Hälleforsdubbeln 2007 Medeldistans 22/9lö 2007-09-22 16:28
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

 Pl    Namn                     Klubb                              Tid      Diff. 



H80  (3)            

  1    Allan Eriksson           OK Tisaren                       41:54       0:00 
  2    Lennart Johansson        Degerfors OK                     69:36      27:42 

       Mats Johansson           Degerfors OK                  ej start            



H75  (6)            

  1    Gunnar Gustafsson        OK Grane                         40:35       0:00 
  2    Berner Ivarsson          Filipstadsbygdens OK             43:06       2:31 
  3    Kalle Karlsson           OK Tylöskog                      49:20       8:45 
  4    Arne Spetz               IFK Värmland Brattfors           52:17      11:42 
  5    Tor-Erik Andersson       OK Tjärnen                       52:54      12:19 

       Ingvar Lundgren          Boxholm-Mjölby OL             Ej godk.            



H70  (11)           

  1    Gunnar Johansson         Filipstadsbygdens OK             30:48       0:00 
  2    Nils Jansson             Skattkärrs IF                    30:55       0:07 
  3    Melvin Nilsson           Deje SF                          34:01       3:13 
  4    Bertil Pettersson        OK Tyr                           34:18       3:30 
  5    Karl Åkerman             Motala AIF OL                    35:52       5:04 
  6    Karl-Ivan Fallkvist      OK Järnbärarna                   37:48       7:00 
  7    Lars Lundkvist           HJS-Vansbro OK                   38:56       8:08 
  8    Bo Öhrström              OK Amne                          40:12       9:24 
  9    Ove Jansson              OK Tisaren                       41:17      10:29 
 10    Bertil Lundberg          Deje SF                          42:24      11:36 
 11    Arvo Hyvönen             Skattkärrs IF                    42:30      11:42 



H65  (12)           

  1    Ove Johansson            OK Järnbärarna                   31:17       0:00 
  2    Lars-Erik Larsson        OK Amne                          32:24       1:07 
  3    Rolf Larsson             Degerfors OK                     33:08       1:51 
  4    Roland Nord              Lindebygdens OK                  35:19       4:02 
  5    Roland Öhman             Kristinehamns OK                 35:33       4:16 
  6    P-G Jansson              Säterbygdens OK                  37:00       5:43 
  7    Stig Bengtsson           OK Amne                          38:45       7:28 
  8    Ulf T. Hallberg          Almby IK                         38:54       7:37 
  9    Owe Wilhelmsson          Ulriksbergs IK                   48:39      17:22 

       Hjalmar Nordquist        OK Järnbärarna                Ej godk.            
       Tage Persson             Fellingsbro GOIF              ej start            
       Jan-Olof Hedberg         Gagnefs OK                    ej start            



H60  (13)           

  1    Tore Martinsson          Degerfors OK                     26:30       0:00 
  2    John Johansson           HJS-Vansbro OK                   26:50       0:20 
  3    Börje Råberg             OK Tyr                           30:44       4:14 
  4    Rune Ringsgård           OK Roxen                         31:36       5:06 
  5    Östen Eklöf              OK Milan                         31:39       5:09 
  6    Anders Bergman           KFUM Örebro OK                   32:17       5:47 
  7    Rune Klockare            OK Tyr                           32:21       5:51 
  8    Sven Nilsson             Malungs OK Skogsmårdarna         36:22       9:52 
  9    Bengtåke Andersson       OK Amne                          38:45      12:15 
 10    Kjell-Åke Ryen           Filipstadsbygdens OK             46:40      20:10 
 11    Pipar Hans-Erik Thuresso Leksands OK                      47:21      20:51 
 12    Reits Hall               OK Amne                          47:27      20:57 
 13    Per Ljungström           OK Djerf                         48:29      21:59 



H55  (9)            

