Hällefors 3-dagars 2005ti 2005-07-05 15:15
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2004

   Pl Startnr    Namn                        Klubb                                 E1            E2            E3             Tid 



H80  (14)                                  

    1      11    Nils Eriksson               OK Kåre                            48:47    1                                  48:47 
    2      12    Åke Hall                    Järla IF OK                        53:07    2                                  53:07 
    3      10    Sven Wåhlberg               OK Kåre                            54:17    3                                  54:17 
    4       6    Per Wester                  Gustavsbergs IF                    55:46    4                                  55:46 
    5     505    Karl-Erik Pettersson        OK Norden                          59:27    5                                  59:27 
    6     586    K G Arderbäck               Säterbygdens OK                    61:24    6                                  61:24 
    7       3    Tage Johansson              Västerås SOK                       62:53    7                                  62:53 
    8       9    Mats Johansson              Degerfors OK                       65:07    8                                  65:07 
    9       7    Paul Palmgren               OK Kåre                            67:24    9                                  67:24 
   10       2    Ragnar Bernhard             OK Kåre                            67:31   10                                  67:31 
   11       1    Erik Olsson                 Hammarby IF OF                     74:23   11                                  74:23 
   12       5    Erik Karlsson               Västerbergslagens OL              101:08   12                                 101:08 
   13       8    Erik Nilsson                OK Milan                          106:21   13                                 106:21 
   14       4    Lennart Janson              Lindebygdens OK                   128:53   14                                 128:53 



H75  (22)                                  

    1      21    Lennart Öberg               Västerås SOK                       45:44    1                                  45:44 
    2      25    Ingvar Törnström            Södertälje-Nykvar                  46:18    2                                  46:18 
    3      16    Urban Spånmark              Mullsjö SOK                        47:53    3                                  47:53 
    4      19    Karl-Axel Jansson           Turebergs IF                       54:56    4                                  54:56 
    5     509    Gunnar Gustafsson           OK Grane                           55:25    5                                  55:25 
    6      15    Charles Andreasson          Linköpings OK                      57:52    6                                  57:52 
    7      18    Kalle Karlsson              OK Tylöskog                        57:53    7                                  57:53 
    8      28    Nisse Bohman                OK Kompassen                       59:25    8                                  59:25 
    9     508    Arne Welander               OK Djerf                           60:00    9                                  60:00 
   10      13    Ragnar Hallsten             OK Roto                            61:32   10                                  61:32 
   11      17    Berner Ivarsson             Filipstadsbygdens OK               62:42   11                                  62:42 
   12     507    Gustav Eriksson             Hofors OK                          65:31   12                                  65:31 
   13      27    Lennart Johansson           Degerfors OK                       65:32   13                                  65:32 
   14      24    Ola Ödling                  Husums IF OK                       66:53   14                                  66:53 
   15      14    Lars-Gunnar Enström         OK Tranan                          68:24   15                                  68:24 
   16     506    Eric Nilsson                Domnarvets GOIF                    70:02   16                                  70:02 
   17      26    Holger Eklöv                OK Tor                             72:28   17                                  72:28 
   18      23    Allan Eriksson              OK Tisaren                         82:51   18                                  82:51 
   19      20    Lennart Westergren          Söders SOL Tyresö                  83:41   19                                  83:41 
   20      29    Lennart Jonsson             Hagaby GoIF                        84:55   20                                  84:55 
   21      22    Lars Branth                 Västerås SOK                       95:39   21                                  95:39 

           31    Arne Spetz                  IFK V-Brattfors                   Felst.                                             



H70  (38)                                  

    1      54    Tord Lidström               Hagaby GoIF                        39:30    1                                  39:30 
    2      61    Nils Jansson                Skattkärrs IF                      41:11    2                                  41:11 
    3      51    Rolf Andersson              Rimbo SOK                          41:39    3                                  41:39 
    4      59    Harry Söderberg             FK Friskus Varberg                 42:53    4                                  42:53 
    5      52    Melvin Nilsson              Deje SF                            43:37    5                                  43:37 
    6      38    Åke Hogedal                 Kungälvs OK                        43:44    6                                  43:44 
    7      53    Iver Rognstad               Hadeland O-lag                     44:11    7                                  44:11 
    8      64    Lars Lundkvist              HJS-Vansbro OK                     45:56    8                                  45:56 
    9      66    Kjell Persson               Mariestads FK                      47:03    9                                  47:03 
   10      57    Ulf Eriksson                Järfälla OK                        47:35   10                                  47:35 
   11      44    Rolf Blom                   Frölunda OL                        48:15   11                                  48:15 
   12     512    Sigurd Wallén               Täby OK                            48:42   12                                  48:42 
   13      45    Lars-Erik Lindell           Väsby OK                           49:41   13                                  49:41 
   14      42    Tor-Erik Andersson          OK Tjärnen                         51:48   14                                  51:48 
   15      41    Bertil Pettersson           OK Tyr                             52:06   15                                  52:06 
   16      60    Torbjörn Lindén             Västvärmlands OK                   52:24   16                                  52:24 
   17      36    Sven Pettersson             OK Tjärnen                         52:48   17                                  52:48 
   18      63    Ingemar Wehlin              Norrköpings AIS                    53:28   18                                  53:28 
   19     511    Klas Tykesson               Rävetofta OK                       53:32   19                                  53:32 
   20      49    Ulf Pihlblad                Hagaby GoIF                        53:45   20                                  53:45 
   21      46    Erling Lundgren             OK Grane                           53:56   21                                  53:56 
   22      43    Olle Jonsson                Ludvika OK                         54:13   22                                  54:13 
   23     510    Björn Broman                Göteborg-Majorna OK                55:17   23                                  55:17 
   24      58    Sven Jansson                Ludvika OK                         55:50   24                                  55:50 
   25      39    Kåre Andreasson             OK Nipan                           57:06   25                                  57:06 
   26      33    Bert Persson                Filipstadsbygdens OK               59:04   26                                  59:04 
   27      65    Bror Svensson               Uddevalla IS                       60:20   27                                  60:20 
   28      50    Folke Westberg              Säterbygdens OK                    61:07   28                                  61:07 
   29     504    Allan Karlsson              OK Tylöskog                        65:00   29                                  65:00 
   30      62    Ove Jansson                 OK Tisaren                         66:19   30                                  66:19 
   31      34    Gunnar Nyman                OK Djerf                           66:20   31                                  66:20 
   32      48    Ingemar Johansson           OK Södertörn                       68:21   32                                  68:21 
   33      47    Stig Lundin                 Eskilstuna OL                      70:05   33                                  70:05 
   34      40    Bo Öhrström                 OK Amne                            71:00   34                                  71:00 
   35      35    Carl-Henrik Hallberg        IK Uven                            71:16   35                                  71:16 
   36      67    Tor Andersson               Norrköpings AIS                    74:12   36                                  74:12 

           56    Lennart Junegard            OK Södertörn                      Felst.                                             
           37    Göran Larsson               Södertälje-Nykvar                 Felst.                                             



H65  (54)                                  

