbygdens OK               22:10 
   15 Tor Lindström                       IK Wilske                    23:34 
   16 Hampus Nyström                      IF Hagen                     24:29 
   17 Arvid Jernstig                      Vänersborgs SK               25:04 
   18 Carl Holmberg                       IF Hagen                     25:06 
   19 Emil Larsson                        Tibro OK                     27:54 
   20 Gustav Hjellström                   Gränna-Bygdens OK            29:36 
   21 Elias Langenbach                    OK Skogshjortarna            39:59 

      Eric Jansson                        OK Tranan                 ej start 
      Carl Jungert                        Mariestads FK             ej start 
      Victor Helgesson                    Hestra IF                 ej start 
      Ola Löseth                          Falköpings AIK OK         ej start 



H12  (28)      2020 m                      

    1 Axel Olsson                         OK Skogsstjärnan             11:57 
    2 Filip Rosjö                         Jönköpings OK                12:03 
    3 Filip Johansson                     Trollhättans SOK             12:37 
    4 Joel Plumppu                        Bredareds IF                 13:07 
    5 Erik Lindström                      OK Tranan                    14:21 
    6 Eric Berlin                         Trollhättans SOK             14:47 
    7 Per Hedman                          IF Hagen                     15:26 
    8 Hugo Setthagen                      OK Tranan                    15:29 
    9 Klas Johansson                      OK Tranan                    15:30 
   10 Linus Kristiansson                  Trollhättans SOK             15:35 
   10 Daniel Brandström                   OK Skogsstjärnan             15:35 
   12 Eric Nystrand                       OK Klyftamo                  15:48 
   13 Oscar Karlsson                      Trollhättans SOK             16:17 
   14 Daniel Bogren                       IF Hagen                     16:41 
   15 Teodor Danielsson                   Istrums SK                   16:54 
   16 Alfred Pettersson                   Falköpings AIK OK            17:04 
   17 Joar Tryggö                         Trollhättans SOK             17:05 
   18 Oscar Roos                          SOK Träff                    17:18 
   19 Anders Björklund                    Trollhättans SOK             17:49 
   20 Marcus Carlsson                     IF Hagen                     18:02 
   21 Rikhard Henningsson                 OK Skogsstjärnan             18:06 
   22 Albin Falsen Lindqvist              OK Klyftamo                  18:19 
   23 Gustav Östensson                    OK Tranan                    20:33 
   24 Alexander Bromander                 Falköpings AIK OK            21:14 
   25 Karl Hjellström                     Gränna-Bygdens OK            28:33 

      David Nero                          Nässjö OK                 ej start 
      William Lundstedt                   Mullsjö SOK               ej start 
      Filip Jungert                       Mariestads FK             ej start 



H10  (18)      2030 m                      

    1 Hugo Mandinger                      Trollhättans SOK             12:19 
    2 Johan Mårtensson                    OK Skogsstjärnan             13:28 
    3 Oskar Lundberg                      Hestra IF                    13:48 
    4 Gustav Ohlin                        OK Tranan                    13:54 
    5 Jacob Österman                      Vänersborgs SK               14:21 
    6 Hampus Andersson                    Lidköpings VSK               14:42 
    7 Anton Carlsson                      IF Hagen                     15:08 
    8 Isac Karlsson                       OK Tranan                    15:12 
    9 Daniel Enqvist                      Tibro OK                     16:01 
   10 Erik Ling                           Jönköpings OK                16:24 
   11 Johan Hedman                        IF Hagen                     18:55 
   12 Teodor Lundborg                     Hjobygdens OK                21:30 
   13 Tor Rännare                         Hjobygdens OK                22:01 
   14 Edvin Henrysson                     Tibro OK                     22:15 
   15 Holger Patriksson                   OK Klyftamo                  28:20 

      Arvid Björk                         Trollhättans SOK          Ej godk. 
      Albin Arvidsson                     OK Skogsvargarna          ej start 
      Lukas Andren                        Tibro OK                  ej start 



D70  (7)       1940 m                      

    1 Birgitta Stenström                  Vänersborgs SK               24:37 
    2 Ulla Höök                           OK Klyftamo                  28:49 
    3 Britt Pettersson                    OK Roxen                     30:30 
    4 Lisbeth Johansson                   OK Skogshjortarna            31:45 
    5 Anne-Catrine Persson                Mariestads FK                32:07 
    6 Margareta Holmberg                  IF Hagen                     36:17 

      Monika Niklasson                    IK Albion                 Ej godk. 