  1    Weine Fredriksson        KFUM Örebro OK                   28:08       0:00 
  2    Arvid Galborgen          Eds SK                           31:20       3:12 
  3    Ulf Wuopio               Västerbergslagens OL             31:59       3:51 
  4    Anders Robertsson        Almby IK                         33:15       5:07 
  5    Lars-Inge Wixner         Hagaby GoIF                      36:04       7:56 
  6    Bengt Stark              OK Milan                         37:47       9:39 
  7    Gert Fredriksson         Filipstadsbygdens OK             38:11      10:03 
  8    Christer Gillenäs        Kristinehamns OK                 38:28      10:20 
  9    Karl Göran Wahlström     Almby IK                         39:38      11:30 



H55 MOTION  (4)     

  1    Mårten Svensson          Stångenäs AIS                    26:42       0:00 
  2    Samuel Eriksson          OK Letstigen                     38:31      11:49 
  3    Per-Erik Eriksson        IFK Värmland Brattfors           42:36      15:54 
  4    Björn Björkroth          OK Djerf                         52:11      25:29 



H50  (12)           

  1    Hans Daniels             Malungs OK Skogsmårdarna         24:20       0:00 
  2    Bent Galborgen           Skaukameratene OL                28:52       4:32 
  3    Stefan Gunnarsson        Kristinehamns OK                 29:55       5:35 
  4    Carl-Göran Strutz        Eds SK                           30:10       5:50 
  5    Alf Larsson              HJS-Vansbro OK                   30:30       6:10 
  6    Jan Gustafsson           Hagaby GoIF                      31:07       6:47 
  7    Stefan Öberg             OK Milan                         33:11       8:51 
  8    Stefan Gustafsson        OK Hällen                        33:14       8:54 
  9    Jonny Johansson          Askersunds OK                    44:28      20:08 
 10    Kennet Olsson            Stora Tuna OK                    59:50      35:30 

       Anders Alama             OK Grane                      ej start            
       Jan Svensson             OK Tyr                        ej start            



H45  (17)           

  1    Leif Helgman             OK Tyr                           26:03       0:00 
  2    Reinert Hallor           OK Tisaren                       29:21       3:18 
  3    Tom Hollowell            OK Tyr                           30:15       4:12 
  4    Mikael Karlsson          Hagaby GoIF                      30:21       4:18 
  5    Jonas Karlsson           OK Tylöskog                      31:53       5:50 
  6    Pär Lundqvist            Kils OK                          32:56       6:53 
  7    Klas Thybeck             Lindebygdens OK                  33:15       7:12 
  8    Jerry Säll               Hagaby GoIF                      33:20       7:17 
  9    Håkan Persson            Laxå OK                          35:20       9:17 
 10    Lars-Olov Ericson        OK Djerf                         36:24      10:21 
 11    Jan Myhlback             Lindebygdens OK                  37:12      11:09 
 12    Jan-Olov Bäck            OK Djerf                         38:01      11:58 
 13    Bertil Johansson         Kristinehamns OK                 39:27      13:24 
 14    Mats Kensby              OK Tyr                           45:19      19:16 
 15    Fredrik Campbell         Almby IK                         60:03      34:00 

       Bo Gustavsson            OK Tylöskog                   Ej godk.            
       Mats Welander            OK Djerf                      ej start            



H45 MOTION  (5)     

  1    Tommy Carlsson           Garphyttans IF                   32:37       0:00 
  2    Jörgen Nilsson           Kristinehamns OK                 34:13       1:36 
  3    Mats Ericsson            Lindebygdens OK                  47:50      15:13 
  4    Johan Karlsson           Askersunds OK                    48:22      15:45 

       Tomas Dömstedt           OK Letstigen                  ej start            



H40  (15)           

