Hoppa till sidans innehåll

Träningsschema 2019

25 FEB 2019 20:14
Här kommer årets preliminära träningsschema, mer information kommer inför varje träning.
  • Uppdaterad: 25 FEB 2019 20:14

Träningar 2019 

Våren: 

Datum: 

Ansvarig: 

Plats: 

Typ av träning: 

2/4 

 

 

 

 

9/4 

 

 

 

 

16/4 
 

 

Ulf Voupio 

Travbanan 

Orientering 

22/4 
 

John Johansson 

 

Glatjärn 

Upptakt 

1/5 

 

Erica mfl. 

Skiljet, Vansbro 

Nybörjardag/träningsdag. 

7/5 

 

Rolf och Kristina 

Hulå, Heda. 

 

14/5 

 

Anton Fors 

Hulån, Heda 

MTBO 

21/5 

 

Anette Palm 

 

 

28/5 

 

Axel Johansson 

Saltvik 

Sprint 

4/6 

 

Maud och Alf mfl. 

 

Veteranol, Siljansserie 

11/6 
 

Malin och Elin Håll 

Snöbyn 

Kontrollplock 

18/6 
 

Anna Lu 

Glatjärn 

Något roligt :) 

 
Hösten: 

Datum: 

Ansvarig: 

Plats: 

Typ av träning: 

13/8 

 

Erik Lundkvist 

 

PreO + nybörjarbana 

20/8 

 

Erica 

Glatjärn 

Stafett-träning

27/8 

 

Malungs OK 

Malung 

Lämmeltåget 

3/9 

 

Karin Stenback 

Snöån 

Ol-skytte 

10/9 

 

Erica Håll 

 

Keps-ol 

17/9 

 

Olle Samuelsson 

Born/Rutån 

 

24/9 
 

 

 

 

1/10 
 

Herman Håll 

 

Natt-ol 

 
 
8/5 Siljansserie i Rättvik. 

25/9  Siljansserie i Leksand, Kontrollplock. 

25/10 Siljansserie i Mora, Natt-ol. 

Datum för Siljansserien i Älvdalen och Malung är ännu inte klart.  

Ev. tillkommer ännu en Siljansserie i Leksand. 

MTBO 

18-19/5 MTBO, Falun, OK Kåre. Ingår i Svenska cupen. 

 

MTBO-Dalaserien 

TÄVLINGSDAGAR + ARRANGÖRER+Plats 

  1. Onsdag                   10/04            Leksands OK                       Rättvik 

  1. Onsdag                   24/04            Kvarnsvedens  

  1. Onsdag                   01/05            IFK Mora 

  1. Onsdag                   15/05            Säters OK 

  1. Onsdag                   29/05            OK Kåre 

  1. Onsdag                   05/06            Leksands OK 

  1. Onsdag                   19/06            St.Tuna 

  1. Onsdag                   14/08            IFK Mora 

  1. Onsdag                   28/08            Grycksbo 

  1. Onsdag                   11/09            Gagnefs OK 

 


Skribent: Lars Dahlström
Epost: Adressen Gömd

 

 

Postadress:
HJS-Vansbro OK - Orientering
Skålö 187
78692 Dala-järna

Kontakt:
Tel: 0730666097
E-post: This is a mailto link

Se all info