Hälleforsdubbeln 2007 Långdistans 23/9sö 2007-09-23 13:33
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

 Pl    Namn                     Klubb                              Tid      Diff. 



H80  (2)            

       Mats Johansson           Degerfors OK                  ej start            
       Lennart Johansson        Degerfors OK                  ej start            



H75  (6)            

  1    Berner Ivarsson          Filipstadsbygdens OK             62:36       0:00 
  2    Kalle Karlsson           OK Tylöskog                      63:29       0:53 
  3    Gunnar Gustafsson        OK Grane                         64:32       1:56 
  4    Tor-Erik Andersson       OK Tjärnen                       73:49      11:13 
  5    Ingvar Lundgren          Boxholm-Mjölby OL                75:01      12:25 
  6    Arne Spetz               IFK Värmland Brattfors           81:20      18:44 



H70  (11)           

  1    Bertil Pettersson        OK Tyr                           47:37       0:00 
  1    Nils Jansson             Skattkärrs IF                    47:37       0:00 
  3    Alf Eriksson             OK Alferna                       48:34       0:57 
  4    Gunnar Johansson         Filipstadsbygdens OK             52:15       4:38 
  5    Karl Åkerman             Motala AIF OL                    56:41       9:04 
  6    Lars Lundkvist           HJS-Vansbro OK                   58:10      10:33 
  7    Ove Hillström            HJS-Vansbro OK                   58:40      11:03 
  8    Bo Öhrström              OK Amne                          58:47      11:10 
  9    Melvin Nilsson           Deje SF                          60:16      12:39 
 10    Arvo Hyvönen             Skattkärrs IF                    61:53      14:16 
 11    Karl-Ivan Fallkvist      OK Järnbärarna                   63:24      15:47 



H65  (11)           

  1    Ove Johansson            OK Järnbärarna                   48:33       0:00 
  2    P-G Jansson              Säterbygdens OK                  49:35       1:02 
  3    Hjalmar Nordquist        OK Järnbärarna                   52:37       4:04 
  4    Rolf Larsson             Degerfors OK                     53:04       4:31 
  5    Roland Nord              Lindebygdens OK                  56:12       7:39 
  6    Lars-Erik Larsson        OK Amne                          56:35       8:02 
  7    Roland Öhman             Kristinehamns OK                 60:56      12:23 
  8    Kjell Larsson            OK Alferna                       62:13      13:40 
  9    Stig Bengtsson           OK Amne                          66:46      18:13 
 10    Ingvar Hejdström         Hagaby GoIF                      68:50      20:17 
 11    Nils Lovang              Hagaby GoIF                      76:11      27:38 



H60  (12)           

  1    Börje Råberg             OK Tyr                           50:04       0:00 
  2    Håkan Mossberg           OK Järnbärarna                   56:31       6:27 
  3    Östen Eklöf              OK Milan                         58:10       8:06 
  4    Pipar Hans-Erik Thuresso Leksands OK                      60:43      10:39 
  5    Sven Nilsson             Malungs OK Skogsmårdarna         62:58      12:54 
  6    Rune Ringsgård           OK Roxen                         63:13      13:09 
  7    Ingvar Halldin           OK Tylöskog                      64:21      14:17 
  8    Rune Klockare            OK Tyr                           64:26      14:22 
  9    Bengtåke Andersson       OK Amne                          66:08      16:04 
 10    Rolf Helmersson          Lindebygdens OK                  72:07      22:03 

       Reits Hall               OK Amne                       Ej godk.            
       Ingemar Widén            KFUM Örebro OK                ej start            



H55  (14)           

  1    Karl Wegerfelt           Garphyttans IF                   51:52       0:00 
  2    Weine Fredriksson        KFUM Örebro OK                   54:17       2:25 
  3    Ulf Wuopio               Västerbergslagens OL             57:11       5:19 
  4    Arvid Galborgen          Eds SK                           60:29       8:37 
  5    Bengt Stark              OK Milan                         61:21       9:29 
  6    Christer Nälemark        OK Djerf                         64:14      12:22 
  7    Karl Göran Wahlström     Almby IK                         65:38      13:46 
  8    Ingvar Andersson         OK Amne                          66:51      14:59 
  9    Christer Gillenäs        Kristinehamns OK                 73:17      21:25 
 10    Thord Eriksson           Hagaby GoIF                      74:30      22:38 
 11    Gunnar Haglund           OK Milan                         75:11      23:19 
 12    Jonny Johansson          Askersunds OK                    82:31      30:39 
 13    Jan Pahnke               Kristinehamns OK                 88:12      36:20 
 14    Börje Müller             Kristinehamns OK                 90:25      38:33 