  1    Ulf Larsson              Garphyttans IF                   34:25       0:00 
  2    Håkan Blomkvist          Skattkärrs IF                    34:48       0:23 
  3    Pontus Eriksson          Strängnäs-Malmby OL              35:01       0:36 
  4    Ulf Åkerblom             Ulriksbergs IK                   36:18       1:53 
  5    Per Eriksson             Västerbergslagens OL             36:55       2:30 
  6    Patrik Thybeck           Lindebygdens OK                  37:21       2:56 
  7    Stefan Eriksson          OK Älgen                         37:38       3:13 
  8    Håkan Lindberg           OK Djerf                         37:44       3:19 
  9    Stefan Pettersson        Södertälje-Nykvarn OF            38:31       4:06 
 10    Leif Eriksson            OK Milan                         43:42       9:17 
 11    Tomas Vidfelt            Lindebygdens OK                  50:40      16:15 
 12    Niklas Sander            OK Milan                         52:57      18:32 
 13    Kenneth Johansson        Alfta-Ösa OK                     67:49      33:24 

       Vesa Vilppula            IFK Värmland Brattfors        ej start            
       Fredrik Nilsson          KFUM Örebro OK                ej start            



H35  (1)            

  1    Per Ola Thuresson        OK Tylöskog                      65:31       0:00 



H21  (21)           

  1    Stefan Aronsson          KFUM Örebro OK                   34:41       0:00 
  2    Per Lovang               Västerbergslagens OL             35:32       0:51 
  3    Örjan Eriksson           KFUM Örebro OK                   35:50       1:09 
  4    Per Jonhed               KFUM Örebro OK                   36:28       1:47 
  5    Göran Svensson           OK Djerf                         36:53       2:12 
  6    Fredrik Nordström        OK Älgen                         37:04       2:23 
  7    Calle Olsson             KFUM Örebro OK                   37:39       2:58 
  8    Per Håstlund             Almby IK                         37:52       3:11 
  9    Daniel Brohede           OK Älgen                         37:53       3:12 
 10    Christer Alm             Hagaby GoIF                      38:17       3:36 
 11    Erik Göthlin             KFUM Örebro OK                   39:42       5:01 
 12    Marcus Hardt             KFUM Örebro OK                   39:44       5:03 
 13    Mikael Larsson           Skattkärrs IF                    40:53       6:12 
 14    Jonas Bergenfur          OK Älgen                         41:04       6:23 
 15    Ari Hyvönen              KFUM Örebro OK                   45:06      10:25 
 16    Dan-Olof Turesson        Leksands OK                      45:55      11:14 
 17    Lars Halses              Malungs OK Skogsmårdarna         47:13      12:32 
 18    Jonas Ringsgård          OK Roxen                         47:50      13:09 
 19    Mattias Lundberg         Hagaby GoIF                      48:32      13:51 

       Johan Steffansson        HJS-Vansbro OK                ej start            
       Martin Hammarlund        Motala AIF OL                 ej start            



H21 MOTION  (4)     

  1    Lars-Henrik Galborgen    Eds SK                           42:16       0:00 
  2    Jonas Larsson            Degerfors OK                     48:01       5:45 
  3    Per-Martin Svärd         IK Vikings OK                    48:53       6:37 

       Pelle Landfors           Sisu Forshaga SK              Ej godk.            



H18  (3)            

  1    Erik Kvarnström          Kils OK                          33:32       0:00 
  2    Tobias Karlsson          Eds SK                           36:34       3:02 
  3    Johan Strutz             Eds SK                           50:05      16:33 



H16  (12)           

  1    Adam Karlsson            Hagaby GoIF                      21:21       0:00 
  2    Christer Garpenlund      KFUM Örebro OK                   21:47       0:26 
  3    Marcus Jansson           Garphyttans IF                   23:16       1:55 
  4    Anton Helgman            OK Tyr                           24:42       3:21 
  5    Love Sintring            Hagaby GoIF                      25:14       3:53 
  6    Johan Wästberg           OK Milan                         27:33       6:12 
  7    Anton Hallor             OK Tisaren                       28:31       7:10 
  8    Martin Kvarnström        Kils OK                          38:33      17:12 
  9    Thomas Björkroth         OK Djerf                         51:58      30:37 

       Linus Karlsson           Filipstadsbygdens OK            Felst.            
       Johan Peterson           Hagaby GoIF                   ej start            
       Mathias Johansson        KFUM Örebro OK                ej start            



H14  (15)           