D65  (22)      1940 m                      

    1 Britta Larsson                      OK Frisene                   23:14 
    2 Ingrid Hermansson                   IK Ymer                      24:09 
    3 Berith Ivehag                       Främmestads IK               24:56 
    4 Kaarina Voudinmäki                  Mullsjö SOK                  25:03 
    4 Gunnel Svensson                     IK Ymer                      25:03 
    6 Berit Byström                       OK Virdarna                  25:16 
    7 Britt Rangert                       IK Ymer                      25:26 
    8 Kerstin Wallenius                   OK Skogsstjärnan             26:28 
    9 Enid Ingemarsson                    Hestra IF                    26:31 
   10 Anne-Marie Tiveljung                IK Gandvik                   26:38 
   11 Bibbi Appelgren                     Mariestads FK                26:44 
   12 Kerstin Ernvid                      Ulricehamns OK               27:52 
   13 Gunnel Palgrim                      Vänersborgs SK               28:16 
   14 Lena Waern                          Trollhättans SOK             28:22 
   15 Gunilla Holst                       Bottnaryds IF                28:47 
   16 Ulla Ling                           Jönköpings OK                29:33 
   17 Lillemor Lorén                      OK Frisene                   30:35 
   18 Barbro Andersson                    OK Skogshjortarna            33:08 
   19 Görel Nordin                        Vänersborgs SK               34:48 
   20 Gunnel Forsblad                     IK Wilske                    38:08 
   21 Ing-Marie Wijkmark                  IF Hagen                     41:47 
   22 Kristina Johansson                  Vänersborgs SK               45:57 



D60  (9)       2460 m                      

    1 Kristina Larsson                    OK Klyftamo                  25:27 
    2 Inger Holmstrand                    Herrljunga SK Skid o OL      26:35 
    3 Monica Lööf                         Mariestads FK                27:08 
    4 Anita Andersson                     OK Skogshjortarna            28:40 
    5 Marion Hallsten                     Uddevalla OK                 29:22 
    6 Berith Pettersson                   Vänersborgs SK               30:08 
    7 Marianne Rosén                      IK Ymer                      30:57 
    8 Kajsa Toftén                        Hjobygdens OK                31:39 
    9 Inger Alice Eismark                 IFK Göteborg                 63:57 



D55  (13)      2460 m                      

    1 Eva Rabe-Magnusson                  IF Hagen                     21:54 
    2 Inger Westerberg                    IF Hagen                     22:22 
    3 Kerstin Andersson                   Ryda SK                      23:10 
    4 Gunilla Larsson                     Bredareds IF                 23:34 
    5 Ing-Marie Hjert                     Falköpings AIK OK            28:11 
    6 Pia Svensson                        Falköpings AIK OK            29:44 
    7 Gunilla Hogedal                     Vänersborgs SK               30:15 
    8 Kerstin Burman                      Kvillebyns SK                30:55 
    9 Inger Johansson                     OK Klyftamo                  30:58 
   10 Elise Johansson                     Falköpings AIK OK            31:12 
   11 My Engström                         Lerums SOK                   33:45 
   12 Evamarie Lundahl                    IF Hagen                     33:56 

      Margaretha Johansson                OK Kullingshof            ej start 



D50  (19)      2930 m                      

    1 Britta Sahlin                       Vänersborgs SK               25:33 
    2 Marianne Hansson                    Bredareds IF                 28:29 
    3 Annette Falck-Larsson               Vänersborgs SK               29:13 
    4 Catharina Carlsson                  Trollhättans SOK             31:40 
    5 Britt-Marie Johanson                OK Skogsstjärnan             32:01 
    6 Ingrid Schmiterlöw                  Hjobygdens OK                32:48 
    7 Nina Bejbom                         Uddevalla OK                 32:58 
    8 Ann Nyström                         IF Hagen                     33:09 
    9 Ann-Marie Andersson                 Tenhults SOK                 33:25 
   10 Ann Laas                            OK Skogshjortarna            34:15 
   11 Ulla Granér                         OK Kullingshof               35:21 
   12 Birgit Hansson                      Herrestads AIF               35:44 
   13 Gun Lundberg                        Istrums SK                   35:50 
   14 Helene Wengholt Johnsson            OK Skogshjortarna            36:03 
   15 Katarina Östling                    OK Skogshjortarna            37:17 
   16 Ellinor Gustafsson                  Uddevalla OK                 37:52 
   17 Susanne Olsson                      Tidaholm SOK Sisu            44:22 
   18 Yvonne Bengtsson                    Mariestads FK                46:06 
   19 Marie Hermansson                    OK Kullingshof               47:36 