H55 MOTION  (2)     

  1    Mårten Svensson          Stångenäs AIS                    45:15       0:00 
  2    Björn Björkroth          OK Djerf                         90:28      45:13 



H50  (11)           

  1    Carl-Göran Strutz        Eds SK                           53:21       0:00 
  2    Bent Galborgen           Skaukameratene OL                55:01       1:40 
  3    Tomas Olausson           Askersunds OK                    55:21       2:00 
  4    Lars Harkman             Malungs OK Skogsmårdarna         56:11       2:50 
  5    Stefan Gustafsson        OK Hällen                        60:38       7:17 
  6    Stefan Öberg             OK Milan                         60:52       7:31 
  7    Stefan Gunnarsson        Kristinehamns OK                 61:28       8:07 
  8    Jan Gustafsson           Hagaby GoIF                      64:16      10:55 
  9    Jouni Hansen-Haug        Askersunds OK                    67:17      13:56 
 10    Kennet Olsson            Stora Tuna OK                    72:50      19:29 

       Hans Daniels             Malungs OK Skogsmårdarna      Ej godk.            



H45  (8)            

  1    Jan-Åke Karlsson         Hagaby GoIF                      51:01       0:00 
  2    Leif Helgman             OK Tyr                           54:10       3:09 
  3    Lars Andersson           OK Tyr                           57:53       6:52 
  4    Tom Hollowell            OK Tyr                           58:50       7:49 
  5    Lars-Olov Ericson        OK Djerf                         65:51      14:50 
  6    Jan Myhlback             Lindebygdens OK                  66:09      15:08 
  7    Mats Kensby              OK Tyr                           85:26      34:25 

       Stefan Risberg           KFUM Örebro OK                ej start            



H45 MOTION  (2)     

  1    Mats Ericsson            Lindebygdens OK                  71:43       0:00 

       Tomas Dömstedt           OK Letstigen                  ej start            



H40  (11)           

  1    Per Eriksson             Västerbergslagens OL             61:13       0:00 
  2    Håkan Blomkvist          Skattkärrs IF                    61:21       0:08 
  3    Pontus Eriksson          Strängnäs-Malmby OL              64:56       3:43 
  4    Lars Jacobsson           Degerfors OK                     67:22       6:09 
  5    Patrik Thybeck           Lindebygdens OK                  67:34       6:21 
  6    Tomas Vidfelt            Lindebygdens OK                  70:06       8:53 
  7    Håkan Lindberg           OK Djerf                         71:03       9:50 
  8    Stefan Pettersson        Södertälje-Nykvarn OF            75:14      14:01 
  9    Kenneth Johansson        Alfta-Ösa OK                     89:19      28:06 

       Fredrik Nilsson          KFUM Örebro OK                ej start            
       Niklas Sander            OK Milan                      ej start            



H35  (5)            

  1    Per Lovang               Västerbergslagens OL             65:38       0:00 
  2    Göran Svensson           OK Djerf                         67:46       2:08 
  3    Jonas Bergenfur          OK Älgen                         74:21       8:43 
  4    Patrik Nilsson           OK Tyr                           80:52      15:14 

       Tommy Johansson          Järfälla OK                   Ej godk.            



H35 MOTION  (2)     

  1    Anders Nilsson           Östra Almby FK                   92:38       0:00 

       Vesa Vilppula            IFK Värmland Brattfors        ej start            



H21  (9)            

  1    Per Jonhed               KFUM Örebro OK                   72:53       0:00 
  2    Erik Göthlin             KFUM Örebro OK                   82:38       9:45 
  3    Marcus Hardt             KFUM Örebro OK                   83:25      10:32 
  4    Per Håstlund             Almby IK                         86:02      13:09 
  5    Jonas Karlsson           OK Tylöskog                      93:58      21:05 

       Christer Alm             Hagaby GoIF                   ej start            
       Calle Olsson             KFUM Örebro OK                ej start            
       Martin Hammarlund        Motala AIF OL                 ej start            
       Magnus Albinsson         OK Tyr                        ej start            



