Hoppa till sidans innehåll

Resultat 9/8


 

Här finns resultatet från Hannes träning vid Ekön onsdagen den 9/8. Sträcktiderna finns längre ned på sidan.

Resultat – Tränigstävling 2017-08-08, Hannes Carlsson.

2017-08-09
BANA A, 3910 m. (6/6) Tid Efter Bomtid
1. Andreas Hellgren Hammarkinds OK 41:11 00:00
2. Fredrik Urberg Hammarkinds OK 45:52 +4:41 01:26
3. Mats Rosander Finspång SOK 47:32 +6:21 04:07
4. Peter Njord Hammarkinds OK 57:32 +16:21 03:15
5. Albin Pettersson Hammarkinds OK 1:13:40 +32:29 17:39
6. Jörgen Askbrink Hammarkinds OK 1:14:44 +33:33 14:55
BANA B, 3370 m. (4/4) Tid Efter Bomtid
1. Lennart Kjellgren Ljusdals OK 50:45 04:21
2. Johan Flyxén Hammarkinds OK 1:00:59 +10:14 11:59
3. Pernilla Österström Hammarkinds OK 1:07:12 +16:27 19:11
4. Lena Rosander Finspång SOK 1:09:15 +18:30 12:40
BANA C, 2010 m. (6/6) Tid Efter Bomtid
1. Melker Österström Hammarkinds OK 22:51 01:27
2. Lina Engstrand Hammarkinds OK 25:40 +2:49 03:38
3. Anders Kling Hammarkinds OK 28:11 +5:20 01:50
4. Sivert Urberg Hammarkinds OK 35:23 +12:32 05:10
5. Ronny Lobenius Hammarkinds OK 39:47 +16:56 02:10
6. Håkan Thander Hammarkinds OK 40:13 +17:22 03:31
BANA D, 1840 m. (5/5) Tid Efter Bomtid
1. Edvin Flyxén Hammarkinds OK 25:20 00:55
1. Moa Tingström Hammarkinds OK 25:20 00:52
3. Eva Lobenius Hammarkinds OK 38:06 +12:46 06:05
4. Kristina Hjelm Klubblös 38:07 +12:47 06:09
5. Bodil Thander Klubblös 38:09 +12:49 06:34

Skapad av MeOS 3.1.316 (Beta 1): 2017-08-10 07:29:37

Resultat – Tränigstävling 2017-08-08, Hannes Carlsson.

2017-08-09
BANA A, 3910 m. (6/6) Tid Efter
1. Andreas Hellgren Hammarkinds OK 41:11
  1:12 (1:12) 0:58 (2:10) 1:44 (3:54) 2:47 (6:41) 1:47 (8:28) 4:48 (13:16) 1:18 (14:34)
  2:30 (17:04) 5:04 (22:08) 1:22 (23:30) 2:10 (25:40) 1:19 (26:59) 1:19 (28:18) 2:18 (30:36)
  1:36 (32:12) 1:29 (33:41) 0:55 (34:36) 2:34 (37:10) 2:08 (39:18) 0:52 (40:10) 1:01 (41:11)
2. Fredrik Urberg Hammarkinds OK 45:52 +4:41
  1:10 (1:10) 1:11 (2:21) 1:52 (4:13) 2:56 (7:09) 1:51 (9:00) 5:30 (14:30) 1:04 (15:34)
  3:08 (18:42) 5:59 (24:41) 1:34 (26:15) 1:57 (28:12) 1:26 (29:38) 1:04 (30:42) 2:36 (33:18)
  2:12 (35:30) 1:44 (37:14) 1:02 (38:16) 2:56 (41:12) 2:46 (43:58) 0:42 (44:40) 1:12 (45:52)
3. Mats Rosander Finspång SOK 47:32 +6:21
  1:22 (1:22) 0:50 (2:12) 1:56 (4:08) 3:11 (7:19) 1:58 (9:17) 5:20 (14:37) 1:01 (15:38)
  6:21 (21:59) 4:42 (26:41) 1:23 (28:04) 1:57 (30:01) 1:29 (31:30) 1:13 (32:43) 3:16 (35:59)
  1:18 (37:17) 1:40 (38:57) 1:08 (40:05) 2:50 (42:55) 2:22 (45:17) 1:02 (46:19) 1:13 (47:32)
4. Peter Njord Hammarkinds OK 57:32 +16:21
  1:23 (1:23) 1:18 (2:41) 2:28 (5:09) 4:03 (9:12) 2:02 (11:14) 6:07 (17:21) 1:16 (18:37)
  5:14 (23:51) 6:43 (30:34) 1:40 (32:14) 2:39 (34:53) 1:50 (36:43) 2:29 (39:12) 3:25 (42:37)
  2:14 (44:51) 1:53 (46:44) 1:57 (48:41) 3:34 (52:15) 3:01 (55:16) 0:47 (56:03) 1:29 (57:32)
5. Albin Pettersson Hammarkinds OK 1:13:40 +32:29
  1:13 (1:13) 1:25 (2:38) 3:15 (5:53) 3:42 (9:35) 3:03 (12:38) 23:18 (35:56) 1:26 (37:22)
  3:07 (40:29) 6:47 (47:16) 2:38 (49:54) 2:31 (52:25) 1:45 (54:10) 1:44 (55:54) 3:30 (59:24)
  2:22 (1:01:46) 1:52 (1:03:38) 1:37 (1:05:15) 3:21 (1:08:36) 3:36 (1:12:12) 0:31 (1:12:43) 0:57 (1:13:40)
6. Jörgen Askbrink Hammarkinds OK 1:14:44 +33:33
  1:17 (1:17) 1:39 (2:56) 2:54 (5:50) 4:00 (9:50) 3:19 (13:09) 19:48 (32:57) 3:34 (36:31)
  3:53 (40:24) 6:52 (47:16) 2:32 (49:48) 2:33 (52:21) 2:01 (54:22) 1:48 (56:10) 3:30 (59:40)
  2:12 (1:01:52) 2:02 (1:03:54) 1:19 (1:05:13) 3:39 (1:08:52) 3:14 (1:12:06) 1:19 (1:13:25) 1:19 (1:14:44)
BANA B, 3370 m. (4/4) Tid Efter
1. Lennart Kjellgren Ljusdals OK 50:45
  1:14 (1:14) 1:21 (2:35) 2:20 (4:55) 3:34 (8:29) 2:12 (10:41) 8:58 (19:39) 1:52 (21:31)
  3:49 (25:20) 6:22 (31:42) 2:03 (33:45) 2:51 (36:36) 2:03 (38:39) 1:21 (40:00) 4:10 (44:10)
  2:20 (46:30) 2:05 (48:35) 2:10 (50:45)
2. Johan Flyxén Hammarkinds OK 1:00:59 +10:14
  1:19 (1:19) 1:48 (3:07) 5:28 (8:35) 4:07 (12:42) 2:19 (15:01) 16:14 (31:15) 1:05 (32:20)
  3:56 (36:16) 8:27 (44:43) 2:17 (47:00) 2:15 (49:15) 1:45 (51:00) 1:13 (52:13) 3:10 (55:23)
  2:03 (57:26) 1:57 (59:23) 1:36 (1:00:59)
3. Pernilla Österström Hammarkinds OK 1:07:12 +16:27
  1:05 (1:05) 2:02 (3:07) 6:14 (9:21) 13:10 (22:31) 1:28 (23:59) 7:25 (31:24) 2:11 (33:35)
  7:41 (41:16) 7:00 (48:16) 2:03 (50:19) 2:39 (52:58) 1:19 (54:17) 1:32 (55:49) 6:06 (1:01:55)