D45  (26)      2930 m                      

    1 Lena Karlsson                       Markbygdens OK               21:59 
    2 Marita Karlsson                     OK Skogsstjärnan             23:56 
    3 Anette Bernhed                      Sävedalens AIK               25:08 
    4 Gunnel Jernstig                     Vänersborgs SK               26:38 
    5 Eva Hägnander                       Lidköpings VSK               26:54 
    6 Suzy Larsson                        OK Skogshjortarna            27:26 
    7 Pia Käck-Fritzell                   Mullsjö SOK                  27:34 
    8 Ann-Kristin Kristiansson            Trollhättans SOK             27:56 
    9 Gunnel Svensson                     OK Tranan                    28:24 
   10 Ann-Kristin Jansson                 Hjobygdens OK                29:07 
   11 Lena Reisen                         IF Hagen                     31:42 
   12 Caroline Hagström                   Falköpings AIK OK            32:10 
   13 Kerstin Larsson                     IF Hagen                     35:40 
   14 Monika Johansson                    Bredareds IF                 35:42 
   15 Monica Laage                        Falköpings AIK OK            39:12 
   16 Lena Arnoldsson                     Tidaholm SOK Sisu            39:17 
   17 Carina Olsson                       Falköpings AIK OK            41:01 
   18 Margareta Almqvist Mandinger        Trollhättans SOK             41:23 
   19 Lena Markendahl                     OK Klyftamo                  44:28 
   20 Britt Andersson                     Ryda SK                      56:46 

      Annika Hallén                       Trollhättans SOK          Ej godk. 
      Gitte Kristiansson                  Trollhättans SOK          ej start 
      Maria Skogsberg                     Mariestads FK             ej start 
      Helena Hammar                       Tidaholm SOK Sisu         ej start 
      Catrin Sterner                      IF Hagen                  ej start 
      Cathrine Lång                       IF Hagen                  ej start 



D40  (26)      3400 m                      

    1 Jenny Nyman                         Vänersborgs SK               23:05 
    2 Ulrika Kindlund                     OK Tranan                    24:07 
    3 Susanne Wiklund Björk               Trollhättans SOK             24:32 
    4 Maria Bogren                        IF Hagen                     25:15 
    5 Marie Olsson                        Tibro OK                     27:41 
    6 Sara Åberg                          Hestra IF                    27:43 
    7 Marina Axelsson                     Markbygdens OK               27:55 
    8 Annika Johansson                    OK Tranan                    28:01 
    9 Anna Nero Nordmark                  Nässjö OK                    28:20 
   10 Charlotte Österman                  Vänersborgs SK               28:24 
   11 Jessica Andersson                   Vänersborgs SK               28:27 
   12 Anna Höök                           OK Klyftamo                  28:46 
   13 Kristina Nilsson                    OK Tranan                    29:16 
   14 Ann-Christin Blennow                Falköpings AIK OK            30:52 
   15 Malin Tengström                     Främmestads IK               31:31 
   16 Jeanette Sigenstam                  Markbygdens OK               31:32 
   17 Anna Stomberg                       IF Hagen                     31:34 
   18 Maria Holmberg                      Jönköpings OK                31:36 
   19 Karin Andersson                     OK Klyftamo                  31:45 
   20 Kristina Höök Patriksson            OK Klyftamo                  33:37 
   21 Carin Rosjö                         Jönköpings OK                39:16 
   22 Anna-Karin Ryberg                   OK Klyftamo                  39:31 
   23 Johanna Jonsson                     Lidköpings VSK               40:07 
   24 Carina Wallgren                     Istrums SK                   41:26 

      Helena Södervall                    IK Gandvik                Ej godk. 
      Karin Torstensson                   Falköpings AIK OK         ej start 



D35  (2)       3730 m                      

    1 Angelica Brandqvist                 Tibro OK                     33:41 

      Susanne Biörs                       OK Tranan                 ej start 



D21  (27)      3810 m                      

    1 Lovisa Hansson                      Bredareds IF                 28:40 
    2 Elin Olsson                         Tibro OK                     30:11 
    3 Kristina Häggblom                   OK Klyftamo                  30:32 
    4 Lotta Toftén                        Istrums SK                   30:40 
    4 Sanna Svensson                      Främmestads IK               30:40 
    6 Emelie Svalin                       Vänersborgs SK               31:02 
    7 Sara Jonsson                        OK Klyftamo                  31:07 
    8 Malin Sörstrand                     OK Klyftamo                  31:15 
    9 Linnea Gustafsson                   Uddevalla OK                 31:43 
   10 Sandra Karlsson                     Bottnaryds IF                32:57 
   11 Elin Classon                        OK Orinto                    33:15 
   12 Johanna Lindgren                    IF Hallby SOK                33:36 
   13 Ellen Larsson                       IF Hagen                     33:57 
   14 Hanna Axelsson                      OK Skogshjortarna            34:20 
   15 Sandra Laas                         OK Skogshjortarna            34:27 
   16 Lina Hulander                       Ulricehamns OK               35:04 
   17 Maria Thelin                        Jönköpings OK                35:15 
   18 Sofia Sjögren                       OK Kullingshof               35:48 
   19 Malin Persson                       Bottnaryds IF                36:28 
   20 Emilia Henrysson                    Tibro OK                     36:33 
   21 Sandra Axelsson                     Vänersborgs SK               37:46 
   22 Cajsa Banck                         IF Hagen                     40:47 
   23 Lisa Andersson                      Ryda SK                      41:31 
   24 Anna Olsson                         Tibro OK                     42:19 
   25 Elin Saloniemi                      SK Gränsen                   55:40 