    1      86    Erland Ling                 IK Hakarpspojkarna                 40:46    1                                  40:46 
    2      94    Svante Nyström              Västerbergslagens OL               46:05    2                                  46:05 
    3      79    Kjell Mjöberg               Hallstahammars OK                  47:41    3                                  47:41 
    4      91    Nils Grann                  Kristinehamns OK                   48:13    4                                  48:13 
    5     584    Rolf Larsson                Degerfors OK                       48:39    5                                  48:39 
    6      78    Sören Bråhn                 OK Berget                          49:30    6                                  49:30 
    7      70    Folke Nyström               Västerbergslagens OL               50:19    7                                  50:19 
    8      71    Johnny Wallinge             OK Kolmården                       50:50    8                                  50:50 
    9     107    Lennart Karlsson            OK Grip                            51:08    9                                  51:08 
   10      81    Hans-Erik Hansson           Köping-Kolsva OK                   51:29   10                                  51:29 
   11      93    Stig Bengtsson              OK Amne                            52:00   11                                  52:00 
   12      85    Kurt Zander                 Västerås SK OK                     52:43   12                                  52:43 
   13      73    Gunnar Johansson            Filipstadsbygdens OK               53:05   13                                  53:05 
   14     103    Martin Engqvist             Upsala IF                          53:23   14                                  53:23 
   15     106    Karl-Erik Holmberg          Fjärås AIK                         53:30   15                                  53:30 
   16     117    Per-Olof Eckerlid           Sävedalens AIK                     54:25   16                                  54:25 
   17      72    Karl-Axel Nilsson           Kungälvs OK                        55:10   17                                  55:10 
   18     110    Owe Wilhelmsson             Ulriksbergs IK                     55:14   18                                  55:14 
   19      80    Göran Olofsson              Fjärås AIK                         55:36   19                                  55:36 
   20      76    Åke Tidman                  OK Kolmården                       55:55   20                                  55:55 
   21      69    Karl-Henrik Lovang          Västerbergslagens OL               56:32   21                                  56:32 
   22     513    Ivan Ernvid                 Nitta IF                           57:04   22                                  57:04 
   23     116    Ove Hillström               HJS-Vansbro OK                     58:26   23                                  58:26 
   24     102    Ingvar Josefsson            Rydboholms SK                      59:06   24                                  59:06 
   25     100    Jan-Olof Sandell            OK Milan                           59:16   25                                  59:16 
   26     114    Ove Johansson               OK Järnbärarna                     60:33   26                                  60:33 
   27     515    Nils Emanuelsson            Västerbergslagens OL               60:42   27                                  60:42 
   28     105    Torbjörn Ericsson           Köping-Kolsva OK                   60:47   28                                  60:47 
   29      88    Hjalmar Nordquist           OK Järnbärarna                     61:39   29                                  61:39 
   30      97    Ingvar Hejdström            Hagaby GoIF                        63:58   30                                  63:58 
   31      77    Sune Ahlin                  Stora Sundby GOIF                  64:06   31                                  64:06 
   32      87    Bo Andersson                Valbo Allmänna IF                  64:08   32                                  64:08 
   33      98    Heikki Rissanen             Mariestads FK                      64:10   33                                  64:10 
   34      82    Sven-Erik Widin             OK Österåker                       66:47   34                                  66:47 
   35     112    Arne Yngström               Hagaby GoIF                        67:07   35                                  67:07 
   36      99    Lars Söderlund              Hallstahammars OK                  67:44   36                                  67:44 
   37     108    Hans Östlund                OK Kroppefjäll                     69:00   37                                  69:00 
   38      84    Arne Fredholm               Frölunda OL                        70:14   38                                  70:14 
   39     113    Rolf Grälls                 OK Kåre                            71:10   39                                  71:10 
   40      95    Stig Jansson                Domnarvets GOIF                    72:50   40                                  72:50 
   41      90    Gunnar Bylund               Rydboholms SK                      74:21   41                                  74:21 
   42     104    Janne Månsson               Leksands OK                        77:00   42                                  77:00 
   43      92    Sivert Söderbärg            OK Roslagen                        77:37   43                                  77:37 
   44     111    Jouko Taskinen              Västerås SOK                       78:43   44                                  78:43 
   45      68    Ragnar Olsson               Ronneby OK                         80:34   45                                  80:34 
   46     118    Arne Pettersson             IFK Moras OK                       84:31   46                                  84:31 
   47      75    Stig Sundberg               Säterbygdens OK                    86:52   47                                  86:52 
   48     514    Bengt Kleist                Boxholm-Mjölby OL                  90:38   48                                  90:38 
   49      74    Karl Ekström                OK Alferna                         91:27   49                                  91:27 
   50     115    Knut Jacobsen               Sandefjord TIS                     97:47   50                                  97:47 
   51     109    Evgeny Tarantsev            OK Yeisk                          116:30   51                                 116:30 

           89    Rainer Kankainen            Häverödals SK                     Felst.                                             
          101    Bengt Bucht                 Järfälla OK                       Felst.                                             
           96    Karl-Axel Stjernström       OK Hedströmmen                    Felst.                                             



H60  (43)                                  

    1     132    Stefan Larsson              OK Njudung                         37:56    1                                  37:56 
    2     151    Sture Björk                 OK Kåre                            40:12    2                                  40:12 
    3     136    Anders Sellgren             Sigtuna OK                         40:44    3                                  40:44 
    4     148    Kjell-Åke Ryen              Filipstadsbygdens OK               43:20    4                                  43:20 
    5     516    John Kristian Sörensen      Indre Östvold OK                   43:34    5                                  43:34 
    6     150    Lars Finbom                 OK Landehof                        43:50    6                                  43:50 
    7     146    Rune Sandberg               Uddevalla OK                       44:02    7                                  44:02 
    8     119    Bengt Eriksson              Sundsvalls OK                      44:07    8                                  44:07 
    9     137    Tryggve Ottosson            Valbo Allmänna IF                  44:51    9                                  44:51 
   10     135    Yngve Johansson             Kristinehamns OK                   44:56   10                                  44:56 
   11     144    Håkan Mossberg              OK Järnbärarna                     46:07   11                                  46:07 
   12     153    Göran Bengtsson             IK Trenne Ullared                  46:10   12                                  46:10 
   13     149    Göran Berg                  Sundsvalls OK                      46:29   13                                  46:29 
   14     143    Karl-Gustav Klemets         Hallstahammars OK                  46:53   14                                  46:53 
   15     125    Anders Kihlström            Tullinge SK                        47:05   15                                  47:05 
   16     124    Waste Byström               OK Virdarna                        48:22   16                                  48:22 
   17     122    Gustav Krigh                OK Nipan                           50:34   17                                  50:34 
   18     133    Sune Liljekvist             OK Hedströmmen                     51:33   18                                  51:33 
   19     582    Torsten Westman             OK Nolaskogsarna                   53:53   19                                  53:53 
   20     123    Lars-Erik Larsson           OK Amne                            55:45   20                                  55:45 
   20     155    Ewald Eriksson              Tjällmo-Godegårds OK               55:45   20                                  55:45 
   22     120    Kjell Larsson               OK Alferna                         57:23   22                                  57:23 
   23     139    Lars Henriksson             OK Älme                            57:30   23                                  57:30 
   24     141    Kay Svensson                OK P4                              58:00   24                                  58:00 
   25     128    Sigurd Olsson               Säterbygdens OK                    59:18   25                                  59:18 
   26     154    Evert Karlsson              Rimbo SOK                          59:35   26                                  59:35 
   27     121    Rune Spetz                  Nitta IF                           59:50   27                                  59:50 
   28     152    Jouko O Pajulampi           OK Tjärnen                         61:32   28                                  61:32 
   29     138    Göran Nilsson               Valbo Allmänna IF                  62:43   29                                  62:43 
   30     127    Kurt Nilsson                Nyköpings OK                       63:00   30                                  63:00 
   31     518    Hans Sahlberg               Långhundra IF                      63:12   31                                  63:12 
   32     140    Rolf Helmersson             Lindebygdens OK                    64:39   32                                  64:39 
   33     147    Lars Edström                OK Nipan                           65:28   33                                  65:28 
   34     134    Lars-Åke Larsson            OK Tranan                          65:30   34                                  65:30 
   35     142    Jan Karlsson                Växjö Allmänna IS                  66:55   35                                  66:55 
   36     130    Arne H. Lund                Sandefjord TIS                     70:59   36                                  70:59 
   37     519    Olle Larsson                Ålems OK                           72:24   37                                  72:24 
   38     145    Svend Borgbjerg             Silkeborg OK                       73:34   38                                  73:34 
   39     126    Stig Israelsson             OK Tylöskog                        75:55   39                                  75:55 
   40     131    Knud Erik Thomsen           Svendborg OK                       77:00   40                                  77:00 
   41     520    Jan Hörke                   OK Skogsvargarna                   78:16   41                                  78:16 
   42     517    Ragnar Persson              Enebybergs IF                     104:59   42                                 104:59 
   43     129    Sverre Vareberg             Stavanger OK                      124:26   43                                 124:26 