H21 MOTION  (2)     

  1    Dan-Olof Turesson        Leksands OK                      61:11       0:00 
  2    Lars-Henrik Galborgen    Eds SK                           77:04      15:53 



H18  (4)            

  1    Christian Törnmarck      Askersunds OK                    71:42       0:00 
  2    Tobias Karlsson          Eds SK                           74:01       2:19 
  3    Erik Lindgren            Lindebygdens OK                  76:39       4:57 

       Johan Strutz             Eds SK                        ej start            



H16  (15)           

  1    Christer Garpenlund      KFUM Örebro OK                   39:42       0:00 
  2    Linus Karlsson           Filipstadsbygdens OK             40:50       1:08 
  3    Love Sintring            Hagaby GoIF                      41:03       1:21 
  4    Anton Helgman            OK Tyr                           42:16       2:34 
  5    Johan Peterson           Hagaby GoIF                      42:49       3:07 
  6    Daniel Persson           Hagaby GoIF                      43:02       3:20 
  7    Jesper Öström            OK Tyr                           44:43       5:01 
  8    Albin Olausson           Askersunds OK                    46:44       7:02 
  9    Johan Wästberg           OK Milan                         55:19      15:37 
 10    Arvid Myhlback           Lindebygdens OK                  75:06      35:24 
 11    Martin Karlsson          OK Tylöskog                      77:48      38:06 
 12    Johannes Ericsson        Lindebygdens OK                  89:00      49:18 
 13    Ola Lindgren             Lindebygdens OK                  95:18      55:36 

       Mathias Johansson        KFUM Örebro OK                ej start            
       Marcus Jansson           Garphyttans IF                ej start            



H14  (16)           

  1    Jonas Lindahl            OK Milan                         33:18       0:00 
  2    Erik Lindgren            KFUM Örebro OK                   33:37       0:19 
  3    Sebastian Ekman          Västvärmlands OK                 34:32       1:14 
  4    Jonathan Karlsson        OK Tylöskog                      36:35       3:17 
  5    Pontus Öström            OK Tyr                           39:09       5:51 
  6    Sebastian Niittymäki     Hällefors OK                     42:23       9:05 
  7    Måns Karlsson            Filipstadsbygdens OK             43:15       9:57 
  8    Martin Vidfelt           Lindebygdens OK                  50:31      17:13 
  9    Anders Hansen-Haug       Askersunds OK                    53:33      20:15 
 10    Thomas Björkroth         OK Djerf                         55:26      22:08 
 11    Alexander Persson        Västerbergslagens OL             56:51      23:33 
 12    Jakob Ericsson           Lindebygdens OK                  62:34      29:16 
 13    Martin Risberg           KFUM Örebro OK                   66:20      33:02 
 14    Jonas Axin               Hagaby GoIF                      66:39      33:21 

       Pär Wåhlander            Västerbergslagens OL          Ej godk.            
       Herman Eriksson          Hagaby GoIF                   ej start            



H12  (12)           

  1    Martin Ericson           OK Djerf                         29:13       0:00 
  2    Filip Jakobsson          Degerfors OK                     35:02       5:49 
  3    Oscar Eriksson           Västerbergslagens OL             36:18       7:05 
  4    Joel Vidfelt             Lindebygdens OK                  47:10      17:57 
  5    Oskar Lambertsson        OK Djerf                         47:12      17:59 
  6    Jonathan Risberg         KFUM Örebro OK                   50:09      20:56 
  7    Pär Stenquist            Gagnefs OK                       50:40      21:27 
  8    Marcus Östlund           Västerbergslagens OL             51:22      22:09 
  9    Olle Lindgren            KFUM Örebro OK                   66:48      37:35 
 10    Oskar Hidén              Hällefors OK                     68:23      39:10 

       Filip Eriksson           Hagaby GoIF                   ej start            
       Mattias Johansson        IFK Värmland Brattfors        ej start            



H10  (8)            

  1    Per Karlsson             OK Tylöskog                      17:14       0:00 
  2    Jakob Fransson           OK Milan                         17:58       0:44 
  3    John Nilsson             Östra Almby FK                   18:51       1:37 
  4    Ola Holtbring            OK Amne                          19:59       2:45 
  5    Johannes Niittymäki      Hällefors OK                     25:53       8:39 
  6    Edvin Ljungström         OK Djerf                         26:52       9:38 
  7    Robin Svennberg          Degerfors OK                     29:48      12:34 
  8    Simon Dagerbäck          Degerfors OK                     44:14      27:00 



D70  (3)            

  1    Britta Daniels           Malungs OK Skogsmårdarna         54:00       0:00 
  2    Gun Helmersson           Lindebygdens OK                  62:04       8:04 

       Ruth Nyström             OK Amne                       Ej godk.            