      Jenny Danielsson                    Vimmerby OK               ej start 
      Kristine Svensson                   Falköpings AIK OK         ej start 



D18  (12)      3400 m                      

    1 Amanda Blennow                      Falköpings AIK OK            24:43 
    2 Veronica Lindgren                   OK Skogshjortarna            25:54 
    3 Sara Nilsson                        OK Tranan                    27:33 
    4 Frida Strömgård                     Bredareds IF                 29:09 
    5 Lisa Wallin                         Markbygdens OK               29:10 
    6 Elin Sundqvist                      OK Tranan                    29:59 
    7 Stina Nero                          Mullsjö SOK                  30:26 
    8 Martina Johansson                   Bredareds IF                 30:42 
    9 Julia Mattsson                      Trollhättans SOK             32:03 
   10 Linnéa Johansson                    IK Gandvik                   32:19 
   11 Viktoria Strandberg                 Falköpings AIK OK            34:53 

      Ebba Andrén                         Tibro OK                  ej start 



D16  (31)      3220 m                      

    1 Johanna Öberg                       Ryda SK                      20:36 
    2 Josefine Kristiansson               Trollhättans SOK             22:19 
    3 Moa Gustafsson                      Uddevalla OK                 22:36 
    4 Sara Kindlund                       OK Tranan                    24:31 
    5 Olivia Nyman                        Vänersborgs SK               25:29 
    6 Svea Hagrydh                        Vänersborgs SK               25:36 
    7 Emma Nilsson                        OK Tranan                    25:40 
    8 Line Cederberg                      Vänersborgs SK               26:19 
    9 Linn Eriksson                       Ryda SK                      27:12 
   10 Anna Kristiansson                   Trollhättans SOK             27:34 
   11 Hanna Lindström                     OK Tranan                    27:44 
   12 Hanna Karlsson                      Markbygdens OK               28:00 
   13 Lisa Wassén                         Vänersborgs SK               28:23 
   14 Elsa Wilhelmsson                    Falköpings AIK OK            29:31 
   15 Agnes Westerberg                    Trollhättans SOK             29:55 
   16 Filippa Andersson                   Lidköpings VSK               29:58 
   17 Stina Larsson                       IF Hagen                     30:22 
   18 Elvira Larsson                      Ryda SK                      32:09 
   19 Sofie Andersson                     Ryda SK                      32:33 
   20 Emelie Andersson                    Vänersborgs SK               32:43 
   21 Klara Andrén                        Tibro OK                     33:29 
   22 Emma Widell                         OK Skogshjortarna            34:54 
   23 Clara Berlin                        Trollhättans SOK             36:15 
   24 Ida Nordberg                        OK Tranan                    37:11 
   25 Linn Eriksson                       Gudhems IF                   43:59 
   26 Louise Torgén                       Istrums SK                   53:44 
   27 Emma Holmberg                       Jönköpings OK                55:26 

      Anna Moberg                         Vänersborgs SK            Ej godk. 
      Elvira Björklund                    Trollhättans SOK          ej start 
      Sofia Löseth                        Falköpings AIK OK         ej start 
      Sara Hägnander                      Lidköpings VSK            ej start 



D14  (29)      2310 m                      

    1 Vilma Blennow                       Falköpings AIK OK            14:49 
    2 Klara Axelsson                      Markbygdens OK               15:47 
    3 Lisa Johansson                      OK Tranan                    15:49 
    4 Klara Ask                           Markbygdens OK               17:08 
    5 Lina Sundqvist                      OK Tranan                    17:54 
    6 Johanna Hagström                    Falköpings AIK OK            18:24 
    7 Sofia Grahn                         Hestra IF                    18:29 
    8 Hanna Mårtensson                    OK Skogsstjärnan             18:53 
    9 Emelie Udd                          Markbygdens OK               19:00 
   10 Ida Kristiansson                    Trollhättans SOK             19:19 
   11 Alice Aroneng                       Hestra IF                    19:38 
   12 Alice Axelsson                      Mullsjö SOK                  19:45 
   13 Lina Lundberg                       Istrums SK                   20:20 
   14 Johanna Strandberg                  Falköpings AIK OK            20:44 
   15 Emma Nordberg                       OK Tranan                    21:14 
   16 Malin Jansson                       Hjobygdens OK                21:15 
   17 Malin Fritzell                      Mullsjö SOK                  23:06 
   18 Sofia Österman                      Vänersborgs SK               23:16 
   19 Josefin Bernhed                     Sävedalens AIK               24:27 
   20 Alice Södervall                     IK Gandvik                   26:14 
   21 Adelina Wremer                      Gudhems IF                   26:37 
   22 Sofi Ström                          OK Skogsvargarna             31:49 
   23 Matilda Tengström                   Främmestads IK               34:49 
   24 Clara Jacobsson                     Tidaholm SOK Sisu            36:00 
   25 Evelina Peterson                    Falköpings AIK OK            44:02 