H55  (28)                                  

    1     170    Gunnar Ehn                  Tullinge SK                        38:04    1                                  38:04 
    2     177    Agne Bengtsson              OK Kompassen                       41:41    2                                  41:41 
    3     165    Claes-Göran Strand          Göteborg-Majorna OK                43:11    3                                  43:11 
    4     169    Ingvar Bergman              OK Tranan                          44:03    4                                  44:03 
    5     158    Lars Christensen            OK Djerf                           44:23    5                                  44:23 
    6     522    Bengt Gruvberger            OK Djerf                           44:47    6                                  44:47 
    7     174    Inge Löwegren               Katrineholms OK                    44:49    7                                  44:49 
    8     172    Weine Fredriksson           KFUM Örebro OK                     45:05    8                                  45:05 
    9     173    Håkan Nilsson               Malmö OK                           47:27    9                                  47:27 
   10     162    Larseric Larsson            Degerfors OK                       47:42   10                                  47:42 
   11     168    Tommy Persson               Hallstahammars OK                  48:08   11                                  48:08 
   12     167    Thord Eriksson              Hagaby GoIF                        48:28   12                                  48:28 
   13     179    Runar Aldén                 OK Kolmården                       49:37   13                                  49:37 
   14     159    Sven-Olof Larsson           Växjö Allmänna IS                  50:17   14                                  50:17 
   15     521    Per-Olof Fernberg           IS Skanne                          50:35   15                                  50:35 
   16     166    Christer Nälemark           OK Djerf                           51:56   16                                  51:56 
   17     160    Gert Olsson                 OK Silva                           52:59   17                                  52:59 
   18     163    Knut Sterten                Gjö-Vard O-lag                     54:37   18                                  54:37 
   19     157    Gert Fredriksson            Filipstadsbygdens OK               55:00   19                                  55:00 
   20     164    Göran Forsberg              Hagaby GoIF                        56:35   20                                  56:35 
   21     180    Peter Hagström              GOIF Tjalve                        57:03   21                                  57:03 
   22     178    Gunnar Haglund              OK Milan                           57:30   22                                  57:30 
   23     171    Ove Johansson               OK Kolmården                       57:53   23                                  57:53 
   24     156    Tomas Norlén                Södertälje-Nykvar                  60:05   24                                  60:05 
   25     524    Greger Wedin                Södertälje-Nykvar                  61:11   25                                  61:11 
   26     176    Kenneth Andersson           Valbo Allmänna IF                  61:56   26                                  61:56 
   27     523    Ingemar Haglund             OK Djerf                           63:21   27                                  63:21 
   28     161    Bo Sundqvist                Ockelbo OK                         71:19   28                                  71:19 



H55 MOTION  (8)                            

    1     184    Kjell Karlsson              Malungs OK Skogsmårdarna           44:23    1                                  44:23 
    2     186    Lennart Lindgren            OK Järnbärarna                     47:00    2                                  47:00 
    3     187    Östen Andersson             Västerbergslagens OL               47:20    3                                  47:20 
    4     185    Lars-Olov Johansson         Västerbergslagens OL               48:11    4                                  48:11 
    5     183    Lars Idstam                 Lindebygdens OK                    53:41    5                                  53:41 
    6     181    Anders Hallin               IFK Södertälje                     58:13    6                                  58:13 
    7     188    Jan Olof Hedberg            Gagnefs OK                         60:19    7                                  60:19 
    8     182    Ronny Persson               Finspångs SOK                      65:09    8                                  65:09 



H50  (17)                                  

    1     199    Hans-Erik Lang              Västerbergslagens OL               43:27    1                                  43:27 
    2     201    Nils-Olov Bodin             Almby IK                           48:34    2                                  48:34 
    3     198    Stefan Gunnarsson           Kristinehamns OK                   50:41    3                                  50:41 
    4     194    Mats Hastad                 Fellingsbro GOIF                   50:43    4                                  50:43 
    5     191    Anders Dahlgren             Hagaby GoIF                        51:20    5                                  51:20 
    6     195    Per-Åke Hull                Almby IK                           51:32    6                                  51:32 
    7     526    Mats Gustafsson             Malungs OK Skogsmårdarna           51:54    7                                  51:54 
    8     527    Stig Nilsson                OK Djerf                           53:33    8                                  53:33 
    9     197    Nils Lovén                  OK Milan                           54:42    9                                  54:42 
   10     192    Mats Haglund                OK Djerf                           55:37   10                                  55:37 
   11     189    Gunnar Munktelius           Surahammars SOK                    56:13   11                                  56:13 
   12     202    Thomas Johansson            Almby IK                           56:46   12                                  56:46 
   13     196    Lars Östlin                 Björkfors GOIF                     56:56   13                                  56:56 
   14     525    Gunnar Wass                 IF Hagen                           59:45   14                                  59:45 
   15     193    Göran Liljequist            OK Älme                            63:01   15                                  63:01 
   16     190    Gunde Hjalmarsson           Stora Tuna IK                      64:07   16                                  64:07 
   17     200    Tom Strat                   Quantico Orieentering Club         79:47   17                                  79:47 



H45  (14)                                  

    1     210    Mats Hall                   Nyköpings OK                       47:06    1                                  47:06 
    2     528    Stefan Carlsson             Alfta-Ösa OK                       49:34    2                                  49:34 
    3     205    Jan-Åke Karlsson            Lindebygdens OK                    50:16    3                                  50:16 
    4     212    Andreas Hjertson            OK Linné                           54:05    4                                  54:05 
    5     208    Bo Gustavsson               OK Tylöskog                        54:34    5                                  54:34 
    6     211    Ingemar Petersson           Halmstads OK                       54:47    6                                  54:47 
    7     206    Göran Nilsson               Snättringe SK                      58:10    7                                  58:10 
    8     203    Anders Löfgren              Järfälla OK                        59:33    8                                  59:33 
    9     207    Kjell Magne Nordvi          Grue IL                            63:03    9                                  63:03 
   10     209    Sven-Erik Brodin            OK Djerf                           67:41   10                                  67:41 
   11     529    Klas Thybeck                Lindebygdens OK                    68:58   11                                  68:58 
   12     213    Leif-Gunnar Pettersson      Söders SOL Tyresö                  75:56   12                                  75:56 
   13     204    Jesper Ege Nielsen          OK Fros                            77:51   13                                  77:51 
   14     530    Leif Martinsson             Skattkärrs IF                      84:19   14                                  84:19 



H45 MOTION  (3)                            

    1     215    Anders Sundén               Lesjöfors SK                       49:46    1                                  49:46 
    2     216    Vilho Rokka                 Långshyttans AIK OK                52:56    2                                  52:56 
    3     531    Anders Holmberg             Lindebygdens OK                    59:26    3                                  59:26 



H40  (15)                                  

    1     221    Lars Holmquist              Sundsvalls OK                      49:19    1                                  49:19 
    2     228    Tomas L Löfgren             Stora Tuna IK                      53:51    2                                  53:51 
    3     532    Jan Johansson               Björkfors GOIF                     55:15    3                                  55:15 
    4     218    Lars Nyman                  Kristinehamns OK                   62:15    4                                  62:15 
    5     224    Pontus Eriksson             Strängnäs-Malmby OL                65:09    5                                  65:09 
    6     220    Magnus Joelsson             SOK 68                             65:25    6                                  65:25 
    7     222    Per Flakberg                IFK Göteborg                       66:14    7                                  66:14 
    8     533    Patrik Thybeck              Lindebygdens OK                    66:27    8                                  66:27 
    9     229    Håkan Lindberg              Kristinehamns OK                   68:00    9                                  68:00 
   10     227    Jan Östman                  Kristinehamns OK                   71:32   10                                  71:32 
   11     219    Jan Holgersson              Almby IK                           75:08   11                                  75:08 
   12     231    Per Bjurström               OK Tisaren                         77:36   12                                  77:36 
   13     226    Magnus Backlund             Säterbygdens OK                    79:05   13                                  79:05 
   14     223    Tomas Vidfelt               Lindebygdens OK                    82:41   14                                  82:41 
   15     230    Staffan Asplund             Kungälvs OK                       101:02   15                                 101:02 



