Resultat – Träningstävling 2014-07-31, Åke Hermansson

2014-07-31
Klass A, 4800 m. (7/7) Tid Efter
1. Michael Wehlin SNO 42:03
  0:44 (0:44) 8:00 (8:44) 2:17 (11:01) 1:22 (12:23) 7:42 (20:05) 1:07 (21:12) 1:05 (22:17)
  1:59 (24:16) 3:57 (28:13) 2:03 (30:16) 3:52 (34:08) 2:03 (36:11) 0:34 (36:45) 0:58 (37:43)
  3:10 (40:53) 1:10 (42:03)
2. Johan Whelin Skogspojkarnas OK 43:11 +1:08
  0:44 (0:44) 9:35 (10:19) 2:06 (12:25) 1:14 (13:39) 5:41 (19:20) 2:05 (21:25) 1:08 (22:33)
  2:46 (25:19) 4:53 (30:12) 1:53 (32:05) 3:24 (35:29) 1:55 (37:24) 0:41 (38:05) 0:55 (39:00)
  3:04 (42:04) 1:07 (43:11)
3. Marie Morlon OK Eken 47:03 +5:00
  0:43 (0:43) 10:04 (10:47) 2:45 (13:32) 1:23 (14:55) 6:05 (21:00) 2:22 (23:22) 1:13 (24:35)
  2:08 (26:43) 5:29 (32:12) 2:10 (34:22) 3:59 (38:21) 2:21 (40:42) 0:31 (41:13) 1:11 (42:24)
  3:25 (45:49) 1:14 (47:03)
4. Fredrik Urberg Hammarkinds OK 1:04:09 +22:06
  1:05 (1:05) 9:45 (10:50) 3:32 (14:22) 2:17 (16:39) 9:39 (26:18) 1:57 (28:15) 1:31 (29:46)
  2:54 (32:40) 11:27 (44:07) 3:35 (47:42) 4:52 (52:34) 2:42 (55:16) 1:00 (56:16) 1:47 (58:03)
  4:18 (1:02:21) 1:48 (1:04:09)
5. Anders Bockgård 1:08:19 +26:16
  1:42 (1:42) 11:59 (13:41) 3:13 (16:54) 2:48 (19:42) 8:44 (28:26) 2:32 (30:58) 2:26 (33:24)
  3:04 (36:28) 10:06 (46:34) 3:30 (50:04) 5:52 (55:56) 4:06 (1:00:02) 0:50 (1:00:52) 1:32 (1:02:24)
  4:23 (1:06:47) 1:32 (1:08:19)
  Anita Whelin Skogspojkarnas OK -
  - (-) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-)
  - (-) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-)
  - (-) - (-)
  Jenny Karlsson Hammarkinds OK Felst.
  1:20 (1:20) 13:44 (15:04) - (-) - (50:35) 9:48 (1:00:23) 6:13 (1:06:36) 10:10 (1:16:46)
  4:53 (1:21:39) 8:01 (1:29:40) 5:45 (1:35:25) 6:56 (1:42:21) - (-) - (-) - (-)
  - (-) - (1:46:01)
Klass B, 3750 m. (6/6) Tid Efter
1. Björn Hermansson klubblös 39:55
  5:53 (5:53) 5:32 (11:25) 2:20 (13:45) 6:13 (19:58) 1:16 (21:14) 5:05 (26:19) 6:20 (32:39)
  0:49 (33:28) 1:22 (34:50) 3:37 (38:27) 1:28 (39:55)
2. Jeff Morlon OK Eken 44:29 +4:34
  6:49 (6:49) 3:14 (10:03) 2:49 (12:52) 7:27 (20:19) 1:42 (22:01) 7:34 (29:35) 6:53 (36:28)
  0:50 (37:18) 1:38 (38:56) 3:51 (42:47) 1:42 (44:29)
3. Lennart Kjellgren Hammarkinds OK 1:00:18 +20:23
  8:08 (8:08) 6:28 (14:36) 5:48 (20:24) 8:21 (28:45) 3:35 (32:20) 7:02 (39:22) 8:27 (47:49)
  1:11 (49:00) 2:10 (51:10) 5:53 (57:03) 3:15 (1:00:18)
4. Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 1:12:19 +32:24
  8:16 (8:16) 4:10 (12:26) 4:44 (17:10) 11:03 (28:13) 2:26 (30:39) 18:27 (49:06) 8:40 (57:46)
  1:00 (58:46) 1:37 (1:00:23) 9:40 (1:10:03) 2:16 (1:12:19)
  Louise Morlon OK Eken Felst.
  9:59 (9:59) 13:56 (23:55) 5:09 (29:04) 9:22 (38:26) 3:06 (41:32) 11:33 (53:05) 8:15 (1:01:20)
  - (-) - (1:06:35) 6:13 (1:12:48) 2:09 (1:14:57)
  Pernilla Tunesson Skogspojkarnas OK Utg.