D65  (4)            

  1    Mariann Nilsson          Deje SF                          46:57       0:00 
  2    Eleonor Grönvall         KFUM Örebro OK                   50:50       3:53 
  3    Maj-Britt Lovang         Hagaby GoIF                      74:24      27:27 

       Lilian Bengtsson         OK Amne                       Ej godk.            



D60  (8)            

  1    Maud Sundén              OK Järnbärarna                   46:12       0:00 
  2    Britt-Marie Eklöf        OK Milan                         48:42       2:30 
  3    Elisabet Eriksson        OK Alferna                       49:38       3:26 
  4    Ingrid Jansson           Säterbygdens OK                  54:09       7:57 
  5    Birgitta Arlebo          KFUM Örebro OK                   54:19       8:07 
  6    Monica Lindkvist-Möller  Södertälje-Nykvarn OF            69:21      23:09 
  7    Linnéa Hall              OK Amne                          70:09      23:57 
  8    Britt-Marie Karlsson     OK Djerf                         75:52      29:40 



D55  (5)            

  1    Lena Jansson             Arboga OK                        39:34       0:00 
  2    Elisabeth Jonsson        Malungs OK Skogsmårdarna         43:01       3:27 
  3    Gunnel Gillenäs          Kristinehamns OK                 52:31      12:57 
  4    Ingeborg Torris          Malungs OK Skogsmårdarna         54:44      15:10 
  5    Birgitta Klockare        OK Tyr                           66:20      26:46 



D55 MOTION  (2)     

  1    Yvonne Galborgen         Eds SK                           54:22       0:00 
  2    Birgit Ljung             OK Gipen                         74:30      20:08 



D50  (6)            

  1    Margareta Wuopio         Västerbergslagens OL             44:59       0:00 
  2    Elisabeth Öström         OK Tyr                           48:56       3:57 
  3    Britt Fredriksson        Filipstadsbygdens OK             49:14       4:15 
  4    Britt Sjögren            Kristinehamns OK                 51:00       6:01 
  5    Britt-Marie Andersson    OK Amne                          53:22       8:23 
  6    Gunnel Axin              Hagaby GoIF                      54:01       9:02 



D45  (9)            

  1    Tone Hollowell           OK Tyr                           50:49       0:00 
  2    Ing-Marie Lindahl        OK Milan                         53:43       2:54 
  3    Karin Mood               OK Tyr                           55:51       5:02 
  4    Birgitta Gustafsson      Hagaby GoIF                      60:45       9:56 
  5    Ann-Sofie Hultsved       OK Tyr                           61:19      10:30 
  6    Ewa-Liz Hedström-Säll    OK Alferna                       62:21      11:32 
  7    Anna Weckner Westlund    OK Tyr                           63:08      12:19 

       Hanne Jensen             Eds SK                        Ej godk.            
       Ingrid Kensby            OK Tyr                        Ej godk.            



D45 MOTION  (2)     

  1    Eva Korkeakoski          OK Milan                         66:56       0:00 
  2    Karin Strutz             Eds SK                          114:28      47:32 



D40  (8)            

  1    Anna-Lena Gustafsson     Gagnefs OK                       50:08       0:00 
  2    Helena Pepa              Hagaby GoIF                      52:29       2:21 
  3    Anna-Birgitta Gustavsson OK Tylöskog                      54:35       4:27 
  4    Torun Pahlm              Garphyttans IF                   56:26       6:18 
  5    Tina Helgman             OK Tyr                           60:56      10:48 
  6    Eva Martinsson           OK Tyr                           63:57      13:49 
  7    Catrine Karlsson         Hagaby GoIF                      91:59      41:51 

       Annmarie Rozgoni Risberg KFUM Örebro OK                ej start            



D35  (3)            