H35  (3)                                   

    1     234    Stefan Wennberg             Skattkärrs IF                      70:45    1                                  70:45 
    2     534    Magnus Månsson              Växjö OK                           75:59    2                                  75:59 
    3     233    Bengt Lundblad              Eskilstuna OL                      89:52    3                                  89:52 



H35 MOTION  (3)                            

    1     236    Peter Edman                 Korsnäs IF OK                      47:56    1                                  47:56 
    2     237    Leif Eriksson               OK Milan                           49:28    2                                  49:28 
    3     235    Lars Gustafsson             OK Kåre                            51:23    3                                  51:23 



H21  (16)                                  

    1     247    Anders Lindéus              Hagaby GoIF                        58:01    1                                  58:01 
    2     242    Tomas Hallmén               OK Tisaren                         59:19    2                                  59:19 
    3     241    Pontus Halldin              KFUM Örebro OK                     61:01    3                                  61:01 
    4     537    Oskar Arlebo                KFUM Örebro OK                     61:07    4                                  61:07 
    5     538    Per-Åke Olsson              OK Ravinen                         63:15    5                                  63:15 
    6     536    Gunnar Elveljung            IFK Göteborg                       65:35    6                                  65:35 
    7     583    Greger Tysk                 Leksands OK                        66:40    7                                  66:40 
    8     535    Flemming Jörgensen          Kolding OK                         67:18    8                                  67:18 
    9     240    Peter Hedberg               Lunds OK                           75:05    9                                  75:05 
   10     539    Oskar Sibeck                OK Djerf                           76:09   10                                  76:09 
   11     243    Torbjörn Eriksson           IFK V-Brattfors                    76:12   11                                  76:12 
   12     246    Erik Göthlin                KFUM Örebro OK                     78:24   12                                  78:24 
   13     244    Magnus Fransson             SOK Aneby                          84:48   13                                  84:48 
   14     238    Tomas L Karlsson            Lindebygdens OK                    87:30   14                                  87:30 
   15     540    Andreas Rietz               OK Roxen                           93:04   15                                  93:04 

          245    Daniel Gustafsson           KFUM Örebro OK                    Felst.                                             



H21 MOTION  (2)                            

    1     249    Per Nordahl                 Ärna IF                            71:02    1                                  71:02 
    2     248    Jonas Larsson               Degerfors OK                       77:44    2                                  77:44 



H20  (1)                                   

    1     250    Emil Lundstedt              Växjö OK                           89:33    1                                  89:33 



H18  (12)                                  

    1     256    Erik Liljequist             OK Älme                            48:28    1                                  48:28 
    2     258    Johan Strand                Göteborg-Majorna OK                50:56    2                                  50:56 
    2     260    Filip Dahlgren              Hagaby GoIF                        50:56    2                                  50:56 
    4     252    Andreas Carlsson            Tjällmo-Godegårds OK               56:10    4                                  56:10 
    5     261    Anton Östlin                Linköpings OK                      56:52    5                                  56:52 
    6     255    Emil Johansson              OK Tisaren                         57:00    6                                  57:00 
    7     543    Mattias Andersson           Boxholm-Mjölby OL                  58:39    7                                  58:39 
    8     542    Anders Nilsson              Stora Tuna IK                      62:05    8                                  62:05 
    9     254    Henrik Brus                 Västerbergslagens OL               66:59    9                                  66:59 
   10     259    Oskar Jakobsson             OK Milan                           75:21   10                                  75:21 
   11     257    Andrew Strat                Quantico Orieentering Club         82:41   11                                  82:41 

          253    Emil Backlund               Dalaportens OL                    Felst.                                             



H16  (5)                                   

    1     544    Andreas Petersson           Hagaby GoIF                        45:18    1                                  45:18 
    2     265    Mattias Lundberg            Almby IK                           54:21    2                                  54:21 
    3     264    Adam Nyman                  Kristinehamns OK                   58:50    3                                  58:50 
    4     263    Hampus Idstam               Lindebygdens OK                    62:34    4                                  62:34 
    5     262    Björn Karlsson              Lindebygdens OK                    77:54    5                                  77:54 



H14  (18)                                  

    1     269    Christer Garpenlund         KFUM Örebro OK                     31:06    1                                  31:06 
    2     503    Love Sintring               Hagaby GoIF                        35:22    2                                  35:22 
    3     277    Henning Hall                Nyköpings OK                       36:55    3                                  36:55 
    4     278    Erik Gabrielsson            Korsnäs IF OK                      37:06    4                                  37:06 
    5     266    Samuel Ring                 OK Tyr                             39:39    5                                  39:39 
    6     275    Björn Gabrielsson           Korsnäs IF OK                      40:49    6                                  40:49 
    7     268    Andreas Holmberg            Korsnäs IF OK                      41:02    7                                  41:02 
    8     273    Daniel Persson              Lindebygdens OK                    41:45    8                                  41:45 
    9     547    Ola Svahn                   IFK Moras OK                       42:56    9                                  42:56 
   10     276    Johan Västberg              OK Milan                           44:18   10                                  44:18 
   11     270    Patrik Sundén               Lesjöfors SK                       47:39   11                                  47:39 
   12     546    Johan Peterson              Hagaby GoIF                        48:13   12                                  48:13 
   13     267    Erik Lundblad               Eskilstuna OL                      49:41   13                                  49:41 
   14     272    Anton Hallor                OK Tisaren                         51:08   14                                  51:08 
   15     581    Markus Hederskog            HJS-Vansbro OK                     51:18   15                                  51:18 
   16     271    Anton Backlund              Säterbygdens OK                    54:14   16                                  54:14 
   17     274    Simon Asplund               Kungälvs OK                        54:26   17                                  54:26 
   18     545    Marcus Jansson              Garphyttans IF                     67:12   18                                  67:12 



H12  (13)                                  

    1     285    Filip Östman                Kristinehamns OK                   25:37    1                                  25:37 
    2     289    Tobias Lundberg             Almby IK                           29:10    2                                  29:10 
    3     286    Didrik Hall                 Nyköpings OK                       29:49    3                                  29:49 
    4     288    Andrey Tarantsev            OK Yeisk                           31:19    4                                  31:19 
    5     287    Simon Andersson             OK Rodhen                          33:01    5                                  33:01 
    6     284    Niklas Haglund              Sundsvalls OK                      35:39    6                                  35:39 
    7     282    Peter Holmquist             Sundsvalls OK                      35:44    7                                  35:44 
    8     280    Jonas Lindahl               OK Milan                           37:51    8                                  37:51 
    9     290    Fredrik Bjernulf            Sundbybergs IK                     37:55    9                                  37:55 
   10     283    Johannes Uhr                OK Milan                           38:00   10                                  38:00 
   11     291    Victor Nyberg               Västerbergslagens OL               50:28   11                                  50:28 
   12     279    Olle Persson                Lindebygdens OK                    61:36   12                                  61:36 
   13     281    Martin Vidfelt              Lindebygdens OK                    69:50   13                                  69:50 



H10  (9)                                   

    1     299    Martin Ericson              OK Djerf                           20:05    1                                  20:05 
    2     296    Hugo Lindell                Långhundra IF                      20:40    2                                  20:40 
    3     297    Jonatan Helin               Ockelbo OK                         22:55    3                                  22:55 
    4     292    Edvin Hultberg              Hagaby GoIF                        24:13    4                                  24:13 
    5     295    Petter Andersson            Ockelbo OK                         26:47    5                                  26:47 
    6     294    Martin Nordvi               Grue IL                            29:51    6                                  29:51 
    7     300    Rasmus Löfgren              Stora Tuna IK                      39:19    7                                  39:19 
    8     293    Erik Karlsson               Lindebygdens OK                    51:16    8                                  51:16 