      Linn Storås                         Gudhems IF                Ej godk. 
      Siri Björklund                      Trollhättans SOK          ej start 
      Klara Segerström                    IK Wilske                 ej start 
      Hedvig Reisen                       IF Hagen                  ej start 



D12  (21)      2020 m                      

    1 Ellen Blennow                       Falköpings AIK OK            13:30 
    2 Ida Roos                            SOK Träff                    15:52 
    3 Moa Sågby                           Jönköpings OK                16:42 
    4 Alva Sonesson                       Falköpings AIK OK            17:21 
    5 Alma Liderud                        Lidköpings VSK               18:36 
    6 Nora Aroneng                        Bredareds IF                 19:12 
    7 Irmalinn Nilsson                    Härlövs IF                   19:13 
    8 Malin Nilsson                       OK Tranan                    19:18 
    9 Malin Kristiansson                  Trollhättans SOK             19:22 
   10 Hanna Andersson                     Falköpings AIK OK            19:27 
   11 Tove Eriksson                       Ryda SK                      19:47 
   12 Maja Kindlund                       OK Tranan                    20:02 
   13 Julia Markendahl                    OK Klyftamo                  20:09 
   14 Johanna Peterson                    Falköpings AIK OK            22:13 
   15 Moa Alsiö                           Falköpings AIK OK            25:35 
   16 Matilda Rännare                     Hjobygdens OK                28:17 
   17 Tindra Hjort                        Falköpings AIK OK            30:37 

      Emelie Ottersten                    SOK Träff                 ej start 
      Ida Helgesson                       Hestra IF                 ej start 
      Fanny Svalin                        Vänersborgs SK            ej start 
      Alma Wilhelmsson                    Falköpings AIK OK         ej start 



D10  (12)      2030 m                      

    1 Emma Ling                           Jönköpings OK                13:24 
    2 Ida Ström                           OK Skogsvargarna             16:33 
    3 Irma Svensson                       OK Klyftamo                  17:24 
    4 Elsa Sonesson                       Falköpings AIK OK            17:39 
    5 Alice Svalin                        Vänersborgs SK               18:14 
    6 Malin Stomberg                      IF Hagen                     18:20 
    7 Elsa Plumppu                        Bredareds IF                 18:37 
    8 Tilda Wiklund                       Falköpings AIK OK            18:41 
    9 Erica Bogren                        IF Hagen                     19:15 
   10 Elin Johansson                      Gudhems IF                   20:14 
   11 Olivia Grönqvist                    Jönköpings OK                22:13 

      Vera Pettersson                     Falköpings AIK OK         ej start 



U2  (20)       2020 m                      

    1 Frank Sandgren                      OK Klyftamo                  17:58 
    2 Vidar Hallberg                      Främmestads IK               18:39 
    3 Lukas Benjaminsson                  Herrljunga SK Skid o OL      20:29 
    4 Love Lundgren                       Falköpings AIK OK            21:25 
    5 Erik Andersson                      Falköpings AIK OK            24:12 
    6 William Riley                       Trollhättans SOK             24:34 
    7 Hanna Alsiö                         Falköpings AIK OK            24:42 
    8 Teodor Rosén                        Ryda SK                      24:46 
    9 Johanna Almyren                     Falköpings AIK OK            25:28 
   10 Albin Hjellström                    Gränna-Bygdens OK            25:43 
   11 Hanna Andersson                     OK Skogshjortarna            32:08 
   12 Linnea Ekmark                       Hjobygdens OK                32:18 
   13 Signe Ekmark                        Hjobygdens OK                32:23 
   14 Birk Lundgren                       Falköpings AIK OK            33:01 
   15 Lukas Magnerfelt                    Falköpings AIK OK            35:01 
   16 Johannes Jakobsson                  Tidaholm SOK Sisu            36:48 
   17 Isabella Niklasson                  Falköpings AIK OK            38:46 

      Klara Svensson                      Gudhems IF                Ej godk. 
      Jesper Patriksson                   OK Klyftamo               Ej godk. 
      Ebba Paulsson                       Gudhems IF                ej start 