  1    Jonas Lindahl            OK Milan                         19:51       0:00 
  2    Sebastian Ekman          Västvärmlands OK                 20:40       0:49 
  3    Tobias Lundberg          Almby IK                         23:10       3:19 
  4    Erik Lindgren            KFUM Örebro OK                   24:17       4:26 
  5    Johannes Uhr             OK Milan                         24:22       4:31 
  6    Sebastian Niittymäki     Hällefors OK                     24:59       5:08 
  7    Martin Ericson           OK Djerf                         27:46       7:55 
  8    Martin Vidfelt           Lindebygdens OK                  29:10       9:19 
  9    Hannes Welander          OK Djerf                         30:12      10:21 
 10    Martin Karlsson          OK Tylöskog                      31:43      11:52 
 11    Pär Wåhlander            Västerbergslagens OL             32:40      12:49 
 12    Alexander Persson        Västerbergslagens OL             33:27      13:36 
 13    Carl Carlsvärd           Almby IK                         34:01      14:10 

       Måns Karlsson            Filipstadsbygdens OK          Ej godk.            
       Oskar Svensson           OK Tyr                        ej start            



H12  (16)           

  1    Jonathan Karlsson        OK Tylöskog                      19:43       0:00 
  2    Filip Jakobsson          Degerfors OK                     21:47       2:04 
  3    Edvin Hultberg           Hagaby GoIF                      25:57       6:14 
  4    Joel Vidfelt             Lindebygdens OK                  27:22       7:39 
  5    Fredrik Regborn          Hagaby GoIF                      31:09      11:26 
  6    Oskar Lambertsson        OK Djerf                         33:03      13:20 
  7    Kristoffer Jacobsson     Eds SK                           33:12      13:29 
  7    Viktor Ivarsson          KFUM Örebro OK                   33:12      13:29 
  9    Oscar Eriksson           Västerbergslagens OL             33:18      13:35 
 10    Mattias Johansson        IFK Värmland Brattfors           37:09      17:26 
 11    Andreas Windefelt        KFUM Örebro OK                   45:35      25:52 
 12    Marcus Östlund           Västerbergslagens OL             47:51      28:08 
 13    Samuel Hörnell           KFUM Örebro OK                   83:22      63:39 

       Jonas Carlsson           Garphyttans IF                Ej godk.            
       Olle Lindgren            KFUM Örebro OK                ej start            
       Oskar Hidén              Hällefors OK                  ej start            



H10  (10)           

  1    Jakob Eriksson           KFUM Örebro OK                   10:19       0:00 
  2    Jakob Fransson           OK Milan                         10:27       0:08 
  3    Per Karlsson             OK Tylöskog                      10:59       0:40 
  4    Elias Landfors           Sisu Forshaga SK                 11:30       1:11 
  5    Robin Svennberg          Degerfors OK                     13:23       3:04 
  6    Simon Dagerbäck          Degerfors OK                     13:32       3:13 
  7    Edvin Ljungström         OK Djerf                         16:33       6:14 
  8    Johannes Niittymäki      Hällefors OK                     22:46      12:27 
  9    Oskar Ivarsson           KFUM Örebro OK                   23:59      13:40 

       Erik Thuresson           OK Tylöskog                   ej start            



D70  (4)            

  1    Britta Daniels           Malungs OK Skogsmårdarna         31:06       0:00 
  2    Gun Helmersson           Lindebygdens OK                  34:00       2:54 
  3    Ruth Nyström             OK Amne                          43:11      12:05 
  4    Berit Lundgren           Boxholm-Mjölby OL                51:06      20:00 



D65  (4)            

  1    Mariann Nilsson          Deje SF                          29:12       0:00 
  2    Eleonor Grönvall         KFUM Örebro OK                   30:09       0:57 
  3    Solweig Karlsson         Filipstadsbygdens OK             46:31      17:19 
  4    Lilian Bengtsson         OK Amne                          62:20      33:08 



D60  (8)            