          298    Erik Svärd                  OK Tylöskog                       Felst.                                             



D75  (5)                                   

    1     303    Gunborg Wåhlberg            OK Kåre                            43:07    1                                  43:07 
    2     301    Britt Axelsson              Filipstadsbygdens OK               56:18    2                                  56:18 
    3     304    Ulla-Britta Hall            Järla IF OK                        58:43    3                                  58:43 
    4     548    Siv Emanuelsson             OK Malmia                          65:42    4                                  65:42 
    5     302    Karin Olsson                Hammarby IF OF                     70:26    5                                  70:26 



D70  (10)                                  

    1     311    Irma Andersson              Rimbo SOK                          35:47    1                                  35:47 
    2     310    Karin Carlson               Nyköpings OK                       39:12    2                                  39:12 
    3     309    Gun Helmersson              Lindebygdens OK                    40:38    3                                  40:38 
    4     308    Sonja Sundell               Sundbybergs IK                     41:47    4                                  41:47 
    5     313    Gun Holmqvist               Arboga OK                          47:23    5                                  47:23 
    6     306    Ingrid Lundin               Eskilstuna OL                      49:31    6                                  49:31 
    7     312    Laila Nygren                Säterbygdens OK                    50:43    7                                  50:43 
    8     549    Inga-Lisa Eriksson          Hofors OK                          53:40    8                                  53:40 
    9     307    Ruth Nyström                OK Amne                            55:23    9                                  55:23 
   10     305    Kerstin Rickardsson         OK Järnbärarna                     58:53   10                                  58:53 



D65  (23)                                  

    1     550    Gudrun Broman               Göteborg-Majorna OK                36:35    1                                  36:35 
    2     552    Margareta Wallén            Täby OK                            44:28    2                                  44:28 
    3     329    Vivi-Anne Bylund            Rydboholms SK                      46:43    3                                  46:43 
    4     325    Siv Hasselgrund             Bjursås OK                         47:16    4                                  47:16 
    5     318    Barbro Blom                 Frölunda OL                        49:27    5                                  49:27 
    6     321    Gunilla Lundgren            OK Grane                           50:11    6                                  50:11 
    7     326    Anne-Catrine Persson        Mariestads FK                      50:31    7                                  50:31 
    8     330    Barbro Eckerlid             Sävedalens AIK                     52:09    8                                  52:09 
    9     551    Britt-Marie Bengtsson       OK Linné                           52:43    9                                  52:43 
   10     332    Anne-Marie Johansson        Åkers IF                           53:47   10                                  53:47 
   11     315    Kerstin Fredriksson         Ljungskile FK                      55:32   11                                  55:32 
   12     317    Gull-Britt Grönberg         Kungälvs OK                        57:01   12                                  57:01 
   13     331    Ingegerd Blomstrand         Säterbygdens OK                    58:41   13                                  58:41 
   14     314    Mona Kankainen              Häverödals SK                      59:22   14                                  59:22 
   15     319    Barbro Vallin               Kungälvs OK                        59:58   15                                  59:58 
   16     328    Gunnel Junegard             OK Södertörn                       61:30   16                                  61:30 
   17     327    Christina Hogedal           Kungälvs OK                        61:42   17                                  61:42 
   18     323    Inger Hallberg              IK Uven                            62:14   18                                  62:14 
   19     322    Harriet Karlsson            OK Grip                            65:17   19                                  65:17 
   20     333    Elisabet Bucht              Järfälla OK                        73:55   20                                  73:55 
   21     316    Birgit Haglund              OK Hedströmmen                     77:31   21                                  77:31 
   22     320    Jorånn Rognstad             Hadeland O-lag                     86:01   22                                  86:01 
   23     324    Marianne Wehlin             Norrköpings AIS                    91:51   23                                  91:51 



D60  (34)                                  

    1     351    Birgitta Olsson             Ronneby OK                         39:23    1                                  39:23 
    2     364    Margareta Tidman            OK Kolmården                       40:43    2                                  40:43 
    3     357    Ulla Lybert Eriksson        Sundsvalls OK                      41:08    3                                  41:08 
    4     362    Margareta Larsson           OK Njudung                         41:18    4                                  41:18 
    5     363    Anne-Marie Byström          Sidensjö IK                        41:30    5                                  41:30 
    6     358    Gunborg Westin              Leksands OK                        43:04    6                                  43:04 
    7     356    Lilian Samuelsson           Kungälvs OK                        44:37    7                                  44:37 
    8     365    Kerstin Spetz               Nitta IF                           45:50    8                                  45:50 
    9     340    Mariann Nilsson             Deje SF                            46:55    9                                  46:55 
   10     343    Gunvor Nyström              Stora Tuna IK                      46:59   10                                  46:59 
   11     337    Ing-Marie Mozelius          Stora Tuna IK                      47:25   11                                  47:25 
   12     344    Eleonor Grönvall            KFUM Örebro OK                     47:35   12                                  47:35 
   13     354    Britten Persson             Finspångs SOK                      48:25   13                                  48:25 
   14     341    Britt-Marie Karlsson        OK Djerf                           49:35   14                                  49:35 
   15     353    Birgitta Ericsson           Köping-Kolsva OK                   51:12   15                                  51:12 
   16     352    Ann-Britt Björkman          Kungälvs OK                        51:36   16                                  51:36 
   17     339    Gun Edström                 OK Nipan                           52:13   17                                  52:13 
   18     346    Berit Byström               OK Virdarna                        52:23   18                                  52:23 
   19     366    Monica Krigh                OK Nipan                           53:13   19                                  53:13 
   20     361    Siv Frölund                 Haninge SOK                        53:29   20                                  53:29 
   21     355    Anna-Stina Nyström          Länna IF                           56:38   21                                  56:38 
   22     553    Kerstin Ernvid              Nitta IF                           57:54   22                                  57:54 
   23     345    Ulla Ling                   IK Hakarpspojkarna                 58:04   23                                  58:04 
   24     342    Inga-Stina Grafström        Garphyttans IF                     58:12   24                                  58:12 
   25     338    Lissi Wilhelmsson           Ulriksbergs IK                     59:06   25                                  59:06 
   26     334    Elisabeth Ramhult           FK Friskus Varberg                 60:39   26                                  60:39 
   27     335    Birgit Karlsson             Mariestads FK                      61:48   27                                  61:48 
   28     350    Linnéa Hall                 OK Amne                            62:22   28                                  62:22 
   29     347    Liz Porteous                Vandrarringen                      63:25   29                                  63:25 
   30     336    Eivor Mjöberg               Hallstahammars OK                  63:46   30                                  63:46 
   31     349    Birgitta Parkner            OK Landehof                        64:39   31                                  64:39 
   32     348    Marina Wästlund             OK Amne                            66:53   32                                  66:53 
   33     359    Margaretha Nyström          Länna IF                           77:54   33                                  77:54 
   34     360    Ulla Fredholm               Frölunda OL                        82:39   34                                  82:39 



D55  (10)                                  

    1     370    Maud Sundén                 OK Järnbärarna                     42:24    1                                  42:24 
    2     371    Ann-Marie Holmström         IK Gandvik                         43:51    2                                  43:51 
    3     375    Margaretha Svensson         OK Vilse 87                        45:30    3                                  45:30 
    4     368    Monica Larsson              OK Tranan                          49:07    4                                  49:07 
    5     554    Gun Inger Sahlberg          Långhundra IF                      55:19    5                                  55:19 
    6     372    Inger Ljungström            OK Djerf                           61:34    6                                  61:34 
    7     377    Elisabet Eriksson           OK Alferna                         62:14    7                                  62:14 
    8     367    Marianne Sellgren           Sigtuna OK                         62:55    8                                  62:55 
    9     376    Ulla-Britt Ordasi           Kungälvs OK                        64:06    9                                  64:06 
   10     374    Christina Levin             Almby IK                           77:48   10                                  77:48 



D55 MOTION  (8)                            