U1  (20)       2030 m                      

    1 Lucas Ljungdahl                     OK Skogshjortarna            14:53 
    2 Ida Rosjö                           Jönköpings OK                17:59 
    3 Olle Andersson                      OK Skogsstjärnan             18:24 
    4 Mirjam Inemyr                       Istrums SK                   18:30 
    5 Emilia Lindström                    IK Gandvik                   18:41 
    6 Kalle Inemyr                        Istrums SK                   19:05 
    7 Oskar Dahlin                        IK Gandvik                   20:08 
    8 Emia Hjort                          Falköpings AIK OK            21:24 
    9 Simon Hermansson                    Gudhems IF                   22:34 
   10 Anton Lund                          OK Skogshjortarna            25:33 
   11 Matthilda Andersson                 OK Tranan                    26:00 
   12 Erik Bergsten                       Istrums SK                   28:25 
   12 Elian Lemming                       Mariestads FK                28:25 
   14 Erik Rännare                        Hjobygdens OK                30:50 
   15 Elsa Södervall                      IK Gandvik                   32:48 
   15 Ida Heder                           IK Gandvik                   32:48 
   17 Rasmus Toften                       Istrums SK                   38:30 
   18 Max Toften                          Istrums SK                   38:36 
   19 Erik Åstrand                        Falköpings AIK OK            47:40 

      Hampus Wremer                       Gudhems IF                ej start 



INSKOLNING  (2 1710 m                      

      Thea Karlsson                       Ryda SK                      Godk. 
      Axel Andersson                      OK Skogsstjärnan             Godk. 
      Elwira Jonsson                      Ryda SK                      Godk. 
      Elina Fredman                       OK Skogshjortarna            Godk. 
      Agnes Karlsson                      Ryda SK                      Godk. 
      Sara Ohlin                          OK Tranan                    Godk. 
      Hampus Benjaminsson                 Herrljunga SK Skid o OL      Godk. 
      Elin Axelsson                       Mullsjö SOK                  Godk. 
      Alva Björk                          Trollhättans SOK             Godk. 
      Melvin Lund                         OK Skogshjortarna            Godk. 
      Liam Hogedal                        Vänersborgs SK               Godk. 
      Joel Larsson                        Tibro OK                     Godk. 
      Nellie Erlandsson                   Stigsökarna                  Godk. 
      Theo Fredman                        OK Skogshjortarna            Godk. 
      Oscar Nystrand                      OK Klyftamo                  Godk. 
      Adeline Falssen Lindqvist           OK Klyftamo                  Godk. 
      Ekin Sköld                          Gudhems IF                   Godk. 
      Malva Wremer                        Gudhems IF                   Godk. 
      Maja Johansson                      Gudhems IF                   Godk. 
      Adam Nero                           Nässjö OK                    Godk. 



Öppen Motion 1 2030 m                      

    1 Ola Henningsson                     OK Skogsstjärnan             20:21 
    2 Pia Ragnmark                        OK Skogshjortarna            28:52 



Öppen Motion 3 2310 m                      

    1 Martin Magnerfelt                   Falköpings AIK OK            21:11 
    2 Anders Lund                         OK Skogshjortarna            25:40 
    3 Birgitta Larsson                    Ryda SK                      28:22 
    4 Fredrika Eriksson                   Ryda SK                      29:26 
    5 Lars Ekmark                         Hjobygdens OK                30:10 
    6 Lena Roos                           SOK Träff                    30:31 
    7 Christine Lund                      OK Skogshjortarna            31:03 
    8 Karin Mårtensson                    OK Skogsstjärnan             32:06 
    9 Ann-Louise Almyren                  Falköpings AIK OK            32:10 
   10 Johanna Andersson                   Lidköpings VSK               35:40 
   11 Olof Johanssom                      Falköpings AIK OK            36:57 
   12 Ann-Christin Larsson                OK Frisene                   38:13 
   13 Annika Rännare                      Hjobygdens OK                38:24 
   14 Peter Bromander                     Falköpings AIK OK            39:48 
   15 Åke Johansson                       Tenhults SOK                 42:55 
   16 Sofia Svenning                      Falköpings AIK OK            43:32 
   17 Gunnel Axelsson                     OK Skogshjortarna            51:19 
   18 Birgitta Odby Jansson               Främmestads IK               51:20 
   19 Ylva Jansson                        IF Hagen                     59:15 
   20 Liselotte Larsson                   Tibro OK                     72:14 
   21 Susanne Holtbring                   OK Amne                      72:58 