  1    Charlotte Holm           OK Djerf                         59:01       0:00 

       Ann Hermansson-Alm       Hagaby GoIF                   ej start            
       Christina Viktor Vanberg KFUM Örebro OK                ej start            



D35 MOTION  (3)     

  1    Ulrica Vidfelt           Lindebygdens OK                  70:47       0:00 
  2    Ulrika Sander            OK Milan                         76:18       5:31 
  3    Märta Johansson          Järfälla OK                      94:58      24:11 



D21  (12)           

  1    Karolina Karlsson        Almby IK                         60:21       0:00 
  2    Helena Svensson          OK Tyr                           61:09       0:48 
  3    Anna-Karin Mattsson      Skattkärrs IF                    61:39       1:18 
  4    Malin Wiklund            Almby IK                         74:26      14:05 
  5    Ellinor Klockare         OK Tyr                           74:39      14:18 
  6    Marika Hagelberg         OK Kåre                          76:16      15:55 
  7    Lina Rööhs               Skattkärrs IF                    76:52      16:31 
  8    Teresé Korkeakoski       OK Milan                         78:58      18:37 
  9    Jenny Winblad            Hagaby GoIF                      82:49      22:28 

       Christina Wuopio         Västerbergslagens OL          Ej godk.            
       Linn Nilsson             OK Tyr                        ej start            
       Eva Albinsson            OK Tyr                        ej start            



D21 MOTION  (3)     

  1    Linda Lännenmäki         KFUM Örebro OK                   58:30       0:00 
  2    Nina Böe                 KFUM Örebro OK                   61:22       2:52 
  3    Sara Kalander            KFUM Örebro OK                   64:35       6:05 



D18  (4)            

  1    Linn Hollanti            Garphyttans IF                   61:40       0:00 
  2    Lisa Larsson             Malungs OK Skogsmårdarna         64:52       3:12 
  3    Lisa Westerberg          OK Milan                         65:05       3:25 
  4    Anna Algotson            OK Tylöskog                      80:45      19:05 



D16  (17)           

  1    Maria Bois               Malungs OK Skogsmårdarna         38:58       0:00 
  2    Karin E. Gustafsson      Hagaby GoIF                      41:03       2:05 
  3    Lovisa Falk              Hagaby GoIF                      44:17       5:19 
  4    Marika Lindahl           OK Milan                         44:24       5:26 
  5    Kristin Carbonnier       KFUM Örebro OK                   44:35       5:37 
  6    Linnea Holmqvist         Hagaby GoIF                      47:35       8:37 
  7    Charlotte Kung           Garphyttans IF                   50:51      11:53 
  8    Klara Larslin            OK Djerf                         51:19      12:21 
  9    Sandra Boman             Deje SF                          51:22      12:24 
 10    Victoria Nilsson         KFUM Örebro OK                   52:06      13:08 
 11    Hanna Larsson            Garphyttans IF                   52:50      13:52 
 12    Frida Fjellström         KFUM Örebro OK                   55:59      17:01 
 13    Anna Lundqvist           Kils OK                          56:11      17:13 

       Moa Berglund             OK Milan                      Ej godk.            
       Therese Westher          OK Djerf                      ej start            
       Anna Carlsén             Hagaby GoIF                   ej start            
       Malin Pettersson         Södertälje-Nykvarn OF         ej start            



D14  (7)            

  1    Amanda Jacobsson         Degerfors OK                     32:52       0:00 
  2    Hanna Hellsing           Lindebygdens OK                  34:19       1:27 
  3    Lydia Martinsson         OK Tyr                           34:28       1:36 
  4    Veronica Ljungström      OK Djerf                         36:04       3:12 
  5    Louise Winqvist          OK Djerf                         43:18      10:26 

       Eva Gustafsson           Hagaby GoIF                   Ej godk.            
       Sofie Karlsson           OK Djerf                      ej start            



D12  (7)            

  1    Malin Helgman            OK Tyr                           30:11       0:00 
  2    Kristina Carlqvist       OK Djerf                         40:20      10:09 
  2    Elin Lindberg            OK Djerf                         40:20      10:09 
  4    Ebba Ekman               Västvärmlands OK                 40:59      10:48 
  5    Amanda Johansson         Kristinehamns OK                 49:14      19:03 
  6    Cecilia Boman            Deje SF                          53:47      23:36 
  7    Jessica Korkeakoski      OK Milan                         57:05      26:54 