    1     383    Ingrid Bodinger             IFK Södertälje                     59:04    1                                  59:04 
    2     382    Gunviv Wennberg             Skattkärrs IF                      60:11    2                                  60:11 
    3     381    Gun-Britt Andreasson        OK Nipan                           64:30    3                                  64:30 
    4     379    Agneta Larsson              Degerfors OK                       64:53    4                                  64:53 
    5     384    Karin Bengtsson             OK Kompassen                       67:36    5                                  67:36 
    6     378    Catharina Johansson         OK Kolmården                       77:19    6                                  77:19 
    7     380    Lena Lindgren               OK Järnbärarna                     85:16    7                                  85:16 
    8     385    Britt-Marie Lindgren        Fritsla VIK                        94:52    8                                  94:52 



D50  (16)                                  

    1     394    Ing-Marie Brander-Strand    Göteborg-Majorna OK                36:45    1                                  36:45 
    2     390    Lena Jansson                Arboga OK                          38:07    2                                  38:07 
    3     396    Ann-Britt Göransson         Almby IK                           39:05    3                                  39:05 
    4     397    Christina Hjertson          OK Linné                           47:12    4                                  47:12 
    5     401    Britt Fredriksson           Filipstadsbygdens OK               47:55    5                                  47:55 
    6     386    Berit Mellberg              OK Amne                            48:08    6                                  48:08 
    7     400    Britt Sjögren               Kristinehamns OK                   48:25    7                                  48:25 
    8     398    Annika Norström             Hallstahammars OK                  48:47    8                                  48:47 
    9     391    Gudrun Persson              Hallstahammars OK                  52:38    9                                  52:38 
   10     395    Åsgerd Bergman              OK Tranan                          56:52   10                                  56:52 
   11     389    Barbro Liljequist           OK Älme                            58:30   11                                  58:30 
   12     388    Lena Svensson               IK Trenne Ullared                  70:57   12                                  70:57 
   13     392    Annica Lindell Lang         Västerbergslagens OL               71:58   13                                  71:58 
   14     387    Siv Larsson                 Växjö Allmänna IS                  72:56   14                                  72:56 
   15     393    Gerd Hagström               GOIF Tjalve                        74:14   15                                  74:14 

          399    Mona Hull                   Almby IK                          Felst.                                             



D45  (4)                                   

    1     403    Mona Ordqvist               Kils OK                            49:54    1                                  49:54 
    2     402    Britt-Marie Johanson        OK Skogsstjärnan                   52:37    2                                  52:37 
    3     404    Christina Olsson            OK Silva                           53:48    3                                  53:48 
    4     555    Birgitta Jansson            Garphyttans IF                     59:30    4                                  59:30 



D45 MOTION  (4)                            

    1     405    Gunilla Brus                Västerbergslagens OL               54:49    1                                  54:49 
    2     406    Kerstin Andersson           Ockelbo OK                         55:39    2                                  55:39 
    3     556    Elisabeth Graneland         Malungs OK Skogsmårdarna           78:27    3                                  78:27 
    4     408    Eva Idstam                  Lindebygdens OK                    81:38    4                                  81:38 



D40  (16)                                  

    1     417    Anna-Birgitta Karlsson      OK Tylöskog                        39:09    1                                  39:09 
    2     416    Anne Bodin                  Almby IK                           41:14    2                                  41:14 
    3     557    Åsa Kindlundh               Alfta-Ösa OK                       42:26    3                                  42:26 
    4     409    Ingela Andersson            Lunds OK                           47:55    4                                  47:55 
    5     558    Annica Peterson             Hagaby GoIF                        48:17    5                                  48:17 
    6     415    AnnaKarin Haglund           Sundsvalls OK                      52:17    6                                  52:17 
    7     410    Anna-Lena Sarfve            Filipstadsbygdens OK               53:26    7                                  53:26 
    8     421    Anna Asplund                Kungälvs OK                        55:20    8                                  55:20 
    9     419    Mia Gustafsson              OK Kåre                            55:27    9                                  55:27 
   10     414    Ing-Marie Lindahl           OK Milan                           55:46   10                                  55:46 
   11     413    Katarina Persson            Almby IK                           58:12   11                                  58:12 
   12     412    Madelene Bjernulf           Sundbybergs IK                     58:15   12                                  58:15 
   13     420    Monica Hallor               OK Tisaren                         59:49   13                                  59:49 
   14     418    Kerstin Jagesten            Katrineholms OK                    63:14   14                                  63:14 
   15     559    Anna Weckner Westlund       OK Tyr                             65:48   15                                  65:48 
   16     411    Catrine Karlsson            Lindebygdens OK                    87:04   16                                  87:04 



D35  (4)                                   

    1     561    Gunilla Karlsson            Växjö OK                           43:19    1                                  43:19 
    2     423    Laila Hallmén               OK Tisaren                         49:09    2                                  49:09 
    3     560    Eva Martinsson              Skattkärrs IF                      58:07    3                                  58:07 
    4     422    Lotta Eriksson              Strängnäs-Malmby OL                72:59    4                                  72:59 



D35 MOTION  (4)                            

    1     563    Maria Robertsson            Ålems OK                           61:17    1                                  61:17 
    2     562    Ulrika Jansson              OK Kåre                            62:19    2                                  62:19 
    3     425    Karin Damström              Lindebygdens OK                    68:57    3                                  68:57 
    4     424    Cecilia Bjurström           OK Tisaren                         80:49    4                                  80:49 



D21  (11)                                  

    1     433    Anna-Karin Mattsson         Sisu Forshaga SK                   59:13    1                                  59:13 
    2     430    Annika Björk                OK Linné                           61:57    2                                  61:57 
    3     429    Lovisa Berg                 OK Milan                           63:35    3                                  63:35 
    4     428    Kristin Jacobsson           OK Milan                           66:37    4                                  66:37 
    5     565    Ulrika Jörgensen            Kolding OK                         69:42    5                                  69:42 
    6     564    Ingela Kälvedal             Västvärmlands OK                   71:29    6                                  71:29 
    7     426    Ingela Alvmyren             Halmstads OK                       71:56    7                                  71:56 
    8     435    Anette Carlsson             KFUM Örebro OK                     74:17    8                                  74:17 
    9     427    Hanna Brus                  Västerbergslagens OL               76:35    9                                  76:35 
   10     434    Anna T Eriksson             OK Kåre                            79:13   10                                  79:13 
   11     431    Malin Halldin               KFUM Örebro OK                     82:28   11                                  82:28 



D21 MOTION  (1)                            

          436    Jessika Hagberg             KFUM Örebro OK                    Felst.                                             



D18  (5)                                   

    1     438    Lina Strand                 Göteborg-Majorna OK                46:28    1                                  46:28 
    2     439    Anna Ordqvist               Kils OK                            49:38    2                                  49:38 
    3     440    Maria Brodin                OK Djerf                           54:20    3                                  54:20 
    4     568    Ylva Kindlundh              Alfta-Ösa OK                       57:31    4                                  57:31 
    5     441    Eva-Maj Johansson           Surahammars SOK                    65:08    5                                  65:08 



D16  (7)                                   

    1     442    Sara Garpenlund             KFUM Örebro OK                     42:51    1                                  42:51 
    2     570    Katarina Svahn              IFK Moras OK                       44:27    2                                  44:27 
    3     447    Maja Persson                Lindebygdens OK                    47:26    3                                  47:26 
    4     446    Lina Persson                Lindebygdens OK                    49:32    4                                  49:32 
    5     443    Kristin Löfgren             Järfälla OK                        50:35    5                                  50:35 
    6     444    Isabell Ring                OK Tyr                             59:50    6                                  59:50 
    7     445    Annika Liljequist           OK Älme                            70:11    7                                  70:11 



D14  (12)                                  