Öppen Motion 5 3400 m                      

    1 Albin Persson                       OK Tranan                    29:03 
    2 Marcus Branell                      Ryda SK                      29:36 
    3 Dan Lundstedt                       Mullsjö SOK                  30:46 
    4 Tommy Stenkvist                     Ryda SK                      30:50 
    5 Daniel Niklasson                    Falköpings AIK OK            31:44 
    6 Kristofer Holmberg                  OK Tranan                    32:13 
    7 Tobias Karlsson                     Ryda SK                      32:44 
    8 Anna-Karin Mattsson                 Trollhättans SOK             33:57 
    9 Karl-Johan Ohlin                    OK Tranan                    34:14 
   10 Helena Sonesson                     Falköpings AIK OK            34:15 
   11 Åsa Carlström                       IK Hakarpspojkarna           34:31 
   12 Axel Abrahamsson                    Främmestads IK               34:42 
   13 Magnus Nykvist                      Jönköpings OK                35:09 
   14 Marita Lemming                      Mariestads FK                37:13 
   15 Sofia Östensson                     OK Tranan                    37:24 
   16 Lars Vikström                       IF Hagen                     37:57 
   17 Carl-Erik Fogelstrand               Ryda SK                      38:00 
   18 Sara Emilsson                       Vaggeryds SOK                38:26 
   19 Arne Berlin                         Trollhättans SOK             39:24 
   20 Ann-Sophie Ohlin                    OK Tranan                    40:15 
   21 Anders Swedin                       Lidköpings VSK               41:16 
   22 Lars Barkestedt                     OK Kullingshof               43:04 
   23 Viktoria Andersson                  OK Tranan                    43:06 
   24 Christian Andersson                 OK Tranan                    43:10 
   25 Kaj Abrahamsson                     Främmestads IK               43:11 
   26 Bo Gustavsson                       OK Landehof                  43:47 
   27 Gunilla Lind                        OK Landehof                  44:08 
   28 Roger Odh                           OK Klyftamo                  44:18 
   29 Lars Wassén                         Vänersborgs SK               44:52 
   30 Stefan Laage                        Falköpings AIK OK            45:07 
   31 Anders Jakobsson                    SOK Träff                    45:27 
   32 Martin Wahrén                       SOK Träff                    45:29 
   33 Camilla Liderud                     Lidköpings VSK               49:15 
   34 Monika Jakobsson                    Tidaholm SOK Sisu            52:46 
   35 Lena Larsson                        Hestra IF                    53:20 
   36 Jan Svensson                        Jönköpings OK                53:58 
   37 Birgitta Palm                       IK Ymer                      54:17 
   38 Kerstin Lundgren                    Falköpings AIK OK            54:54 
   39 Ulrika Larsson                      Lidköpings VSK               55:27 
   40 Kristina Svenning                   Falköpings AIK OK            56:30 
   40 Knut Svenning                       Falköpings AIK OK            56:30 
   42 Lennart Fors                        Hestra IF                    58:45 
   43 Dan Lundberg                        Hestra IF                    59:01 
   44 Berit Barkestedt                    OK Kullingshof               59:32 
   45 Eva-Lotta Lundberg                  Hestra IF                    62:01 
   46 Heléne Aker                         OK Kullingshof               63:20 
   47 Björn Wernersson                    IK Ymer                      66:32 

      Claes Johansson                     OK Kullingshof            Ej godk. 
      Mark Reisen                         IF Hagen                  ej start 



Öppen Motion 7 3220 m                      

    1 Per-Anders Axelsson                 Markbygdens OK               27:24 
    2 Tomas Karlsson                      OK Skogsmunken               27:53 
    3 Peter Nilsson                       OK Tranan                    30:43 
    4 Petra Johansson                     Trollhättans SOK             31:30 
    5 Erik Johansson                      OK Kullingshof               31:32 
    6 Anders Johanson                     OK Skogsstjärnan             32:20 
    7 Mats Karlsson                       IF Hagen                     32:30 
    8 Anders Pettersson                   Mariestads FK                33:41 
    9 Monica Wallenius                    OK Skogsstjärnan             33:46 
   10 Göran Johansson                     IK Gandvik                   34:06 
   11 Harri Viinamäki                     IF Hagen                     34:14 
   12 Alexander Sörqvist                  Bredareds IF                 34:37 
   13 Lars Larsson                        OK Frisene                   35:03 
   14 Ylva Gvert                          OK P4                        35:36 
   15 Nina Gumaelius                      Tibro OK                     36:18 
   16 Martin Axelsson                     OK Skogshjortarna            36:43 
   17 Kurt Andersson                      OK Kullingshof               36:45 
   18 Mats Nilsson                        Falköpings AIK OK            37:10 
   19 Ann-Sofie Karlsson                  OK Skogsmunken               37:46 
   20 Robert Jakobsson                    Tidaholm SOK Sisu            38:34 
   21 Berit Jansson                       Falköpings AIK OK            39:30 
   22 Anneth Sundqvist                    OK Tranan                    40:06 
   23 Anders Sörqvist                     Bredareds IF                 41:34 
   24 Birgitta Karlson                    Ryda SK                      42:07 
   25 Maria Tryggö                        Trollhättans SOK             42:40 
   26 Maria Ryman                         IK Gandvik                   42:52 
   27 Anna Kristoffersson                 Istrums SK                   42:53 
   28 Carl-Ch Schmiterlöw                 Hjobygdens OK                43:21 
   29 Monica Johanson                     Jönköpings OK                44:18 
   30 Ania Larsson                        IF Hagen                     44:22 
   31 Linus Sundberg                      OK Skogshjortarna            45:53 
   32 Leif Rydberg                        Istrums SK                   46:39 
   33 Helen Nilsson                       Härlövs IF                   49:41 
   34 Ing-Marie Aroneng                   Bredareds IF                 49:43 
   35 Ingrid Åhlund                       Svenljunga OK                52:30 
   36 Ingrid Tengeland                    IK Gandvik                   53:44 
   37 Kristina Magnerfelt                 Falköpings AIK OK            54:49 
   38 Kristina Johansson                  Mullsjö SOK                  55:11 
   39 Birgitta Parkner                    OK Landehof                  61:41 
   40 Hans Andersson                      IK Gandvik                   66:03 
   41 Inger Bylander                      Svenljunga OK                74:27 
   42 Eva Johansson                       Lidköpings VSK               80:08 
   43 Ulla Svensson                       Jönköpings OK                82:59 