  1:42 (1:03:37) 1:57 (1:05:34) 1:38 (1:07:12)
4. Lena Rosander Finspång SOK 1:09:15 +18:30
  2:15 (2:15) 1:23 (3:38) 2:47 (6:25) 4:02 (10:27) 2:26 (12:53) 9:27 (22:20) 3:44 (26:04)
  4:36 (30:40) 8:36 (39:16) 2:25 (41:41) 9:25 (51:06) 2:14 (53:20) 3:40 (57:00) 4:08 (1:01:08)
  2:15 (1:03:23) 2:50 (1:06:13) 3:02 (1:09:15)
BANA C, 2010 m. (6/6) Tid Efter
1. Melker Österström Hammarkinds OK 22:51
  0:32 (0:32) 1:51 (2:23) 2:13 (4:36) 2:11 (6:47) 2:23 (9:10) 1:17 (10:27) 2:53 (13:20)
  3:58 (17:18) 2:02 (19:20) 1:15 (20:35) 1:12 (21:47) 1:04 (22:51)
2. Lina Engstrand Hammarkinds OK 25:40 +2:49
  0:29 (0:29) 1:32 (2:01) 2:38 (4:39) 2:12 (6:51) 1:33 (8:24) 0:56 (9:20) 7:02 (16:22)
  3:27 (19:49) 2:29 (22:18) 0:59 (23:17) 1:17 (24:34) 1:06 (25:40)
3. Anders Kling Hammarkinds OK 28:11 +5:20
  0:44 (0:44) 2:08 (2:52) 2:47 (5:39) 3:29 (9:08) 2:00 (11:08) 1:00 (12:08) 3:56 (16:04)
  4:27 (20:31) 2:31 (23:02) 1:29 (24:31) 1:46 (26:17) 1:54 (28:11)
4. Sivert Urberg Hammarkinds OK 35:23 +12:32
  1:06 (1:06) 2:08 (3:14) 6:31 (9:45) 3:49 (13:34) 2:24 (15:58) 1:10 (17:08) 4:25 (21:33)
  5:32 (27:05) 2:46 (29:51) 1:43 (31:34) 2:00 (33:34) 1:49 (35:23)
5. Ronny Lobenius Hammarkinds OK 39:47 +16:56
  0:53 (0:53) 3:39 (4:32) 4:14 (8:46) 4:24 (13:10) 3:32 (16:42) 1:52 (18:34) 5:54 (24:28)
  6:13 (30:41) 2:54 (33:35) 1:47 (35:22) 2:19 (37:41) 2:06 (39:47)
6. Håkan Thander Hammarkinds OK 40:13 +17:22
  1:12 (1:12) 3:42 (4:54) 4:08 (9:02) 4:37 (13:39) 3:23 (17:02) 1:54 (18:56) 6:03 (24:59)
  5:58 (30:57) 3:00 (33:57) 1:47 (35:44) 2:18 (38:02) 2:11 (40:13)
BANA D, 1840 m. (5/5) Tid Efter
1. Edvin Flyxén Hammarkinds OK 25:20
  1:22 (1:22) 2:52 (4:14) 3:21 (7:35) 3:25 (11:00) 2:58 (13:58) 5:30 (19:28) 2:24 (21:52)
  1:39 (23:31) 1:49 (25:20)
1. Moa Tingström Hammarkinds OK 25:20
  1:21 (1:21) 2:58 (4:19) 3:13 (7:32) 3:24 (10:56) 3:03 (13:59) 5:28 (19:27) 2:25 (21:52)
  1:39 (23:31) 1:49 (25:20)
3. Eva Lobenius Hammarkinds OK 38:06 +12:46
  1:47 (1:47) 4:04 (5:51) 5:44 (11:35) 6:57 (18:32) 4:34 (23:06) 4:34 (27:40) 3:47 (31:27)
  2:23 (33:50) 4:16 (38:06)
4. Kristina Hjelm Klubblös 38:07 +12:47
  1:47 (1:47) 4:11 (5:58) 5:46 (11:44) 7:08 (18:52) 4:22 (23:14) 4:33 (27:47) 4:03 (31:50)
  2:06 (33:56) 4:11 (38:07)
5. Bodil Thander Klubblös 38:09 +12:49
  1:45 (1:45) 4:13 (5:58) 5:41 (11:39) 7:30 (19:09) 4:03 (23:12) 4:38 (27:50) 4:00 (31:50)
  2:05 (33:55) 4:14 (38:09)

Skapad av MeOS 3.1.316 (Beta 1): 2017-08-10 07:24:48

Uppdaterad: 14 AUG 2017 15:43 Skribent: Andreas Hellgren
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Hammarkinds OK - Orientering
Fredrik Urberg, Stationsvägen 12
61040 Gusum

Besöksadress:
Banvallsstugan
61532 Valdemarsvik

Kontakt:
Tel: 0703086455
E-post: This is a mailto link

Se all info