Klass 1 - Dressyr Lätt B:1
Efter ekipage 15 paus i 15 min
Efter ekipage 30 paus i 10 min
37 anmälda, 36 startande, 9 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Marie Genberg
Domare C: Anna Mann
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Susanna ZetterströmLaresta 20820871,724
 Billdals RKEverest - ---1 
2Emma GlamhedCape Fear SN 200,5200,569,138
 Bulycke RFCardento - Ciceron2 
3Eva HanssonLoke 198,5198,568,448
 Askims FKRenoir - Bavarottie3 
4Karin NiklassonZalami 19419466,897
 Alleby RidklubbOkänd - Okänd4 
5Rebecka HägglundRonaldo 19319366,552
 Billdals RKChandon - Lordon I5 
5Lisa TrillkottMakita 19319366,552
 Billdals RKCooper - Bumerang5 
7Annelie LarssonCarany TH 19219266,207
 Bulycke RFCarano - Zadok7 
7Emma MeijerSea Stream XX 19219266,207
 PlönningeryttarnaCharnwood Forest (IRE) - Project Manager7 
9Caroline MatssonMalva 191,5191,566,034
 Bulycke RFRavell - Gauguin de Lully9 
 
10Hanna SundbyFallada's Marah-Matthja x 19119165,862
 Askims FKDjalyan x - Mr Richards Van De Coryon ox10 
11Emelie Hvid HaglundLord Tammer 19019065,517
 Lysekils RFLord Arimis RW 76 - Itsabrahma xx11 
12Elin HögbergKopyright 189,5189,565,345
 Askims FKLaptop - Swift12 
13Rebecca MatéPriamos 123 188,5188,565,000
 Torslanda RKPrimeur´s As - Frühlingsball13 
14Jennie BlomCortina 18818864,828
 Orust RidklubbCortus - Brilliant14 
15Sanna LjungRozinic 187,5187,564,655
 Alleby RidklubbRobin Z - Cosmos xx15 
16Linda StångbergWilco 185,5185,563,966
 Lysekils RFWhiskyey - Narvis16 
16Rebecca WernlundPatriks 185,5185,563,966
 Alleby RidklubbPedro - Ribot16 
18Emmy KarlssonMinigårdens Dobbie 184,5184,563,621
 Lysekils RFBlue Talk xx - Hellekis Timjan RW18 
18Josefin RonnhedenLincoln M 184,5184,563,621
 Billdals RK 18 
20Mimmi LjungholmOutsider E 18318363,103
 Torslanda RKOramé - Steve's Friend xx20 
21Anna HolmgrenAttyrory Big Mac 182,5182,562,931
 Askims FKOkänd - Okänd21 
22Anna KarlssonElectra v/d Watering 18218262,759
 Tanums RidklubbLight Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering22 
23Frida HartzellUnique Quality 179,5179,561,897
 Bulycke RFQuality - Landgold23 
23Louise AnderssonShrek of Forest 179,5179,561,897
 Orust RidklubbOkänd23 
25Matilda LorénOlivia S 17917961,724
 Alleby RidklubbDaru08/42704/96 ah dk - Artaxerxes DSAH SH+100125 
26Anna OlssonTop Trick 178,5178,561,552
 Alleby RidklubbBellini - Cyrano26 
27Eva FoxMona-Lisa van S 176,5176,560,862
 Askims FKElectro - Looping27 
28Lina LindbergGentauer 17617660,690
 Göteborgs HSKCentauer - Darco28 
29Charlotta LundqvistBackgammon 171,5171,559,138
 Lysekils RFLemon - Pontus29 
30Ylva WikströmReal Star Coktail E. 16616657,241
 Gunnesby HSKBlack Coffee - Chapman30 
30Marie EkFuture Funny 16616657,241
 Kongahälla RSBlue Hors Future Cup - Good Future30 
32Catherine JohanssonTickets Twix 16516556,897
 Torslanda RKCorlensky G - Miami Springs xx32 
33Kristin OrougMust Have Been Love 161,5161,555,690
 Ljungskile RKOkänd - Okänd33 
34Malin AbrahamssonPunch Line 16116155,517
 Ljungskile RKIdeal Sund - Vibrante34 
35Anna LundbergFritiof 159,5159,555,000
 Orust RidklubbWarsteiner - Maraton35 
36Klara HärdnerAlandra 13613646,897
 Ljungskile RKSam R - Concorde36 
37Viktoria FranssonNahema 00 
 Göteborgs FKNon Stop R - Denver  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Preliminär
Individuell start i lagklassen privatekipage
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Marie Genberg
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Susanna ZetterströmLaresta 20820871,724
 Billdals RKEverest - ---1 
2Frida HartzellUnique Quality 20120169,310
 Bulycke RFQuality - Landgold2 
3Louise AnderssonShrek of Forest 200,5200,569,138
 Orust RidklubbOkänd3 
4Rebecca WernlundPatriks 198,5198,568,448
 Alleby RidklubbPedro - Ribot4 
5Jennie BlomCortina 19819868,276
 Orust RidklubbCortus - Brilliant5 
 