D10  (9)            

  1    Maria Gustafsson         Hagaby GoIF                      16:46       0:00 
  2    Matilda Eriksson         Västerbergslagens OL             18:28       1:42 
  3    Lisa Eriksson            Strängnäs-Malmby OL              19:40       2:54 
  4    Alice Persson            Västerbergslagens OL             21:59       5:13 
  5    Emma Östlund             Västerbergslagens OL             25:10       8:24 

       Malin Johansson          IFK Värmland Brattfors        ej start            
       Maja Welander            OK Djerf                      ej start            
       Saga Sander              OK Milan                      ej start            
       Lovisa Martinsson        OK Tyr                        ej start            



U4  (2)             

  1    Katrin Nordblad          Filipstadsbygdens OK             44:04       0:00 
  2    Gustav Stenquist         Gagnefs OK                       63:15      19:11 



U3  (6)             

  1    Oskar Jensen             Eds SK                           44:01       0:00 
  2    Kristoffer Jacobsson     Eds SK                           54:30      10:29 
  3    Anton Lazarides          Eds SK                           57:03      13:02 
  4    Lisa Viktorsson          Eds SK                           70:05      26:04 
  5    Martin Edman             Eds SK                           72:43      28:42 

       Andreas Jakobsson        Eds SK                        Ej godk.            



U2  (10)            

  1    Anna Eriksson            Strängnäs-Malmby OL              19:46       0:00 
  2    Annie Hidén              Hällefors OK                     24:05       4:19 
  3    Andreas Niittymäki       Hällefors OK                     27:59       8:13 
  4    Sanna Fredriksson        Degerfors OK                     29:45       9:59 
  5    Arvid Riemer             Degerfors OK                     31:25      11:39 
  6    Linnea Palonen           Degerfors OK                     31:32      11:46 
  7    Johan Nilsson            Degerfors OK                     33:23      13:37 
  8    Fredrik Wunder           Degerfors OK                     33:27      13:41 
  9    Björg Walter             Hällefors OK                     34:11      14:25 
 10    Johanna Berglund         Hällefors OK                     40:13      20:27 



U1  (4)             

  1    Jonatan Gustafsson       KFUM Örebro OK                   19:31       0:00 
  2    Hanna Zander             Hällefors OK                     20:36       1:05 
  3    Andrine Svensson         OK Djerf                         29:51      10:20 

       Nora Molander            Hällefors OK                  ej start            



INSKOLNING  (11)    

       Hanna Vestman            Ulriksbergs IK                   Godk.            
       Lovisa Gustafsson        KFUM Örebro OK                   Godk.            
       Max Wunder               Degerfors OK                     Godk.            
       Lisa Nilsson             Degerfors OK                     Godk.            
       Maja Eriksson            Strängnäs-Malmby OL              Godk.            
       Ella Hidén               Hällefors OK                     Godk.            
       Heidi Walter             Hällefors OK                     Godk.            
       Elin Lindblad            OK Djerf                         Godk.            
       Klara Johansson          Järfälla OK                      Godk.            
       Vilgot Wetterskoog       Hällefors OK                     Godk.            
       Tobias Mill              Hällefors OK                     Godk.            



Öppen 1  (2)        

  1    Sebastian Nilsson        Östra Almby FK                   27:04       0:00 
  2    Sara Fogelberg           KFUM Örebro OK                   28:53       1:49 



Öppen 2  (3)        

  1    Anna Gustafsson          KFUM Örebro OK                   20:06       0:00 
  2    Fanny Danielsson         OK Letstigen                     34:40      14:34 
  3    Alexander Sunesson       OK Djerf                         39:42      19:36 



Öppen 3  (8)        

  1    Åsa Pettersson           IK Vikings OK                    35:43       0:00 
  2    Lars-Erik Nilsson        IK Vikings OK                    44:16       8:33 
  3    Barbro Ljungberg         Malungs OK Skogsmårdarna         50:19      14:36 
  4    Ulla Öhrström            OK Amne                          50:58      15:15 
  5    Sandra Kallin            OK Djerf                         54:43      19:00 
  6    Stina Lindberg           OK Djerf                         54:47      19:04 
  7    Emma Johansson           Kristinehamns OK                 54:52      19:09 
  8    Viktoria Lindberg        OK Djerf                         54:57      19:14 