  1    Birgitta Arlebo          KFUM Örebro OK                   31:49       0:00 
  2    Gunilla Bergman          KFUM Örebro OK                   32:05       0:16 
  3    Elisabet Eriksson        OK Alferna                       36:26       4:37 
  4    Ingrid Jansson           Säterbygdens OK                  43:10      11:21 
  5    Ulla Öhrström            OK Amne                          46:41      14:52 
  6    Lissi Wilhelmsson        Ulriksbergs IK                   54:50      23:01 
  7    Linnéa Hall              OK Amne                          58:07      26:18 

       Britt-Marie Eklöf        OK Milan                      ej start            



D55  (5)            

  1    Lena Jansson             Arboga OK                        31:04       0:00 
  2    Inger Ljungström         OK Djerf                         37:36       6:32 
  3    Gunnel Gillenäs          Kristinehamns OK                 37:57       6:53 
  4    Ingeborg Torris          Malungs OK Skogsmårdarna         38:30       7:26 
  5    Elisabeth Jonsson        Malungs OK Skogsmårdarna         61:21      30:17 



D55 MOTION  (3)     

  1    Yvonne Galborgen         Eds SK                           35:20       0:00 
  2    Ing-Marie Hugosson       KFUM Örebro OK                   39:35       4:15 
  3    Birgit Ljung             OK Gipen                         44:32       9:12 



D50  (4)            

  1    Margareta Wuopio         Västerbergslagens OL             34:54       0:00 
  2    Britt Fredriksson        Filipstadsbygdens OK             35:39       0:45 
  3    Britt Sjögren            Kristinehamns OK                 38:30       3:36 
  4    Barbro Ljungberg         Malungs OK Skogsmårdarna         59:27      24:33 



D45  (10)           

  1    Kerstin Norman           KFUM Örebro OK                   33:24       0:00 
  2    Tone Hollowell           OK Tyr                           33:42       0:18 
  3    Ingrid Kensby            OK Tyr                           34:00       0:36 
  4    Ewa-Liz Hedström-Säll    OK Alferna                       37:27       4:03 
  5    Birgitta Gustafsson      Hagaby GoIF                      41:00       7:36 
  6    Ing-Marie Lindahl        OK Milan                         51:29      18:05 
  7    Carina Hollanti          Garphyttans IF                   54:19      20:55 

       Hanne Jensen             Eds SK                          Felst.            
       Britt-Mari Kvarnström    Kils OK                         Felst.            
       Karin Mood               OK Tyr                        ej start            



D45 MOTION  (2)     

  1    Eva Korkeakoski          OK Milan                         42:33       0:00 
  2    Karin Strutz             Eds SK                           57:08      14:35 



D40  (9)            

  1    Kajsa Holmqvist          Hagaby GoIF                      31:25       0:00 
  2    Tina Helgman             OK Tyr                           32:43       1:18 
  3    Anna-Lena Gustafsson     Gagnefs OK                       35:01       3:36 
  4    Helena Pepa              Hagaby GoIF                      35:36       4:11 
  5    Torun Pahlm              Garphyttans IF                   37:58       6:33 
  6    Monica Hallor            OK Tisaren                       39:54       8:29 
  7    Anna-Lena Sarfve         Filipstadsbygdens OK             43:37      12:12 
  8    Carina Regborn           Hagaby GoIF                      44:24      12:59 

       Susanne Lundberg         Almby IK                      ej start            



D35  (2)            

  1    Gunilla Ahola            OK Djerf                         32:35       0:00 
  2    Anna-Lena Jacobsson      Degerfors OK                     43:45      11:10 



D35 MOTION  (1)     

  1    Ulrica Vidfelt           Lindebygdens OK                  49:25       0:00 



D21  (17)           