6Emma GlamhedCape Fear SN 194,5194,567,069
 Bulycke RFCardento - Ciceron6 
7Elin HögbergKopyright 193,5193,566,724
 Askims FKLaptop - Swift7 
8Matilda LorénOlivia S 19119165,862
 Alleby RidklubbDaru08/42704/96 ah dk - Artaxerxes DSAH SH+10018 
9Charlotte JohdetBlueberry (F. 2) (SWB) 18918965,172
 Tanums RidklubbBlue Hors Zack - Master9 
10Eva FoxMona-Lisa van S 186,5186,564,310
 Askims FKElectro - Looping10 
11Anna KarlssonElectra v/d Watering 18318363,103
 Tanums RidklubbLight Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering11 
12Linda StångbergWilco 178,5178,561,552
 Lysekils RFWhiskyey - Narvis12 
13Sanna LjungRozinic 173,5173,559,828
 Alleby RidklubbRobin Z - Cosmos xx13 
14Erica MolinHoneymoon 16916958,276
 Tanums RidklubbBalettmeister - Sack14 
15Anna LundbergFritiof 16416456,552
 Orust RidklubbWarsteiner - Maraton15 
16Malin AbrahamssonPunch Line 15615653,793
 Ljungskile RKIdeal Sund - Vibrante16 
17Josefin RonnhedenLincoln M 15115152,069
 Billdals RK 17 
18Barbro WennerholmCefyr 147,5147,550,862
 Billdals RKAlpen Fürst - Landrat18 
 Birgitta BergPilatos    
 Ale-Jennylunds RKPilox - Stalon  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Preliminär
Individuell start i lagklassen lektionsekipage
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Marie Genberg
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Karin NiklassonZalami 206,5206,571,207
 Alleby RidklubbOkänd - Okänd1 
1Eva HanssonLoke 206,5206,571,207
 Askims FKRenoir - Bavarottie1 
3Anna HolmgrenAttyrory Big Mac 19719767,931
 Askims FKOkänd - Okänd3 
4Caroline MatssonMalva 195,5195,567,414
 Bulycke RFRavell - Gauguin de Lully4 
 
5Annelie LarssonCarany TH 19319366,552
 Bulycke RFCarano - Zadok5 
6Kristin OrougMust Have Been Love 17817861,379
 Ljungskile RKOkänd - Okänd6 
7Rebecka HägglundRonaldo 177,5177,561,207
 Billdals RKChandon - Lordon I7 
8Lisa TrillkottMakita 176,5176,560,862
 Billdals RKCooper - Bumerang8 
8Emmy KarlssonMinigårdens Dobbie 176,5176,560,862
 Lysekils RFBlue Talk xx - Hellekis Timjan RW8 
10Anna OlssonTop Trick 17117158,966
 Alleby RidklubbBellini - Cyrano10 
11Emelie Hvid HaglundLord Tammer 167,5167,557,759
 Lysekils RFLord Arimis RW 76 - Itsabrahma xx11 
12Hanna SundbyFallada's Marah-Matthja x 16116155,517
 Askims FKDjalyan x - Mr Richards Van De Coryon ox12 
13Charlotta LundqvistBackgammon 155,5155,553,621
 Lysekils RFLemon - Pontus13 
14Klara HärdnerAlandra 125,5125,543,276
 Ljungskile RKSam R - Concorde14 
 Anna RehnbergFleur    
 Askims FKOleander van de Herkkant - Achill-Libero H 210111681  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt B:1 Lag
29 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Marie Genberg
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Susanna ZetterströmLaresta 20820871,724
 Billdals RK (1)Everest - ---1 
2Karin NiklassonZalami 206,5206,571,207
 Alleby Ridklubb (1)Okänd - Okänd2 
2Eva HanssonLoke 206,5206,571,207
 Askims FK (1)Renoir - Bavarottie2 
4Frida HartzellUnique Quality 20120169,310
 Bulycke RF (1)Quality - Landgold4 
5Louise AnderssonShrek of Forest 200,5200,569,138
 Orust Ridklubb (1)Okänd5 
6Rebecca WernlundPatriks 198,5198,568,448
 Alleby Ridklubb (1)Pedro - Ribot6 
7Jennie BlomCortina 19819868,276
 Orust Ridklubb (1)Cortus - Brilliant7 
8Anna HolmgrenAttyrory Big Mac 19719767,931
 Askims FK (1)Okänd - Okänd8 
 