      Sofia Gustafsson                    Vänersborgs SK            Ej godk. 



Öppen Motion 8 4340 m                      

    1 Jonas Lindell                       Stigsökarna                  29:32 
    2 Björn Öberg                         Ryda SK                      30:38 
    3 Erik Skaar                          Ryda SK                      30:57 
    4 Anton Karlsson                      OK Kullingshof               30:59 
    5 Magnus Dahlin                       IK Gandvik                   32:40 
    6 Henrik Balagué                      Falköpings AIK OK            33:51 
    7 Erik van der Meiden                 Bottnaryds IF                34:07 
    8 Ulf Persson                         Bottnaryds IF                35:27 
    9 Markus Rylander                     Lidköpings VSK               37:15 
   10 Britt-Marie Erlandsson              Stigsökarna                  39:04 
   11 Tomas Bergsten                      Istrums SK                   39:32 
   12 Lina Andersson                      Falköpings AIK OK            39:42 
   13 Mårten Svensson                     Falköpings AIK OK            40:41 
   14 Lasse Björfjäll                     Bredareds IF                 43:18 
   15 Philip Hjellström                   Gränna-Bygdens OK            43:19 
   16 Andreas Johansson                   OK Skogshjortarna            45:04 
   17 Olle Månsson                        SOK Träff                    45:20 
   18 Maria Lundh                         Skåneslättens OL             45:47 
   19 Lars Melander                       Lidköpings VSK               47:53 
   20 Kurt Johansson                      Svenljunga OK                47:54 
   21 Patrik Nilsson                      Vänersborgs SK               50:08 
   22 Per-Olof Claesson                   Tenhults SOK                 50:55 
   23 Tomas Kristoffersson                Istrums SK                   52:23 
   24 Hans-olof Carlsson                  Främmestads IK               52:57 
   25 Sofia Hjort                         Falköpings AIK OK            55:52 
   26 Björn Eriksen                       Mölndal Outdoor IF           63:36 

      John Andersson                      Falköpings AIK OK         ej start 



H14 Kort  (3)  2020 m                      

    1 Rikard Magnusson                    Bredareds IF                 18:20 

      Jonas Ek                            OK Skogsstjärnan          ej start 
      Wilmer Forsgren                     Tidaholm SOK Sisu         ej start 



H12 Kort  (6)  2030 m                      

    1 Alfred Ander                        Istrums SK                   14:50 
    2 Benjamin Pauli                      Istrums SK                   20:42 
    3 Albin Tengström                     Främmestads IK               22:16 
    4 Erik Palmenäs                       Falköpings AIK OK            22:46 
    5 Hampus Wremer                       Gudhems IF                   24:12 

      Henrik Hallberg                     Falköpings AIK OK         Ej godk. 



D16 Kort  (2)  2310 m                      

    1 Siri Nordberg                       OK Skogshjortarna            25:47 
    2 Elin Voksepp                        OK Skogshjortarna            47:29 



D14 Kort  (6)  2020 m                      

    1 Karin Månsson                       SOK Träff                    16:07 
    2 Ida Holtbring                       OK Amne                      18:29 
    3 Jessica Almyren                     Falköpings AIK OK            21:35 
    4 Maja Wallenius                      OK Skogsstjärnan             23:03 
    5 Marie Lindh                         Främmestads IK               23:16 
    6 Elin Larsson-Lood                   IK Gandvik                   28:48 



D12 Kort  (6)  2030 m                      

    1 Stina Jacobsson                     IK Gandvik                   15:38 
    2 Saga Hjertén                        IK Gandvik                   16:38 
    3 Linnea Holmvik                      Tidaholm SOK Sisu            18:16 
    4 Sofia Jansson                       Hjobygdens OK                20:22 
    5 Julia Lindh                         Främmestads IK               20:52 
    6 Moa Rännare                         Hjobygdens OK                21:07