  1    Karolina Karlsson        Almby IK                         35:47       0:00 
  2    Anna-Karin Mattsson      Skattkärrs IF                    37:53       2:06 
  3    Teresé Korkeakoski       OK Milan                         43:49       8:02 
  4    Marika Hagelberg         OK Kåre                          44:35       8:48 
  5    Linda Nilsson            Kristinehamns OK                 45:42       9:55 
  6    Anna Jonhed              KFUM Örebro OK                   45:58      10:11 
  7    Charlotte Holm           OK Djerf                         46:10      10:23 
  8    Sofia Carlsson           Lindebygdens OK                  47:25      11:38 
  9    Lina Rööhs               Skattkärrs IF                    50:34      14:47 
 10    Sara Kalander            KFUM Örebro OK                   53:02      17:15 
 11    Linda Lännenmäki         KFUM Örebro OK                   63:29      27:42 
 12    Nina Böe                 KFUM Örebro OK                   64:15      28:28 
 13    Susanne Svahn            KFUM Örebro OK                   64:18      28:31 
 14    Susanne Klockare         OK Tyr                           64:43      28:56 

       Susanne Eriksson         KFUM Örebro OK                  Felst.            
       Anna-Karin Nilsson       Malungs OK Skogsmårdarna      Ej godk.            
       Linda Ryen               OK Djerf                      ej start            



D18  (3)            

  1    Lisa Larsson             Malungs OK Skogsmårdarna         36:15       0:00 
  2    Lisa Westerberg          OK Milan                         45:18       9:03 
  3    Anna Algotson            OK Tylöskog                      48:49      12:34 



D16  (20)           

  1    Karin E. Gustafsson      Hagaby GoIF                      25:59       0:00 
  2    Lovisa Falk              Hagaby GoIF                      26:04       0:05 
  3    Klara Larslin            OK Djerf                         26:23       0:24 
  4    Lovisa Persson           Laxå OK                          27:18       1:19 
  5    Marika Lindahl           OK Milan                         27:33       1:34 
  6    Kristin Carbonnier       KFUM Örebro OK                   28:11       2:12 
  7    Victoria Nilsson         KFUM Örebro OK                   28:45       2:46 
  8    Sandra Boman             Deje SF                          29:25       3:26 
  9    Hanna Larsson            Garphyttans IF                   29:32       3:33 
 10    Anna Lundqvist           Kils OK                          30:45       4:46 
 11    Charlotte Kung           Garphyttans IF                   32:15       6:16 
 11    Frida Fjellström         KFUM Örebro OK                   32:15       6:16 
 13    Veronica Ljungström      OK Djerf                         33:15       7:16 
 14    Anna Carlsén             Hagaby GoIF                      36:36      10:37 
 15    Cecilia Carlsson         Garphyttans IF                   42:51      16:52 

       Moa Berglund             OK Milan                      Ej godk.            
       Malin Lundberg           Almby IK                      ej start            
       Maria Bois               Malungs OK Skogsmårdarna      ej start            
       Therese Westher          OK Djerf                      ej start            
       Malin Pettersson         Södertälje-Nykvarn OF         ej start            



D14  (11)           

  1    Josefine Wallenhammar    Hagaby GoIF                      18:20       0:00 
  2    Linnea Holmqvist         Hagaby GoIF                      19:00       0:40 
  3    Malene Wixner Johansson  Hagaby GoIF                      20:56       2:36 
  4    Louise Gustavsson        KFUM Örebro OK                   21:10       2:50 
  5    Amanda Jacobsson         Degerfors OK                     21:38       3:18 
  6    Eva Gustafsson           Hagaby GoIF                      21:41       3:21 
  7    Hanna Hellsing           Lindebygdens OK                  21:54       3:34 
  8    Sofie Karlsson           OK Djerf                         24:01       5:41 
  9    Louise Winqvist          OK Djerf                         34:06      15:46 

       Frida Karlsson           Hagaby GoIF                   ej start            
       Christina Thuresson      OK Tylöskog                   ej start            



D12  (14)           