    1     575    Linnea Martinsson           Skattkärrs IF                      31:59    1                                  31:59 
    2     573    My Westlund                 OK Tyr                             36:04    2                                  36:04 
    3     453    Moa Johanson                OK Skogsstjärnan                   37:41    3                                  37:41 
    4     451    Ida Lang                    Västvärmlands OK                   41:15    4                                  41:15 
    5     455    Anna Brodin                 OK Djerf                           45:24    5                                  45:24 
    6     585    Silje Wästlund              Notodden O-lag                     46:34    6                                  46:34 
    7     448    Malin Lundberg              Almby IK                           51:07    7                                  51:07 
    8     574    My Martinsson               Skattkärrs IF                      52:12    8                                  52:12 
    9     572    Kristin Carbonnier          KFUM Örebro OK                     54:59    9                                  54:59 
   10     452    Marika Lindahl              OK Milan                           56:00   10                                  56:00 
   11     454    Sara Karlsson               OK Skogsstjärnan                   56:42   11                                  56:42 
   12     449    Maria Haglund               OK Djerf                           67:26   12                                  67:26 



D12  (4)                                   

    1     576    Sandra Boman                Deje SF                            34:18    1                                  34:18 
    2     578    Lydia Martinsson            Skattkärrs IF                      38:13    2                                  38:13 
    3     456    Julia Asplund               Kungälvs OK                        50:22    3                                  50:22 
    4     577    Elsa Graneland              Malungs OK Skogsmårdarna           80:34    4                                  80:34 



D10  (9)                                   

    1     459    Hanna Gustafsson            OK Kåre                            18:14    1                                  18:14 
    2     458    Frida Edman                 Korsnäs IF OK                      22:28    2                                  22:28 
    3     461    Linn Haglund                Sundsvalls OK                      22:43    3                                  22:43 
    4     579    Elin Kindlundh              Alfta-Ösa OK                       25:12    4                                  25:12 
    5     463    Nina Hallor                 OK Tisaren                         27:51    5                                  27:51 
    6     462    Pim Hedberg                 Lunds OK                           29:53    6                                  29:53 
    7     457    Fanny Uhr                   OK Milan                           33:49    7                                  33:49 
    8     460    Ida Lindell                 Stigsökarna                        33:51    8                                  33:51 
    9     464    Malene Nordvi               Grue IL                            43:57    9                                  43:57 



U4  (5)                                    

    1     469    Viktor Andersson            OK Rodhen                          47:08    1                                  47:08 
    2     466    Anton Lagerholm             Östra Almby FK                     49:39    2                                  49:39 
    3     467    Martin Svärd                OK Tylöskog                        61:32    3                                  61:32 
    4     465    Björn Rask                  Östra Almby FK                     66:58    4                                  66:58 

          468    Erik Rask                   Östra Almby FK                    Felst.                                             



U3  (2)                                    

    1     470    Johanna Östman              Kristinehamns OK                   51:40    1                                  51:40 
    2     472    Rikard Bjurström            OK Tisaren                         75:23    2                                  75:23 



U2  (3)                                    

    1     475    Niklas Bjurström            OK Tisaren                         45:06    1                                  45:06 
    2     473    Katrin Nordblad             Filipstadsbygdens OK               58:09    2                                  58:09 
    3     474    Anne Ege Nielsen            OK Fros                            63:35    3                                  63:35 



U1  (7)                                    

    1     481    Christian Ege Nielsen       OK Fros                            22:00    1                                  22:00 
    2     478    Albin Andersson Jagesten    Katrineholms OK                    24:00    2                                  24:00 
    3     479    John Nilsson-Bergström      Östra Almby FK                     24:52    3                                  24:52 
    4     482    Erica Edman                 Korsnäs IF OK                      25:07    4                                  25:07 
    5     477    Joel Vidfelt                Lindebygdens OK                    27:38    5                                  27:38 
    6     480    Tobias Bjernulf             Sundbybergs IK                     28:28    6                                  28:28 
    7     476    Vincent Vestergård          Östra Almby FK                     49:30    7                                  49:30 



INSKOLNING  (13)                           

    1            Sebastian Nittymäki         Hällefors OK                       19:23    1                                  19:23 
    2     487    Elin Lindberg               OK Djerf                           23:30    2                                  23:30 
    3     489    Hanna Västberg              OK Milan                           29:53    3                                  29:53 
    4     580    Lovisa Martinsson           Skattkärrs IF                      31:27    4                                  31:27 
    5     483    Stina Lindberg              OK Djerf                           32:57    5                                  32:57 
    6            Viktor Johansson            Klubblös                           33:16    6                                  33:16 
    7            Malin Nyman                 OK Tyr                             34:53    7                                  34:53 
    8            Oskar Nyman                 OK Tyr                             35:00    8                                  35:00 
    9     485    Sofia Larsson               Hällefors OK                       35:06    9                                  35:06 
   10            Alexandra Högblad           Järbo OK                           37:02   10                                  37:02 
   11            Emil Högblad                Järbo OK                           37:04   11                                  37:04 
   12     484    Peter Ege Nielsen           OK Fros                            37:35   12                                  37:35 
   13            Hampus Liljekvist           OK Hedströmmen                     50:30   13                                  50:30 



Öppen 1  (13)                              

    1     471    Oskar Pedersen              Filipstadsbygdens OK               19:04    1                                  19:04 
    2            Ann-Margret Johansson       Saxå GK                            28:05    2                                  28:05 
    3            Oskar Persson               Laxå OK                            30:34    3                                  30:34 
    4            Cecilia Boman               Deje SF                            30:54    4                                  30:54 
    5            Joakim Hansson              Lindebygdens OK                    31:01    5                                  31:01 
    6            Matilda Damström            Lindebygdens OK                    31:10    6                                  31:10 
    7            Malin Svensson              IFK V-Brattfors                    32:51    7                                  32:51 
    8            Malin Lindberg              IFK V-Brattfors                    33:01    8                                  33:01 
    9            Josefin Höög                Laxå OK                            33:06    9                                  33:06 
   10            Mattias Lindberg            IFK V-Brattfors                    34:35   10                                  34:35 
   11            Hannes Karlsson             Växjö Allmänna IS                  40:33   11                                  40:33 
   12            Susanne Karlsson            Lindebygdens OK                    61:46   12                                  61:46 
   13            Isak Vidfelt                Lindebygdens OK                    61:50   13                                  61:50 



Öppen 2  (17)                              

    1            Oskar Andrén                OK Tisaren                         39:05    1                                  39:05 
    2            Torbjörn Andren             OK Tisaren                         39:22    2                                  39:22 
    3            Ewa Edman                   Korsnäs IF OK                      42:51    3                                  42:51 
    4            Gabriella Wadman            Hallstahammars OK                  44:05    4                                  44:05 
    5            Laila Grann                 Kristinehamns OK                   50:22    5                                  50:22 
    6            Rebecka Höög                Laxå OK                            50:41    6                                  50:41 
    7     491    Bo Larsson                  OK Milan                           50:57    7                                  50:57 
    8            Yngve Persson               OK Österåker                       51:16    8                                  51:16 
    9            Markus Persson              Laxå OK                            52:50    9                                  52:50 
   10            Johan Eriksson              Västerbergslagens OL               53:59   10                                  53:59 
   11            Malin Jansson               Garphyttans IF                     54:58   11                                  54:58 
   12            Maria Karlsson              Laxå OK                            55:45   12                                  55:45 
   13     490    Lars Israelsson             OK Milan                           55:51   13                                  55:51 
   14            Sigrid Pettersson           IFK Moras OK                       63:11   14                                  63:11 
   15            Hans Sävroth                Köping-Kolsva OK                   64:45   15                                  64:45 
   16            Kättie Andersson            Norrköpings AIS                    81:52   16                                  81:52 
   17            Lena Bohman                 OK Kompassen                      103:26   17                                 103:26 



Öppen 3  (10)                              