9Caroline MatssonMalva 195,5195,567,414
 Bulycke RF (1)Ravell - Gauguin de Lully9 
10Emma GlamhedCape Fear SN 194,5194,567,069
 Bulycke RF (1)Cardento - Ciceron10 
11Elin HögbergKopyright 193,5193,566,724
 Askims FK (1)Laptop - Swift11 
12Annelie LarssonCarany TH 19319366,552
 Bulycke RF (1)Carano - Zadok12 
13Matilda LorénOlivia S 19119165,862
 Alleby Ridklubb (1)Daru08/42704/96 ah dk - Artaxerxes DSAH SH+100113 
14Charlotte JohdetBlueberry (F. 2) (SWB) 18918965,172
 Tanums Ridklubb (1)Blue Hors Zack - Master14 
15Anna KarlssonElectra v/d Watering 18318363,103
 Tanums Ridklubb (1)Light Feet v/d Watering - Halando II v/d Watering15 
16Linda StångbergWilco 178,5178,561,552
 Lysekils RF (1)Whiskyey - Narvis16 
17Kristin OrougMust Have Been Love 17817861,379
 Ljungskile RK (1)Okänd - Okänd17 
18Rebecka HägglundRonaldo 177,5177,561,207
 Billdals RK (1)Chandon - Lordon I18 
19Lisa TrillkottMakita 176,5176,560,862
 Billdals RK (1)Cooper - Bumerang19 
19Emmy KarlssonMinigårdens Dobbie 176,5176,560,862
 Lysekils RF (1)Blue Talk xx - Hellekis Timjan RW19 
21Sanna LjungRozinic 173,5173,559,828
 Alleby Ridklubb (1)Robin Z - Cosmos xx21 
22Erica MolinHoneymoon 16916958,276
 Tanums Ridklubb (1)Balettmeister - Sack22 
23Emelie Hvid HaglundLord Tammer 167,5167,557,759
 Lysekils RF (1)Lord Arimis RW 76 - Itsabrahma xx23 
24Anna LundbergFritiof 16416456,552
 Orust Ridklubb (1)Warsteiner - Maraton24 
25Hanna SundbyFallada's Marah-Matthja x 16116155,517
 Askims FK (1)Djalyan x - Mr Richards Van De Coryon ox25 
26Malin AbrahamssonPunch Line 15615653,793
 Ljungskile RK (1)Ideal Sund - Vibrante26 
27Charlotta LundqvistBackgammon 155,5155,553,621
 Lysekils RF (1)Lemon - Pontus27 
28Barbro WennerholmCefyr 147,5147,550,862
 Billdals RK (1)Alpen Fürst - Landrat28 
29Klara HärdnerAlandra 125,5125,543,276
 Ljungskile RK (1)Sam R - Concorde29 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt B:1 Lag
8 startande lag
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsKlubbLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Askims FKLag 168,621
  Anna Rehnberg
 
   Eva HanssonLoke71,207 
   Anna HolmgrenAttyrory Big Mac67,931 
   Elin HögbergKopyright66,724 
   Hanna SundbyFallada's Marah-Matthja x55,517 
2Alleby RidklubbLag 168,506
  Marie Louise Lorén
 
   Karin NiklassonZalami71,207 
   Rebecca WernlundPatriks68,448 
   Matilda LorénOlivia S65,862 
   Sanna LjungRozinic59,828 
3Bulycke RFLag 167,931
  Bodil Hartzell
 
   Frida HartzellUnique Quality69,310 
   Caroline MatssonMalva67,414 
   Emma GlamhedCape Fear SN67,069 
   Annelie LarssonCarany TH66,552 
4Orust RidklubbLag 164,655
  Tone Grimstad
 
   Louise AnderssonShrek of Forest69,138 
   Jennie BlomCortina68,276 
   Anna LundbergFritiof56,552 
5Billdals RKLag 164,598
  Lisa Trillkott
 
   Susanna ZetterströmLaresta71,724 
   Rebecka HägglundRonaldo61,207 
   Lisa TrillkottMakita60,862 
   Barbro WennerholmCefyr50,862 
6Tanums RidklubbLag 162,184
  Erica Molin
 
   Charlotte JohdetBlueberry (F. 2) (SWB)65,172 
   Anna KarlssonElectra v/d Watering63,103 
   Erica MolinHoneymoon58,276 
7Lysekils RFLag 160,058
  Linda Stångberg
 
   Linda StångbergWilco61,552 
   Emmy KarlssonMinigårdens Dobbie60,862 
   Emelie Hvid HaglundLord Tammer57,759 
   Charlotta LundqvistBackgammon53,621 
8Ljungskile RKLag 152,816
  Stefan Liljeström
 
   Kristin OrougMust Have Been Love61,379 
   Malin AbrahamssonPunch Line53,793 
   Klara HärdnerAlandra43,276 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport