Hemsidor i Idrottonline stängs ner 2022-12-31. Läs mer
Hoppa till sidans innehåll

Funktionärsförteckning


Grupp  Förnman  Efternamn  st.lek fre lör sön
Förbundskontrollant /Jury Gunnar Holm m      
Förbundskontrollant /Jury Tommy Bäckström        
Jury  Andreas  Thornell         
             
Tävlingsledare Lasse  Ahlkvist  l fredag lördag söndag
             
Funktionärsansvarig Willy Berggren xl fredag lördag söndag
             
Områdesansvarig Henrik  Balkander  l fredag lördag söndag
             
Läkare  Petter  Malmborg l   lördag  
Sjukvård  Patrik Rosencrantz xl   lördag söndag
Sjukvård  Stine  Tomb xs   lördag söndag
             
El-ansvarig Kenneth  Göth m fredag    
             
Speaker Lennart  Juhlin l   lördag söndag
             
Regi Åström Ingvar l   lördag söndag
             
Fotograf Liedberg Niclas l   lördag söndag
             
Banansvarig Peter  Wikström  l fredag lördag söndag
Banan-sjukvård Lasse  Broden l   lördag  
Banan Viktor  Munkhammar m   lördag  
Banan Madeleine  Olsson l   lördag söndag
Banan Alexander  Persson m   lördag söndag
Banan Owe  Wahlqvist xl   lördag söndag
Banan  Lars  Abrahmsen l   lördag söndag
Banan  Torkel  Andersson xl   lördag söndag
Banan Henrik Attersand l   lördag söndag
Banan  Mats  Edlund  m   lördag söndag
Banan  Barn  Edlund  s   lördag söndag
Banan  Kent  Granlund m   lördag söndag
Banan  Mattias Lindberg l   lördag söndag
Banan  Ingela  Molin m   lördag söndag
Banan - Rivning Rickard Pell       söndag
Banan Peter Gustafsson m   lördag söndag
Banan Anders  Ingard m   lördag ?
Banan Bengt  Lidberg m fredag lördag söndag
Banan Håkan  Lindoff xl   lördag söndag
Banan  1 KM  Gunnar Wärngård l   lördag söndag
Banan-Bygg /Vätska  Christer  Björkman xl fredag lördag söndag
Banan-Bygg /Vätska  Kjell Hägglund l fredag lördag söndag
Banan-Bygg /Vätska  Mats Jedemo m   lördag söndag
Banan-Bygg /Vätska  Henrik  Karlsson l   lördag söndag
Banan-Bygg Bengt  Lundgren   fredag    
Banan-Bygg Bengt  Liedberg m fredag lördag söndag
             
Kiosk  Ulrika Hellberg s   lördag söndag
Kiosk  Karin Österberg xs   lördag söndag
Kiosk  Marie-Louise Wästergran m   lördag söndag
Kiosk  Birgitta Granlund m   lördag söndag
Kiosk  Eva  Purvin s   lördag söndag
Kiosk  Frida Retsloff xs   lördag söndag
Kiosk  Jasmin Sabir-Tairbahre xs     söndag
             
Målet  Pär Holm  m   lördag söndag
Målet Tommy  Capocci l   lördag söndag
Målet Johan  Helander l   lördag söndag
Målet Niklas  Häggström l   lördag söndag
Målet Fredrik Karlsson l   lördag söndag
Målet Johan Klinteskog m     söndag
Målet Jan  Lindelöw m   lördag söndag
Målet Erik  Lycken l     söndag
Målet Joakim  Löfwing l fredag lördag  
Målet  Lennart  Bresky m     söndag
Målet  Lars  Höglund xl   lördag söndag
Målet  Erik  Isaksson  m   lördag söndag
Målet  Magnus  Molin xl   lördag söndag
Målet  Per Molin xl   lördag söndag
Målet  Erik Nordström l   lördag söndag
Målet  Jörgen  Retsloff l   lördag söndag
Målet  Fredrik Åkerlind l   lördag söndag
Målet -prisinformatör  Anders  Börjesson xl   lördag söndag
             
Ordinansansvarig Lasse  Höckerstrand  xl   lördag söndag
Ordinans Helene  Jonsson  s   lördag söndag
Ordinans Christer  Karlsson l   lördag söndag
Ordinans Elin  Jonsson  s   lördag söndag
             
Press  Lars-Erik  Liljebäck l   lördag söndag
Press  Janne  Magnusson  xl   lördag söndag
             
             
Scen  Peter Häggström m   lördag söndag
Scen  Linn Hellstrand xs fredag lördag söndag
Scen  Sofia  Hellberg Jonsen xs   lördag söndag
Scen  Ulrika Jakobsson s   lördag  
Scen  Sandra Höckerstrand s   lördag söndag
Scen (musik) Esbjörn Backlund       söndag
             
             
Sekretariat  Lars  Andersson xl fredag lördag söndag
Sekretariat  Curre  Andersson l   lördag söndag
Sekretariat  Stefan  Eneroth l   lördag  
Sekretariat  Gunnar  Olausson  l   lördag söndag
             
Nummerlapp/Efteranm. Pia  Andersson l fredag lördag söndag
Nummerlapp/Efteranm. Tove Tengvall s   lördag söndag
Nummerlapp/Efteranm. Jesper  Jonsson l   lördag söndag
             
Starter Lasse  Ahlkvist  l fredag lördag söndag
Starter Roger Karlsson xl   lördag söndag
Starter Bosse Wallsten m   lördag söndag
             
Starten Michael Forss xl   lördag söndag
Starten Håkan  Lindorff l   lördag söndag
Starten Mats  Åberg  m   lördag söndag
Starten Annika  Grönros  s   lördag söndag
Starten Peter  Linjo      lördag  
Starten Emma  Forss s     söndag
Starten Sofia  Linjo xs     söndag
Starten Karl-Henrik  Linnhag m   lördag  
Starten Stina  Åberg xs     söndag
Starten Inger  Holmqvist  s     söndag
             
Värdansvar  Anita  Sabir  s   lördag söndag
Värd Nicole Hampton xs   lördag söndag
Värd Linus Apell Skjutar m     söndag
Värd Elsa Höglund        söndag
Värd David  Tholander       söndag
             
Bevakning fre-lör Gunnar  Wärngård    fredag    
Bevakning fre-lör Kompis  Wärngård    fredag    
Bevakning lör-sön Rain  Kallaste      lördag  
Bevakning lör-sön Linus  Wigert      lördag  
Uppdaterad: 23 APR 2009 17:22 Skribent: Henrik Balkander

 

Tävlingens Egna sponsorer

 

 

 

SFIF sponsorer: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Hammarby IF Friidrott - Friidrott
Enskede Idrottsplats, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Besöksadress:
Enskede IP, Enskedevägen 95
12263 Enskede

Kontakt:
Tel: 086480320
E-post: info@hammarbyfriidro...