  1    Malin Helgman            OK Tyr                           21:21       0:00 
  2    Linnea Landfors          Sisu Forshaga SK                 25:36       4:15 
  3    Ellinor Eriksson         KFUM Örebro OK                   26:31       5:10 
  4    Ebba Ekman               Västvärmlands OK                 27:49       6:28 
  5    Hanna Wedin              Almby IK                         27:52       6:31 
  6    Nina Hallor              OK Tisaren                       27:57       6:36 
  7    Wilma Holmqvist          Hagaby GoIF                      29:11       7:50 
  8    Elin Lindberg            OK Djerf                         31:10       9:49 
  9    Kristina Carlqvist       OK Djerf                         34:46      13:25 
 10    Jessica Korkeakoski      OK Milan                         35:00      13:39 
 11    Cecilia Boman            Deje SF                          36:45      15:24 
 12    Fanny Uhr                OK Milan                         38:10      16:49 
 13    Amanda Johansson         Kristinehamns OK                 44:02      22:41 

       Linn Lundqvist           Almby IK                      Ej godk.            



D10  (7)            

  1    Maria Gustafsson         Hagaby GoIF                       9:46       0:00 
  2    Lisa Eriksson            Strängnäs-Malmby OL              10:46       1:00 
  3    Matilda Eriksson         Västerbergslagens OL             11:07       1:21 
  4    Alice Persson            Västerbergslagens OL             12:18       2:32 
  5    Emma Östlund             Västerbergslagens OL             15:27       5:41 
  6    Saga Sander              OK Milan                         15:34       5:48 
  7    Malin Johansson          IFK Värmland Brattfors           16:14       6:28 



U4  (2)             

  1    Gustav Stenquist         Gagnefs OK                       30:06       0:00 

       Katrin Nordblad          Filipstadsbygdens OK          Ej godk.            



U3  (6)             

  1    Oskar Jensen             Eds SK                           27:27       0:00 
  2    Pär Stenquist            Gagnefs OK                       30:12       2:45 
  3    Andreas Jakobsson        Eds SK                           31:17       3:50 
  4    Martin Edman             Eds SK                           38:46      11:19 
  5    Lisa Viktorsson          Eds SK                           40:47      13:20 
  6    Anton Lazarides          Eds SK                           47:51      20:24 



U2  (11)            

  1    Anna Eriksson            Strängnäs-Malmby OL              10:49       0:00 
  2    Annie Hidén              Hällefors OK                     14:02       3:13 
  3    Andreas Niittymäki       Hällefors OK                     15:35       4:46 
  4    Sanna Fredriksson        Degerfors OK                     17:16       6:27 
  5    Linnea Palonen           Degerfors OK                     17:20       6:31 
  6    Arvid Riemer             Degerfors OK                     17:49       7:00 
  7    Johanna Berglund         Hällefors OK                     18:00       7:11 
  8    Björg Walter             Hällefors OK                     18:52       8:03 
  9    Fredrik Wunder           Degerfors OK                     22:26      11:37 
  9    Johan Nilsson            Degerfors OK                     22:26      11:37 

       Tilda Fransson           OK Milan                      ej start            



U1  (3)             

  1    Hanna Zander             Hällefors OK                     13:54       0:00 
  2    Albin Andersson          Ulriksbergs IK                   15:48       1:54 
  3    Andrine Svensson         OK Djerf                         15:59       2:05 



INSKOLNING  (9)     

       Ella Hidén               Hällefors OK                     Godk.            
       Heidi Walter             Hällefors OK                     Godk.            
       Johan Bjernhed Nordahl   Klubb 90002                      Godk.            
       Maja Eriksson            Strängnäs-Malmby OL              Godk.            
       Elin Blomkvist           Skattkärrs IF                    Godk.            
       Mikaela Hörnell          KFUM Örebro OK                   Godk.            
       Tobias Mill              Hällefors OK                     Godk.            
       Tobias Johansson         IFK Värmland Brattfors           Godk.            
       Vilgot Wetterskoog       Hällefors OK                     Godk.            