    1            Maria Ehn                   Tullinge SK                        45:56    1                                  45:56 
    2            Erik Jansson                Garphyttans IF                     47:17    2                                  47:17 
    3            John Oskarsson              Hagaby GoIF                        49:49    3                                  49:49 
    4            Ulla Söderberg              OK Roslagen                        67:33    4                                  67:33 
    5            Elisabeth Hansson           Lindebygdens OK                    72:03    5                                  72:03 
    6            Lillemor Gunnarsson         OK Gipen                           77:49    6                                  77:49 
    7     495    Rask Eva                    Östra Almby FK                     82:47    7                                  82:47 
    8            Anders Payerl               Arboga OK                          92:55    8                                  92:55 

          494    Malin Åström Wennberg       Skattkärrs IF                     Felst.                                             
                 Fritz Lidström              OK Nolaskogsarna                Ej godk.                                             



Öppen 4  (23)                              

    1            Kent Carlsson               Tjällmo-Godegårds OK               43:50    1                                  43:50 
    2            Johan Svärd                 OK Tylöskog                        47:51    2                                  47:51 
    3            Lovisa Persson              Laxå OK                            48:53    3                                  48:53 
    4            Annika Hall                 Nyköpings OK                       49:28    4                                  49:28 
    5     497    Anders Nilsson              Östra Almby FK                     52:23    5                                  52:23 
    6            Linda Payerl                Arboga OK                          54:35    6                                  54:35 
    7            Per-Erik Eriksson           IFK V-Brattfors                    54:55    7                                  54:55 
    8     496    Bengt Karlsson              Östra Almby FK                     56:27    8                                  56:27 
    9            Åsa Persson                 Laxå OK                            57:47    9                                  57:47 
   10     498    Catarina Nyberg             Västerbergslagens OL               64:23   10                                  64:23 
   11            Heléne Nilsson              IK Vikings OK                      65:28   11                                  65:28 
   12            Lars-Gunnar Jansson         IK Vikings OK                      65:29   12                                  65:29 
   13            Catarina Barkefors          OK Måsen                           67:09   13                                  67:09 
   14            Christer Ardell             OK Denseln                         67:10   14                                  67:10 
   15            Arne Lundberg               Ludvika OK                         68:35   15                                  68:35 
   16            Artur Spetz                 IFK V-Brattfors                    68:48   16                                  68:48 
   17            Elin Jansson                Klubblös                           71:22   17                                  71:22 
   18            Sten-Erik Lejerskog         Almby IK                           78:02   18                                  78:02 
   19            Kaqrin Löfgren              Järfälla OK                        84:40   19                                  84:40 
   20            Eva Löfgren                 Järfälla OK                        84:43   20                                  84:43 
   21            Kerstin Fredriksson         KFUM Örebro OK                     84:54   21                                  84:54 
   22            Göran Åhlen                 Västerås SOK                       90:17   22                                  90:17 
   23            Ann Holmqvist               Almby IK                          109:23   23                                 109:23 



Öppen 5  (9)                               

    1            Jakob Lundberg              KFUM Örebro OK                     54:24    1                                  54:24 
    2            Karel Jedlicka              Pilsen LPM                         54:41    2                                  54:41 
    3            Kenneth Johansson           Alfta-Ösa OK                       66:19    3                                  66:19 
    4            Therese Korkeakoski         OK Milan                           69:32    4                                  69:32 
    5            Malin Welen                 Hallstahammars OK                  72:08    5                                  72:08 
    6            Sören Svensson              IFK V-Brattfors                    72:38    6                                  72:38 
    7            Maria Gustavsson            Laxå OK                            72:45    7                                  72:45 
    8            Hans Falk                   Leksands OK                       116:56    8                                 116:56 

                 Vesa Vilppula               IFK V-Brattfors                   Felst.                                             



Öppen 6  (15)                              

    1            Olle Adolfsson              Lerums SOK                         45:44    1                                  45:44 
    2            Lena Jansson                Garphyttans IF                     47:10    2                                  47:10 
    3            Kjell Gustafsson            OK Järnbärarna                     53:04    3                                  53:04 
    4            Eva Oskarsson               Hagaby GoIF                        55:01    4                                  55:01 
    5            Karl-Ivan Fallkvist         OK Järnbärarna                     56:21    5                                  56:21 
    6            Bo Carlsson                 OK Tisaren                         59:27    6                                  59:27 
    7            Rune Haulin                 IF Thor                            60:04    7                                  60:04 
    8            Stig Gustafson              Hallstahammars OK                  62:27    8                                  62:27 
    9            Renata Jedlickova           Pilsen LPM                         65:47    9                                  65:47 
   10            Håkan Holmborn              Ludvika OK                         68:35   10                                  68:35 
   11            Hilda Sibeck                OK Djerf                           70:34   11                                  70:34 
   12            Linnea Skantz               OK Måsen                           73:47   12                                  73:47 
   13            Nisse Gunnarsson            OK Gipen                           77:45   13                                  77:45 
   14            Carina Hollanti             Garphyttans IF                    114:53   14                                 114:53 

                 Hans Wester                 OK Järnbärarna                 ej fullf.                                             



Öppen 7  (31)                              

    1            Reinert Hallor              OK Tisaren                         29:53    1                                  29:53 
    2            Håkan Persson               Laxå OK                            31:53    2                                  31:53 
    3            Kenneth Gustavsson          Laxå OK                            33:59    3                                  33:59 
    4            Anders Robertsson           Almby IK                           38:27    4                                  38:27 
    5            Karl Göran Wahlström        Almby IK                           40:40    5                                  40:40 
    6            Lars-Olov Ericson           OK Djerf                           40:44    6                                  40:44 
    7            Lasse Lundberg              Almby IK                           41:45    7                                  41:45 
    8            Göran Welén                 Hallstahammars OK                  42:50    8                                  42:50 
    9            Anton Thorsson              Tullinge SK                        43:22    9                                  43:22 
   10            Bertil Eriksson             OK Tyr                             44:57   10                                  44:57 
   11            Åke Gruvman                 Malungs OK Skogsmårdarna           45:40   11                                  45:40 
   12            Oscar Nyberg                Västerbergslagens OL               46:16   12                                  46:16 
   13            Lena Fredriksson            Filipstadsbygdens OK               48:00   13                                  48:00 
   14            Ingemar Kyhlberg            Malungs OK Skogsmårdarna           48:55   14                                  48:55 
   15            Kurt Rydin                  OK Tranan                          49:21   15                                  49:21 
   16            Ulf T. Hallberg             Almby IK                           49:49   16                                  49:49 
   17            Karin Wigert-Persson        Lindebygdens OK                    52:56   17                                  52:56 
   18            Gunnar Halvarsson           Malungs OK Skogsmårdarna           53:28   18                                  53:28 
   19            Maria Granqvist             Västerviks OK                      53:30   19                                  53:30 
   20            Arne Bengtsson              OK Djerf                           56:09   20                                  56:09 
   21            Leif Wadman                 Hallstahammars OK                  57:04   21                                  57:04 
   22            Leif Fredriksson            KFUM Örebro OK                     57:24   22                                  57:24 
   23            Cecilia Flakberg            IFK Göteborg                       57:39   23                                  57:39 
   24     502    Erik Bjernulf               Sundbybergs IK                     57:55   24                                  57:55 
   25            Marianne Tysk-Falk          Leksands OK                        61:08   25                                  61:08 
   26            Lennart Lundh               Ärla IF                            61:44   26                                  61:44 
   27            Gösta Nilsson               OK Tisaren                         62:03   27                                  62:03 
   28     501    Per-Martin Svärd            IK Vikings OK                      63:13   28                                  63:13 
   29            Susanne Lundberg            Almby IK                           75:13   29                                  75:13 

                 Emma Johansson              Täby OK                           Felst.                                             
                 Markko Pihlman              Tullinge SK                     Ej godk.                                             



Öppen 8  (4)                               

    1            Stefan Persson              Skattkärrs IF                      72:13    1                                  72:13 
    2            Fredrik Johansson           Täby OK                            75:10    2                                  75:10 
    3            Lars Karlsson               I3 IF                             108:39    3                                 108:39 

                 Håkan Svensson              Almby IK                          Felst.                                             



Öppen 9  (1)                               

    1            Henrik Skoglund             IFK Södertälje                     93:19    1                                  93:19