Öppen 4  (11)       

  1    Lovisa Öst               KFUM Örebro OK                   38:01       0:00 
  2    Lotta Fransson           OK Milan                         40:59       2:58 
  3    Lars Broström            Degerfors OK                     47:05       9:04 
  4    Jan-Erik Bois            Malungs OK Skogsmårdarna         52:33      14:32 
  5    Peter Östlund            Västerbergslagens OL             52:37      14:36 
  6    Filip Söderlund          OK Milan                         57:11      19:10 
  7    Gunnel Öst               KFUM Örebro OK                   57:23      19:22 
  8    Eva Nordblad             Filipstadsbygdens OK             60:08      22:07 
  9    Per-Erik Eriksson        IFK Värmland Brattfors           66:53      28:52 
 10    Ann Holmqvist            Almby IK                         79:54      41:53 

       Berit Sjökvist           OK Tisaren                    Ej godk.            



Öppen 5  (8)        

  1    Andreas Hiden            Hällefors OK                     39:20       0:00 
  2    Sören Svensson           IFK Värmland Brattfors           45:37       6:17 
  3    Patrik Norlin            OK Djerf                         46:16       6:56 
  4    Bo Winqvist              OK Djerf                         47:51       8:31 
  5    Jonas Larsson            Degerfors OK                     57:30      18:10 
  6    Ida Hyvönen              Skattkärrs IF                    58:12      18:52 
  7    Erik Flodin              Finspångs SOK                    59:10      19:50 
  8    Elin Jansson             Centrum OK                       62:19      22:59 



Öppen 6  (3)        

  1    Jonas Ringsgård          OK Roxen                         43:19       0:00 
  2    Håkan Mossberg           OK Tyr                           52:01       8:42 
  3    Mattias Modin            SK Örnen                         56:36      13:17 



Öppen 7  (21)       

  1    Björn Lindgren           KFUM Örebro OK                   31:50       0:00 
  2    Mikael Larslin           OK Djerf                         39:54       8:04 
  3    Bertil Johansson         Kristinehamns OK                 39:59       8:09 
  4    Daniel Rååd              OK Tyr                           41:40       9:50 
  5    Lennart Lindgren         OK Järnbärarna                   42:03      10:13 
  6    Kenneth Hagström         OK Letstigen                     43:12      11:22 
  7    Hans Wester              OK Järnbärarna                   43:35      11:45 
  8    Kjell Gustafsson         OK Järnbärarna                   43:42      11:52 
  9    Annika Brodin            Lindebygdens OK                  44:39      12:49 
 10    Lars Arlebo              KFUM Örebro OK                   46:43      14:53 
 11    Paavo Jussila            Filipstadsbygdens OK             48:38      16:48 
 12    Marie Lindblad           OK Djerf                         51:45      19:55 
 13    Anders Holmberg          Lindebygdens OK                  53:55      22:05 
 14    Ulf Sjökvist             OK Tisaren                       55:47      23:57 
 15    Sven-Åke Modin           Deje SF                          57:14      25:24 
 16    Hans-Eric Jansson        OK Djerf                         64:58      33:08 
 17    Barbro Carbonnier        KFUM Örebro OK                   66:34      34:44 
 18    Henrik Carbonnier        KFUM Örebro OK                   71:49      39:59 
 19    Elin Fjellström          KFUM Örebro OK                   87:52      56:02 
 20    Roland Fjellström        KFUM Örebro OK                   89:08      57:18 

       Christer Öst             KFUM Örebro OK                Ej godk.            



Öppen 8  (6)        

  1    Jörgen Ekman             Västvärmlands OK                 53:46       0:00 
  2    Kenneth Ljungström       OK Djerf                         55:45       1:59 
  3    Klas Thybeck             Lindebygdens OK                  64:03      10:17 
  4    Mikael Larsson           Skattkärrs IF                    64:14      10:28 
  5    Markus Hansson           OK Alferna                       69:16      15:30 
  6    Jonas Leander            Lerums SOK                       69:28      15:42 



Öppen 9  (2)        

  1    Johan Lundmark           KFUM Örebro OK                   65:53       0:00 
  2    Jan Johansson            Björkfors GOIF                   73:18       7:25