Resultat – NOK-träning 20140722, Fredrik Urberg

2014-07-22
Klass A 6300 m. (1/1) Tid Efter
1. Robbin Kantarp Ärla IF 46:20
  2:57 (2:57) 0:35 (3:32) 3:27 (6:59) 2:19 (9:18) 1:58 (11:16) 2:29 (13:45) 3:39 (17:24)
  1:24 (18:48) 1:13 (20:01) 3:58 (23:59) 1:26 (25:25) 7:26 (32:51) 2:15 (35:06) 2:23 (37:29)
  3:25 (40:54) 2:50 (43:44) 2:36 (46:20)
Klass B 4800 m. (6/6) Tid Efter
1. Erik Kjellgren Hammarkinds OK 49:58
  3:10 (3:10) 1:38 (4:48) 7:52 (12:40) 2:10 (14:50) 1:36 (16:26) 5:00 (21:26) 2:11 (23:37)
  6:52 (30:29) 4:40 (35:09) 3:10 (38:19) 3:58 (42:17) 4:13 (46:30) 3:28 (49:58)
2. Andreas Hellgren Hammarkinds OK 53:05 +3:07
  3:18 (3:18) 2:10 (5:28) 7:15 (12:43) 3:21 (16:04) 2:19 (18:23) 6:16 (24:39) 2:03 (26:42)
  6:25 (33:07) 4:35 (37:42) 3:23 (41:05) 4:05 (45:10) 4:22 (49:32) 3:33 (53:05)
3. Emma Andersson Ärla IF 53:35 +3:37
  3:46 (3:46) 1:46 (5:32) 6:51 (12:23) 2:06 (14:29) 1:38 (16:07) 6:11 (22:18) 2:33 (24:51)
  6:09 (31:00) 5:44 (36:44) 3:24 (40:08) 4:54 (45:02) 4:44 (49:46) 3:49 (53:35)
4. Marcus Henriksson Linköpings OK 59:04 +9:06
  3:43 (3:43) 2:20 (6:03) 8:31 (14:34) 2:33 (17:07) 2:06 (19:13) 6:12 (25:25) 3:00 (28:25)
  6:52 (35:17) 5:18 (40:35) 4:02 (44:37) 4:58 (49:35) 4:57 (54:32) 4:32 (59:04)
5. Peter Stenbäck IFK Norrköpings OK 1:15:11 +25:13
  5:33 (5:33) 2:19 (7:52) 13:55 (21:47) 3:02 (24:49) 2:17 (27:06) 7:23 (34:29) 4:08 (38:37)
  7:35 (46:12) 5:05 (51:17) 4:59 (56:16) 8:00 (1:04:16) 5:27 (1:09:43) 5:28 (1:15:11)
6. Gustav Zackrisson Hammarkinds OK 1:33:18 +43:20
  8:39 (8:39) 4:17 (12:56) 14:06 (27:02) 3:38 (30:40) 6:32 (37:12) 6:59 (44:11) 3:15 (47:26)
  11:23 (58:49) 4:50 (1:03:39) 8:11 (1:11:50) 9:04 (1:20:54) 7:21 (1:28:15) 5:03 (1:33:18)
Klass C 3600 m. (4/4) Tid Efter
1. Jonny Wallinge OK Kolmården 50:29
  2:56 (2:56) 1:49 (4:45) 4:36 (9:21) 5:19 (14:40) 7:46 (22:26) 6:12 (28:38) 7:26 (36:04)
  7:52 (43:56) 6:33 (50:29)
2. Krister Lundblad Hammarkinds OK 54:00 +3:31
  3:01 (3:01) 1:43 (4:44) 4:48 (9:32) 6:28 (16:00) 8:22 (24:22) 7:23 (31:45) 8:09 (39:54)
  6:11 (46:05) 7:55 (54:00)
3. Sven-Erik Jonsson Hammarkinds OK 59:58 +9:29
  4:42 (4:42) 1:52 (6:34) 4:44 (11:18) 6:14 (17:32) 7:58 (25:30) 6:09 (31:39) 9:49 (41:28)
  11:43 (53:11) 6:47 (59:58)
4. Jenny Karlsson Hammarkinds OK 1:10:49 +20:20
  6:09 (6:09) 1:47 (7:56) 11:07 (19:03) 4:55 (23:58) 9:08 (33:06) 8:05 (41:11) 15:36 (56:47)
  7:44 (1:04:31) 6:18 (1:10:49)
Klass D 3400 m. (3/3) Tid Efter
1. Maria Engqvist Hammarkinds OK 41:34
  2:49 (2:49) 4:20 (7:09) 4:26 (11:35) 7:46 (19:21) 5:14 (24:35) 1:44 (26:19) 10:21 (36:40)
  4:54 (41:34)
2. Martin Zackrisson Hammarkinds OK 59:42 +18:08
  3:19 (3:19) 6:51 (10:10) 7:13 (17:23) 13:56 (31:19) 3:46 (35:05) 2:51 (37:56) 12:39 (50:35)
  9:07 (59:42)
3. Lennart Kjellgren Hammarkinds OK 1:00:05 +18:31
  3:15 (3:15) 7:04 (10:19) 7:03 (17:22) 13:50 (31:12) 3:42 (34:54) 3:06 (38:00) 12:20 (50:20)
  9:45 (1:00:05)
Klass E 2400 m. (5/5) Tid Efter
1. Åke Hermansson Hammarkinds OK 29:43
  3:17 (3:17) 1:44 (5:01) 5:55 (10:56) 6:06 (17:02) 2:11 (19:13) 3:45 (22:58) 1:35 (24:33)
  5:10 (29:43)
2. Ragnar Levander Hammarkinds OK 32:20 +2:37
  5:49 (5:49) 1:55 (7:44) 5:41 (13:25) 6:10 (19:35) 1:56 (21:31) 3:45 (25:16) 1:39 (26:55)
  5:25 (32:20)
3. Agneta Kjellgren Hammarkinds OK 1:05:30 +35:47
  5:15 (5:15) 3:38 (8:53) 8:46 (17:39) 19:18 (36:57) 10:17 (47:14) 9:08 (56:22) 2:27 (58:49)
  6:41 (1:05:30)
4. Ingela Zackrisson Hammarkinds OK 1:06:25 +36:42
  5:08 (5:08) 3:45 (8:53) 8:46 (17:39) 19:24 (37:03) 10:08 (47:11) 8:51 (56:02) 2:46 (58:48)
  7:37 (1:06:25)
5. Melker Zackrisson Hammarkinds OK 1:06:45 +37:02
  5:10 (5:10) 3:45 (8:55) 8:56 (17:51) 18:35 (36:26) 10:39 (47:05) 9:01 (56:06) 2:31 (58:37)
  8:08 (1:06:45)

Skapad av MeOS 3.1.316 (Beta 1): 2014-08-03 20:19:47