  - (-) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-)
  - (-) - (-) - (-) - (-)
Klass C, 3100 m. (6/6) Tid Efter
1. Marcus Skoglund klubblös 45:33
  1:13 (1:13) 6:26 (7:39) 6:36 (14:15) 6:47 (21:02) 4:02 (25:04) 2:02 (27:06) 1:42 (28:48)
  4:26 (33:14) 4:02 (37:16) 7:05 (44:21) 1:12 (45:33)
2. SebastianEriksson klubblös 45:40 +0:07
  1:12 (1:12) 6:41 (7:53) 6:21 (14:14) 6:45 (20:59) 4:05 (25:04) 2:02 (27:06) 1:48 (28:54)
  4:28 (33:22) 4:05 (37:27) 6:54 (44:21) 1:19 (45:40)
3. Krister Lundblad Hammarkinds OK 50:34 +5:01
  1:06 (1:06) 7:24 (8:30) 1:27 (9:57) 7:21 (17:18) 3:49 (21:07) 2:18 (23:25) 2:47 (26:12)
  5:25 (31:37) 6:24 (38:01) 10:12 (48:13) 2:21 (50:34)
4. SivertUrberg Hammarkinds OK 53:26 +7:53
  1:30 (1:30) 7:33 (9:03) 1:56 (10:59) 7:32 (18:31) 4:20 (22:51) 2:24 (25:15) 2:30 (27:45)
  10:25 (38:10) 4:27 (42:37) 8:50 (51:27) 1:59 (53:26)
5. Sven-Erik Jonnson Hammarkinds OK 1:13:12 +27:39
  1:34 (1:34) 7:59 (9:33) 1:48 (11:21) 6:37 (17:58) 4:24 (22:22) 2:24 (24:46) 2:49 (27:35)
  10:44 (38:19) 9:26 (47:45) 23:08 (1:10:53) 2:19 (1:13:12)
  Emelie Morlon OK Eken Ej start
  - (-) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-)
  - (-) - (-) - (-) - (-)
Klass D, 2350 m. (9/9) Tid Efter
1. Sofia Tunesson Skogspojkarnas OK 30:50
  1:31 (1:31) 7:31 (9:02) 3:05 (12:07) 2:05 (14:12) 1:39 (15:51) 2:34 (18:25) 1:36 (20:01)
  3:27 (23:28) 4:09 (27:37) 3:13 (30:50)
2. Eva Lobenius Hammarkinds OK 36:45 +5:55
  2:31 (2:31) 8:27 (10:58) 5:38 (16:36) 2:25 (19:01) 1:19 (20:20) 2:36 (22:56) 1:51 (24:47)
  3:14 (28:01) 5:11 (33:12) 3:33 (36:45)
3. Ronny Lobenius Hammarkinds OK 37:30 +6:40
  2:32 (2:32) 8:29 (11:01) 5:40 (16:41) 2:22 (19:03) 1:24 (20:27) 2:53 (23:20) 1:27 (24:47)
  3:17 (28:04) 5:28 (33:32) 3:58 (37:30)
4. Ragnar Levander Hammarkinds OK 41:38 +10:48
  1:50 (1:50) 9:51 (11:41) 4:37 (16:18) 2:53 (19:11) 1:43 (20:54) 3:27 (24:21) 2:31 (26:52)
  4:07 (30:59) 5:09 (36:08) 5:30 (41:38)
5. Peter Törngren Hammarkinds OK 47:12 +16:22
  2:00 (2:00) 10:30 (12:30) 4:20 (16:50) 3:01 (19:51) 2:26 (22:17) 5:37 (27:54) 3:09 (31:03)
  4:50 (35:53) 6:18 (42:11) 5:01 (47:12)
6. Eveline Hermansson klubblös 50:56 +20:06
  - (50:56) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-)
  - (-) - (-) - (-)
7. Karin Hermansson klubblös 1:09:18 +38:28
  2:36 (2:36) 17:54 (20:30) 10:38 (31:08) 4:25 (35:33) 2:58 (38:31) 6:23 (44:54) 3:15 (48:09)
  5:45 (53:54) 10:07 (1:04:01) 5:17 (1:09:18)
8. Lovisa Hemansson klubblös 1:09:19 +38:29
  2:36 (2:36) 17:54 (20:30) 10:38 (31:08) 4:24 (35:32) 2:59 (38:31) 6:22 (44:53) 3:15 (48:08)
  5:47 (53:55) 10:07 (1:04:02) 5:17 (1:09:19)
9. Thomas Melander Hammarkinds OK 2:00:17 +89:27
  - (1:24:24) 8:09 (1:32:33) 3:41 (1:36:14) 2:45 (1:38:59) 1:22 (1:40:21) 2:53 (1:43:14) 2:19 (1:45:33)
  4:06 (1:49:39) 5:13 (1:54:52) 5:25 (2:00:17)

Skapad av MeOS 3.1.316 (Beta 1): 2014-08-03 20:23:59