Öppen 2  (2)        

  1    Alexander Sunesson       OK Djerf                         12:27       0:00 
  2    Sara Kerttu Åkerman      Stenungsunds OK                  26:47      14:20 



Öppen 3  (6)        

  1    Kristina Landfors        Sisu Forshaga SK                 29:38       0:00 
  2    Peter Östlund            Västerbergslagens OL             32:20       2:42 
  3    Anna Lindéus             Hagaby GoIF                      37:19       7:41 
  4    Henrik Sandberg          Klubb 90002                      37:23       7:45 
  5    Gert Lindén              Almby IK                         44:35      14:57 
  6    Ann Holmqvist            Almby IK                         45:23      15:45 



Öppen 4  (12)       

  1    Andreas Hidén            Hällefors OK                     20:31       0:00 
  2    Filip Söderlund          OK Milan                         22:54       2:23 
  3    Lotta Fransson           OK Milan                         25:40       5:09 
  4    Lars Hugosson            KFUM Örebro OK                   26:23       5:52 
  5    Eva Norblad              Filipstadsbygdens OK             31:59      11:28 
  6    Lisbeth Larsson          HJS-Vansbro OK                   32:01      11:30 
  7    Rebaz Burhan Hussein     Askersunds OK                    33:13      12:42 
  8    Sandra Kalln             OK Djerf                         35:31      15:00 
  9    Stina Lindberg           OK Djerf                         35:49      15:18 
 10    Emma Johansson           Kristinehamns OK                 35:52      15:21 
 11    Victoria Lindberg        OK Djerf                         35:53      15:22 
 12    Jack Perez               KFUM Örebro OK                   48:10      27:39 



Öppen 5  (8)        

  1    Mikael Larsin            OK Djerf                         24:21       0:00 
  2    Mattias Modin            SK Örnen                         26:54       2:33 
  3    Catarina Carlqvist       OK Djerf                         31:21       7:00 
  4    Leif Hörnell             KFUM Örebro OK                   32:32       8:11 
  5    Erik Flodin              Finspångs SOK                    33:48       9:27 
  6    Leif Carslsson           IFK Värmland Brattfors           34:17       9:56 
  7    Bo Winqvist              OK Djerf                         34:54      10:33 
  8    Magnus Windefelt         KFUM Örebro OK                   38:29      14:08 



Öppen 7  (15)       

  1    Peter Erisson            KFUM Örebro OK                   26:39       0:00 
  2    Anna-Birgitta Gustavsson OK Tylöskog                      28:04       1:25 
  3    Kjell Gustavsson         OK Järnbärarna                   29:11       2:32 
  4    Lennart Lindgren         OK Järnbärarna                   30:02       3:23 
  5    Lars Arlebo              KFUM Örebro OK                   32:29       5:50 
  6    Katarina Norlberg        Eds SK                           35:00       8:21 
  7    Hans Jonhed              KFUM Örebro OK                   36:47      10:08 
  8    Anders Holmberg          Lindebygdens OK                  38:30      11:51 
  9    Hans Wester              OK Järnbärarna                   39:09      12:30 
 10    Ann Hyvönen              Skattkärrs IF                    41:20      14:41 
 11    Sven-Åke Modin           Deje SF                          41:37      14:58 
 12    Sören Svensson           IFK Värmland Brattfors           42:05      15:26 
 13    Anne Eriksson            KFUM Örebro OK                   43:48      17:09 
 14    Paavo Jussila            Filipstadsbygdens OK             44:48      18:09 
 15    Lena Lindgren            OK Järnbärarna                   51:52      25:13 



Öppen 9  (10)       

  1    Johan Lundmark           KFUM Örebro OK                   35:59       0:00 
  2    Jörgen Ekman             Västvärmlands OK                 36:51       0:52 
  3    Björn Lindgren           KFUM Örebro OK                   43:01       7:02 
  4    Joakim Dahlberg          I 3 IF                           44:06       8:07 
  5    Kenneth Ljungström       OK Djerf                         48:19      12:20 
  6    Karin Sköldberg          Garphyttans IF                   54:04      18:05 
  7    Jonas Leander            Lerums SOK                       55:21      19:22 
  8    Karin Wedin              Almby IK                         57:58      21:59 
  9    Stefan Wedin             Almby IK                         58:43      22:44 
 10    Per Nordahl              Domnarvets GOIF                  60:42      24:43